Kral Çoban vs Alman Çoban: Farklılıklar ve Benzerlikler

Kral Çoban vs Alman Çoban: Farklılıklar ve Benzerlikler

Kral Çoban ve Alman Çoban çok benzer ırklardır ve bunun nedeni akraba olmalarıdır. Alman Çoban Amerika'nın en sevilen safkan köpek ırklarından biridir. Ve Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü'ne (AKC) göre genellikle kendilerini en popüler beş cins arasında buluyorlar. Kral Çoban Köpekleri nispeten yeni bir tasarımcı köpek ırkıdır ve Alman Çoban Köpekleri ile diğer çoban köpeği ırklarının bir karışımıdır, bu da onları bir melez haline getirir.

Alman Çoban Köpeği, kişisel korunma ve diğer askeri hizmetlerde geleneksel ırklardan biridir. Koruyucu yapıları onları bu iş için ideal kılmaktadır. Alman Çoban Köpekleri tipik olarak tek kişilik bir köpektir ve birincil bakıcılarıyla sağlam bir bağ kurarlar. Kral Çoban ailesini korusa da yabancılara karşı çok daha girişken ve arkadaş canlısıdır. Krallar da daha büyük ve daha kabarıktır, bu da onlara daha sevimli bir görünüm kazandırır.Bu eşit derecede sevimli ırklar arasında farklılıklardan çok benzerlikler var. Sadık, dışa dönük ve zekidirler. Ancak aralarındaki farklılıklar, bir Çoban'ın size ve ailenize diğerine göre daha uygun olduğu anlamına gelebilir. Geçmişlerini, kişiliklerini, görünüşlerini, egzersizlerini, bakım ihtiyaçlarını ve daha fazlasını keşfediyoruz. Bu köpekleri karşılaştıralım ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedelim.

Irk Karşılaştırması

Kral Çoban

 • Yükseklik 25-32 inç
 • Ağırlık 80-145 lira
 • Mizaç Akıllı, sevgi dolu, kendinden emin
 • Enerji Orta ila Yüksek
 • Sağlık Ortalamadan Daha İyi
 • Ömür 10-14 yıl
 • Köpek Yavrusu Fiyatları 1.500$

Alman Kurdu • Yükseklik 22-26 inç
 • Ağırlık 50-90 lira
 • Mizaç Cesur, kendinden emin, akıllı
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 yıl
 • Köpek Yavrusu Fiyatları 00 dolar
İçindekiler
 1. Irk Tarihi
 2. Dış görünüş
 3. Mizaç
 4. Egzersiz yapmak
 5. Eğitim
 6. Sağlık
 7. Beslenme
 8. bakım
 9. Köpek Yavrusu Fiyatları
 10. Son düşünceler

Irk Tarihi

Bir köpeğin cins geçmişi size onlar hakkında çok şey anlatabilir ve bir aile hayvanı olarak nasıl olabileceklerini. Her Çobanın geçmişine bakalım.

Alman Kurdu

 Alman Çoban Köpeği Meyve Parçası Yiyor
GSD'nin geçmişi 19. yüzyıl Almanya'sına kadar uzanmaktadır.

Bir Alman süvari subayı olan Yüzbaşı Von Stephanitz, ideal çobanı geliştirmeyi kendine misyon edindi ve farklı bölgelerden çeşitli Çobanları geçti. Kırk yıldan fazla bir süredir hayatını bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz türü geliştirmeye adadı. Cins harika bir çobandır ama aynı zamanda başka niteliklere de sahiptir Bu da onları polis memurları ve askerler için mükemmel bir arkadaş haline getiriyor.

Alman Çobanları Rin-Tin-Tin ve Strongheart gibi filmlerinde bu köpeklerin rol aldığı filmler sayesinde 1900'lerin başında Amerika'da popüler hale geldi. Ne yazık ki, Dünya Savaşı sırasında Alman karşıtlığı nedeniyle bir düşüş yaşadılar. Ancak sayıları ve popülerlikleri 20. yüzyılın ikinci yarısında toparlandı. Bugün Alman Çoban Köpeği dünyanın en tanınmış ve sevilen ırklarından biridir.agresif çiğneme makineleri için köpek oyuncakları

Kral Çoban

 Karda Kral Çoban
Uzun Tüylü Alman Çobanlarına benzer şekilde, Kral Çoban'ın genellikle kurda benzediği söylenir.

Kral Çobanlar Alman Çoban Köpekleri ve diğer çoban ırklarının bir melezidir ve 1990'ların başında yaratılmıştır. Yetiştiriciler Shelly Watts-Cross ve David Turkheimer, diğer Alman Çoban yetiştiricilerinin yetiştirme uygulamalarından ve sağlıklarındaki bozulmadan dolayı hayal kırıklığına uğradılar. Böylece bir Alman Çoban Köpeğini bir Shiloh Çoban Köpeğiyle çiftleştirdiler. Zamanla Alaska Malamutları ve Büyük Pireneleri de karışıma dahil etti. Sonuç, daha büyük ve daha sağlıklı bir tasarımcı köpek ırkıydı.

Kral Çoban, Alman Çoban Köpeğinden çok daha nadirdir. Bir melez olarak AKC, Alman Çoban Köpeğinin aksine Kral Çoban Köpeğini resmi bir cins olarak tanımıyor. Ancak Amerikan Nadir Irk Derneği (ARBA) onları tanıyor. Kral Çoban Köpekleri mükemmel hizmet ve terapi köpekleridir Alman Çoban Köpeğine kıyasla askeri istihdamdan ziyade daha kabullenici doğaları sayesinde.

Dış görünüş

Alman Çoban Köpekleri görünüş olarak benzerdir ancak Kral Çobanlar çok daha büyük ve kabarıktır. Alman Çobanına göre cins standardı Genellikle 22 ila 26 inç boyundadırlar ve ağırlıkları 50 ila 90 pound arasındadır. Kral Çoban cins standardı kadınların en az 25 inç, erkeklerin ise 27 inç, 32 inç'e kadar ulaşması gerektiğini belirtiyor. Hem dişiler hem de erkekler 80 ila 145 pound arasındadır, dişiler ise daha küçüktür. İki cins arasında keskin bir fark olduğu için boyut dikkate alınması gereken bir faktördür.Kral Çoban Köpekleri genellikle büyük, uzun saçlı Alman Çoban Köpekleriyle karıştırılır. Bunun nedeni ise, Kral'ın dev boyutu ve kabarıklığı dışında oldukça benzer görünüyorlar. Alman Çoban Köpekleri çeşitli sporlar yapar ceket renkleri En yaygın olanı geleneksel siyah ve ten rengidir. King ceket ayrıca samur, iki renkli, kırmızı, ten rengi, altın veya krem ​​rengi siyah eyer ve düz siyah dahil olmak üzere çeşitli renklerde mevcuttur.

Kralların tipik olarak orta ila uzun uzunlukta çift kürkleri varken, Alman Shep'lerinin kısa, orta veya uzun kürkleri olabilir. Nadir de olsa bazı Alman Çoban Köpeklerinin tek katmanlı kürkü vardır. Yani daha kısa tüylü köpekleri tercih ediyorsanız Alman Çoban Köpeği sizin için daha uygun olabilir.

Mizaç

Görünüşleri gibi mizaçları da benzer, ancak birkaç farklılık daha var. Amerikan Kral Çoban Kulübü'ne (AKSC) göre Kral Çoban Köpekleri 'patates cipsi gibidir, tek bir tane yiyemezsiniz.' Ve birçok Alman Çoban köpeği sahibi de aynı şeyi söylüyor. Her ikisi de harika aile arkadaşları olan sevimli, sadık ırklardır. Her ikisi de insan odaklıdır ve günlerini aileleriyle geçirmeye ihtiyaç duyarlar ve uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Evden uzakta uzun saatler çalışıyorsanız bu türlerin hiçbiri size göre değildir.

Alman Çoban dünyadaki en iyi koruma köpeklerinden biridir. Birincil bakıcılarıyla inanılmaz derecede sıkı bir bağ kurarlar. Tüm aileyle iyi bağ kurmalarına rağmen en sevdikleri kişiye daha sıkı bağlanırlar. Kral Çoban tüm aileyle eşit derecede sıkı bir bağ kurar. Ve Büyük Pirene kanı taşıdıkları için çocuklara karşı bir düşkünlükleri var. Her ne kadar Alman Shep'leri çocuklarla arası harika olsa da, çocuklarınız bir Kralın kalbinde özel bir yere sahip olacak.Kral Shep'lerin hayata karşı Alman Shep'lere göre daha rahat bir yaklaşımı var. Alman Sheps aile koruyucusu olarak rollerini çok ciddiye alıyor. Aileleriyle birlikte oynamalarına rağmen her zaman çevrelerinin farkındadırlar ve onları hemen korumaya hazırdırlar. Elbette, Kral Çobanların koruyucu bir çizgileri vardır, ancak süper dost canlısıdırlar ve onlara göbek masajı yapmak isteyen herkesle arkadaş olmak isterler. Daha ciddi Alman Shep'inden daha çok aptalca oyun zamanına hazırlar.

Egzersiz yapmak

Alman ve Kral Çoban, günde yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyan orta ila yüksek enerjili köpeklerdir. Çobanınızı mutlu etmek için bunu her gün taahhüt edebileceğinizden emin olmanız gerekir. Bir egzersiz arkadaşı arayan aktif bir kişiyseniz Alman Çoban Köpeği, Kral'dan daha atletik olduğundan daha iyi bir seçenek olabilir. Kralın devasa boyutu, daha çabuk yoruldukları anlamına geliyor.

Koruyucu beyinleri her zaman hareket halinde olduğundan egzersiz, Alman Çoban Köpekleri için fiziksel ve zihinsel olarak daha zorlu olmalıdır. Kralın da gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır, ancak kendilerini suçlu hissetmeden ertelemekten keyif alma olasılıkları daha yüksektir. Tembel bir kucak köpeği arıyorsanız bu cinslerin hiçbiri uygun değildir. Ve egzersizde size yardımcı olması için bir köpeği gezdirici kullanabilseniz de, hiçbir şey en sevdikleri insanlarla egzersiz yapmakla karşılaştırılamaz.

Eğitim

Her iki cins de zeki, zeki ve insanlarını memnun etmeye isteklidir. Bu onların hem eğitilebilir hem de öğrenmeye istekli oldukları anlamına gelir. Ancak Alman Çoban Köpeği büyük olasılıkla bu iki köpek arasında daha itaatkar olanıdır. Kral Shep'ler eğitilebilir ancak inatçı Büyük Pireneler'den gelen hafif inatçı bir çizgiye sahiptirler. Kralınız nadir görülen kararlı bir gün geçiriyorsa, onun normalden biraz daha az itaatkar olduğunu görebilirsiniz.labrador mu golden mı

Bu sosyalleşmek için çok önemli Alman veya Kral Çoban köpeğinizi, özellikle Alman Çoban Köpeğinizi eve getirir getirmez. Onlar doğuştan koruyuculardır ve Onlara savunma eğilimlerini nasıl kontrol edeceklerini öğretmezseniz, aşırı koruyucu ve saldırgan köpeklere dönüşebilirler. Onları mümkün olduğu kadar çok köpek ve insanla karıştırın ve onları henüz yavruyken yeni durumlarla tanıştırın; böylece iyi huylu bir köpeğe dönüşmeleri gerekir.

Sandık eğitimi onlara dinlenebilecekleri bir alan sunmanın harika bir yoludur Aile hayatının koşuşturmasından uzakta pillerinizi şarj edin. Ve onları evde bırakmanız gerektiğinde, siz yokken kaygılarını azaltmak için onları bir sandığa koyabilirsiniz. Boyutları ve güçleri göz önüne alındığında, bulmanız en iyisi olur. yüksek kaliteli, dayanıklı bir kasa onları güvende tutmak için. Alman veya Kral Çoban köpeğinizi eğitmekle ilgili sorun yaşıyorsanız veya herhangi bir konuda emin değilseniz, şu sayfaya göz atın: Köpek Dan Eğitimle ilgili her konuda size yardımcı olabilecek kişi.

Sağlık

Alman Çoban yedi ila on yıl yaşam beklentisi olan nispeten sağlıklı bir cins . Ancak dejeneratif miyopati, kalp hastalığı, göz sorunları ve tiroid sorunları gibi çeşitli sorunlardan muzdariptirler. Ayrıca kalça displazisinden muzdarip en yaygın türler arasında yer alırlar ve eğimli sırtları nedeniyle daha da öfkelenirler. Sorumlu yetiştiriciler yalnızca sırtı daha dik olan Alman Koyunlarını yetiştirmelidir.Kral Çoban, Alman Çobanının daha sağlıklı bir versiyonu olacak şekilde yaratıldı ve 10 ila 14 yıllık bir yaşam beklentisine sahipler. Her ne kadar Kral kalça displazisine yatkın olsa da, Alman Çoban Köpeklerine kıyasla daha az sıklıkta ve daha az şiddetli acı çekme eğilimindedirler. Kralın en büyük sağlık sorunlarından biri mide burkulması şişkinlik olarak da bilinir. Burası midenin büküldüğü ve vücudu ölümcül olabilecek şoka soktuğu yerdir. Hayatı tehdit eden bu durumu mutlaka okuyun.

Beslenme

Alman Shep ve King Shep'in benzer beslenme ihtiyaçları vardır, ancak şu fark vardır: Kral Çobanlar genellikle daha büyük boyutları nedeniyle çok daha fazla yerler. Köpeğinizi ne kadar besleyeceğiniz, ağırlığı, aktivite düzeyleri, cinsiyeti, yaşı ve daha fazlası gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Hangi cinse sahip olursanız olun, seçtiğiniz markanın size verdiği beslenme kurallarına uymalısınız. Aksi takdirde, onları yetersiz veya aşırı besleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Her iki cins Beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek kaliteli bir diyete ihtiyaç duyarlar. Kuru mama, yaş mama, çiğ mama veya kuru mama arasından seçim yapabilirsiniz. yeni abonelik hizmeti . Seçeceğiniz şey yaşam tarzınıza, bütçenize, köpeğinizin tercihine ve beslenme ihtiyaçlarına göre belirlenir. Ancak hangi gıdayı seçerseniz seçin, Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) standartlarını karşılamalıdır. Bunu ambalajda veya web sitesinde belirtecektir.

bakım

Bir Alman veya Kral Çobanının bakımı, kürk tipine göre belirlenir. Genellikle her ikisinin de haftada birkaç kez fırçalanması gereken yoğun çift katları vardır. Uzun tüylü bir Alman veya Kral Çoban köpeğiniz varsa, sağlıklı ve zeki görünmesini sağlamak için her gün fırçalanması gerekebilir. Kral Çoban köpeğinin genellikle daha uzun ve kabarık bir kürkü vardır, bu nedenle Alman Shep'inden daha fazla fırçalanmaya ihtiyaç duyabilirler. Her iki cins de bundan faydalanır dökülme aracı ve daha ince bir fırça.Alman ve Kral Shep'in dişlerinin düzenli olarak fırçalanması gerekiyor inci beyazlarını temiz ve sağlıklı tutmak için. Ve tırnaklarının, ağrılı pedleri önlemek için çok uzadıkça kesilmesi gerekir. Ne kadar aktif olduklarına ve ne kadar kirlendiklerine bağlı olarak yalnızca iki veya üç ayda bir banyo yapmak gerekir. Konsantre bir şampuan, bu ikisi gibi yoğun tüylü köpekler için idealdir. Sonuç olarak, kıyafetlerinizde köpek tüyü bulunmasından hoşlanmıyorsanız veya ortalamanın üzerinde bakım ihtiyaçları için zamanınız yoksa, bu cinslerin hiçbiri size en uygun ırk değildir.

Köpek Yavrusu Fiyatları

Alman Çoban Köpeği Amerika'nın en yaygın köpek ırklarından biridir, bu nedenle sorumlu bir yetiştirici bulmak çok zor olmasa gerek. Diğer taraftan, bu aynı zamanda pek çok sorumsuz yetiştiricinin de var olduğu anlamına gelir. Bu nedenle seçtiğiniz yetiştiriciyi araştırmak, sağlıklı ve mutlu bir yavru bulmak için çok önemlidir. Bir Alman Çoban köpeğinin ortalama fiyatı 1.000 dolar civarındadır. Ancak şampiyon soyundan bir köpek yavrusu veya çalışan bir yavru arıyorsanız, bu çok daha fazla olabilir.

Kral Çoban çok daha nadirdir ve ülke çapında yalnızca bir avuç yetiştirici mevcuttur. Yine etik olduklarından ve sağlıklı yavrular üretmeye çalıştıklarından emin olmak için onları araştırmak en iyisi olacaktır. Çok daha nadir ve daha büyük oldukları için köpek yavrusu fiyatı genellikle daha yüksektir. Bir Kral Çobanın ortalama fiyatı 1.500 dolar civarındadır. Unutmayın, bunlar yalnızca başlangıç ​​fiyatlarıdır ve geri kalan her şeyi satın almanız gerekir. Daha büyük bir köpek olarak, yatak ve sandık gibi ekipmanlar açısından King Shepherd'lara biraz daha fazla harcama yapmayı bekleyebilirsiniz.

Son düşünceler

Alman Çoban ve Kral Çoban bazı yönlerden inanılmaz derecede benzer, ancak bazı yönlerden çok farklı. Bu farklılıklar, sahiplerin kendileri için doğru cinsi seçmelerine yardımcı olur. Alman Çoban köpeği, sıkı çalışma ahlakı ve ailesini her zaman koruması gerektiği göz önüne alındığında, bakımı çok daha yoğun bir türdür. Ama aynı zamanda daha enerjik ve efendilerine daha sadıklar. Kral Çoban Köpekleri, aileleriyle daha sosyal ve daha şapşaldırlar ve mutlu-şanslı bir karaktere sahiptirler. Ancak boyutları ve nadir olmaları nedeniyle bakımı genellikle daha pahalıdır.

Genel olarak, uygun eğitim ve uygun bir aile ile mükemmel aile hayvanları olurlar. Zamanlarının çoğunu onlarla geçirebilecek ve düzenli günlük egzersiz yapabilecek bir aileye ihtiyaçları var. Yani seçtiğiniz Alman mı, yoksa Kral mı, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bu sadık ve tatlı çobanların verecekleri çok sevgi var.

Yorumlar