Labradoodle Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Labradoodle, güzel tatlı köpek karışımıdır. Labrador köpeği ve Kaniş . Orijinal Kaniş karışımı ve muhtemelen en popüler tasarımcı köpek olduğu düşünülüyor. Labrador Amerika'nın favori köpek türü ve Fino köpeği karışıma kabarık bir oyuncak ayı görünümü ekler. Bu yüzden dünya çapındaki aileler arasında çok popüler. Ama bu adamda sadece muhteşem görünüşünden daha fazlası var.

Hayatınıza bir Labradoodle almayı düşünüyorsanız, bu kılavuzu okumak için gününüzden birkaç dakika ayırmanız gerekir. Yavru olup olmadığına karar verebilmeniz için bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. senin için doğru köpek ve yaşam tarzınız. İnsanların beklediğinden çok daha enerjiktir ve insanların ilk başta düşündüğünden biraz daha muhtaç olabilir.İlk adım, hangi boyutta yavru istediğinizi bulmaktır! Her boyutta labradoodle çok benzer, var temel farklılıklar aralarında bilmeniz gereken. Öyleyse, bu fantastik aile dostu melezdeki tüm köpek detaylarına daha yakından bakalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık30-65 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik21-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14Yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Krem, Kayısı, Kırmızı, Çikolata, Altın, Mavi, Gümüş
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Deniz Kenarındaki Kahverengi Köpek Profili

Labradoodle, köpek dünyasında nispeten yeni bir yaratımdır.1989 yılında, Avustralya Kraliyet Rehber Köpek Derneği istendi kör bir kadın için bir rehber köpek yarat alerjiler ile. Wally Conran o sırada üreme programından sorumluydu. Zeki ve yetenekli bir rehber köpek yaratmak için Labrador Retriever ve hipoalerjenik Kaniş'i seçti, ancak kim alerjisi olanlara daha nazik olurdu.

Lab ve Fino köpeği yetiştirdikten sonra, çöpün en iyisi Sultan adında bir köpekti. Ve kör kadının yaşadığı Hawaii'ye gönderildi. Çok başarılı olduktan sonra, Conran bir şeylerin peşinde olduklarını fark etti ve üreme programlarına devam etti. rağmen Labradoodle bir melezdir , çok kuşaklı üreme, türün özelliklerinde nispeten istikrarlı hale gelmesine izin verdi.

Kaliteli yetiştiriciler, her iki cinsten de en iyi özellikleri miras alan köpekleri yetiştirecektir. Var üç farklı labradoodle türü karışım. Aşağıdaki dökümden de görebileceğiniz gibi, F2 Labradoodles, Lab'den daha fazla Fino köpeği oldukları için alerjisi olanlar için genellikle daha iyidir. Bir yetiştiriciyle çalışırken, ne tür Labradoodle alacağınızı sorduğunuzdan emin olun: • F1: %50 Laboratuvar ve %50 Kaniş
 • F1B: %75 Kaniş ve %25 Lab (bir Kaniş ebeveyni ve bir F1 Labradoodle ebeveyni)
 • F2: %87 Kaniş ve %13 Lab (bir Fino köpeği ebeveyni ve bir F1B Labradoodle ebeveyni)

En son yaratılan tasarımcı köpek ırkları gibi, Labradoodle American Kennel Club'a kayıtlı olamaz (AKC) safkan ebeveynlerinin yapabileceği gibi. O ile kayıt olabilir Amerika Avustralya Labradoodle Derneği (ALA).

Bu adamlar, istikrarlı bir cins oluşturmak için ülke çapında saygın yetiştiricilerle çok çalışıyor. Sadece cins sağlığını güvence altına almak için değil, aynı zamanda sonunda AKC tarafından tanınmaları umuduyla.

Mizaç

Ağzında Turuncu Top Olan Siyah Köpek

Bu yavrular çok ruhlu ve eğlenceli evcil hayvanlardır.Labradoodle hayat dolu ve onun için her şey inanılmaz eğlenceli! Bu, etrafta bu yavrulardan biriyle asla sıkıcı bir an olmadığı anlamına gelir. Bu, ailelerin onu sevmesinin büyük bir nedeni. Onu da yapar gerçekten uyarlanabilir çünkü yapmak istediğin her şeyde sana katılmaktan mutlu. Telsizler, bahçedeki oyunlar, Netflix izleme veya arkadaş ziyaretleri gibi olun. Seninle olduğu sürece, o mutlu bir tavşan!

İnsan ailesine tapıyor ve onların arkadaşlığını arzuluyor. Bu, bazı ailelerin üstesinden gelmek için çok fazla bulduğu bir şeydir. Yalnız bırakılmaktan nefret eder ve bu nedenle sık sık ayrılık kaygısı yaşar. Ancak günün çoğunda orada olan veya ihtiyaç sahibi köpekleri seven aileler için Her zaman senin yanında , bu karışım en iyi seçimdir. Süper sevecen ve sevimli oyuncak ayı görünümüne kadar oynamayı seviyor.

Standart boyutlu Labradoodle, zıplayan bir eğlence topudur. aşırı gürültülü olabilir aile evinde. Büyük evleri, aynı enerjiye sahip veya devrilmeyecek yaşta çocukları olanlar için bu sorun değil.

Bu, küçük çocukları olan genç aileler için bir endişe olabilir. Bununla birlikte, bazı yavrular dengelidir ve evde daha sakin olmayı bilirler. Her köpek farklıdır, ancak bununla ilgileniyorsanız, daha küçük Minyatür Labradoodle daha sakin olma eğilimindedir.Ailesine olan sevgisi her zaman yabancılara yayılmaz. Fino köpeği ebeveyni, bazı Labradoodle'larda görülebilen, tanıdık olmayan insanlarla biraz mesafeli olarak bilinir. Uzak köpekler gelen ziyaretçilere havlayacak ve onları harika bekçiler . Bununla birlikte, muhteşem, sevimli görünümü, en etkili bekçi köpeği olmadığı anlamına gelir.

Labradoodle genellikle dengelidir, bu da onun uygun bir aile köpeği yapmasının bir başka nedenidir. Çocuklara tapıyor ve aynı şekilde çocuklar da onu seviyor. İyi sosyalleştiğinde, çok evcil hayvanlı bir evde yaşayabilir ve diğer köpeklerin arkadaşlığından hoşlanır. Ailesi ördek avcısı, kuş avcısı, bu yüzden yüksek av sürüşü – özellikle tüylerle kaplı yaratıklar!

Boyut ve Görünüm

Gri Arka Plan Ile Sarı Köpek

Labradoodles, onları çok sevimli yapan rahat bir oyuncak ayı görünümüne sahiptir!

Göre ALAA cins standardı , standart boyutlu Labradoodle şunları ölçer: 21 ve 24 inç uzun, pençeden omuza. Ayrıca genellikle kendilerini arasında bulurlar. 30 ve 65 pound Ağırlık olarak. Bundan daha hafif olan herhangi bir köpek Minyatür Labradoodle olarak kabul edilecektir. Bazen standart boyutlu Labradoodle'lar bundan biraz daha ağır olacaktır.Fino köpeği ebeveyninin paltosu sayesinde Labradoodle'ın görünüşü büyük sevimli köpek ayı . Üç türün en büyüğü olmasına rağmen, genel görünüm olarak orantılıdır. Tüm bu tüylerinin altında, bir atletik vücut herhangi bir çeviklik kursunu kazanma yeteneğine sahip. Çoğu Labradoodle, Kaniş'in zarafetiyle Lab'ın biraz daha tıknaz çerçevesinin tadını çıkarır.

Ceket ve Renkler

Gri Arka Planlı Gümüş Köpek

Ceket dokuları dalgalı, düz veya sıkı spiraller olabilir.

Birçoğu Labradoodle'ın en iyi özelliğinin ceketi olduğunu söylerdi. Çoğunun bir tek katmanlı kat onları alerjisi olanlar için daha uygun yapan da budur. Ancak, bu her zaman garanti edilmez.Bu nedenle, bir sonraki yavru köpeğinizin alerjisi olanlar için kolay tolere edileceğine güveniyorsanız, safkan bir Kaniş veya başka bir hipoalerjenik cins . Ancak hiçbir köpeğin tamamen hipoalerjenik olmadığını bilmelisiniz!

İki tip Labradoodle ceket vardır ve bunlar 'polar kaplamalı' ve 'yün kaplamalı'. Polar kaplı tip, Ankara keçisi gibi yumuşak bir dokuya sahiptir. Yün kaplı tip biraz daha yoğundur, koyun postuna çok benzer. Dalgalı, düz veya spiral saç dokularına sahip olabilirler.

Bu köpeklerin hiçbir şekilde dalga veya kıvrılma olmaması nadirdir. Yün kaplı tip daha gevşek buklelere sahip olma eğilimindedir. Hiçbir kat dört inçten daha uzun olmamalıdır.

Labradoodle bir çok çeşitli renkler fazla. Ve hepsi buna bağlı hangi renk pigmenti miras alırlar. Siyah pigmentli köpekler siyah renkli özelliklere sahip olanlardır, yani dudakları, burnu ve göz kenarları tamamen siyahtır. Siyah pigmentli köpekler aşağıdaki renk seçeneklerine sahiptir: • Tebeşir
 • Krem
 • Kayısı
 • Altın
 • Siyah
 • Mavi
 • Gümüş rengi

Ve kahverengi pigmentli köpekler, kahverengi renkli özelliklere sahip olanlardır. Kahverengi pigmentli köpekler aşağıdaki renkleri taşır:

 • Karamel
 • Karamelli Dondurma, Krema veya Kırmızı
 • Çikolata
 • Lavanta
 • Kahve
 • Parşömen

Ayrıca orada çeşitli ceket modelleri arasından seçim yapabileceğidir. 'Parti' deseni, katın başka bir rengin katı yamaları ile en az %50 beyaz olduğu anlamına gelir. 'Smokin' ceket, açık renkli bir karın ve bacaklara sahip düz renkli bir taban anlamına gelir. 'Samur' ceket genellikle düz siyah renkte başlar ve zamanla açılır.

'Hayalet' kaplama, düz renkli bir taban üzerinde belirli işaretler olduğu anlamına gelir. Bu işaretler, her bir gözün üstünü, namlu yanlarını, bacakların içini, göğsü ve kuyruğun altını içerir. 'Üçlü fantom', fantomla aynıdır, ancak üç rengi vardır.

Egzersiz Gereksinimleri

Karda Koşan Krem Köpek

Labradoodle'ınız için yaklaşık 60-90 dakikalık günlük egzersiz önerilir.

Standart boyutlu Labradoodle, her gün yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyaç duyan aktif bir köpektir. Bu genellikle pek çok yeni ebeveyni şaşırtıyor çünkü onlar kendilerinin sevimli kucak köpekleri gibi göründüklerini varsayıyorlar. Ama bu gerçeklerden uzak. Labradoodle'ın ebeveynlerinin ikisi de geleneksel çalışan köpekler çok enerji ile, bu yüzden bu adamın da çok fazla enerjiye sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

لابرادور ريتريفر

Ve bu melez de gerçekten zeki olduğu için, onun egzersiz çeşitlendirilmelidir . Aksi takdirde, sıkılır ve kendi yaramaz egzersiz biçimlerini yaratır. Esas olarak bir şeyleri yok etmek ve çiçek tarhlarını kazmak. Bu adamın suyu ne kadar çok sevdiğini göz önünde bulundurursak, egzersiz karışımına yerel bir köpek plajını veya havuzunu dahil edebilirsen seni sonsuza kadar sevecektir. Sadece yakındaki ördeklere dikkat edin!

Zekası aynı zamanda birçok şeye ihtiyacı olacağı anlamına gelir. gün boyunca zihinsel uyarım . Aksi takdirde, can sıkıcı veya yaramaz alışkanlıklar geliştirecek ve sadece kendinizi suçlayacaksınız! İnteraktif oyun ve solo oyun için kullanılabilecek çeşitli köpek oyuncaklarına yatırım yapın. Getirmesi için suya atabileceğiniz bir oyuncak seçmek kesinlikle büyük bir başarı olacaktır.

Yaşam koşulları

Yerde yatan kremalı köpek yavrusu

Bu yavrular uyarlanabilir ve hemen hemen her yerde yaşayabilir.

Bildiğiniz gibi, Labradoodle bir uysal köpek çoğu aile ortamında yaşamaktan mutlu olan. Küçük apartmanlarda, geniş arazileri olan büyük evlere kadar yaşayabilirdi.

Bununla birlikte, apartman hayatı yalnızca düzenli egzersiz, teşvik ve şirket garantisi verilenler için uygundur. Aksi takdirde, kabin ateşi alacak. Bir avluya erişimi varsa, uygun şekilde emniyete alınması gerekir çünkü her şeyi kovalayacak ve kendini kaybedecektir.

Bu adama anlatılacak tek uyarıcı hikaye, küçük çocuklarla her zaman iyi sonuçlanmayan büyük ve canlı olma potansiyelidir. Çocuklara bayılır ve onlara kasıtlı olarak zarar verecek hiçbir şey yapmaz, ama yanlışlıkla onları incitmek eğer çok kabadayıysa.

Küçük çocuklarınız varsa veya bir aile kurmayı düşünüyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şeydir. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi, her köpek farklıdır ve birçok Labradoodle genç ailelerle iyi geçinir.

Eğitim

Çayırda Kara Köpek

Son derece zeki iki ebeveyn ırkına sahip olan Labradoodles, kolayca eğitilebilir.

Labradoodle çok zeki bir köpek ırkıdır ve bu onun ilk yaratılışının sebeplerinden biridir. Fino köpeği ebeveyni en zeki 2. köpek türü olarak, Lab ebeveyni ise 7. sırada yer almaktadır.

Onun teklif verilebilirlik ve memnun etme isteği Sevdiklerinin eğitilmesi nispeten kolay olduğu anlamına gelir. Onu ilk kez köpek sahipleri için en iyi seçim haline getiriyor. Ancak bunu hafife almayın ve uygun eğitimi ihmal etmeyin çünkü izin verirseniz küçük bir şeytana dönüşecektir.

Labradoodles olması gerekir mümkün olduğunca erken sosyalleşti , hatta onları eve getirmeden çok önce. Bu yüzden önemlidir saygın bir yetiştiriciyle çalışın çünkü bu eğitime hemen başlayacaklar. Bir köpeği sosyalleştirmek, onları mümkün olduğu kadar çok köpek ve insanla ve bir yetişkin olarak deneyimleyecekleri birçok senaryoyla karıştırma sürecidir. Güvenlerini artıracak ve onlara kibar köpek görgü kurallarını öğretecektir.

Labradoodle'lar hassas köpeklerdir ve çok daha iyi tepki verirler. Pozitif takviye eğitim yöntemi. Sert köpek eğitmenleri, beğenileri için çok fazla olabilir. Muhtemelen her şey onu motive edecektir: övgüleriniz, lezzetli ikramlarınız ve eğlenceli oyuncaklarınız.

Önerilen bir diğer eğitim yönü, sandık eğitimidir. Dünya çapında köpek uzmanları tüm köpekler için sandık eğitimi tavsiye , ama özellikle bu karışım gibi endişeli yavrular. Köpeğinizi bir yavru olarak yalnız bırakmak önemlidir. Aksi takdirde, sürekli şirketinize güvenecektir. Sandık eğitimi basit ve etkilidir ve kendi güvenli alanı için minnettar olacaktır.

Sağlık

çimenlerde yatan siyah köpek

Dikkat edilmesi gereken bazı potansiyel sağlık sorunları vardır.

Labradoodle nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır. Tüm karışık köpek ırkları gibi, sağlık sorunlarını her iki ebeveynden de alabilir. zevk alırlar 12 ila 14 yıllık tipik ömür . Yavrularınızı mümkün olduğunca uzun süre yanınızda tutmak için yapabileceğiniz birçok şey var. En önemlisi veteriner randevularını takip etmek, kaliteli beslenmesini sağlamak ve düzenli egzersiz yapmasını sağlamaktır.

Saygın bir yetiştiriciyle çalışmak, en iyi sağlıklı olma şansına sahip bir Labradoodle'ı benimsemenizi sağlamak için de uzun bir yol kat eder. Ancak kalıtsal hastalık nedeniyle, bilmeniz gereken birkaç temel sağlık durumu vardır. İlişkili semptomları öğrendiğinizden emin olun ve bu listenin kapsamlı olmadığını unutmayın.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Labradoodle'ın ebeveynlerinin her ikisi de kalça displazisine eğilimlidir ve bu, bunu en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri haline getirir. Labrador ebeveyni de dirsek displazisi riski altındadır. Her ikisi de eklemler yanlış oluştuğunda ortaya çıkar. Genellikle hızlı büyüme veya kalıtımın bir sonucudur. Eklem anormallikleri aşırı aşınmaya ve yıpranmaya neden olarak hareket kabiliyetinin azalmasına ve ağrılı artrite neden olur. Semptomlar, ayakta durmak veya merdiven çıkmak için mücadele etmeyi veya genel bir egzersiz intoleransını içerir.

Göz Koşulları

Labradoodle cinsi, çeşitli göz koşullarına eğilimlidir. En yaygın olanları ilerleyici retinal atrofi ve katarakttır. Tedavi edilmediği takdirde, tüm koşullar yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürecek kalıcı görme kaybına neden olabilir. Semptomlar, ışığa duyarlılık ve kademeli görme kaybı nedeniyle nesnelere çarpmayı içerir.

Egzersize Bağlı Koma

Bu durum bazen Labrador soyundan miras alınır. Etkilenen köpek, egzersiz sırasında veya hemen sonrasında çökecektir. Çoğu köpek bir bölümden çabucak iyileşir, ancak bazıları olmaz. Kaliteli yetiştiriciler, köpeklerini EIC için bir DNA testine tabi tutmalıdır.

Sebasöz Adenit

Bu cilt durumu bazen Fino köpeği ebeveyninden miras alınır. Saç folikülleri yeterince sebum üretmez, bu da pullanma ve alopesi ile sonuçlanır. En yaygın semptomlar kuru, pul pul cilt ve saç dökülmesi lekeleridir. Topikal tedaviler ve kaliteli beslenme ile yönetilebilir.

Beslenme

Genç Köpek Dudaklarını Yalıyor

Labradoodles, iyi bir besin dengesine sahip yaşa uygun bir mama tanesi ile beslenmelidir.

Standart boyutlu Labradoodle'ınız etrafta yiyecek her gün iki bardak kibble . Köpeğinizi ne kadar beslediğiniz, onun büyüklüğüne, yaşına, yaşam tarzına ve onu beslediğiniz mama tanesine bağlı olacaktır.

Hep Labradoodle'ınızı yüksek kaliteli bir mama tanesiyle besleyin hayvansal proteinler ve sağlıklı omega yağ asitleri ile doludur. Onlara her zaman yaşa uygun bir diyet de verin. Bu, özellikle sağlıklı bir yaşam tarzı ve vücut için temel oluşturacağı yavruluk döneminde önemlidir.

Labradorların her zaman yiyecek peşinde oldukları bilinen bir gerçektir. Onlar etraftaki en açgözlü yavrulardan biri . Böylece, Labradoodle'ınızın doyumsuz iştahının bir kısmını devralmasını bekleyebilirsiniz. Bu karışımı serbest beslemeyin. Aşırı beslemeyi önlemek için her zaman ambalajın üzerindeki besleme talimatlarına bakın. Fazla kilolu olmasına izin vermek, daha fazla sağlık sorunlarına yol açacaktır.

tımar

Kabarık Köpek Trim Alıyor

Bu yavrular ortalama bir köpekten daha az tüy dökse de, yine de iyi bir bakıma ihtiyaçları vardır.

Daha önce de söylediğimiz gibi, Labradoodle'ın ceketi onun en iyi varlıklarından biridir. Ve onun muhteşem görünmesini sağlamak için özel dikkat gerekiyor. bu Labradoodle çok fazla dökülmez , ama o da tamamen dökülmüyor. Tek ceketi biraz insan saçı gibi dökülüyor. Ama ceketinin uzunluğu ve dalgalı olması nedeniyle, paslanmaya eğilimli . Bu nedenle haftada birkaç kez daha ince bir fırça ile fırçalanması gerekir.

Olmaları gerekiyor her altı ila sekiz haftada bir yıkandı en iyi şekilde bakması ve koklaması için. Ayrıca derilerini korumak için bir alt tüy tabakasına sahip olmaları da olası değildir, bu da kullandığınız şampuanın nazik ve köpekler için özel olarak tasarlanmış olması gerektiği anlamına gelir.

Labradoodles, periodontal hastalıkları uzak tutmak için dişlerini haftada en az iki kez fırçalamaya ihtiyaç duyar. Kulakları da enfeksiyonlara yatkındır, bu nedenle herhangi bir kire ve kire dikkat edin ve kulak temizleme ürünü ile temizleyin.

Düşük tüy dökücü olmasına rağmen, tüylerine bakmak zaman alıcı olabilir. Tüyleri, çift kaplamalı bir köpeğe göre çok daha hızlı uzayabilir ve pek çok sahipleri yavrularını bir bakıcıya göndermeyi tercih ediyor . Bu her yere mal olabilir 75 ile 150 dolar arasında , yere, köpek boyutuna, kürk tipine ve bakıcılardaki davranışa bağlı olarak.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Aşağı uzanmış kabarık kahverengi köpek yavrusu

Bir köpek yavrusu için yaklaşık 1000 dolar harcamayı bekleyin.

Labradoodle bunlardan biri olduğu için en popüler tasarımcı köpek ırkları , en kaliteli yetiştiriciyi bulmak için çok uzağa gitmenize gerek yok. Kaliteli yetiştiricilerin yavrular için bekleme listeleri olabileceğini unutmayın, ancak bu iyi bir işaret! Yavrularının en iyi sağlığını sağlamaktan sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak önemlidir. başlamak için harika bir yer Labradoodle damızlık arama ALAA ile birlikte.

Standart boyutlu bir ürün için beklenen başlangıç ​​fiyatı yavru yaklaşık 1000 dolar . Popüler bir yetiştiriciyle veya 'mükemmel' işaretlere veya daha nadir renklere sahip bir köpek yavrusuyla çalışmak istiyorsanız, bu sayı birkaç bine kadar çıkabilir. Bu fiyattan daha düşük bir fiyata bir Labradoodle bulursanız, onu sorumsuz bir yetiştirici olabileceklerine dair bir uyarı işareti olarak görün. Ya da daha kötüsü, genellikle hasta ve sorunlu köpekler üreten bir yavru değirmenin parçası.

Sorumlu bir yetiştiricinin en önemli belirtileri, yavrularla ve ebeveynlerinden biriyle (genellikle anne) ev ortamlarında buluşmasına izin verilmesini içerir. Yetiştiricilerin, neye izin verdiğinizi bildiğinizden emin olmak için size birçok sorusu olacaktır. Buna karşılık, tüm sorularınızı cevaplayabilecekler. Acaklar ilgili sağlık sertifikalarına sahip olmak ve genel olarak misafirperver olun. Kötü bir his varsa, uzaklaş ve içgüdülerine güven!

Labradoodle annesi veya babası olmanın diğer maliyetlerini de hatırlamanız gerekir. Yavruların ihtiyaç duyduğu her şeyi satın almanız ve ilgili tüm aşılar ve sağlık kontrolleriyle korunmalarını sağlamanız gerekir. Ve ayrıca hesaba katmanız gerekir devam eden yıllık maliyetler ve köpeğinizin hayatının geri kalanında bunu karşılayabileceğiniz konusunda rahat olun.

Kurtarma ve Barınaklar

Sarı Kovada Siyah Köpek Yavruları

Barınakta bir köpek bulmak zor olsa da, bu melezi yeniden barındırmaya yardımcı olan kuruluşlar var.

Bir köpek yavrusu satın almak, finansal veya yaşam tarzı nedenleriyle herkes için doğru seçenek değildir. Neyse ki, evlat edinmeyi düşünebileceğiniz gibi masada başka seçenekler de var. Ancak, lütfen Labradoodles'ın kurtarma barınaklarında nadir .

Bunun nedeni, çoğu yetiştirici sözleşmesinin, yavruların kurtarma barınakları yerine yetiştiriciye teslim edilmesini gerektirmesidir. Ve kurtarma barınaklarında göründüklerinde, birçok başvuru alacaklarından emin olabilirsiniz.

dışarı çıkmak yerel kurtarma barınağınız ve sizi yakındaki bir Labradoodle'ın yeniden barındırılması gereken yönüne yönlendirebilecek personelle konuşun. Evlat edinme aramanıza başlamak için başka bir yer, kaka karışımı kurtarma , zamanlarını yeniden ev sahibi olmaya adadıklarından karalama karışımları .

Aile Hayvanları Olarak

 • Labradoodle, süper sevgi dolu ve sevecen olduğu için favori bir aile köpeğidir.
 • Bu yavru, uyarlanabilir ve kolay giden dengeli bir kişiliğe sahiptir.
 • Enerjiktir ve ailesiyle eğlenceli oyunlar oynamayı sever.
 • Velcro köpekleri olarak bilinirler ve ikinci gölgeniz olurlar.
 • Bu, evde çok uzun süre yalnız bırakılmaması gerektiği anlamına gelir.
 • Gün boyunca çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyaç duyan akıllı bir köpektir.
 • Köpekler ve diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar.
 • Bu yavrular çocukları sever ama bazen küçük çocuklar için fazla hareketli ve enerjik olabilirler.
 • Labradoodle fazla tüy dökmez, ancak paslanmayı önlemek için düzenli olarak taranması gerekir.
 • İlk kez köpek sahipleri için harikadır ve kolayca eğitilebilir.

Son düşünceler

Standart boyutlu Labradoodle, en popüler tasarımcı köpek ırkları Dünyada. Ve bu kılavuzu okuduktan sonra bunun neden olduğunu anlayabilirsiniz. Eğlenceli, enerjik, sevgi dolu ve kolay giden biridir. Ayrıca çocukları sever, diğer köpeklerle birlikte olmaktan hoşlanır ve genellikle kedilerle barış içinde bir arada yaşayabilir.

Sahip olduğu tek gerçek, zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aile tarafından evlat edinilmesidir. Ve ona her gün en az 60 dakika zorlu egzersiz teklif edin. Bu muhteşem yavru gerçekten harika . Ve eğer devam edip bir Labradoodle'ı hayatınıza kabul ederseniz, bir daha asla eskisi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz!

Yorumlar