Labrador Retriever Yavru Köpek Besleme Tablosu: Laboratuvar Köpeğinizi Ne Kadar Beslemeli

Labrador Retriever Yavru Köpek Besleme Tablosu: Laboratuvar Köpeğinizi Ne Kadar Beslemeli

bu Labrador köpeği Amerika'nın bir numaralı köpek ırkıdır ve 30 yıldır devam etmektedir. Arkadaş canlısı, bulaşıcı bir şekilde mutlu, eğlenceli, itaatkar, sevecen ve daha fazlası. Ama hepimizin bildiği ve sevdiği tipik Labrador'a dönüşmesi için uygun şekilde bakılması gerekiyor. Onu en iyi şekilde beslemek büyük bir rol oynar.

Ancak en iyi beslenmeyi beslemekten daha fazlası var. Ve muhtemelen aklınızda birkaç soru var. Yavru köpeğinizi beslemek için ne kadar ihtiyacınız var? Büyüdükçe nasıl değişiyor? Ve ona doğru yemeği besleyip beslemediğinizi nasıl anlarsınız? Köpek beslenmesi biraz zor olabilir, ancak bu kılavuz tüm bu soruları ve çok daha fazlasını yanıtlıyor.İster bir Lab köpek yavrusunu hayatınıza hoş geldiniz (tebrikler!) doğru yere geldik. Öyleyse, Labrador köpek yavrusu besleme yolculuğunuza başlayalım.

İçindekiler

Bir Bakışta Lab Köpek Besleme Tablosu

YaşYiyecek türüGünde BardakGünde Yemek
0 – 30 günAnne sütün/aSınırsız
4 – 6 haftaAnne Sütü ve Yumuşatılmış Bibern/aSınırsız
8 – 12 haftaköpek maması233. 4
12 hafta – 6 ayköpek maması2323
6 – 15 ayköpek maması232

Bir Laboratuar Yavrusu Ne Kadar Yemeli?

Labrador Retriever ve köpek yavrusu

Yavruların beslenme ihtiyaçları hızla değişir, bu nedenle bu ilk yaşam evresinin her haftasına bakmak önemlidir.Tüm köpeklerin farklı olduğunu unutmayın t, ancak bir Lab köpek yavrusunun her hafta ne kadar yemesi gerektiğine dair genel kurallar burada. Köpeğinizin büyüme aşamalarıyla ilgili daha fazla ayrıntıyı merak ediyorsanız, şunları yapabilirsiniz: Labrador Retriever büyüme çizelgelerimize bakın .1. hafta

Yavru köpeğinizin hayatının ilk birkaç haftasında annesinin sütünü yer (veya içer). İlk hafta, köpek yavrusu gelişimi için çok önemlidir ve bir yavrunun ne kadar sağlıklı olacağını belirler. Anne sütü kolostrumla doludur , yavrulara bağışıklık sistemlerinin ihtiyaç duyduğu enfeksiyon ve mikropla mücadele korumasını sağlar. Bu antikorları ilk birkaç gün içinde almak, yavrularınızın sağlığı için çok önemlidir.

Annenin yavrularını mümkün olduğunca uzun süre emzirmesine izin vermek önemlidir. Ne yazık ki, bazı anneler yavrularını reddediyor ve bazıları sağlık sorunları nedeniyle hiç veya yeterli süt üretemiyor. Bu olursa, Lab yavrularınızın ihtiyaç duyduğu takviyeleri sağlayan veterinerlerinizle iletişime geçmeniz gerekir.Hafta 2

İki haftalıkken, Lab yavrunuz hala annesinin sütüyle besleniyor. Zaten, muhtemelen altlıktaki en güçlü ve en zayıf yavrular arasındaki farkı görebileceksiniz. Yapabiliyorsanız, en küçük yavruların daha güçlü yavrulardan önce annelerinin sütüne ulaşmasını sağlamaya çalışın. Değilse, farkı köpek yavrusu formülü ile kendiniz kapatabilirsiniz. Zor bir iş olacak, ancak onlara hayata mümkün olan en iyi başlangıcı vermelisiniz.

3. Hafta

Meraklı Laboratuar yavruları, üç haftada, keşfetmek için bacaklarını nasıl koordine edeceklerini anladılar. Bu, artık daha fazla hareket ettikleri için ekstra yakıta ihtiyaç duyacakları anlamına gelir. Birçok köpek yavrusu da bu aşamada yavru dişlerini geliştirmeye başlar. Bazı yetiştiriciler, yavrularını bu noktada yumuşatılmış kuru mama veya taze mamayla tanıştırır. Ancak annelerinin onları biraz daha emzirmeye devam etmesine izin vermek en iyisidir.

4. Hafta

Dördüncü haftanın gelişi, Lab yavruları için heyecan verici bir zaman getiriyor çünkü artık sadece annelerinin sütünden başka bir şey deneyimleme şansına sahip oluyorlar. Diyetleri hâlâ ağırlıklı olarak süt olmasına rağmen, diyetlerine yumuşatılmış yiyecekler eklenmelidir. Diyetlerindeki herhangi bir büyük değişiklik midelerini bozabilir, bu nedenle yavaş yavaş tanıtmak önemlidir.Küçük bir avuç taze mamayı veya mama tanesini suyla karıştırın – karışım 1/4 mama ve 3/4 su olmalıdır. Yavrular ilk birkaç kez burunlarını yukarı kaldırırlarsa şaşırmayın. Hevesli görünmüyorlarsa, günde birkaç kez onlara teklif edin. Ama asla ama asla onları zorlama. Hazır olduklarında deneyecekler. İstedikleri zaman annelerinden beslenmeye devam ederler.

5. Hafta

Laboratuar yavrularının çoğu, şimdiye kadar gerçek yemeğin ilk tadına vardı ve çoğu gün yemeye daha istekli. Yapabildikleri zaman emzirmelerine rağmen, artık annelerine daha az bağımlıdırlar. Anneleri bunu biliyor ve yavrularıyla daha az zaman geçirerek çok ihtiyaç duydukları dinlenmenin tadını çıkarıyor.

Anne muhtemelen yatmak yerine yavruları beslemek için ayakta durur, çünkü bu ona uzaklaşmak için daha fazla kontrol sağlar. Bu normal - onlardan vazgeçmiyor. Aslında, yavruların daha bağımsız hale geldiğine dair iyi bir işaret. Ve anne işini iyi yaptığı için mutlu.

6. Hafta

Tüm Lab yavruları, yeni gıda karışımını yemeye, altı haftada annelerinin sütünden daha fazla ilgi göstermelidir. Her ne kadar hala mümkünken son birkaç süt seansına gizlice girmeye çalışsalar da. Yavru köpeğiniz herhangi bir olumsuz etki yaşamadan yeni mama karışımını iyi kullanıyorsa, değiştirme zamanı gelmiştir. Karışım, 3/4 gıda ve 1/4 su haline gelene kadar hafta boyunca kademeli olarak değiştirilmelidir.7. Hafta

Yedi haftada, Lab yavruları tamamen olmasa da neredeyse tamamen sütten kesilmelidir. Bazı aç yavrular hala annelerinin sütüyle şanslarını deniyor olabilir, ama bu artık anneye bağlı. Ya izin verir ya da vermez ama artık süte ihtiyaçları yoktur. Karışım onlar için iyi çalışıyor olmalı.

8. Hafta

Sekiz haftalık Lab yavruları artık sadece köpek maması yiyor ve tamamen sütten kesiliyor. Bu genellikle çoğu yavrunun yeni evlerine gönderildiği zamandır. Tipik bir sekiz haftalık Laboratuar yavrusu, günde dört farklı öğüne bölünerek yaklaşık iki bardak yiyecek tüketir. Yavruyu serbest beslemeyin çünkü ne kadar yediklerini izlemek zor olacaktır. Ayrıca, tek seferde iki bardak yemek mideyi rahatsız edebilir.

Bazı yetiştiriciler, yeni sahiplerine, onları beslemek için seçtiğiniz yeni markaya kademeli olarak geçmeniz için yeterli yiyecek verir. Değilse, yetiştiriciye ne tür kullandıklarını sormanız ve kendinize ait küçük bir çanta almanız gerekir. Bunları kademeli olarak değiştirdiğinizden ve yeni paket talimatlarını uyguladığınızdan emin olun. Tipik olarak, köpek maması geçişi 10 ila 14 gün sürer. Bazı yeni sahipler aynı markaya bağlı kalmayı tercih ediyor.

9. Hafta

Lab yavru köpeğinizin evinizde olduğu bir haftanın ardından, umarım işe yarayan bir beslenme rutini oluşturmuş olursunuz. Yaklaşık 12 haftaya kadar aynı rutini sürdürün. Gerektiğinde ve gerektiği zaman ince ayar yapmak iyidir. Sonuçta, hem yavru hem de sizin için çalışması gerekiyor. Dokuz haftada, yavrularınızı pişmiş etlerle besleyebileceksiniz. Onu masadan beslemek gibi kötü bir alışkanlığa düşmeyin.Laboratuar yavrunuz bu hafta yeni çevresini keşfetmek için çok meraklı, bu yüzden muhtemelen normalden daha aç olacak. Ancak çok fazla kilo almamasını sağlamak için rutine ve yemek yardımına bağlı kalmak önemlidir. Labradorlar çok açgözlü köpekler olabilir ve gördükleri her şeyi ve her şeyi yerler.

10. Hafta

İki haftalık yoğun keşif ve yeni çevresine uyum sağlama sürecinden sonra, yavru köpeğiniz iştahını her zamankinden daha fazla göstermelidir. Kurduğunuz rutine bağlı kalmak önemlidir. Yavru köpeğiniz yemeğini bırakırsa, 10 dakika sonra onu alın. Birkaç saat aç kalmaktansa, yere koyduğunuzda yemeyi yakında öğrenecek.

Şimdiye kadar, muhtemelen veterinerinizi sizinle ilk muayenesi için ziyaret ettiniz. Veterinerinize, yavrularınızın nasıl olduğunu sorun. Veterineriniz, yavrularınızın geride olup olmadığını, sağlıklı bir kiloda mı yoksa çok tıknaz mı olduğunu size söyleyecektir. Veterinerinizin gözlemleri ne olursa olsun, yeni talimatları uyguladığınızdan emin olun. Çok az veya çok fazla kilo çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir, bu nedenle doğru şekilde almak önemlidir.11. Hafta

Laboratuar köpeğiniz sonsuza kadar yemek için yalvarıyorsa ve yemek saatlerinden tamamen memnun görünmüyorsa, günlük yemek ödeneğini günde üç bardağa yükseltebilirsiniz. Bunun nedeni, 11. hafta civarında karşılaşacağı en dramatik büyüme atağı olmasıdır. Ama sadece aktif, sağlıklıysa ve belini görebilirseniz. Değilse, daha küçük yiyecek yardımı ile yetinmek zorunda kalacak. Rutine bağlı kalın ve öğün aralarında fazladan yemek vermeyin.

12. Hafta

Lab köpek yavrusu besleme programında bir sonraki değişiklik on iki haftadır. Yemeğini daha önce artırdıysanız, iki bardağa indirdiğinizden emin olun. Ve günde dört öğün yerine, artık günde üç öğüne indirebilirsin. Bu, öncekinden daha yönetilebilir olmalıdır. Üç öğün öğün iki öğünden daha iyidir çünkü gelişimsel sindirim dönemine yardımcı olur. Ayrıca, mide rahatsızlığını veya kan şekeri seviyelerinde ani bir değişikliği önler.

13. Hafta

Yeni programa bağlı kalmak ve onu öğün aralarında beslememek önemlidir. Laboratuarlar meraklı köpeklerdir ve sonsuza kadar patilerinde ve oyun oynayacaktır. Ve daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olduğunu düşünmenize rağmen, öyle değil. Laboratuarlar Oscar'a layık açlık oyunculuklarıyla ünlüdür - ama buna kanmayın.

Sonsuza kadar aç olan göbeği onu yerdeki zehirli artıklara, bahçedeki tehlikeli eşyalara ve yenmeyen ev eşyalarına götürür. Çevresine dikkat edin ve tüm yiyecekleri erişemeyeceği bir yerde saklayın. Aynı zamanda, kakasına göz kulak olmak da iyi bir fikirdir, çünkü bu size hangi ekstra parçaları yediği ve yememesi gerektiği konusunda iyi bir fikir verebilir.14. Hafta

Laboratuar köpeğiniz bu aşamada süt dişlerini kaybetmeye başlar, bu nedenle ağrıyı dindirmek için elinden gelen her şeyi çiğneyecektir. Kuru mama yemek de rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olur, bu yüzden yemeğini sulamak için cazip olmayın. Ama ona sağladığınızdan emin olun. diş çıkarma yavruları için uygun çiğneme oyuncakları ve çubukları .

Farklı Köpek Maması Türleri

Açık kutularda yan yana çeşitli tahılsız köpek maması

Pek çok farklı türde köpek maması mevcuttur.

Ana köpek veya köpek maması türleri şunlardır:

  • Taze (insan dereceli)
  • Kibble (kuru gıda)
  • Konserve veya poşet (ıslak yemek)
  • Ham veya BARF (biyolojik olarak uygun çiğ gıda)
  • ev yemekleri

İnsan sınıfı veya mama tanesi gibi yüksek kaliteli köpek maması besinsel faydaları ve güvenliği için titizlikle test edilmiştir. Böylece Lab yavru köpeğinizin sağlıklı büyümesi için ihtiyaç duyduğu her şeyin her lokmada olduğundan emin olabilirsiniz. Ollie tahıl içeren favori tariflerimizden birini yapar.

Konserve veya işlenmiş gıdalar Genellikle yağları daha yüksektir, bu da istikrarlı bir şekilde büyümesi gereken yavru köpekler için ideal değildir. Özellikle açgözlü Laboratuar.

Çiğ bir diyet (aka BARF) hassas köpek mideleri için genellikle çok zengindir ve her zaman beslenme açısından dengeli değildir.

Ve yiyeceğiniz bitmedikçe veya veterinerinizin talimatı altında olmadıkça, yavrularınıza ev yapımı yiyecekler vermemenizi tavsiye ederiz. . Beslenme eksikliğine yol açabilecek besin değeri veya güvenlik açısından test edilmemiştir.

Kaliteli Gıdanın Önemi

Çiftçi

The Farmer's Dog, insan sınıfı bir köpek maması markasıdır.

Temel mağaza markalı ve yüksek kaliteli köpek maması markaları arasında büyük bir fark vardır. . Düşük kaliteli markalar, yavruları büyütmek şöyle dursun, yetişkinler için nadiren yeterli hayvansal protein veya omega yağ asitleri içerir. Ayrıca, besin değeri çok az olan veya hiç olmayan dolgu maddeleri, suni çöpler, koruyucular, renkler ve kimyasallar ile pompalanırlar.

Labradorların üç yaşam evresi vardır; köpeklik, yetişkinlik ve onların son yılları. Yavruluk, sağlıklı bir yaşam ve vücudun temellerini oluşturduğu için, muhtemelen en önemli beslenme yaşam aşamasıdır. Düşük kaliteli yiyeceklere birkaç dolar kıtlığınızla, yavrularınızın beslenme açısından yetersiz olma veya anormal şekilde gelişme riskini alırsınız. . Yani, Lab köpek yavrusu için başka hiçbir şey yapmayacak.

Büyük Irk Köpek Maması Neden Önemlidir?

Senin Laboratuvar, vade sonunda 55 ila 80 pound arasında bir ağırlığa sahiptir , onu büyük bir köpek ırkı yapıyor. Büyük köpekler, küçük köpeklere kıyasla çok daha hızlı büyür ve bu, iskelet anormalliklerine ve eklem sorunlarına yol açabilir. Kalça ve dirsek displazisi Laboratuarlarda yaygın bir endişedir, bu nedenle iskelet büyümesini kontrol etmek önemlidir. Büyük cins köpek maması tam olarak bunu yapar.

Her parçanın içindeki beslenme, kontrollü kemik büyümesi için optimize edilmiştir. Optimize edilen spesifik besinler kalsiyum, fosfor, yağlar ve D vitaminidir. Küçük veya orta boy yavrular için tasarlanmış köpek maması kemik büyümesini kontrol etmez. Bazen, her boydaki ırklar için uygun olduğunu iddia eden markalar bile büyük köpekler için uygun değildir. Yani, daha önce olduğu gibi, burada başka hiçbir şey yapmayacak.

Laboratuar Yavrularının Hangi Besinlere İhtiyacı Vardır?

Ördek Beslenmesi

Ördek, birçok farklı beslenme ihtiyacını karşılayan besleyici yoğun bir et türüdür.

Yüksek kaliteli mamaya bağlı kalırsanız, Lab yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerinin öğünlerinde bulunduğundan emin olabilirsiniz. Ancak, hangi besinlere ihtiyacı olduğunu ve hangi bileşenlere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz de yararlıdır. Öyleyse, dengeli bir Lab köpek yavrusu diyetinin ana bileşenlerine bir göz atalım.

Protein

Protein, bilimsel olarak amino asitler olarak bilinen yaşamın yapı taşlarıyla doludur. Bunlar olmadan, vücudu ve kas kütlesi verimli bir şekilde büyümek için doğru güce sahip olmayacaktı. Protein hayvansal etlerde bulunabilir. Köpek yavrusu içerik listelerindeki ilk içerik her zaman adlandırılmış bir hayvan proteini olmalıdır. Tavuk unu gibi et yemekleri, eklemleri için yüksek kaliteli ve glukozaminle dolu konsantre protein formlarıdır. Köpek mamasındaki protein içeriği en az %22 olmalıdır.

karbonhidratlar

Tek başına protein, yavrularınızı gün boyu beslemek için yeterli değildir. İşte burada karbonhidratlar devreye giriyor. Sağlıklı karbonhidratlar pirinç, arpa ve yulaf ezmesi gibi tahıllarda bulunabilir. Veya bezelye, tatlı patates ve mercimek gibi sebzelerde de bulunabilirler.

Lif

Lif, teknik olarak hiçbir besin içeriğine sahip olmamasına rağmen, Labs köpek yavrusu diyetiniz için gereklidir. Lif, köpeklerin sindirim sistemlerini düzenlemeye yardımcı olur ve dışkılarının daha sıkı ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca Lab yavru köpeğinizin daha uzun süre tok hissetmesine yardımcı olan düşük kalorili bir bileşendir. Tatlı patates, ıspanak, pancar küspesi ve hindiba kökü gibi lif açısından zengin malzemeleri arayın.

Omega Yağ Asitleri

Laboratuarınızın bakımını korumanın önemini vurgulamaya devam etmemize rağmen, esansiyel yağ asitleri sağlıklı köpek gelişimi için çok önemlidir. Beyninin ve gözlerinin sağlıklı gelişmesine yardımcı olur, cildini ve tüylerini besler, vitamin emilimine yardımcı olur ve genel zindeliği artırır. Et yemekleri, balık, balık yağları, keten tohumu ve kanola yağları gibi malzemeleri arayın.

Vitaminler ve mineraller

Tıpkı biz insanlar gibi, köpeklerin de sağlıklı yetişkinlere dönüşmek için vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Onlar olmadan, bağışıklık sistemleri düzgün gelişmez ve hastalık ve hastalıktan daha fazla risk altındadırlar. Birçok yüksek kaliteli köpek maması, yaban mersini ve kızılcık gibi gerçek meyve ve sebzelerin yanı sıra ek takviyeleri listeler. Ayrıca, kurutulmuş yosun ve deniz yosunu unu gibi besin açısından yoğun malzemeleri arayın.

Laboratuvar Yavruları Her Hafta Ne Kadar Büyür?

Tipik bir Lab köpek yavrusu her hafta iki kilo büyür.

On haftada, yaklaşık 20 kilo ağırlığında olmalıdır. 18 ila 20 haftalık olduğunda, olgunlukta beklenen ağırlığının kabaca yarısına ulaşacaktır.

Elbette, bütün köpekler farklıdır, ve daha güçlü yavrular, zayıf yavrulardan daha hızlı büyür. Göz kulak olmanız için harika bir gösterge beli. Belini görebiliyorsanız, iyi büyüyor. Yapamıyorsanız, çok tıknazdır ve göğüs kafesini görebiliyorsanız, çok sıskadır. Kilosu veya büyümesi hakkında endişeleriniz varsa, veterinerinizden randevu alın.

Laboratuvarınızı Doğru Ağırlıkta Tutmak

Labradorlar bunlardan biridir. gezegendeki en açgözlü köpek ırkları ve bize inanmıyorsanız, bilim aslında bu iddiayı destekliyor. Labradorlar, kendilerini hala açmış gibi hissettiren hatalı bir genle doğarlar. Böyle, ne kadar yediklerini kontrol etmek size kalmış. Bir köpek yavrusu beslemek, bir insan bebeğini beslemek kadar zahmetli olabilir. Aynı zamanda bir o kadar da sorumluluk getirir.

Gereksiz kilo bir dizi sağlık sorununa yol açar, kötü eklemler, kalp rahatsızlıkları, diyabet ve hatta daha yüksek kanser riski gibi bunlardan sadece birkaçı. Laboratuarın zaten eklem displazisi ve kardiyak endişe riski altında olduğunu düşünürsek, riskleri olabildiğince en aza indirmek gerçekten önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Labrador köpek besleme dünyasını sizin için olabildiğince basit hale getirmiş olsak da, bunun ABC kadar basit olmadığı konusunda hemfikiriz. İşte Lab yavruları ve beslenme programları ile ilgili en sık sorulan sorulardan bazıları.

Lab yavru köpeğimi ne zaman yetişkin mamasına geçirmeliyim?

Laboratuar yavruları, yaklaşık iki yaşına kadar tam olarak olgunlaşmazlar. Ancak diğer köpek ırklarının çoğu gibi 12 ila 15 aylıkken yetişkin köpek mamasına geçilmelidir. Onu sütlü yiyeceklerle tanıştırdığınızda yaptığınız gibi, mide rahatsızlığını önlemek için geçişi kademeli olarak yapmanız gerekir.

Lab köpek yavrusu için en iyi markalar nelerdir?

Bir marka ararken, iyi bilinen ve kaliteli bir marka seçmek önemlidir. Yavru köpeğinizin benzersiz beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak da önemlidir. Örneğin, köpeğinizin tavuğa alerjisi varsa, tavuksuz bir tarif bulmanız gerekir. Bütçenizin yanı sıra o markanın bölgenizdeki mevcudiyetini de göz önünde bulundurmalısınız. için tam bir yemek rehberimiz var. Laboratuvarlar için en iyi yiyecekler hayatlarının her aşamasında. Bu yüzden, köpeğiniz için en iyi öneriler için oraya gidin.

Lab köpek yavrusu takviyelerimi beslemeli miyim?

Yüksek kaliteli köpek maması seçerseniz, Lab yavru köpeğinizin ihtiyacı olan her şey bunun içindedir. Köpek maması, yetişkin mamalarına kıyasla zaten ekstra besinlerle zenginleştirilmiştir, bu nedenle ona herhangi bir ek takviye vermenize gerek yoktur. Aslında, sağlığına zararlı olabilir. Örneğin, çok fazla kalsiyum iskelet sorunlarına yol açabilir . Herhangi bir endişeniz varsa, yavrularınızın diyetine fazladan bir şey eklemeden önce lütfen veterinerinizle konuşun.

Laboratuar köpeğim yemek yemeyi reddederse ne olur?

Yavru köpekler yemek yemeyi sever ve Labrador yavruları daha da çok sever. Bazı köpek yavruları, özellikle altlığın küçükleri, diğer yavrulardan daha küçük, daha zayıf ve daha yavaştır. Yiyeceklerden hak ettikleri paydan daha azını alıyorlar. Yapabiliyorsanız, bu adamlara önce annelerine ya da yemek kasesine ulaşmaları için yardım eli uzatın.

Yavru köpeğiniz yemek yemeyi tamamen reddediyorsa, bu bir şeylerin yanlış olduğunun bir işareti olabilir, bu nedenle onu hemen veterinere götürmeniz gerekir.

Son düşünceler

Labrador Retriever, ulusun köpek sevgilisidir. Yavru besleme kılavuzumuzdan da görebileceğiniz gibi, hepimizin bildiği ve sevdiği o muhteşem Fido'ya dönüşmesi için biraz yardıma ihtiyacı var. Köpek beslemek zor bir iştir, ancak onları sekizinci haftada hayatımıza kabul eden çoğumuz için, zor işlerin ve gece geç saatlerin çoğu yetiştirici veya önceki sahipler tarafından zaten tamamlanmıştır.

Ancak, Laboratuvarınızı neyle beslediğiniz, onu ne sıklıkla beslediğiniz ve gelişimini takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Zor değil, ancak dikkatli dikkat ve rutin gerektirir. Ayrıca yaramaz bir şey yerken Laboratuarınızın yavru köpek gözlerine karşı koymanız gerekir çünkü o hareketten bir parça isteyecektir. Genel olarak, köpek yavrusu besleme kılavuzumuza bağlı kalarak ve yüksek kaliteli bir mama seçerek, Laboratuvarınız kesinlikle hayata en iyi şekilde başlayacak.

Yorumlar