Basset Hound Beagle Mix: Bagle Hound Irk Bilgisi

Basset Hound Beagle Mix: Bagle Hound Irk Bilgisi

Bagle Hound olarak da bilinen Beagle Basset Hound karışımı, ailesini çok seven, dengeli bir aile yavrusudur. Beagle ve Basset Hound, her ikisi de Hound Group'a ait olsa da, her ikisi de dünyanın en iyi av köpekleri olarak kabul edilirken, hem görünüşte hem de mizaçta çok farklı .

Her iki cinsi de evinize kabul etmeden önce, bundan ne bekleyebileceğinizi anlamanız gerekir. belirli karışım . Pek çok insan aslında bu cinsi diğeriyle karıştırır çünkü benzer görünüşleri ve özellikleri vardır.Her iki cins de oldukça arkadaş canlısıdır ve harika av arkadaşlarıdır, bu yüzden bazı ortak yönler vardır. Bu yavrular, çaprazlandıklarında her cinsin olumlu özelliklerinin çoğundan yararlanarak harika bir tasarımcı köpek yapabilirler. Neler bekleyebileceğinize bir göz atalım.

ingiliz cocker spaniel renkler

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpeği ve hangi genleri miras almayı bekleyebileceğini tam olarak anlamak için ebeveynleri hakkında biraz bilgi edinmek çok önemlidir. İkinci ve üçüncü nesil yavruları yetiştiren bir yetiştirici ile çalışmadığınız sürece, büyük olasılıkla miras alacaktır. bir gen karışımı hiç kimsenin% 100 tahmin edemeyeceği için, hem ailesinden hem de tüm özelliklerinden memnun olduğunuzdan emin olmalısınız!Beagle'a Genel Bakış

Başlangıçta Büyük Britanya'da yetiştirilen Beagle, iç savaştan sonra Amerika'ya gitti ve kısa süre sonra popüler bir av arkadaşı oldu. Olarak bilinir 'Ayak köpeği' at sırtında değil yaya olarak avlananların tercih ettiği bir av köpeğiydi. Beagle’ın etkileyici burnu o zamandan beri Amerika'nın en büyük havaalanlarından bazılarında koklayan köpekler gibi diğer istihdam alanlarında iyi bir şekilde kullanıldı. Beagle Tugayı ABD Tarım Bakanlığı'ndan 100'den fazla Beagle ve onların bakıcılarından oluşan bir ekiptir ve havaalanlarında ve ABD'ye giriş yapan diğer limanlarda çalışarak yasaklanmış ürünlerin sınırı geçmemesini sağlar.

2019'da 6. sırada yer aldıinci American Kennel Club (AKC) tarafından Amerika'da en popüler en popüler türdür ve giderek daha popüler bir aile hayvanıdır. O olarak tanımlanıyor neşeli, arkadaş canlısı ve meraklı ve iri kahverengi gözleri ve nazik doğası, karşılaştığı herkesin kalbini büyülüyor. Bir sürü hayvanı olarak, etrafta tavşan olmadığı sürece diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir ve çocuklara ve yaşlılara karşı naziktir. O çok uyumludur ve çok uzun süre yalnız bırakılmadığı sürece, memnun etmesi çok kolay bir köpek.

Beagle cinsi köpeklerin gevşek mizacı ve sevimli tavrı nedeniyle, birçok farklı tasarımcı köpek ırkının% 50'siyle eşleşmek için son derece popüler bir tür haline geldiler. beagador en popülerlerden biridir ve bazı ek popüler karışımlar şunları içerir: boston terrier beagle karışımı , Beaglebull , doxle , ve puggle .Basset Hound'a Genel Bakış

Basset Hound, tıpkı Beagle gibi, Avrupa'daki gölet boyunca yetiştirildi. Bu Fransız tazı, adını kısa boyundan alır ve Fransızca'da 'düşük' anlamına gelen 'Bassett' kelimesiyle anılır. Basset Hound aynı zamanda hevesli ve yetenekli bir avcıdır ve yere yakın olmak onun fırçanın altını takip edebilir . Uzun kulakları da bir amaca hizmet ediyor, çünkü kulaklarını avladığında kokuları burnuna getirmeye yardım ediyor. Bir avcı olmanın yanı sıra, siyasette de iş buldu ve Victoria the Basset, eş başkan olarak seçildi Ontario'da yerel barınaklar için binlerce dolar toplayan bir kasabanın.

2019 yılında 39. sırada yer aldıinci AKC tarafından en popüler köpek ırkıdır ve Beagle kadar popüler olmasa da, eşit derecede sevecen ve karizmatik bir aile köpeği yapar. O olarak tanımlanıyor büyüleyici, sabırlı ve bakımı kolay ve hem evdeki tüm aile üyeleriyle hem de kemirgen olmayan evcil hayvanlarla iyi geçinir. O çok enerjik değil hiç değilse ve 30 dakikalık yürüyüşler bu hareketsiz yavru için mükemmel bir iş çıkaracaktır.

Bagle Hound Mix

Bagle Hound

Bagle Hound nispeten yeni tasarımcı köpek ve tam kökeninin nerede olduğu belli değil. Bu kılavuz tipik Bagle Hound'a odaklanırken, ondan herhangi bir ebeveynin özelliklerini miras almasını beklemelisiniz.Mizaç

Bagle Hound, çok nazik ve sevecen, aile dostu bir köpektir. İnsanlarının arasına sıkışmış kanepede oturmaktan başka hiçbir şeyi sevmez ve göbek ovmak hoş geldiniz günün her saatinde. Çok nazik ve küçük çocuklara karşı çok hoşgörülü olduğu için, gürültülü ve çok enerjik olmayan bir köpek arayan genç aileler için mükemmel bir seçim yapıyor.

Her iki ebeveyni de paket köpek olduğu için neredeyse garantili diğer köpeklerle arkadaş, ve diğer ev hayvanları. Kemirgen türü hayvanlarla iyi geçinemeyebilir, ancak bir av köpeği olarak kullanılmazsa ve küçük yaştan itibaren her türden hayvanla sosyalleşmezse, onlarla birlikte yerleştirilebilir, sadece test ettiğinizden emin olun. Bunu onu serbest bırakmadan önce güvenli bir ortamda yapın. Kalın ve daha ağır ağırlığı, onu etraftaki en iyi köpek sıcak su şişelerinden biri yapıyor, ancak çok gürültülü de olsa Yüksek sesle horlama.

Aynı zamanda bir şanslı köpek tüm açık hava maceralarında efendisine eşlik edecek olan. Evde, egzersiz yapmadığı veya uyumadığı zamanlarda, neşeli olduğu biliniyor ve sizi ve ailenizi eğlendirecek eğlenceli bir çizgisi var. Muhtemelen elinde tutacak uluyan ve taklit eden sirenlere ilgi ama Basset’in tembel tarafıyla bunu muhtemelen gökyüzüne dört pençesiyle sırt üstü uzanarak yapacaktır. Genel olarak, Bagle Hound, sakinlik ve enerji, oyunbazlık ve nezaketin harika bir karışımı olan havalı bir köpektir ve efendisiyle olduğu sürece mutludur.

Her iki ebeveyninin de sahip olduğu gibi bilmek önemlidir. süper bir burun , böylece burnunun da en az onun kadar güçlü ya da belki daha güçlü olmasını bekleyebilirsiniz. Kokulara kilitlenme, yüksek av sürüşü ve sağırlığı seçme becerisi, eğer bir kokuya kilitlenirse, size geri dönme ihtimalinin çok düşük olduğu anlamına gelir. Bu nedenle ne kadar itaatkar olursa olsun, ona tasmasız bırakılmasını tavsiye etmeyiz , çünkü ufka doğru dörtnala gitme şansı yüksek.Boyut ve Görünüm

Beagle Basset Hound Mix Çim Üzerinde

Her ikisi de ailesi St Hubert Hound'dan inmek ve bu nedenle görünüşlerinde bazı benzerlikleri vardır. Bagle Hound'un sahip olacağından emin olabilirsiniz. daha uzun kulaklar çoğu köpeğe kıyasla büyük kahverengi renkli gözleri ve kare etli bir burnu olacaktır. Vücut çerçevesi ebeveynlerinin bir karışımı olacak, bu yüzden onun bir Beagle'dan daha uzun ve bir Basset'ten daha kısa olmasını bekleyebilirsiniz. Onun bacaklar çok daha kısa olacak bir Beagle'dan daha ve dışa doğru dönen pençeleri miras alabilir veya almayabilir.

Bagle Hound, 13 ve 15 inç yükseklikte, pençeden omuza ve aralarında tartacak 30 ve 50 pound . Hangi ebeveyni tercih ederse etsin, her iki ebeveyni de sevimli ve bu yüzden onun kadar sevimli olacağından emin olabilirsiniz.

Ceket ve Renkler

Bagle Hound spor yapacak geleneksel av renkleri beyaz, kahverengi ve siyah renkte, vücudunda yamalar, noktalar ve farklı işaretler var. Ceketi kısa ila orta uzunlukta olacak ve dokunması ipeksi ve pürüzsüz olacaktır. O ılımlı bir dökücü ve çift ceketi alerjisi olan ailelere uygun olmadığı anlamına geliyor.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Bagle Hound'un her gün 30 ila 60 dakika egzersiz ve bu nedenle, bunu garanti edebilecek orta derecede aktif bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekecektir. Kendini ölçeğin hangi ucunda bulacağı garanti edilmez, bu yüzden her ikisine de hazırlıklı olmalısın.Bagle Hound ne cidden enerjik, ne gürültülü ne de büyük olduğundan, çoğu yaşam koşullarına uyarlanabilir . Kendini bir dairede yaşarken bulursa, egzersiz yapıp ailesiyle etkileşime girdiği ve tabii ki rahat bir kanepeye eriştiği sürece, daha büyük bir eve kıyasla orada da mutlu olacaktır! Genç veya yaşlı ailelere, tek veya çok evcil hayvanlı ailelere uyacak ve bu çok yönlü yavruyu memnun etmesi çok kolay, bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri de bu.

Eğitim

Bu tamamen kimin tavrını miras aldığına bağlı olacaktır. Basset'in bağımsız ve inatçı çizgisini miras alırsa, antrenman zor olacak, oysa Beagle'ların eğitilebilirliğini miras alırsa, antrenmana daha sevecen olacaktır. Beagle biraz daha zeki ve efendisini memnun etmeye heveslidir, ancak yine de inatçı bir yanı var bu yüzden asla tamamen itaatkar bir Bagle Hound beklememelisiniz.

Garanti edilebilecek şey, Bagle Hound'un gıda tarafından teşvik edilmiş Bu nedenle, olumlu pekiştirme eğitimi kullandığınızdan emin olun ve eğitim sürecinde kendi yararınıza küçük ikramlar kullanın. Bagle Hound'un ayrıca cinse uyan bir koşum takımı normal bir tasma yerine, çünkü bu karışım yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir ve eğitilmesi zor olabilir.Herhangi bir köpekte olduğu gibi, erken eğitim ve sosyalleşme anahtardır kibar bir köpeğe dönüşmesini sağlamak için. Bagle Hound için, onu diğer evcil hayvanlarla, özellikle başka türlü av olarak görebileceği daha küçük olanlarla bir aile eviyle tanıştırmak istiyorsanız, sosyalleşme özellikle önemlidir.

Sağlık

Bagle Hound nispeten sağlıklı bir köpek ve her iki ebeveyninin de yaşam süresi göz önüne alındığında, 10-15 yıl sağlıklı yaşayacağı tahmin edilmektedir. Herhangi bir köpekte olduğu gibi, Bagle Hound, her iki ebeveynini de etkileyen sağlık sorunlarına duyarlı olacaktır ve bu liste kapsamlı olmasa da, dikkat etmeniz gereken aşağıdaki endişeler şunlardır:

vahşi vs orijen tadı

Kalça ve Dirsek Displazisi - buna kalça ve dirsek eklemlerinin anormal oluşumundan kaynaklanır ve sürekli taşlama nedeniyle zamanla ileri yaşlarda ağrılı artrite neden olabilir. Buna ek olarak, Lüks Patella aynı zamanda onu da etkileyebilecek başka bir eklem ve hareketlilik sorunudur ve bu esasen çıkık bir dizkapağıdır.

Kan hastalıkları - Trombopati anormal trombosit fonksiyonu ile karakterize bir kanama bozukluğudur ve Von Willebrand Hastalığı da kanını ve pıhtılaşma kabiliyetini etkiler.Göz koşulları - ne yazık ki, her iki ebeveynini de etkileyen çeşitli göz rahatsızlıkları vardır ve bu nedenle, hepsinden risk altındadır. Bir göz doktoru testi Katarakt, Progresif Retinal Atrofi gibi koşulların olduğu saygın yetiştiriciler tarafından yapılmalıdır. Kiraz Gözü taranmalıdır. Birincil Açık Açılı Glokom ayrıca körlüğe yol açabilen Basset'i de etkiler.

nutro vs vahşi tadı

Kulak enfeksiyonları - Bagle Hound'un uzun kulakları olduğu için kulak enfeksiyonlarında artışa yatkındır, çünkü sıcak, terli ve kapalı koşullar bakteri gelişimi için mükemmeldir.

Musladin-Lueke Sendromu - bu durum Beagle'a özgüdür ve nadir olmakla birlikte, cildini ve organlarını etkileyen ve ömrünü önemli ölçüde kısaltabilen ciddi bir durumdur, bu nedenle yetiştiricinize bu durumu sorduğunuzdan emin olun.

Beslenme

Beagle Basset Hound Mix Beslenme Gereksinimleri

Bagle Hound ile, Scooby atıştırmalıklarıyla aşırıya kaçmadığınızdan emin olmanız önemlidir, çünkü her iki ebeveyni de yanaklarını bir hamster gibi doldurmaya taraftır. obezite bu adam için bir risk olabilir. Yemeğini senin diyebileceğinden daha çabuk yutmayı sevdiği için şişkinlik de bir risktir, bu nedenle önerilen yemeğini en az 2 farklı oturuma yedirdiğinizden ve egzersizden hemen önce veya sonra onu beslemeyin.

Bagle Hound, büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlı olarak, Günde 1 ½ ve 2 ½ bardak yemek . Köpeğinizi her zaman yüksek kaliteli bir mama ile beslemeniz tavsiye edilir, çünkü beslenme onu sağlıklı tutmanın en kolay yollarından biridir. Bagle Hound, yüksek proteinli bir diyette ve yağ içeriği veya kalorisi çok yüksek olmayan bir diyette başarılı olur, çünkü kiloları kolayca biriktirmeye eğilimli.

Bakım

Bagle Hound olmalı haftada birkaç kez fırçalanır bir deshedding aracı ile , çünkü en uzun paltosuna sahip olmasa bile, orta derecede bir tüy dökücüdür ve düşük çerçevesi nedeniyle paltosu diğer köpeklerden çok daha kolay kir tutmaktadır. Basset ailesinin peşinden giderse, bir daha güçlü koku ve bu nedenle o kirli köpek kokusunu uzak tutmak için ayda bir yıkanmalıdır. Derisi kırışmışsa veya cilt kıvrımları , o zaman bunlar da banyo sırasında ekstra bakıma ihtiyaç duyacaktır ve temiz kalmalarını sağlamak için özel merhemler kullanılmalıdır.

Kulakları daha fazla dikkat gerektirir çünkü kulak enfeksiyonlarına daha yatkındır. Tavsiye edilir kulaklarını haftada bir temizle ve kulaklarını tahriş edip enfeksiyonlara yol açabileceğinden, bundan daha fazlasını temizleme eğiliminde olmayın. Ek olarak, uzun yürüyüşler sırasında koşma veya tırnaklarını gıcırdatma olasılığı düşük olduğundan, yapmanız gerekenler yavrularınızın tırnaklarını korumak için bir alet kullanın ve çok uzun olmadıklarından emin olun.

Yavru köpekler

Bir Bagle yavrusunun ortalama maliyeti 500 $ ve 1.000 $, Henüz çok talep görmeyen nispeten yeni bir melez ırk olduğu için! Herhangi bir köpekte olduğu gibi, sağlıklı bir yavruya sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız köpek değirmenlerinden kaçının ve saygın ve etik bir yetiştirici ile çalıştığınızdan emin olun. Özellikle yukarıda belirtilen sağlık sorunları ile ilgili tüm ilgili sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin ve ebeveynlerini gördüğünüzden emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

  • Bagle Hound, çok uyumlu, dengeli bir köpek.
  • İçeride rahat bir öğleden sonra geçirmenin yanı sıra bahçede güzel bir eğlencenin de tadını çıkarıyor.
  • Bagle Hound çok sevecen ve yalnız bırakılmayı sevmiyor.
  • Günde yaklaşık 30-60 dakika egzersize ihtiyacı var.
  • Bagle Hound'u eğitmek zor olabilir ve daha yüksek bir av sürüşüne sahiptir.
  • Erken eğitim ve sosyalleşme, onu tüm hayvanlarla ve insanlarla iyi geçinmeye teşvik edecektir.
  • Haftada 2 ila 3 kez fırçalamaya ihtiyacı olacak ve kulaklarının haftada bir temizlenmesi gerekecek.
  • Bagle Hound’un yiyecek alımı, fazla domuz yapmamasını sağlamak için izlenmelidir.

Yetiştirici Bulmak

Bagle Hound Yetiştiricileri

Artık Bagle Hound hakkında her şeyi öğrendiğinize ve tüm kutuları işaretleyip işaretlemediğine göre, bir sonraki adım bir yetiştirici bulmaktır. Aramanıza çevrimiçi olarak başlamak ve aşağıdaki gibi sosyal medya topluluklarına katılmak Bagle Aşıklar Facebook Grubu , genellikle saygın yetiştiricileri araştırmanın ve diğer Bagle severlerden yetiştirici önerilerini istemenin en iyi yoludur. Potansiyel bir yetiştirici belirledikten sonra, onlarla şahsen tanıştığınızdan emin olun ve onu alma taahhüdünde bulunmadan önce ebeveynlerini ve sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bagle Hound nispeten yeni bir tür olduğundan, Bagle ruh eşinizi bulmanız şüphesiz çok daha uzun sürecektir, ancak onu bulduğunuzda beklemeye değer olacak . Sizi belirli bir Beagle veya Basset Hound kurtarma sığınağının doğru yönüne yönlendirebilecekleri için en yakın kurtarma sığınağınızı ziyaret edin ve konuşun ya da değilse Beagle Rescue web sitesi ya da Amerika'nın Basset Hound Kulübü özel merkezlerin bulunabileceği kurtarma sayfası ve ayrıca cins karışımlarını da kabul ediyorlar.

Son düşünceler

Genel olarak, Bagle, insanlarıyla birlikte olmayı seven, nazik ve sevgi dolu bir köpek. Tüm aile için dengeli bir köpek arıyorsanız, o zaman bu adamdan başka bir yere bakmayın. Nazik, eğlenceli, şefkatli ve bakımı nispeten kolay ve iri köpek gözleriyle neyi sevmeyecek ki?

Yorumlar