Weimaraner ve Labrador Retriever: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Weimaraner ve Labrador Retriever: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırma Labrador Retriever, Weimaraner'a Karşı bir sonraki köpek arkadaşın için mi? Yeni bir köpek koşu arkadaşı veya av arkadaşı arıyorsanız, seçimlerinizi muhtemelen birkaç türe indirmişsinizdir. Hem Weimaraners hem de Labrador Retrieverler, mükemmel evcil hayvanlar yapan yüksek enerjili, zeki köpeklerdir; ancak, aynı değiller.

Bir evcil hayvanı iyi yapan şeyin büyük bir kısmı, ihtiyaçlarınızı uygun bir cinsle eşleştirmektir. Hareketsiz bir insansanız, çok aktif bir köpek evinizde mutlu olmayacaktır. Etrafta küçük çocuklarınız varsa, çocuklarla arası iyi olmayan bir köpeği eve getirmek kötü bir fikirdir. Doğru cinsi seçmek hem sizi hem de yeni arkadaşınızı ömür boyu mutlu ortaklar yapacaktır.Bu iki köpeği merak ediyor veya tüylü ailenize eklemeyi düşünüyorsanız, işte her iki cins için de kepçe. Cins geçmişleri, sağlık sorunları, eğitim, beslenme ve tımar ihtiyaçları hakkında bilgi bulacaksınız. Kısacası, ihtiyacınız olan her şey eğitimli bir karar vermek .

Irk Karşılaştırması

Weimaraner

 • Yükseklik 23-27 İnç
 • Ağırlık 55-90 Pound
 • Mizaç Arkadaş canlısı, Sosyal, Enerjik
 • Enerji Çok etkin
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-13 Yaş
 • Fiyat 1500 dolar ve üstü

Labrador • Yükseklik 21.5-24.5 İnç
 • Ağırlık 55-80 Pound
 • Mizaç Arkadaş canlısı, Aktif, Giden
 • Enerji Çok etkin
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-12 Yaş
 • Fiyat 1000$ ve üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bilim adamları henüz tam olarak emin değiller, ancak araştırmalar biz insanların köpekleri evcilleştirdiğini gösteriyor. 15.000 yıldan fazla bir süre önce . Bu, insanların binlerce yıldır belirli amaçlara uygun köpekler yetiştirdiği anlamına gelir. Her bir cinse farklı niteliklerini veren şey, belirli özellikler için bu bin yıllık seçimdir.

Weimaraner

Dışarıda Duran Güzel Gri Köpek

Weimaraner, diğer işaret eden ırklara göre erken bir akrabadır.Bu zarif, güzel 'gümüş hayaletler', Almanya'nın Weimer şehrinde doğdu. Onların eski adı şuydu: Weimer İşaretçisi . Avcılar, ayılar ve geyikler gibi büyük hayvanları yok etmek için onları kullandılar. Sonunda kuşlar ve tavşanlar gibi daha küçük avlar için de faydalı oldular.

bu Weimaraner ırkı 1970'lerde fotoğrafçı tarafından yapılan portrelerle ünlendi. William Wegman . O zamandan beri insan kılığında köpeklerinin fotoğraflarını çekiyor. çeşitli pozlar . Bu resimler, birçok insanın bu fotojenik köpeklerle ilk tanışmasıydı.

Labrador köpeği

Dışarıda duran çikolata kahverengi köpek

Labradorlar en sevilen köpek ırklarından biridir ve aileler için harikadır.American Kennel Club'a göre, Labrador köpeği olmuştur 1991'den beri Amerika'nın 1 numaralı favori köpeği . Bu, özellikle 197 diğer tanınmış köpek ırkı olduğunda, listelerde zirveye çıkmak için uzun bir zaman. Ama aslında onlar, ocak başındaki yoldaşlar olmak için tasarlanmamıştı.

Labrador, Kanada'nın Newfoundland ve Labrador eyaletinde bulunan bir bölgedir. Uzun zaman önce, günlerini denizde geçiren soğukkanlı balıkçıların favori noktasıydı. Kısa, yağlı tüyleri ve perdeli parmakları nedeniyle Labs, onlara eşlik etmek için ideal köpekler . laboratuvarlar mükemmel yüzücüler ve balıkçılar onları balık, ördek ve diğer sulu av hayvanlarını almak için eğitti.

Görünüm

Mavi Gözlü Genç Gri Köpek ve Genç Siyah Köpek

Bu köpeklerin her ikisi de akılda kalıcı özelliklere sahiptir, ancak en dikkat çekici fark renkleridir.

Weimaraners ayırt edici özellikleri nedeniyle “gümüş hayalet” ve “gri hayalet” lakaplarına sahiptirler. kısa, gümüş grisi paltolar . Renk bazı köpeklerde mavimsi veya siyah görünebilir. İlginçtir ki, Weimar'lar aslında bazen bir Gümüş kaplı Laboratuvar , benzer görünümleri nedeniyle. Çoğu durumda, Weimaraner'lar genel olarak aynı renktedir, ancak bazılarının sandıklarında beyaz bir nokta olabilir.İkisi arasında, Weimaraner en uzun olanıdır ve biraz daha uzundur. ortalama olarak daha ağır Laboratuardan daha fazla. Her ikisinin de başın her iki yanına düşen kısa üçgen kulakları vardır.

Her iki cins de gevşek dudaklı değildir veya Basset veya Mastiff gibi salya akıtma eğilimi göstermez. Weimaraners olabilir şaşırtıcı derecede mavi-gri veya kehribar rengi gözler köpekliklerinin parlak mavisinden kaybolan.

Labrador Retriever'in ayırt edici bir özelliği, dümen benzeri 'su samuru' kuyruğudur. Kuyruk, sudayken köpeği yönlendirmeye yardımcı olur. Bu önemli ölçüde daha uzun Weimaraner'ın küt kuyruğundan daha iyi. Laboratuvarlarda sarıdan bitter çikolataya kadar değişen kısa, şık ceketler bulunur. Gözleri naziktir ve genellikle kahverengi veya eladır.

köpek ve kitaplar

Mizaç

Yaşlı Siyah Köpekle Oturan Genç Gri Köpek

Her iki köpek türü de avlanmak için yetiştirildi ve onları enerjik ve aktif evcil hayvanlar yaptı.Her iki cins de yüksek enerji bol egzersiz yaptıkları sürece mutlu olan köpekler. Ayrıca, siz sağlamazsanız, her ikisi de kendi etkinliklerini icat edecek kadar zekidir. Ancak onların “eğlence” anlayışı sizinkiyle aynı olmayabilir. Arka bahçedeki veya koltuk minderlerindeki delikleri düşünün.

Weimaraner'lar genç yavrulardan başlayarak yetişkin yaşamları boyunca sosyalleştirilmelidir. İnsanların ve diğer köpeklerin etrafında olmaya ne kadar alışırlarsa, o kadar çok giden ve arkadaş canlısı onlar. İzole tutulurlarsa gergin ve utangaç olurlar. Güçlü bir av sürüşüne sahip oldukları için kedilerin veya diğer küçük evcil hayvanların etrafındaki en iyi köpekler değildirler.

Bir Laboratuvarın mizacı, Amerika'nın 1 numaralı köpeği olmalarının bir parçasıdır. onlar süper arkadaşça ve dışa dönük , her şeyle ve herkesle arkadaş olmak istemek. Sağlıklı bir Laboratuar, insanlara tepki göstermez veya fazla saldırganlık göstermez; sadece bolca kucaklama teklif edin. Çocuklar için harikadırlar ve genellikle diğer ev hayvanlarının peşine düşmezler.Her iki cins de evdeki insanlarıyla takılmayı sever. Weimaraners, sahiplerini evin etrafında dört ayaklı gölgeler gibi takip etmeleri ile tanınırlar. Her iki köpeğin de istemesini bekleyebilirsiniz. yatağını paylaş ya da şöminenin önünde ayaklarınızın dibine kıvrılın.

Egzersiz yapmak

Kara Gri Köpek ve Halat Çeken Kara Köpek

Weims ve Labs, özellikle onlara katıldığınızda, dışarıda oynamaktan zevk alır!

Her iki köpek ırkı da çok aktiftir. Av arkadaşları olarak yetiştirildiler, sahipleri ile saatlerce yürüdüler ve karadan ve sudan av topladılar. Hiçbir köpek hapsedildiğinde mutlu değildir avluya veya bir sandık için. Düzenli yürüyüşler, koşular ve getirme oyunları için programınızda yer yoksa, başka bir cinsle daha iyi durumdasınız.

Evden uzakta olmanız gerektiğinde, köpeğinizi meşgul edecek bol miktarda oyuncak sağladığınızdan emin olun. Bu köpekler için en iyi oyuncaklar bir problem çözme unsuru . Birçok yapboz oyuncağı, onları ikramlarla doldurmayı içerirken, bunların çoğu köpeğinizin aşırı kilolu olmasına neden olabilir. Bu yüzden saklambaç tarzı oyuncaklarla karıştırın.Elbette en iyi oyunlar, sizi dışarı çıkaran ve köpeğinizle etkileşime geçen oyunlardır. Bir Laboratuvarı saatlerce meşgul tutabilirsiniz. basit getirme oyunu . Göleti olan bir parkınız varsa, suyun yüzmek için yeterince güvenli olduğundan emin olun. Soğuk havalarda bile bir Laboratuvarı sudan uzak tutmak zordur. Laboratuvarlar uzun yürüyüşleri sever, bu nedenle bir uygun şekilde takılmış koşum takımı .

Weimaraners, vahşi yaşamı koklayabilecekleri ormanda bir boğuşmanın tadını çıkaracaklar. Ayrıca onları eğitebilirsiniz bisikletinizin yanında koşun veya kaykay. Sadece içgüdüleri devraldığında diğer bisikletçilerin peşinden gidemeyeceklerinden emin olun.

Eğitim

Dışarıda Oturan İyi Halli Köpekler

Bu ırklar, yeni beceriler kazanabilen ve hemen hemen her şeyi yapmaları öğretilebilen çok akıllı hayvanlardır.

En zeki köpekler bile eğitime ihtiyaç duyar. Bir köpek yavrusu ile başlarsanız, sizinle ve diğer köpeklerle etkileşime girebilecekleri itaat dersleri iyi bir fikirdir. Yaşlandıkça eğitimlerini güçlendirmeye devam edin ve tutarlı kal . Karışık mesajlar, köpeğinizin endişeli ve güvensiz hissetmesine neden olur.

Weimaraners kolayca yeni beceriler kazanabilir ve aynı eski numaraları tekrar tekrar tekrarlamaları istendiğinde sıkılabilir. Bu köpeklerin sana ihtiyacı var sert ama nazik komutları verirken. Bağırmaya veya sert kınamalara karşı hassas oldukları bilinir ve duygularının hafifliğini kolayca unutmazlar.

Laboratuarlar, duyguları söz konusu olduğunda biraz daha esnektir. Ancak, köpeğinize bağırmak etkileşim kurmak için asla iyi bir yol değil onlarla. Bazı köpekler bu özelliği sahiplerine bağırarak alabilirler. Köpeğinizi davranmaya teşvik etmek için olumlu pekiştirmeyi deneyin.

Sağlık

Veterinerde Yetişkin Gri ve Beyaz Köpekler

Bu ırkların her biri, yalnızca birkaç yaygın sağlık sorunuyla nispeten doyurucu ve sağlıklıdır.

Herhangi bir safkan köpek, kendi sağlık sorunlarıyla birlikte gelir. Bu endişeler çoğunlukla gen havuzunun çok çeşitli olmamasından kaynaklanmaktadır. Karışık ırklar genel olarak daha sağlam olma eğilimindedir. Safkan bir köpeğe karar verirseniz, onların özel cins eğilimlerinin farkında olmanız önemlidir.

Weimaraner'lar genellikle sağlıklı köpeklerdir. Yine de bilmeniz gereken birkaç şey var. aşılar neden olabilir otoimmün reaksiyon bu cinste. Şu anda, Weim'inizin bir aşı almadan önce bir aşıya kötü tepki verip vermeyeceğini söylemenin bir yolu yok.

Standart aşılar için gittiğinizde, köpeğinizin nasıl tepki vereceğini görmek için her seferinde bir aşı yaptırmak iyi bir fikirdir. Sizin veteriner tanıdık olmalı bu cinsin yatkınlığı ile, ancak bazı aşılar Köpeğinizin bir hastalığa yakalanma riski daha yüksek olmadığı sürece kesinlikle önerilmez.

Weims ile ilgili ikinci bir endişe şişkinliktir. Basit bir gaz sorunu gibi görünebilir ancak adı verilen bir duruma neden olabilir. mide torsiyonu . Bu sorun ölümcül olabilir! Belirtileri tanımayı öğrenin ve herhangi bir semptom fark ederseniz köpeğinizi hemen hastaneye götürün.

Kalça ve eklem displazisi, Labrador Retriever sağlığı ile ilgili en yaygın sorundur. Bu bir kalıtsal durum bu, geliştikçe birçok büyük ırkta olur. Yavru köpeğinizi sağlıklı bir kiloda tutmak ve yumuşak yüzeylerde egzersiz yapmak, Laboratuvarınızın ileriki yaşamlarında displazi geliştirmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Beslenme

Köpek Kaselerinden Yemek Yiyen Gri ve Beyaz Köpekler

Bu cinslerin her ikisinin de oldukça iştahlı olduğunu göreceksiniz, bu yüzden onları besleyici mama taneleriyle beslediğinizden emin olun.

Weimler yemek yemeyi sever. İlk kaseyi yuttuktan sonra, ikinci bir yardım almak için sizi hiç beslenmediklerine ikna etmeye çalışabilirler. Weimaraners genellikle yemek yer Günde 1,5 ila 3 bardak kuru köpek maması . Midelerini bozabilecek zengin gıdalardan uzak durun. Islak yiyeceklere dikkat edin ve kuru mama taneleriyle birlikte küçük porsiyonlarla besleyin.

Laboratuvarlar da yemek yemeyi sever. O kadar ki, beslemelerini birden fazla oturuma ayırdığınızdan gerçekten emin olmanız gerekiyor. Önlerine çıkan her şeyi yerler ve yavaşlarken ileri yaşlarda kilo alabilirler. tipik bir Labrador'un beslenme ihtiyaçları Weimaraner ile benzer bir yiyecek miktarı talep edecek, yaklaşık 1,5 ila 3 bardak kuru kibble günde.

Bol miktarda tatlı su ve yüksek kaliteli köpek maması bir Laboratuvara iyi hizmet edecektir. Dağıttığınız ikramların sayısını izleyin. Yemek artıkları herhangi bir köpek için iyi bir fikir değildir, özellikle de yediğimiz bazı yiyecekler – üzüm ve çikolata gibi – köpekler için potansiyel olarak ölümcül olduğundan. Laboratuvarınız aşırı kilolu hale gelirse, eklem displazisini şiddetlendirmek ve ağrıya neden olur.

pitbull terrier karışımı

tımar

Gri ve Sarışın Köpekler Banyodan Sonra Temizlenir

Kısa tüylü olmak, tımar söz konusu olduğunda her iki cinsin de bakımı zor değildir.

Weimaraner, kısa ceketi nedeniyle ikisinin bakımı daha kolaydır. Haftada bir kez fırçalayın ve tırnakları düzenli olarak kesilmiş tutun. Onları biraz daha seyrek yıkayabilirsiniz, ancak banyoyu çok uzun süre ihmal etmeyin.

Labradorlar tüy döker ve özellikle ilkbahar ve yaz aylarında iyi bir fırçalama ile yapılabilir. Bakım yaparken, unutmayın dişlerini fırçala fazla. Bu köpeklerin de tırnak bakımına ihtiyacı vardır. Kulakları çok fazla hava akışına izin vermediğinden kulak enfeksiyonlarına eğilimlidirler. Özellikle iyi bir yüzdükten sonra kulakları temiz tutun.

köpek fiyatları

Kameraya Bakarak Yavru Köpekler

Bu sevimli yavrular için sırasıyla en az 1.000 – 1.500 $ ödemeyi bekleyin.

Bu iki yavrudan birinin favoriniz olduğuna karar verdiyseniz, bir sonraki adım öğrenmektir. birini nereden tutabilirim . Bir köpek almak istediğiniz son yer bir evcil hayvan mağazasından veya internetten. Buradaki asıl endişe, köpeklerini kötü muamele gördüğü korkunç yerler olan Puppy Mills'den temin edebilmeleridir.

Evlat edinme her zaman harika bir seçenektir ve birçok türe özgü kurtarma örgütleri var ülke çapında. Bu, bir safkana sağlıklı bir evde ikinci bir şans verebileceğiniz anlamına gelir. Bir yetiştiriciden bir yavru almaya karar verirseniz, uygun şekilde kayıtlı ve sertifikalı olduklarından emin olun.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu almak size pahalıya mal olacak. Laboratuvar için 1.000 ABD Doları ve Weim için 1.500 ABD Doları . Weims talep, soyağacının maliyeti ve tıbbi testler nedeniyle daha pahalı olma eğilimindedir.

Son düşünceler

Weims ve Labs mükemmel köpeklerdir aktif yaşam tarzına sahip insanlar için . İçeride olmayı, insan arkadaşlarına yakın olmayı severler. Her iki köpek de akıllıdır ve kolaylıkla eğitim alır. Yalnız bırakıldıklarında, kaçmanın ve başlarını belaya sokmanın yollarını bulmaya meyillidirler.

Weimaraners, görünüşe göre ikisi arasında daha çarpıcı. Daha şıklar ve çok tanınabilir özelliklere sahipler. O soluk mavi gözlerde bir şey var! Av sürüşleri güçlüdür ve bir sincaptan sonra bir Lab'den daha fazla havalanma olasılıkları daha yüksektir.

laboratuvarlar daha iyi bir seçim evde küçük evcil hayvanlarınız varsa. onlar da o kadar hassas değil Weims olarak. Mizaçları ve güler yüzlülükleri, onları bu kadar popüler bir cins yapan şeyin bir parçasıdır. Laboratuvarlar genellikle çocuklar, diğer köpekler ve insan arkadaşlarını ziyaret etmek için mükemmeldir. Her iki durumda da köpeğinize bol miktarda egzersiz ve zihinsel uyarı verin ve ömür boyu sadık bir arkadaşınız olacak.

Yorumlar