Köpekler Patlamış Mısır Yiyebilir mi? Patlamış Mısır Köpeklerin Yemek İçin Güvenli mi, yoksa Tehlikeli mi?

Köpekler Patlamış Mısır Yiyebilir mi? Patlamış Mısır Köpeklerin Yemek İçin Güvenli mi, yoksa Tehlikeli mi?

Patlamış mısır açıkça bir çok popüler atıştırmalık yiyecekler sinemalarda ve evlerimizde. İyi bir filme klasik eşlik! Aynı zamanda sağlıklı bir atıştırmalık olarak lanse ediliyor, oldukça doyurucu ve tatmin edici, ancak kalorisi nispeten düşük (tepelemenize bağlı olarak!). Ama köpeğiniz birkaç parça istediğinde ne olur? Patlamış mısır köpeklerin yemesi için gerçekten güvenli mi?

Kısa cevap evet, Genel konuşma , patlamış mısır çoğu köpek için güvenlidir. Köpeğinizin bir kerede çok fazla olması veya baharatlarda katkı maddelerinin olması durumunda sorunlarla karşılaşabileceğiniz yerler. Ve evet, var diğer birçok sağlıklı seçenek köpek arkadaşınızı atıştırmalık olarak beslemeyi seçebilirsiniz.Yavrularını biraz patlamış mısır beslemeden önce, cevaplanması gereken birkaç soru var . Ve Fido, siz bakmıyorken bir paket patlamış mısır yemeye karar verdiyse, sağlıklarına minimum düzeyde etki ettiğinden emin olmak için atmanız gereken birkaç adım var.

İçindekiler

Patlamış mısır nedir?

Bir kasede patlamış mısır

Patlamış mısır, mısır taneleri olarak başlar.Patlamış mısır, mısır tanelerinden elde edilir. mısır veya mısır bitkisinin tohumu . Patlamış mısır üreten mısır çeşitlerinin içerisinde çok sert bir kabuk ve su bazlı nişasta bulunur. Nişastadaki su ısındığında, kabuğu patlatacak kadar genişler ve nişasta hızla soğuyarak patlamış mısır verir.

Patlamış mısırınızın üzerine veya içine koymak için genellikle çeşitli malzemeler bulunur. tatlı, tuz, tereyağı ve aromalı olanlar. İnsanların patlamış mısır hakkında 5.000 yıldan fazla bir süredir bildiklerine dair Meksika'dan kanıtlar olduğunu biliyor muydunuz?

Köpeğime Patlamış Mısır Vermek Güvenli mi?

Bir Kase Aperatif İle Kanepede Uzanan Köpek

Köpekler, izlerken patlamış mısırları güvenle atıştırabilirHava Tomurcuğuseninle.Tıpkı Mısır taneleri , genellikle güvenlidir bir köpeğin sade, tatlandırılmamış patlamış mısırı ölçülü yemesi için. Bir köpekle paylaşmak için tamamen makul bir atıştırmalık.

Patlamış mısır sadece nişastadır, bu yüzden mısırdan pek bir farkı yoktur. köpekleri pirinç beslemek , tahıllar veya makarnalar, bunlar tek başına köpekler için güvenlidir (terbiyesiz). Köpekler doğal olarak omnivordur, yani onların sindirim sistemi başa çıkabilir çeşitli yiyeceklerle. Nişasta tipik bir bitki bazlı karbonhidrattır ve bu nedenle köpeklerin sindirim sistemi tarafından kolayca işlenebilir ve emilebilir.

Köpekler İçin Patlamış Mısırın Faydaları

Patlamış Çekirdekler Kovalı Sarı Laboratuar

Lif ve bazı vitaminler de dahil olmak üzere patlamış mısırın bazı besinsel faydaları vardır.Temel aromalandırılmamış patlamış mısır, köpeklerin çoğu için güvenli bir atıştırmalık olabilir. hassas mideleri olanlar dahil . Pankreatit gibi durumlardan muzdarip köpekler için önemli olan yağ oranı düşüktür (yapmak için sadece makul miktarda yağ kullanıldığı sürece). Köpeklerin patlamış mısırla beslenmemesi gereken bazı tıbbi durumlar vardır, ancak daha sonraları.

Beslenme Faydaları

patlamış mısır sağlar karbonhidratlar (nişasta), insan ya da köpek, omnivor beslenmenin önemli bir parçasıdır! Ölçülü olarak yenildiğinde, çeşitli ve dengeli beslenmenin faydalı bir parçasıdır.

Aynı zamanda lif açısından da yüksektir, bu da bir sağlıklı iyi ve ishal ve anal bezlerle ilgili sorunları olan köpekler için daha da faydalı olabilir. Lif, normal bakteri dengesi ve düzenli hareketler için gereklidir.

Çekirdekler ayrıca birkaç önemli vitamin ve mineral içerir ( magnezyum ve çinko , diğerleri arasında), dengeli bir diyetin önemli bir parçasıdır.Patlamış Mısırın Güvenli Olduğunu Nasıl Anlarım?

Patlamış Atıştırmalık Yakın Çekim

Mısır, birçok ticari köpek mamasının ana bileşenidir ve bu, köpek tüketimi için güvenli olduğunun bir çok kanıtıdır.

Birçok ticari köpek maması, halihazırda ana karbonhidrat kaynağı olarak mısır veya mısır içermektedir. Tipik olarak, bu mısırlar öğütme veya pişirme ile işlenmiş ilk olarak, tıpkı patlamış mısır gibi, yemeğe eklenmeden önce.

Bu süreç, kepekli tahıllar, herhangi bir sindirim sisteminin parçalanması çok zor olan o sert çekirdek tarafından korunduğu için önemlidir. Pişirme ve işleme besinleri daha erişilebilir hale getirmek ve gıdanın biyolojik değerini artırır.

Ticari köpek maması şirketleri, araştırmalara büyük miktarda yatırım yapıyor. ürünlerinin güvenli olduğundan emin olmak ve sağlıklıdır ve mısır dünyadaki birçok markanın bir parçasını oluşturur.Tüketim Riskleri

İnsanlara yönelik herhangi bir gıdada olduğu gibi, patlamış mısırın da bazı riskleri vardır. Bu risklerin çoğu sağlık açısından oldukça ihmal edilebilir olsa da, bunların farkında olmak yine de önemlidir. Ayrıca, yavrularınız tükettikten sonra hastalanırsa ne yapacağınızı bildiğinizden emin olmak istersiniz. Risklere bir göz atalım.

Aşırı Patlamış Mısır

Corgi

Ölçülü olmak çok önemlidir ve her şeyin fazlası, hatta patlamış mısır bile tüylü arkadaşınız için zararlı olabilir.

İnsan ve köpek diyetleri, çok çeşitli yiyeceklerle en iyisidir aşırıya kaçmadan . Patlamış mısır karbonhidratlarla doludur ve fazla karbonhidratlar vücutta yağa dönüştürülür.Her iki türde de aşırı miktarlar kilo alımı ve obezite ve ardından gelen sorunlar. Aşırı kilolu insanlarla aynı şekilde, köpeklerde diyabet, artrit, cilt ve kalp sorunları olabilir.

barınaktan yorkshire terrier

Patlamış Mısır ve Köpeklerde Tıbbi Durumlar

Diyabetli Shih Tzu

Diyabet gibi rahatsızlıkları olan köpekler, patlamış mısır ve diğer yüksek karbonhidratlı atıştırmalıklardan kaçınmalıdır.

Diyabet gibi rahatsızlıkları olan köpeklere patlamış mısır veya diğer atıştırmalıklar verilmemelidir. Köpeklerde diyabetin uygun şekilde kontrolü, yavaş salınan karbonhidratlar egzersizle birlikte katı bir rutin içinde düzenli, planlı öğünlerin bir parçası olarak. Patlamış mısır daha yüksek miktarlarda hızlı salınan karbonhidrat (nişasta) içerir ve bu nedenle köpeğin dengesini bozmadan bu rutinin bir parçasını oluşturamaz.

Tatlandırıcı Riskler

Birçok Aromalı Atıştırmalık

Patlamış mısıra tuzlu, tatlı ve tuzlu hale getirmek için genellikle aromalar veya soslar eklenir.Patlamış mısır genellikle bol miktarda tuzla doldurulur. İnsanlarda tuz (Sodyum klorür) ile bağlantılı olduğu gösterilmiştir. yüksek kan basıncı ve kalp hastalığına. Köpekler de aynı riskleri paylaşır.

Kısa vadede büyük miktarlarda tuz da dehidrasyona neden olabilir. aslında olabilir zehirli kan dolaşımının tuz konsantrasyonunu hızla değiştirerek. Köpeklerin çok miktarda tuzu çok çabuk yemesi duyulmamış bir şey değildir. hastaneye yatmayı gerektirir intravenöz sıvılar ve rehidrasyon için.

Tatlı patlamış mısır şekerle tatlandırılabilir, ancak Xylitol gibi yapay tatlandırıcılarla da tatlandırılabilir. Bu yapay tatlandırıcı son derece tehlikeli köpekler için. Bir kez yenildiğinde, kan şekerinin hızla düşmesine neden olan bir hormon olan büyük bir insülin salınımını uyarır. Köpekler hızla ölümcül seviyelere düşebilecek düşük kan şekeri geliştirir.

bu Ksilitol zehirlenmesinin belirtileri kusuyorlar, salya akması , uyuşukluk, halsizlik, yürümede zorluk, çökme ve nöbetler. Köpek arkadaşınızın Xylitol yediğinden şüpheleniyorsanız, o zaman veterinerinizi arayın Acil yardım için klinik.

Yemek Pişirmede Kullanılan Tereyağı ve Yağ

Bir Tavada Çekirdekler ve Yağ

Patlamış mısırı patlatmak için kullanılan yağ miktarı bazen çok yüksek olabilir ve yavrularınızda bazı sindirim bozukluklarına veya daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Patlamış mısırda bulunan tereyağı ve çok miktarda yağ da köpekler için kötü olabilir. Yüksek düzeyde yağ ile ilişkilendirilmiştir pankreatit köpeklerde (pankreas iltihabı), şiddetli ağrı ve kusmaya neden olur. Uzun vadede, tereyağı ve sıvı yağ açıkça obezite riskini artıran çok fazla yağ içerir.

Patlamış Mısır Boğulma Tehlikeleri

Şok ifade ile chihuahua

Patlamış mısırdaki çekirdeklerin kazara solunması, köpeğiniz için boğulma tehlikesi olabilir.

Patlamış mısırın çekirdekleri dişlere takılabilir ve ayrıca boğulma riski , bu yüzden patlamış mısır yerken köpeğinize yakından bakın ve çekirdekleri beslemekten kaçının. Bu, daha küçük bir ağzı ve daha küçük hava yolu olan daha küçük ırklar için daha doğrudur.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Patlamış mısır köpeklerde ishale neden olabilir mi?

  Tipik olarak, hayır, patlamış mısırın köpeklerde ishale neden olması beklenmez. Çoğu durumda, mamanın lif içeriğine eklenerek ishal olan köpekler için aslında faydalı olmalıdır. Bunun tek istisnası, patlamış mısırın veya aromasının pankreatit gibi tıbbi bir sorunu tetiklemesi veya diyabetli bir köpeğin dengesini bozması olabilir. Bu tıbbi problemler daha sonra ishale yol açabilir. Aromasız, sade patlamış mısırın kendisi gıda intoleransına veya mide rahatsızlığına neden olmamalıdır.

 • Köpeğim patlamış mısır yerse ne olur?

  Patlamış mısır, tatlandırılmamış ve ölçülü olarak beslendiğinde köpeklerin büyük çoğunluğu için güvenlidir. Köpeğinizin pankreatit veya iltihaplı bağırsak hastalığı gibi altta yatan bir sağlık durumu yoksa, az miktarda tatlandırıcı (tereyağı veya tuz) da bir soruna neden olmamalıdır. Patlamış mısır, Xylitol içeren bir şeyle tatlandırılmışsa, bu zehirli olabilir ve hemen veteriner kliniğinizi aramalısınız.

 • Patlamış mısır köpeğinizi öldürebilir mi?

  Sade, aromasız patlamış mısır köpeğinizi öldürmez ve ölçülü olarak beslendiğinde sağlıklı, dengeli beslenmenin bir parçası olabilir. Büyük miktarlarda patlamış mısır, obeziteye ve buna bağlı sorunlara neden olarak uzun vadede sağlıksız olabilir.

  Patlamış mısır tatlandırıcıları da sağlıksız olabilir - çok miktarda tuz, tereyağı veya yapay tatlandırıcılar ciddi tıbbi sorunlara neden olabilir ve bir köpek için ölümcül olma potansiyeline sahiptir. Köpeğinizin ne yediğinden endişe ediyorsanız, tavsiye için yerel veterinerinizi arayın.

Son düşünceler

Genel olarak, köpeğinizi düz beslemek güvenlidir, küçük miktarlarda tatlandırılmamış patlamış mısır . Aslında, köpekler için birkaç sağlık yararı bile olabilir. Hepsi önemli besinler olan karbonhidratlar, lifler, vitaminler ve mineraller içerir. Bununla birlikte, düzenli olarak beslenen büyük miktarlarda patlamış mısır, uzun vadede obeziteye ve buna bağlı sağlık sorunlarına yol açabilir.

Aromalı patlamış mısır konusunda daha dikkatli olun. Tuz, tereyağı ve yapay tatlandırıcılar hepsi köpekler için zehirli olabilir . Az miktarda tuz ve tereyağı kısa vadeli sorunlara neden olma olasılığı düşüktür, ancak kısa vadede yenen büyük miktarlara dikkat edin.

Ksilitol adlı tatlandırıcı için tatlandırıcılarınızı kontrol edin. Bu toksik bir yapay tatlandırıcıdır ve kaçınılmalıdır . Bu nedenle, bir dahaki sefere köpekle bir film izlediğinizde, patlamış mısırınızı köpekle paylaşmak tamamen makuldür, ancak bunu ölçülü olarak yapın ve malzemelerinizi seçerken dikkatli olun!

Yorumlar