Victor Köpek Maması vs. Purina Pro: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Victor Köpek Maması vs. Purina Pro: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Evcil hayvanınız için mükemmel ve sağlıklı yiyecek arayışındaysanız, en iyilerin sağlam bir karşılaştırmasını sunuyoruz. VICTOR Köpek Maması ile Purina Pro arasındaki seçimlerimiz burada.

VICTOR Köpek Maması, Fido'nun sağlığına ve mutluluğuna fayda sağlayan benzersiz formülasyonlarla besleyici ve kalitelidir. Purina Pro Plan, belirli tat tercihlerini ve bireysel beslenme gereksinimlerini destekleyen formüller sunar.Markalara, hatırlama geçmişlerine, formülasyonlara ve daha fazlasına derinlemesine bir göz atarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için derinlere inelim.

Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyi Seçim

Purina Pro Plan Köpek Kuru MamasıChewy.com'da görüntüle Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyi Seçim

VICTOR Konserve Gıda

Chewy.com'da görüntüle Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyi SeçimPurina Pro Plan Islak Mama

Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Marka Geçmişi

Marka bilinci oluşturma, bir köpek maması üreticisinin altında yatan motivasyonları ve bir şirketin itibarını ifade eder. Öyleyse, neyi temsil ettiklerini ve kim olduklarını daha iyi anlamak için şirket geçmişleriyle başlayalım.VICTOR Köpek Maması

VICTOR Köpek Maması, dört ayaklı dostlarımız için üst düzey besleyici evcil hayvan maması üretir. 1940'lardan beri varlığını sürdüren mevcut markası 2007'de doğdu. İşte o zaman şirket, mevcut felsefesini ve üretim uygulamalarını geliştirmeye ve uygulamaya başladı.

Merkezi Teksas'ta bulunan VICTOR Köpek Maması, yerel çiftliklerden, çiftliklerden ve güvenilir tedarikçilerden tamamen doğal öğeler alır. Yüksek standartlar için test yapmak bir önceliktir. Bu, açık havada çalışanlar, profesyonel eğitmenler ve yetiştiriciler ve VICTOR gıdalarını seven ve bunlara güvenen aileler tarafından iyi bilinir.

Purina Profesyonel Planı

Purina, neredeyse bir asırdır kaliteli köpek maması üretmektedir. Şirketin, evcil hayvanların refahını sürekli olarak bir sonraki seviyeye taşıma misyonu vardır. Purina Pro, köpekleri aktif ve sağlıklı tutan gelişmiş beslenme ve optimize edilmiş formüller vaat ediyor.

1894'te bir besleme çiftliği ile başladı. 1926'da Purina, Missouri'de ilk bakım merkezini kurdu. 2014 yılında Purina, Purina'nın uzmanlığını evcil hayvan sahibinin evcil hayvanlarıyla ilgili bilgisiyle birleştiren bir yemek hizmeti olan Just Right'ı başlattı. Ve aradaki tüm süre boyunca, üretici toplulukları ve evcil hayvanları destekledi.geri çağırma

Brokoli kafasının üstündeki büyüteç altında hatırlayın

Bir şirket, ürünlerinden biriyle ilgili bir güvenlik sorunu tespit ettiğinde ve onu piyasadan kaldırmak için adımlar attığında, geri çağırma gerçekleşir.

En iyi niyet, her şeyin en iyisi olduğu anlamına gelmez. VICTOR Köpek Maması ve Purina Pro karşılaştırmamız, köpek maması üreticilerinden herhangi birinin, bırakın kendilerininki bir yana, ABD Gıda ve İlaç Dairesi gibi yönetim organları tarafından belirlenen standartları karşılamayan ürünlerin kurbanı olup olmadığını hesaba katar.

VICTOR Köpek Maması

VICTOR Köpek Maması en üstte çıkıyor. Tüm tarihi boyunca, şirket hiçbir zaman bir geri çağırma olmadı. Köpek mamasına belirli bileşenlerin girmesi konusunda tartışmalar olsa da, bir ürünün kaliteli, sağlıklı gıdadan daha az bir şey olmadığına dair hiçbir olay yoktur.

Purina Pro

FDA web sitesine göre Purina Pro markası geri çağırmadı. Ancak, Beneful ve Purina Pro Plan ıslak köpek mamalarının birçoğunu gönüllü olarak geri çağırdılar. Bunun nedeni, önerilen vitamin ve mineral seviyesini içermemeleriydi.Gıda Bileşenleri

Malzemelerle dolu kase ile köpek pençeleri

Her iki marka da yüksek kaliteli malzemeler kullandığını iddia ederken paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.

VICTOR Köpek Maması ile Purina Pro karşılaştırmasında, her iki şirketin de kaliteli malzemeler kullandığını görüyorsunuz. Ancak bu, doğru olanı seçmeyi kolaylaştırmaz.

En iyi malzemeleri seçerken tam ve dengeli, küçük ve büyük ırklar, özel diyet ihtiyaçları, kuru veya ıslak ve ne kadar yem verileceği gündemdedir.Evcil hayvanınızın davranışını, enerjisini ve yiyeceğe tepkisini izleyin. Elbette, etiketleri okuyabilirsiniz. Herkes en iyisine sahip olduğunu iddia ederken, yalnızca etiketler rahatsız edici olabilir. VICTOR Köpek Maması ve Purina Pro'nun bu arenada nasıl biriktiğine yakından bakalım.

VICTOR Köpek Maması

VICTOR Köpek Maması tariflerinde balık, hindi, tavuk, sebze ve sığır eti gibi standartların yanı sıra diğer doğal malzemeleri kullanırken, ürünlerini farklı kılan VPRO Karışımlarıdır. Bu, yaş, cins veya aktivite seviyesinden bağımsız olarak bir köpeğin genetik potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için formüle edilmiş bir grup elementtir.

prebiyotikler

Prebiyotikler bağışıklık sistemi tepkisini destekler. Bu da, yüksek düzeyde enerji, büyüme ve genel refahı teşvik eder. Bileşik yüzlerce içerir biyoaktif metabolitler . Diğer bir faydası ise prebiyotiklerin iyi bakteri aktivitesini arttırmasıdır. Bağırsaklarda kısa zincirli yağ asitleri salgılayarak kolon hücreleri için enerji kaynakları oluşturur.

Selenyum Mayası

Selenyum mayasının metabolizma, bağışıklık sistemi tepkisi ve hücresel yenilenme üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Hücrelerde depolandığı kan dolaşımına emilir. Selenyum mayası daha sonra hayvan strese girdiğinde kullanılır. Element, hastalık ve enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerini güçlendirir. Bileşik, önemli antioksidanlar olan glutatyon peroksidazlar ve tiroid hormonları üretir.Mineral Kompleksler

Manganez, demir ve çinko gibi karmaşık elementler sindirim sisteminde kolayca emilir ve metabolik işlevi destekler. Bu temel mineraller, bağışıklık sistemini ve pençe pedi uyumunu destekler. Hücre bölünmesi, yara iyileşmesi, iskelet büyümesi, üreme sistemi bütünlüğü ve eklem kıkırdak sağlığında etkilidirler.

probiyotikler

Probiyotikler ve prebiyotikler arasındaki fark, birincisinin bir bakteri, ikincisinin ise bakteri için besin olmasıdır. probiyotikler Yararlı metabolitlerde yüksektir. Sağlıklı bir sindirim sistemini teşvik ederek doğrudan iyi bakterileri beslerler. Birçok VICTOR Köpek Maması öğesi gibi, probiyotikler de güçlü bağışıklık sistemlerini, sağlığı ve uzun ömürlülüğü destekler.

Purina Profesyonel Planı

Purina Pro Plan, azaltılmış alerjenleri, sağlıklı yaşlanmayı, canlı probiyotikleri ve daha fazlasını destekleyen gelişmiş bir beslenme diyetidir. Formülasyonlar, hassas sindirim sistemlerini yönetmeyi ve zihinsel keskinliği teşvik etmeyi içeren performanslar için benzersiz bir şekilde ayırt edilir.

Aktif içerik

Kişiselleştirilmiş bir köpek maması serisi olarak Purina Pro, hem sağlıklı hem de lezzetli çeşitli formüller kullanır. Etler için tavuk, sığır eti, hindi, somon ve kuzu eti var. Pirinç ve arpa bulacaksınız.

Gıdalar et konsantreleri içerebilir. “Et unu” olarak da anılan bunun harika bir protein kaynağı olduğunu görmek bazılarını şaşırtabilir. Et konsantreleri yan ürün olarak kurutulur ve pişirme işlemi oluşturma .

Purina Pro'nun birkaç bileşimi soya fasulyesi unu içerir. Bu soya fasulyesi yağının bir yan ürünüdür. Bileşik, üstün bir amino asit ve sindirilebilirliğin bir savunucusudur. Metabolize edilebilir enerjiyi arttırır ve lif içeriğini azaltır. Ayrıca yüksek yararı var fosfor içeriği .

Bir diğer kaliteli bileşen de sığır eti yağıdır. Donyağı olarak da bilinen sığır yağı, işleme yoluyla elde edilen başka bir bileşendir. Temel besinleri (esansiyel yağ asitleri gibi) ve diyet enerjisini sağlayan etkileyici miktarda lipid içerir.

Kuru yumurta ürünü yüksek biyolojik değere sahiptir (çeşitli protein bileşenlerinin besin değerlerini karşılaştıran bilimsel bir terim). Bu durumda değer, bir proteinin aşağıdakilerden herhangi birini sağlama şeklini ölçer. on temel amino asit .


Formül Aralığı

Köpek maması malzemeleri

İnsanlar gibi, tüm köpekler farklıdır ve değişen tat alma tomurcukları ve beslenme ihtiyaçları vardır.

Akıllı bir marka güzel bir yemek tarifleri yelpazesi sunar. Formülasyonlar, ihtiyaçlarınız için mükemmel seçeneğe sahip olmanız için ihtiyaçları tam olarak karşılamalıdır. kilolu veya büyük cins köpek ve diğer koşullar. Neyse ki güzel bir formül seçimi var.

kedi köpek maması yerse ne olur

VICTOR Köpek Maması

VICTOR Köpek Maması Classic serisiyle başlar. Besin açısından zengin ve bilimsel olarak gelişmiş yoğunluğu, alımı en aza indirir ve köpeğinizi daha sağlıklı bir konuma getirir. Select serisi, köpek yaşamının tüm aşamaları için uygundur.

Düşük karbonhidrat veya eklem sağlığından muzdarip bir köpeğiniz varsa, Amaç'ı düşünün. Protein seviyeleri, belirli koşullara hitap eden etlerden gelir. Realtree, yetişkin avcı ve çalışan köpekler için tasarlanmış süper premium bir mamadır. Besinleri, eklenen kondroitin yoluyla dayanıklılığı ve enerjiyi artırır ve glukozamin ortak sağlığı desteklemek için.

Purina Pro

Purina Pro Plan, yavru köpeğinizin performansını beslemekten Rover'ın hassas sistemlerini desteklemeye kadar, gelişmiş beslenmeyi destekleyen çığır açan formüller aracılığıyla köpeğinize en iyi yaşamını vermek için ürünlerini tasarlar.

Hassas Cilt ve Mide serisi, sindirim sağlığını, parlak tüyleri ve sağlıklı cildi destekleyen günlük bir beslenme tedavisidir. Kilo Yönetimi ürünleri, kas kütlesini destekleyen beslenmenin yanı sıra düşük yağ içerir. Purina, Sports formüllerini, işte yüksek performans sağlaması beklenen köpeklerin ihtiyaçlarına göre uyarlar.


Köpek Formülleri

Köpek yaşamının ilk on iki ayı, herhangi bir çocuğun ilk on iki ayı kadar önemlidir. Uygun beslenme olmadan, kaliteli, sürdürülebilir enerji ve mutluluk dolu bir yaşamın ne olabileceğine gölge düşürme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Purina Pro Plan Puppy Rendelenmiş Probiyotikli Kuru Formül Karışımı

Purina Pro Plan Puppy Rendelenmiş Harmanlanmış Tavuk ve Pirinç Probiyotikli Formül Kuru Köpek Maması
 • Etli parçalarla karıştırılan gevrek mama tanesi benzersiz bir doku oluşturur.
 • Omega açısından zengin balık yağından elde edilen DHA, beyin ve görme gelişimini beslemeye yardımcı olur.
 • Antioksidanlar, yavru köpeğinizin gelişen bağışıklık sistemini destekler.
 • Güçlü dişler ve kemikler oluşturmaya yardımcı olmak için kalsiyum, fosfor ve diğer mineralleri içerir.
 • Sağlıklı kaslar için 1 numaralı bileşen olarak yüksek kaliteli, gerçek tavuk.
Chewy.com'da görüntüle

VICTOR Köpek Maması

Ne yazık ki, üreticinin yavru köpek mamaları, üzerinde 'Yavru Köpek İçin' yazan genel seçimler gibi görünüyor. Ve o zaman bile, seçenekler sınırlı geliyor. Örneğin, Amacı kuru maması “Aktif Köpek ve Köpek Yavrusu” ve “Tüm Aşamalar İçin Mama” olarak listelenen diğerleri içindir.

Bunu asla iddia etmesek de, mamanın küçük yavrularınıza fayda sağlayamayacağı anlamına gelmese de, VICTOR Dog Mama'nın bu ürünleri özellikle genç köpekler için tasarladığını söyleyemeyiz.

Purina Pro

Purina Pro, Lil Fido için sağlam bir yiyecek yelpazesi sunuyor. Kendi kişisel deneyimlerimiz bizi Purina Pro Plan Puppy Shredded Blend Chicken & Rice Formula'ya meyletti. Özellikle büyük boy köpeklerin sağlıklı büyümesinde dengeli beslenmeyi sağlamak için AAFCO protokollerini kullanır.

kazanan

Her iki markayı da olağanüstü girişleri için alkışlıyoruz, ancak birlikte gitmemiz gerekiyor. Purina Pro's Puppy Rendelenmiş Harmanlanmış Tavuk ve Pirinç Formülü . Gerçek tavuk (kas sistemi için) ve pirinç (enerji karbonhidratları) ile bulabileceğiniz en sağlıklı yemlerden biridir.

Yeni başlayanlar için onu yavru köpekler için en iyi mama yapan şey, optimize edilmiş besin dağıtımı için sindirilebilir formülüdür. Kalsiyum ve fosfor gibi mineraller aracılığıyla yemek dişleri ve kemikleri oluşturur. Balık yağındaki zengin Omega, görme ve beyin gelişimini beslerken, antioksidanlar yavru köpeğinizin bağışıklık sistemini destekler. Ayrıca yağsız kas sistemi için proteinle doludur ve bağışıklık ve sindirim sağlığı için canlı probiyotiklerle güçlendirilmiştir.


Yetişkin Formülleri

Köpeğiniz, bir yaşına kadar yetişkin aşamasına neredeyse ulaştı. Şimdi sağlıklı bir yemek seçimi ile besin dengesini korumanın zamanı geldi.

VICTOR Tahılsız Konserve Formül

 • Kaynaklı ve ABD'de üretilmiştir.
 • Gerçek, tanınabilir malzemeler arasında hindi suyu, hindi, tavuk ciğeri, tatlı patates bulunur.
 • Son derece lezzetli doku.
 • Sağlıklı sindirimi, bağırsak fonksiyonunu ve kas sağlığını teşvik eder.
 • Vitaminler, mineraller, amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve protein.
 • %100 tat, renk ve koruyucu içermez.
Chewy.com'da görüntüle

VICTOR Köpek Maması

VICTOR'un balık bazlı protein kaynaklarından yapılan Tahılsız Yukon Nehir Köpeği seçimi, belirli tahıllara veya proteinlere alerjisi olan köpekler için bir alternatiftir. Beef Yemek ve Kahverengi Pirinç Formülü, normal aktivite seviyelerine sahip köpekleri desteklemek için optimize edilmiş birinci sınıf bir yemektir.

Pek çok köpek, özellikle Tahılsız Formül Türkiye ve Soslu Tatlı Patates Kesimlerinden etkilenir. Farklı bir tada sahip besin öğelerinden oluşan bir ağdır. Yemek, herhangi bir VICTOR mama tanesi ile güzel bir karışım oluşturur.

Purina Pro

Purina Pro Planı, ezici 80 formülle birlikte gelir. Kategoriler, tümü bir köpeğin daha güçlü kemiklere, olgunluğa ve daha fazlasına olan ihtiyacına uyacak şekilde tasarlanmış Uzmanlaşmış, Kıdemli, Tuzlu, Parlak, Spor, Odaklanma kategorilerini kapsar.

Purina Pro Plan Adult Complete Essentials Rendelenmiş Karışım Kuzu ve Pirinç, bir ton mineral (kalsiyum iyodat, manganez proteinat, çinko proteinat ve daha fazlası) ve bir dino-köpek boğmak için yeterli vitamin (birkaç isim vermek gerekirse, niasin (B Vitamini) içerir) -3), Vitamin A takviyesi, Vitamin E takviyesi, Vitamin B-5 (kalsiyum pantotenat), tiamin mononitrat (Vitamin B-1), Vitamin B-12 takviyesi.

kazanan

Bu lezzetli yemek tamamen tahıl içermez ve yetişkin köpeklere çeşitli besin seviyelerini karşılayan bir formülasyon sunar. Tüm VICTOR Köpek Mamaları gibi, AAFCO Köpek Maması uyumluluğu. Hindi, hindi suyu, tavuk ciğeri ve tatlı patates gibi gerçek malzemeler nedeniyle VICTOR'a yetişkinler için zafer diyoruz.

En titiz yavru, doku ve lezzeti takdir ederken, yemek bağırsak fonksiyonunu, sağlıklı sindirimi ve sağlıklı kasları teşvik eder. %100 renk, tat ve koruyucu içermezken amino asitler, esansiyel yağ asitleri, vitaminler, mineraller ve protein ile doludur.


Kıdemli Formüller

Birçok köpek sahibi, yıllar ona yetişirken Rover'ın nasıl yavaşladığını gördü. Onu daha çok seviyoruz ve enerjisini ve canlılığını korumasına yardımcı olmanın yollarını arıyoruz. Kıdemli köpek maması formülleri yardımcı olmak için tasarlanmıştır zihinsel keskinlik, ortak sorunlar, aktivite ve daha fazlasıyla.

Purina Pro Plan Bright Mind Kıdemli Yetişkin 7+ Islak Formül

 • Kıdemli köpeğinizin uyanıklığını ve zihinsel keskinliğini destekler.
 • Uyanıklığı ve zihinsel keskinliği destekleyen gelişmiş botanik yağlar.
 • Bir ömür boyu eğlence ve macera boyunca ideal vücut kondisyonunu korumak için en uygun protein seviyesi.
 • Gerçek hindi, sosta servis edilir ve tekrar kapatılabilir bir küvette paketlenir.
 • Bağışıklık sistemini, cildi ve yumuşak tüyleri destekler.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular olmadan ABD tesislerinde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

VICTOR Köpek Maması

VICTOR Senior Sağlıklı Kilo, yavaşlayan veya diyet yönetimine ihtiyaç duyan yaşlı veya yetişkin köpekler için formüle edilmiştir. Ortak sorunlara ve genel sağlığa saldırmak için geliştirilmiş, besinlerle dolu çok proteinli bir yemektir. Kaliteli tavuk, balık ve dana eti yemekleri sunmaktadır. Gıda, yağı enerjiye dönüştüren yardımcı maddeler içerir. Ve elbette, üreticinin VPRO Blend'ini içerir.

Purina Pro

Purina Pro BRIGHT MIND köpek maması, yedi yaş ve üzeri yetişkin köpekler içindir. Yetişkin köpeklerin profillerine uyması gereken besin seviyeleri için AAFCO onaylıdır. Zihinsel keskinliği ve uyanıklığı destekleyen gelişmiş botanik yağlara sahiptir ve 30 gün içinde bir fark göreceğinize söz verir.

kazanan

Bu konuda Purina Pro ile gitmemizin iki özel nedeni var. İlk olarak, bunun ıslak yemek olduğu gerçeğini seviyoruz. Köpeğimizin diyetini kuru mama ve nemli öğünler arasında tatlandırmayı seviyoruz. İkincisi, VICTOR'un özellikle yaşlı köpekler için formüle edilmiş bir mamasına sahip olmamasından dolayı yine hayal kırıklığına uğradık. Kıdemli Sağlıklı Kilo, yaşlıların da yiyebileceği kilo yönetimi için tasarlanmış bir formüldür.


Son düşünceler

VICTOR ile Purina Pro Plan'ı karşılaştırırken, halkanın her iki tarafında da kazananlar bulduk. VICTOR Köpek Maması, her seviyede kaliteli yemekler sunan özel formüllerden oluşan bir envantere sahiptir. Purina Pro, her köpek sahibinin bir hayvanın zevkini ve değerini eşleştirmesini garanti eden düzinelerce benzersiz tat ve tarifle dolu bir hazine sandığıdır.

Sonunda kararınızı sağlık, yaş, beden ve kilo, beslenme ihtiyaçları, aktivite düzeyi ve daha fazlasına göre vermek isteyeceksiniz. Doğru mamayı seçmek, köpeğinizin yaşamına yapacağınız en hayati katkılardan biridir, bu nedenle daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Ayrıca, evcil hayvanınızın benzersiz durumunu destekleyen beslenmeyi hedeflemeye yardımcı olabilecek veterinerinizden ikinci bir görüş almak isteyebilirsiniz.

Yorumlar