Beagle ve Boston Terrier: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Beagle ve Boston Terrier: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Yeni bir aile arkadaşı için Beagle ile Boston Terrier'i karşılaştırıyor musunuz? Belki de sadık, sevecen ve oyuncu bir köpek arıyorsunuz? Olmasına rağmen görünüş olarak çok farklı , bu cinslerin her ikisi de böyle bir tanıma uyuyor. Aslında, bu ırklar çok sevimli oldukları için, genellikle bir tasarımcı köpek ırkına melezlenirler. Bolgen Teriyeri denilen .

var olduğunu düşünebilirsiniz çok az benzerlik ilk bakışta bu ikisi arasında. Ancak kişilik özelliklerinin daha derinlerine inerek bunların düşündüğünüz kadar farklı olmadığını anlayacaksınız. Ayrıca bu cinslerin ikisinin de neden bu kadar popüler olduğunu anlamaya başlayacaksınız.Öyleyse, ister yeni bir tüylü arkadaş için çocuklarınızın yalvarmasını kabul etmeyi düşünün, ister sadece bunları merak ediyorsunuz. iki çok sevimli köpek ırkı , Doğru yere geldiniz. Bu iki aile dostu köpek ırkı arasındaki benzerliklere ve farklılıklara daha derinden dalalım.

Irk Karşılaştırması

beagle

 • Yükseklik 13-15 inç
 • Ağırlık 18-30 Pound
 • Mizaç sevgi dolu
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-15 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Boston terrier • Yükseklik 16 inç
 • Ağırlık 10-25 Pound
 • Mizaç Orta derecede Bölgesel
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 13-15 Yaş
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekilerIrk Tarihi

Bir köpeğin cins tarihi, bir köpeğin şekli, işlevi ve amacı dahil olmak üzere mevcut kişilik özellikleri hakkında çok şey ortaya çıkarabilir. Herhangi bir köpeği sahiplenmeden önce, genetik olarak hangi amaç için yetiştirildiklerini anlamak . Bir köpeğin doğal içgüdülerinden belirli özellikleri çıkarmak imkansızdır. Aşağıda, hangi içgüdüleri ve alışkanlıkları evinize davet edebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için her iki köpek ırkının tarihine bakacağız.

beagle

Tarlada Kahverengi, Siyah ve Beyaz Köpek

Beagle'lardan ilk olarak MÖ 400 civarında yazılı olarak bahsedildi, bu da bu cinsi çok eski yaptı.Çoğu cinste olduğu gibi, Beagle'ın kökeni belirsiz . “Beagle” adının nereden geldiği konusunda bazı tartışmalar oldu. Bazıları, boğazı açık anlamına gelen Fransızca 'begueule' kelimesinden türetildiğini düşünürken, diğerleri bunun küçük anlamına gelen İngilizce 'beag' kelimesinden geldiğine inanıyor. Ayrıca, azarlamak anlamına gelen Almanca “begele” kelimesinden geliyor olması da muhtemeldir.

Beagle'ların ilk yazılı sözünü şurada bulabilirsiniz: 400 yılına kadar uzanan Yunan belgeleri , küçük Beagle benzeri köpekleri tanımlayan. Birçoğu, Romalıların İngiltere'ye tavşan avlamak için tasarlanmış küçük tazılar getirip onları yerel tazılarla beslemiş olabileceğini düşünüyor.

Diğer araştırmalar, Fatih William'ın, 1066'daki Norman Fethi sırasında, birçoğunun günümüz Beagle'larının ataları olduğunu düşündüğü Talbot tazılarını (şimdi nesli tükenmiş) İngiltere'ye geri getirdiğini ileri sürüyor.Keşfettiklerinden beri, Beagle'lar popüler oldu arasında İngiliz kraliyet . Elizabeth, sadece dokuz inç boyunda duran daha küçük bir varyant olan Cep Beagle paketlerini tuttum. Sanatçılar, cinsi resimlerde kısa bacaklı ve sivri burunlu evcil hayvanlar olarak tasvir ettiler.

1700'lerde, cins, popüler tilki avı amaçlarından bir kenara itildi. Bunun yerine, İngiltere, İrlanda ve Galler'deki çiftçiler, tavşan avı için cinsi kullanmaya devam etti. Bu çiftçiler olmasaydı, Beagle nesli tükenmiş olabilir uzun zaman önce.

Önümüzdeki yüzyılda hem İngilizler hem de Amerikalılar bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz modern Beagle'ı yaratmak için Beagle sürüleri yetiştirmeye başladılar. 1884'te Amerikan Kennel Kulübü, Beagle'ları kayıtlarına dahil etti.

beyaz alman çoban yavruları fiyatı

Boston terrier

Küçük Siyah Beyaz Köpek Ayakta

Cins, 1800'lerin sonlarında Boston, Massachusetts'te ortaya çıktı.Bu yavruların nasıl ortaya çıktığına dair birkaç farklı hikaye var. Çoğu çalışma, Boston terrier 1800'lerin sonlarında Boston, Massachusetts'te ortaya çıktı (dolayısıyla adı). Bir hikaye, zengin ailelerin arabacılarının bir yeni köpek dövüşü türü Bulldogları ve İngiliz Beyaz Teriyerlerini (şimdi soyu tükenmiş) geçerek.

Başka bir hikaye öneriyor Yerel bir Bostonlu olan Robert C. Hooper'ın 1865'te İngiltere'den “Judge” adlı bir Bulldog/English Terrier karışımı getirdiğini. Ancak Hooper'la ilgili benzer bir hikaye, Judge'ı 1870'de başka bir Bostonlu yetiştiriciden satın aldığını öne sürüyor.

Her iki durumda da, cins bir şekilde ortaya çıktı. küçük ole' Yargıç sayesinde . “The Complete Dog Book”a göre Yargıç, kare, bloklu bir kafaya ve kısa, tıknaz bir yapıya sahip olarak tanımlandı. Hooper, Judge'ı bir kez, muhtemelen Kate adında başka bir köpekle yetiştirdi ve oradan, Hooper köpeği üretmeye devam etti.

1889'da otuz farklı mal sahibi bir araya gelerek American Bull Terrier Club'ı kurdu. daha sonra isimlerini değiştirdiler cinsin doğum yeri nedeniyle Boston Terrier Kulübü'ne.1893'te Amerikan Kennel Kulübü cinsi resmen tanıdı. Önümüzdeki yüzyılda, Boston Teriyerleri, özellikle Hollywood aktörleri ve aktrisleri arasında hızla popüler oldu. 1976'da Boston Teriyeri seçildi. ABD'nin iki asırlık köpeği . ve resmi olarak üç yıl sonra Massachusetts eyalet köpeği seçildi.

Görünüm

Beyaz ve Siyah Köpeğin Yanında Beyaz ve Kahverengi Köpek

Bu iki ırkı birbirinden ayırmak çok kolaydır ve konu görünüşe geldiğinde çok az ortak noktası vardır.

Her iki köpek ırkı da aslında birbirine hiç benzemiyor görünüm söz konusu olduğunda, ayırt edilmelerini kolaylaştırır. Boston Teriyerlerinin bir Fransız Bulldog'da net doppelganger , ama Beagle'lar her iki cinsten de tamamen farklı görünüyor .Boston Teriyerleri, kare başlı kompakt bir şekilde inşa edilmiştir. Tıknaz, kaslı formları, sivri, dik kulaklarını ve ezik kalkık burunlu görünümlerini tamamlar. Şık, parlak paltoları, çoğunlukla bir smokini andıran siyah-beyaz bir desen olan çeşitli brindlerde gelir. Bu eşsiz renklendirme onlara bir cilalı ve gerçek görünüm , ama aldanmayın, bu yüksek enerjili köpekler ortalıkta dolaşmayı ve oynamayı sever.

Çoğu insan, sevimli görünümüyle bir Beagle'ı çabucak tanıyabilir. En dikkate değer özellikleri arasında büyük kahverengi veya ela gözler, sarkık kulaklar ve sivri burunlar . Paltoları limon, kırmızı ve beyaz ve üç renkli gibi çeşitli renklerde gelir.

Mizaç

Oyuncaklarla Oynayan İki Köpek

Her iki köpek türü de eğlenceyi seven, alıngan ve sosyalleşmekten keyif alan köpeklerdir.

Her iki cins de sadık, yumuşak ve nazik, sevecen ve sevecen doğaları için çok hayranlık duyar. ikisi de yapar büyük aile köpekleri eğlenceli kişilikleri, bakıcılarıyla iyi geçinebilmeleri ve diğer köpeklerle sosyalleşme istekleri nedeniyle.Boston'larla karşılaştırıldığında, Beagle'lar çok nazik köpekler . Sosyal etkileşimi arzulasalar da, hiçbir şekilde bölgesel değiller ve genellikle alanlarını korumaktan çekiniyorlar. Ancak sinirlenirlerse kısabilirler. Akut bir bekçi köpeği arıyorsanız, bir Beagle önermiyoruz.

Boston Teriyerleri orta derecede bölgeseldir ancak cezbedilirse ısırmaya eğilimlidir. Bu davranış, insanların başlangıçta onları dövüş köpekleri olarak yetiştirmeleri olabilir. Hala, bundan kaçınabilirsin temel eğitim ile. Bir köpek yavrusu almayı planlıyorsanız, onları meşgul etmek için onlara bol miktarda çiğneme oyuncağı vermenizi öneririz.

Boston Teriyerleri, sık sık dikkat gerektiren canlı, zeki ve oyuncu köpeklerdir; aksi halde yalnızlık dönemlerine girebilirler. Neyse ki, değişen yaşam koşullarına iyi uyum sağlarlar , yani ister büyük bir evde yaşayan beş kişilik bir aile olun, ister bir apartman dairesinde yaşayan bir çift olun ve herhangi bir yaşam tarzına uyum sağlayabilir.

Egzersiz yapmak

Koşan iki köpek

Beagle'lar, Boston Teriyerlerinden daha fazla aktivite gerektirir, ancak her ikisi de yeterli egzersiz yapmalıdır.

Tüm köpekler, özellikle bu cinslerin her ikisi de, sağlıklı ve mutlu kalmak için egzersize ihtiyaç duyar. Hayal kırıklığına uğramış evcil hayvanınızın enerjisini mobilyanıza atması, isteyeceğiniz son şey. mutlaka değerlendirin ne kadar egzersize ihtiyaçları var.

Boston Teriyerleri söz konusu olduğunda, egzersiz ihtiyaçları köpekten köpeğe değişir . Bazı Bostonlılar hızlı bir yürüyüşten sonra yorulurken, diğerleri bir koşuya veya ek bir ya da iki oyuna ihtiyaç duyabilir. Çoğu Boston, formda kalmak için günlük egzersiz gerektirir. Onları saatlerce dışarıda tutmak işe yaramaz - onlara meydan okumaktan çekinmeyin.

Boston Teriyerleri sahipleriyle oynamayı sever. Size de önerildi onları bir köpek parkına götür . Diğer köpeklerle oynamak, enerjilerini kanalize etmenin harika bir yoludur.

Beagle'lar da çok aktif ve oyuncu köpekler en az bir saat günlük egzersize ihtiyacı var. Boston Teriyerlerinden daha fazla fiziksel aktivite gerektirirler. İnsanlar başlangıçta Beagle'ları sürü halinde kalmaları için yetiştirdiğinden, arkadaşlık etmeye bayılırlar.

Beagle'ınızı gezintiye çıkarmaktan veya diğer köpek sporlarına katılmaktan çekinmeyin. Ayrıca güçlü bir koku alma duyusuna sahiptirler, bu yüzden onları uzun yürüyüşlere çıkarırken dikkatli olun - Beagle'ınızın inandırıcı bir koku peşinde koşmasını istemezsiniz.

Eğitim

Oturan İki Köpek

Her iki cins de ikramlarla ödüllendirildiğinde kolayca eğitilir ve yavaş yavaş yeni durumlarla tanıştırılır.

Her iki ırkın da eğitilmesi nispeten kolaydır. Erken sosyalleşme ve eğitim teknikleri her iki cins için de hayati derecede önemli sonuçlar üretmek için. Her ikisinin de inatçı bir çizgileri var, bu da ilk kez köpek sahiplerinin bilmesi gereken bir şey.

Beagle'lar için ödülleri ödül olarak kullanmak eğitim sürecinde çok yardımcı olabilir. Bununla birlikte, zorlu eğitim teknikleri hiçbir işe yaramayacaktır. Beagle'lar sahiplerini memnun etmeye hevesli bir geçmişe sahip olduklarından, sabır ve tutarlılık önemli eğitim sırasında.

köpekler neden kıçını yalar

Boston Teriyerleri, sahiplerini memnun etmek için fazlasıyla isteklidirler. eğitmek Beagle'lardan daha kolay . Onların giden doğası da dikkate alınmalıdır. Boston'ın özellikle genç yaştan başlayarak çok fazla sosyal etkileşime ihtiyacı var. Ama hepsini birden yapmayın; Onları bunaltmak istemezsin.

Amerikan Kennel Kulübü diyor ki Boston'lıların en iyi tepkiyi yeni insanlara, yerlere ve durumlara yavaş ve kademeli olarak maruz kaldıklarında verdiğini. Hassas doğalarını not etmek önemlidir, bu nedenle düzeltmelere karşı nazik olun ve iyi davranışları hızla ödüllendirin.

Sağlık

çimenlerin üzerinde kıdemli köpekler

Genel olarak sağlıklı olmasına rağmen, her iki cins de ortak sorunlardan muzdarip olabilir.

Herhangi bir evcil hayvan satın almadan önce, olası sağlık risklerinin veya endişelerinin farkında olmak çok önemlidir. Her iki cins de nispeten sağlıklı köpekler , cinslerine özgü bazı sağlık faktörlerine bakalım.

Boston Teriyerleri eğilimlidir göz problemleri Büyüdükçe ve bir ev sahibi olarak, gözlerini kızarıklık ve tahriş açısından her gün kontrol ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Gözlerini temiz tutmak ve kir veya kalıntılardan arındırmak için tuzlu solüsyonlara yatırım yapmanızı öneririz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise nefes almalarıdır. Tüm kalkık burunlu köpekler gibi, Boston Teriyerleri de yaşayabilir sıcak veya nemli alanlarda nefes almada zorluk . Tüm köpeklerin dışarıda bol bol oyun oynaması gerekse de, aşırı ısıya maruz kalmaktan yeterince korunmalarını sağlamak için bu cinse göz kulak olmanızı öneririz.

Beagle'lar nispeten sağlıklı köpeklerdir. Bununla birlikte, kötü yetiştirme uygulamaları bazı ırkları terk etti. belirli genetik sağlık sorunlarına eğilimli kalça displazisi, patellar luksasyon ve göz problemleri gibi. Ama paniğe kapılmayın; saygın bir yetiştirici, köpeği önceden var olan koşullar için tarayacaktır.

Ayrıca, bir Beagle'ın büyük, sarkık kulakları çok sevimli olabilir, ancak haftalık olarak kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Uzmanlar düzenli diş temizliğini de tavsiye ediyor.

Beslenme

Çubukları Çiğneyen Sevimli Köpekler

Her iki cins de obeziteye yatkındır, bu yüzden ne kadar yiyecek tükettiklerine dikkat edin.

Her iki cins de uygun sağlığı korumak için yüksek kaliteli yiyeceğe ihtiyaç duyar. Beagle'lar yemek arasında herhangi bir yerde 1 ila 1,5 su bardağı kuru gıda , iki öğüne bölünür. Boston Teriyerleri yiyebilir arasında değişen benzer bir miktar 0,5 ila 1,5 bardak günde iki öğüne bölünmüş kuru gıda.

Ticari olarak üretilmiş veya evde hazırlanmış olsun, her iki cins de herhangi bir yiyecekle iyi sonuç vermelidir. Bostonlar ve Beagle'lar her ikisi de aşırı kilolu olmaya tabidir , bu nedenle ne kadar yiyecek yediklerini izlediğinizden emin olun ve kiloda önemli dalgalanmalar fark ederseniz veterinerinize danışın.

Özellikle Boston Teriyerlerinin mideleri çok hassastır ve tahıllara iyi tepki verme . Birazcık düşük kaliteli tahıllar bile onları şişkin ve gazlı hale getirebilir. Ayrıca onlara insan yemi yedirmemenizi öneririz. Onlara, bu sorunun olasılığını azaltabilecek önerilen köpek maması formülleri sağlamak.

Öte yandan, Beagle'ların insan yemeği yemeyle ilgili pek önemli sorunları yok gibi görünüyor. Yine de köpeklerin ne yiyip yiyemediği konusunda araştırma yapmanızı öneririz.

tımar

Banyo Yapan Köpekler

Hafif tüy dökme, seyrek banyo yapma ve minimum düzeyde tımarlama, bu türlerin bakım gerektirmemesini sağlar.

Bu ırkların hiçbirinin aşırı bakım gereksinimleri yoktur. Her iki köpek de tüy dökme eğilimindedir, ancak önemli ölçüde değil . Boston'ın şık, ince tüyleri haftada bir, tercihen yumuşak kıllı bir fırça ile taranmalıdır.

Beagle'ların daha yoğun bir ceketi var, yani Beagle'lar mevsimsel dökülmeye daha yatkındır ; orta sertlikte bir fırça veya lastik tımar aleti ile haftada iki ila üç kez fırçalanmaları gerekir.

Her iki cins çok sık banyo yapılmamalı (dağınık bir şeye girmedikçe). Temiz ve taze görünmesini sağlamak için her dört ila altı haftada bir Boston'ı yıkamalısınız. Beagle'lar hassas bir cilde sahiptir ve sadece iki ila altı ayda bir banyo yapmalıdır.

Fiyat

Çok Küçük Köpek Yavruları

Bu türlerin her biri için ortalama 1.200 dolar civarında bir fiyat ödemeyi bekleyin.

Boston Teriyerleri ve Beagle'lar var benzer fiyat aralıkları . Ortalama olarak, bir Boston Terrier'in fiyatı 1.000 $ ve üstü , ortalama 1.500 dolar civarında. Bir Beagle'ın fiyat aralığı ayrıca 1000 dolar civarında , ancak saygın bir yetiştiriciden ortalama 1.200 dolara yakın.

Yetiştiricinin itibarı ve köpek yavrusunun soy faktörü maliyete etki eder. Olağanüstü bir cins hattına sahip bir Beagle köpek yavrusu, 1.500 $ veya daha yüksek bir maliyete sahiptir. Üst düzey bir soy ile en kaliteli Boston 1.500-4.500 $ arasında mal olabilir .

Son düşünceler

Bu, hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetliyor. bu iki sevimli ırk ! Hem bu sevimli hem de oyuncu köpeklerin harika aile hayvanları olduklarına şüphe yok. Benzerlikleri ve farklılıkları karşılaştırmak, yaşam tarzınız için en iyi köpeği seçmenize yardımcı olabilir.

Boston'lar zeki, mutlu ve canlı köpeklerdir. her ortama uyum sağlamak . Beagle'lar, arkadaşlığı seven ve sahiplerinin ilgisine tapan sevimli ama heyecanlı köpeklerdir. Her iki cins de eğlenceyi seven doğalarıyla bilinir ve her ikisi de aileye harika bir katkı sağlar.

Yorumlar