SpotOn GPS Fence İncelemeleri: Özellikler ve Nasıl Çalışır?

SpotOn GPS Fence İncelemeleri: Özellikler ve Nasıl Çalışır?

Bahçeniz veya mülkünüz yarım dönüm veya daha fazlaysa, köpeğinizi dış alanınızda tutmanın bir yolunu bulmakta zorlanabilirsiniz. Pek çok köpek dışarıda dolaşmak için bir yer ister, ancak fiziksel bir çit veya gömülü teller gerçekçi bir seçenek olmadığında veya kurulumu çok fazla güçlük çektiğinde onları güvende ve sınırlar içinde tutmak çok zordur.

Neyse ki, teknolojik gelişmeler sayesinde son birkaç yılda köpek çit alternatifleri gelişti. GPS özellikli çit sistemine girin. Akıllı bir tasma, sanal bahçe sınırları ve biraz eğitim kullanarak, yavru köpeğinizi istediğiniz yerde tutabilirsiniz.Sırasında Halo Yaka Bugün piyasada bulunan bu GPS çit sistemleri arasında en bilineni olan Halo'nun en büyük rakibi SpotOn GPS Fence, büyük bir rakiptir. İlk elden deneyimimiz de dahil olmak üzere bu akıllı sistemin nasıl çalıştığını keşfedeceğiz. Yüksek fiyat etiketine rağmen neden SpotOn'un kesinlikle dikkate alınmaya değer olduğunu düşündüğümüzü görün.

İçindekiler
 1. SpotOn GPS Çiti Nedir?
 2. SpotOn'un Temel Özellikleri
 3. SpotOn ile Kişisel Deneyimimiz
 4. Sıkça Sorulan Sorular
 5. Son düşünceler

SpotOn GPS Çiti Nedir?

 SpotOn Yaka ile yürüyüş ve eğitim gösteren uygulama

SpotOn GPS Çiti rahatlığını bir araya getiriyor GPS köpek takip tasmalı kablosuz çit sistemi eşi benzeri olmayan bir performans sergileyen sanal bir sistem için. Sistemin tamamı yaka ve akıllı telefon uygulaması üzerinden çalıştığı için kablolamaya, baz istasyonlarına veya başka ekipmanlara gerek yoktur.

Frug dog

En kullanışlı faydası, mülkünüzün hemen hemen her yerine kolayca birden fazla sanal çit kurmanıza olanak tanıması ve yavrularınıza tasmasız keşfetmesi için bol miktarda alan sunmasıdır, ancak yalnızca sizin belirlediğiniz alanlar dahilinde. Bu sistemin bir diğer büyük artısı, köpeğinizin belirlediğiniz sınırları aşması durumunda anında uyarı alabilmeniz ve köpeğinizin konumunu akıllı telefonunuz aracılığıyla takip edebilmenizdir (bunun için aylık bir abonelik gerektirse de).SpotOn GPS Çitinin Gelişimi

Orijinal SpotOn sistemi 2019 yılında çıkış yaptı Büyük bir tantanayla Tüketici Elektroniği Fuarı, NH Tech Alliance ve South by Southwest'ten ödüller kazandı. Ancak heyecan verici yeni teknolojinin çözülmesi gereken bazı önemli sorunları vardı. SpotOn müşteri şikayetlerini dikkate aldı ve birinci nesil ürününde önemli yükseltmeler ve iyileştirmeler yaptı.

2022'de şirket, büyük ölçüde geliştirilmiş yaka dayanıklılığı ve pil ömrü, daha doğru GPS ve hücresel performans ve bağlantı, yeni tasarlanmış bir mobil uygulama ve çok daha fazlasını bir araya getiren ikinci nesil SpotOn GPS çit sistemini tanıttı. SpotOn'un özellikler eklemeye ve sistem teknolojisini geliştirmeye devam etmesini seviyoruz.

SpotOn'un Temel Özellikleri

SpotOn GPS Fence, sanal çit deneyiminizi geliştirecek pek çok mükemmel özelliğe sahiptir. Yeteneklerini ve nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için SpotOn'un en dikkat çekici özelliklerini vurguladık.SpotOn GPS Çiti

 SpotOn Yaka
 • 1.000 dönümden fazla alanda birden fazla, üst üste binen kablosuz çit oluşturma yeteneği
 • Gerçek zamanlı uyarılar ve GPS ve GNSS özellikli etkinlik takibi
 • Kullanımı ve özelleştirmesi kolay
 • Ayarlanabilir yaka, 10' ila 26' arasındaki boyun boyutlarına uygundur
 • Çiğnenmeye ve suya dayanıklı yaka
 • 22 saate kadar pil ömrü
 • Kullanıcı dostu Android ve iOS uygulamaları
 • 90 günlük para iade garantisi
 • 1 yıl garanti
SpotOn'un Web Sitesini Ziyaret Edin

Sanal Kablosuz Eskrim

SpotOn ayarlamanıza olanak tanır 20 çite kadar Mülkünüzde 1.500'e kadar sanal çit direği kullanarak. Üst üste binen çitler, çit içi çit ve köpeğinizin bahçe veya yüzme havuzu gibi dolaşmasını istemediğiniz uzak tutma bölgeleri oluşturabilirsiniz. SpotOn'un yeni Ev Bölgeleri özelliği ayrıca evinizin etrafındaki tasma düzeltmelerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır, böylece köpeğiniz tasmayı çıkarmanıza gerek kalmadan dışarı ve içeri girebilir.

Ve çit boyutlarınızda çok az kısıtlama vardır. SpotOn en az 1/2 dönümlük bir bahçe büyüklüğü önerirken, Çitlerinizi 1.000 dönümden fazla alana kadar genişletin. Bunları nasıl kurarsınız? Bu en şaşırtıcı özelliklerden biri. Çitlerinizi kolayca oluşturabilirsiniz. sınırları yürüyerek veya SpotOn uygulamasında mülkünüzün haritasına çizerek. Alanı yürümek daha hassas çitler elde etmenizi sağlar. Yürürken tek yapmanız gereken telefonunuzu ve tasmanızı elinizde bulundurmak.

Sistem çit direklerinizi otomatik olarak oluşturur ve bunlar daha sonra uygulamada ve yakada saklanır. Bir su kütlesinin veya yürüyemeyeceğiniz başka bir engelin etrafından dolaşmak için uygulamanın duraklatma düğmesine bile basabilirsiniz. Daha sonra sistem engelin üzerine otomatik olarak düz bir çizgi çizer. Oluşturduğunuz her çit Global Konumlandırma Sistemi ( Küresel Konumlama Sistemi ) ve Küresel Navigasyon Uydu Sistemleri ( GNSS ).SpotOn tasması, Halo gibi benzer sistemlere göre daha doğru konumlandırma için 128 uydudan oluşan bir ağa bağlanıyor ve aynı anda 25 veya daha fazla uyduya bağlanıyor. Bu, uzak alanlardaki sanal çitleri hücresel bağlantıya ihtiyaç duymadan kullanmanıza olanak tanır. (Ancak köpeğinizi takip etmek ve konumunun gerçek zamanlı güncellemelerini görmek için hücresel kapsama alanına ihtiyacınız vardır.)

Köpeğinizi Nasıl Sınırlarda Tutar?

SpotOn tasması, uygulamada özelleştirebileceğiniz düzeltmeleri kullanarak köpeğinizle iletişim kurar. Ayarlar, çoğu akıllı köpek eğitim tasmasında bulduğunuz ayarlara benzer; 30 seviyeli ses, titreşim ve isteğe bağlı statik düzeltmeler . Köpeğiniz sınıra yaklaştığında, tasma önce bir uyarı sesi çıkarır, bu tüylü arkadaşınıza çitin kenarına yaklaştığını söyler. (Bunu duyduğunda çitin ortasına dönmesi için onu eğiteceksiniz.)

Fakat, Köpeğiniz sınıra doğru ilerlemeye devam ederse daha sert bir uyarı sesi duyulur yavrunuzun arkasını dönmesini sağlayın. Tasma, çitin kenarında bir titreşim veya statik düzeltme yayınlamadan hemen önce bu uyarı tonunu çalar. Ancak siz de benim gibiyseniz ve köpeğinizde statik şok kullanmak istemiyorsanız, titreşim ve statik düzeltmelerin isteğe bağlı olduğunu bilmeniz önemlidir. Köpeğiniz çitten ayrılırsa uygulama aracılığıyla hemen bilgilendirileceksiniz (SpotOn'un hücresel aboneliğiniz varsa).

Sınır Eğitimi

Tüylü arkadaşınızı sistemi anlayacak şekilde eğitmek sizin açınızdan çaba gerektirir. SpotOn, yavrunuz alışana kadar en az bir hafta boyunca günde yaklaşık 15 dakika çalışmanızı önerir. Eğitilmesi daha kolay köpekler oldukça hızlı bir şekilde anlaşılması gerekir, ancak bazılarının sisteme hakim olması birkaç hafta sürebilir.Neyse ki, beraberinde geliyor adım adım eğitim talimatları Yardım videolarını taramak için QR kodları ve ayrıca 30 dakikalık eğitim danışmanlığı SpotOn sertifikalı bir köpek eğitmeni ile. Bu araçlar, yavru köpeğinize doğru şekilde sınır eğitimi verdiğinizden ve sistemin özelliklerini doğru kullandığınızdan emin olmanıza büyük ölçüde yardımcı olur.

GPS Aktivite Takibi ve Kaçış Uyarıları

Köpeğinizi bahçenizde tutmanın yanı sıra SpotOn'un diğer önemli faydası da gerçek zamanlı GPS takibidir. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde şunları yapabilirsiniz: Köpeğinizin konumunu istediğiniz zaman görün, Bu, geniş bir çit sınırınız varsa veya yavrunuz kaçarsa kullanışlıdır. Bu özellik ayrıca köpeğinizin kaçması veya tasmasının pilinin azalması durumunda size telefonunuza bildirim gönderir.

Konum takibi her 6 saniyede bir otomatik olarak güncellenir, böylece köpeğinizin nerede olduğuna dair mümkün olduğunca hassas sekmeler tutabilirsiniz. Bu sistemin ayrıca benzersiz bir özelliği vardır: Orman Modu ağaçlar, çalılar veya çalılardan oluşan yoğun yaprak örtüsü altında GPS performansını artırır. SpotOn, açık havada 3 feet'e ve ağır ağaç örtüsü altında veya binaların yakınında 10 feet'e kadar hassastır.

GPS konum takibini etkinleştirmek ve bildirimlerden kaçmak için aylık bir abonelik planı gereklidir. SpotOn'un Verizon veya AT&T LTE-M kapsama alanı arasında seçim yapabilirsiniz (tasmayı kişisel hücre planınızla senkronize edemezsiniz). Abonelikler aylık 9,95 ABD Doları (aylık plan), 7,95 ABD Doları/ay (1 yıllık plan) veya 5,95 ABD Doları/aydır (2 yıllık plan). 1 ve 2 yıllık planlara kaydolursanız 90 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz.SpotOn'u Nerede Kullanabilirim?

Bu sistemin güzelliği şu ki her türlü arazide çalışır nehirler ve akarsular, ormanlar, araba yolları, engebeli alanlar ve daha fazlası dahil. Kamp yaparken, sahil evi kiralarken, şehir dışında ailenizle birlikte kalırken veya hemen hemen her yerde kullanabileceğiniz taşınabilir bir çit sistemi istiyorsanız SpotOn harika bir seçimdir.

Sistem GPS ve GNSS uydu teknolojisini kullandığından, dünyanın her yerine çit kurabilirsiniz. Ancak nerede olduğunuza bağlı olarak bilmeniz gereken birkaç uyarı var. Öncelikle köpeğinizi yeni sınırlarla eğitmeniz gerekecek. Diğer büyük istisna ise, güvenilir hücresel kapsama alanı olmayan bir yerde kalıyorsanız köpek izleme özelliğini kullanamayacak veya kaçış uyarıları alamayacaksınız.

Örneğin, bağlantının olmadığı uzak bir bölgede kamp yapıyorsanız, evden ayrılmadan önce öncelikle çitlerinizi bir Wi-Fi veya hücresel bağlantıya sahip uygulama aracılığıyla kurmanız gerekir. Uzak bir konuma ulaştığınızda çitler çalışacaktır, bu da tasmanın yavrunuza sınır uyarıları vereceği anlamına gelir. Ancak kaçış uyarıları ve takip özellikleri çalışmayacaktır.Yaka Özellikleri ve Pil Ömrü

Tasma, çeşitli köpeklere uyum sağlamak için ayarlanabilir üç boyutta gelir. SpotOn'u test ettiğimizde tasma ayarlanması kolay basit açılır klibi kullanarak. Ayrıca malzemenin biraz esnek olmasını ve köpeğinizin boynunun şekline uymasını da seviyoruz. Boyutlandırmanın tek dezavantajı yakanın olmasıdır. oyuncaklara, ekstra küçük cinslere veya kalın boyunlu çok büyük köpeklere uymaz.

 • Küçük : 10-14 inç
 • Orta : 12-18 inç
 • Büyük : 19-26 inç

Tasmanın IP67 suya dayanıklılık derecesine sahip olmasını seviyoruz, böylece köpeğiniz akarsularda oynayabilir veya yağmurda dolaşabilir. Ve malzeme kauçuktur ve su tutmaz. SpotOn'un şarj edilebilir pili, muhafaza modunda 22 saate ve izleme modunda 14 saate kadar dayanır. Uygulama aracılığıyla pil ömrünü takip edebilirsiniz (abonelik gerektirir) ve tasmanın kendisinde de düşük pil ömrü göstergesi bulunur. SpotOn'u test ettiğimizde tamamen şarj olması yalnızca bir saat sürdü.

SpotOn ile Kişisel Deneyimimiz

 Yerdeki kutudaki spoton tasmasına bakan köpek

Genel olarak tasmanın duyarlılığı ve kullanıcı deneyimi benim deneyimime göre mükemmel. Ayrıntılı eğitim programını tamamladıktan sonra kısa sürede tasmayı öğreneceğine inanıyorum ve bu ürünün arkasındaki teknolojiye güveniyorum. Uygulamanın gerçek zamanlı olarak çitleri çekmesini izlerken parkın çevresinde banklar ve ağaçlar gibi engellerin etrafından dolaşarak yürüdüm. Çit hattının ne kadar detaylı olduğundan etkilendim ve sınırları test etmeye hevesliydim. Görünmez çit çizgilerinin ne kadar doğru olduğu şaşırtıcı. “Kenara” yaklaşıldığında yüksek bir bip sesi çıkarır. Sınıra yaklaştığınızda iki tonlu bir uyarı duyulur. Ve sınırı geçerseniz tasma titrer.

Sıkça Sorulan Sorular

 Bahçede koşan köpeğin olduğu Halo Yaka uygulaması

İşte SpotOn GPS Fence hakkında en sık sorulan sorulardan bazıları.SpotOn abonelik gerektiriyor mu?

Hayır, hücresel abonelik isteğe bağlıdır. SpotOn'un hücresel aboneliği olmadan çitler oluşturabilir, etkinleştirebilir ve köpeğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ancak uygulama aracılığıyla kaçış bildirimleri almak ve yavrunuzun konumunu takip etmek istiyorsanız hücre planlarına kaydolmanız gerekir.

SpotOn elektrik şoku kullanıyor mu?

Evet, ancak bu, 'statik düzeltme' olarak adlandırılan elektrik şok tasmasının çok hafif bir versiyonudur. Statik düzeltme seviyeleri köpeğinizin boynuna dokunulmasına benzer bir his uyandırır. 30 seviyeli statik geri bildirim ile bunları köpeğinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Statik düzeltmenin kullanımı da tamamen isteğe bağlıdır; bu, çekingen veya çok hassas bir yavru köpeğiniz varsa faydalıdır.

SpotOn su geçirmez mi?

Evet, SpotOn tasması su geçirmezdir ve IP67 standartlarını karşılar. Esasen bu, karşı korunduğu anlamına gelir 1 metreye kadar derinliklerde 30 dakikaya kadar tam suya daldırma (3+ fit). Yavru köpeğinizin göle dalması veya sağanak yağmurda dışarıda olması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bahçe büyüklüğü gereksinimleri var mı?

Bu sistem biraz daha küçük sahalarda çalışabilse de, SpotOn en az yarım dönümlük alana sahip olmanızı önerir. Bu, yavru köpeğinize sık sık düzeltmeler yapmadan dolaşması için yeterli alan sağlar. SpotOn'un bahçenize uygun olup olmadığından emin değilseniz satın almadan önce tavsiye almak için müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. SpotOn ayrıca çit boyutlarını planlarken akılda tutulması gereken birkaç ayrıntıya daha sahiptir:

 • GPS kaymasını hesaba katmanız gerekir (genellikle yoğun ormanların veya yüksek yapıların yakınında 3 ila 10 fit arasında).
 • Sınır ile ana yol gibi güvenli olmayan herhangi bir alan arasına en az 15 metrelik bir tampon bölge eklemek önemlidir.
 • Çitinizin en dar noktasında en az 80 feet genişliğinde olması gerekir. Köpeğiniz sınırın 3 metre yakınında sesleri duyacağından, çok dar bir çit, yavrularınızın her zaman ses duymadan hareket etmesine izin vermeyecektir.

SpotOn'u birden fazla köpekle kullanabilir miyim?

Evet, sistemi birden fazla köpekle kullanabilirsiniz ancak her köpeğin kendi tasmasına (ve abonelik planına) ihtiyacı vardır. SpotOn, aynı anda birden fazla tasma satın almanız durumunda %10 indirim sunar. Uygulama aracılığıyla tasmalar arasındaki çitleri paylaşabilir ve birden fazla tasmayı yönetebilirsiniz.

Son düşünceler

SpotOn'un fiyatı 1.295 dolardır (yayınlandığı tarihte), muhtemelen bahçenizde buna yakın (veya çok daha fazla) çit harcarsınız. Yine de büyük bir yatırımdır ve Halo Collar'dan çok daha pahalıdır. Bununla birlikte, fiyatı değiştirebiliyorsanız Halo yerine SpotOn'u şiddetle tavsiye ediyoruz (SpotOn finansman seçenekleri sunar). SpotOn'un teknolojisi daha doğrudur ve sistemleri Halo'ya kıyasla genel olarak daha iyi müşteri yorumları alır.

SpotOn, tüylü arkadaşınızı sınırlamak için eğitmek zorunda kalmanın yanı sıra, ona özgürce dolaşması için tonlarca alan verirken, yavrunuzu kontrol altında tutmanın sorunsuz bir yoludur. Yüksek teknoloji özelliklerini seviyoruz ve uygulamayı son derece kullanıcı dostu buluyoruz. Hem Android hem de iOS uygulamaları genel olarak mükemmel müşteri yorumları alıyor. Sonuçta yavru köpeğinize özgürlük ve kendinize huzur vermek istiyorsunuz ve biz SpotOn'un buna tamamen değdiğini düşünüyoruz.

Yorumlar