Avustralya Çoban Fiyatı: Avustralya Çobanlarının Maliyeti Ne Kadar?

Avustralya Çoban Fiyatı: Avustralya Çobanlarının Maliyeti Ne Kadar?

Avustralya Çobanları zeki, çalışkan ve yüksek ruhludur. Dünyanın en iyi çobanlarından bazılarıdır ve ayrıca aktif aileler için mükemmel aile hayvanları yaparlar. Amerika'da popüler köpeklerdir ve sürekli olarak en iyi 15 köpek ırkı arasında yer alırlar. Ve bir Aussie Shep'i ailelerine davet etmek isteyen pek çok aile ile, Avustralya Çobanlarının ne kadara mal olduğunu düşünmek önemlidir.

Avustralya Çobanları, tipik olarak 40 ila 65 pound ağırlığındaki orta boy safkan köpeklerdir. İyi haber şu ki, genellikle büyük veya dev ırklar kadar pahalı değiller. Ancak kabarık tüyleri olan çok aktif köpeklerdir, bu nedenle en üst düzeyde egzersiz ve bakıma ihtiyaçları vardır. Dolayısıyla, bunu kendiniz halledemezseniz, size yardımcı olması için başka birine ödeme yapmanız gerekir. Ve dikkate alınması gereken daha birçok şey var.Bu kapsamlı Avustralya Çoban köpeği fiyat rehberi, bu köpeklerden birini benimsemenin maliyetlerini ve göz önünde bulundurmanız gerekebilecek diğer senaryoları yıkıyor. Köpek yavrusu fiyatları, besleme, tıbbi malzemeler, eğitim, bakım ve daha fazlasına kadar her şeyi keşfediyoruz. Aussie Shep'inizi büyütmekle ilgili mali sorumluluklarınız hakkında size gerçekçi bir beklenti sağlamak için her şeyi araştırdık ve hesapladık. Keşfetmeye başlayalım.

İçindekiler
 1. Bir Avustralya Yavrusunun Maliyeti Nedir?
 2. Avustralya Çoban Maliyetleri Nasıl Hesaplanır?
 3. Yavru Fiyatını Etkileyen Faktörler
 4. Avustralya Çobanları İçin Maliyet
 5. Ek maliyetler
 6. Sıkça Sorulan Sorular
 7. Son düşünceler

Bir Avustralya Yavrusunun Maliyeti Nedir?

 Avustralya Çoban Köpeği
Yılın zamanı, yer, talep, tüy ve göz rengi gibi diğer faktörler bir yavru köpeğin fiyatını etkileyebilir.

Sağlıklı bir safkan fiyatı Avustralyalı Çoban sorumlu bir yetiştiriciden köpek yavrusu 800 $ 'dan başlayabilir ve 2.000 $ veya daha fazla olabilir. Bir şampiyon gütme soyundan veya popüler bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu arıyorsanız, daha da fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli bir yetiştiriciden bir Avustralya Çoban köpeği, soyağacı olmayan Aussie Sheps'ten daha pahalıdır veya barınaklardan yaşlı köpekler. Avustralya Çoban karışık ırkları karıştırıldıkları cinse ve popülaritelerine bağlı olarak fiyatta değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle safkan bir Avustralya Çobanından daha ucuzdurlar.Avustralya Çoban Maliyetleri Nasıl Hesaplanır?

Tüm Aussie Shep'lerin ve ailelerin farklı olduğunu, yani fiyatların yavrudan yavruya değiştiğini unutmamak önemlidir. Buradaki fiyatlar kesin bir fiyattan ziyade size ortalama minimum gerçekçi bir rakam vermek içindir. Her ailenin şampiyon bir çoban yetiştiricisinden bir Avustralyalıya ihtiyacı yoktur ve bazılarının köpeğini egzersiz yapmak veya tımar etmek için yardıma ihtiyacı olmayabilir. Acil tıbbi bakım veya aile koşullarındaki değişiklik gibi planlayamayacağınız beklenmeyen maliyetler olabilir.

Köpek sahibi olma sorumluluğunun büyük bir kısmı finansmanla ilgilidir ve ek ve beklenmedik maliyetlere hazır olmalısınız. İlk köpek yavrusu fiyatı, yavrunun kendisinin maliyetidir ve ilk yıllarında hazır olmanız gereken daha birçok masraf vardır. Shep yavru köpeğinizin yataklara, sandıklara, ikramlara, oyuncaklara ve daha fazlasına ihtiyacı var. İlk yıllarında sarf malzemeleri için 500 ila 1.000 ABD Doları arasında ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Birkaç kontrole, ilk aşılara, solucanlara ihtiyaç duydukları düşünülürse, ilk yıllarında sağlık giderleri oldukça yüksek olabilir. kısırlaştırma veya kısırlaştırma . Tipik bir birinci yıl tıbbi bakım faturası yaklaşık 1.000 ABD dolarına mal olabilir. Bunu köpek yavrusu fiyatına ve genel bir yıllık maliyete ekleyin ve ilk yıllarında yaklaşık 6.570 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz.Aussie Sheps'in yıllık bakımı genellikle minimum 3.420 $'a mal olur. Avustralya yavrularının ömrü 12 ila 15 yıl arasındadır. Yıllık maliyeti, ortalama ömür artı ilk yıl maliyetiyle çarparsanız, y ömür boyu maliyetlerinin minimum 49.320 $ olmasını bekleyebilirsiniz. Fiyatlarını belirleyen faktörleri incelediğimizde, yürüme, biniş, eğitim gibi ek hizmetlere veya gerekli bir masraftan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bundan çok daha fazlasının olabileceğini göreceksiniz.

diy köpek tımar
İlk Yavru Köpek Maliyetleri ve Malzemeleri 6.570 dolar
Yıllık Maliyetler 3.420 dolar
Asgari Ömür Boyu Maliyetler 49.320 dolar

Yavru Fiyatını Etkileyen Faktörler

 Köpek Oyuncaklı Avustralya Çoban Köpeği
Yavru köpek fiyatını çok çeşitli faktörler etkiler, bu nedenle bir köpek yavrusu ortalama maliyeti çok fazladır.

Bunlar yaş, konum, görünüm, sağlık vb. içerir. En etkili faktörlerden bazılarına bir göz atalım.

Yaş

Yavru köpeği satın aldığınızda kaç yaşında olduğu, fiyat etiketini önemli ölçüde etkileyebilir. 8 ila 12 hafta arasındaki daha genç yavrular en pahalı olanlardır. Çoğu aile yavru köpek evresinin tadını çıkarmak ister, bu nedenle daha genç yavrular daha çok arzu edilir ve talep edilir. Yavruların yeniden barındırılmasının ne kadar uzun sürdüğü, genellikle fiyat düşüşü anlamına gelir. Yetiştiricilerin gelecekteki yavrular için alana ihtiyacı var ve onları daha düşük bir fiyata satmak istiyor. Yetişkin Avustralya Çobanları ve barınaklardan gelenler, yavrulardan çok daha ucuz olma eğilimindedir.Sağlık

Etik yetiştiriciler, köpeklerini ek çaba, zaman ve para gerektiren önceden belirlenmiş sağlık durumları için tararlar. Bu da köpek yavrusu fiyatına yansır. Bu yetiştiriciler, taramaların ve sağlığın ilgili belgelerini sağlar, sağlıklı olma şansı yüksek bir yavru satın aldığınızdan emin olabilirsiniz. Sorumlu yetiştiriciler, yavruları çok yönlü ve dış dünyaya hazır olmaları için sosyalleştirir. Bu sizin ve aileniz için önemlidir, ancak ek bir maliyeti vardır.

Sorumlu yetiştiricilerden alınan yavruların, sertifikası ve belgesi olmayanlara göre daha pahalı olmasının nedeni budur. Ucuz bir köpek yavrusu satın alarak para biriktirmek için cazip olmayın veya bir arka bahçe yetiştiricisinden veya yavru değirmen . Sadece hasta bir yavru satın alma riskini almakla kalmaz, aynı zamanda sosyalleşmemiş veya iyi yetiştirilmemiş bir yavruyu da riske atarsınız. sadece bu değil sorunlara neden olmak aileler için, ama aynı zamanda muhtemelen veteriner faturalarına ve hatta eğitime çok daha fazla harcayacağınız anlamına gelir.

Çöp Boyutu

Çöp boyutu da köpek yavrusu fiyatında rol oynar. Daha küçük çöp boyutu, daha fazla talep olduğu için genellikle yavru başına daha yüksek bir fiyat anlamına gelir. ve yetiştiricilerin yine de maliyetlerini karşılamaları gerekiyor. Anne sağlıklıysa ve düzenli yavru yapıyorsa bu durum yavru maliyetini de azaltabilir. Etik yetiştiriciler köpeklerini dinlendirirler ve onları yorulmadan yetiştirmezler. Annelerin güçlü ve sağlıklı kalabilmeleri için yavrular arasında bir dinlenme süresine ihtiyaçları vardır.

Nesillerini

Bir köpeğin soyağacı ve soyu, en kritik ve etkili maliyet faktörleri arasındadır. Safkan köpekler en çok rağbet görmektedir ve safkan yetiştiriciler yavrularını mutlu ve sağlıklı tutmaktan genellikle daha fazla sorumludur. Soy köpeklerini yetiştirmek daha pahalıdır ve yetiştirici bu ekstra maliyetleri ve çabayı fiyata yansıtır. Karışık yavruların yetiştirilmesi daha az kaynak gerektirir ve daha az talep edilir, bu nedenle genellikle daha ucuzdurlar.Amaç

Aile refakatçiliği için yetiştirilen Aussie Shep'ler genellikle çalışmak için yetiştirilenlerden daha ucuzdur ve gütme amaçları . Çalışan köpekler, özellikle son derece başarılı veya şampiyonalardan gelenler, özel eğitim gerektirir ve bu nedenle maliyetler daha yüksektir. Avustralyalınızı uygunluk halkasında göstermek istiyorsanız, fiyat etiketinin daha yüksek olmasını bekleyebilirsiniz.

Dış görünüş

Arkadaşlık için yetiştirilmiş bir Avustralyalının görünümü fiyatlarını etkileyebilir. Avustralya Çobanları, çekici tüyleri olan güzel köpeklerdir. Çarpıcı görünümleri, aileler arasında bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biridir. American Kennel Club (AKC) dört rengi tanır: siyah, kırmızı, kırmızı merle ve mavi merle. Merle kürkleri, refakatçi evcil hayvanlarda, özellikle mavi merlelerde en çok arzu edilenlerdir. Ayrıca, farklı renkli gözlere sahip köpekler, hetero renk , daha çok aranır.

Konum

Bir yetiştiricinin yeri, oldukça etkili bir başka fiyat faktörüdür. Her eyaletin farklı fiyat noktaları vardır. Örneğin, New York'taki bir yetiştiricinin maliyeti, daha düşük maliyetli bir bölgedekinden çok daha yüksektir. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, yetiştirici ve köpek yavrusu ile tanışmak ve onları eve geri getirmek için seyahat masraflarını hesaba katmanız gerekebilir. Avustralya Çobanları geliştirildi Batı eyaletleri , yani California, Colorado, Wyoming ve Idaho gibi eyaletlerde yetiştiriciler yaygındır.

Avustralya Çobanları İçin Maliyet

 Veteriner doktor klinikte steteskopla Avustralyalı bir çoban köpeğini kontrol ediyor.
Her köpeğin beslenme ve veteriner ziyaretleri gibi temel bakıma da ihtiyacı vardır.

Avustralya Çobanları, tipik olarak 40 ila 65 pound ağırlığındaki orta boy köpeklerdir. Bu, genellikle orta fiyatlara hükmeden orta boyutlu ekipmana ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Köpek yatakları ve sandıklar gibi bazı ekipmanlar yüksek kaliteli satın alırsanız ömür boyu dayanabilir. Ve oyuncaklar, kaka torbaları vb. gibi diğer malzemelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.Aşağıda incelediğimiz bir Avustralya Çobanına sahip olmanın maliyetlerini araştırdık. Lütfen bu rakamların tahmini olduğunu unutmayın, ve kesin fiyatlar, konum ve aile koşulları gibi faktörlere bağlıdır.

anadolu çoban yavruları
Yiyecek 45 dolar
Tıbbi Bakım ve İlaçlar 35 dolar
Acil Bakım 25 dolar
Evcil Hayvan Sigortası 50 dolar
bakım 50 dolar
Bakım Malzemeleri 20 dolar
Diş bakımı 10 dolar
Tırnak Kesme 15 dolar
Oyuncaklar 15 dolar
İkramlar 10 dolar
Temizlik malzemeleri 10 dolar
Toplam 285 dolar

Yiyecek

Tüm köpeklerin günlük mamaya ihtiyacı vardır ve bu en yüksek giderlerden biri olabilir. Köpeğinizi mutlu ve sağlıklı tutmak için, onları yüksek kaliteli bir diyet . Elbette, yüksek kaliteli bir diyet, kalitesiz bir diyete göre daha pahalıdır. Ancak genellikle, onlara ne kadar kaliteli diyet sağlarsanız, o kadar sağlıklı olurlar ve veteriner faturalarına o kadar az harcarsınız. Kuru mama, uygun taze abonelikler gibi çeşitli diyet türlerinde yüksek kaliteli yiyecekler bulabilirsiniz ve çiğ beslenme . Aussie'niz için seçtiğiniz diyet türü, yemek faturasını da belirler, taze ve çiğ diyetler daha maliyetli bir seçenektir.

Avustralyalı yavrular, gelişim aşamalarını tamamlayan, yaşa uygun mamaya ihtiyaç duyar. Dirsek ve dirsek gibi ortopedik sorunları önemli ölçüde azaltabilir. kalça displazisi bu cinsi etkileyen. Avustralyalınız çalışan bir köpekse, daha yüksek enerjiye ve proteine ​​​​ihtiyaç duyarlar, bu da fiyatı daha da artırabilir. Ortalama olarak, 30 kiloluk bir köpek mamasının maliyeti yaklaşık 50 dolardır. Yani, Avustralyalınız için aylık yemek için yaklaşık 45 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Ortalamadan daha yüksek kaliteli bir diyet veya işlenmiş, taze veya çiğ gıda seçerseniz, bundan daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.Temel Tıbbi Bakım ve İlaçlar

Düzenli sağlık kontrolleri için veterinere gitmek önemlidir. Düzenli ziyaretler, tıbbi sorunların gerçek sorunlara dönüşmeden erkenden tespit edilmesine yardımcı olabilir. Tüm köpekler de düzenli olarak solucanlanmalıdır. Diğer Avustralyalıların sağlık durumlarına bağlı olarak düzenli ilaç ve takviyelere ihtiyaçları vardır. Sahipler, tıbbi bakım için her ay 35 $ hesaba katmalıdır. Köpeğinizin buna her ay ihtiyacı olmayabilir, ancak hazırlıklı olmalısınız.

Acil Tıbbi Bakım

Acil tıbbi bakım, göz önünde bulundurmanız gereken en maliyetli köpek masraflarından biridir. Avustralyalınız şu anda süper sağlıklı olabilir, ancak köşede ne olduğunu bilmiyorsunuz. Beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir, kazalar olabilir. Çoğu köpek, yaşamları boyunca, çiftlik hayvanlarını güderken yaralanmak veya ezildikten sonra kemiklerin kırılması gibi kazalar yaşar. Birçok acil durumda, maliyetler genellikle 1.000 £'u aşar. Her ay bir kenara para ayırmayı veya bir evcil hayvan sigortası poliçesine yatırım yapmayı düşünmek en iyisi olacaktır.

Evcil Hayvan Sigortası

Avustralyalı Çoban Köpekleri sağlıklı köpekler olmasına rağmen, genellikle zor durumlarda kendilerini bulan meraklı ve aktif köpeklerdir. Her köpek sahibi, bu yüksek maliyetleri karşılamalarına yardımcı olabileceği için evcil hayvan sigortasını düşünmelidir. Ancak bu bir gereklilik değildir ve her ailenin buna ihtiyacı yoktur. Çok çeşitli sigorta planları ve şirketleri vardır ve bazıları acil bakım, ek sağlık planları ve daha fazlasını sunar.

Aylık sigorta fiyatı, cins, yaş, yer ve ihtiyaç duyduğunuz plan türü gibi birçok faktöre bağlıdır. Buna göre NAPHİA (North American Pet Health Insurance Association), 2022'de ABD'de bir kaza ve hastalık sigortası poliçesi için ortalama aylık prim köpekler için 53,34 dolardı. Tabii ki, bu sizinki de dahil olmak üzere her köpek ve duruma göre değişir, bu yüzden emin olun birden çok teklif al en yüksek puan alan şirketlerden. Çoğu planda, hazır bulundurmanız gereken bir muafiyet vardır. bulmak için bilmeniz gereken birçok husus vardır. Avustralyalı Çoban köpeğiniz için en iyi sigorta.Diş bakımı

Diş hijyeni tüm köpekler için çok önemlidir ve yavru köpeğinizi eve getirir getirmez başlamanız gereken bir şeydir. Kötü diş bakımı, bir köpeğin yaşam beklentisini azaltabilir. Diş bakımı, özellikle diş tedavisi için zaman ayırmazsanız pahalı olabilir. Profesyonel diş temizliği ortalama 100 ila 700 dolar arasındadır. Muayene ve ileri tedavi için ekstra ücretler vardır. Bazı sigorta poliçeleri diş bakımını kapsamaz, ancak diğerleri ek bir ücret karşılığında karşılar.

köpeğim kaka yapmıyor

bakım

Tüm Avustralyalıların profesyonel bakıma ihtiyacı yoktur, ancak onları kendiniz yıkayıp temizleyemiyorsanız veya şu anda zamanınız yoksa, profesyonel bir kuaförün hizmetlerine yatırım yapmanız gerekir. Profesyonel kuaförler genellikle bir bakım seansı için 10 ila 100 dolar arasında ücret alır. Kabarık Shep'inizi tımar etme maliyetinin ortada veya daha yüksek uçta olmasını bekleyebilirsiniz. Tımar sırasında bunları halletmek zorsa, bakım yapan kişi ek işi göz önünde bulundurarak sizden ekstra ücret alabilir.

Diğer malzemeler

Son olarak, listelenen diğer şeylerin yanı sıra, yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu başka malzemeler de vardır. Bazıları doğru boyutta ve yüksek kalitede ise ilk yıllarından itibaren uygun olabilir. Ama değilse, yapmalısın yatak satın al , koşum takımları, tasmalar, oyuncaklar, ikramlar, temizlik ve bakım malzemeleri ve daha fazlası. Yiyecek ve kaka torbaları gibi diğer malzemelerin sürekli olarak yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

Ek maliyetler

 Avustralyalı Çoban Koşum Açık Havada
Her köpeğin profesyonel eğitime ihtiyacı yoktur, ancak bunu bütçeniz dahilinde düşünebilirsiniz.

Ek maliyetler vardır, ancak bunlar her köpek veya aile için geçerli değildir. Bazı Aussie Shep'lerin uzmanlık eğitimi, ekstra egzersiz ve köpek bakımına ihtiyacı vardır. Bazı aileler, yavrularını köpek spa günleri olarak da tedavi edebilir veya ev içi monitörler veya bir bilgisayar gibi en son teknolojiye yatırım yapabilirler. Halo gibi GPS eskrim sistemi . Buna ihtiyacınız olmayabilir ve bu maliyetler genel maliyetlere dahil edilmez, ancak hızlıca bir göz atalım.

Profesyonel Eğitim

Bazı Aussie sahipleri, gütme veya gösteri halkası amaçlarıyla ilgili daha önce eğitim deneyimine sahip olabilir. Diğerlerinin bu konuda yardıma ihtiyacı olabilir. Ayrıca, bazı köpekler beklenmedik bir şekilde bir profesyonel tarafından düzeltilmesi gereken davranış sorunları geliştirir. Genel amaçlı köpek eğitmenleri için makul bir ücret saatte 50 dolardır. Bire bir, uzman veya gösteri eğitim hizmeti için maliyet, saatte 80 ve 100 ABD Doları'na, bazen daha da yükselir. Bazı köpek eğitmenleri, örneğin Köpek Dan , programınıza uyan uygun maliyetli bir çözüm için uygun bir çevrimiçi hizmet sağlayın.

Yürüme

Avustralya Çobanları, amansız aktiviteye ihtiyaç duyan yüksek enerjili köpeklerdir. Uygun egzersiz yapmadan sıkılır, huzursuz, mutsuz ve problemli hale gelirler. Avustralyalıların minimum 60 ila 90 dakikaya ihtiyacı vardır ve bazıları daha aktiftir. Pek çok aile Avustralyalıları güzel paltoları ve eğlenceli kişilikleri için alır, ancak onlar bundan çok daha fazlasıdır. Bazı aileler onları kullanmak için zamanla Aussie'yi alırlar, ancak şimdi koşullardaki bir değişiklik bunu sorunlu hale getiriyor.

İhtiyaç duydukları egzersizi yapmalarını sağlamak için bir köpek gezdirici tutmayı düşünmeniz gerekebilir. Ücret, bulunduğunuz yere ve köpeğinizin büyüklüğüne ve egzersiz ihtiyaçlarına göre değişir. Bazı yürüyüşçüler bire bir hizmet sunar, ancak bunun ek bir maliyeti vardır ve bazıları düzenli müşteriler için indirimler sunar. Rover veya Wag gibi ulusal şirketler, bireysel yürüyüşlerden aylık paketlere kadar çeşitli hizmetler sunar. Saatlik ücretler 10$ ile 20$ arasında değişmektedir.

Pansiyon, Köpek Bakımı ve Kreş

Uzun saatler çalışması veya seyahat etmesi gereken aileler için pansiyon, köpek bakıcılığı ve köpek bakımı isteğe bağlı maliyetlerdir. Buna düzenli olarak ihtiyacınız olmasa bile, acil bir durumda Aussie'nize binmeniz gereken bir zaman gelebilir. Birçok farklı hizmet ve seçenek vardır ve ücretler çeşitli faktörlere bağlıdır. Yatılılık, temel bir günlük seçenek için yaklaşık 50 ABD Dolarına mal olabilir ve günlük bakım, günlük 10 ila 100 ABD Doları arasında olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya Çobanları Pahalı mı?

Avustralyalı Çobanlar, masraf söz konusu olduğunda yolun ortasındadır. Orta boy köpek ırklarıdır ve nispeten sağlıklı olmalarına rağmen, ne kadar aktif oldukları göz önüne alındığında kazalara eğilimlidirler. Ayrıca, nispeten uzun ömürlüdürler. Ancak unutmayın, tüm köpekler finansal bir taahhüttür ve gelecekte neye ihtiyaçları olduğunu tahmin edemezsiniz.

Belgesiz Avustralya Çobanının Fiyatı Nedir?

Belgesiz bir Aussie Shepherd'ın fiyatı, kağıtlı olandan çok daha düşük. Kağıtlar, sağlık sertifikaları ve/veya AKC gibi bir köpek kulübesi kulübüne kayıt kanıtı gibi belgelerdir. Evraksız köpek almak bazı aileler için işe yarayabilir. Ancak, bir yetiştirici sağlık sorunları için tarama yapmazsa, gelecekte hastalanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu unutmayın. Ve bu dikkate alınması gereken gelecekteki bir maliyettir.

Bir Barınaktan Bir Avustralya Çoban Köpeği Sahiplenebilir miyim?

Barınaktan bir Avustralyalı Çoban köpeği evlat edinebilirsiniz. Ancak çok çabuk yuva bulan çok popüler köpek ırklarıdır. Artı, birçok sorumlu yetiştiricinin, sahiplerinin köpekleri yeniden barındırmaya ihtiyaçları varsa barınak yerine kendilerine iade etmesi gereken bir sözleşmesi vardır. Bu, barınaklarda safkan Avustralyalıların bulunmasını diğer ırklara göre daha az olası kılar. Barınaklara bir alternatif, çevrimiçi kurtarma kuruluşları ya da Avustralyalı Kurtarma ve Yerleştirme Yardım Hattı .

Son düşünceler

Bir Avustralyalı Çobanı ailenize kabul etmenin maliyeti, ihtiyaçlarınıza ve köpeğe bağlıdır. Safkan bir Avustralyalının ömrü boyunca en az 49.320 dolara mal olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu kılavuzdaki fiyatların ortalama tahminler olduğunu unutmamak çok önemlidir. Temel bakımın ötesinde herhangi bir özel gereksinim veya ekstra içermez. Bir Avustralyalıya sahip olmak heyecan verici bir ayrıcalık ama aynı zamanda hazırlıklı olmanız gereken bir sorumluluk.

Yorumlar