İngilizce Bulldog Beslenme Tablosu: Bulldog Yavru Köpeğinizi Ne Kadar Beslemeniz Gerekir?

İngilizce Bulldog Beslenme Tablosu: Bulldog Yavru Köpeğinizi Ne Kadar Beslemeniz Gerekir?

Yay! Eve yeni bir İngiliz Bulldog yavrusu aldınız. Yeni yavru köpeğinizi kucaklamanın, bağ kurmanın ve onun hakkında her şeyi öğrenmenin zamanı geldi. Yavru köpek bakımının en önemli kısımlarından biri beslenme ve beslenmedir. Dengeli beslenme, yaşamın ilk gününden itibaren yaşam boyu sağlığın temelinin bir parçasıdır. Bu İngiliz Bulldog besleme çizelgesi gibi araçlar, sahipler için değerli kaynaklardır.

İngiliz Bulldogları, belirgin, sarkık çeneleri, kırışık yüzleri ve bodur, sağlam çerçeveleri ile anında tanınırlar. Eşsiz görünümleri onlara Sourmug takma adını kazandırıyor. Bu çok insan odaklı bir cins ama onları mükemmel bir aile hayvanı yapan bekçi köpeği içgüdülerini koruyor. Bu yavrular çocukları sever ve herkesle, yabancılarla veya arkadaşlarla iyi geçinir. Ek olarak, daha küçük boyutları, onları apartman yaşamı için ideal bir seçim haline getirir.siyah köpek ırkları

Bir İngiliz Bulldog'u beslemek zordur, çünkü yaşlandıkça ihtiyaçları değişir. Yavru köpekler, aktif yetişkinlerden veya yaşlılardan farklı beslenme profillerine ve ihtiyaçlarına sahiptir. Yeni evcil hayvan ebeveynlerinin beslenmeyle ilgili soruları ve endişeleri olması normaldir. English Bulldog'umu ne kadar beslemeliyim? En çok işe yarayan belirli bir yiyecek türü var mı? Yavru köpeğim ne zaman yetişkin mamasına geçmeli? Soruların listesi uzun ve bunlar sadece başlangıç. Bu soruları ve daha fazlasını kapsamlı İngilizce Bulldog beslenme çizelgemizde ve kılavuzumuzda yanıtlıyoruz. Hadi başlayalım.

İçindekiler
 1. Bir İngiliz Bulldog Yavrusu Ne Kadar Yemeli?
 2. Farklı Köpek Maması Türleri
 3. Yetişkin ve Köpek Maması
 4. Kaliteli Köpek Mamasının Önemi
 5. English Bulldog Yavrularının Hangi Besinlere İhtiyacı Var?
 6. İngiliz Bulldog Yavruları Her Hafta Ne Kadar Büyür?
 7. İngiliz Bulldog'unuzu Doğru Ağırlıkta Tutmak
 8. Sıkça Sorulan Sorular
 9. Son düşünceler

Bir İngiliz Bulldog Yavrusu Ne Kadar Yemeli?

İngiliz Bulldogları , tüm köpekler gibi, bir dengeli protein ve besinlerle dolu bir diyet. İlk birkaç hafta annelerinden emzirerek başlarlar, sonra yavaş yavaş katı yiyecekler yemeye başlarlar. İlk birkaç ay içinde, yavrunuz tamamen anne sütünden köpek mamasına geçiş yapacaktır. Her köpek yavrusu farklıdır. Ancak, İngiliz Bulldog yavru köpeğinizi beslemek için bu genel yönergelere başvurabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir şey, bu Bully'nin diğerlerinden daha yüksek proteine ​​​​ihtiyaç duyan bir cins olmasıdır. Bunun nedeni daha küçük, tıknaz vücut yapıları ve daha yüksek kas kütleleridir. Yüksek kaliteli protein, ilk günden itibaren diyetlerinin önemli bir bileşenidir.

Bu türün yemek yemeyi sevdiğini ve obeziteye eğilimli olduğunu unutmayın, bu yüzden onları aşırı beslememeye dikkat edin. -de tam boy , bu köpekler 40 ila 60 pound ağırlığındadır. İngiliz Bulldogları doğumda oldukça küçüktür, ortalama olarak sadece dört veya beş ons ağırlığındadır.1. ve 2. Hafta

Yeni doğan yavrular kör ve sağır doğarlar. Emzirmek ve uyumaktan biraz daha fazlasını yapacaklar. Annelerine yakın olacaklar ve mümkün olduğunca emzirmeliler. Anne yeterince süt yapamıyorsa veya yavrular yeterince alamıyorsa, veterinerinizle yavru köpek maması süt ikamesi seçme konusunda konuşun. Anne sütü kolostrumla dolu olduğu için en iyi seçimdir. Kolostrum, antikorlar, mineraller ve diğer hayati büyüme faktörleriyle yüklüdür. kolostrum yavru köpeklerin ihtiyaçlarına benzersiz bir şekilde uygundur ve bağışıklık sistemini destekler.

3. Hafta

Artık kulakları ve gözleri açılıyor. Yavrular kilo alıyor ama yine de emzirmek ve uyumaktan fazlasını yapmıyorlar. Gün boyunca düzenli olarak yemek yemeleri gerekecek. Küçük aktivite patlamalarıyla yemek yiyip uyuyacaklar. Yavru köpekler emzirilmeye devam edecek ve büyüdükçe daha da aç olacaklardır. Sütten kesme yakında başlayacak.

4. Hafta

Bu, köpek yavrusu gelişiminde büyük bir hafta. Gözleri ve kulakları açık ve yavrular kendi alanlarında kısa yürüyüşler yapacaklar. Yavrular hala emziriyor, ancak sütten kesme süreci başlıyor. Kase tatlı su ve köpek lapası sunmaya başlayın. Puppy lapa su karışımıdır ve köpek maması . Şu anda çoğunlukla su olacak. Şu anda, bir parça mama tanesine en az üç ölçek su ekleyin. Yavru köpeğiniz henüz lapa karışımıyla pek ilgilenmiyorsa endişelenmeyin. Anne sütü yine de ona ihtiyacı olan her şeyi sağlayacaktır. Yavrular önümüzdeki birkaç hafta içinde geçiş yapacakları için bu lapayı her gün verin.5. Hafta

Beş haftalıkken, yavru köpekler çok daha sağlamdır ve aktif olmaya başlar. Hala emzirecekler ama yavru lapanın tadını çıkarmaya başlamalılar. Şimdiye kadar, ayakları üzerinde oldukça sabit olacak ve çevrelerindeki dünyayı keşfedecekler. Köpek lapası gün boyunca birçok kez sunulmalıdır. Hala bunu tanıtmanız gerekiyorsa, zamanı geldi. Sütten kesme süreci 6. ve 10. haftalar arasında gerçekleşir ve yavrunuz hızla büyüyor. Büyümek ve güçlü olmak için doğru beslenmeye ihtiyacı var.

6. Hafta

Yavru köpeğiniz, altı haftalıkken etrafındaki dünyadan biraz daha emin hale geliyor. Muhtemelen yavru dişlerin büyüdüğünü göreceksiniz. Yavru lapa gün boyunca sunulmalı ve umarım şimdiye kadar yavru köpeğiniz ilgi gösterecektir. Bazı köpek yavruları kolayca köpek yavrusu yemi yiyor olabilir. Bu durumda su miktarını kademeli olarak azaltın ve katı gıda miktarını artırın. Yavru köpeğiniz şimdiye kadar katı yiyeceklerle ilgilenmiyorsa, veterinerinize ulaşmak, beslenmeyi tartışmak ve yavru köpek aşılarını ayarlamak için mükemmel bir zaman.

7. Hafta

Bu yedi haftalık yavru köpeğin eve getirdiğin küçücük yavruyla aynı olduğuna inanmak zor. Yavrular şimdiye kadar yaklaşık beş kilo veya daha fazla olabilir. Katı gıda yemeye iyi yatırım yapılmalı , varsa çok az hemşirelik ile. Annem önümüzdeki birkaç hafta süt üretmeye devam edebilir, ancak yavru köpeklerin dişleri o kadar hızlı büyür ki, süt tek başına onları ayakta tutamaz. Şimdiye kadar sütünden pek çok fayda gördüler, ancak katı yiyecekler diyetin çoğunluğunu oluşturuyor olmalı. Beslemeleri her 6 ila 8 saatte bir aralıklarla yapmaya çalışın.8. Hafta

Yavru köpekler şu anda daha bağımsız büyüyorlar ve ayrıca biraz tavır geliştirmeye başlayabilirler. Şimdiye kadar tamamen köpek lapası veya yumuşak yemek yemiş olmalılar. Anne izin verirse, bazı yavrular yine de günde bir veya iki kez emzirmeye çalışabilir. Ancak, çoğu buna ihtiyaç duymaktan vazgeçti. Yavrular kısa süre sonra yeni evlere gitmeye başlayabileceğinden aşılar planlanmalıdır. Bu, köpek mamasına sağlıklı bir geçiş yaptıklarından ve artık beslenme için annelerine bağımlı olmadıklarından emin olmak için başka bir nedendir. Obeziteye eğilimli oldukları için bu cinse dikkat etmeyi unutmayın. Günde toplam bir bardak ile bir buçuk bardak arasında yemek yemelidir.

9. Hafta

Yavru köpeğiniz dokuz haftalıkken sütten kesilmeli ve yavru köpek maması yemelidir. Bu hala suya, et suyuna veya bir köpek yavrusu formülü ikamesine batırılabilir. Ancak, sıvıdan çok yiyecek olmalıdır. Yavrular çok hızlı büyüyor. Günde en az üç kez yemek yemeleri gerekecek. Daha kısa bir gövdede çok fazla ağırlık taşıdıkları için bu türün çok fazla enerji kullandığını unutmayın. Yavrular şimdiye kadar 9 ila 12 pound ağırlığında olacak, bu yüzden yavru köpek maması çok önemlidir.

10. Hafta

Şimdiye kadar, siz ve yavru köpeğinizin yerleşik bir beslenme rutini ve programı olmalıdır. İngiliz Bulldog'u serbest beslemeyin. Bu yavrular her şeyi ve yiyebilecekleri her şeyi yiyecekler. Otokontrolleri yoktur. Kilo almaları ve kilo almaları onlar için kolaydır. kilolu . Bu, obezite, diyabet ve eklemlerinin aşırı çalışması gibi uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilir. Gün boyunca birkaç ikramla düzenli yemek zamanlarına devam edin. Yavru köpeğiniz yemek saatinde yemek yemiyorsa, yemeyi öğrenmesi için beklemesini sağlayın ve porsiyon boyutlarını kontrol edebilirsiniz.

11. Hafta

Yavru köpeğiniz eğlenceli ve enerji dolu bir toptur. Birkaç ikram veya atıştırmalıkla günde üç veya dört öğün yemeyi hedefleyin. İngiliz Bulldog bir ikramı asla geri çevirmeyeceğinden, bunlarda aşırıya kaçmaktan kaçının. Ona insan yemeği vermekten kaçının. Yüksek kaliteli yavru köpek mamasını ve bazı lezzetli konserve veya taze mamaları karıştırın. Büyüdükçe mama miktarı biraz artacaktır. Şu anda günde yaklaşık 2 bardak yemek yiyor.12. Hafta

12. haftada, Sourmug'ınız 12 ila 18 pound ağırlığında olacak. Tamamen köpek maması ile beslenirler ve bol su almaları gerekir. Bir köpek yavrusu formülü en iyisidir. Bu cins, yaşamları boyunca yüksek kaliteli proteine ​​\u200b\u200bihtiyaç duyar. Protein özellikle önemlidir; Unutma, bu cins diğerlerinden daha fazla enerji kullanır tıknaz yapıları nedeniyle. Yemeklerine daha fazla yiyecek eklemeye başlayacaksınız, ancak mümkünse günde üçe sadık kalın.

3 ay

Üç aylıkken, bir köpek yavrusu katı gıda diyetine iyice yerleşmiş olmalıdır. Onları günde üç öğün beslemeye başlayabilirsiniz. Miktar, yavrunuzun büyüklüğüne, aktivitesine ve sindirim durumuna bağlı olacaktır. Ancak, günde 2 ila 3 bardak doğru. Yavru köpeğiniz hızlı yemek yiyorsa veya sürekli olarak daha fazla yiyecek arıyorsa yapbozlu besleyiciyi deneyebilirsiniz.

6 ay

Yavrunuz altı ayda 25 ila 35 pound ağırlığında olacak. Günde üç kez düzenli öğünlere ihtiyaç duymaya devam edecekler. Birkaç ay daha yavru köpek mamasına devam et. Hâlâ o yüksek kalorili, yüksek proteinli köpek yavrusu tariflerine ihtiyacı var. Günde 2 ila 3 bardak yemek yemesini bekleyin. Üç öğüne ayrılırlar.

9 Aydan 1 Yıla

Dokuz ayda yetişkin mamasına geçişe başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş yetişkin yemeğini karıştırarak bunu yavaş yavaş yapın. Mümkünse yüksek proteinli bir seçeneğe bağlı kalın. Bu cins, yaşamları boyunca enerji ve sağlık için bu proteine ​​\u200b\u200bihtiyaç duyar. Bazı sahipler, yaklaşık 14 aya kadar köpek mamasını beslemeye devam etmeyi seçebilirler; bu, yavru köpeğiniz için en iyisinin bu olduğunu düşünüyorsanız gayet iyi. Yetişkinler günde yaklaşık 2 ila 4 bardak yiyecektir.Tam yetişkin Zorbalar 40 ila 60 pound ağırlığındadır. Protein açısından yüksek ancak yavru köpeklerden daha az kalorili yüksek kaliteli diyetlere ihtiyaç duymaya devam edecekler. Kıdemli köpekler biraz daha az yemeye başlayacak ve daha az kalori içeren yiyeceklere ihtiyaç duyacaktır. Erkekler dişilerden daha büyüktür, ancak tüm İngiliz Buldozerleri kısa, sağlam gövdelere sahiptir ve küçük ila orta boylarına göre çok fazla ağırlık taşırlar.

1 ila 2 hafta Anne sütü sınırsız sınırsız
3 hafta Anne sütü sınırsız sınırsız
4 hafta Anne sütü ve lapası 1/4 su bardağı lapa 6
5 hafta köpek maması 1/2 bardak ila 1 bardak 4 – 6
6 hafta köpek maması 1 fincan 4 – 6
7 hafta köpek maması 1 su bardağı – 1 1/2 su bardağı 4
8 hafta köpek maması 1 su bardağı – 1 1/2 su bardağı 4
9 hafta köpek maması 1 – 2 bardak 3. 4
10 hafta köpek maması 1 – 2 bardak 3. 4
11 hafta köpek maması 1 – 2 bardak 3. 4
12 hafta köpek maması 1 – 2 1/2 bardak 3. 4
6 ay köpek maması 2 su bardağı 2 1/2 su bardağı 23
9 ay Köpek maması/yetişkin maması 23 3
1 yıl yetişkin yemeği 2 – 4 bardak 2 veya 3
Yetişkin yetişkin yemeği 2 – 4 bardak 2 veya 3
Kıdemli yetişkin yemeği 2 – 3 bardak 2

Farklı Köpek Maması Türleri

Köpek mamasında, poşetin üzerindeki etiket ve tedavi resminden daha fazlası vardır. Yavruların farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Puppy Chow, büyümekte olan bir yavrunun yaşamlarının ilk yılındaki benzersiz beslenme gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Yavru köpekler hızlı büyüdüklerinden, onlara yeterli enerji ve doğru besin dengesi sağlayan bir diyete ihtiyaçları vardır. Yetişkin köpek maması , ne kadar kaliteli olursa olsun, büyüyen bir yavru köpeğin özel ihtiyaçlarını karşılayamaz. sahipleri seçmek istiyor en iyi köpek maması yapabilirler. Sahiplerin seçebileceği beş farklı yiyecek türü vardır.

Kuru Mama (Kıbble)

 Köpek kasede mama bekliyor, sahibi elinde kalp şeklinde mama tanesi tutuyor.

kuru köpek maması kuru mama olarak bilinen, çeşitli tatlarda ve türlerde mevcuttur. Yüksek kaliteli kuru mama markaları, hem iştah açıcı olduğundan hem de köpeklere dengeli beslenme sağladığından emin olmak için çok sayıda testten geçer. Kibble genellikle daha ekonomik bir seçenektir ve büyük çantalarda mevcuttur. Bununla birlikte, genellikle sağlıksız yağlarda daha yüksek olduklarından, et suyuna batırılmış kuru mamalardan kaçınılması önerilir.Kuru mamanın bir dezavantajı, bozulmayı önlemek için koruyucuların kullanılmasıdır. Düşük kaliteli kuru mama markaları aşırı miktarda dolgu maddesi, karbonhidrat, ikame ve şeker içerebilir. Kuru mamanın üzerindeki içerik etiketlerini tıpkı insan gıdalarında olduğu gibi okumak önemlidir. Kibble'ın diş faydaları olduğuna inanılıyor Bir köpeğin dişlerinden plağı çıkarmaya yardımcı olduğundan, diş çıkarmadan kaynaklanan diş ağrısını azaltır ve diş sağlığını iyileştirir.

Kuru mama ile birlikte, daha yeni, dondurularak kurutulmuş seçenekler piyasaya vuruyor. Bunlar, fazla işlem görmeden daha uzun raf ömrüyle en iyi beslenmeyi sunar.

Yaş Mama (Konserve)

 Besleme kabında ıslak evcil hayvan maması gri taş arka planda, üstten görünüm

Islak köpek maması teneke kutularda, poşetlerde veya plastik kaplarda bulunabilir ve genellikle kuru mamadan daha pahalıdır. . Birçok köpek tat ve dokusunu tercih eder. ıslak yemekler , özellikle yüksek düzeyde yağ içerebilen soslu veya kalın et suyu olanlar. Tüylü dostunuza sadece ıslak mama vermeniz tavsiye edilmez, çünkü bu onların sağlığına birinci sınıf kuru mama kadar faydalı olmayabilir. Yüksek kaliteli kuru kuru mamayı tamamlamak için konserve yiyecekler sunmakta bir sakınca yoktur.

Taze (İnsan Sınıfı)

 Çiftçi's Dog Ingredients

Para bir nesne olmasaydı, insan düzeyinde olsaydı, taze yemekler her köpek sahibinin ilk tercihi olurdu. Bu yemekler, insan kalitesinde mutfaklarda insan kalitesinde malzemeler kullanılarak yapılır. Veterinerler ve evcil hayvan beslenme uzmanları genellikle bunları tasarlar. Bu taze yemekler inanılmaz derecede besleyici ve en yüksek kalitededir. Çeşitli özelleştirilebilir abonelik hizmetleri de dahil olmak üzere, giderek artan sayıda seçenek mevcuttur. yemek dağıtmak doğrudan kapınıza. Bazıları evcil hayvan dükkanlarından satın alınabilir ve sahipleri her zaman taze mama almaya gücü yetmese bile harika bir ziyafettir.Çiğ Veya BARF (Biyolojik Olarak Uygun Ham Gıda)

 Çiğ veya Pişmiş Tatlı Patates
Bazı evcil hayvan sahipleri, yavrularını ve yaşlı köpeklerini çiğ veya biyolojik olarak uygun çiğ diyetlerle beslemeyi seçecektir.

Dikkatli ilerlemeniz ve ilgileniyorsanız veterinerinize danışmanız önemlidir. Çiğ diyetler sindirimi zor olduğu için genç mideler için risklidir. Bu yetişkin köpekler için en iyisidir. Sahipler veterinerleriyle yakın çalışmalıdır. beslenme açısından ihtiyaç duydukları her şeyi aldıklarından emin olmak için.

Ev yapımı

 Yerdeki mutfaktaki köpek bir kaseden taze doğal yiyecekler yiyor.
Veterinerinize danışın ve yavrularınızın ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş bir tarif kullanın.

Ev yapımı yemekler, bazı evcil hayvan sahiplerinin baktığı bir seçenektir. Bu, özellikle gıda alerjisi veya hassas midesi olan köpekler için geçerli olabilir. Pek çok sahip, yeni seçeneklerle ilgilenebilir, ancak yine de bir abonelik taahhüt edip etmemeye karar veriyor. Yavru köpeğiniz için evde yemek pişirmek hassas bir süreçtir. Bu, akşam yemeği için yaptığınız her şeyden fazladan bir porsiyon yemekten farklıdır. Köpekler, yüksek düzeyde tuz, sarımsak, soğan veya baharatlı tatlar dahil olmak üzere insan çeşnilerinin çoğunu yememelidir.

Yetişkin ve Köpek Maması

Yavru köpekler ve yetişkinlerin farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Yavru köpekler, yüksek büyüme seviyeleri nedeniyle daha fazla kalori, yağ, protein ve mineral gerektirir. Yetişkin köpeklerin çok fazla kaloriye ihtiyacı yoktur. , çünkü çok fazla yemek obeziteye yol açar. Yetişkin köpek mamasını çok erken yiyen köpek yavruları, uygun gelişim ve büyüme için gerekli vitamin ve minerallerin yalnızca bir kısmını alabilir. Çok fazla kalori tüketen yetişkin köpekler aşırı kilolu hale gelebilir ve bu da diyabet ve kalp hastalığı gibi uzun vadeli sağlık sorunları riskini artırır. Uygun bir köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı köpek formülü aramak, bir İngiliz Zorbasını sağlıklı tutmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Amino asitler köpek yavrusu gelişimi için gereklidir . Aslında, yetişkin köpeklerin iki katı kadar ihtiyaç duyarlar. Bunları yeterince almayan yavru köpeklerde büyüme geriliği ve zihinsel gelişim geriliği olabilir. Hızlı büyümeyi desteklemek için köpek mamaları daha yüksek yağ seviyesine sahiptir. Bu yağ seviyesini yiyen yetişkin köpekler, hızlı ve sağlıksız kilo alımı yaşayacaktır.

İngiliz Bulldogları yaşamları boyunca yüksek proteine ​​​​ihtiyaç duyarlar. , ancak yetişkin köpeklerin yavru köpekler kadar ihtiyacı yoktur. Yavru köpekler kadar kaloriye de ihtiyaçları yoktur. Bu nedenle, yetişkin köpek maması tarifi, bazı köpek mamalarından daha fazla dolgu maddesi içerebilir.

bu Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), köpek beslenmesi için düzenlemeler ve yönergeler sağlar. Standartları aşağıdaki gibidir*:

 • Arginin – yavru köpekler için 0,62 ve yetişkinler için 0,51
 • Protein – yavru köpekler için %22 ve yetişkin köpekler için %18
 • Yağ – yavru köpekler için %8 ve yetişkinler için %5
 • Kalsiyum - yavru köpekler için %1 ve yetişkinler için %0,6
 • Fosfor – yavru köpekler için %0,8 ve yetişkinler için %0,5
 • Sodyum – yavru köpekler için %0,3 ve yetişkin köpekler için %0,06
 • Lizin – yavru köpekler için %0,77 ve yetişkinler için %0,63
 • Lösin yavru köpekler için %0,72 ve yetişkinler için %0,59
 • Klorür – %0,45 yavru köpek 0,095 yetişkinler için
 • (*Bu tam bir liste değildir)

Sağlıklı yetişkin İngiliz Buldozerlerinin her gün yaklaşık 1.500 kaloriye ihtiyacı vardır. Genel bir kural, pound başına yaklaşık 25 ila 30 kaloridir. Her gün toplam vücut ağırlığı. Bu nedenle, 55 pound ağırlığındaki bir yetişkinin günde yaklaşık 1.375 ila 1.650 kaloriye ihtiyacı olacaktır.

Kaliteli Köpek Mamasının Önemi

Bu Bully cinsi, diyetleriyle ilgili çeşitli sağlık sorunlarına eğilimlidir. En yaygın sağlık sorunlarından biri obezitedir. Bulldoglarda obezite kalp hastalığına, diyabete ve eklem problemlerine yol açabilir. Dengesiz beslenme ayrıca ishal, kabızlık ve kusma gibi sindirim sorunlarına da neden olabilir.

Beslenme, İngiliz Bulldog için ömür boyu sağlığın temel taşıdır ve diğer her tür. Bunun, sahiplerinin köşeyi dönmediği veya birkaç dolar biriktirmeye çalıştığı bir alan olmaması önemlidir. Bu köpekler, yaşamları boyunca yüksek kaliteli protein ile dengeli beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bazı daha ucuz markalar, daha düşük kaliteli malzemeler, dolgu maddeleri, koruyucular ve yapay katkı maddeleri kullanır. Bu katkı maddelerinin birçoğunun besin değeri çok azdır veya hiç yoktur ve mineraller, vitaminler, Omega yağ asitleri ve protein gibi elementler açısından düşük olabilir.

Çok fazla buğday dolgu maddesi kullanan yiyeceklerden kaçınmak önemlidir. Bu, İngiliz Buldozerlerinde hazımsızlığa ve gaza neden olabilir. Buğday ürünlerinin ve bazen deride tahrişe ve kurdeşene neden olabilen mısırın sindirimi zordur.

İngiliz Bulldog'unuzun sağlığını korumak için tutarlı bir beslenme programı çok önemlidir. F Köpeğinizi her gün aynı saatte beslemek, metabolizmayı ve sindirimi düzenlemeye yardımcı olabilir. Ek olarak, aşırı yeme ve obeziteyi önlemeye yardımcı olur.

pug beagle karışımı

Tutarlı bir beslenme programına ek olarak, yavru köpeğinize her zaman tatlı su erişimi sağlamak da önemlidir. Dehidrasyon, böbrek sorunları da dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bir kaç tane var herhangi bir köpek diyetinde kaçınılması gereken insan gıdaları . Bunlara çikolata, kafein, alkol, üzüm, kuru üzüm, soğan, sarımsak ve avokado dahildir. Bunlar köpekler için toksik olabilir ve kusma, ishal ve hatta ölüm gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yağ ve kalorisi yüksek olabilen İngiliz Bulldog sofra artıklarını beslemekten kaçının. Bunlar obezite ve diğer sağlık sorunlarına katkıda bulunabilir.

English Bulldog Yavrularının Hangi Besinlere İhtiyacı Var?

İngiliz Bulldog yavruları, büyüme ve gelişme için ihtiyaç duydukları tüm besinleri içeren dengeli bir diyete ihtiyaç duyarlar. Bazıları en temel besinler yavru köpekler için şunları içerir:

Protein

Protein, dokuları inşa etmek ve onarmak için gereklidir ve bir enerji kaynağıdır. Yüksek kaliteli hayvansal protein, kas, deri ve kemik dokularının inşası ve onarımı için hayati önem taşır. Enzimlerin ve hormonların üretimi için de önemlidir. Bully yavruları, yüksek büyüme evrelerinde en az %22 proteine ​​ve yetişkin köpekler olduklarında %18 proteine ​​ihtiyaç duyarlar. Zorbalar kuzu eti, sığır eti ve balık bazlı yiyeceklerle çok iyi başa çıkıyor. Bulldoglar tavuk alerjisine sahip olma eğilimindedir, bu nedenle birçok sahip bu proteinden kaçınmayı tercih eder.

Yağ

Yağ enerji sağlar, vitaminlerin emilmesine yardımcı olur ve cildi ve tüyleri sağlıklı tutar. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin bir diyet, yavru köpeklerin sağlıklı deri ve tüylere sahip olmasına yardımcı olacaktır. Yavruların diyetlerinde en az %8 yağ olması gerekirken, yetişkinlerin %5 yağa ihtiyacı vardır.

karbonhidratlar

Karbonhidratlar enerji ve lif sağlar. Sağlıklı karbonhidratlar vücudun birincil enerji kaynaklarından biridir. Beynin birincil enerji kaynağı olan glikoz üretiminde de çok önemlidirler.

Lif

Lif, sindirim sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca toksinlerin bağlanmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Lif, sindirimi düzenlemede çok faydalıdır.

Vitaminler ve Mineraller

Vitaminler, büyüme, gelişme ve bağışıklık işlevi dahil olmak üzere birçok vücut işlevi için gereklidir. Yavru köpeklerin A, B, C, D, E ve K vitaminleri dahil olmak üzere çeşitli vitaminlere ihtiyacı vardır.

Mineraller, kemik büyümesi, kas fonksiyonu ve sıvı dengesi dahil olmak üzere birçok vücut fonksiyonu için temeldir. Bully yavrularının kalsiyum, fosfor, demir, çinko ve bakır gibi bir dizi minerale ihtiyacı vardır. Kalsiyum ve fosfor açısından zengin bir diyet, güçlü kemiklerin ve dişlerin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Bu besinlere ek olarak, yavru köpeklerin bol miktarda taze, temiz suya da ihtiyacı vardır. Su, hidrasyon için gereklidir ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bully yavrunuzu, yavru köpekler için özel olarak formüle edilmiş yüksek kaliteli bir diyetle beslemek çok önemlidir. Bu, büyüme ve gelişme için ihtiyaç duydukları tüm besinleri almalarını sağlayacaktır.

İngiliz Bulldog Yavruları Her Hafta Ne Kadar Büyür?

Diğer tüm ırklar gibi, bu adamlar da hızlı büyüme, durgunluk ve plato dönemleri yaşayacaklar. Bazı haftalar kilo alımında hızlı bir artış gösterirken bazılarında fazla hareket olmaz. Köpekler ağır büyüme döngülerinden geçerken bu tamamen normaldir. İlk birkaç hafta, sadece birkaç ons koyacaklar ve sonra başlayacaklar. haftada 1/2 pound ile yaklaşık 1 pound arasında kilo vermek. Üç ila altı aylıkken en hızlı büyümeyi ve kilo alımını görmeyi bekleyin. 10 veya 11 ay civarında, daha az büyüme fark edeceksiniz ve yavrunuz tam yetişkin boyutuna yakın olacak.

Lütfen bunun sadece ne bekleyeceğiniz konusunda bir kılavuz olduğunu unutmayın. . Kesin bir tahmin yapamayız. Her köpeğin büyümesi ırka, cinsiyete, boyuta ve yaşam tarzına göre değişir. Çoğu köpek ırkında erkekler daha büyük olma eğilimindedir ve dişiler biraz daha küçüktür. English Bully'nizin büyümesi veya gelişmesiyle ilgili herhangi bir endişeniz varsa, büyümeyi ve kilometre taşlarını izlemeye yardımcı olması için veterinerinize danışın.

İngiliz Bulldog'unuzu Doğru Ağırlıkta Tutmak

Bu cins aşırı yemeye ve obezite geliştirmeye eğilimli olduğundan, onları bir sağlıklı kilo yaşam evreleri ne olursa olsun kritiktir. Bu onların mümkün olan en uzun ve en sağlıklı yaşamları yaşamaları için gereklidir. Yavruluğun ilk günlerinden itibaren, sahipler, bu türün yüksek oranda yemek motivasyonuna sahip olduğunun ve fazladan atıştırmalıklar bulmaya veya gizlice sokmaya çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğinin farkında olmalıdır. Masa artıklarını bulmada ve insanların tabaklarından gizlice ısırık almada oldukça zekidirler. Bu, kilo almalarına katkıda bulunacak ve ikramları takdir edecek olsalar da, bundan daha iyi seçenekler var. Zorba insanlara yiyecek vermekten kaçınmak ve yüksek kaliteli, iyi dengelenmiş, yüksek proteinli bir formüle bağlı kalmak önemlidir.

Her zaman köpeğinizin yaşam aşaması için uygun formüle bağlı kalın . Bu Bully cinsinin yemek saatlerini yaşı ne olursa olsun takip etmek ve bu cinsi asla serbest beslememek çok önemlidir. Önlerine çıkan her şeyi yerler ve bazen hiç bitmeyen bir açlıkları varmış gibi görünürler. Ek olarak, bu cinsi sağlıklı tutmak için düzenli, günlük egzersiz hayati önem taşır. Aşırı yeme eğilimleri olduğundan, her gün birkaç seans şiddetli fiziksel oyun, düzenli yürüyüşler ve koşma fırsatları fiziksel sağlık için çok önemlidir.

Sağlıklı bir kiloyu korumak, tüylü bebeğinizin genel sağlığı ve esenliği için önemlidir. İşte başarılı beslenme ve kilo yönetimi için bazı ipuçları:

 1. Kullanın ölçü kabı köpeğinizin yemeklerini paylaştırmak için.
 2. Köpeğinizin masa artıklarını beslemekten kaçının veya insan gıdaları.
 3. köpeğinize şunları sağlayın düzenli egzersiz ve aktivite .
 4. Köpeğinizin ağırlığını izleyin ve besleme programını gerektiği gibi ayarlayın.
 5. Yüksek kaliteli yem seçin köpeğinizin yaşına ve kilosuna uygun.

Sıkça Sorulan Sorular

English Bulldog'umu ne kadar beslemeliyim?

Yavru köpekler daha az yiyecek, günde yaklaşık 1/2 fincandan bir bardağa, boyutuna bağlı olarak kademeli olarak günde iki ila dört bardağa çıkacaktır. Daha küçük köpekler daha az yiyecektir. Ortalama olarak, çoğu yetişkin günde iki ila üç fincan yer. Bu genellikle iki veya üç öğüne bölünür. Yavru köpeğinizin yemesi gereken miktar sağlık, kilo, yaş ve aktivite düzeyine göre dalgalanacaktır.

Bir İngiliz Bulldog'u neyle beslersiniz?

Yüksek kaliteli, yüksek proteinli tariflere bağlı kalmak en iyisidir. . Bu yavrular iyi bir yemeği severler ve fazla yemek yeme eğilimindedirler, bu yüzden satın alın. en kaliteli köpek maması yemek yediklerinde onları dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz. Porsiyon kontrolü bu cins için çok önemlidir. Çoğu cinsten daha küçük bir çerçeve üzerinde daha yoğun bir vücut ağırlığı taşıdıkları için, yüksek kaliteli protein çok önemlidir. Bu cins bazen mide hassasiyetleri geliştirebilir, bu nedenle bilinen alerjenlerden ve mısır, buğday ve tavuk gibi sindirilmesi zor bileşenlerden uzak durun.

İngiliz Bulldogları günde kaç kez yemek yer?

Yavru köpekler, yetişkin köpeklerden daha sık yemek yiyecektir. Açlığa dayalı köpeğinizin günde üç ila altı kez herhangi bir yerde yemek yemesini bekleyin. Daha genç yavrular daha fazla yemek bile isteyebilir. Yetişkinler günde en az iki öğün yemek yemelidir; bazıları üçü sevecek. Sadece hareket etmek için büyük miktarda enerji harcadıkları için günde bir kez bu türü sürdürmek için yeterli değildir. Günde en az iki kez bu enerjiyi yenilemeye ihtiyaçları var.

İngiliz Bulldog'um neden yemek yemiyor?

Yavru köpeğiniz birkaç farklı nedenden dolayı yemek yemek istemeyebilir. Bunlar, sunulan mamanın veya mamanın tadını ve dokusunu beğenmemekten farklı olabilir. Yavru köpeğiniz bir çeşit mide veya gastrointestinal rahatsızlık yaşıyor olabilir veya stresli olabilir. Bir veya iki günden fazla yemek yemeyi reddeden bir yavru mutlaka veteriner tarafından görülmelidir. Mide virüsü veya gıda alerjileri gibi altta yatan diğer tıbbi durumlar da dahil olmak üzere birkaç farklı şey suçlu olabilir. Köpeğinizin yemek yemeyi reddettiği, enerjisi düşük olduğu ve ikramlara veya özel atıştırmalıklara ilgi duymadığı her an, veterinerinizi dahil etmenin zamanı gelmiştir. sahipleri isteyebilir Bu cins için evcil hayvan sigortasını düşünün Yüzleri yumuşatılmış olduğundan nefes alma sorunları da dahil olmak üzere bir dizi sağlık sorununa eğilimli olabilecekleri için.

Son düşünceler

Yeni bir yavru, aileye mutlu bir ektir ve evinize saatlerce neşe ve gülümseme getirir. İngiliz Bulldogları zeki, sevimli, cana yakın ve insanları sever. Aileye harika eklemeler yaparlar, ancak çok fazla dikkat ve özen gerektirirler. Sorumlu evcil hayvan sahipleri, en kaliteli beslenmeyi sağlamak için önemli ölçüde zaman ve para yatırmaya hazır olmalıdır. Yapabileceğiniz en kaliteli mamayı seçmenin yanı sıra, bu cinsi uygun miktarda beslemek önemlidir. Aşırı yemeye eğilimlidirler, yemeği severler ve aşırı yerlerse veya dengesiz beslenirlerse hızla obezite, diyabet, kalp sorunları ve gastrointestinal rahatsızlık geliştirebilirler.

Alabileceğiniz en kaliteli köpek mamasını almayı unutmayın ve köpeğinizin yeme alışkanlıklarıyla ilgili önemli değişiklikler veya endişeleriniz hakkında her zaman veterinerinizle iletişim kurun. Aniden beslenmesinde veya diyetinde önemli değişiklikler yapmayın ve köpeğinizin bağırsak hareketlerine ve davranışlarına dikkat edin. Beslenme ihtiyaçları, İngiliz Bulldog'ların yeni doğan yavrulardan yetişkin köpeklere ve yaşlılara kadar değişecektir. Beslenme çizelgemiz ve kapsamlı kılavuzumuz, sahiplerin doğru beslenmeyi sağlamak için doğru yolda kalmasına yardımcı olacak harika araçlardır. Bu bilgilerin yalnızca eğitim amaçlı olduğunu ve kesin bir tahmin olmadığını veya lisanslı bir veteriner veya evcil hayvan beslenme uzmanının tavsiyesinin yerine geçmediğini unutmayın.

Yorumlar