Rat Terrier Chihuahua Mix Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Rat Terrier Chihuahua Mix Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Bazen 'Ratcha' veya 'Ratchi' olarak adlandırılan Rat Terrier Chihuahua karışımı, muazzam kişiliklere sahip iki küçük ırkın bir karışımıdır. Chihuahualar, küçücük boyutları ve boyun eğmez ruhları nedeniyle son zamanlarda diğer birçok türle melezlendi. Karışıma Rat Terrier eklemek, enerji seviyesini düşürmeden biraz daha büyük bir yavru yapar.

Ratcha, Jack Chi, Jack Russell Chihuahua karışımı veya Yorchi, Yorkshire Terrier Chihuahua karışımı gibi diğer tasarımcı köpek melezlerine benziyor. Bu karışımlar, bu büyüleyici ırkların kişiliklerinin en iyilerini harmanlıyor, ancak bazı ailelerin başa çıkmaya hazır olduğundan daha fazla köpek olabilir.Bir Ratcha'nın aileniz için mükemmel bir katkı olabileceğini düşünüyorsanız, onun iki ebeveyn ırkı olan Rat Terrier ve Chihuahua'nın özelliklerini göz önünde bulundurun. Bu iki yüksek enerjili ırkın özelliklerini anlamak, yardımcınız olacak en iyi yavruyu seçmenize yardımcı olacaktır.

Rat Terrier Chihuahua Karışımı
  • Ağırlık 8-18 lira
  • Yükseklik 12-15 inç
  • Ömür 12-16 yaş
  • Renkler herhangi bir renk, düz veya alaca
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

içindekiler

Ebeveyn Irkları

Chihuahua

 Chihuahua ayakta
Chihuahualar en popüler küçük cins köpeklerden biridir.

alıngan Chihuahua Belki dünyanın en küçük köpek ırkı , ama bunu bilmiyor. Chihuahualar iddialı bir cinstir. Chihuahua'ların Kolomb öncesi zamanlara dayanan bir soyu vardır ve Meksika'nın ulusal bir sembolüdür. Chihuahualar ne kadar büyük olduklarını düşünmek isteseler de, bir kilonun altındadırlar ve gürültücü çocuklarla uğraşmak için çok küçüktürler. İdeal şehir arkadaşları olan Chihuahua'lar, daha çok yönlü bir aile hayvanı yaratmak için genellikle daha büyük ırklarla melezlenir.Fare Teriyeri

 Tepede duran Rat Terrier
Sıçan Teriyerleri, tam olarak adlarının ima ettiği şeyi - fareleri - ortadan kaldırmak için yetiştirildi.

bu Sıçan Teriyeri başlangıçta Fox Terrier, Bull Terrier, Manchester Terrier ve daha pek çok türün karışımıydı. Çiftlik köpekleri oldukları için birçok amaca hizmet etmeleri gerekiyordu. Sadece fare değil, aynı zamanda av arkadaşları, bekçi köpekleri, kümes bekçileri ve aile oyun arkadaşlarıydılar. Bu arka plan olarak çok yönlü çiftlik aile refakatçisi modern Rat Terrier'i, küçük boyutuna dikkat eden çocuklar için harika olan aktif ama sevecen bir arkadaş yapar.

Rat Terrier Chihuahua Karışımı

Rat Terrier Chihuahua karışımı, yedek enerjisi olan mutlu bir yavrudur. Rat Terrier tarafından boyut eklemek, Ratcha yavrunuzu kırda (tabii ki dışarıdayken gözetim altında) şehirde olduğu kadar memnun ve küçük çocuklarla daha güvenli bir şekilde oynayabilmesini sağlar. Her iki cins de nispeten sağlıklıdır, bu nedenle Ratcha'nızın birkaç genetik sağlık sorunu olmalıdır.

Mizaç

Vücudu hala çok küçük olmasına rağmen, Ratcha'nızın muazzam bir kabadayılık göstermesini bekleyebilirsiniz. Ne Sıçan Teriyerleri ne de Chihuahualar bir tartışmadan geri adım atmazlar, bu yüzden Ratcha'nızı tehlikeden uzak tutmak size kalmış. Özellikle yeni insanlarla sık sık tanışacağı köpek parkı gibi yerlerde daha büyük köpeklerle denetlendiğinden emin olun. Arka bahçenizde bile, bölgesine giren çakallar veya başıboş köpekler yüzünden tehlike altında olabilir.Ratcha'nız 'terrier' bir zihniyete sahip olacak çünkü o sadece yarı Terrier değil, aynı zamanda Chihuahua'ların da biraz Terrier tavrı var. Her zaman sizin istediğinizi yapmak istemeseler de her zaman yanınızda olmak isterler. Bu haç sevgi dolu, bağımsız fikirli bir arkadaş yaratır Evden uzaktayken seni çaresizce özleyen. Ayrılık kaygısına eğilimli olabilirler, bu nedenle havlamalarının komşularınızı rahatsız etmemesi için sakin kalmalarının bir yolunu bulmalısınız.

rotvaydır vs pitbul

Ratcha'lar kabaca ele alınırsa hızlı olabilir, ancak agresif değildirler. Geri adım atmaktan hoşlanmazlar ve biri onları incitirse kendilerini korurlar. Fiziksel olarak Chihuahua'lardan daha büyüktürler ve daha iyi kabadayılık yapabilirler, ancak küçük çocukların bir Ratcha ile oynarken yine de gözetime ihtiyaçları vardır.

bulldog karışımı

Yavruluktan itibaren diğer köpeklerle yeterince sosyalleştirilirse, çoğu Ratcha diğer köpeklerle iyi geçinebilir. Bununla birlikte, daha büyük agresif köpeklerle bırakılmadıklarına dikkat edin, çünkü muhtemelen çiğneyebileceklerinden daha fazlasını ısırırlar. Aksi takdirde, Ratcha'nız mükemmel bir köpek vatandaşıdır. Kedileriniz veya tavşan gibi küçük hayvanlarınız veya diğer küçük tüylüleriniz varsa, bunu unutmayın. Sıçan Teriyerleri, fareleri öldürmek için yetiştirildi ve av sürüşleri yüksek . Küçük hayvanların yanındayken Ratcha'nın vücut dilini yakından izleyin ve siz etrafta yokken onlara erişimini sınırlayın.Boyut ve Görünüm

 Bir bankta oturan köpek yavrusu Rat Terrier Chihuahua Mix
Ratcha'nız, iki ebeveyn ırkının geniş yelpazesi nedeniyle boyut olarak değişecektir.

Muhtemelen omuzda on ila on beş inç arasında duracak ve sekiz ila on sekiz kilo arasında olacak. Ratcha'nızın görünümü, elma kubbe başlı ve belirgin bir şekilde durmuş olan Chihuahua'nınki kadar aşırı olmayacak. Ratcha'nın daha düz bir kafatası olacak ve başının arkası boynuna daha düzgün bir şekilde akacak. Vücudu Chihuahua'nınkinden daha kaslı olacak.

Ceket ve Renkler

Ratcha'nın kısa, pürüzsüz tüylerinin bakımı kolaydır ve kendi boyundaki diğer birçok köpekten daha az tüy bırakır. Ratcha'lar çoğu renkte gelir, ancak Rat Terrier alaca bir cins olduğu için (renk yamaları olan bir veya daha fazla renge sahip nispeten büyük beyaz desenler), birinci nesil melezler muhtemelen bazı ilginç işaretlere sahip olacaktır. Alaca desenin eksik hakimiyeti nedeniyle, benekli alelin bir kopyası, küçük beyaz işaretlere sahip bir köpekle sonuçlanır, yani Ratcha'nızın biraz beyaz süslemesi olmalı .

Hem Rat Terrier hem de Chihuahua'nın mevsimsel olarak dökülen kısa tüyleri vardır. Tipik teriyer derisi alerjilerine eğilimli olabilir, ancak tazı eldiveni ile günlük fırçalama yeterli olmalıdır dışarıda topladığı kiri temizlemek ve daha sağlıklı bir kürk için cildindeki yağ bezlerini uyarmak için.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Ratcha'nız safkan bir Rat Terrier kadar yüksek enerjili olmayabilir, ancak en az iki dönem tempolu günlük egzersize ihtiyacı olacak onu sağlıklı tutmak için, beden ve zihin. Sizinle mahallede yürümekten keyif alacak ve özellikle canının istediği gibi koşabileceği ve oynayabileceği güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bir bahçeyi takdir edecek. Ratters genellikle kazıcıdır, bu yüzden bahçede başıboşken bunu aklınızda bulundurun. Taze kiri silmek için arka kapının yanında bir havlu ve ara sıra arkada bir delik doldurmak faydalı eklemelerdir ve o, havluyla sarılmaktan ve bahçede size 'yardım etmekten' büyük keyif alacaktır.Kışın, Ratcha yavrunuzun muhtemelen bir ceket açık hava etkinlikleri için. Her iki ebeveyn türü de soğuk huylu olma eğilimindedir ve ısıyı korumak için ince tüylere ve çok az vücut kütlesine sahiptir. Bir köpek süveteri veya ceketi, sıcaklıklar düşerken sıcak kalmasına yardımcı olacaktır. Uyuyabileceği sıcak bir yatağı olduğundan emin olun.

Eğitim

Bir Rat Terrier Chihuahua karışımı, eğitim zamanı geldiğinde size meydan okuyabilir. Her iki köpek de çocuk oyuncağı değildir, bu nedenle bir karışımla sabır ve azim gerekir. Tutarlı olun çünkü herhangi bir teriyer veya teriyer karışımı ancak isteksizce uyabilir. Bu köpekler herkesin bildiği gibi bağımsızdır. Chihuahua'nın inatçılığıyla birleştiğinde bu, eğitilmesi zor bir kombinasyon oluşturur.

Eğitim seanslarını kısa ve isabetli tutun. İstenilen davranışı sergilediğinde onu hemen ödüllendirin ve sonra hemen sıkılacağı için devam edin. İyi davranışları ikramlar ve övgülerle ödüllendirin, böylece istediğinizi yapmanın harcadığı zamana değdiğini görsün.

Ratcha'nızı erkenden diğer köpeklerle sosyalleştirin, böylece yeni tanıdıklara karşı hakimiyet kurmaya çalışması daha az olasıdır. Onu bir köpek yavrusu olarak alırsanız ve halihazırda yetişkin kedileriniz varsa, muhtemelen aile üyeleri olarak onlara saygı duyarak büyüyecektir. Gelecekte yeni yavru kedileri veya kedileri tanıtırken dikkatli olun. Sıçan Teriyer tarafı, içgüdüsel olarak küçük tüylüleri av olarak görür. Evinizdeki diğer küçük memeliler en iyi şekilde Ratcha'nızdan güvenli bir şekilde uzak tutulur.Sağlık

Rat Terrier Chihuahua karışımınız, belirli sağlık sorunlarına bazı genetik yatkınlıklara sahiptir. Chihuahualar patent duktus arteriozu, mitral kapak hastalığı, göz hastalığı, patellar luksasyon ve idiyopatik epilepsi gibi kalp problemlerine yatkındır. Sıçan Teriyerleri kalça displazisi, patellar luksasyon eğilimi olabilir, Legg-Calve-Perthes hastalığı ve kalp ve göz bozuklukları.

çikolata köpekleri öldürür mü

Her iki cinsten bireylerde kalça displazisi insidansında artış olduğundan, Ratcha'nızın büyüme oranlarına özellikle dikkat edin. Yürüyüş anormallikleri gösteriyorlarsa, veterinerinize lüks patellaları sorun. Kardiyak ve PLL (Primer Lens Luxation) DNA testlerini düşünün.

Ebeveyn ırklarına bağlı olarak, çoğu melez yavru, safkan ebeveynlerinden daha sağlıklı olacaktır. Karışımda farklı temel stoğuna sahip iki cins kullanıldığında, negatif resesif özellikleri ifade eden çaprazlamaların görülme sıklığı daha düşüktür. Bu, melez bir köpek sahiplenmenin bir avantajıdır.Beslenme

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) standartlarını karşılayan ve yavru köpeğinizin yaşamının ilk yılı için tasarlanmış yüksek kaliteli bir formül seçin. İle ilişkili sağlık risklerini azaltmak için ilk yılında orta düzeyde büyüme sağlayacak şekilde besleyin. displazi . Yiyecek markanızın üzerindeki ağırlık tablosuna göre besleyin ve alımını gerektiği gibi ayarlamak için vücut kondisyonunu izleyin.

Aşağıdakileri içeren yüksek kaliteli bir kuru mama tanesi et proteini, lif, sağlıklı karbonhidratlar, omega-3 yağ asitleri, vitaminler ve mineraller Ratcha'nızın beslenme ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Teriyerlerin genellikle cilt alerjileri vardır, bu nedenle protein kaynağı olan bir formül seçmek alerjiyi tetikleme olasılığı düşüktür. alerji iyi bir fikir.

bakım

Ratcha'nız tüy dökecek, ancak diğer köpekler kadar değil. Küçük boyu ve mevsimsel tüy dökme alışkanlığı, yılın büyük bir bölümünde evde nispeten hafif bir saç yükü oluşturur. Kısa ceketini her gün bir bezle silin. tazı benim birikintileri ve gevşek saçları gidermek için. Bu araç, kaplamadaki yağ üretimini uyarmak için mükemmeldir. Gevşek saçları yönetmek için dökülme mevsiminde hızlandırmanız gerekecek. A daha ince fırça Bu kısa tüylü yavru için tüy dökme aracı görevi görür.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Yakınınızda bir Ratcha yavrusu bulmak, çevrimiçi kontrol etmek kadar kolay olabilir. Bölgenizdeki safkan Chihuahua ve Sıçan Teriyer yetiştiricileri de sizi doğru yöne yönlendirebilir. Ratcha saf bir cins değil, safkan pazarında daha yüksek fiyatlara hükmedecek iki cinsin melezidir. Ülkenin diğer bölgelerinde bu karışım 500 doların üzerindeyken, evde yetiştirilmiş yavrular yüz doların altında bir yeniden barındırma ücreti karşılığında mevcut olabilir.Kurtarma ve Barınaklar

 Yaşlı Rat Terrier Chihuahua Mix dışarıda
Gözünüzü yerel barınaklarınızda tutun, çünkü Terrier melezleri kendi hataları olmadığı için zaman zaman yeni evlere ihtiyaç duyarlar.

Ömürlük yuvasını arayan bir Rat Terrier Chihuahua melezi veya Jack Russell gibi çok benzer ırkların bir melezini bulabilirsiniz ( Jack Ki ), Feist veya daha büyük Fox Terrier.

Bir Ratcha'nın evinizde çalışıp çalışmayacağından emin değilseniz, evcil hayvan beslemek için bireyler arayan bir barınak bulun. Belirli bir köpeğin mevcut evcil hayvanlarınızla nasıl etkileşime girdiğini ve bir Ratcha ile ilgilenecek zamanınız ve enerjiniz olup olmadığını görebilirsiniz.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Ratcha'lar, küçük köpeklerin narin olduğunu anlayan daha büyük çocukları olan aileler için harikadır.
 • Yavruluktan itibaren diğer köpeklerle sosyalleştirilmesi gerekir.
 • Yüksek bir av sürüşüne sahip olun, bu nedenle diğer küçük tüylülerin etrafında denetlenmelidir.
 • Eğitim seanslarını kısa tutun ve istenen davranışları övgü ve ikramlarla pekiştirin.
 • Ayrılık kaygısı yaşayabilir.
 • Onları beden ve zihin olarak sağlıklı tutmak için bol miktarda egzersiz sağlayın.

Son düşünceler

Aktif bir aileniz varsa, Ratcha sizin için mükemmel bir yavru olabilir. Hâlâ dikkatle ele alınması gereken zorlu küçük bir köpeğin zorluğunun üstesinden gelebileceğinizden emin olun. Ratcha'ların çok fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu unutmayın ve çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa protestolarını herkesin duyabileceği şekilde yüksek sesle haykırabilirler. Onu günde iki veya üç kez tempolu bir yürüyüşe çıkarmak için zaman bulun ve banliyöde veya apartman sakini olarak mutlu olacaktır. Yarı Ratcha, yarı Chihuahua ve tüm tavırları, Ratcha'nız kalbinizi ısıtırken sizi parmak uçlarınızda tutacak.

Yorumlar