Bernese Dağ Köpeği İçin En İyi Köpek Mamaları: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Bernese Dağ Köpeği İçin En İyi Köpek Mamaları: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

bu Bernese dağ köpeği Amerika'daki en popüler dev köpek ırklarından biridir. Ve artan popülaritesi, beslenme söz konusu olduğunda yardıma ihtiyacı olan birçok yeni Berner anne ve babası olduğu anlamına geliyor.

Araştırmalar, her on sahipten birinin köpeğinin beslenme ihtiyaçlarını tam olarak anlamadığını gösteriyor. İşte burada rehberimiz devreye giriyor. Yavruluktan altın yıllarına kadar, ihtiyacı olan tüm besinleri size aktarıyoruz. Yol boyunca değişir, bu nedenle her aşamada doğru olanı yapmak çok önemlidir.Ve bunu çok daha kolay hale getirmek için (ve böylece yavrunuzla internette gezinmekten daha fazla zaman geçirebilirsiniz), Bernese Dağ Köpeği için en iyi köpek mamalarını bulduk.

Bir Bakışta: Bernese Dağ Köpekleri İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

 Mavi Buffalo Wilderness Yavrusu

Mavi Buffalo Wilderness

Chewy.com'da görüntüle
 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)

Çiftçinin KöpeğiTheFarmersDog.com'da görüntüle
 Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli Yemi

Mavi Buffalo KıdemliChewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz web sitelerine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerBernese Dağ Köpeği Yavrusu Besin İhtiyaçları

 Bernese dağ köpeği yavrusu yeşil çimenlerin üzerinde yemek

Olgunlukta, Bernese Dağ Köpeği büyük ila dev boyutlu bir köpek ırkıdır. Ama o kadar büyük görünmüyor. Yavruyken, tonlarca büyümesi gereken sevimli bir tüy yumağıdır ve ona yardım eli uzatmak size kalmıştır. Berner'in yüksek kaliteli mamaya ihtiyacı var büyük cins köpekler için özel olarak tasarlanmıştır .

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), tüm yavru köpeklerin minimum %22 protein içeriği gerektirir . Yüksek kaliteli mama genellikle %25'in üzerinde hedefler, ancak tüm köpekler süper etli bir formülü sevmez veya bu formülde başarılı olmaz. Protein yavru köpeğinizin gelişimi için temel yapı taşlarını sağlar amino asitler olarak da bilinir. Hangi içeriği seçerseniz seçin, her zaman ilk bileşen olarak hayvansal proteini listeleyen bir tarif arayın.

Yavru köpekler ayrıca, özellikle yetişkinlerden daha fazla yağa ihtiyaç duyarlar. dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) . Bunlar anne sütünde bulunur ve bilişsel ve görme işlevini destekler. Diğer sağlıklı omega yağ asitleri eklemleri, deri ve tüy sağlığını, vitamin emilimini ve genel sağlığı destekler. İçindekiler listesinde et yemekleri, balık, balık yağı, bitkisel yağlar ve yumurta arayın.Yetişkin Bernese Dağ Köpeği Besin İhtiyaçları

 Mutfakta mavi kaseden yemek yiyen büyük pençeli büyük tüylü Bernese Dağ Köpeği, beyaz arka plan

Bernese Dağ Köpekleri, iki ila üç yaşına gelene kadar tamamen olgunlaşır. Ancak Berner yavrunuz, büyüdüğünde yetişkin mamasına geçilmelidir. 12 ila 15 aylık arası . Bunun nedeni, Berner'inizin büyümesinin çoğunu şimdi tamamlamasıdır, bu nedenle yüksek protein ve yağ seviyelerine ihtiyacı yoktur. Aksi takdirde, hızla aşırı kilolu olur. Berner, kolay kilo almanın kurbanıdır, bu yüzden onun boyuna dikkat etmek isteyeceksiniz. Olması gerekenden daha ağırsa, onu değiştirmeyi düşünün. kilo yönetimi köpek maması.

Daha yüksek kaliteli köpek mamaları, tüm beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan dengeli bir diyet, daha kaliteli et proteini ve daha sağlıklı yağlar sağlar. Ayrıca gerekli vitamin ve mineralleri sağlarlar ve daha yumuşak sindirimi desteklemek için probiyotik bileşenler sağlarlar. Berner'iniz sadece daha iyi hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda kişiliğinde ve görünümünde de gerçek bir fark göreceksiniz.

Seçtiğiniz protein içeriği, AAFCO tarafından önerildiği gibi şimdi minimum %18 olmalıdır. Yine, listedeki tariflere sadık kalın İlk bileşen olarak et. Ve daha önce olduğu gibi, büyük ve dev cins köpekler için özel olarak tasarlanmış bir mama seçin. Büyük Berner'inizin ihtiyaçlarını karşıladıklarından, herhangi bir alerjisi veya intoleransı varsa, bir ürün seçerken bunları daima aklınızda bulundurun.

Kıdemli Bernese Dağ Köpeği Besin İhtiyaçları

 Kıdemli Bernese Dağ Köpeği mavi kaseden yemek yiyor

Berner'iniz her zaman bebeğiniz olsa da, o, orta sınıf arasında kıdemli bir köpek olarak kabul edilecektir. yaşları altı ve yedi . Onu üst düzey bir diyete sokmazsanız, hızla kilo verir. Aktif bir yetişkin olduğu zamanki kadar enerjiye ihtiyacı yok. Seni ne kadar aksine ikna etmeye çalışsa da.Açgözlülüğüyle ünlü olduğu için Berner'inizi kıdemli mamaya değiştirmelisiniz ve kıdemli tarifler açlığını azaltabilir. Bunu yaparak lif içeriğinin arttırılması . Elyafın kalorisi düşüktür ve öğün aralarında tok hissetmesini sağlar. Kıdemli köpek mamaları ayrıca zayıflayan bağışıklık sistemini desteklemek için daha fazla meyve, sebze ve eklenen vitamin takviyelerini listeler. Berner dövüşünüzü formda tutmalısınız.

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, daha yüksek glukozamin içeriği . Berner'ınız, eklemleri yıllar boyunca çok fazla ağırlık taşıyan büyük bir yavru. Ve yakında bunu hissetmeye başlayacak. Glukozamin ve kondroitin eklemlerini destekler, bu nedenle et yemekleri, omega yağları, yeşil dudaklı midye, kıkırdak ve balık yağları gibi bileşenlere dikkat edin. Düşük kaliteli ürünler, Berner'i desteklemeyen çok daha düşük glukozamin içeriğine sahip olma eğilimindedir.


Berner Yavruları İçin En İyi Köpek Maması

O muhteşem davet zamanı geldiğinde Berner kabartması demeti Evinize girerken, ihtiyaçlarınızı hazır bulundurmanız gerekir. Ve mama, hepsinin en büyük ihtiyacı (ona sorun, bizimle aynı fikirde olacaktır.) İşte Bernese Dağ Köpeği yavruları için en iyi mamalarımız.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Maması

 Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Maması Wilderness
 • Tahıl içermeyen köpek yavrusu formülü.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Soya, mısır ve buğday içermez.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Protein açısından zengin formül.
 • Bardak başına 411 kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, geniş ürün yelpazesiyle tanınır. Ve bu Berner için bizim favorimiz çünkü özellikle büyük cins yavrular için tasarlandı. Yumurta ürünleri ve balık yağları gibi beyin ve görme gelişimi için DHA ve ARA açısından zengin içerikler listelenmiştir. İlk iki malzeme tavuk ve tavuk unu olmak üzere %35 gibi yüksek protein içeriği sağlar.Menhaden balık unu ve keten tohumu da üç renkli ceketini güzel ve parlak tutar. Bu aynı zamanda bezelye ve tatlı patates yerine tahıl içermeyen bir tariftir. Havuç, yaban mersini ve kızılcık, ekstra bir antioksidan destek sağlar. Bu, büyük cins yavrular geliştirmek için optimize edilmiş beslenme içeren Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bitlerini içerir.

Severiz Bu tarifin %6 gibi yüksek bir lif içeriğine sahip olduğu. Köpeğinizin dışkı sağlığı konusunda yardıma ihtiyacı varsa veya iştahı hiçbir zaman tam olarak tatmin olmuyorsa, bu onun için en iyi seçim olabilir.


Bütünsel Seçilmiş Büyük ve Dev Cins Köpek Yavrusu

 Bütünsel Seçilmiş Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Sindirim desteği için probiyotikler.
 • Canlı yoğurt kültürleri ile yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 433 kalori.
 • %25 Protein, %16 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, özellikle büyük ve dev köpek yavruları düşünülerek tasarlanmıştır. Böylece, büyüyen vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm beslenmeyi sağladığından emin olabilirsiniz. İlk iki malzeme kuzu unu ve tavuk unu. Bunlar, protein açısından zengindir ve yakında ağırlıklanacak eklemleri için ona çeşitli amino asitler ve glukozamin sağlar. Gelişmekte olan bağışıklığı için egzotik papaya ve nar gibi antioksidanları listeler.Sindirilebilirlik burada büyük bir odak noktasıdır ve eleştirmenler bu tarifle dışkı sağlığında gerçek bir fark gördüklerini belirtmişlerdir. gibi prebiyotik lifler kabak ve pancar posası sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Probiyotik kültürler her lokmada garanti edilir ve bağırsaklarında dost bakterilerin gelişmesine yardımcı olur. Bu, nohut ve mercimeği yavaş salınan enerji kaynağı olarak listeleyen tahılsız bir seçenektir.

Severiz Bu seçeneğin özellikle büyük ve dev ırklar için tasarlanması, onu büyük ve güzel Berner için en iyi seçim haline getiriyor.


Wellness Temel Köpek Maması

 Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Birinci sınıf malzemeler.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Yüksek konsantrasyonlu hayvansal protein.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Bardak başına 387 kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, %35 gibi yüksek bir protein içeriğine sahiptir ve kemiksiz tavuk ve tavuk unu ilk iki bileşendir. Hindi unu ve somon yağı, enerjik yavru eklemleri için ekstra sağlıklı omega yağları ve glukozamin takviyesi sağlar. Yalın bir şekli desteklerken ihtiyacı olan tüm artan yakıtı birlikte alır.Bu, yavaş salınan enerji yerine bezelye, patates ve mercimek tercih eden başka bir tahılsız seçenektir. Ayrıca, besleyici ve liflidirler, her zaman aç olan yavru köpeğinizi tatmin etmeye çalışırlar. Bu tarif, antioksidan seviyelerini yüksek tutmak için muz, brokoli ve yaban mersini içerir. Ayrıca her parça, artan ihtiyaçları için probiyotikler ve sağlıklı omega yağlarından oluşan özel bir solüsyonla kaplanmıştır.

Severiz Bu tarifin bağışıklığı geliştirmek için birçok süper gıda ve antioksidan kullandığını. Ayrıca, bağırsak ve tüy sağlığını desteklemek için canlı probiyotikler ve sağlıklı omega yağları ile güçlendirilmiştir.

cabapoo

Purina Pro Plan Büyük Irk Köpek Yavrusu

 Purina Pro Köpek Büyük Irk
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • 50 pound'un üzerindeki yavru köpekler için tasarlanmıştır.
 • Kas gelişimi için yüksek proteinli formül.
 • Beyin gelişimi için DHA
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Bardak başına 419 kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %4,75 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro Plan, bu yeni ve geliştirilmiş tarifi özellikle büyük cins yavru köpekler için yarattı. Protein içeriği% 28'dir ve ilk bileşen tavuktur. Kalsiyum ve fosfor seviyeleri kontrol altında, bu da gelişmekte olan kemikleri için harika bir haber. Balık unu ve yumurta ürünleri beyninin ve görüşünün olması gerektiği gibi gelişmesini sağlar.

Bu tarif, bağışıklık sisteminin gelişimini destekleyen ek vitamin ve mineral takviyelerini listeler. Bu seçenek, tahıl içeren tek seçimimizdir ve tahıl yakıtlı enerjiyle daha iyi performans gösteren Bern'liler için harikadır. Pirinç, mısır ve buğday öne çıkan tahıl içerikleridir. Bu ürün yüksek puan aldı ve köpek sahipleri, tüyleri ne kadar parlak yaptığı hakkında yorum yapıyor.

Severiz bu seçeneğin tahıl dahil olduğunu. Yavrularını tahıl içeren bir diyetle beslemek isteyen ebeveynler, bu sizin için en iyi seçimdir.


Orijen Büyük Irk Köpek Yavrusu

 Orijen Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Yüksek protein formülü.
 • Çiğ ve taze hayvansal içerikler kullanır.
 • Doğada yakalanmış balıklar ve kafessiz yumurtalardan yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 449 kalori.
 • %38 Protein, %16 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, bütçelerini biraz daha genişletebilen Berner yavrusu ve anneler ve babalar için birinci sınıf seçimimizdir. Her bileşen bir nedenle seçilir ve listelenen her şey son derece besleyicidir. İlk on beş bileşen, gerçek tavuk ve hindi dahil olmak üzere et proteini, çeşitli balıklar ve hayvan organlarıdır. Glukozamin açısından zengin olan tavuk boyunları ve kıkırdakları da listelenmiştir.

Bu tarif, balkabağı ve karalahana gibi prebiyotik lif bakımından yüksektir. Ayrıca vitamin ve mineral bakımından da yüksektirler. Bu formül aynı zamanda sindirim sistemindeki dost bakterileri destekleyen ve bu zengin formülü işlemesine yardımcı olan probiyotik bileşenlerin bir karışımını da listeler. Berner yavrunuz telaşlıysa, bu mamanın kokusu tek başına onun salyalarını akıtacaktır. Gözden geçirenler, bu tarifin yavrularının sağlığına ve görünümüne yaptığı farkı seviyor.

Severiz Bunun Bernese Dağ Köpeği yavruları için en kaliteli seçim olduğunu. Et, organlar ve kıkırdak dahil olmak üzere en kaliteli malzemeleri kullanarak besleyici ve süper lezzetli hale getirir.


Yetişkin Bernese Dağ Köpekleri İçin En İyi Köpek Maması

Berner'in 12 ila 15 ay arasında yetişkin mamasına geçmesi gerekiyor. Şimdiye kadar, muhtemelen onun hakkında bir şeyler biliyorsundur. bireysel beslenme ihtiyaçları , bu yüzden her zaman bunları göz önünde bulundurun. Ama işte yetişkin Bernese Dağ Köpekleri için en iyi mamalardan oluşan favori seçimimiz.


Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiselleştirilmiş yemek planları.
 • 4 sağlıklı, veteriner tasarımı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı malzemelerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu madde içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüle

Çiftçinin Köpeğinin maması taze, insan kalitesinde malzemeler sayesinde lezzetlidir. İlk öğe her zaman etidir ve derisi, tüyü ve bilişsel işlevi için zengin besinlerle dolu protein sağlar.

Sağlıklı sebzeler bağışıklık sistemine antioksidan sağlarken, protein kemikleri ve dişleri güçlü tutar. Bu mama tahıl içermese de, taze pişirilmiş pirinçle karıştırmak, yavru köpeğinizin beslenmesi ve cüzdanınız için sağlıklı bir dengeyi desteklerken ek karbonhidrat ve lif eklemenin harika bir yoludur. Yetişkinler için bu, bir Berner için en iyi köpek mamalarından biridir.

Severiz Bu tarifin tüm taze malzemelerle yapıldığını ve doğrudan size gönderilmek üzere şoklanarak dondurulduğunu.


Bütünsel Seçilmiş Yetişkin Dev Irk

 Bütünsel Seçilmiş Yetişkin Dev Irk
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Sindirim için probiyotikler ve lif.
 • Sağlıklı meyve ve sebzelerden üretilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 433 kalori.
 • %24 Protein, %14 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu Bütünsel Seçim tarifi, Berner yavrusu için seçilene benzer, ancak bu sefer büyük ve dev cins yetişkinler için. Bu sefer, enerji kaynağı olarak pirinç ve yulaf ezmesine dayanan, tahıl içeren bir tarif. Tavuk unu ilk bileşendir ve domuz unu ekstra protein takviyesi sağlar. Protein içeriği %24'tür. Et yemekleri ve ekstra takviyeler sayesinde bu listedeki en yüksek glukozamin içeriğine sahiptir.

Bu beslenme, uzun probiyotikler ve prebiyotik lif listesi sayesinde sindirim sağlığını hedefler. Yucca schidigera da dışkı kokusunu azaltmaya yardımcı olur. Kabak, kızılcık, papaya ve nar, sağlıklı bir vücut ve zihin için antioksidanlar sağlar. Kurutulmuş yosun, güçlü kemikler için kalsiyum sağlayan, besleyiciliği yoğun bir bileşendir. L-karnitin, formda kalmasına yardımcı olmak için metabolizmasını uyarır.

Severiz Bu tarifin özellikle büyük ve dev ırklar düşünülerek oluşturulduğu. Canlı probiyotik kültürler ve sindirim enzimleri sayesinde sindirim sağlığına odaklanır.


Wellness Core Orijinal

 Wellness Core Büyük Cins Yetişkin
 • Yetişkinler için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Yan ürün veya dolgu maddesi yok.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 346 kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu yetişkin tavsiyesi, köpek yavrusu tavsiyemizle aynıdır. Yani, bir yavru olarak bu konuda başarılıysa, bir yetişkin olarak da bu konuda başarılı olması gerektiğinden emin olabilirsiniz. Bu birinci sınıf formül, en iyi malzemeleri kullanır ve etkileyici, her yönüyle dengeli bir diyet sunar. Kemiksiz tavuk, tavuk unu ve hindi unu, yemek zamanlarında etli bir hit sunan ilk üç malzemedir.

Bu, mercimek, bezelye ve patatese dayanan tahıl içermeyen bir formüldür. Tüm bunlar, kendisini tatmin hissetmesini sağlamak için yüksek lif içeriğine katkıda bulunur. Özel acticoat solüsyonu sayesinde sağlıklı omega yağları yüksektir. Ve eleştirmenler, bu diyete geçtikten sonra büyük arkadaşlarının ceketinin ne kadar gür olduğu hakkında yorum yaptılar. Ispanak, brokoli, havuç, elma, yaban mersini ve lahana bağışıklığını güçlendirir ve taurin kalbini destekler.

Severiz Bu premium tarifin, Berner için en iyi yetişkin yiyecekleri listemizde en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Düzenli kas gücüne ihtiyaç duyan enerjik bir köpek ise, bu onun için en iyi seçimdir.


Purina Pro Plan Dev Irk

 Purina Pro Yeni Dev Cins Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Kas gelişimi için daha yüksek protein içeriği.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Fincan başına 370 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro Planı, bunu özellikle Berner gibi dev ırklar düşünülerek tasarladı. Tavuk ilk bileşendir ve %26 protein içeriği sunar. Tavuk, çalışkan kaslarını koruyan amino asitlerle dolu yağsız ettir. Bu tarif, onu ince ve sağlıklı tutmak için protein-yağ oranının optimize edilmesini sağlar.

Beynini uyanık ve genç tutmak için DHA ve ARA sağlanır. Balık unu, balık yağı ve yumurta ürünü, görüşünün de korunmasını sağlar. Ayrıca incelemelerde büyük bir hit olan deri ve tüy sağlığıyla da ilgileniyorlar. Vitamin ve mineral takviyeleri onu sağlıklı tutar ve formda savaşmasını da sağlar. Bu, tahıl içeren bir seçenektir ve tahıl içermeyen diyetlerden kaçınmak isteyen Berner ebeveynleri için en iyi seçimdir.

Severiz Bu tarifin sadece Berner'iniz gibi dev köpek ırkları için tasarlandığını. Bu nedenle, onun benzersiz beslenme ihtiyaçlarının bu tarifle karşılandığından emin olabilirsiniz.


Hill's Science Diet Büyük Irk Yetişkin

 Bilim Diyeti Büyük Irk
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Tüm doğal maddeler.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 367 kalori.
 • %19 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, büyük cins köpeklerin bilimsel ihtiyaçlarını inceledi ve tüm araştırmalarını bu ürüne aktardı. Çoğu Berner'in ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan ve onun ihtiyaç duymadığı hiçbir şeye sahip olmadığından emin olabilirsiniz. Çok zengin olmayan basit bir tarif, hassas mideleri olan köpekler için idealdir. Kuzu, midelere karşı nazik olmasıyla bilinir ve %19'luk bir protein içeriği sağlar.

Kahverengi pirinç, onu tahıl içeren bir seçenek haline getiren ikinci bileşendir. Soya fasulyesi yağı ve keten tohumu, cildini içten dışa besleyen, ceketinin genç ve taze görünmesini sağlayan omega yağları açısından zengindir. Eklenen diğer vitamin ve mineral takviyelerinin yanı sıra taurin, bağışıklığının güçlendirilmesini sağlar.

corgi koşum

Severiz Bu tarifin sindirimi kolay. Bu sadece basit bir tarif değil, aynı zamanda nazik bir kuzu yemeği olan bir protein kaynağı kullanıyor. Berner'iniz zengin etli formüllere karşı hassassa, bu onun kurtarıcısı olabilir.


Kıdemli Bernese Dağ Köpekleri İçin En İyi Köpek Maması

Berner'iniz altı ve yedi yaşlarında kıdemli bir köpek olur. Herhangi bir sindirim bozukluğundan kaçınmak için onu yavaşça değiştirmek her zamankinden daha önemli. İşte kıdemli Berners için en iyi yiyeceklerimiz.


Blue Buffalo Kıdemli Yaşam Koruması

 Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Deri ve tüyleri desteklemek için Omega yağ asitleri.
 • Kas bakımı için L-karnitin.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Bardak başına 344 kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo'nun Life Protection serisi, iri ırk yaşlılar için mükemmel bir seçenektir. İncelemelere göre, sadece dengeli bir diyet sunmakla kalmıyor, aynı zamanda harika bir tatma seçeneği de sunuyor. Protein içeriği %20'dir ve ilk bileşen kemiksiz tavuktur. Tavuk unu, glukozamin açısından zengin ekstra bir konsantre protein takviyesi sağlar. Buna ek olarak somon yağı ve keten tohumu, cildinin ve tüylerinin beslenmesine ve genç görünmesine yardımcı olur.

Daha önce olduğu gibi, bu tarif LifeSource Bits ile tamamlandı. Bu sefer kıdemli ihtiyaçları için optimize edildi. Bu ekstra parçalara yedi süper yiyecek ve diğer besinler eklenerek, birçok köpeğin sevdiği ekstra bir çıtırlık eklenir. Bu, sağlıklı kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir tariftir.

Severiz bu tarifin bu listedeki en yüksek lif içeriğine sahip olduğunu. %7 oranıyla öğün aralarında tok hissetmesini sağladığından emin olabilirsiniz. Atıştırmalık atmayı ve yaşlı kilo alımını durdurmalıdır.


Merrick Kıdemli Formülü

 Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Daha az aktif yavrular için daha düşük kalori sayısı.
 • Glutensiz formül.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 372 kalori.
 • %32 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Berner için özel olarak büyük ırklar için tasarlanmamış tek tavsiyedir. Son yıllardaki büyük ve dev ırklar için ideal olan son derece yüksek glukozamin seviyelerine sahip olduğu için seçtik. Aynı zamanda, kalın tüylerini beslemede harika olan bol miktarda sağlıklı omega yağ asidi içerir. Tüy sağlığı, incelemelerde düzenli olarak bahsedilen bir şeydir. L-karnitin, metabolizmasını uyarmaya ve formda kalmasına yardımcı olur.

Bu seçenek aynı zamanda bu listedeki en yüksek protein içeriğine de sahiptir. Ve %30 oranıyla, hala aktif olan Bern'liler veya etli tat için hala titiz olanlar için en iyi seçimdir. Tavuk ve tavuk unu ilk iki malzemedir, hindi ve somon unu ekstra etli bir vuruş ekler. Sindirim sistemi için uzun bir probiyotik içerik listesi de bulunabilir.

Severiz Bu tarifin önde gelen glukozamin seviyelerine sahip olması, eklem sorunları olan Berners için bu ideal seçimi yapıyor.


Nutro Natural Choice Büyük Cins Kıdemli

 Nutro Natural Choice Büyük Cins Kıdemli
 • GDO'suz içerikler.
 • Yapay içerik yok.
 • Çiftlikte yetiştirilen tavuklardan yapılmıştır.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 306 kalori.
 • %22 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek iri ırk yaşlılar için yapılmıştır ve birçok köpeğin tadını sevdiği tavuk bazlı bir tariftir. %22 protein içeriğine sahiptir, bu da bu tarifi zengin formülleri sindirmekte zorlanan yaşlı köpekler için doğru kılar. Tavuk ve tavuk unu ilk iki malzemedir. Bu, sağlıklı kahverengi pirinç ve chia tohumlarını listeleyen tahıl içeren bir tariftir.

Bu tarif, köpeklerini daha temiz ve daha yeşil bir yemekle beslemek isteyen birçok köpek ebeveyni için önemli bir özellik olan GDO'suz bileşenlerden yapılmıştır. Hindistan cevizi (kabuk için harika), kabak, lahana ve ıspanak gibi süper besinler, zayıflayan bağışıklık sistemi için antioksidanlar sağlar. Cildini ve tüylerini de esnek tutmak için keten tohumu ve biyotin eklenir.

Severiz Bu tarifin fincan başına en düşük yağ içeriğine ve kalori sayısına sahip olduğu. Berner'ınız kilosunu korumakta zorlanıyorsa, bu onun için en iyi seçenek olabilir.


Hill's Science Diet Kıdemlisi

 Bilim Diyeti Büyük Cins Kıdemli
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Bağışıklık sağlığını güçlendirmek için anksioksidanlar.
 • Doğal içeriklerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Fincan başına 353 kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, bilime göre iri ırk yaşlıların ihtiyaçlarına dayalı olarak bu kıdemli formülü yarattı. Hill's tariflerinin çoğu gibi, bu seçeneğin de %15,5 gibi düşük bir protein içeriği vardır, ancak bu, bağırsakları zengin etli formülleri işleyemeyen birçok yaşlı için idealdir. Sindirimi daha kolaysa, aynı zamanda daha az gaz demektir. Ve dışarıdaki Berner ebeveynleri için bu bir nimettir.

İlk bileşen, lezzetli olan ve ağrıyan eklemleri için glukozamin sağlayan tavuk yemeğidir. Ağırlıklı olarak tahıla dayanan tahıl içeren bir tariftir, ancak yine de bu, birçok yaşlanan yaşlıya uygundur. Vitamin ve mineral takviyeleri her parçayı güçlendirir, böylece Berner'inizin hastalık ve hastalıklarla savaşma gücüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Severiz Bu tarifin diğer birçok yüksek kaliteli tarif kadar zengin olmaması, bu tarifi sindirim sistemi ekstra yardıma ihtiyaç duyan yaşlılar için ideal bir seçim haline getiriyor.


Son düşünceler

Umarız beslenme rehberimiz, güzel Berner kankanız için mükemmel yiyeceği bulmanıza yardımcı olmuştur. Onu evinde karşıladığınız andan altın yıllarına kadar, artık kasesini hayatı boyunca ihtiyaç duyduğu tüm iyiliklerle doldurmanız için gereken bilgiye sahipsiniz. Sağlıklı bir köpek mutludur ve yukarıda önerdiğimiz köpek mamasını seveceğine bahse girebilirsiniz.

Yorumlar