Pekingese Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

pekinez, sevgiyle Peke olarak bilinen , Amerika'da nispeten nadir bir köpektir. Birden fazla yönden benzersizdir! Boyu küçük olabilir ama kendini patron olarak düşünmeyi seven, gürültülü ve gururlu bir köpektir. Ve sen saltanatı almazsan, o ailenin patronu olacak.

Bu alıngan kürk yumağı deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var onu dayanılmaz bir köpek divası yerine uslu bir köpeğe dönüştürebilecek olan. Bu nadide köpeklerden birini hayatınıza almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Pek çok insan bu köpekleri, birinin neye baktığını bilmeden alır.İşte bu kılavuzda, onun cinsinin özgeçmişinin her santimini ele alacağız ve onun, onun en iyisi olup olmadığını keşfetmenize yardımcı olacağız. yaşam tarzınız için doğru cins . Burada doğru ya da yanlış cevap yok, ancak araştırma yapmazsanız yanlış karar verebilirsiniz! Öyleyse başlayalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık14 Pound'a kadar
  • yükseklik simgesiYükseklik6-9 inç
  • ömür simgesiÖmür14-18 yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Krem, Açık Kahverengi, Gri, Kırmızı ve Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Siyah Maskeli Süper Kabarık Geyik Yavrusu

Eski Çin efsanesi, Pekingese köpeğinin bir aslan ve marmoset maymunundan geldiğini söylüyor.Pekingese'nin efsane, gizlilik ve fedakarlıkla dolu verimli bir tarihi vardır. DNA kanıtı, bu köpeğin tarihteki en eski köpek ırklarından biri olduğunu gösteriyor.Olduğuna inanılıyor 2000 yıl civarında ve Çin kökenlidir. Pekin'in başkenti, tam olarak, şimdi Pekin olarak biliniyor. Cins amacı her zaman arkadaşlıktı ve kraliyet için en iyi köpek seçimiydi.

Birinin onlardan kol köpeği olarak bahsettiğini duyduysanız, bunun nedeni imparatorluk efendisinin dökümlü kollarına oturmalarıdır.Çin efsanesine göre bir aslan marmoset'e aşık oldu (bir tür maymun). Aslan, Buddha'ya boyutunu küçültmesi, ancak daha küçük maymunla evlenebilmesi için cesur kişiliğini koruması için yalvardı. Budha dileğini yerine getirdi ve birlikteliğinden Pekingese yavrusu doğdu.

Bu muhtemelen doğru olmasa da Peke, aslan ve marmoset karışımına çok benziyor! Peke'nin nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor, ancak Çin ulusu düz yüzlü ırklar yaratmaya hayran kaldı.

Peke, kraliyet ailesinin iyi korunmuş bir sırrıydı. Birini çalmanın cezası ölümdü ve sıradan insanların onlara boyun eğmeleri bekleniyordu. o yabancılar tarafından keşfedildi 1860'ta İngilizler, Afyon Savaşı sırasında Pekin'in imparatorluk sarayına saldırdığında.Ailenin, Peke'lerinin çoğunu düşman tarafından ele geçirilmesini önlemek için öldürdüğü söyleniyor. Ancak beşi, yakalanmamak için intihar eden metreslerini korurken canlı bulundu.

Beş Peke İngiltere'ye geri götürüldü ve Kraliçe Victoria ve ailesine bir ödül olarak sunuldu. Peke son derece nadir olmasına rağmen, dünyanın geri kalanı bu egzotik ırktan büyülendi. Rascal adlı American Kennel Club'a (AKC) kayıtlı ilk Peke, 1906'daydı.

Amerika Pekingese Kulübü 1909'da kuruldu ve dedikleri gibi, gerisi tarih. O şimdi sürekli olarak yerleştirildi 90. ve 100. en popüler köpek ırkı arasında Amerikada.

Mizaç

Bir Sonbahar Gününde Küçük Sarışın Köpek

Bu bougie cinsinin, böylesine küçük bir köpek için çok fazla cesareti ve küstahlığı var.Pekingese inanılmaz bir tarihe sahiptir ve bu onun kişiliğinde kendini gösterir. Ne kadar özel olduğunu biliyor ve kendini beğenmişliğini görmek kolay. Herhangi bir partide ilgi odağıdır. Bu sevenler için harika olsa da büyük kişilik köpekler, kişiliğinin ele alınması gerekiyor.

Pekingese'nin kendi bağımsız yollarını kabul edebilecek deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı vardır. Ve Peke'nin buradaki liderlerin kendisi değil, insanları olduğunu bilmesini sağlayın.

Şimdi bunu aradan çıkardığımıza göre, onun nasıl biri olduğunu keşfedelim. Yeni başlayanlar için, o insanlarına tapıyor . Arkadaşlık için yetiştirildiğinden, onu arzuladığından emin olabilirsiniz. Size eşlik etmek için biraz köpek sıcak suyunun peşindeyseniz, bu köpek sizin için en iyi seçim olabilir.

O sevecen ve sevimli. Ancak evde çok fazla zaman geçirmeyen aileler için sorun olabilir. Birkaç saat sonra kendi kendine sinir krizi geçirecek.Onun azami sadakati, etraftaki bu küçük köpekle kimsenin zarar görmeyeceği anlamına da gelir. o yapar inanılmaz bekçi köpeği . Yüksek sesle havlaması ve alıngan tavrı, herhangi bir davetsiz misafiri korkutmak için yeterlidir. Bu cinsin yabancılara karşı sessiz ve sevimli olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Ailede en sevdiği kişiyi seçmeye ve onlara yapıştırıcı gibi yapışmaya meyillidir. Bu genellikle onun ana bakıcısıdır veya onu en çok şımartan kişidir.

Kimseden çöp almaz ve çizgiyi geçen insanları yerlerine koyar. Aynı şey, henüz köpeklerle nasıl başa çıkacağını bilmeyen aşırı heyecanlı küçük çocuklar için de geçerlidir. Bu nedenle, daha büyük çocuklu bir aile için en uygunudur.dachsador

Peke saldırgan olmasa da hoşgörüsüzdür ve biraz huysuz . Neyse ki, huysuz olduğundan daha eğlenceli. En sevdiği insanlarla oynamayı sever. Bu enerjik tüylü tabure, komik bir küçük karakterdir.

Boyut ve Görünüm

Kırmızı Bir Bankta Üç Çok Kabarık Beyaz Köpek

Pekeler çok küçüktür, en yüksek ağırlıkta sadece 14 pound ağırlığındadır, ancak kalın kürkleri sayesinde daha büyük görünürler.

Pekingese bir küçük boy köpek yani 14 kiloya kadar. Pençeden omzuna kadar 6 ila 9 inç boyundadır. O oyuncak köpek grubunun bir parçası ve bir Peke gördüğünüzde nedenini anlamak kolay. Ama hiçbir şekilde hassas değil. Aslan gibi, cesur ve cesur bir aura ile tamamlandı.

Pekingese önden arkadan daha kilolu görünüyor, ama bunun onun bol kürküyle çok ilgisi var. Zahmetsiz yürüyüşü, havada süzülüyormuş gibi görünmesini sağlar. Kuyrukları sırtında yüksektedir ve omurgasını hafif bir yay şeklinde yatar.Kafatası uzunluğundan daha geniştir, kafasına dikdörtgen bir şekil verir ve düz namlu zarf şeklindeki yüz . Burnunun üstünde alnına kadar birçok kırışıklığı olan brakisefali bir cinstir.

Kulakları uzun ve yassıdır ama çenesini geçmez. Kulaklarını olduğundan daha uzun gösteren tüyleridir. Gözleri iri, cesur ve arsız.

Ceket ve Renkler

Hafif Esinti Sırasında Muhteşem Köpek

Peke'nin kürkünü uzun ve kabarık tutmak, gösterilere katılanlar için yaygındır.

Pekingese'nin paltosu, onun ayırt edici bir özelliğidir. Birçok insanın neden onun yarı aslan olduğunu düşündüğünü görebilirsiniz! O sahip bir kalın ve yoğun olan çift kat . Astar yumuşak ve yünlüdür. Dış ceketi uzun, düz ve kaba dokulu. Vücudunun geri kalanına kıyasla boynu ve omuzları daha uzun ve özellikle kalın.

Genel olarak, ceketi yere dokunuyor. Tüylü kürk kulakların ve kuyruğun çevresinde bulunur. Pekingese'nizi konformasyon için göstermek istiyorsanız, Peke'nizi aşırı derecede kırpmamalısınız.

Peke'lerini göstermeyen birçok sahip, ceketini daha kolay yönetilebilir hale getirmek için saçlarını daha kısa keser. Peke'nin sahip olduğu birçok ceket rengi ndan şeçmek. Resmi olarak tanınan renkler bisküvi, siyah, siyah ve ten rengi, krem, açık kahverengi, açık kahverengi samur, gri, kırmızı, kırmızı samur ve Beyaz .

Pek çok Peke, yüz çevresinde maske olarak da bilinen daha koyu saçlara ve kulakların uçlarına sahip olacaktır. Burun ve pati yastıkları gibi özellikleri her zaman siyah olacaktır.

Egzersiz Gereksinimleri

çimenlerde koşan açık kahverengi köpek

Toplamda 30 dakikalık oyun süresi ve yürüyüşler, bu minik köpeğin sağlıklı kalabilmesi için egzersiz gereksinimlerini karşılaması için gereken tek şey.

Pekingese, sadece ihtiyacı olan orta derecede aktif bir köpektir. 30 dakikaya kadar egzersiz her gün. Yürüyüşlerde size eşlik edecek küçük, enerjik bir köpek ya da bir koşu partneri arıyorsanız, bu köpek size göre değil. Bunun yerine parkta ve mahallede sofistike gezintileri tercih ediyor.

Onu bir parkın etrafında yırtmaya gerek görmüyor; o bunun için fazla lüks , sevgilim! Ayrıca egzersiz seansları arasında oynamaktan zevk alacak ve oyuncak zamanı günlük egzersizinin bir parçası olacak. Ama o da bir kanepe patatesi değil! Onu günlük pençe devriyelerine çıkarmazsanız, çabucak heyecanlanacaktır.

Temel egzersiz ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece, o gerçekten de mutlu bir tavşan olacaktır. Onu evinin sınırlarından çıkarmak ve kendi yoluna sapmasını ve evini aşırı korumasını önlemek için sosyalleştirmek önemlidir. Onu köpek parkına götür ve herkes onunla oynamak isteyecektir. Hem köpekler hem de insanlar.

Yaşam koşulları

Küçük Köpek Pencereden Dışarı Bakıyor

Bir Peke, büyük evlere kadar küçük apartman dairelerinde yaşamaktan mutludur.

köpek kaka yemeyi bırak

Peke uyarlanabilir bir köpek yaşam koşullarına gelince. Rahat ve sıcak olduğu sürece, asil kıçını herhangi bir yere park etmekten mutluluk duyar.

Bir avlu da bir gereklilik değildir, bu yüzden bir apartman köpeği gibi harika bir seçenek sunar. Bir avluya erişimi varsa, bunun Peke kanıtı olduğundan ve dışarı çıkamayacağından emin olun. Çünkü yapabilirse yapacak!

Sadece daha büyük çocukları olan bir aile için en uygun olduğunu daha önce belirtmiştik. Esas olarak küçük boyutu ve hoşgörüsüz doğası nedeniyle. Diğer köpeklere gelince, her şey onun bir yavru olarak ne kadar iyi sosyalleştiğine bağlıdır.

Genel olarak, Peke diğer küçük boyutlu köpeklerin arkadaşlığını sever . Diğer büyük köpeklerle yaşayabilir, ancak yüzüne çıktıklarında onlara haber verir. Onlarla birlikte bir yavru olarak yetiştirilirse, iyi durumda olmalı. Değilse, çoğu köpek gibi, yavaş ve düzenli bir giriş gerekli olacaktır.

Eğitim

Dilini Çıkarmış Çok Kabarık Siyah Köpek

Testis Peke'yi eğitmek biraz daha fazla zaman ve sabır gerektirdiğinden çok erken başlamak iyidir.

Pekingese kendi başına bir yasadır ve çok eğitmek zor . Bu nedenle, itaat yarışmalarını kazanmak için ultra eğitilebilir bir köpek arayanlar son derece hayal kırıklığına uğrayacaklar. O bağımsız ve tamamen inatçı, en iyi eğitim ile akşam. Bu onun bir sınıf olarak sınıflandırılmasına neden oldu. daha az zeki köpek ırkı bunu gerçekten çok bağımsız olmaya bağlayabildiğiniz zaman.

Ancak, ona temel görgü kurallarını öğretme şansı istiyorsanız, adımlarını atması ve erken yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekir. onu bir köpek yavrusu itaat sınıfı , ve bu ona ilk günden patronun kim olduğunu gösterecek.

'Gerçekten - bu küçük köpek mi?' diye düşünüyor olabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, onun asi ve şımarık hale gelmesi, 'küçük köpek sendromu.' Hâlâ biz ölümlülerin ona boyun eğmesi gerektiğini düşünüyor.

Adil ama sıkı eğitim Peke'yi eğitmenin en iyi yoludur. Olumlu pekiştirme eğitim yöntemini kullanın ve bir tedavi istiyorsa onu kazanması gerektiğini öğrenecektir.

aynı zamanda onu sosyalleştirmek önemli hem de küçük yaştan. Baskın ve koruyucu karakteri, diğer insanlara ve hayvanlara nasıl kibar olunacağını öğretmezse, bir avuç olabilir. Güvenini geliştirmek için onu mümkün olduğunca çok sayıda köpeğe ve insana maruz bırakın. Köpek parkları bu nedenle harika!

Peke'nizin sandık eğitimi, almak isteyeceğiniz başka bir eğitim yönüdür. Yalnız bırakılmaktan nefret eder. Ve bunu çok sık yaparsanız, en sevdiğiniz şeyleri yok ederek size bir ders verir. Bir sandık kullanmak sadece onu beladan uzak tut , ancak araştırmalar kasaların kaygıyı azaltmak için uzun bir yol kat ettiğini gösteriyor.

Sağlık

Mutlu Kıdemli Köpek Güneşe Gülümsüyor

Uygun egzersiz ve iyi bir diyet ile bu cins 14 yıla kadar yaşayabilir.

Pekingese, 12 ila 14 yıllık nispeten sağlıklı bir ömre sahiptir. Ama o köpek ırklarının en sağlıklısı değil . Anne ve baba olarak, ona bakmak için elinizden gelen her şeyi yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Onu sağlıklı tutmanın en basit yollarından bazıları, düzenli olarak egzersiz yapmak, kaliteli beslenmesini sağlamak ve veteriner kontrollerini ve aşılarını güncel tutmaktır. Sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak, Peke'nizin sağlıklı bir yavru olma şansını artırır.

Tüm köpek ırkları gibi Peke de belirli sağlık koşullarına duyarlı diğerlerinden daha fazla. Peke'nizin bunlardan herhangi birinden veya hepsinden muzdarip olacağı anlamına gelmez. Ancak bunlardan haberdar olmanız ve semptomları anlamanız önemlidir.

patella çıkığı

Bu aynı zamanda yaygın olarak 'kaymış boğumlar' olarak da bilinir. Ve esasen diz kapağının yerinden çıktığı ve yüzdüğü yerdir. Bu, küçük köpek ırklarında yaygın bir sorundur ve bunun dört aşaması vardır. Sonunda, yavru için çok acı verici hale gelebilir ve ciddi aşamaları ameliyat gerektirir. Bir uzuvda topallık veya anormal bir yürüyüş fark ederseniz, en iyisi ona bakmaktır.

Göz Koşulları

Pekingese, birkaç göz rahatsızlığına eğilimlidir. Düz yüzü, namlu onları korumadığı için gözlerinin yaralanmaya eğilimli olduğu anlamına gelir. Yapışkan mobilyalar olmadan yaşam ortamının güvenli olduğundan emin olun. Entropion, göz kapağının içe doğru yuvarlandığı yerdir ve distikiyazis, fazladan kirpiklerin içe doğru büyüdüğü ve gözü tahriş ettiği yerdir. Kuru göz ve kornea ülserleri de yaygın göz endişeleridir. Tüm koşullar, tedavi edilmezse tam körlüğe yol açabilir, bu nedenle herhangi bir endişeyle hızlı bir şekilde harekete geçmek önemlidir.

Brakisefalik Sendrom

Bu, düz yüzlü ırklara ve neden olduğu ilgili sağlık sorunlarına verilen terimdir. Burun deliklerinin dar, damak yumuşak ve soluk borusunun küçük olması nedeniyle ciddi solunum problemlerine neden olur. Çok fazla burnunu çekecek ve egzersiz sırasında hızla yıpranacağını fark edeceksiniz. Vücut ısısını da düzenlemek için mücadele edecek, bu nedenle egzersiz sırasında her zaman dikkatli olunmalıdır. Günün serin saatlerinde egzersiz yapmak ve ağırlığını düşük tutmak önemlidir.

Deri kıvrımlı dermatit

Düz namlu ve burnunun etrafındaki rulolar, sürtündükleri ve nemi tuttukları için sıklıkla enfekte olurlar. Yaralar, kızarıklık veya kötü bir koku fark ederseniz, onu veterinere götürmeniz gerekir. Topikal tedaviler sorunu çözebilir, ancak aşırı durumlarda ameliyat gerekebilir. Enfeksiyonları uzak tutmak için düzenli temizlik gereklidir.

Mitral Kapak Hastalığı

Bu, kalbin mitral kapağının kusurlu hale geldiği ve gerektiği gibi kan pompalayamadığı yerdir. Bu, yaşlı köpeklerde yaygın bir kalp rahatsızlığıdır. Ne yazık ki Peke, bu durumu genç yaşta geliştiren birkaç köpek ırkından biridir. Genellikle kalp üfürümünü tespit eden veteriner tarafından tespit edilecektir, bu nedenle düzenli sağlık ziyaretlerine ayak uydurmak önemlidir.

Beslenme

Siyah Maskeli Küçük Geyik Yavrusu Bir Kemiği Kemiriyor

Şık bir köpek, lüks bir diyeti tercih etme eğilimindedir, bu nedenle, küçük cins köpekler için formüle edilmiş Peke yüksek kaliteli köpek mamasını sunun.

Pekingese, yalnızca arada ihtiyaç duyacak küçük bir köpektir. yarım su bardağı yemek ve bir su bardağı Her gün en az iki oturuma bölün. Onu beslediğiniz miktar, büyüklüğüne, yaşına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır.

İzin verirseniz daha fazla yemek yer, bu yüzden fazla kilolu olmasına izin vermemek önemlidir. Bu sadece diğer sağlık sorunlarına yol açmakla kalmayacak, aynı zamanda solunum problemlerini de kötüleştirecektir.

Peke'nizi her zaman besleyin en kaliteli beslenme karşılayabileceğiniz ve yaşa uygun (yani köpek yavrusu, yetişkin ve yaşlı). Küçük ırklar için tasarlanmış bir mama tanesi gerekli olacaktır çünkü muhtemelen standart boyutlu mama tanelerini yemekte zorluk çekecektir. Cildini sağlıklı tutmak ve tüylerini beslemek için omega yağları yüksek bir mama tanesine bakın.

Peke'nizin telaşlı bir yiyici olduğunu görebilirsiniz. Sadece en iyisini yiyecek! Bu durumda, onu cezbetmek için bisküvilere biraz su veya düşük sodyumlu et suyu eklemeyi deneyin. Onu insan mamasıyla şımartma çünkü bir daha asla köpek maması yemeyecek!

tımar

Tüyleri Kesilmiş Tüylü Köpek

Tutarlı bakım, Peke'nizin kalın ve tatlı kürkünün estetiği için hayati önem taşır.

Pekingese'nin paltosu biraz bakım gerektiriyor, ancak bunu zaten tahmin ettiğinizi varsayıyoruz! Tutarsan onun ceketi uzun , o isteyecek günlük fırçalama süpürdüğü kir ve kalıntıları seyahatlerinden çıkarmak için. Orada sık sık yapraklar, dallar ve diğer nesneler bulacaksınız ve sakız en kötüsü! Ve ceketinin paslanmasını önlemek için.

Tarzını daha kısa tutmayı seçerseniz, haftada iki kez fırçalayabilirsiniz. Dökülme mevsimlerinde biraz daha fazla tüy dökecektir, bu nedenle daha uzun fırçalama seansları gerekecektir. Peke için en iyi fırça, tüm yıl boyunca daha ince bir fırçadır.

Pekingese'nin ihtiyacı var ayda bir banyo yapmak . Onu bundan daha fazla yıkamamaya çalışın çünkü doğal kürk yağlarına ve cildine zarar verirsiniz. Yulaf ezmesi gibi doğal içeriklerden yapılmış yumuşak bir formül kullanın.

Yüzünün etrafındaki deri kıvrımlarının, cilt enfeksiyonlarını uzak tutmak için köpek kırışık temizleyicisiyle günlük olarak temizlenmesi gerekir. Deri kıvrımlı dermatiti için ilaçlı bir şampuan reçete edilmişse, bunu kullandığınızdan emin olun.

Peke tırnakların düzenli olarak kesilmesi gerekecek hızla büyüdükçe ve egzersiz yoluyla onları doğal olarak yıpratmaz. Peke'nin siyah tırnakları olma eğilimindedir, bu nedenle tırnaklarının içindeki kan damarına dikkat etmeniz gerekir. Şüpheniz varsa, bir kuaförden bunu yapmasını veya size nasıl yapıldığını göstermesini isteyin.

Küçük ağzı ve sıkışık dişleri de haftada en az üç kez diş temizliği gerektirecektir. Bir köpek diş macunu kullanın ve uzun bir yol kat edecektir. periodontal hastalıkları önlemek oyuncak ırklarında yaygındır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çimenlerin Arasında Çalışan Çok Küçük ve Sevimli Köpek Yavrusu

Bu nadir yavrular için yaklaşık 1.000 $ ve üzerinde başlayan güzel bir kuruş ödemeyi bekleyin.

Pekingese bir nadir köpek ırkı Amerikada. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, muhtemelen kaliteli bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeniz gerekecek. Ayrıca, muhtemelen bir bekleme listesine de alınacaksınız.

İyi bir yetiştiriciyle çalışmak önemlidir çünkü onlar sağlıklı yavrular yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. AKC'nin bir Pekinez yetiştiricilerinin listesi , aramaya başlamak için harika bir yerdir.

Sorumlu bir yetiştiriciden bir Peke yavrusunun ortalama fiyatı 1.000 $ ve 1.500 $ . Bundan çok daha azı, onların en iyi yetiştiriciler olmadıklarının bir işaretidir. Ve eğer ödüllü bir soydan gelen bir gösteri yavrusu peşindeyseniz, birkaç bin dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz. Her zaman sağlık sertifikaları isteyin ve yavrularla ve anneleriyle şahsen tanıştığınızdan emin olun.

Labrador köpeği

Düşük kaliteli bir yetiştirici sizi düşük bir fiyatla cezbedecektir. Size baskı yaparlarsa, ayrıntılar konusunda çekingen davranırlarsa veya göze çarpan bir yerde sizinle buluşmak isterlerse, uzaklaşın.

Bir köpeği hayatınıza kabul etmek, vereceğiniz en büyük kararlardan biridir, bu yüzden en iyisi bunu doğru şekilde yapmaktır. Sorumsuz yetiştiriciler ve yavru değirmenlerinin hasta köpek yavruları üretme olasılığı daha yüksektir . Bu yüzden lütfen onları işin içinde tutmayın.

Ayrıca bir köpek yavrusu yetiştirmenin ve ona bakmanın maliyetini de hesaba katmanız gerekir. hayatının geri kalanı . Her şeye minyatür olarak ihtiyaç duysa da, yine de maliyetleri hesaba katmanız gerekiyor. Veteriner faturaları, sigorta ve düzenli tımar, sadece birkaç şey saymak gerekirse, hepsi toplanır. Ayrıca, bu cins sadece en iyinin en iyisini giyer!

Kurtarma ve Barınaklar

Küçük Geyik Yavrusu ve Kara Köpek

Bir kurtarma Peke bulma şansınız var, sadece yerel barınağınıza bakmanız ve kurtarma hizmetlerini yetiştirmeniz gerekiyor.

Tabii ki, bir Pekingese köpek yavrusu almak, sahip olduğunuz tek seçenek değil. Bunun yerine, neden bir kurtarma barınağından bir Peke köpeği evlat edinmeyi düşünmüyorsunuz? Elbette, nadir olduğu için kurtarma barınaklarında daha da nadirdir.

Her zaman Peke'ler vardır ömürlük evlerinin ihtiyacı . Sadece, onları bulmak zorundasın. Sadece bir hayat kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda evlat edinmenin maliyeti, bir köpek yavrusu satın almaya kıyasla genellikle çok daha düşük maliyetlidir.

senin için dışarı çıkmayı dene yerel kurtarma barınağı ve oradaki görevlilerle konuşun. Biraz sevgiye ihtiyacı olan yakındaki bir Peke hakkında bilgi sahibi olabilirler. Hemen bir Peke bulmayı beklemeyin; tüm güzel şeyler zaman alır.

Alternatif olarak, özel cins kurtarma organizasyonları orada, örneğin Pekingese Hayır Vakfı . Bu vakıf, zamanlarını ve çabalarını sadece bu ırka adamıştır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Pekingese çok küçük ama çok alıngan!
 • Bağımsız ve inatçıdır.
 • Hemen itaatkar bir aile hayvanı olmasını beklemeyin.
 • İnsan ailesine tapıyor ve onlarla vakit geçirmeyi seviyor.
 • Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar.
 • Peke'nin günde sadece 30 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır.
 • Bu yürüyüşler ve açık hava oyunlarından oluşabilir.
 • Harika bir bekçi köpeğidir, ancak sık sık havlar.
 • Pekingese, evini ve ailesini çok korur.
 • Diğer köpeklere karşı kibar olmasını istiyorsanız, düzenli olarak sosyalleşmesi gerekiyor.
 • Bu, bu cins için ömür boyu sürecek bir eğitim ihtiyacıdır.
 • Daha büyük çocukları olan bir ailenin yanında kalması gerekiyor.
 • Cins, küçük çocuklara veya kaba oynayanlara karşı biraz hoşgörüsüz olabilir.
 • Aslan mantosunu ve yelesini yönetmek istiyorsanız, ceketinin günlük bakıma ihtiyacı var.

Son düşünceler

Pekingese bir benzersiz ilginç yavru narin ve narin bir oyuncak kediden başka bir şey değil. Herkes için ideal bir cins olmadığını söylemek güvenli. Ama ona ihtiyacı olan her şeyi sunabilenler, onun içinde en iyi yardımcıyı bulacaklardır.

Bir aslan kişiliğine, bir Rottweiler'ın havlamasına ve en sevdiğiniz pop yıldızının diva tavrına sahip. Ama karşılığında en sevdiği insanlara gösterdiği tüm bu sadakat ve sevgiyle, başka türlü alamazlardı. Onu çok uzun süre yalnız bırakmayın ya da ayak dayama yeri sanmayın, sonsuza kadar mutlu yaşayacaksınız!

Yorumlar