Nutro ve Vahşi Tadı: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Nutro ve Vahşi Tadı: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Öyleyse Fido şu anki yemeğine burnunu çeviriyor ve bir mama değişimine mi ihtiyacınız var? Belki de hayatınıza yeni bir yavruyu kabul etmek üzeresiniz? İşte bu ve kılavuzda, iki büyük köpek maması markasını karşılaştırıyoruz: Nutro, Vahşi Tadı'na Karşı . Her iki marka da köpek maması endüstrisinde saygı görüyor ve her iki markanın da sadık müşterileri var. Bu markalardan birini yavru köpeğinizle test etmeye kararlıysanız, bu, köpeğiniz için en iyisini istediğiniz anlamına gelir.

Hem Nutro hem de Vahşi Tadı genellikle 'birinci sınıf' köpek maması üreticileri olarak düşünülmektedir. Bu, kaliteli bir ürün alacağınız anlamına gelir, ancak biraz daha yüksek fiyat etiketi Purina Pro veya American Journey'in bazı formülleri gibi diğer yiyeceklere göre.Bu karşılaştırma kılavuzu, ürününüzü hazırlamanıza yardımcı olacak her şeye sahiptir. sizin ve köpeğiniz için en iyi seçim . Markalarından ve hatırlama tarihinden, kullandıkları içeriklere kadar. Ayrıca çeşitli formüllerine ve çok daha fazlasına da bakacağız! Öyleyse, her markanın neler sunabileceğini görelim!

Vahşi Köpek Formülü Yüksek Çayırının Tadı
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Vahşi Yavru Köpek TadıChewy.com'da görüntüle
Vahşi Yavru Köpek Formülünün Tadı
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisiVahşi Yetişkin Tadı

Chewy.com'da görüntüle
Nutro Senior Formula Köpek Maması
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiNutro Sağlıklı Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Tarihi

Nutro Food yiyen köpek

Tüm markaların, evcil hayvanlar için neyin iyi neyin iyi olmadığı konusunda farklı bir ahlakı ve fikri vardır. Bazılarına katılabilirsiniz, bazılarına katılmayabilirsiniz. Ancak kendi değerlerinizle eşleşen doğru markayı bulmak işin yarısıdır. Bakalım bu markalar neyle ilgili?

Beslerim

Nutro bir tanınmış ve çok düşünülmüş marka Amerika'nın en büyük şirketlerinden biri olan Mars Incorporated'ın bir yan kuruluşudur. Marka, çiftlik tilkileri için yiyecek yaratmaya başladığı 1933'te başladı. 1980'lerde kedi ve köpek maması dünyasına taşındılar. 2007'de Mars tarafından satın alındı ​​ve genel merkezleri Franklin, Tennessee'de bulunuyor.

Onlar sahip birkaç farklı ürün grubu Nutro markası kapsamına giren, hepsi köpeklerin farklı beslenme ihtiyaçlarına ve sahip bütçelerine yöneliktir. Evcil hayvan yiyecekleri tamamen doğal ve ürünlerinin çoğu GDO'suz malzemelerden yapılmıştır. Onların ahlakı 'temiz beslenmektir'.

Vahşi Tadı

Taste of the Wild, 2007 yılında Diamond Pet Foods tarafından kurulan daha yeni bir markadır. Diamond Pet Foods, diğer birçok evcil hayvan maması markasına sahiptir. Marka, herkes için uygun fiyatlı birinci sınıf yiyecekler sağlamak için yaratıldı. Yayınlandığından beri büyük bir hit oldu dünya çapında köpek ve kedi sahipleriyle.Esas olarak farklı et kaynaklarına ve tatlarına odaklanan iki ürün grubuna sahiptirler. İçerikleri her zaman doğaldır ve yiyeceklerini ağırlıklı olarak sindirimi kolay formüllere yoğunlaştırırlar. Amaçlıyorlar bir köpeğin doğal diyetini taklit etmek , dolayısıyla isimleri, Taste of the Wild.

Geri çağırmalar

FDA Geri Çağırma Tarihi için Nutro ve Vahşi Tadı

Tüm gıda ürünleri her zaman ulaşmayı amaçladıkları standartları karşılamıyor. Ve bu gerçekleştiğinde, gıda ürünleri ya gönüllü olarak ya da ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA).

Bir markanın geri çağırma geçmişine bakmak, bunun ne sıklıkla gerçekleştiğini ve evcil hayvanınızın mamasının güvenliğini ciddiye alıp almadıklarını anlamak için çok önemlidir. FDA web sitesini ve Amerikan Veteriner Hekimler Birliği (AVMA) web sitesinde, bilmeniz gereken tüm geri çağırma ayrıntılarını araştırdık.

Beslerim

Nutro 1933'te başladı, bu yüzden Nutro köpek maması geri çağırmalarının yalnızca 3 kaydı olduğuna işaret ediyor. Aşağıda, bulabildiklerimiz temelinde her geri çağırmanın tarihlerini ve mahiyetini bulacaksınız.Mart 2007 : FDA, melamin ile kontamine olduğuna inanılan birkaç köpek maması ürününü geri çağırdı. Bu küresel bir sorundu ve çok sayıda evcil hayvan maması markasını etkiledi. Bu, Amerika'daki binlerce evcil hayvanı etkiledi.

Eylül 2009 : Nutro, üretim hattında küçük plastik parçaları bulunduğu için birkaç köpek maması ürününü gönüllü olarak geri çağırdı. Bir işçinin baretinin sisteme girdiğine inanılıyordu. Hasta evcil hayvanlara dair hiçbir rapor yoktu.

Aralık 2015 : Nutro, küf kontaminasyonu riski nedeniyle gönüllü olarak bir dizi muameleyi geri çağırdı. Hasta köpeklere dair hiçbir rapor yoktu.Vahşi Tadı

Kayıtlar var olduğunu gösteriyor sadece 1 kayıt Taste of the Wild ürün çağrısı. Mayıs 2012'de birkaç parti köpek maması geri çağrıldı çünkü Salmonella ile kontamine olabileceğine inanılıyordu. Bu sadece Taste of the Wild'ı etkilemekle kalmadı, yiyecekleri Diamond Pet Food tesislerinde üretilen diğer markalar da etkilendi.

Neyse ki o zamandan beri herhangi bir hatırlamaları olmadı. Bu gösterir ki nispeten iyi bir hatırlama kaydı onları diğer markalarla karşılaştırırken. Burada Diamond Pets Foods'un birkaç başka sorunu olduğunu, ancak Taste of the Wild ürünlerini içermediğini belirtmek gerekir.

Gıda Maddeleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Fido'nun kasesine giren malzemeler çeşitli nedenlerden dolayı çok önemlidir. En bariz olanı onun sağlık ve esenlik hem de beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak.

Bu, sahibinin kişisel değerleri için de önemlidir, ister onu doğal olarak beslemek ister organik olsun olmasın, vb. Bu nedenle, markaların kullandığı içerik türleri kararınız için çok önemlidir, bir göz atalım.Beslerim

Nutro her zaman kullanır ana bileşen olarak et , genellikle tavuk veya kuzu eti, bu da kaliteli köpek mamasının bir işaretidir. Kalitesiz et olan et yan ürünlerini asla kullanmazlar. bütçe markaları kullanır . Ayrıca genellikle ilk beş malzemede listelenen et yemeklerini kullanırlar. Bunlar protein, omega asitler, glukozamin ve kondroitin ile dolu.

Nutro her zaman doğal malzemeler kullanır ve asla yapay tatlar, koruyucular veya renkler kullanmazlar. Wholesome Essentials ve Ultra ürün serileri, GDO'suz bileşenler . Mikro içeriklerinin bir kısmı Amerika dışından temin edilmesine rağmen, etlerini yerel çiftçilerden temin ediyorlar.

Tahıl içeren ve tahıl içermeyen çeşitli tarifler sağlarlar. Tahıl içeren tarifleri için mısır, buğday veya soya kullanmayın . Bunun yerine kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi yumuşak tahıllar kullanırlar. Tahılsız tariflerinde tatlı patates ve bezelye gibi malzemeler kullanılır. Nutro, bağışıklık sağlığını da artırmak için formüllerinin çoğuna vitamin ve mineral ekler.

Vahşi Tadı

Wild listelerinin tadı daha kapsamlı et ve tat seçenekleri Nutro ile karşılaştırıldığında. Onların ana et tatları bizon kullanır sığır eti, yaban domuzu, balık, kümes hayvanı, kuzu eti ve geyik eti. Nutro gibi, asla et yan ürünleri kullanmazlar ve içerikleri her zaman doğaldır. Premium malzemeler kullanırlar, bu da çoğu zaman aynı şeyi yapan diğer köpek maması şirketleriyle karşılaştırılmasına neden olur. Amerikan Yolculuğu gibi ya da Orijen gibi butik markalar .

Tariflerinin çoğu tahıl içermez ve bunun yerine malzemeler kullanırlar tatlı patates gibi çok besleyici olan bezelye ve baklagiller. Birkaç tane tahıl içeren seçenekleri vardır ve bunlar chia tohumu, kinoa, darı ve sorgum gibi eski tahıl bileşenlerini kullanır. Asla Vahşetin Tadı daha ucuz mısır, buğday ve soya kullanır , sindirim problemleri olasılığını olabildiğince düşük tutmak.

Taste of the Wild her zaman olduğu bilinen malzemeleri kullanır. Sindirmesi kolay. Hindiba kökü gibi prebiyotik lifler, düzenli sindirime yardımcı olmak için kullanılır. Bağırsaklarında sağlıklı bakterileri teşvik eden probiyotik bileşenler de listelenmiştir. Lactobacillus acidophilus ve bacillus subtilis gibi bileşenlerin bunu yaptığı bilinmektedir.

Formül Aralığı

Köpek Maması Formülleri

Tüm köpekler farklıdır ve bir markanın, dışarıdaki çoğu köpeğe (hepsi olmasa da) hitap edecek bir dizi formül sunması çok önemlidir. Öyleyse, her markanın neler sunduğuna bir göz atalım.

Beslerim

Nutro'nun 5 ürün grubu vardır. Bu ürün serileri, Wholesome Essentials serisi (standart), Ultra (premium), Limited Diet (sınırlı içerik), Max (daha yüksek protein) ve tahıl içermeyen formüllerini içerir. Hatların her biri, tüm yaşam evrelerinin yanı sıra, cins büyüklüğüne bölünmüştür. Ayrıca tahılsız ve tahıl içeren seçeneklere de sahiptirler. Formül yelpazeleri bütçe dostudur ve çoğu zaman Nutro'nun diğerlerine kıyasla American Journey gibi bütçe dostu markalar , ve Mavi Bufalo .

Vahşi Tadı

Taste of the Wild toplam 2 ürün serisi sunmaktadır. Standart mama ürünlerini ve sınırlı içerik formülü olan 'Prey' serisini sunarlar. Yalnızca standart mama hattında tahılsız seçenekler vardır. Sağladıkları tek bireysel diyet teklifi 2 köpek yavrusu seçeneğidir. Birincil odak noktaları, en titiz yavrular için bile çok çeşitli farklı tarifler ve tatlar sunmaktır.

Köpek Formülleri

Yabani Tahılsız Yavru Köpek Formülünün Tadı

Yabani Yavru Köpek Maması HP
 • Gerçek bufalo ile yapılmıştır.
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • Hassas mideler için harika.
 • Besin değeri yüksek yiyecekler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 370 kalori.
 • % 28 Protein,% 17 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Herhangi bir köpeğin hayatının en önemli aşaması ilk yıldır. Daha yüksek protein içeriğine, beyin ve göz gelişimi için özel besinlere ve daha fazla enerjiye ihtiyaçları vardır. Doğru yapmak onu sağlıklı bir yaşam için ayarla ve yanlış yapmak gelişimsel sorunlara yol açabilir. Bakalım bu markaların çocukluk döneminde neler sunduğuna bakalım.

Beslerim

Nutro toplamda 9 köpek formülü . Bunlardan 5 tanesi Wholesome Essentials serisinden, 1 tanesi Ultra serisinden, 1 tanesiz seçeneği ve 2 Max seçeneğidir. Köpeğinizin aralarından seçim yapabileceği farklı lezzetler de var.

Küçük yavruların daha küçük boyutlu kuru tanelere ihtiyacı vardır minik ağızlarına sığması için. Büyük cins yavrular biraz daha esnek olabilir, ancak Büyük ırklar için özel olarak hazırlanmış köpek maması . Neyse ki, Nutro her ikisi için formüllere sahiptir ve her iki ihtiyacı da farklı şekilde formüle edilmiş köpek maması seçenekleriyle karşılayabilir.

Vahşi Tadı

Taste of the Wild toplamda 2 köpek formülü , her biri farklı bir tada sahip. Burada yumurta ve tavuk içermeyen bir seçenek var, bazı yavru köpeklerin de alerjik olduğu malzemeler. Bu, köpek yavrusu aşamasında yaygın bir teklif değildir, bu nedenle köpeğinizin bu bileşenlere alerjisi varsa, bu, seçmek için harika bir üründür.

Cinslere özgü köpek yavrusu seçenekleri yoktur ve Taste of the Wild, bu seçeneklerin tüm yavru köpekler için uygun olduğunu belirtir. Ama gerçekçi olarak, eğer küçük veya oyuncak bir köpeğiniz varsa, bu muhtemelen onun küçük ağzı için uygun olmayacaktır.

kazanan

Nutro'nun belirli çizgileri varken, Taste of the Wild, köpek maması kategorisinde güçlü bir marka itibarına sahiptir. Ayrıca, birçoğu tahıl içermeyen bir formülle birden fazla tada sahiptirler. Bundan dolayı, T Vahşiler bir galibiyet alır Köpek kategorisinde.

Yetişkin Formülleri

Vahşi Yetişkin Formülünün Tadı

Vahşi High Prairie Puppy Food
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • Gerçek geyik eti, bizon ve sığır etinden yapılmıştır.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 370 kalori.
 • % 32 Protein,% 18 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin yetişkin yaşamı boyunca, ona dengeli bir diyet sağlamanız gerekir. En iyi beslenmeyi alması için kendi bireysel ihtiyaçlarını da hatırlamanız gerekir. Bakalım bu markalar bunu ve daha fazlasını sunacak mı?

Beslerim

Nutro toplamda 42 yetişkin mama . Her hattan, hepsi cins boyutları, tatlar ve sağlıklı kilo seçenekleri içeren teklifler vardır. Köpeğinizin aralarından seçim yapabileceği çeşitli tarifler ve tatlar var. Bir avuç tahıl içermeyen seçenek de var.

Vahşi Tadı

Toplam var 16 yetişkin mama her iki ürün yelpazesinde, bol farklı et lezzetleri ile. Mama tanelerinin çoğu tahılsızdır ve 4 tanesi eski tahıllardan yapılmıştır. Seçeneklerden 3 tanesi sınırlı içerikli Prey serisindendir.

Ne yazık ki, Taste of the Wild yetişkin mama taneciklerinin hiçbiri küçük veya büyük ırklar için tasarlanmamıştır. Ayrıca herhangi bir kilo yönetimi seçeneği de yoktur.

kazanan

Nutro, boyuta özgü çok daha fazla seçenek sunar. Bununla birlikte, Taste of the Wild, büyük bir takipçiye ve yavrularınız için çok geniş bir farklı tat seçeneğine sahiptir. Birden fazla lezzet seçeneği nedeniyle, piknik yapan yavrular için bile veriyoruz Vahşetin tadı bir baş sallama Yetişkin Yiyecekleri kategorisinde.

Kıdemli Formüller

Nutro Sağlıklı Temeller Kıdemli Formül

Nutro Essentials Senior Formula Köpek Maması
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Sindirim için sağlıklı lif.
 • Eklem ve kürk sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • GDO içermeyen malzemelerle yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 317 kalori.
 • % 23 Protein,% 12 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tüm köpekler yaşlandıkça ekstra eklem desteğine ihtiyaç duyar ve glukozamin ve kondroitin bu işlevi desteklemek için uzun bir yol kat eder. Vitaminler ve mineraller de bağışıklık sisteminin sağlıklı kalmasında hayati bir rol oynar. Daha az kalori ve daha az yağ içeren sindirimi kolay formüller, eski köpekler için de çok önemlidir. Yaşlıların belirli kıdemli formüllere ihtiyacı var Bakalım bu markalar onlara bunu sunuyor mu?

Beslerim

Nutro teklifleri 8 kıdemli mama yaşlanan köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan. 4 Wholesome Essentials, 2 Ultra ürün, 1 grensiz ve 1 Max seçeneği vardır. Hem küçük hem de büyük ırklar için farklı tatlar sunmanın yanı sıra seçenekler mevcuttur.

Üst düzey ürünlerinde eklemleri için glukozamin ve kondroitin vardır, ayrıca bağışıklığı için ekstra vitamin ve mineraller içerir.

Vahşi Tadı

Taste of the Wild, ürünlerinin her yaşa uygun olduğunu belirtir, yaşlılara özel herhangi bir seçenek sunmuyorlar . Birçok yaşlı köpek, yetişkin mama yemlerine devam ederken iyi davransa da, yaşlanma ihtiyaçları da karşılanmamaktadır. Maalesef bu hayal kırıklığı yaratıyor.

kazanan

Genel olarak, Nutro çok iyi yapıyor ve kıdemli poochlara bir dizi formül sunuyor. Maalesef Taste of the Wild, yaşlılara 'tüm yaşam evresindeki' yiyeceklerle beslenmelerini ve yaşlılara özel köpek maması seçeneklerine sahip olmamayı öneriyor. Yani Nutro, Senior kategorisinde kazanır.

Islak Yiyecekler

Yabani Tahılsız Konserve Gıdaların Tadı

TOTW High Prairie Formülü Islak Yiyecek
 • Gerçek sığır eti birinci maddedir.
 • Tahıl, mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Kürk ve cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kutu başına 322 kalori.
 • % 8 Protein,% 3,5 Yağ,% 1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Kuru mama yemlerinin büyük bir savunucusu olmamıza rağmen, tek başına kurutulmuş yemeğin her yavru için her zaman en iyi seçenek olmadığını biliyoruz. Telaşlı köpekleri ikna etmenin harika (ve bazen çok daha kolay) bir yoludur ve bazıları kuru mama yemeyi tek başına yemek için çok zor bulur.

Islak yiyecekler harika bir seçenektir kuru mama parçasının üzerine ekleyin . Öyleyse, her markanın sahip olduğu ıslak tekliflere bakalım.

Beslerim

Nutro'da toplam 19 yaş gıda ürünleri . Farklı hatlarından mükemmel bir lezzet karışımı var. Yavru köpekler için bir avuç seçenek ve yaşlılar için 1 seçenek. Tüm seçenekleri tahıl içermez, bu nedenle tahıl içeren tarifleri tercih edenlerin burada başka seçeneği yoktur.

Vahşi Tadı

Toplam var 5 ıslak yemek Taste of the Wild'dan, hepsi farklı et lezzetleri olan seçenekler. Tüm köpek boyutları ve yaşları içindir ve hiçbiri tahıl içermez. Bu sınırlıdır, ancak köpeğiniz çeşitli lezzetleri seviyorsa harikadır.

kazanan

Nutro tüm farklı yaş aralıkları için ıslak köpek mamasına sahip olsa da, Taste of the Wild'a bir galibiyet veriyoruz yaş gıda kategorisinde. Islak mamaları birçok köpek sahibi tarafından çokça düşünülmektedir ve tahıl içermeyen formülleri hassas mideleri olan yavrular için harikadır.

Son düşünceler

Diğer marka karşılaştırma makalelerimizden farklı olarak, kazananın kim olduğuna karar vermek çoğunlukla çok daha nettir. Nutro, daha çeşitli seçenekler sunan çok daha fazla ürün sunar. Ayrıca tüm yaşam evrelerinde yavruların, yaşlıların, küçük ve büyük ırkların beslenmesini sağlarlar.

Bununla birlikte, Nutro'nun sunmadığı Taste of the Wild teklifini gördüğümüz iki avantaj var. Daha çok tadı ve / veya et seçeneği var. Eğer köpeğiniz daha egzotik eti seven telaşlı bir köpekse, o zaman bu sizin seçiminizdir. Aynı şekilde, köpeğinizin hassas bir midesi varsa ve ekstra sindirim desteğine ihtiyaç duyuyorsa, Taste of the Wild tabağa yükselir. Bu, müşterilerinin onları seçmesinin büyük bir nedenidir.

Genel olarak, her iki marka da kaliteli ürünler sunuyor . Bu markalardan herhangi birini seçmek, köpeğinizin sağlığı ve beslenme ihtiyaçları için doğru yönde atılmış bir adım olacaktır.

Yorumlar