Pitbull Corgi Mix Gerçekler

Pitbull Corgi Mix Gerçekler
Corgi, Karışık Cins Köpekler, Pitbull

Pitbull Corgi Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler

 • Pitbull Corgi Karışımı Almamanız İçin 3 Neden
 • Pitbull Corgi Karışımı Almanız İçin 3 Neden
 • Diğer Corgi & Pitbull Karışımları
 • Görünüm Bir Pitbull Corgi Mix'in Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Pitbull Corgi Mix Yavruları
 • Pitbull Corgi Karışımı Bakım
 • Pitbull Corgi Mix Sağlık Sorunları
 • Pitbull Corgi Mix Gıda Gereksinimleri
 • Pitbull Corgi Mix Egzersiz Gereksinimleri
 • Pitbull Corgi Mix Eğitimi
 • Pitbull Corgi Mix ve Aileleri
 • Referans:

Pitbull Corgi Karışımı Almamanız İçin 3 Neden • Sigara hipoalerjenik

Corgi ile karıştırılan Pitbull'un hipoalerjenik bir köpek olduğu bilinmemektedir, yani sahiplerine alerjik reaksiyonlara neden olabilir . Ayrıca, hibrit köpeğin üretebileceği karmaşayı temizlemelerini zorlaştırarak çok şey döküldüğü de biliniyor. Ayrıca, Corgi Pitbull bakım konusunda çok yüksek bakım gerektirebilir. Sahiplerin karışık ve ölü kürklerden kaçınmak için ceketini günlük olarak fırçalamaları gerekir.

 • Erken ve Sürekli Eğitim Gerektirir

Pitbull ile çaprazlanan Corgi'yi eğitmek çok zor olabilir. İstihbaratından dolayı Pitbull Corgis, herhangi bir isyan veya inatçılığın oluşmasını önlemek için erken yaştan itibaren alfa pozisyonu alabilen bir sahibine ihtiyaç duyuyor . Bu melez köpek, zaman ayırmak için zaman ayıramayan sahiplerine de iyi uymuyor. Evin dışına bağlanmaya veya uzun süre evde bırakılmaya iyi yanıt vermez.

 • Geçiş Irkları Riski

İki safkan köpeği geçmek, yavrular için çok yıkıcı etkilere sahip olabilir. Ebeveynlerin herhangi bir sağlık durumu köpek yavrusu tarafından miras alınabilir. Bir Corgi ve bir Pitbull'u geçerken, hasta bir melezle karşılaşmamak için ebeveynlerin soyunu kontrol ettiğinizden emin olun. . Küçük zaman yetiştiricileri ebeveyn ırklarının hastalıklarını maskeleyebilir, bu nedenle bulduğunuz ilk köpek yavrusu gözüyle heyecanlanmamak zorunludur.Pitbull Corgi Karışımı Almanız İçin 3 Neden

rottweiler melezi

Diğer Corgi & Pitbull Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.

Pitbull Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı ırkından veya Pitbull karışımından birini kullanmayı düşünün.Benim kişisel favorilerim çok şirin oldukları için Corgi Husky karışımı veya Corgi Bernese Dağ Köpeği karışımıdır, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.

Corgi Avustralyalı ÇobanCorgi Pitbull
Corgi Bordür OcağıCorgi Pomeranian
Corgi BeagleCorgi Kaniş
Corgi ChiuhuahuaCorgi Pug
Corgi DachshundCorgi Rottweiler
Corgi Alman KurduCorgi Terrier
Corgi DanuaCorgi Pitbull
Corgi LaboratuvarıCorgi Shiba Inu

1. Koruyucu İçgüdüler

Pitbull ile çaprazlanan Corgi ailesi ile eğlenceli ve şefkatlidir. Erken yaşta uygun eğitim ve sosyalleşme ile bu melez köpek, evin içinde veya dışında etkileşime girdiği herkes için dost olabilir. Bununla birlikte, Pitbull Corgi karışımı, bilinmeyen konuklarla ve diğer hayvanlarla karşılaştığında uygun davranmaktan çekinebilir . Koruyucu içgüdüsü ailesi için iyi olacak ve sahiplerini hayatıyla koruyacak. Corgi Pitbull karışımı da ailenizi davetsiz misafirlere karşı koruyabilir.2. Sevgi dolu Aile Köpekleri

İki ana ırk, sevimli ev hayvanları olarak bilinir, bu da yavruları potansiyel sahipler için mükemmel bir kombinasyon haline getirir. Corgi ile çaprazlanan Pitbull, ailesinin etrafında olmayı sever. Mizah duygusu olan sevgi dolu, eğlenceli ve sadık bir köpektir. Onun sersemliği, sevimli görünümüyle birleştiğinde, sahiplerine uzun bir günün ardından eve gitmek için eğlenceli bir evcil hayvan verir. Ailesiyle birlikte aktivite geçirmeyi çok seviyor ve ilgi odağı olmayı seviyor. Aptal kişiliği genç sahiplerini eğlendirecek. Genel olarak, sevimli ve sevecen bir aile hayvanı yapar.

3. Diğer Evcil Hayvanlarla Birlikte Alır

Evin çevresinde daha küçük ve daha kırılgan evcil hayvanlar varsa, Pitbull Corgi sahiplerinin endişelenmesine gerek yoktur. Melez köpek genellikle diğer aile köpekleri ile iyi geçiniyor. Yüksek av sürüşünün evin etrafında koşan küçük hayvanlar tarafından tetiklenmesini önlemek için tutarlı bir eğitim ve sosyalleşmeye sahip olmak önemlidir. . Diğer evcil hayvanlara nasıl saygı gösterileceğini ve onlarla nasıl anlaşılacağını öğrenince, Corgi ile karıştırılan Pitbull başka bir hayvan için harika bir oyun arkadaşı olacak.Görünüm Bir Pitbull Corgi Mix'in Kişiliği ve Özellikleri

AğırlıkHem erkek hem de kadın ortalamalarında 30 ila 50 lira
Yükseklik17 ila 19 inç, hem erkek hem de kadın ortalamalarında
BoyutOrta ila Büyük
Ceket TipiKısa veya Orta uzunluk ve Yoğun
Kaplama RengiSiyah, Kahverengi, Kırmızı, Beyaz veya herhangi ikisinin kombinasyonu
Atma Miktarıılımlı
GözlerKahverengi
BurunSiyah
KulaklarDisket ve Orta uzunluk
MizaçGüçlü Av Sürüşü, Samimi, Oynak, Koruyucu, Goofy, Güçlü iradeli, Sevgi dolu, İtaatkar, Lütfen İstekli
Yaşam Beklentisi12 ila 15 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahipler DostuEvet
Cins TanımaDRA = Amerika Köpek Tescili, Inc.
Fiziksel özellikleriKaslı Vücut, Düz Bacaklar, Güçlü Pençeler

Satılık Pitbull Corgi Mix Yavruları

Corgi Pitbull karışımını benimsemenin anahtarı doğru saygın yetiştiriciyi bulmaktır. Potansiyel sahipler, köpeğin en iyi ilgisini kalbinde tutan ve sadece ebeveynlerin göze çarpan özellikleri nedeniyle köpek yetiştirmeyecek bir damızlık isteyeceklerdir. Sahipler, daha uzun bacakları ve daha kısa bir omurga ile Pitbull Corgis'i bulmak isteyecekler . Sahipler ayrıca, veterinerlik belgeleri ve atışlarla yavruların sağlığından yetiştiricilerin sorumlu olup olmadığını değerlendirmelidir.

Corgi ile geçen Pitbull'un fiyatı pahalı olabilir, özellikle de ebeveynler Galce Corgi ve Amerikan Pit Bull Terrier gibi nadir türler arasındaysa. Pitbull ile karıştırılmış bir Corgi'nin maliyeti 1000 ila 1500 dolar arasında olabilir.Pitbull veya ana ırkları ile çaprazlanmış bir Corgi'ye sahip olabilecek güvenilir yetiştiricilerin listesi:

 1. Nistler’in Farm Corgis - Salem, MO
 2. Pembury House - Derby, CT
 3. Kristal Corgis · Stamford, CT
 4. ManMade Kennels - Felton, DE
 5. Bahar, Teksas Texas Pitbull Kennels
 6. Canton, GA, ABD için En iyi Dog Bullies Kennels

Pitbull Corgi Karışımı Bakım

Corgi Pitbull, ılımlı bir miktarda dökülmesini sağlayan hipoalerjenik bir cins değildir. Sahiplerin bu hibrit köpeğin paltosunu günde en az 15 dakika fırçalaması gerekiyor kürkünü düzgün ve temiz tutmak için bir slicker veya pin fırça kullanarak. Tımar da evcil hayvan ve mal sahibi için bir yapıştırma süresi olarak kullanılabilir.Bazı Pitbull Corgi karışımları, sahipleri banyolara götürdüğünde hassas ciltlere karşı savunmasızdır. Derilerini tahriş etmemek için hipoalerjenik şampuan kullanın.

Corgi Pitbull karışımının dişlerinin, diş problemlerinden kaçınmasına yardımcı olmak için haftada en az üç kez fırçalanması gerekir. Sahipler ayrıca ayak tırnaklarına da dikkat etmelidir. Özellikle hızlı bir şekilde büyüyorlarsa, tırnakların en az iki haftada bir kırpılması önerilir.

Corgi ile geçen Pitbull için sahiplerinin temel bakım setlerinde bu eşyaları güvence altına almaları gerekiyor:

 • Saç Kremi ve Şampuan

Corgi Pitbull'un cildi ve ceketi için tavsiye edilen kaliteli bir şampuan satın almak önemlidir. Sahipler, fiyat veya kokuya dayalı şampuan satın almaktan kaçınmalıdır. Corgi Pitbull’un palto tipi ve cildi, sizi bu melez köpeği tımar etmekten zorlayacak yağlar ve özel malzemeler bulmanıza yardımcı olacaktır. • Detangle Tarak ve Sprey

Pitbull Corgi karışımının orta ve yoğun saçları nedeniyle, sahiplerin dolaşık açma spreyi ve tarak kombinasyonunu güvence altına almaları gerekir. Bu, sahiplerinin köpeklerindeki paspasları ve karışık kürkleri önleyip çıkarmasını sağlar.

 • İnce Fırça

Bu eşya, bir köpek sahibinin sahip olması gereken en önemli tımar maddesidir. Corgi Pitbull’un orta uzunlukta saçlarıyla, ince fırça, gevşek saçları ve küçük yabancı nesneleri hibrid köpeğin paltosundan kolaylıkla kaldıracak . Evcil hayvanlarını fırçalayarak ve fırçalayarak sahiplerine zaman kazandırabilir.

 • Bakım Mendilleri

Islak mendiller, evlerinde arka bahçeye sahip köpek sahipleri için gereklidir. Çoğu ev sahibi, çamur ve çimlerin evlerine girmesine izin vermekten kaçınmak istemektedir. Corgi Pitbull karışımının arka bahçede koşma eğilimi pençelerinin dağınık olmasına neden olabilir . Evin içine girme zamanı geldiğinde, sahipleri Pitbull Corgi'ye hızlı ve temiz bir temizlik yapabilir.

 • Makas

Uzun saçlı bir köpek üzerindeki karışıklıklar, iyi bir şampuan ve tarak kullanılmasıyla bile kaçınılmazdır. Birkaç knot kırpmak, Pitbull ile karıştırılmış Corgi'yi tıraş için köpek bakım salonuna yapılan bir ziyaretten kurtarabilir . Bu hibrid köpeğe gereksiz yaralar vermekten kaçınmak için sahiplerin top uçlu makas almaları önerilir.

 • Tırnak makası

Tırnak makası, temel bir köpek bakım seti için gereklidir. Sahiplerin, Corgi ile karıştırılan Pitbull'un pençelerinde kaza veya çentiklerden kaçınmak için profesyonel bir damatdan eğitim alması gerekir. Sahipler köpeğin tırnaklarına uygun tırnak makası bulmalıdır.

 • Mikrofiber Havlu

Pitbull Corgi'nizde insan havluları kullanırsanız, köpek her banyodan sonra hala ıslatılır. Mikrofiber havlular köpeğin paltosundan suyu kolayca çıkaracaktır. Sahiplerine enerji ve zaman kazandıracak.

Pitbull Corgi Mix Sağlık Sorunları

1. Kalça Displazisi

Kalça Displazisi köpekler arasında, özellikle büyük ırklar arasında yaygın bir iskelet hastalığıdır. Köpeklerin kalça eklemi düzgün bir şekilde gelişmez ve pürüzsüz bir kalça eklemi işlevi yerine ağrılı sürtünmeye neden olabilir. Zamanla, kalça eklemi bozulabilir ve sonunda çalışmayı durdurabilir.

2. Alerjiler

Evcil hayvanlar, bağışıklık sistemlerine iyi tepki vermeyen yabancı bir maddeye maruz kaldıklarında alerjiden muzdariptirler. Pitbull Corgi karışımı cilt alerjileri, çevresel alerjenler ve gıda alerjilerinden muzdarip olabilir.

3. Hassas Cilt

Hassas cilt alerjilerden veya banyodan kaynaklanabilir. Hassas cilt, köpeğin cildini şiddetli bir şekilde çizmesine neden olabilir ve bu da yaralara neden olabilir. Yaralar enfeksiyon kapabilir ve köpek sağlığı için daha da kötüleşir.

4. İntervertebral disk hastalığı

İntervertebral disk hastalığı köpekler arasında yaygın bir durumdur. Corgi Pitbull karışımı omurganın omurları patladığında veya şiştiğinde ağrı, sinir hasarı ve felç yaşayabilir.

5. Epilepsi

Epilepsi, epizodik nöbetlere neden olabilen yaşam boyu bir hastalıktır. Beyinde, bir köpeğin hareketinde ani değişikliklere yol açabilecek olağandışı bir aktivite olduğunda olur. Köpekler için nadir bir hastalık olsa da, Corgi ile çaprazlanan Pitbull, özellikle ebeveyn ırklarından biri hastalığı genlerinde taşıyorsa hala bundan muzdarip olabilir.

6. Dejeneratif Miyelopati

Köpekler yaşlandıkça omurgada dejeneratif Miyelopati oluşabilir . Durum 8 ila 14 yaşlarında ortaya çıkabilir. Dejeneratif miyelopati, etkilenen köpek arka ayakları üzerinde komik yürümeye başladığında semptomlarını gösterir.

7. Şişkinlik

Şişlik, obezite, mide hastalığı veya kalp hastalığına yol açabilen bir geçit hastalığıdır. Yanlış beslenme veya aşırı yemek, Pitbull ile çaprazlanan Corgi için şişkinlik semptomlarını tetikleyebilir.

Pitbull Corgi Mix Gıda Gereksinimleri

Pitbull Corgi karışımı günlük olarak yaklaşık 3 bardak köpek maması gerektirir. Bu melez köpek için günlük ortalama köpek maması maliyeti 1,20 $ ila 1,40 $ civarındadır. Bir ay içinde, 34 ila 45 $ arasında bir maliyete mal olabilir.

Aşırı yemek, Pitbull ile geçen Corgi için belirli sağlık sorunlarına neden olabilir. Sahipleri bu hibrit köpeği aşırı beslemeye dikkat etmelidir. Köpeğin besinlerini alması önemlidir, ancak sahiplerin Pitbull Corgi’nin yiyecek alımını içermesi veya bir veterinere danışması gerekir.

İşte ABD'de en çok tavsiye edilen köpek maması markasının bir listesi:

 • Zignature Zssential Çok Protein Formülü

Zssential Çok Kaynaklı Protein, protein bakımından yüksek olan ve Omega-3 Yağ Asitleri, Selenyum ve B12 Vitamini yüklü tahıl içermeyen bir reçetedir, hepsi Corgi Pitbull karışımı için iyi. Bu köpek maması Türkiye'den üretilmiştir ve besleyici bir meyve ve sebze oranı sunabilir.

 • Vahşi yüksek kır tadı

Wild High Prairie'nin Tadı formülü, gerçek manda, kavrulmuş bizon, tatlı patates, tavuk yemeği ve geyik eti ile doludur. Uygun miktarda beslenme ile kasları desteklemeye yardımcı olur. Corgi Pitbull karışımı için iyi dengelenmiş bir takviye ve diyettir.

 • Castor & Pollux Organix Tahılsız Reçete

Bu köpek maması tarifi, çiğ bir diyetteki bir köpek için iyi bir doz besin faydaları sağlayan çiğ balık içerir. Çiğ tavuk Castor & Pollux’un ana maddesidir. Mısır, buğday, koruyucu ve yapay renkleri yoktur. Castor & Pollux Organix köpek mamasını Corgi Pitbull karışımına beslemek, sindirim sorunlarından kaçınmasına yardımcı olacaktır.

 • Wellness CORE Tahılsız Yabani Oyun Formülü

Wellness Core Tahılsız Yabani Oyun Formula Köpek Maması yaban domuzu, tavşan ve ördek içerir. Çiğ bir diyetteki Corgi Pitbulls, bu kuru köpek mamasını sağlıklı ve lezzetli bulacaktır. Bu marka çok miktarda protein içerir ve gluten, patates ve tahıl içermez.

 • Soul Dry Köpek Maması için Tavuk Çorbası

Bu tarif, protein açısından zengin gerçek tavuk ve hindi'de iki ana bileşene sahiptir. Ayrıca bezelye ve kahverengi arpa pirinçten karmaşık karbonhidratlar sağlar. Soul köpek maması için Tavuk Çorbası ayrıca kurutulmuş hindiba kökü lifi ve antioksidan açısından zengin meyveler içerir. Bütçe üzerinde Corgi Pitbull sahipleri için daha düşük bir fiyat sahiptir.

 • Wysong Yetişkin Köpek Maması

Wysong Yetişkin Köpek Maması her türlü köpek ırkı için uygundur. Probiyotikler, prebiyotikler, omega-3, antioksidanlar ve enzimler de dahil olmak üzere yüksek düzeyde mikro besin içeren etler, protein, yağ ve organlar sağlar. Ekstra enerji için Wysong Dog Food, karmaşık karbonhidratlar ekler.

 • ACANA Heritage Etleri Formülü

ACANA Heritage Meats Formula Tahılsız Kuru Köpek Maması, protein açısından zengin uygun bir diyet olan beş yıldızlı bir markadır. Formülde% 60 domuz eti, kuzu eti ve sığır eti malzemeleri bulunurken, geri kalan% 40'ında sebze, bitki ve meyve kombinasyonu bulunur. Bu köpek maması Corgi Pitbull’un sağlık ve bağışıklık sisteminin korunmasına yardımcı olacaktır.

 • Orijen Orijinal Tahılsız Kuru Köpek Maması

Bu marka, insan tüketimi için yeterince yüksek protein dolu et bileşenleriyle doludur. Formülü, Corgi Pitbull’un doğal diyetiyle eşleşmesini sağlar. Orijen Yetişkin Köpek Maması, serbest hindi ve tavuk, vahşi balıklar, yöresel meyve ve sebzeler ve bütün yumurtaları içeren içeriklere sahiptir.

 • CANIDAE Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Bu marka, tüm gıdaları ile Pitbull Corgi karışımı için rahat sindirim sağlar. CANIDAE köpek maması, ana bileşeni olarak gerçek bizon kullanır. Mineraller, vitaminler ve probiyotik bir karışım içerir. Bu beş yıldızlı markada buğday, mısır veya soya ürünleri yok.

 • Fromm Gold Holistik Köpek Maması

Fromm Gold Yetişkin Holistik köpek maması, aktif köpekler için tercih edilir. İçeriği tavuk, ördek, tam yumurta, kuzu eti ve Wisconsin peyniri içerir. Somon yağı, Pitbull Corgi'ye sağlıklı bir kat sağlamaya yardımcı olabilir . Marka ayrıca sindirimi kolaylaştırmak için probiyotiklerle birlikte geliyor. Ürün, tüketim için güvenli olduğundan emin olmak için üçüncü taraf patojenik bakteri testine tabi tutulur.

sınır teriyerleri hipoalerjenik mi

Pitbull Corgi Mix Egzersiz Gereksinimleri

Corgi Pitbull karışımı ılımlı bir enerji seviyesine sahiptir ve günlük yaklaşık 45 dakika egzersiz yapması gerekir. Onları evin etrafında koşturmak eğlenceli olsa da, bir Pitbull'un Corgi ile karıştırdığı aynı eğitime uymuyor. Bu melez köpeğin ebeveyn ırkları avcılık veya hayvan sürüsüyle ilgilenir, bu da ilgili bir göreve sahip bir faaliyetin tavsiye edilen bir seçim olduğu anlamına gelir. Getirme veya etiketleme oyunu, sahipleriyle zaman geçirmenin yanı sıra mükemmel bir egzersiz yöntemidir.

Bu melez köpek meydan okumayı sever. Sahipler, Corgi Pitbull'ı sayısız zorlukları üstlenmeye iten bir egzersiz rutini bulabilirler. Egzersiz sadece enerji seviyesini evin etrafında tutmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğin en iyi durumda kalmasına da izin verir.

Hem Pitbull Corgi karışımının hem de sahibinin tadını çıkarabileceği bazı ideal egzersizler:

 • Yüzme
 • Saklambaç (tercihen iç mekan)
 • Engel kursları
 • Flyball
 • Yem akan
 • Getirme oyun
 • Frizbi
 • Kısa Sprint
 • Doğa yürüyüşü

Pitbull Corgi Mix Eğitimi

Pitbull Corgi'yi çeviklik veya itaat eğitimine dahil edin. Çeviklik eğitimi Pitbull Corgi karışımını sağlıklı ve formda tutabilirken, itaat eğitimi zihinsel uyarılma ve ilerleme sağlayacaktır. Kişiliği memnun etmek istediği için, Corgi Pitbull karışımı tutarlı komut eğitimine cevap verebilir.

Pitbull Corgi karışımını eğitirken, olumlu takviye uygulamak önemlidir . Bu melez köpek, sahipleri iyi bir iş yapmak için davranırsa eğitime daha iyi yanıt verir. İyi davranışlar için ödüllendirmek, köpeğin eğitim almasına yardımcı olur.

Pitbull Corgis, evin etrafında başka evcil hayvanlar varsa, erken yaşta sosyalleşmeye ihtiyaç duyar. Ev sahiplerinin Corgi Pitbull'a evin içinde küçük hayvanların ve misafirlerin etrafında davranmasını öğretmeleri önemlidir. . Pitbull ebeveyninin saldırganlık çizgileri olduğu bilinmektedir, bu da evin içinde başka hayvanlar olduğunda onları eğitmeyi daha da önemli hale getirir.

Pitbull Corgi Mix ve Aileleri

Hem Pitbull hem de Corgi, büyük aile hayvanları olarak bilinir. Corgi Pitbull aslında yaklaşık 20 yıl önce trend olan bir köpek deneyinin sonucudur. Corgi, en ünlü ırkı Pembroke Welsh Corgi ile bilinir. Çiftçilerin sığır sürüsüne yardım etmek ve Corgi'nin iş için mükemmel olduğunu keşfetmek için bir köpeğe ihtiyaçları vardır. Corgi hayvanı ayak bileklerine zarar vermeden etkili bir şekilde hareket ettirir. Pembroke Welsh Corgi, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in en sevdiği evcil hayvan olduktan sonra popülerlik kazandı. . 1934 yılında, Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü, Corgi cinsini safkan olarak kabul etti.

Pit Bull, ataları 19. yüzyılda boğa-baiting adı verilen spora katılan bir cins. Seyirci sporları 1835'te yasaklandıkça, köpek dövüşü yeni kan sporu haline geldi. Bu süre zarfında, Pit Bull ırkında saldırganlık çizgileri olan daha güçlü köpekler yaygındı. Yarışmanın işleyicileri, savaşan köpekleri ayırdıklarında insanları ısırmayan köpekler istiyorlar. Şiddetli günler solmaya başladığında Pit Bull, aile dostu bir bekçi köpeği olarak ün kazanmaya başladı. Amerika'da, sahipleri Pit Bull'u arkadaşlık, güvenlik ve avcılık oyunları için kullanmaya başlar. 1898'de United Kennel Club cinsi resmi olarak tanıdı ve Amerikan Pit Bull Terrier olarak adlandırdı.

Her iki ana cinsinin de tüm aile hayvanları olarak iyi bir üne sahip olması Pitbull Corgi, insan ailesi bu sevgi dolu melez köpeğe bakmak ve sevgi göstermek için zaman ayırdığı sürece farklı ailelere iyi girebilir . Ayrıca her ortamda veya yaşam alanında yaşayabilir. Corgi Pitbull aileler için samimi, yumuşak ve sadık bir köpektir.

Köpeklerin birey olduğunu bilmek önemlidir. Sahipler ve yetiştiriciler olası özelliklerini tahmin edebilirken, Pitbull Corgi karışımı beklediklerinden farklı olabilir.

Referans:

 1. Oyake, Kanae ve ark. 'Dejeneratif Miyelopatili Pembroke Welsh Corgi Köpeklerinde Solunum Fonksiyonundaki Değişiklikler'. Veteriner Tıp Bilimleri Dergisi, cilt. 78, hayır. 8, 24 Nisan 2016, sayfa 1323-1327., Doi: 10.1292 / jvms.15-0521
 2. Harnarayan, Patrick ve diğ. 'Vasküler Travmayı Tehdit Eden Uzuvlara Neden Olan Pit Bull Saldırısı -A Olgu Serisi'.Uluslararası Cerrahi Dergisi Olgu Sunumları, cilt. 42, 8 Aralık 2018, sayfa 133-137., Doi: 10.1016 / j.ijscr.2017.11.061.
 3. Kahverengi, Risa W.Çukur boğa. Mitchell Lane Yayıncıları, 2015.
 4. Harper, Deborah S. Pembroke Welsh Corgi: Mutlu, Sağlıklı Bir Evcil Hayvan Sahipleri Rehberi. Howell, 1999.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Pembroke_Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull

Yorumlar