Boerboel ve Bullmastiff: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Boerboel ve Bullmastiff: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırma Boerboel, Bullmastiff'e Karşı bir sonraki çiftlik hayvanınız veya mülk koruyucunuz için mi? Boerboel ve Bullmastiff, en benzer görünen köpek ırklarından ikisi olabilir. Yan yana, aynı köpek olduklarını düşünürseniz affedilirsiniz. Ancak, biraz daha derine indiğinizde, ilk düşündüğünüzden çok daha fazla fark bulacaksınız.

yani merak ediyor musun bağlantı nedir Bu iki ırk arasında ya da hangisinin size ve ailenize daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız, bu rehber mutlaka okunmalı. Boerboel, ikisinin en büyüğüdür ve ikisi arasında bakılması daha yoğun olanıdır. bu Bullmastiff aileler arasında popülerdir Amerika genelinde, ama her aileye uygun değil.Her iki cins de harika aile arkadaşları olabilir ve hem ev hem de mülkün mükemmel koruyucuları. Boyutları nedeniyle, acemi köpek sahipleri için her iki cins de önerilmez. Daha fazlasını öğrenmek mi istiyorsunuz? Büyük köpek B'nin savaşını başlatalım!

Irk Karşılaştırması

boerboel

 • Yükseklik 22-27 İnç
 • Ağırlık 150-200 Pound
 • Mizaç Kendinden Emin, Akıllı, İddialı
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 9-11 Yaş
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

bullmastiff • Yükseklik 24-27 İnç
 • Ağırlık 100-140 Pound
 • Mizaç Sevecen, Sadık, Cesur
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 Yıl
 • Fiyat 1200$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bu güzel köpekleri anlamak için nereden geldiklerini ve üreme amaçlarını bilmeniz gerekir. Ne yazık ki, birçok köpek sahibi, gerekli cins araştırmasını yapmadan bir köpek sahibi olmaya başlamaktadır. Ve işe yaramadığında, yavru ya bir kurtarma barınağına düşer ya da hem insanlar hem de köpekler için mutsuz bir hayata yol açar.

boerboel

Boerboel Dışında Etrafa Bakmak

Boerboels, Güney Afrika kökenlidir ve koruyucu bir köpek ırkıdır.bu Boerboel nadir bir köpektir Amerika'da, ancak düzenli olarak Güney Afrika'yı ziyaret ederseniz, muhtemelen bu yavrulardan biriyle tanışmışsınızdır. Onlar biri daha popüler Güney Afrika köpek ırkları . 'Boer' Hollandaca çiftçi anlamına gelir ve güçlü koruyucu makineler yaratmak için mastiff ve boğa tipi köpekleri yetiştiren Hollandalılardı. Sonuç? Bir Boerboel. isteyen çiftçiler için seçilen köpekti. topraklarını ve ailesini aslanlardan korumak ve diğer yırtıcılar.

O sadece bir dövüş makinesi değil, çünkü aynı zamanda ailesiyle kaynaşmayı seven, aile dostu bir köpek olarak yetiştirildi. Çocuklara düşkünlüğü ile de tanınır. Ve sık sık olarak seçilir terapi köpeği çünkü ne kadar tatlı. O tarafından tanındı 2015 yılında American Kennel Club (AKC) . Ve 2020'de 121. sırada yer alıyor.Azizen popüler köpek cinsi. Doğal koruyucu eğilimleri nedeniyle, genellikle Rottweiler gibi diğer ırklarla karşılaştırıldığında .

bullmastiff

Bullmastiff Açık Havada Etrafa Bakıyor

Bullmastiff'ler aynı zamanda çok farklı kökenlere sahip bir koruyucu ırktır.Bullmastiff aynı zamanda 'Oyun Bekçisinin Gece Köpeği' olarak da bilinir. Ve tıpkı Boerboel gibi, ülke mülklerini ve oyun koruma alanlarını korumak, ama İngiliz aristokrasisinden. Ayrıca boğa ve mastiff tipi köpeklerden yapılmıştır ve kesin olarak %60 Mastiff ve %40 Bulldog olduğuna inanılmaktadır. Mülkleri koruyacak ve davetsiz misafirleri yakalayacak kadar cesur, ama adaletle yüzleşmeleri için onları ölüme terk etmeyecek kadar itaatkar.

19'dan selamlıyorinciyüzyıl İngiltere'siydi, ancak 1933'e kadar değildi. AKC saflarına resmen katıldı . o artık 51AzizAmerika'nın en popüler köpeği , onu Amerika'daki aileler arasında çok daha popüler kılıyor. Bu, esas olarak daha küçük ve daha uzlaşmacı boyutundan kaynaklanmaktadır. Rocky filminde rol aldı. Sylvester Stallone'un evcil köpeği ve o zamandan beri büyük köpek severler arasında büyük bir hit oldu.

Görünüm

Boerboel vs Bullmastiff Dinlenme

Bu ırklar benzer görünse de, oldukça farklıdırlar!

Tarihlerine baktıktan sonra, her iki ırkın da üreme yoluyla yaratıldığını biliyorsunuz. mastiff tipi köpekler ve boğa tipi köpekler . Ve bu yüzden birbirlerine çok benziyorlar. Ancak eğitimli bir göz için küçük farklılıklar vardır. En belirgin olanı boyutlarıdır. Boerboel, ikisinin en büyüğüdür ve bir Bullmastiff'in ağırlığını iki katına çıkarabilir. Boerboel'ler Cane Corso için sık sık karıştırılıyor veya Mastiffler görünüş benzerlikleri nedeniyle .Bu tek başına sizi Bullmastiff'e yönlendirebilir, ancak sadece orada bitmiyor. Bullmastiff'in evde başını belaya sokan uzun ve kalın bir kuyruğu vardır - birçok süs eşyasını kırar. Boerboel doğal olarak uzun bir kuyrukla doğar, ancak onu üçüncü omurlara yerleştirmek yaygın bir uygulamadır.

Bullmastiff'in sahip olduğu daha düz bir namlu Boerboel'den daha fazla ve yüzündeki boğa tipi bağlantıları Boerboel'den daha fazla görebilirsiniz. Birçoğu bu düz yüz görünümünü tercih eder ve aynı şekilde çoğu daha uzun namluyu tercih eder. Daha düz ağızlık bazen sağlık sorunlarına neden olabilir, ancak bunu daha sonra ele alacağız. Her ikisinin de uzun üçgen sarkık kulakları, kare şeklinde bir kafası ve büyük etli bir burnu vardır.

Ayrıca ceket renklerini paylaşırlar ve her iki cinste de en yaygın renk açık kahverengi ve kırmızı tonları. Ayrıca genellikle siyah maske takarlar ve her ikisi de daha nadir olan brindle ceket seçeneğine sahiptir. Paltoları çift katmanlıdır ve dokunuşa göre şık ve pürüzsüzdür.

Mizaç

Bullmastiff ve Boerboel Birlikte Yatıyorlar

Mizaçları benzer olabilir, ancak aynı zamanda oldukça farklı olabilir.Boerboel ve Bullmastiff'in kişiliği de oldukça benzer, ancak ince farklılıklar var. İkisi de şüphesiz, ailelerinin koruyucusu . Doğaları gereği, her iki cins de ilk kez köpek sahibi olacaklar için uygun değildir. Her iki cins agresif eğilimleri olabilir erken yaşlardan itibaren uygun şekilde eğitilmezlerse.

Bullmastiff kanepede daha iyi bir kucaklayıcı olur ve ailesini korurken daha az yoğundur. Boerboel, daha rahat olan Bullmastiff'e kıyasla her zaman tetiktedir (aslanlarla onu suçlayabilir misiniz?). Her ikisi de birbirlerini olduğu kadar ailelerini de savunacak olsalar da, Bullmastiff tipik olarak daha rahattır.

maltipoo maltese

Neyse ki, her iki cins de evde sakindir ve ailesine karşı sevgi dolu. Sakin ve sürülerine karşı koruyucu oldukları için ikisi de doğal olarak çocuklara çekilir. Şaşırtıcı bir şekilde, Boerboel çocuklara daha açık bir düşkünlük gösterir ve onlara doğru çekilir. Karşılaştırıldığında, Bullmastiff herkes için enayi.Boerboel, Afrika'daki uçsuz bucaksız topraklarda tek başına çalışmaya daha alışkın. Ve efendisi tarafından yönlendirilmekten ziyade durumlarla kendi başına başa çıkmak için daha uygundur. Bu nedenle Boerboel daha bağımsızdır. Köpek dünyasında bu, onun daha inatçı olduğu ve eğitilmesinin daha zor olduğu anlamına gelir. olduğunu söylemek doğru bir gözlemdir. Bullmastiff biraz daha itaatkar köpektir .

Onlar ikisi de çok eğlenceli ve aileleriyle oynamayı severler. Sadece boyutlarına dikkat edin, çünkü yetişkinler için bile bir avuç kadardırlar. Boerboel, Bullmastiff kadar dinamik olmayabilir, ancak daha yoğun çalışma enerjisi nedeniyle kesinlikle daha aktif.

Egzersiz yapmak

Dışında Molosser Köpekleri

Bullmastiff'ler Boerboels'tan daha az aktiftir.

bu Boerboel daha aktif ikisinden biri ve bu onun çalışma geçmişi yüzünden. O sadece bir mülk koruyucusu değildi, aynı zamanda bir çoban, araba çekicisi ve genel olarak bir çiftlik işçisiydi. Davetsiz misafirlere efendisinin komutlarıyla tepki veren Bullmastiff'e kıyasla. Bu nedenle, daha aktif bir köpeğin peşindeyseniz, Boerboel sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.Boerboel, yaklaşık 45 dakikaya ihtiyaç duyan Bullmastiff'e kıyasla, her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacaktır. Boerboel egzersizi aynı zamanda daha yoğun ve zihinsel olarak çekici onun o köklü çalışma enerjisini dışarı atmak için. Çoğunlukla, Bullmastiff, bloğun etrafında rahatça dolaşmaktan mutlu olurdu.

İkisi de oyuncu, enerjik ve zekidirler, yani günlük egzersizlerine ek olarak, gün boyunca oyun süresine ihtiyaç duyar – Boerboel daha çok. Yatırım yapmak akıllıca yıkılmaz köpek oyuncakları veya daha büyük köpekler için dev oyuncaklar Aksi takdirde, dikkatlerini en sevdiğiniz masanın bacaklarına çevirebilirler.

Eğitim

Boerboel ve Bullmastiff Eğitimi

Her iki cins de inatçıdır ve antrenman yaparken sabır gerektirir.

Bu adamların ikisi de yoğun eğitime ihtiyaç var Onları eve getirir getirmez ve hiçbiri deneyimsiz köpek sahipleri için uygun değil. Ayrıca, mümkün olan en kısa sürede onları köpek itaat sınıflarına kaydettirmeniz tavsiye edilir. Evdeki en iyi köpek rolünü üstlenmeden önce baskın karakterlerini kavramanız gerekir. Hakimiyetlerini küçümsemeyin.

Ancak, onlara karşı katı ancak adil olabilenler, köpekleriyle mutlu bir ilişki bulacaktır. Boerboel, iki ırktan daha inatçıdır çünkü bağımsız olarak bir çiftliği yönetmeye alışmıştır. Birçoğu bulmak Boerboel idare edilemeyecek kadar fazla köpek , bu yüzden çok deneyimli değilseniz, Bullmastiff daha rahat bir seçenek olabilir. Yavrunuzu eğitmeyi planlıyorsanız, bol miktarda alanınız olduğundan emin olun. ekstra büyük bir köpek sandığı için yavrularını düzgün bir şekilde eğitmek için.

Sosyalleşme kritiktir , aksi takdirde, komşunun kedisine bir aslan ya da davetsiz misafir gibi davranırlar. Olumlu pekiştirme, kullanılacak en iyi eğitim yöntemidir. Bullmastiff'in en sevdiği ödül yenilebilir ikramlar olacak ve Boerboels o gün ne hissediyorsa o olacak. İşte size inatçı köpekler!

Sağlık

Sağlıklı Molosser Köpekleri

Bullmastiff, boyutu nedeniyle Boerboel'den biraz daha uzun bir ömre sahiptir.

Hem Boerboel hem de Bullmastiff, kalça ve dirsek displazisinden ve entropion, ilerleyici retinal atrofi ve konjonktivit gibi göz sorunlarından muzdariptir. Buna ek olarak, Bullmastiff ayrıca çeşitli kalp sorunları ve tiroid anormallikleri için test edilmelidir. Boerboel daha az sağlık sorununa eğilimli olsa da, ne yazık ki, daha az yıldan hoşlanıyor sırf fazla kilolarından dolayı.

Boerboel, Afrika kökenlidir. daha sıcak bir iklime daha uygun Soğuk ve yağışlı iklimi ile tanınan İngiltere'den Bullmastiff'e kıyasla. Boerboel'in kafasında ve sırtında, onu şiddetli UV ışınlarından koruyan daha koyu bir ten vardır. Bullmastiff yapmaz. Bullmastiff'in daha düz bir brakisefalik yüze sahip olduğunu da belirtmekte fayda var, bu da onu daha soğuk bir iklimde tutmanın başka bir nedeni.

Beslenme

Aç Bullmastiff ve Boerboel

Hem Bullmastiff hem de Boerboel oldukça fazla yemek yiyecektir.

Boerboel yaklaşık beş ila altı bardak yiyecek tüketecek Her gün ve Bullmastiff günde üç ila dört arasında bitirecek. Bunların hepsi yaşlarına, boyutlarına ve enerji seviyelerine bağlıdır. Her ikisinin de kendilerine dengeli bir diyet sağlayacak yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyacı olacak. Her iki köpek de dev ırklardır. Bu, yaşınıza uygun bir dev cins köpek maması , yetişkin yaşamlarının büyük bir bölümünde muhtemelen yiyeceklerini dev bir cins yetişkin formülüne ilerliyorlar. Glukozamin ve kondroitin takviyesine sahip her iki cins için de yetişkinlik yıllarına ulaşmadan önce yetişkin mamasını öneriyoruz.

Bu adamların ikisi de obezite riski altında , bu yüzden onları aşırı beslememeye dikkat edin. Eklemleri zaten gereğinden fazla ağırlık taşıyor, bu yüzden lütfen onlara daha fazla eklemeyin. Bu, yalnızca kiloyla ilgili diğer sağlık sorunlarını geliştirme şanslarını artıracaktır. Onlar da risk altında mide torsiyonu beslenme rutinleri ve egzersiz süreleri ile bağlantılıdır. Hayatı tehdit eden bir durumdur.

tımar

Büyük Molosser Köpekleri

Hem Bullmastiff hem de Boerboel'in benzer bakım ihtiyaçları vardır.

Hem Boerboel hem de Bullmastiff benzer katlara sahiptir ve bu nedenle bakım ihtiyaçları aynıdır. Paltoları kısa ve şıktır ve sadece haftada bir fırçalamak yıl boyunca. Tüy dökme mevsimi boyunca haftada iki kez fırçalamak hem tüy dökülmesini kontrol etmenize hem de kıyafetinize bu kadar düşmesini önlemenize yardımcı olacaktır.

Onları her 8 ila 12 haftada bir yıkayın temiz ve kirden ve yağdan uzak tutmak için. Cildini tahriş etmeyecek yumuşak bir köpek şampuanına yatırım yapın. Her ikisi de göz kaygılarından muzdariptir, bu yüzden onları tımarlarken, gözünüzü onlarınkinin üzerine çevirdiğinizden emin olun. Ve veteriner bakımı gerektirebilecek değişiklikleri not edin.

köpek yavrusu fiyatı

Dışında Güney Afrika Mastiff ve Bullmastiff Yavruları

Boerboels, nadir olmaları nedeniyle Bullmastiff'lerden biraz daha pahalı olacak.

Köpek yavrusu Boerboel'in fiyatı biraz daha yüksek Bullmastiff'ten daha iyidir ve bunun nedeni onun biraz daha nadir olmasıdır. Saygın bir yetiştiriciyle tanışmak için seyahat etmeyi bekleyin. Ve bu adamlardan herhangi birine sahip olma zorluğuna hazır olup olmadığınızı sorduklarında şaşırmayın.

minyatür schnauzer özellikleri

dikkat arka sokak yetiştiricileri ve yavru değirmenleri kim yavruları için daha az ücret alacak. Bu kulağa cazip gelse de, muhtemelen sağlıksız ve hiç aşk yaşamamış bir köpeğe sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu, daha yüksek veteriner faturalarına ve daha sonraki yaşamda potansiyel davranışsal sorunlara yol açacaktır.

Son düşünceler

Artık aralarında eşit miktarda benzerlik ve farklılık olduğunu biliyorsunuz. Benzerlikleri, aynı köpekler tarafından yetiştirilmelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak biraz farklı amaçlar için kullanıldıkları ve farklı yoğunluklarda çalıştıkları için belirgin bir şekilde farklıdırlar.

Boerboel en az popüler olan olmasına rağmen, aileniz için daha iyi bir seçenek olabilir. Daha sıcak bir iklime daha uygun ve daha az sağlık sorunu yaşıyor. Ya da belki daha küçük bir eviniz var ve Boerboel'in ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamıyorsunuz. Bullmastiff'in bakımı daha ucuzdur, ancak Boerboel kadar uzun yaşamaz.

Neyse ki, bu koruyucu ırkların her ikisi de aile odaklıdır ve sizin için her şeyi yapar. Bu nedenle, ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz, isteyebileceğiniz her şeyi ve çok daha fazlasını karşılayacaklardır.

Yorumlar