Fransız Bulldog Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Fransız Bulldoglar veya Fransızlar, küçük sevinç demetleridir . Aile köpekleridir, ilgiyi severler ve çocuklarla ve yetişkinlerle mutlu bir şekilde vakit geçirirler. Apartman sakinlerinden devasa bahçelere sahip özel köpek sahiplerine kadar birçok köpek sahibi, bu sevimli köpek arkadaşının büyük hayranlarıdır!

Minyatür bulldogların üremesinin sonucu, Fransızlar insanları sever ve küçük ailelere iyi uyum sağlar. Küçüktürler, sınırlı yaşam alanları ile rahattırlar ve hızlı günlük yürüyüşler gerektirirler. Bununla birlikte, sağlıklı kalmak için zorlayıcı olma eğilimindedirler ve birçoğunun bağımsız, inatçı bir çizgisi vardır.tartışılacak çok şey var Fransız Bulldog ile ilgili tarih, sağlık sorunları, tipik boyut ve hatta aileleriyle olan mizaçları dahil. Bu popüler tür hakkında bilgi edinmek için aşağıdan daha fazlasını okuyun ve sizin için doğru olup olmadıklarını öğrenin!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık20-28 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik11-12 inç
  • ömür simgesiÖmür8-13 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Mavi, Brindle, Benekli, Açık Kahverengi, Krem
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

kar botlu köpek

Irk Tarihi

Tarlada Küçük Siyah Köpek

Fransız Bulldog'un uzun ve hikayeli bir geçmişi vardır.Amerikan Kennel Kulübüne göre , cinsin ataları ilk olarak 1800'lerin ortalarında Nottingham'da Bulldog'un minyatür bir versiyonu olarak ortaya çıktı. Orijinal Bulldoglar, boğa güreşi ve benzeri kan sporları için yetiştirilirken, yetiştirilen başka bir tür vardı geleneksel Bulldog'lardan daha hafif ve daha küçük olmak ve teriyerlerin tasasız enerjisiyle. Bu oyuncak Bulldoglar en çok Nottingham'daki dantel yapımcılarıyla ilişkilendirildi.

Bu aynı zamanda Sanayi Devrimi'nin yüksekliği İngiltere'de ve el sanatlarına dayanan küçük sanayiler, makinelerin gelişiyle yavaş yavaş uzaklaştırılıyordu. Bundan kurtulmak için dantelciler zanaatlarını ve köpeklerini yanlarında Fransa'nın kuzey kırsalına getirdiler.

Köpekler kırsal kesimde popülerdi ve zaman geçtikçe oyuncak Bulldoglar diğer köpeklerle melezlendi ve kısa sürede onlara ticari marka ağızlıklarını ve yarasa kulaklarını verdi. Bu noktada, olarak biliniyorlardıFransız Bulldog,veya Fransız Bulldogları.Bu küçük köpeklerin haberi Paris'in moda kafelerine ve partilerine gitti ve kısa süre sonraFransız BulldogParisli yüksek yaşamın bir elyafı haline geldi.Aslında ressam Henri de Toulouse Lautrec boyalı bir Bouboule adında. Köpek, La Souris kafesinin sahibi Madame Palmyre'ye aitti. İngiltere'deki Bulldog yetiştiricileri, oyuncak Bulldog'larının artan popülaritesini duydular ve benzer köpekleri Fransa'ya ihraç etmeye başladılar, Bulldog'u kesinlikle bir İngiliz ırkı olarak tutmak isteyen bazılarını üzdüler.

Irk Tanıma

Fransız Bulldog Açık Havada

Fransız Bulldog, 1940'larda AKC tarafından tanındı.

Göre Federasyon Cynologique Internationale (FCI),ilk Fransız Bulldog Kulübü 1880'de kuruldu. İlk cins standartları da 1898'de, yani Fransız Kulübesi Kulübü'nün cinsi tanıdığında kuruldu. 1887 gibi erken bir tarihte köpek gösterilerinde ve sergilerde görünmeye başladılar.Amerika Fransız Bulldog Kulübü açıklıyor Amerikalı yetiştiriciler, cins standardına bağlı kalan köpeklerin yarasa kulakları olduğu konusunda ısrar ettiğinde, cinsi çevreleyen en büyük tartışmalardan birinin kulakları olduğuydu. 1898'deki bir Westminster gösterisinde, gösteride gül kulaklı köpekler olduğu için Amerikalılar katılmayı reddetti. Amerikalı yargıç katılmadı ve Amerikalı köpek sahipleri köpeklerini çekti. Waldorf-Astoria'da kendi gösterilerini yaptılar.

Dünya Savaşları ve Büyük Buhran Faizde düşüş yarattı safkan köpekler ve Fransız Bulldog bir istisna değildi. 1940'lara gelindiğinde, American Kennel Club'a sadece 100 kişi kayıtlıydı. Neyse ki, 1980'lere gelindiğinde, dalga dalga yeni kayıtlarla ilgi yeniden canlandı. Bugün, Fransızlar popüler medyada görünmeye devam ediyor ve giderek daha fazla yetiştirici Fransızlara daha iyi bakmak için harekete geçiyor.

Mizaç

Fransız Bulldog Egzersizi

Fransızlar, sahiplerini memnun etmeyi seven oyuncu yavrulardır.

Fransızlar, aile ortamında iyi çalışan aktif, arkadaş canlısı insanlardır. Sosyaldirler, canlıdırlar ve sahiplerini güldürmeye her zaman hazırdırlar. Olduklarından beri hevesli insanlar , onları eğitmek oldukça kolaydır. Ancak bu, onların bağımsız eylem ve düşünce eğilimleriyle çelişir. Bir Fransız'a kimin sorumlu olduğunu hatırlatmak için sağlam rehberlik kullanılmalıdır. Onlara bağırmak harika sonuçlar vermeyecektir; Fransızlar insan seslerine karşı çok hassastır ve agresif bağırmalar ailelerinden korkmalarına neden olabilir.Fransızlar öncelikle aile köpekleri olsa da, sahiplerine karşı aşırı korumacı olabilirler ve yabancıları reddederler. Bu sorunu azaltmak için uygun sosyalleşme önemlidir. köpek yavrusu eğitim sınıfları ayrıca önemlidir Fransızların kabul edilebilir ve kabul edilemez davranışları ayırt etmesi için. Biraz inatçı görünebilirler, ancak mesajı iletmek için yeterince olumlu pekiştirme ve motivasyon yeterlidir.

Fransızlar, çok sık havlamadıkları için tipik olarak iyi bekçi köpekleri değildir. Kabukları da çok güçlü değildir. Bir yabancı yaklaştığında bazen sesli olurlar, bu nedenle ziyaretçi çevresine bağlı olarak, bir Fransız sahibi, köpeklerini yabancılarla sosyalleştirmeye özel dikkat göstermek isteyebilir.

Boyut ve Görünüm

Fransız köpek yavrusu

Fransız Bulldogları, genellikle 30 pounddan fazla olmayan çeşitli boyutlarda olabilir.

Fransız Bulldoglar omuzlarda 11-12 inç . AKC standardı, genellikle ağırlığı 28 pound'u geçmez . Kısa, tıknaz bedenleri vardır ve bacakları genişçe dağılmıştır, bu da onlara düşük bir ağırlık merkezi verir. herhangi bir yerde yaşamaları bekleniyor 8 ila 13 yıl , ancak farklı köpek yetiştirme dernekleri gerçek marj konusunda aynı fikirde değil.Fransızlar kompakt, kaslı köpeklerdir. silindirik fıçı biçimli sandıklar ve sıkı kaslar. Yetiştiriciler, en vicdanlı kişiler, cins standardına bağlı kalan köpeklerin yüzleri dışında fazla derileri veya kırışıkları olmadığı konusunda ısrar ettiğinden, derilerine dikkat ederler. Bu günlerde, Fransızların kulaklarıyla ilgili yetiştiriciler arasında yıllarca süren kavgalarla, yarasa kulaklı köpekler norm!

En iyilerinden biri çarpıcı özellikler türün yüzü onların yüzüdür. Amerikan Bulldogları ve Puglarına benzer şekilde, Fransız Bulldogları, burun yukarıya dönük olarak, kalkık burun olarak bilinen ağızları kısaltmıştır. Namlu, gevşek, siyah dudaklarda buluşan belirgin jölelere sahiptir. Dudakları dişleri ve dili tamamen örtmelidir. Çoğunun siyah burunları vardır, krem ​​veya açık kahverengi köpeklerin ise daha hafif burunları vardır.

Hörgüçlerinin üzerinde küçük bir tümsekleri vardır; 'roach-back' olarak bilinen bir özellik. Bunun bir sonucu olarak, arka ayaklar ön ayaklardan biraz daha uzundur. Son olarak, bu cins, uçta sivrilen kısa, düşük kuyruklara sahiptir.Ceket ve Renkler

Geyik Yavrusu ve Brindle Köpekleri Koşuyor

Fransızlar, açık kahverengi ve brindle dahil olmak üzere çeşitli farklı renklerde olabilir.

Fransız Bulldogların kısa, parlak tüyleri vardır ve herhangi bir astarı yoktur. Paltoları yumuşaktır ve genellikle bakımı kolaydır. Çeşitli renklerde gelirler, ancak üreme dernekleri genellikle herhangi bir kombinasyonda beyaz, krem, açık kahverengi veya siyahı içerir. Cins ayrıca aşağıda listelenen çeşitli işaretlere sahiptir:

Brindle: Bu, düzensiz bir renklendirme desenini ifade eder. bazen “kaplan çizgili” olarak tanımlanır . Brindle çizgili paltolarda, kürk boyunca renkli çizgiler akar. Brindle işaretleri, gerçek kaplan şeritlerinden çok daha ince, daha düzensiz ve daha az opaktır. Bu cinste, brindle siyah ve açık kahverengi tüylerden oluşur .

benekli: Bu işaretleme deseni, diğer yamalar beyaz bırakılmış, pigmentli kürk yamaları olan bir ceketi ifade eder. Fransız Bulldoglarında renkli yamalar sırtta, boynun altında ve kulakların ve gözlerin çevresinde olma eğilimindedir.Siyah maske: Adından da anlaşılacağı gibi, bu renklendirme, namlu çevresinde ve bazen de göz çevresinde siyah kürklü, açık kahverengi veya krem ​​rengi bir köpek içerir.

İşaretleme: Bu desen, bir brindle şerit deseninde olmasa da, bir rengin diğerinde çok sayıda küçük nokta ve benek sunar. Amerikan Kulübesi Kulübü genellikle keneyi kabul eder, ancak bu cinste çok arzu edilmez.

Diğer renkler

Bazı köpeklerde siyah, mavi, saf beyaz ve merle gibi diğer “nadir” veya “fad” renkler bulunur ve bazı yetiştiriciler bunların cins standardı olduğunu iddia eder. Bununla birlikte, çeşitli üreme dernekleri, bu tür nadir renkleri, cins dışında olduklarını düşünerek diskalifiye eder.

Örneğin saf beyaz gen, sağır geni taşır . Frenchie yetiştiricileri bunun oldukça farkındadır ve “fad” renkleri sunan çoğu yetiştirici, sadece para için olma eğilimindedir. Bunu akılda tutarak, yalnızca sorumlu yetiştiricilerden satın alın veya daha iyisi benimseyin!

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Fransız Bulldog

Fransızların günlük yaklaşık 15-30 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır.

Neyse ki birçok şehir sakini için Fransızlar çok fazla alana ihtiyaç duymazlar ve sahipleriyle düzenli iletişim kurabilecekleri hemen hemen her yerde başarılı olurlar. Fransızların, nefes darlığı nedeniyle sıcak ve nemli havalarda iyi olmadıklarını belirtmek önemlidir. Onlar açık havada bırakılamaz bir köpek kulübesinde, ancak içeride, tercihen klimalı bir ortamda tutulmalıdır. Tercihen kullanım yoluyla, iç mekanlarda meşgul tutulmalıdırlar. Fransız büyüklüğünde köpek oyuncakları .

İngiltere Fransız Bulldog Kulübüne göre , Fransızlar uzun yürüyüşlere alışık değiller, ancak 15 dakikalık hızlı yürüyüşleri halledebilirler. Bu hızlı, yavaş yürüyüşler, Fransızların obeziteye düşmemesi için yeterlidir. Yine de oynamayı tercih ediyorlar, bu nedenle yerel parka bir gezi düzenlenebilir. Hava sıcak veya nemliyse, Frenchie dışarı çıkarılmamalıdır. Vücut yapıları göz önüne alındığında, Fransızlar yüzemez ve asla bir su kütlesinin yakınında yalnız bırakılmamalıdır.

Fransız Bulldogları oynamayı sever. Neyse ki, yeterince oyun zamanı almazlarsa, yeri çiğnemeyecekler veya kanepeleri parçalamayacaklar. Ancak, aileleriyle uzun süre etkileşime girmezlerse endişeli ve huzursuz hissetmeye başlayacaklardır.apartman sakinleri bir Frenchie'ye sahip olmakla iyi başa çıkabilir , ancak haftalarca iş için ortadan kaybolurlarsa olmaz! Fransızlar ayrıca salya ve gaz salma eğilimindedir, bu nedenle çabucak iğrenen insanlar bu cinsle iyi yaşamayabilir.

Eğitim

Masada Brindle Frenchie

Fransızlar bağımsızdır ve inatçı bir çizgiye sahip oldukları bilinmektedir.

Fransız Bulldogları son derece inatçı olabilir trene. Boyutlarına rağmen, bira bardağı büyüklüğündeki küçük çerçevelerine çok fazla güç ve güç katıyorlar. Bu, Frenchie'nizi erken yaşta eğitmeye başlamanızı zorunlu kılar. Bu, yavrularınızın bir tasma üzerinde veya bir tasma ile düzgün bir şekilde yürüyebildiğinden emin olmak anlamına gelir. Fransız boy koşum takımı .

İtaat eğitimi, erken yaşlardan itibaren sosyalleşme kadar önemlidir. Treni sandıklamayı planlıyorsanız, bir orta boy köpek sandığı Bu, siz yokken yavrularınızı eğitmenize izin verir. Fransızların ayrılık kaygısı olduğu biliniyor, bu yüzden güvenli bir satın alma işlemi yapmanız gerekebileceğinden bunu aklınızda bulundurun. kaygıyı hafifleten köpek sandığı .

Sağlık

Dışarıda Sağlıklı Fransız Bulldog

Fransız Bulldogların, miras alabilecekleri bazı ortak sağlık sorunları vardır.

Burunları kalkık olan diğer ırklar gibi, Fransızlar da sayısız sağlık sorunu . En dikkate değer olanlardan bazıları nefes almalarıyla ilgilidir. Sıkıştırılmış burun pasajları nefes almayı zorlaştırabilir ve bu, sıcak havalarda iki katına çıkar. Pek çok sağlık sorunu nedeniyle, araştırmanızı öneririz. Fransız Bulldog'unuz için evcil hayvan sigortası .

Fransız Bulldogları aynı zamanda fakir el ilanları , çünkü yüksek uçuşun dekompresyonu onları daha ciddi şekilde vurabilir. Bazı havayolları bu nedenle türün uçmasını yasakladı. Başka bir seçenek yoksa, bir Fransızın uçuşta hayatta kalabilmesi için özel dikkat ve özen gösterilmelidir.

Amerika'nın Fransız Bulldog Kulübü birkaç sağlık testi listeler bir köpek yavrusu satın almadan önce tavsiye edilir, ancak sadece birkaçı ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

 • Kalça Displazisi Testi
 • Uçağa binmiş bir ACVO ile Göz Muayenesi
 • patellar lüks
 • Konjenital Kardiyak Veritabanı
 • Otoimmün tiroidit testi
 • Juvenil Katarakt testi

kalça displazisi

Fransızlar, tıknaz vücut yapıları nedeniyle kalça displazisine karşı savunmasızdır. Kalça displazisi, köpeklerin kalça kemiği ve uyluk kemiğinin bir 'top ve yuva' eklemi yoluyla, uyluk kemiğinin top ve kalça kemiğinin bir yuva olarak bağlandığı bir durumdur. Top, yuvaya sıkıca oturması içindir. Normal büyümede, bu bilye ve yuva eklemi birçok farklı yönde harekete izin verir.

Kalça displazisinde, kalça soketi çok sığ büyüyebilir veya anormal doku büyümesi nedeniyle uyluk basitçe yer değiştirebilir. Kalça displazisi bir köpeğin yürüyüşüyle ​​tespit edilebilir; Bir Fransız, yürürken pelvisleri bir yandan diğer yana sallanıyorsa veya bacakları çaprazlanırsa veya otururken yana doğru açılırsa, kalça displazisinden muzdarip olabilir. Bu durum veteriner ziyaretleri, özel egzersiz, ağrı kesiciler ve özel bir diyet ile ele alınabilir.

ACL Gözyaşları

ACL yırtılması, Kranial çapraz bağı etkiler Köpeklerin arka bacağında, uyluğu kaval kemiğine bağlayan birkaç bağdan biri. Fransızlar, vücutlarının ağırlık dağılımı göz önüne alındığında bundan özellikle etkilenir. ACL yırtığı olan bir köpek, bacağında ani bir ağrı hissedebilir ve etkilenen uzuv üzerine ağırlık verme yeteneğini kaybetmek . Yavaş yavaş bacaklarını yeniden kullanabilirler, yine de ağrılarına neden olabilir. ACL Gözyaşları tipik olarak ameliyatla tedavi edilir, ancak bazı durumlarda sadece dinlenme ve fizik tedavi gerekir.

Diğer sağlık sorunları Fransızları etkileyebilir, ancak genellikle bunları bireysel olarak ele almak en iyisidir. Her köpek farklıdır ve normalden farklı ihtiyaçları olabilir.

Beslenme

Fransız Bulldog Köpek Maması Yeme

Fransız Buldogları, daha küçük ırklar için özel olarak formüle edilmiş kuru bir köpek mamasına ihtiyaç duyar.

American Kennel Club, bir Frenchie'nin yaşına uygun yüksek kaliteli köpek maması önerir. Purina, French Bulldog'ların ilk 4 ay içinde çoğunlukla anne sütüyle beslendiğini belirtiyor. 4 ay sonra, veteriner tavsiyesi üzerine sığır eti gibi kıyılmış protein verilebilir. 8 hafta sonra, yavrular genellikle sütten kesilir. Fransızlar en iyi şekilde sütten beslenme açısından eksiksiz köpek mamasına ayrılır. Günde iki öğün, tipik olarak sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygundur.

Fransızlar meraklıdır ve yeni şeylere ilgi duyarlar. Bu, köpek mamalarından kısa sürede sıkılabilecekleri ve sofra artıkları için yalvarmak . İnsanların ne yediğine dahil olmak istiyorlar! Ne yazık ki, obeziteye eğilimlidirler ve pişmiş kemikler ve yüksek yağlı yiyecekler yemek, bir Fransızın çok fazla kilo almasına neden olabilir. Aynı şey ikramlar için de geçerli. Vücut yapıları ve solunum problemleri göz önüne alındığında, cins, obeziteden diğer köpeklere göre daha fazla komplikasyon geliştirmeye meyillidir. Araştırmak Fransızlar için hangi yiyecekler güvenlidir düzende olabilir.

tımar

Bir Frenchie

Fransız Bulldoglar tüy döker ve haftalık olarak fırçalanmaları gerekir.

Neyse ki birçok köpek sahibi için, Fransızların profesyonel bir bakıcıdan çok fazla yaygaraya ihtiyacı yok! Daha önce de belirtildiği gibi, Fransızların astarı olmayan kısa kürkleri vardır. Aynı zamanda, bir seferde çok küçük miktarlarda da olsa, yıl boyunca dökülürler. Bu ceket basitçe haftalık fırçalama ihtiyacı bir tımar eldiveni veya orta boy bir fırça ile. Düzenli fırçalama, dökülen kürkün çıkarılmasını sağlar. Ayrıca kürke güzel bir parlaklık kazandırmak için kürkün doğal yağlarını da dağıtır.

Neyse ki, Fransız Buldogları dışarıda çok kirlenmekten hoşlanmazlar. Ancak, biraz çamur ve kir almak bazen kaçınılmazdır. Düzenli banyo, bir Frenchie'nin temiz ve taze kalmasına yardımcı olur. Kir çok kolay bir şekilde birikebileceğinden, yüz kıvrımlarının aralarını temizlemek için özel dikkat gösterilmelidir. Bir Frenchie'nin gözlerinin etrafındaki kırışıklıklar genellikle nemli olduğundan ve maya üretebildiğinden, gözleri özel bir endişe kaynağıdır. Normal köpek şampuanı iyidir, ancak hassas cilt şampuanı en iyisidir kuru veya tahriş olmuş cilde sahip Fransızlar için.

Rahat etmeleri için tırnakları sık sık kesilmelidir. Bir Frenchie'nin dişlerini haftada birkaç kez fırçalamak da dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmanın iyi bir yoludur. İnsan diş macunundaki florür köpekler için zararlı olduğundan, köpekler için özel olarak yapılmış diş macunlarının kullanılması önemlidir. Fransızlar ayrıca aylık kulak temizliğinden de yararlanabilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çimenlerde Mavi Fransız Bulldog

Yavruların maliyeti, büyük ölçüde kürk rengine ve yetiştiriciye bağlı olarak değişecektir.

Tüm köpek ırklarında olduğu gibi, French Bulldog köpek yavrusu edinmeniz önemlidir. saygın bir yetiştiriciden , evlat edinmeyi seçmediğiniz sürece. İngiltere Fransız Bulldog Kulübü, yavruların sağlık testleri ve aşıları olan ebeveynlerden alınmasını tavsiye ediyor. Herkesin sağlığından emin olmak için yavruları ebeveynleri ile görmek de önemlidir.

Birçok sorumlu yetiştirici, bir köpeğin soyağacını birkaç nesil boyunca izleyebilecek, ebeveyn köpekler hakkında çok fazla bilgiye sahip olacaktır. Bu, soyları, ailede hangi sağlık risklerinin geçtiği ve köpeklerinin atalarının nerede yattığı hakkında birçok özel bilgiye sahip olacakları anlamına gelir. Amerika Birleşik Devletleri İnsani Cemiyeti birkaç özelliği listeler şeffaflık ve yerel veteriner hekimlerle çalışma ilişkisi içeren sorumlu yetiştiriciler.

Daha önce de belirtildiği gibi, 'nadir' veya 'soluk' renklerle ilişkili sağlık riskleri vardır. Köpekleri yalnızca soluk renklerde sunan yetiştiriciler kaçınılmalıdır , çünkü büyük olasılıkla köpeklerinin sağlığına çok az önem veriyorlar. Yavru köpeğinizi evcil hayvan dükkanlarından, köpek çiftliklerinden/değirmenlerinden veya köpek komisyoncularından almak da köpek edinmenin harika bir yolu değildir, çünkü bu kaynakların çoğu köpeklerine çok kötü davranma eğilimindedir. Birçok Kennel Kulübünde, sağlıklı yavrular sunabilecek saygın yetiştiricilerin listeleri vardır.

Kurtarma ve Barınaklar

Frenchie

Yakınınızdaki yerel kurtarma merkezlerinde muhtemelen birçok aile dostu Fransız Bulldog vardır.

Barınaklar, herhangi bir köpek türünü almanın en iyi yollarından biridir. Aksi takdirde yalnız bir yavruya bir yuva vermiş olursunuz ve bunun için çok az ödersiniz! Evlat edinme hissi genellikle kısırlaştırma maliyetlerini, aşıları ve bazen mikroçiplemeyi içerir.

Her kurtarma için araştırma yaptığınızdan ve bunların kayıtlı olduğundan ve yüksek standartlara sahip olduğundan emin olun. Her zaman olduğu gibi, barınağın sakinlerinin refahını göz önünde bulundurduğundan emin olabileceğiniz, öldürmeyen bir barınaktan bir köpek almak en iyisidir. Sorumlu barınaklar da müstakbel sahipleri hazırlamak yeni bir köpeğe sahip olma macerası için ve insanlara yeni bir köpeği eve kabul etmek için gereken bilgi ve malzeme listelerini sağlayacaktır. Şuna karar verin: mükemmel Fransız adı köpeği eve getirmeden önce.

Birkaç dikkate değer Kurtarma Kaynağı şunlardır:

Barınaklardan gelen birçok köpek aynı zamanda kıdemli köpeklerdir! Kıdemli bir köpek alırken ve özellikle de bir Fransız ise, neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun. yaşlı Fransızlar birçok sağlık sorununa sahip olma eğiliminde , bu yüzden kişi araştırma yapmalı ve kıdemli bir Fransızı aileye kabul etmek için yeterince hazırlık yapmalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Fransız Bulldoglar, aile üyeleriyle iyi bir etkileşim içinde olacaktır.
 • Sahiplerine aşırı derecede sahip çıkabilirler.
 • Ara sıra, arkadaş canlısı insanlara kötü tepki verdikleri biliniyor.
 • Bu cins çocuklarla mutlu bir şekilde oynar, ancak gözetim her zaman en güvenli bahistir.
 • Küçük yaşta yapılırsa kolayca sosyalleşirler.
 • Fransız Bulldogları uzun yürüyüşler gerektirmez
 • Frenchie, apartmanlar da dahil olmak üzere herhangi bir yaşam alanı için mükemmel bir cins.

Son düşünceler

Fransız Bulldogları sağlık açısından zor olsa da, verecekleri sevgileri olan sadık arkadaşlardır. Fransızlar evde harika ve olacak en sıkıcı alanları bile aydınlatın . Diğer köpek ırklarına kıyasla biraz daha kısa ömürleri olabilir, ancak birçoğunun öğrenebileceği ilham verici bir azim ile yaşıyorlar. Onlara elinizden gelenin en iyisini yapmak, onlara mümkün olan en iyi hayatı verecektir. Çoğu durumda, bu onların yaşamlarını uzatmaya bile yardımcı olur.

Ne kadar sevgi dolu oldukları düşünüldüğünde, her Fransız, onlara aynı miktarda sevgiyi verebilecek bir evi hak ediyor. Bu özel köpeğin ihtiyaçlarına cevap vermeye hazırsanız, o ev sizin olabilir. Herhangi bir yeni köpekle bir hayata hazırlanmak için cinsi daha iyi anlamak zorunludur. Fransızlar dahil . Sevginize ve çalışkanlığınıza karşılık, bir Fransız size bol bol kahkaha, sonsuz kucaklaşma ve iki hayatınız boyunca sürecek bir bağ vermeye hazır.

Yorumlar