Chihuahua Köpek İsimleri: Boyut, Coğrafya, Trendler ve Daha Fazlasına Göre 250'den Fazla İsim

Chihuahua Köpek İsimleri: Boyut, Coğrafya, Trendler ve Daha Fazlasına Göre 250'den Fazla İsim

Eve evcil bir Chihuahua getirmeye hazırlanıyorsanız, ailenize harika bir katkı sağlamış olursunuz. Ama onlara ne isim vermelisin? Köpeğinize vereceğiniz isim önemlidir. Sizin ve diğerlerinin köpekle nasıl ilişki kurduğunuz üzerinde bir etkisi vardır. Ayrıca önümüzdeki yıllarda bu ismi birçok kez söyleyeceksin, bu yüzden sevdiğin bir şey olmalı.

Köpeğiniz için bir isim seçmek, birçok insanın düşündüğünden çok daha fazlasıdır. Mükemmel ismi seçmek sadece zor değil, aynı zamanda stresli de olabilir. İşte bu yüzden, yepyeni aile üyenize isim vermek için bu ilham verici fikirler listesini ve beş kullanışlı ipucunu bir araya getirdik.Haydi, yeni ve sevimli bebeğiniz için 250'den fazla eğlenceli isme bir göz atalım. chihuahua . Mükemmel uyumu bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İçindekiler

En Popüler İsimler

İşte Chihuahualar için en popüler on erkek ve kadın ismi. Elbette, köpeğiniz için popüler bir isim seçmenin yararları ve zararları vardır. Bunların çoğu, özellikle kadınlar için insan isimleridir.cocker spaniel karışımı
DişiErkek
GüzelFıstık
Hindistan ceviziMaks.
lolaCharlie
Papatyaahbap
ChloeKayalık
LucyMilo
Kuruşgizmo
ZambakJack
sofieİnsan
Aypaco

Boyut ve Görünüm Adları

Beyaz bir arka plan üzerinde izole bir aslan yelesi stüdyo çekim ile şirin chihuahua

Bu cinsle ilgili en karakteristik şeylerden biri küçük boyutudur.

Birçok kişi onlara küçük boyutlarını yansıtan isimler verir. Bu cinsin diğer bazı ayırt edici fiziksel özellikleri arasında sivri kulaklar, yuvarlak karınlar ve büyük gözler bulunur. Fıstık, özellikle erkekler olmak üzere Chihuahuas için popüler bir boyutla ilgili isimdir. İşte, çoğu hem erkekler hem de kadınlar için çalışan bazıları. Küçük bir köpeğe 'büyük' bir isim vermek, onların devasa kişiliklerini yansıtan eğlenceli olabilir.

KüçükBüyük
minnieDayanmak
periçürük
MinikZeus
kızarmış tavukRex
İşemek çişGodzilla
FışkırtmaKongo
munchkinBoomer
BirazTıknaz
MücevherHerkül
KurabiyeGök gürültüsü
kekŞamu
hamur tatlısıNinja
Tater Totçeneler
bagabukahuna

Kişilik İsimleri

Yukarıdaki büyük boy isimlerin tümü, Chihuahua'nızın kişiliğine de atıfta bulunabilir. Daha önce belirtildiği gibi, Chihuahualar, küçük boylarıyla tezat oluşturan önde gelen kişilikleriyle yüksek sesle ve dışa dönük olma eğilimindedir. İşte bunu yansıtan isimler.AmiralNapolyon
domuz sucuğuZeyna
agresifThor
tabascobaşak
mustangPapatya
GenelEjderha
Babazararlı
kiminmermi
BarakudaAks
başakparçalayıcı
zamanşımarık
Divaelsa
Cruellabiggie
ışıltılınala
Zularambo
ZeldaSpartaküs
Roxycadı
Yara iziLoki
KaosSiklon
Venüskargaşa

Pop Kültürü ve Trend İsimler

Aktris Reese Witherspoon ve Bruiser the Chihuahua

Aktris Reese Witherspoon, Bruiser the Chihuahua ile Elle Woods rolündeYasal sarışın.

Loki, Cruella, Jaws ve çürük . Ama en sevdiğiniz ünlüyü, şovu veya müziği Chihuahua'nızı adlandırmak için birleştirmenin tonlarca yolu var. İşte sadece birkaçı.

Film ve TV ŞovlarıÜnlü ve Müzik
Chandler (Arkadaşlar)Şans (Rapçi)
Hulk (Marvel)prens
Bay Miyagi (Karate Çocuk)Iggy
Brady (Brady Bunch)Hendrix
Maximus (Gladyatör)kardiyak
Beethoven (Beethoven)Melodi
Gollum (Yüzüklerin Efendisi)Güçlü
Hades (Herkül)sakin
Belle (Güzel ve Çirkin)Dre
Lilo (Lilo ve Stitch)Eliv'ler
Kötülük (Austin Powers)zil sesi
Arwen (Yüzüklerin Efendisi)yay
Katniss (Açlık Oyunları)Masraflı
Hermione (Harry Potter)sarışın
Sansa (Taht Oyunları)Lucy
Luke (Yıldız Savaşları)jagger
Frodo (Yüzüklerin Efendisi)abba
Gatsby (Muhteşem Gatsby)Gaga
Carrie (Carrie)Oprah
Pennywise (O)Çile
Neo (Matrix)Willie
Bambi (Bambi)Marilyn
Olaf (Dondurulmuş)Ariana Grande
Leia (Yıldız Savaşları)biber
Dory (Nemo'yu Bulmak)Billie
Simba (Aslan Kral)Beyonce
Spock (Uzay Yolu)j lo
Öfkeli (Mad Max)Ejderha
Yoda (Yıldız Savaşları)Olivia Rodrigo
Toto (Oz Büyücüsü)Yarı Yıkanmış
kazmak (yukarı)bebek
Dişi (Harry Potter)Kral
Alf (Alf)Taylor
Brian (Aile babası)rihanna
kız (kadın)Ludacris
Meydan Okuma (Rugrats)Bağlamak
Onbir (Yabancı Şeyler)Patron
Dash (İnanılmazlar)lizzo
Woody (Oyuncak Hikayesi)britney
Bonnie (Oyuncak Hikayesi 3)olmak

İspanyolca ve Meksika İsimleri

fötr şapka takan 3 küçük chihuahua

Chihuahuas, Meksika'nın ulusal bir sembolüdür.Cins, Columbus'un Amerika ile ilk temas kurmasından önceye kadar uzanır. Bu nedenle, küçük köpeğiniz için birkaç Meksikalı ve İspanyol ismi de işe yarar.

Meksika'daki Yerlerİspanyol ve Meksika İkramlarıİspanyolca Sevgi Şartlarıİspanyol Kadın İsimleriİspanyolca Erkek İsimleri
tijuanafajitaBebecito (Bebek)Tatlıİskender
JaliscoSuçluKalpJoanBenedict
Juarezenchiladakızpembegeçmek
rooChimichangaBirazGabriellaDiego
AslanKulübeHantalveronikaPaul
TampikoTekilaprensesGörkemPeter
Colorado eyaletinde bir şehirtamaleMija (Çocuk)PartiBoğa
beyefendiAcı biberCanijo (Sinsi)NinaRobert
oaxacatazeAlıntı (Sevimli)inciJavier
MontereyTombul kızTatlımtestereFerdinand

Daha Fazla İsim

Henüz hoşunuza giden veya yeni tüylü arkadaşınıza uyan bir şey bulamadıysanız, korkmayın. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce isim daha var. Bu bölümde, bir Chihuahua üzerinde harika çalışacağını düşündüğümüz, favori ve daha az geleneksel köpek isimlerimizden bazılarını derledik. Son bir kez bakalım.

DişiErkek
Papatyaahbap
MelekToby
CleoMaks.
yakutnefret
BalAslan
IzzyRomeo
Şekermarley
TillyRemi
incikovalamak
mollyHarry

Cinsiyet-Nötr İsimler

ŞeftalilerGölge
harleyHindistan cevizi
DozerBailey
CaseyQuinn
Yoşiarkadaş
Bisküvikucaklamalar
Kabarıkgizmo
jalepenoGofretler
Kabakçiller
KekŞanslı
yığınDomuz eti dükkanı
Şanskazıcı
kurabiyeThumper
Landrylirik
adaçayıWinnie

Chihuahua Adlandırma Trendleri ve İpuçları

Sulu Narenciye Arasında Beyaz Chihuahua

Orange, adının turuncu olmadığına sevindin mi?

Küçük köpeğe “Fıstık” gibi küçük bir isim vermek veya köpeğe boylarını ironik bir şekilde vurgulamak için “Hulk” gibi büyük bir isim vermek olsun, Chihuahualarla ilgili eğilimlerin çoğu boyutlarıyla ilgilidir. Chihuahuas'ın diğer tarafı, İspanyol kökleriyle olan bağlantılarıdır. Yavrunuzun kendi kültürel mirasınızı temsil etmesine yardımcı olmasını istiyorsanız, ona bu kökleri ifade etmeye yardımcı olacak bir isim vermek iyi olabilir.Zamanlama

Yavru köpeğinizi veya köpeğinizi eve getirir getirmez bir şeyler aramaya başlayacaksınız. Dikkatli olun çünkü bu isim yapışabilir. Köpeğinize kendi adıyla özdeşleşmeyi öğretmek ve adlandırmak da eğitimin önemli bir parçasıdır. bu yüzden mümkün olduğunca çabuk bir isim seçmek çok önemlidir.

İyi bir kural, bir köpeğinizi eve getirdikten sonraki 48 saat içinde isim verin. Bunun size kişiliklerini tanımanız için fazla zaman vermediğini biliyoruz, ancak diğer faydaları daha kritik. Bu listeyi birkaç kez okumayı ve göze çarpan 10-20 ismi seçmeyi deneyin. Kendi listenizi yapın ve köpeğinizle tanıştığınızda, herhangi birinin diğerlerinden daha iyi uyup uymadığına bakın. İlk gün isimlerin yaklaşık yarısını ortadan kaldırmayı hedefleyin ve ikinci güne karar verin.

Adını Bağırmayı Düşün

İster bir köpek parkında, ister yürüyüşte olun ya da köpeğiniz yanlışlıkla ön kapınızdan kaçarsa, zaman zaman isimlerini bağırmak zorunda kalacaksınız. Köpeğinize saçma bir isim vermek komik veya sevimli bir fikir olsa da, onu diğer insanların önünde bağırmak veya veterinerinize açıklamak zorunda kalabileceğinizi unutmayın. İlginç olan bir şey yok ama utanç verici, uygunsuz veya olumsuz çağrışımlar içeren herhangi bir şeyden kaçınmaya çalışın kendiniz ve başkaları için.

Bilenlere Sorun

Adı köpeğin kişiliğine dayandırmak istiyorsanız, ister koruyucu bir ebeveyn, ister kurtarma barınağı veya yetiştirici olsun, köpeğe bakan kişiyle bağlantı kurmaya çalışın. Sizin için en azından bazı geniş içgörüleri olabilir. Ek olarak, Hayvanlarla, özellikle köpeklerle çalışan tanıdığınız insanlarla konuşun. Veterinerler, kuaförler ve köpek yürüyüşçüleri, iş kollarında tonlarca köpekle karşılaşır. Kuşkusuz, duydukları ya da kendileri hakkında düşündükleri bazı mücevherleri vardır.Basit tutun

Köpeğinizin adını basit tutmak istiyorsanız, hem senin hem de onların iyiliği için . Anlamaları zorsa, öğrenmesi zor olacak ve eğitimi daha zorlu hale getirecektir. Köpekler bizim dilimizde nüansları duymazlar, bu yüzden kulağa diğer birçok kelimeye benzeyen bir şey seçmeyin. Aksi takdirde, diğer kelimeleri duyduklarında, onlarla konuştuğunuzu düşünerek kafaları karışacaktır. Özellikle kullanmayı planladığınız komutlara benzeyen adlardan kaçının.

Genel konuşma, bir veya iki heceli isimler en iyisidir. Daha uzun bir şey istiyorsanız, sorun değil. Çoğu durumda, yalnızca kısaltılmış bir sürüm kullanmayı planlayın (örneğin, Jalisco'yu Lisco'ya veya Bebecito'yu Bebe'ye kısaltın).

Anlamı veya Olumlu İlişkilendirmeleri Bulun

Köpeğinize olumsuz çağrışımlarla bir isim vermek istemediğiniz gibi, Sizin için anlamlı veya çağrıştıran bir şey seçmeye çalışın. Bu herhangi bir şey olabilir: en sevdiğiniz yemek, en sevdiğiniz diziden bir karakter, bir çocukluk anınız veya sevdiğiniz bir yer. Tüm aileniz için anlamlı bir şeyse daha da iyi.Son düşünceler

Yepyeni Chihuahua'nıza ne isim vereceğiniz konusunda şaşırtıcı bir baskı var. Neyse ki, yalnızca listemizde 250'den fazla seçeneğiniz var.

ördek köpek mamaları

Adı ne olursa olsun, o küçük hayvanın kesinlikle ailenizin değerli bir üyesi olacağını unutmayın. Size sonsuz gülümsemeler, kahkahalar ve sevgi getirecekler. Adlarını seçmek, yeni tüylü arkadaşınızın keyfini çıkarmanın sadece ilk adımıdır.

Yorumlar