Hill's Science Diet vs. Orijen: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Hill's Science Diet vs. Orijen: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Eve yeni bir köpek yavrusu getirmeye mi hazırlanıyorsunuz ve onu sağ ayakla başlatmak mı istiyorsunuz? Ya da sevgili köpeğiniz akşam yemeği için eskisi kadar heyecanlı değil. Durum ne olursa olsun, yeni köpek maması arıyorsanız, Hill's Science Diet ve Orijen karşılaşacağınız iki markadır.

Her iki marka da tüm şekil ve büyüklükteki köpeklerin sevdiği besleyici ve lezzetli yiyeceklerden oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi üretir. Ama sevimli yavrunuz için hangisi doğru seçim? Ürün grupları, geri çağırma geçmişi, içerik listesi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her iki markayı da derinlemesine inceledik.Science Diet ile Orijen arasındaki savaşımızda bu iki marka hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alırken okumaya devam edin.

Orijen Köpek Maması Turuncu Çanta Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Orijen Köpek FormülüChewy.com'da görüntüle Orijen Yetişkin Formülü Mavi Çanta Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisitlpo

Orijen Yetişkin Orijinal Formülü

Chewy.com'da görüntüle Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiHill's Science Diyet Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişi

Masada Ollie Köpek Maması Yiyen Köpek

Evcil hayvan sahipleri, destekledikleri markaların evcil hayvanlarının çıkarlarını ilk sırada tutmasını bekler.

Hill'in Bilim Diyeti

Science Diet, Hill's Pet Nutrition'a ait bir markadır. , bir Colgate-Palmolive şirketi. Şirket başlangıçta biraz mutlu bir kaza olarak kuruldu.

1930'larda kalbi kırık bir köpek sahibi, yeni köpek maması bulmak için veterinerine başvurdu. Sahibi, Alman Çobanı Buddy'nin böbrek yetmezliğini daha besleyici bir diyetle tedavi etmenin bir yolu olup olmadığını merak etti. cevap evet ve veteriner Dr. Morris Sr, Buddy'nin durumunu hafifletmeye yardımcı olan bir diyet planını başarıyla oluşturdu. Dr. Morris Sr., belirli sağlık koşullarını tedavi etmek için tasarlanmış tariflerle yeni bir köpek maması hattını piyasaya sürmek için oğlu Mark Morris Jr. ile birlikte çalıştı.

Bugün, Science Diet dünya çapında en popüler köpek mamalarından biridir ve aynı zamanda en saygınlardan biridir. Tam çizgiyi ülkedeki hemen hemen her evcil hayvan mağazasında ve veteriner ofisinde bulabilirsiniz.orijen

orijen meşaleyi son zamanlarda Science Diet gibi şirketlerden aldı, ve son otuz yıldır inanılmaz besleyici köpek ve kedi maması üretiyorlar. Champion Pet Foods, Orijen'i üretmektedir ve biri Amerika Birleşik Devletleri'nde diğeri Kanada'da olmak üzere iki üretim tesisine sahiptir.

Orijen üç yol gösterici ilkeyle çalışır:

 • Biyolojik olarak uygun - bir köpeğin doğal etçil diyetine uygun
 • Bölgesel kaynaklı malzemeler
 • Tüm üretimi kendi bünyesinde sürdürüyorlar.

Orijen'in kaliteli ürünlere ve bölgesel kaynaklı içeriklere olan bağlılığı, onları evcil hayvanları için en iyisini talep eden seçici köpek sahipleri arasında hızla favori haline getirdi.

geri çağırma

Geri Çağırma Geçmişi

Geri çağırmaların yıllar boyunca her bir markayı nasıl etkilediğini öğrenin.Geri çağırmalar köpek maması endüstrisinde nispeten yaygındır ve bir ürün şirketin standartlarını karşılamadığında veya FDA devreye girip ürünü geri çağırdığında ortaya çıkar. Bir şirketin geri çağırmayla nasıl başa çıktığı, size nasıl iş yaptıkları hakkında çok şey söyleyebilir.

Bilim Diyeti

Hill's Science Diet, geri çağırmalarla ilgili olarak sektördeki en önemli itibarlardan birine sahiptir. Marka 50 yılı aşkın bir süredir piyasada olmasına rağmen, bahsetmeleri gereken yalnızca üç köpek maması hatırladı.

 • Haziran 2014 - Potansiyel salmonella kontaminasyonu için 62 torba Yetişkin Küçük ve Oyuncak Irk kuru köpek mamasını gönüllü olarak geri çağırma. Geri çağırma California, Hawaii ve Nevada ile sınırlıydı ve hiçbir tüketici sorunu bildirilmedi.
 • Kasım 2015 – Şirket, etiketleme sorunları nedeniyle birkaç yumuşak gıda aromasının piyasadan çekilmesini başlattı. Hiçbir tüketici sorunu bildirilmedi.
 • Ocak 2019 – Yüksek D vitamini seviyeleri için geri çağrılan yumuşak gıda grupları.

orijen

Science Diet etkileyici bir hatırlama ününe sahip olsa da, Orijen onları bu konuda sudan çıkarıyor. Orijen'in yiyecekleri hiçbir zaman gönüllü olarak veya FDA tarafından geri çağrılmamıştır.Bu ürünleri hiç hatırlamasalar da Orijen'in yakın zamanda bir olaya karıştığını belirtmekte fayda var. toplu dava Orijen'in gıdalarının ağır metaller ve BPA içerdiğini iddia eden ve şirket bunu müşterilere açıklamadı. Dava o zamandan beri reddedildi.

Orijen gıdalarındaki ağır metaller ve BPA için laboratuvar testleri, belirlenmiş yasal ortalamaların içindedir. Orijen yanlış bir şey yapmamış gibi görünse de, bazı gıdalarındaki yüksek BPA seviyeleri endişe verici.

Gıda Bileşenleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Malzemeler söz konusu olduğunda markaların nasıl farklılaştığını öğrenelim.

Her iki marka da köpeklerinizi sağlıklı ve mutlu tutmak için kaliteli yiyecekler üretmeye kendini adamıştır. İdeal köpek beslenmesi konusunda farklı felsefeler uygularlar, bu nedenle içerikleri oldukça farklıdır. Malzemeler söz konusu olduğunda markaların nasıl farklılaştığı aşağıda açıklanmıştır.Bilim Diyeti

Marka kendini her zaman şu şekilde konumlandırmıştır: bilime batmış optimal bir diyet üreten bir şirket. Marka, tariflerini oluştururken bilimi takip ettiklerini iddia ediyor ve bu her zaman tamamen doğal malzemeler ve tatlar kullanmak anlamına gelmiyor. Science Diet, gıdalarında düzenli olarak yapay bileşenler, tatlar ve koruyucular kullanır.

kavapu

Gerçek et neredeyse her zaman ilk malzemedir, ancak olmadığı birkaç çeşit vardır. Hill's Science Diet, tariflerinde birçok uzman ve evcil hayvan sahibi tarafından hoş karşılanmayan et yan ürünlerini de içeriyor. yan ürünler organlar, kan, gaga ve kemiklerden oluşabilir. Açıkçası, evcil hayvanınızın yemesini isteyeceğiniz şeyler değil.

Ürün yelpazesinin çoğu tahıl içerir ve yalnızca tahıl içermeyen tek bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu seri, hassas mideleri veya cilt sorunları olan yetişkin köpekler içindir. Aksi takdirde, diğer tüm Science Diet yiyecekleri arasında tahıl, mısır, buğday ve soya bulunur. Köpeğinizin tahıl içeren bir diyette mi yoksa tahılsız bir diyette mi daha iyi performans göstereceğine veterinerinizle karar verilmelidir. Biraz var tahılsız köpek maması söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken potansiyel riskler .

Marka, tüm köpek mamalarının Amerika Birleşik Devletleri'nde, güvenebileceğiniz küresel kaynaklı malzemeler kullanılarak yapıldığını doğrular. Ancak, küresel olarak neleri tedarik ettikleri ve hangi bileşenlerin ABD'den geldiği belli değil.

orijen

Orijen, kullandıkları her şeyin bölgesel olarak tedarik edilmesi ve sadece Orijen marka gıda yapan bir tesiste üretilmesi sayesinde içerik konusunda kendi sınıfındadır.

Köpek beslenme felsefeleri, diğer üreticilere kıyasla benzersizdir. Sadece tahılsız yiyecekler sunmakla kalmıyorlar, aynı zamanda mısır ve buğday gibi malzemeleri de atıyorlar. Biyolojik olarak uygun felsefeleri, yiyeceklerinin ortalama bir markadan çok daha fazla et içerdiği anlamına gelir.

Orijen'in oranı kuru gıdalar için %85 hayvansal protein, kalan %15 meyve, sebze ve botaniklerden geliyor. Son zamanlarda piyasaya sürülen dondurularak kurutulmuş gıdalar, bileşenlerinin %90'ı hayvansal proteinlerden ve %10'u meyve, sebze ve botaniklerden elde edilen protein açısından daha da zengindir.

Ayrıca, tüm hayvansal proteinin üçte ikisi ya çiğ ya da tazedir, bu da evcil hayvanınızın diğer üreticilerden bulabileceğinizden daha fazla besine ve daha lezzetli bir yemeğe sahip olduğu anlamına gelir.

Orijen'in ürünleri tahılsızdır ve protein açısından son derece zengindir, bu nedenle yiyeceklerin şeklini koruduğuna dair geleneklere meydan okuyor gibi görünüyor. Baklagillerin büyüsü sayesinde, Orijen'in mama tanesi bir arada gayet iyi duruyor ve baklagiller sağlıklı bir lif dozu sağlıyor.

Formül Aralığı

Kaseden Yemek yiyen köpek

Köpek maması üreticileri, her yaşam aşamasına ve diyet ihtiyacına hitap eden çeşitli ürünler üretir.

Köpek maması üreticilerinin, tüm yaşam döngüleri boyunca köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli mamalar üretmesi gerekir. İşte iki şirketin farklı formülleri birbirine karşı nasıl yığılıyor.

Bilim Diyeti

Ana şirket, Hill's Pet Nutrition , Science Diet dahil olmak üzere çeşitli ürün grupları sunar. Bu marka altında 42 farklı kuru ve 16 yaş formül bulunmaktadır.

Hill's ayrıca bir Reçeteli Diyet sadece veterinerinizden reçete ile satın alınabilen hat.

orijen

Orijen, çoğu markadan daha küçük bir ürün yelpazesine sahiptir. Tarifleri çok taze ve bölgesel kaynaklı malzemelere dayandığından, 40'tan fazla formül üretmek gerçekçi değil. Bunun yerine Orijen, dokuz farklı kuru gıda formülü ve üç farklı dondurularak kurutulmuş formülden oluşan bir ürün yelpazesine odaklanıyor.

Orijen'in formülleri, her bir tarif için yapılan küçük değişikliklerle birlikte benzer bileşenler içerir. Köpeğiniz çok fazla çeşitliliği tercih ediyorsa, formüllerinin çoğu benzer bir tat sunduğundan Orijen'den hoşlanmayabilir.

Köpek Formülleri

Yavru köpeğinizin beslenmesi, küçük çocuğunuzun güçlü ve sağlıklı büyümesi için kritik öneme sahiptir, bu nedenle bu önemli gelişim aşamasında mümkün olan en iyi mamayı beslemelisiniz.

Orijen Tahılsız Yüksek Proteinli Köpek Maması

Orijen Köpek Maması
 • Serbest dolaşan tavuk ve hindi karışımı içerir.
 • Kafessiz yumurta ve yabani balık içerir.
 • Tahılsız tarif.
 • Kabak ve kabak gibi sebzeler içerir.
 • Dolgu maddesi, yapay renkler, yapay tatlar yok.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %20 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bilim Diyeti

Science Diet, yavru köpekler için önemli bir ürün yelpazesi sunar. Toplamda altı farklı formül vardır, ve her formül farklı bir cins boyutuna hitap eder. Oyuncak ırkları için bir, küçük köpekler için bir, daha büyük yavrular için iki, standart bir tarif ve diyet kısıtlamaları olan hassas köpekler için bir seçenek bulacaksınız.

Hassas diyet formülleri, içeriklerinden buğday, mısır ve soya içermez, ancak tahıl içerirler. Köpeğinizin tahıl hassasiyeti varsa, bu marka sizin için çok uygun olmayabilir.

orijen

Orijen teklifleri iki farklı formül büyüyen köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayan. Marka, yavru köpekler için bir formülasyon ve büyük cins köpek yavruları için başka bir formül üretmektedir. Her iki tarif de tahıl, mısır, buğday veya soya içermeyen protein açısından zengindir.

kazanan

Her markanın sınıf içinde güçlü ve zayıf noktaları olduğu için köpek yavrusu kategorisi zordur.

Science Diet, farklı cins türleri için çeşitli formülasyonları için puan alır. Birkaç marka, her boyuttaki yavrulara hitap etmek için farklı formüller sunar. Orijen düzenli ve büyük cins bir formül sunarken, Hill's altı farklı tarifle onları sudan çıkarıyor.

Ancak hiçbir üretici kendilerinden daha besleyici bir formül sunmadığı için Orijen'in içerik konusunda kesin bir üstünlüğü vardır.

Bir köpeğin mamasının içeriğinin, köpeğinizin büyüklüğünden daha önemli olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle Orijen bu kategorideki en ufak kenar.

köpekler armut yer mi

Yetişkin Formülleri

Yavru köpeğiniz ilk yıllarından sonra yetişkin köpek mamasına mezun olmaya hazırdır. Yetişkin mamaları 1-7 yaş arası köpekler için üretilmiştir ve mümkün olan en dengeli beslenmeyi sağlamayı amaçlar.

Orijen Orijinal Yüksek Proteinli Yetişkin Köpek Maması

Orijen Orijinal Yetişkin Maması
 • İlk dört malzeme gerçek et.
 • Taze tavuk ve hindi içerir.
 • Bütün meyve ve sebzeleri içerir.
 • Antioksidanlar için doğal otlar ve kökler ekler.
 • Tahılsız tarif.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %18 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bilim Diyeti

Science Diet, 28 farklı mama tanesi formülünden oluşan etkileyici bir dizi sunar yetişkin köpekler için. Farklı cins boyutlarına özel tarifler sunarlar ve ayrıca her cins için mısır, buğday ve soya içermeyen hassas bir diyet formülü vardır. Ancak, tahılsız seçenekleri yoktur. Tüm yetişkin formülleri için birincil protein kaynakları kuzu ve tavuktur.

Çeşitli formüller, ortak destek, ağız sağlığı desteği ve kilo yönetimi gibi farklı sağlık ve hijyen sorunlarını hedefler.

orijen

Orijen, altı farklı yetişkin ırk formülünden oluşan daha küçük bir seçki sunar . Orijen, küçük ırklar için orijinal tarifini ve kilo yönetimi formülünü sunar. Ayrıca proteinlerini diğer kaynaklardan elde eden üç farklı formül sunarlar. Tariflerden biri yalnızca kırmızı et, diğeri tamamen balık ve üçüncüsü yaban domuzu, keçi ve geyik eti gibi yabani proteinlere öncelik veriyor.

kazanan

Science Diet, yetişkin köpek mamalarının sayısının dört katından fazlasını üretirken, Orijen ürün seçimiyle kendi liderliğini korumayı başarıyor ve diğer alanlardaki rekabeti büyük ölçüde geride bırakıyor.

Science Diet'in tüm farklı formüllerine rağmen, hepsi proteinlerini aynı iki ana kaynaktan alırlar. Orijen daha bütünsel bir yaklaşım sunar ve her tarifin altı hayvansal protein kaynağı vardır. Dört farklı aroma ile köpeğinize de çok çeşitli tatlar sunabileceksiniz.

Orijen, yetişkin köpek maması kategorisinde de övgü alıyor.

Kıdemli Formüller

Köpekler yaşlandıkça sağlık ve beslenme ihtiyaçları da değişir. Köpeğinize mümkün olan en iyi yaşamı sağlamak için diyetlerini yaşlanma ihtiyaçlarına göre uyarlamanız gerekir. Science Diet ile Orijen arasındaki savaşta hangi marka galip geldi?

Hill's Science Diet Kıdemli Köpek Maması Formülü

Bilim Diyet Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Yüksek kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Antioksidan bakımından zengin köpek maması.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bilim Diyeti

Science Diet, yaşlı köpekler için 10 kuru formülasyondan oluşan önemli bir seçim sunar. küçük ve büyük ırklar için birkaç dahil. Birkaç farklı formül, farklı beslenme ihtiyaçlarını karşılar ve ayrıca kıdemli ürün grubunda tahılsız bir formül de vardır.

Üst düzey kategori, Science Diet'in parladığı yerdir ve tahıl içermeyen tek ürünleri de dahil olmak üzere en çeşitli gıdaları temsil eder. Daha yaşlı köpek tekliflerine karşı tek darbe, ürünlerinin çoğu için glukozamin ve kondroitin bilgilerini yayınlamamalarıdır. Bu bileşenler, özellikle büyük bir cins iseler, yaşlanan eklemleri olan köpekler için gereklidir.

orijen

Orijen, yaşlı köpekler için tek bir kuru mama formülü sunar. yani seçim yolunda pek bir şey yok. Bununla birlikte, bol miktarda glukozamin ve kondroitin de dahil olmak üzere yaşlı köpeklerin gelişmesi gereken temel bileşenlerle dolu bütünsel bir formüldür.

kazanan

Orijen'in sunduğu tek teklif, tam kıdemli köpek beslenmesi için mükemmel bir seçim olsa da, rekabet edemez bu kategoride. Science Diet'in farklı formüllerden oluşan geniş seçimi, yaşlı köpeklerde en yaygın sağlık ve zindelik sorunlarına yöneliktir ve tahılsız bir tarif sundukları tek kategoridir. Science Diet, yaşlı köpekler için açık ara kazanandır.

ıslak yemek

Islak mama, ekstra lezzet ve doku için köpeğinizin yemeğini tamamlamanın harika bir yoludur ve zayıf dişleri olan köpekler için bir zorunluluktur. Her bir markanın bu departmanda nasıl biriktiğini görelim.

Bilim Diyeti Yetişkin Mükemmel Ağırlıkta Konserve Formül

Yetişkin Mükemmel Ağırlık Konserve Formülü
 • Sağlıklı bir kiloya ulaşmaya yardımcı olmak için formüle edilmiştir.
 • %100 dengeli beslenme ve sindirim için prebiyotik içerir.
 • Sağlıklı bir kiloyu teşvik eder
 • Sağlıklı malzemelerle üretilmiştir ve yapay tatlandırıcı veya koruyucu madde içermez.
 • Daha az kalori gerektiren yetişkin köpekler için önerilir (yani daha az aktif, kısırlaştırılmış veya başka şekilde kilo almaya eğilimli).
Chewy.com'da görüntüle

Bilim Diyeti

Bilim Diyet üretir dokuz farklı ıslak mama formülü , çeşitli yaşam evresi seçenekleri ve çeşitli sağlık ve beslenme koşullarına yönelik birkaç seçenek dahil. Birkaç farklı aroma mevcuttur, ancak diğer sağlık koşulları için formüllerin çoğu yalnızca bir aromada gelir.

orijen

Orijen ıslak yemek yaparken, onların çizgilerini buluyoruz. tahılsız, dondurularak kurutulmuş gıda daha yumuşak bir alternatif arayanlar için daha iyi bir seçenek olmak. Sen Dondurularak kurutulmuş yiyecekleri servis etmeden önce suyla karıştırın . Süreç farklı olsa da sonuç tüylü dostunuz için sağlıklı bir ıslak mamadır.

Bu formülasyonda Orijen, orijinal tarifini ve Bölgesel Kırmızı ve Tundra tariflerini sunar. Bu durumda, üç çeşit de beslenme açısından çok benzer olduğundan, her şeyden çok bir lezzet meselesidir.

kazanan

Orijen'in 'ıslak yiyecek teklifleri' içerik açısından Hill's'ten üstün olsa da, kategori birincimiz olmak için yeterli seçenek sunmuyorlar. Science Diet'in yiyecekleri Orijen'inki kadar besleyici değildir, ancak daha geniş bir seçim sunar ve diyet gereksinimleri olan köpekleri destekler.

Köpeğiniz herhangi bir kısıtlama olmaksızın düzenli bir şekilde besleniyorsa veya daha az içerikli bir ürün arıyorsanız, Orijen ıslak mama kazanır. Ancak yavru köpekler, yaşlılar veya beslenmeyle ilgili endişeleri olan herhangi bir köpek için, Science Diet, ıslak gıda kategorisini kazandı.

Son düşünceler

Bunlar en popüler ve güvenilir köpek maması markalarından ikisidir ve seçici evcil hayvan ebeveynleri onlarca yıldır onlara yönelmiştir. Her marka sağlam bir seçimdir, ancak köpeğinizin bireysel ihtiyaçlarına ve yaşam evresine bağlı olarak, bir markanın sizin için diğerinden daha uygun olduğunu göreceksiniz.

Orijen, yavru ve yetişkin köpek tekliflerinde açık bir avantaja sahipken, Science Diet kıdemli ve ıslak mama tekliflerinde bir avantaja sahiptir. Science Diet vs. Orijen'de bir kazanan seçmek zor olsa da, Orijen'in üstün bir seçim olduğuna inanıyoruz.

Hill's Science Diet, bir sağlık durumuyla uğraşıyorsa yavrularınız için daha uygun olsa da, çoğu köpek Orijen'in bütünsel diyetinden yararlanır. Bu ikisi arasında daha pahalı bir seçenektir, ancak Orijen, daha yüksek fiyatı haklı çıkaran güvenilir kaynaklardan gelen üstün malzemeler kullanır.

Yorumlar