Alman Çoban Köpeği Büyüme Tablosu: Erkek ve Dişi Büyüme Boyu ve Ağırlığı

Alman Çoban Köpeği Büyüme Tablosu: Erkek ve Dişi Büyüme Boyu ve Ağırlığı

bu Alman Kurdu sevilen bir köpek cinsidir. Sevgi dolu, sadık, zeki, koruyucu ve çalışkan olarak bilinen bu köpekler, çok renkli yumuşak tüyleriyle de güzeldir. Alman Çoban Köpekleri, insan ailelerine karşı çok nazik ve sevgi dolu olmakla birlikte koruyucu köpekler olarak köklü bir üne sahiptir.

Tarihsel olarak Alman Çoban Köpekleri iş köpekleri olarak yetiştirilmiştir ve halen polis, terapi ve hizmet köpekleri ile çalışmalarda kullanılmaktadır. Ancak, yakında oldular sevgili insan yoldaşlar zekaları ve tatlı yapıları nedeniyle.Hızla büyük köpeklere dönüştüğü ve çok fazla dikkat ve bakıma ihtiyaç duyduğu için, bir Alman Çoban Köpeği yetiştirmekle ilgili çok şey vardır. . Bu oyuncu köpek yavrusu yakında çok daha büyük, daha da oyuncu bir yetişkin köpek olacak. Bazı Alman çobanları diğerlerinden daha hızlı büyür ve hiçbir köpek tam olarak aynı zaman çizelgesinde gelişmez. Bu türün daha büyük bir köpeğe dönüştüğünü bildiğimiz için, normal gelişim için doğru yolda olduklarından emin olmak için büyümeyi ve kilometre taşlarını takip etmek harika bir fikirdir.

İçindekiler

Bu, Alman Çoban Köpeğinizin yavruluktan tam büyümeye kadar büyümesi için kapsamlı bir rehberdir. . Her ay ne bekleyebileceğimize ve ortalama yetişkin bir Alman Çobanının istatistiklerine bakarak başlıyoruz. Yavru köpeğiniz yaşlandıkça hızlı bir referans noktası olarak kullanmak için türün normal gelişimini gösteren bir büyüme tablosu sunuyoruz. Ardından, büyüdükçe yavrunuzun sağlığını etkileyebilecek çeşitli faktörlere hızlıca göz atacağız. Son olarak, Alman Kurdu'nun beklenen büyümesi hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarını ele alıyoruz. Başlayalım.Ne bekleyebileceğinizi

Yavruluk, yavru köpeğiniz için gelişimin en kritik aşamasıdır. Bu zaman değerlidir ve yavru köpeğinize uzun ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için mümkün olduğunca hazırlıklı olmak harikadır. Büyüme çizelgeleri referans için harika araçlardır, ancak bu özel türün nasıl yetiştirileceği hakkında her şeyi söyleyemezler. Köpeğinizi mutlu, sağlıklı ve normal gelişime giden doğru yolda tutmak için ona bakmakla ilgili her şeyi öğrenin. Yavru köpeğin büyüme zaman çizelgesine başlamadan önce, birkaç hatırlatmanın üzerinden geçmeliyiz.

Hatırlatıcılar

Bu kılavuz, tipik bir Alman Çobanının ortalama büyüme modellerini araştırıyor. Yavru köpeğinizin tam olarak aynı zaman çizelgesinde büyümeyebileceğini unutmayın. Diğer birçok büyük ırkta olduğu gibi, Alman Çoban Köpekleri de 18 aya ulaşana kadar tam olarak gelişmiş sayılmazlar. Hem erkekler hem de dişiler bu süreden sonra dolmaya devam edecek.

Büyüme, köpeğinizin beslenmesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Onu hangi yiyeceklerle besliyorsunuz ve Ne kadar genel sağlığını, kilosunu ve gelişimini etkileyecektir. Köpeğinizin çok sert oynamadığından veya yaralanmasına neden olabilecek şeylere girmediğinden emin olun.Büyüme tabloları ve kılavuzları ne derse desin, her köpek benzersizdir ve kendi boyunda olacaktır. Köpeğiniz için endişeleniyorsanız veya normal bir şekilde gelişmediğini düşünüyorsanız, veterinerinizle konuşun.

Yavru Büyüme Zaman Çizelgesi

 Sahibi ile Alman Çoban
Alman Çobanlar bağımsızdır, ancak kendilerini bir kişiye bağlamaları ve asla yanlarından ayrılmamaları ile tanınırlar.

Her aşamada daha büyük cins yavrularınızın bakımı hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden bazılarını tartışıyoruz. Yavrular hızla büyüyecek , bu nedenle, her ay yeni büyüme sürecinden geçerken onlara yakından bakın.

Doğumdan 2 Haftaya Kadar

Yavru köpekler ilk geldiklerinde çok savunmasızdır. . Doğumdan sonraki bu ilk üç hafta, yavru köpekler kör ve sağırdır ve hayatta kalmak için annelerine bağlıdır. Yaşamlarının ilk üç haftasında gözlerini açacak, yemek yemeyi, tuvaleti kullanmayı, emeklemeyi ve yürümeyi öğrenecekler. Doğumda, erkekler ve dişiler kabaca aynı boyutta olacaktır.Erkek yavrular yaklaşık 4 ila 8 pound ağırlığındadır.

Dişi yavrular yaklaşık 3 ila 5 pound ağırlığındadır.

1 ay

Yaklaşık üç haftadan bir aya kadar yavru köpekler birlikte yaşadıkları diğer köpekler, evcil hayvanlar ve insanlarla sosyalleşmeye başlar. Hala çoğu zaman anneleriyle birlikte olacaklar ama insanlara güvenmeyi ve onlarla etkileşim kurmayı öğrenecekler. . Bu, özellikle insanlarla rahat olmaları gerektiğinden önemlidir. Yavrular ayakları üzerinde daha sabit hale gelecektir. Ayrıca diş çıkarmaya başlayacaklar, bu yüzden biraz çiğnemeye hazır olun!

 • Erkek yavrular 5 ila 9 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 4 ila 10 pound ağırlığındadır.

2 ay

Yavru köpeklerin hayatlarının ilk sekiz haftası kadar annesine yakın olması gerekir. . Onları besler, temiz tutar ve rahatlık verir. Midelerinin lapa gibi ve yumuşak köpek mamasını kaldırabileceği yaklaşık sekiz haftaya kadar anne sütünde kalacaklar. Bir ila iki ay arasında bir yerde , yavruların aşılara başlaması gerekecektir.Eğitim şimdi bile başlayabilir, yavru köpeğiniz dünyayı daha fazla keşfetmeyi öğrenirken uygun davranışları öğreniyor. Tasma eğitimi ve sandık eğitimi şimdi başlamak için iyidir ve ona insan komutlarının tanınmasını aşılayacaktır. Bakım da başlamalıdır. Yavru köpeğinizin haftada en az iki veya üç kez düzenli fırçalamaya ihtiyacı olacaktır.

 • Erkek yavrular 10 ila 20 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 10 ila 16 pound ağırlığındadır.

3 ay

Üç aylık olduklarında, yavru köpekler köpek maması yiyor ve sütten kesilmelidir. Bu düşünmek için mükemmel bir zaman ev eğitimi hakkında küçük adam Yavru köpekler, bu yaş civarında insan ve köpek oyun arkadaşlarını ısırmaya başlayabilir. Elinden geldiğince çabuk buna bir son ver . itaat eğitimi Şimdi başlıyor ve hangi davranışların uygun olmadığını bilmesi gerekiyor. Diş çıkarıyor olacak ve çiğnemeyi sevecek. Bu dişler keskindir, bu nedenle bol miktarda çiğneme oyuncağı sağlayın.

 • Erkek yavrular 20 ila 30 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 18 ila 25 pound ağırlığındadır.

4 ay

Yavru köpeğiniz artık hızlı hareket eden bir enerji topu olacak ve hızla büyüyecek. Arabada yolculuklara hazır olacak ve yürümek ve başkalarıyla ve onların insanlarıyla sosyalleşmek için daha fazla zaman harcayacak. İnsan çocuğu gibi davranabilir, meraklı, sürekli yeni şeyler öğrenebilir, saklanacak yerler bulabilir ve yaramazlık bulabilir.

Ev eğitimi şimdiye kadar başlamalı ve başlamadıysanız, yavru köpeğinizi diğer köpeklere ve insanlara alıştırmak için mükemmel bir zaman. Büyük bir köpeği eğitme konusunda deneyimli değilseniz veya daha fazla rehberliğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, şimdi profesyonel eğitim seçenekleri bulmanın tam zamanı. Diğer köpeklerin ve insanların yanında nasıl davranacağını öğrenmesi gerekiyor. ve bazı davranışlar bir köpek yavrusu için sevimli olabilirken, yetişkin bir köpek için yıkıcı ve hatta tehdit edici olabilir. • Erkek yavrular 30 ila 40 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 25 ila 30 pound ağırlığındadır.

5 ay

Yavru köpeğiniz, üzerinde sadece birkaç hafta öncesine göre çok daha fazla ağırlıkla şimdi hızla büyüyecek. Hala nasıl davranılacağını öğreniyor olacak ve her zaman yeni şeyler alıyor. Sabır burada anahtardır. Neyin iyi neyin yanlış olduğunu anlamak için birçok olumlu pekiştirmeye ve yönlendirmeye ihtiyacı olacak.

Yavru köpekler bu yaşta enerji ve sevgi doludur ve çok fazla ilginizi isteyecektir. . Günde üç veya daha fazla tam öğün yiyecek ve bu büyümeyi yolunda tutmak için yüksek kaliteli yakıta ihtiyacı var. Alman Çobanları, evin etrafında daha fazla tüy fark edebilmeniz için yavru kürklerini tam bu sıralarda dökerler.

 • Erkek yavrular 40 ila 49 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 30 ila 40 pound ağırlığındadır.

6 ay

Yavru köpeğiniz artık küçük bir top gibi görünmeyecek. Daha çok büyük bir köpeğe benzemeye başlayacak ama fiziksel ve zihinsel olarak büyümeye devam ediyor. Bütün gün ve bütün gece oynamak isteyecektir. Ancak, hala büyüyor ve gelişiyor, bu nedenle yeterli dinlenme zamanına ihtiyacı olacak.Devam etmek istese bile, aksama süresi aldığından emin olun. Çok hızlı büyürken çok fazla egzersiz kalça displazisi gibi sorunlara neden olabilir . İç organları tamamen gelişmiş olsa da, vücut boyutu hala büyüyor. Bu süre zarfında tam bir yetişkin diş setine sahip olmalıdır.

Bu, üremeyi planlamıyorsanız kısırlaştırmayı ve kısırlaştırmayı ne zaman düşünmeniz gerektiğiyle ilgilidir. Yavru köpeğiniz şimdi ve 16 ay arasında cinsel olgunluğa ulaşacak . Bir sonraki adımı atmak için en iyi zaman hakkında veterinerinizle konuşun. Cinsel olgunluğa ulaşmış sağlam bir dişi köpeğiniz varsa, hamilelik konusunda dikkatli olun. Yavru bir köpek yavrusu henüz büyümeyi tamamlamadığı için hamile kalması sağlıklı değildir.

 • Erkek yavrular 50 ila 55 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 40 ila 48 pound ağırlığındadır.

7 ay

Yavru köpeğiniz bu yaşa kadar rutin ve davranışlarına iyice yerleşmiş olacaktır. Uzun yürüyüşler yapabilir ve çok enerjik olacaktır. Çok fazla aktiviteye ihtiyacı olacak ve çok fazla dikkatinizi isteyecek. Henüz görmediyseniz, biraz ayrılık kaygısı görmeye başlayabilirsiniz. Olgunluk seviyesi tam yetişkin bir köpeğinki olmayacak olsa da, bir köpek yavrusu gibi görünmeye ve daha çok yetişkin bir köpeğe benzemeye başlayacak. . Şu anda eğitimi güçlendirin. Alman Çobanlar inatçı ergenler olabilir ve sınırları zorlamaya çalışabilirler.

 • Erkek yavrular ortalama 50 ila 62 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 45 - 53 pound veya daha fazla ağırlıktadır.

8 ay

Yavru köpeğiniz büyümeye devam edecek ve uygun davranış ve rutine iyice alışmış olmalıdır. Geniş alana ve eğlenceye sahip olduğundan emin olun , özellikle ondan uzun süre ayrılıyorsa. Çok uzun süre yalnız kalırsa aşırı sinirlenebileceğinden, düzenli olarak birinin onu kontrol etmesini sağlayın. • Erkek yavruların ağırlığı 62 ila 68 kilo arasındadır.
 • Dişiler yaklaşık 53 - 58 pound ağırlığındadır.

9 ay

Köpeğiniz daha olgun olacak; ancak, hala büyüyorlar ve çoğu zaman yetişkin bir köpek gibi davranmayacaklar. Günde en az 45 dakika düzenli egzersiz yapması gerekecek. . Oyun süresi ve insan dikkati önemlidir. Bu olumlu davranış ödüllerini sürdürün. Yavru köpekler bu aşamada hala büyüyorlar ve doğru beslendiklerinden emin olmak için hala köpek formüle edilmiş yiyecekler yiyor olmalılar.

 • Erkek yavrular yaklaşık 65 ila 70 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 55 ila 60 pound ağırlığındadır.

10 ay

Yavru köpeğiniz tam büyümeye yaklaştıkça, fiziksel büyümenin giderek azaldığını göreceksiniz. Hala doyacak ve bebekken olduğundan çok daha yavaş bir hızda kilo alacak. Sözlü komutlara tepki iyi olmalıdır. İtaat bir sorunsa, veterinerinize farklı eğitim seçeneklerini sorun. Köpeğinizin düzenli egzersize ve evde bolca oyun zamanına ihtiyacı olacaktır. Onu beladan uzak tutmak için çok çeşitli çiğneme seçenekleri ve oyuncaklar bulundurun. Alman Çoban Köpekleri gibi büyük köpekler için dışarıdaki zaman harikadır. İçeride sıkılırlar ve yıkıcı olurlar, bu nedenle dış mekana erişimi bir öncelik haline getirin .

 • Erkek yavrular 66 ila 75 pound veya daha fazladır.
 • Dişiler 55 ila 60 pound veya daha fazla ağırlıktadır.

11 ay

Şimdiye kadar, yavru köpeğiniz uslu, neredeyse tam boyutlu bir köpek olmalıdır. Yürüyüşleri, köpek parkını, doğa yürüyüşünü ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Bu, yetişkin köpek maması hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygun bir zamandır. . Köpeğinizin yetişkin köpek mamasına olan ihtiyaçları hakkında ilk elden bilgi için veterineriniz veya eğitmeninizle konuşun.

 • Erkek yavrular ortalama 66 ila 75 pound ağırlığındadır.
 • Dişiler 60 ila 65 pound veya daha fazla ağırlığındadır.

1 yıl

Doğum günün kutlu olsun, Şampiyon! Bir yaşında, yavru köpekler çok hızlı büyümeyi durdurdu. Önümüzdeki altı aydan bir yıla kadar daha yavaş, daha az belirgin bir büyüme olacak, bazı durumlarda daha fazla. Köpeğinizi bol miktarda fiziksel aktivite ile bir rutinde tutmaya devam edin. Köpeğinizin yerleşik davranışları olmalı ve insanlar, evdeki diğer evcil hayvanlar ve diğer köpekler etrafında sosyalleşmelidir. Yetişkinliğe geçerken, köpeğiniz daha öngörülemeyen köpek yavrusu benzeri davranışlardan kaçınacaktır.

Alman Çoban Köpeği gibi büyük ırklar, uzun yıllar oyuncu olmaya devam edecek ve uygun özen ve dikkatle gelişecektir. Uygun tıbbi bakım ve beslenme aldıklarından emin olun. Hayatın her aşamasında sağlıklı bir köpek olmasını sağlamak için düzenli aşılar ve kontroller devam etmelidir.

işaret ışığı
 • Erkek yavrular 71 – 75 pound veya daha fazla ağırlığındadır.
 • Dişiler 60 ila 65 pound veya daha fazla ağırlığındadır.

18 ay

Diğer daha büyük köpek ırkları gibi, Alman Çoban Köpeği de 18 aylık olana kadar tamamen büyümüş sayılmaz. . Bazı türler iki hatta 3 yaşına gelene kadar büyür, ancak çoğu 18 ay civarında olgunluğa ulaşır. Dişi bir Alman Kurdu, 2 yaşına gelene kadar kademeli olarak büyüyecek ve bir erkek, yaklaşık iki buçuk yaşına kadar büyüyecektir.

 • Erkek yavrular ortalama olarak 71 ila 80 pound veya daha fazla ağırlığındadır.
 • Dişiler 60 ila 65, hatta 70 pound ağırlığındadır.

Tam Yetişkin Alman Çoban

 güzel alman kurdu
Adından da anlaşılacağı gibi, bu güzel cins Almanya'dan geliyor.

Yüksek enerjisiyle tanınan bir Alman Kurdu, birkaç yıl boyunca sürekli olarak aktif olacaktır. Büyük bir cins olarak, yürüyüşe ve açık havada fiziksel aktiviteye erişime ihtiyaç duyacaklardır. ömürleri boyunca . İnsan meslektaşlarıyla yakın bağlar geliştirecek, arkadaş canlısı, zeki ve sadık bir türdür. Erkekler ortalama olarak kadınlardan biraz daha büyük olacaktır.

 • Erkek: Tamamen yetişkin bir erkek Alman Çoban, 70 ila 90 kilo ağırlığında olacak ve 24 ila 26 inç yüksekliğinde durun.
 • Dişi: Tamamen yetişkin bir dişi Alman Çoban, 60 ila 70 pound ağırlığında olacak ve 22 ila 24 inç yüksekliğinde durun.

Büyüme tablosu

Erkek ve dişi Alman Çoban Köpekleri için ağırlıkça beklenen büyümeyi araştırdık ve bir tablo oluşturduk. Bunun yalnızca bir tahmin olduğunu, her Alman Çoban Köpeğinin ağırlığının tam olarak ne kadar olması gerektiğinin bir ölçüsü olmadığını unutmayın. Köpeğinizin ağırlığı hakkında endişeleriniz varsa, veterinerinize veya eğitmeninize danışın.

Doğum 4 – 8 3 – 5
1 ay 8 – 10 4 – 10
2 ay 10 – 20 10 – 16
3 ay 20-30 18 – 25
4 ay 30 -40 25 – 30
5 ay 40 – 49 30 – 40
6 ay 50 – 55 40 – 48
7 ay 55 – 62 48 – 53
8 ay 62 – 68 53 – 58
9 ay 65 – 70 55 – 60
10 ay 66 – 75 55 – 60
11 ay 66 – 75 60 – 65
1 yıl 71 – 75 60 – 65
18 ay 71 – 80 60 – 65
2 yıl 70 – 80 60 – 65
3 yıl 70 – 90 65 – 70

Dikkate alınacak faktörler

 Korkunç Görünümlü Alman Çoban Köpeği
Büyüme çizelgeleri ve yönergeleri, bir köpeğin yetişkin görünümü ve ağırlığı hakkında bir fikir verse de, bunlar yalnızca tahminidir.

Her köpek benzersizdir ve yaşamları boyunca uygun bakım ve beslenme gibi şeyler nasıl geliştiklerinde rol oynar.

Genetik

Köpeğinizin büyümesi ve gelişmesi söz konusu olduğunda neler bekleyebileceğinizin temellerini ele alabilirken, kontrolümüz dışında bazı faktörler var. Genetik bu alanlardan biridir . Alman Çobanları daha büyük köpeklerdir, ancak her köpeğin belirli bir boyutta olacağının garantisi yoktur. Bazı köpekler, genetik yapılarından dolayı daha küçük veya daha büyüktür. Köpeğiniz sağlıklıysa ve altta yatan herhangi bir hastalığı elediyseniz, rahatlayın. Köpeğiniz zamanla tam boyutuna ulaşacaktır.

Bir köpeğin ebeveynlerinin boyuna bakmak, size onun ne kadar büyük olabileceği hakkında bir fikir verebilir, ancak nihayetinde, tam olgunluğa ulaşana kadar tam olarak ne kadar büyüyeceğini tahmin etmenin bir yolu yoktur. O mutlu ve sağlıklı olduğu sürece, gerisini doğa halledecek ve köpeğiniz vücuduna göre mükemmel bir boyuta ulaşacaktır. Tabii ki, köpeğinizin büyümesi veya genetiği hakkında herhangi bir endişeniz varsa veterinerinize danışabilirsiniz.

Beslenme

Alman Çoban Köpeğinizin yavruluktan yetişkinliğe kadar doğru beslenmesini sağlamak, evcil hayvan sahipliğinin en önemli sorumluluklarından biridir. Yetersiz beslenme, bodur büyümeye ve zayıf genel fiziksel gelişime neden olabilir. Yavru köpeklerin özel olarak formüle edilmiş mamaya ihtiyacı olacak Onlara gelişmek için gerekli besinleri vermek. Bu cins, bazı küçük ırklardan daha yüksek protein ve daha yüksek kaloriye ihtiyaç duyar. Daha genç köpekler %22 protein içeren bir diyete sahip olmalı ve yaşlı köpekler daha azına, yaklaşık %18'e ihtiyaç duymalıdır.

Bu cins, süt, buğday, mısır, sığır eti ve tavuk gibi yaygın köpek mamalarındaki bazı bileşenlere karşı alerji geliştirebilir. Üzüm ve kuru üzüm gibi diğer yiyecekler köpekler için zehirlidir ve her zaman kaçınılmalıdır. alman kurdunun yemeği yaşlandıkça ihtiyaçlar değişecektir. Örneğin, yaşlı köpekler, büyüyen yavru köpeklere veya daha genç, daha aktif köpeklere göre daha az kaloriye ihtiyaç duyacaktır. Doğru beslenme ve köpeğinizin sahip olabileceği özel diyet ihtiyaçları hakkında veterinerinizle konuşun.

Büyüme Atakları ve Yaylalar

Her köpek kendi zamanında büyüyecek ve olgunlaşacak. Hızlı büyüme dönemleri ve yavru köpeğin büyümesini duraklattığı zamanlar olacaktır. Bu büyüme atakları ve platoları beklenmedik bir şekilde ve yavruluk döneminde gerçekleşebilir. Bu, büyüme ve gelişmenin normal bir parçasıdır ve bunlar olduğunda önlemek veya yönetmek için yapılabilecek pek bir şey yoktur.

Sorumlu bir evcil hayvan sahibi olarak, yavru köpeğinizin mutlak en iyi bakımı aldığından emin olmak en önemli şeydir. Geride kaldığını, aşırı kilo aldığını veya büyüme değişiklikleriyle ilgili başka endişeleri olduğunu düşünüyorsanız, güvendiğiniz veterinerinizle bağlantı kurun. Bunun normal büyüme dalgalanması olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilirler ve sizi en iyi bakım yönüne yönlendirebilirler.

Fiziksel sağlık

Alman Çoban Köpeğinizin büyümesinde ve gelişmesinde birçok farklı faktör rol oynayacaktır. ve fiziksel sağlık en büyüklerinden biridir . Köpeğiniz yaralandıysa veya hastalandıysa, sonucunu etkileyebilir. Bazı durumlarda bu, aktiviteyi kısıtlayabilir ve büyümeyi etkileyebilir.

Bu bir özellikle aktif cins ve yavru köpeğinizin çok fazla egzersize ve eğlenceye ihtiyacı olacak kendilerini beladan uzak tutmak için. Alman Çoban Köpekleri, sıkılırlarsa veya yeterli fiziksel aktivite yapmazlarsa, yıkıcı veya endişeli olabilirler. Her gün birden fazla aktivite seansına ihtiyaç duyacaklar ve yavruyken bir ton enerjiye sahip olacaklar.

Spay ve Kısırlaştırma

Pek çok köpek sekiz hafta gibi erken bir tarihte kısırlaştırılabilirken, Alman Çobanlarının daha uzun süre beklemesi gerekiyor. Bu prosedürü erken gerçekleştirmek, büyümelerini engellemeyecektir. Bununla birlikte, yaşam boyu sağlık etkileri olabilir.

UC Davis tarafından yapılan çalışmalar kısırlaştırmayı ortaya çıkarmak Yaştan önce, bazı köpek eklem hastalıkları riski ve kraniyal çapraz bağ (CCL) yırtılma riski üç katına çıkabilir. Bir yaşından önce kısırlaştırılan Dişi Alman Çoban Köpekleri, idrar kaçırma açısından yüksek risk altındadır. Köpeğinizi kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak için en uygun zamanı belirlemek için veterinerinizle birlikte çalışın.

Sıkça Sorulan Sorular

Alman Çoban Köpekleri kısırlaştırmadan/kısırlaştırmadan sonra büyümeye devam ediyor mu?

Evet, Alman Çobanları kısırlaştırma ve kısırlaştırmadan sonra büyümeye devam edecek. Bu büyümeyi durdurmaz. Uygun zamanın ne zaman olduğu konusunda veterinerinizle konuşun. Bu adımı çok erken atmanın, daha sonraki yaşamda artrit veya kalça displazisi riski de dahil olmak üzere riskleri vardır. Evcil hayvanınızı sağlam tutmayı planlıyorsanız, başka bakımlar gerekecektir.

Alman Çobanları ne zaman büyümeyi bırakır?

Alman Çoban Köpekleri 18 aydan yaklaşık iki buçuk yaşına kadar büyüyebilirler. Bazı türler daha uzun büyür. Dişiler yaklaşık 2 yaşına kadar, erkekler ise yaklaşık 2,5 yaşına kadar dolmaya devam edecektir. Tamamen büyüdüğünde erkekler dişilerden daha büyük olacaktır.

Alman Çoban Köpeğim aşırı kilolu veya zayıfsa ne yapmalı?

Evcil hayvanınızın düzenli egzersiz yaptığından emin olun ve onu hangi yiyeceklerle besleyeceğiniz konusunda veterinerinizle konuşun. Altta yatan sağlık koşullarını ortadan kaldırın ve onu sağlıklı tutmak için evcil hayvanınızla birlikte çalışın.

Büyük pençeler büyük bir köpek anlamına mı geliyor?

Diğer büyük ırklar gibi Alman Çoban Köpekleri de büyük pençelere sahiptir. Bu her zaman böyle olmasa da, genel bir kural, köpeğinizin patilerinin içine doğru büyüyeceğidir. Bu nedenle, patileri vücudundan daha büyük görünüyorsa, muhtemelen biraz daha büyümesi gerekiyor. Bununla birlikte, büyük patiler, bir köpeğin tam olarak büyüyeceği boyut hakkında hiçbir şey göstermez. Bu biraz eski bir eş masalı.

Son düşünceler

Alman Çoban köpeğiniz güzel, arkadaş canlısı ve sadık bir köpeğe dönüşecek. Onları eve getirdiğiniz andan itibaren en iyi bakım ve beslenmeyi sağlamak sizin sorumluluğunuz haline gelir. Köpek büyümesi ve gelişimi için ne bekleyeceğinizi bilmek, sorumlu bir evcil hayvan sahibi olmanın bir parçasıdır. Güvenmek için doğru bilgilere sahip olmak çok önemlidir . Bu, bakım gerektiren çok büyük bir köpek türü olduğu için, yeni tüylü bebeğinizi eve getirmeden önce Alman Çobanları hakkında her şeyi öğrenmek iyidir.

Alman Çoban Köpekleri, enerji dolu büyük köpeklerdir ve bol bol dinlenmeye ve fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyarlar. Zekidirler, sadıktırlar ve harika aile arkadaşları olurlar. Köpeğinizin sağlığı hakkında veterinerinize danıştığınızdan emin olun ve onu mümkün olan en iyi sağlıkta tutmak için köpeğinizin düzenli tıbbi bakımını takip edin.

Yorumlar