Alman Kurdu Renkleri: Standart, Hatalı, Nadir ve Daha Fazlası

Alman Kurdu Renkleri: Standart, Hatalı, Nadir ve Daha Fazlası

Alman Çoban Amerika'da son derece popüler bir köpektir. American Kennel Club'a (AKC) göre kendilerini sürekli olarak ülkenin en popüler beş köpek ırkında buluyorlar. Sadece poliste, askeri hizmetlerde, arama kurtarma ve terapi işlerinde iş köpekleri olarak yaygın olarak kullanılmazlar. Ancak aynı zamanda aile hayvanları olarak da kabul edilirler. Alman Çobanları çalışkan, cesur, sadık, sevgi dolu ve eğlenceli köpeklerdir.

Ama taptığımız sadece kişilikleri değil. Yumuşak hatları, büyük kulakları ve tatlı gözleri ile sağlam ve çevik görünen yakışıklı köpeklerdir. Ceketleri de çekiciliğinde büyük bir rol oynuyor. Tipik Alman Çoban köpeği siyahtır ve ten rengi lekeler vardır, ancak bundan çok daha fazla kürk türü vardır. Onlar normal mi? İzin veriliyor mu? Yavrunuz bir aile köpeğiyse, tüy renginin pek bir önemi yoktur. Ama gösteri köpekleri ise tüy rengi çok önemlidir.Burada tüm farklı Alman Çoban kürk renklerini ve daha fazlasını keşfediyoruz. AKC'nin izin verdiği kaplama renklerine, hatalı olanlara ve hemen diskalifiye edilen tek kat rengine bakıyoruz. Alman Çoban gökkuşağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Hadi daha yakından bakalım.

İçindekiler
 1. Alman Çoban Irk Standardı
 2. Kabul Edilen Alman Çoban Kabuğu Renkleri
 3. Hatalı Alman Çoban Kabuğu Renkleri
 4. Diskalifiye Edilmiş Alman Çoban Palto Renkleri
 5. Diğer Alman Çoban Kabuğu Renkleri
 6. Alman Çoban Palto Çeşitleri
 7. Sıkça Sorulan Sorular
 8. Son düşünceler

Alman Çoban Irk Standardı

hakkında pek çok görüş vardır. Alman Kurdu 'ın görünüşü ve neye benzemesi ya da olmaması gerektiği. Ayrıca, diğer ülkelerdeki farklı köpek kulübesi kulüpleri farklı cins standartlarına sahip olabilir. Cins standardı, bir köpeğin görünüşünün ve kişiliğinin beklentisinin resmi olarak belirlendiği yerdir. İşte AKC'nin o açıklaması Alman Çoban ırkı standardı renkleri hakkında şunları söylüyor:

Alman Çoban Köpeğinin rengi değişir ve çoğu renge izin verilir. Güçlü zengin renkler tercih edilir. Soluk, soluk renkler ve maviler veya ciğerler ciddi kusurlardır. Beyaz bir köpek diskalifiye edilmelidir.Kabul Edilen Alman Çoban Kabuğu Renkleri

Kabul edilebilir Alman Kurdu renklerinin neler olduğuna daha yakından bakalım. Bazıları çok yaygın ve bazıları çok nadirdir.

siyah ve ten rengi

 Otların arasında oturan siyah ve ten rengi Alman Çoban
Siyah ve ten rengi, birçok çalışma hattında ve aile köpeğinde klasik bir kaplama rengidir.

Siyah ve ten rengi Alman Çoban paltoları en yaygın olanıdır. ve en çok cinsle ilişkilidir. Bronzluk, zengin bronzluktan solukluğa kadar tonlarda değişebilir. Bu cinste ve diğer birçoklarında ten rengine bazen pas veya maun denir. Ama özünde aynı renktir.

Siyah ve kırmızı

 Dışarıda yürüyen siyah ve kırmızı Alman Çoban
Jüri canlı renkleri tercih ettiği için siyah ve kırmızı Alman Çobanları gösteri ringinde çok başarılılar.

Siyah ve kırmızı Alman Çobanları, ten renginin zengin kırmızı olması dışında, esasen siyah ve ten rengi ile aynıdır.samur

 İçinde oturan Sable Alman Çoban
Güzel katlar olmalarına rağmen, Sable Alman Çobanları gösteri ringinde pek başarılı değiller.

Sable, herhangi bir belirgin desen veya farklı renk alanları olmaksızın, kırmızı veya gri renklerle birlikte koyu rengin kürkte en yaygın renk olduğu bir renk desenini ifade eder. Tüy rengi kırmızı ile siyah ise kırmızı samur, siyah ve gri tüyleri varsa gri samur vb. Samurlar, çalışan veya aile evcil hayvan hatlarında daha yaygındır.

Bi-Renk

 Dışarıda oturan Bi-Renk Alman Çoban
Kahverengi alanlar doğumda küçük olduğundan, iki renkli ve saf siyah bir Çoban arasında ayrım yapmak zor olabilir.

İki renkli Alman Çoban kürkü hakkında, kendi başına bir renk mi yoksa sadece benzersiz işaretlere sahip siyah ve ten rengi bir ceket mi olduğu konusunda pek çok tartışma var. İki renkli bir ceket, ağırlıklı olarak siyahtır ve bacaklarında, göğsünde ve bazen kaşlarında ten rengi lekeler vardır.

Siyah

 Arka planda tuğla duvar ile dışarıda oturan Siyah Alman Çoban
Siyah, diğer birçok köpek ırkında standart bir renktir, ancak bu cinste resesiftir.

Saf siyah Alman Çobanları Nadir. Bu, çarpıcı yavrular oldukları gerçeğiyle birleştiğinde, birçok insanın onları istediği anlamına gelir. Size kürk rengine göre bir köpek satan veya onlar için son derece yüksek bir fiyat alan yetiştiricilere karşı dikkatli olun. Diğer Alman Çoban Köpekleri ile aynıdırlar.siyah ve krem

 Çimenlerde bir kaplumbağayı koklayan Siyah ve Krem Alman Çoban Köpeği
Siyah ve krem, Alman Kurdu hattında yaygın bir renk değildir.

Siyah ve krem ​​Alman Çobanları genellikle siyah ve ten rengi olarak tanımlanır, ancak çok açık bir ten rengi tonudur. Ancak, bazı yetiştiriciler onları siyah ve krem ​​​​olarak tanımlayabilir. Tipik olarak sırtları siyah ve altları krem ​​rengindedir.

siyah ve gümüş

Bu tipik bir Alman Çoban kürkü değildir çünkü genellikle gri samur veya siyah ve çok açık gri ten rengi ile karıştırılırlar. Yine, bazı yetiştiriciler onları siyah ve gümüş olarak tanımlayabilir. Sırtlarında siyah ve arkalarında gri olma eğilimindedirler.

Hatalı Alman Çoban Kabuğu Renkleri

İşte Alman Çoban ırkında hatalı olan bazı renkler. Gösteri ringinde ağır şekilde cezalandırılırlar. Ama çok güzel ve nadir oldukları için birçok aile onları istiyor. Onlara yakından bir göz atalım.

Gri

Gri renk, başka bir nadir renktir. AKC bunu ciddi bir hata olarak görüyor ve çalışma hattı dünyasında nadiren görülüyor. Bazı yetiştiriciler, soluk mavi yavruları, katı bir silah grisi olan gri ile karıştırırlar. Düz gri paltolar çarpıcı ve rağbet görüyor. daha yüksek fiyat .Gerek melez bir cins satmaya çalışabilecek yetiştiricilere karşı dikkatli olun gri bir Alman Çoban olduğunu iddia ediyor. Olabilme ihtimali çok az bir kurt melez çünkü kurt soyunda gri yaygın. Bu, gelecekte sorunlara neden olabilir çünkü kurt melezlerinin üstesinden gelmek zordur ve sahiplik kısıtlamaları da vardır.

Mavi

Mavi Alman Çobanları AKC tarafından ciddi bir kusur olarak kabul edilir ve açık, koyu ve çelik gölgeler olabilir. Bu ceket rengini çevreleyen birçok tartışma var. Bazıları mavi olmalarına rağmen hala safkan olduklarını ve bir kusur olmaması gerektiğini söylüyor. Diğerleri mavinin bir gen mutasyonu olduğunu ve ürememesi gerektiğini söylüyor.

Mavi, birçok cinste popüler bir kürk rengi ve aranan bir gölgedir. Bu nedenle bazı yetiştiriciler, sağlığın önemi üzerinden bu rengi yetiştirmeye çalışabilirler. Ayrıca yaygın olarak renkli Shep yavrularına sahip olan ve mavi köpeklerin fiyatını artırmayan saygın bir yetiştirici arayın.

Karaciğer

Alman Çoban soyundaki en nadir kürk renklerinden biri karaciğerdir. ve AKC, resesif bir genden kaynaklandığı için bunu Alman Çoban ailesinde ciddi bir kusur olarak görüyor. Ciğer renkleri açık, sarımsı bir renk tonundan derin, zengin bir çikolata tonuna kadar değişir. Burunları ve diğer özellikleri tipik olarak açık kahverengi ila pembe renktedir. Diğer nadir renkler gibi, daha önemli bir kâr için gölge değil, sağlık için üreyen saygın bir yetiştiriciyle çalıştığınızdan emin olun.avustralya çoban beagle karışımı

Diskalifiye Edilmiş Alman Çoban Palto Renkleri

Cins standardına göre, beyaz, otomatik olarak diskalifiye edilen tek Alman Çoban kürk rengidir. Beyaz renkli bir kaplama, resesif bir genden kaynaklanır, yani bu geni her iki ebeveynden de almaları gerekir. Beyaz Alman Çobanları Nadir. AKC onları otomatik olarak diskalifiye eder, ancak birçok Alman Çoban meraklısı, nadir ve çok güzel oldukları için onlara hayran kalır. Bu, yüksek bir fiyat etiketi taşıyabilecekleri anlamına gelir.

Beyaz bir Alman Çoban Köpeği düşünüyorsanız, onların albinizmi olan Alman Çobanları olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Yaygın bir yanılgı, beyaz Alman Çobanlarının albino köpekler olduğu, ancak öyle olmadıklarıdır. Bir albino köpeği, hasta bir köpek ve maliyetli veteriner faturaları anlamına gelen birçok sağlık sorunu yaşar. Beyaz Alman Çobanlarının koyu burunları ve diğer siyah özellikleri vardır. Albino köpeklerin hiç rengi yoktur. Beyaz Alman Çobanları çok benziyor Beyaz İsviçre Çoban Köpekleri .

Diğer Alman Çoban Kabuğu Renkleri

Diğer renkler AKC'nin Alman Çoban renkleri listesinde bahsedilmiyor. Bazıları var ama AKC tarafından kabul edilmiyor. Çoban soyunda olmayan bir renk vardır. Ancak haklarında çok fazla yanlış bilgi var. Diğer nadide ve güzel Alman Kurdu kürk renklerine bir göz atalım.Panda

Bir panda postu bazen bir gen mutasyonundan kaynaklanan alacalı veya benekli siyah beyaz bir post olarak anılır. panda ceketi sadece oluşur Alman Çobanlarının bir satırı , ve ilk kez 2000 yılında görüldü. Bir Alman Çoban Köpeği üzerindeki panda kürkü, onları Border Collie karışımı gibi gösteriyor. Ancak, onlar saf Alman Çobanlarıdır.

Panda ceketi alında, ağızda, göğüste, yakada ve kuyruğun ucunda simetrik beyaz işaretlerden oluşur. Beyaz miktarı köpekten köpeğe değişebilir. Nadir ama çok arzu edilen montlardır ve bu da fiyatı şişirir. Ancak bu, yetiştiricilerin yavru köpeğin sağlığından çok yalnızca rengi elde etmeye odaklandığı anlamına gelebilir.

Altın

Alman Çoban hattındaki altın kaplama rengi nadirdir. Bazı yetiştiriciler bu renge sarışın diyor. Bazı Çoban yavruları altın renginde doğar ancak yaşlandıkça daha da koyulaşır. Yani altın renkli bir yetişkin, altın bir köpek yavrusundan çok daha nadirdir. Som altından bir Alman Çoban Köpeği Lucy adlı İnterneti kasıp kavurdu, saf altın kürküyle dünya çapındaki Alman Çoban severleri hayrete düşürdü.

Birçok kişi altın bir Alman Çoban Köpeği ile karıştırır. Altın Çoban , bir Alman Çoban Köpeği ve bir Golden Retriever karışımı. Altın renkli bir Shep sahiplenmeyi düşünüyorsanız, sorumlu olduklarından emin olmak için yetiştiriciyi araştırmanız gerekir. Bazı yetiştiriciler, soyağacı fiyatına altın karışık bir cins satmaya çalışabilir.Merle

Merle, Alman Çoban soyunda gerçek bir renk değildir. Sadece mevcut değil. Satılık bir 'merle' Alman Çoban köpeği bulursanız, muhtemelen bir Alman Çoban değildir. En iyi ihtimalle, melez bir Alman Çoban Köpeğidir. Lütfen size bir Merle Alman Çoban Köpeği satmaya çalışan herhangi bir yetiştiriciden kaçının çünkü onlar ya size yalan söylüyorlar ya da deneyimsiz yetiştiriciler. Her iki durumda da, muhtemelen yavru hakkında dürüst olmadıkları başka şeyler olduğu anlamına gelir.

Bunun üzerine, bazı durumlarda, Merle ceket renkleri vardır sağlık sorunları ile bağlantılıdır. İki merle köpeği çiftleşirse, 'çift merle' bir köpek yaratma şansları daha yüksektir. Bu yavruların sağırlık ve körlük gibi önemli sağlık sorunlarında bir artış olduğu bildirilmiştir.

Alman Çoban Palto Çeşitleri

 Yaşlı bir Alman kurdu ve çimlerde oturan bir Alman kurdu yavrusu

Alman Çoban Köpeği inanılmaz bir kürk rengi yelpazesine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda ayrıca birkaç kaplama tipine de sahipler. Yukarıdaki tüm renkler tüm kaplama türlerinde gelir. Gösteri halkasında sadece astarlı Shep'lere izin verilir. Dört Alman Çoban kürk tipi şunları içerir:

 • Astarlı uzun
 • Astarlı kısa
 • Astarlı orta
 • Astarsız uzun

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Alman Çoban Tüy Rengi Bana Uygun?

Bir Alman Çobanında kürk renginden daha fazlası vardır ve ceket renginden çok kişiliğine odaklanmalısın. Dünyanın en güzel Shep'i olabilirler, ancak kişilikleri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, sizin için doğru yavru değillerdir. Amerika Alman Çoban Köpeği Kulübü şu konularda tavsiyelerde bulunuyor: doğru köpek yavrusu nasıl seçilir senin için.

Bir Kaplama Rengi Bir Köpeğin Kişiliğini Etkiler mi?

Hayır, bir köpeğin kürkünün rengi bir köpeğin kişiliğini etkilemez. . Alman Çoban Köpeği bir albino köpek veya çift merle yavru değilse, muhtemelen sık sık hastalanır ve bu da mutsuz bir köpeğe neden olur.

Bazı Alman Çoban Palto Renkleri Diğerlerinden Daha mı Pahalı?

Evet, bazı mont renkleri diğerlerinden daha pahalıdır. Ancak sorumlu bir yetiştirici, yavrularını tüy rengine göre fiyatlandırmamalıdır. Bazı yetiştiriciler, siyah veya beyaz Alman Çobanlarımızı siyah ve ten rengi muadillerinden daha pahalıya satmaya çalışabilir. Ancak aynı özelliklere sahip aynı köpek cinsidirler.

Son düşünceler

Artık Alman Kurdu kürk renkleri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere sahipsiniz. Klasik siyah ve ten rengi ceketten nadir görülen karaciğer rengine ve aradaki her şeye. Kaplama renkleri söz konusu olduğunda çok fazla yanlış bilgi var. Ancak Alman Çoban Köpeğinizi gösteride göstermeyi planlamıyorsanız, kürk renginin pek bir önemi yoktur. Mutlu ve sağlıklı olmak en önemli şeydir. Artı, hepsi kendi yollarıyla büyüleyici.

Yorumlar