Cavalier King Charles Spaniel Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Cavalier King Charles Spaniel, iki köpek dünyasının en iyisidir. Sportif Spaniellerin enerjik tavırlarıyla karıştırılmış, arkadaşlık için yetiştirilmiş güzel oyuncak köpeklerin bir karışımıdır. Onun tatlı karakteri ve arkadaş canlısı doğası, ona sıkı bir aile favorisi olması için ödünç verdi . Son on yılda, kendisini AKC tarafından sürekli olarak sıralanan en sevilen 20 köpek ırkında buldu.

Bu cins aynı zamanda Comfort Cavalier, Cavie, Cav ve sadece Cavalier olarak da bilinir. Aslen İngiltere'de kurulan bu cins 17. yüzyıla kadar gider . Bu cins mükemmel bir aile arkadaşıdır, dolayısıyla “Comfort Cavalier” takma adlarıdır.Cavie ile ilgili iyi haber, çoğu aileyle iyi geçinecek olmaları. Çocuklu ya da çocuksuz ailelerde başarılıdırlar. Ayrıca çok evcil hayvanlı evlerde harikadırlar. Ama var birkaç cins özelliği Bu cinsin aileniz için mükemmel bir uyum olduğunu tam olarak söyleyebilmeniz için önce bilmeniz gerekir. Hadi atlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık13-18 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik12-13 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiRenklerRuby, Blenheim, Siyah Beyaz, Siyah ve Tan
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Siyah ve Kırmızı Spaniel Köpek

Cins, 17. yüzyılda Büyük Britanya'da ortaya çıkar.Cinsin tarihi iniş ve çıkışlarla dolu. İngiltere'deki göletin karşısından geliyor ve yüzyıllardır etrafta. bu Toy Spaniel atadır cins ve kraliyet tarafından hayran kaldı. 16. yüzyılda İskoç Kraliçesi Mary'nin, Toy Spaniel'i ile birlikte kafasının kesilmesine eşlik ettiği söyleniyor.inciYüzyıl. 17'deinciyüzyılda, Kral II. Charles asla bir Toy Spaniel'siz değildi. Ülkesini yönetmekten çok Toy Spaniel yetiştirmekle ilgileniyordu.

Charles II'nin saltanatı yapışkan bir sona geldiğinde, Toy Spaniels itibarı da arttı. Çok azı vardı Victoria döneminde. Kalan birkaç köpek, yeni favori köpek türü olan Asya düz yüzlü ırklarla yetiştirildi. Bu, bugün bildiğimiz şeyi yarattı. İngiliz Oyuncak Spaniel . Ancak türün bazı meraklıları, eski Toy Spaniel'i hayata döndürmek istedi.

Roswell Eldridge adında Amerikalı bir adam, üreyebilen İngiliz yetiştiricilere para ödülü teklif etti. Eski dünyanın İspanyolları . Zengin ödül, Kral II. Charles'ın zamanındakilere benzeyen yetiştiricileri ve Spanielleri teşvik etti. Ve onlara Cavalier King Charles Spaniel adı verildi. HBO TV dizisi 'Sex and the City'den sonra Amerika'da popüler oldu ve o zamandan beri popüler bir aile refakatçi köpeği oldu.Mizaç

Dışarıdaki Kırmızı ve Siyah Köpekler

Aile arkadaşları olarak sadakatlerine uyan az sayıda ırk vardır.

Cav, karşılaşabileceğiniz en tatlı köpek ırklarından biridir. O kadar nazik ve sevecen ki, çoğu kişi onu hastalıklı tatlı olarak tanımlıyor. arayan sahipleri için idealdir. refakatçiye bağımlı köpek doğurmak. Bu adam etraftayken, asla yalnız olmayacaksın.

köpek kaldırma koşum takımı

Daha bağımsız bir köpek arıyorsanız, bu adam sizin için değil. Herhangi bir süre yalnız bırakılmaktan nefret eder. Çoğu Cavs ayrılık kaygısı yaşamak . Bu yüzden, onu çoğu gün birkaç saatten daha uzun süre bırakmayı planlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. O da değişmek istemeyen çok hassas bir köpektir.Eline geçen her fırsatta, söyleyebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde kucağında olacak, Kral Charles. Küçük boyutu sayesinde kucağınıza mükemmel bir şekilde oturacaktır. Çocuklar için yeterince havalı, büyükanne ve büyükbabalar için yeterince sevimli ve aradaki herkes için mükemmel.

Herkes Cav'in yeni en iyi arkadaşı olma potansiyeline sahiptir. Ziyaretçileriniz varsa heyecandan havlayacak ve onu harika bir alarm zili yapacaktır. Golden Retriever'a benzer veya horoz İspanyol , Cav harika bir bekçi köpeği değil. Yavru köpeğinizin davetsiz misafirleri ölümüne yalama olasılığı daha yüksek olabilir!

Bir başka çekiciliği de çok yönlülüğüdür ve o uyarlanabilir neredeyse tüm aile türlerine. Temel ihtiyaçları karşılandığı ve kendisine eşlik edildiği sürece, yapmak istediğiniz her şeyi yapmaktan mutluluk duyar. Soğumak ister misin? O istekliden daha fazlası. Görev zamanı? Kovayı alacak. Ya da kıçını kaldırıp oynamanın zamanı gelmiş olabilir mi? Ona oyuncakları göster ve o orada.

Boyut ve Görünüm

Çimenlerde İki Güzel Renkli Köpek

Daha küçük bir köpek olan Cav, nadiren 13 inç yüksekliğindedir.Bu küçük boyutlu bir köpek ırkı . Cavalier, 13 ila 18 pound ağırlığında ve 12 ila 13 inç arasında ölçüyor. Oyuncak grubundaki en büyük köpek ırklarından biridir, ancak en küçük Spaniel ırklarından biridir. Yemyeşil paltosunun altında şaşırtıcı derecede kaslı ve kare, ama yine de, bu sportif Spaniel etkisi.

Cins standardı, onu gerçek zarafet ve kraliyet görünümü ile mizaçta eşcinsel olarak tanımlar. Onun gözler büyük , yuvarlak ve koyu renklidir. Cav'ın kulakları başının üzerinde yüksektedir ve çene çizgisinin altına düşecek kadar uzundur. Yürürken kuyruğu yüksek ve sürekli hareket halindedir, bu da neşeli karakterine katkıda bulunur. Genel olarak, orantılı bir şekilde şekillendirilmiştir.

Ceket ve Renkler

Ahşap Dalda Yedi Köpek

Cins standardını karşılayan birkaç renk kombinasyonu vardır.

Bu cins var orta uzunlukta bir ceket ipeksi ve yumuşaktır. Düzdür, ancak çoğunda hafif bir dalga bulunur. Genellikle kulaklarında, boynunda, bacaklarında ve kuyruğunda tüylerinin geri kalanından daha uzun olan tüyler bulunur. Cavalier Spaniel'in bir şovu varsa, ceketinin kesilmesine izin verilen tek kısmı ayak parmaklarının arasındaki pedlerinin etrafındaki tüylerdir.Kışın onu sıcak tutan ve yaz aylarında sıcaklığını düzenleyen çift katlı bir ceketi var. o ortalama bir parçalayıcı , ancak dökülme mevsimlerinde biraz daha fazla dökülecek. Bakım ihtiyaçlarını ileride tartışacağız, ancak bakım programı çok fazla sorun değil.

Siyah ve ten rengi, siyah ve beyaz, blenheim ve yakut olmak üzere dört kaplama rengi seçeneğine sahiptir. bu en popüler renk blenheim inci beyazı bir ceket tabanı üzerinde zengin bir kestane rengi olan. Blenheim, adını Blenheim Sarayı'ndaki ikametinden alan Kral II. Charles'ın tercih ettiği renkti. Ve bu rengin yoğun üremesi, en popüler olmasına neden oldu. Birçok Blenheim'ın alnının üstünde pastil olarak adlandırılan başparmak büyüklüğünde kestane rengi bir lekesi vardır.

Egzersiz Gereksinimleri

Köpek Açık Havada Çimlerde Egzersiz Yapıyor

Bu cins, her gün sadece yaklaşık 30 dakika egzersiz gerektirir.Yaşam tarzınıza çok uyumlu, rahat bir yavru bekleyin. Yani, yapmak istediğin buysa, bütün gün seninle kanepede mutlu bir şekilde uzanabilir. Aynı şekilde, daha aktifseniz, dışarıda egzersiz yaparak birkaç saat geçirebilir. Genelde ihtiyacı var günde 30 dakika egzersiz uyarılmış ve sağlıklı kalmak için. Yoğun getirme oyunlarının yapacağı gibi, mahallede bir gezinti yapacaktır.

Bu onun büyük bir çekiciliğidir, bu da onu hemen hemen her türlü aile için uygun . Genç maceraperest çiftlerden, mahallede bir yürüyüş dışında evlerini terk etmeye pek ilgisi olmayan emekli bireylere kadar. O gün çok fazla egzersiz yapmaya hazır değilseniz, beynini evde uyarmak için birkaç köpek oyuncağına yatırım yapın. Nefis ikramların büyük bir hayranıdır, bu yüzden tedavi dağıtan bulmaca oyuncağı büyük bir hit olacak.

Yaşam koşulları

Genç Spaniel Köpek Açık Havada Çimenlerde

Bu cins, apartman hayatı da dahil olmak üzere çeşitli yaşam koşullarında başarılı olabilir.

Bu cins apartman yaşamına çok uygundur ve evdeki sakinliği onu bu yaşam tarzına iyi bir şekilde ödünç verir. İçindeki İspanyol bir bahçeye erişimi takdir edin , ancak bu diğer bazı köpek ırklarına kıyasla bir zorunluluk değildir. Bir avluya erişimi varsa, güvenliği sağlanmalıdır. Sadece kediler ve kuşlar gibi ziyaret eden avlu hayvanlarını kovalamayacak. Ama aynı zamanda hiç sokak zekası yok! Arkadaş veya yiyecek aramak için ortalıkta dolaşmak başını belaya sokabilir.Sakin doğası, onun için ideal olduğu anlamına gelir. küçük çocuklu aileler . O tatlı ve naziktir ve onları devirmeyecek kadar küçük ama heyecanlı oyunlarına dayanacak kadar sağlamdır. Birlikteyken çocukları ve köpekleri daima denetleyin ve çocuklara köpeklerle nasıl başa çıkacaklarını öğretin. Ama genel olarak, iyi anlaşacaklarından emin olabilirsiniz.

O da yapacak diğer köpeklerle iyi geçin eğer iyi sosyalleşirse Genel olarak, orta derecede düşük bir av sürüşüne sahiptir, bu da muhtemelen kediler gibi diğer hayvanlarla yaşayabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, içindeki Spaniel güçlüyse, daha yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir, bu da diğer köpek olmayan hayvanlarla yaşayamayacağı anlamına gelir. Bu, vaka bazında değerlendirilmesi gereken bir şeydir. Onu çok evcil hayvanlı evinize davet etmek istiyorsanız, bunu yetiştiricinizle tartıştığınızdan emin olun.

Eğitim

Küçük Köpek Açık Havada Topu Kovalıyor

Bu cins çok duyarlıdır ve eğitilmesi son derece kolaydır.

Bu cins son derece zeki ve zekidir. Efendisini memnun etme hevesi onu eğitilebilir bir köpek yapar. Bu onu ilk kez köpek sahipleri için ideal kılar. Olumlu pekiştirme yöntemi onu eğitmenin en iyi yoludur. Duyarlı bir köpektir ve ödüle ve olumlu övgüye bağırmak yerine çok daha iyi yanıt verecektir. Çok fazla bağırırsan somurtur ve senden tamamen kaçınır. Cav, treni tasmalı olarak kullanmak kolaydır ve genellikle yürüyüşlerde oldukça iyi sonuç verir. daha küçük bir köpek koşum takımı ile donatılmış onların minyon çerçevesine sığdırmak için.

Tıpkı tüm köpekler gibi, tek yapmak istediği yemek yemek ve etrafta uzanmak olduğu bir izin günü olabilir. Ve aklındaki son şey bir antrenman seansı. Ama hepimizin bildiği ve sevdiği kibar ve hoş bir köpeğe dönüşmesi için, eğitiminde ısrarcı olmak . Özellikle o bir yavru olduğunda. Nefis ikramlar onun motivasyonu olacak, bu yüzden onu eğitme girişimlerinizi görmezden gelirse, en sevdiği yemeği kırbaçlayın.

Eğitim sürecinin en önemli kısımlarından biri, sosyalleşme . Ona sadece diğer köpeklerle nasıl davranacağını öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda onu kendine güvenen bir köpeğe dönüştürecektir. Bazı Cav'ler hassastır, eğer onun öz güvenini inşa etmezseniz bu utangaçlığa dönüşebilir. Onu tüm şekil ve büyüklükteki mümkün olduğunca çok köpekle karıştırın.

Cavalier, çok muhtaç ve refakatçi bağımlı bir köpektir. Cav'ler büyük ihtimalle ayrılık kaygısı yaşıyor. Onu bir köpek yavrusu olarak yalnız bırakmak önemlidir, böylece kendi şirketinde vakit geçirmeye alışır. Cav'inizi bir sandıkla eğitmeyi düşünün. Endişeli köpekler için yapılmış sandık . Bu ona kendi alanını verecek ve kaygısını yatıştıracaktır.

Sağlık

Dışarıda Zıplayan Sağlıklı Yetişkin Köpek

Cav'ınızın yaklaşık 12-15 yıl yaşamasını bekleyin.

Bu cinsin beklenen bir 12 ila 15 yıl ömrü . Tüm safkan köpekler gibi o da belirli sağlık koşullarına daha yatkın diğerlerinden daha fazla. Aşağıda, cinsi etkilemesi muhtemel en yaygın sağlık koşulları verilmiştir. Bu liste ayrıntılı değildir, ancak başlamak için harika bir yerdir.

Kalça displazisi: Kalça displazisi, düzensiz kemik büyümesi nedeniyle kalça soketi düzgün şekilde oluşmadığında ortaya çıkar. Bu tutarsız büyüme, artan aşınma ve yıpranmaya neden olur ve bu da sonunda hareketlilik sorunlarına ve ağrılı eklemlere yol açar. Bu genellikle daha sonraki yaşamda ameliyat gerektirir.

toprak banyosu köpek şampuanı yorumları

Patella lüksü: Patellar diz için anatomik bir terimdir ve bu durumda luksasyon esasen çıkık anlamına gelir. Diz kapağı, hareket sırasında ağrılı bir şekilde içeri ve dışarı yüzer. Bu, küçük köpek ırklarında yaygındır.

Göz koşulları: Çeşitli göz sorunlarına eğilimlidirler. Cinsi etkileyen en yaygın koşullar, kuru göz olan keratokonjonktivit sicca'dır. Ve ilerleyici retinal atrofi.

Kardiyak koşullar: En yaygın endişe mitral kapak hastalığıdır. Etkilenen köpekler kalp mırıltısı geliştirir. Zamanla, valf kalınlaşır ve kanın kalbe geri dönmesine neden olur. Bu, kalbin verimliliğini azaltır ve sonunda kalp yetmezliğine yol açar.

siringomiyeli: Bu, omurilikte sıvı dolu boşlukların geliştiği karmaşık bir nörolojik bozukluktur. Bu acı verici ve zayıflatıcıdır ve yalnızca MRI taraması ile teşhis edilebilir. Köpeğinizin boynunu kaşıdığını veya sebepsiz yere sarsıldığını fark ederseniz, bu onun sahip olduğuna dair bir işaret olabilir.

Beslenme

Yemek Masasında Aç Köpekler

Yavrunun her gün en az bir fincan birinci sınıf köpek maması yemesini bekleyin.

Cav'nizin yaklaşık olarak tüketmesini bekleyin bir fincan yemek her gün. Bu, Cavalier'inizin ne kadar egzersiz yaptığına bağlı olacaktır. Çünkü günün çoğunda popo üzerinde tembellik yapmayı seviyorsa, o kadar fazla ihtiyacı olmayabilir. Her zaman paket talimatlarını izleyin. Küçük ağızlı bir köpek yavrusu olarak, onu beslemeniz gerekecek. küçük ırklar için formüle edilmiş köpek maması .

İLE yüksek kaliteli mama tanesi, Spaniel'inizi beslemek için en iyi diyettir. . Sadece tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayan dengeli bir diyet sunmakla kalmaz. Ancak aynı zamanda gevrektir ve dişlerinde plak oluşumunun parçalanmasına yardımcı olabilir. Bazı Cavalier Spaniel'ler telaşlı olduğu bilinen onların yiyecekleriyle. Kuru mamayla burnunu yukarı kaldırdığını görürseniz, aromayı serbest bırakmak için biraz ılık su veya düşük sodyumlu et suyu eklemeyi deneyin.

Birçok Cav açgözlü köpekler . Kelimenin tam anlamıyla içlerine başka bir şey sığdıramayana kadar mutlu bir şekilde yiyecekler. Bu, yiyecek alımına yakından bakmanız gerektiği anlamına gelir. Çok domuz gibi görünüyorsa veya pullar kırmızı renkte yanıp sönüyorsa, iki şey yapmanız gerekir. İlk olarak, onu daha az kalori ve yağ içeren bir kilo yönetimi mamasıyla değiştirin. Ve onu daha çok çalıştır. Fazla kilolu olmak kötü sağlıkla bağlantılıdır, bu yüzden ciddiye almanız gerekir.

tımar

Mavi Havlu ile Köpek Banyosu

Bu cinste fazla kılları minimumda tutmak için düzenli bir bakım rutinine bağlı kalın.

Bu cins için tımar rutini nispeten basittir. Bir tarak veya kaygan bir fırça ile fırçalamaya ihtiyacı olacak haftada iki ila üç kez . Bu, orta uzunluktaki dalgalarının ve tüylü kürkünün birbirine karışmamasını sağlamak içindir. Ayrıca ölü saçları, kiri temizlemeye ve güzel görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Sonbaharın sonları ve ilkbahar ayları olan tüy dökme mevsimlerinde haftada üç ila dört kez fırçalamalısınız. Bu, tüyleri diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken diken ve tüy dökmek ve saç dökülmesini daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

Nispeten temiz bir köpektir ve sadece onu gerektiği gibi yıka . 8 ila 12 hafta arası ideal miktardır. Onu asla bundan daha sık yıkamayın. Aksi takdirde, doğal kaplama yağlarına zarar verme riskiniz vardır. Onu şampuanlarken, cildine karşı nazik olması için doğal malzemelerle yapılmış özel bir köpek şampuanı kullanın.

Diğer köpekler kadar aktif olmadığı için tırnaklarını kes çünkü doğal olarak yıpranmazlar. Genel kural şudur: Yere vurduklarını duyabiliyorsanız, çok uzundurlar. Ek olarak, daha küçük ağzı, zayıf diş sağlığı şansını artırır. Bu nedenle, periodontal hastalıkları uzak tutmak için dişlerini köpeğe özel diş macunu ile haftalık olarak temizlemelisiniz.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Açık Havada Çok Küçük Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1.200 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Cav, Amerika'da her zaman popüler olmuştur. Bu, saygın ve güvenilir bir yetiştirici bulmak için çok uzağa gitmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bir bekleme listesi olması muhtemeldir, ancak sağlıklı ve mutlu bir Cavalier beklemeye değer. Bir köpek yavrusunun ortalama fiyatı, saygın bir yetiştiriciden 1.200 $ ve üstü bölge .

Her zaman birlikte çalışın deneyimli bir yetiştirici ve süreç boyunca sizinle konuşur. Hamilelik sırasında iletişim halinde kalırlarsa ve sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırlarsa, güvenilir bir yetiştirici olmaları muhtemeldir. Sizi yavrularla ve ebeveynlerle tanışmaya davet edecekler. Ayrıca sağlık sertifikalarının yanı sıra bakım sonrası bakım da sağlayacaklar. Başlamak için harika bir yer, AKC'nin kayıtlı Cavalier King Charles Spaniel yetiştiricileri .

Bir köpek değirmeni, sattıkları yavruların sağlığıyla çok az ilgilenecek veya hiç ilgilenmeyecek. Bunun yerine, sizi daha düşük fiyatlarla cezbedecekler veya fahiş bir fiyata hükmedecek nadir yavrulara sahip olduklarını iddia edecekler. Baskılı satışlar, iletişim yok, yavru köpeklerle ve ebeveynlerle yüz yüze görüşmenize izin verilmemektedir. sorumsuz yetiştiricilerin en önemli belirtileri .

Cavs sadece Noel için değildir. On yıllık Noeller ve daha fazlası için. Bu, yalnızca faktörü hesaba katmanız gerekmediği anlamına gelir. diğer ilk köpek yavrusu maliyetleri , yataklar, kasalar ve oyuncaklar gibi. Ancak, pahalı sigorta ve tıbbi bakım da dahil olmak üzere ömür boyu sürecek harcamaları da hesaba katmanız gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Siyah Beyaz Kurtarma Köpeği

Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu edinmeden önce kurtarma organizasyonlarına danışın.

Kurtarmayı düşünüyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. Birincisi yerel kurtarma barınaklarınızı ziyaret edin . Evlat edinilecek bu muhteşem yavruların birçoğunun olduğuna inanmak zor olabilir, ama şaşırmış olabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacak personelle konuşun, yoksa yakındaki bir sığınakta bir tane biliyor olabilirler.

Değilse, yalnızca bu özel köpekleri yeniden barındırmaya odaklanan Cavalier cinsi özel barınaklar da vardır. bu şövalye kurtarma ve Cavalier Kurtarma ABD web siteleri, evlat edinilebilir köpekleri listeleyen harika sitelerdir. Kurtarma yolculuğunuzda işinize yarayabilecek diğer iletişim bilgilerini ve bilgi sayfalarını listelemenin yanı sıra. Kurtarma işlemleri yalnızca para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir hayat da kurtarmış olursunuz. hatta düşünebilirsiniz popüler bir Cav karışımını benimsemek , bir Cavapoo gibi, hangi Kaniş ve Cav'ı karıştırır .

merle color pitbull fiyatları

Aile Hayvanları Olarak

 • Cavs, çoğu aile türüyle yaşayabilen çok uyumlu bir köpektir.
 • Bütün gün dinlenmekten ya da birkaç saatliğine mutlu ve maceradan memnundur.
 • Mutlu ve sağlıklı olmak için günde sadece 30 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Comfort Cavalier yalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Bu, günün çoğunda evde olan ailelerle birlikte olmaları gerektiği anlamına gelir.
 • Çok sevecen ve sevecendir.
 • Ayrıca yabancılarla arkadaş canlısı ve arkadaş canlısıdırlar.
 • Küçük çocuklarla yaşayabilir.
 • Cav, diğer köpeklerle ve muhtemelen diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir.
 • Zeki ve itaatkardır, bu nedenle ilk kez köpek sahipleri için harikadır.
 • Apartman yaşamına uygundur, ancak “dolaşmak” istekleri nedeniyle alana ihtiyacı vardır.
 • Bu cins sizi evin dışında yiyecektir, bu nedenle yiyecekleri kapalı tutun.

Son düşünceler

bu Cavalier King Charles Spaniel çok yönlü bir köpek ırkıdır. bir numaralı amacı insanlarını memnun etmektir. İster ilk köpeğinizi arayan genç bir aile olun. Ya da köpek arkadaşlığı arayan emekli bir çiftsiniz. Bu adam çoğu faturaya uyuyor. Tek ihtiyacı olan temel köpek eşyaları, ayrıca bolca sevgi ve sürekli arkadaşlık. Ancak, muhtaç köpeklerin hayranı değilseniz, bu köpek size göre değil diyeceğiz.

Ama verecek çok sevginiz varsa, hayatınızdaki o köpek şeklindeki boşluğu dolduracaktır. Ne istersen onu yapmaktan mutlusun, bir aile hayvanından gerçekten daha fazlasını isteyemezsin. O tatlı, yumuşak, eğlenceli ve sevgi dolu. Kraliyet ailesinin nesillerinin ona neden aşık olduğunu anlamak kolay ve bahse gireriz ki siz de seveceksiniz.

Yorumlar