Köpekler Greyfurt Yiyebilir mi? Greyfurt Köpekler İçin Güvenli mi yoksa Toksik mi?

Köpekler Greyfurt Yiyebilir mi? Greyfurt Köpekler İçin Güvenli mi yoksa Toksik mi?

Greyfurt bir narenciye meyvesidir. üzüm gibi salkımlarda yetişir , dolayısıyla adı! Etinin rengi sarıdan pembeye ve kırmızıya kadar değişir ve tadı da değişir. bazıları oldukça tatlı ve diğerleri ekşi . Sevmek portakallar , turunçgiller ailesindendir, yani vitaminler ve antioksidanlarla doludur. Ama greyfurt köpekler için iyi mi? Yavru köpeğin bundan hoşlanacak mı?

A ve C vitaminleri gibi vitaminlerin yanı sıra lif, potasyum, likopen ve kolin gibi besinlerle dolu olan greyfurt, beslenmek isteyen insanlar için sağlıklı bir seçimdir. kalp, cilt, diş ve bağışıklık sağlığını iyileştirin . Ancak faydalarını görmemiz, köpek arkadaşlarımıza faydalı olduğu anlamına gelmez.Greyfurt, birçok insanın yemekten hoşlandığı popüler bir düşük kalorili meyvedir, ancak yavrularımızla paylaşmak güvenli mi ? Bu makale, köpeğinize greyfurt beslemenin artılarını ve eksilerini araştırıyor. Hadi atlayalım!

İçindekiler

Greyfurt Köpekler İçin Güvenli mi?

Soyulmuş Narenciye

Greyfurtun köpekler için toksik olan kısımları vardır.köpek sözleşmesi

Hayır, greyfurt köpekler için güvenli değil ! Göre ASPCA , kabuğu (veya kabuğu) ve greyfurt bitkisinin kendisi evcil hayvanlarımız için zehirlidir. Etin tehlikeli olduğu düşünülmemektedir, ancak yüksek miktarlarda beslenirse köpeklerde karın tahrişine neden olabilir.

Birçok köpek sahibi, köpeklerine olaysız bir şekilde greyfurt vermiştir, ancak bazı köpekler etkilerine karşı hassas olabilir. Tohum içeren veya dış kabuğu olan diğer birçok meyve gibi, Greyfurt da köpekler için potansiyel olarak ölümcül olabilir.

Beslenme Faydaları

Narenciyeli Küçük Tüylü Köpek

Greyfurt, cilt, diş ve bağışıklık sağlığına katkıda bulunan birçok besin ve vitaminle doludur.Greyfurt, insanlarda sağlıklı cilt ve diş etlerinin korunmasına yardımcı olan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Yüksek düzeyde A vitamini de sağlıklı bağışıklık sistemi ve folat, doğmamış bebeklerin sağlıklı gelişiminde kritik bir rol oynar. Birçok kişinin severek tükettiği sağlıklı, düşük kalorili bir atıştırmalıktır.

Bu besinlerden bazıları evcil hayvanlarımıza da fayda sağlayabilirken, diğerleri aslında gerekli değildir. İnsanlar (guinea pigler dahil!) diyetlerinde harici besin kaynaklarından C vitaminine ihtiyaç duyarken, köpekler ve diğer birçok hayvan bunu yapabilir. kendileri için yap .

Greyfurt Köpekler İçin İyi mi?

İnsan Eli Köpeğe Açık Narenciye Veriyor

Greyfurttan daha az riskli olan daha fazla fayda sağlayan birçok meyve var.Köpekler greyfurttaki bazı besinlerden faydalanabilirken, onu beslemenin eksileri artılarından daha ağır basıyor . Yavrunuz tam bir ticari diyet yediğinde, ihtiyacı olan tüm besinleri alıyor olmalıdır.

Çoğu durumda ekstra vitamin veya mineral kaynakları gereksizdir, ancak meyve veya sebze vermekten keyif alabilirsiniz. ara sıra tedavi . Onları greyfurt gibi meyvelerle takviye etmek yerine besin alımından endişe ediyorsanız, paranızı kaliteli kuru köpek mamasına harcamanız en iyisi olacaktır.

Köpekler Greyfurt Sever mi?

Dilimlenmiş Sulu Narenciye

Greyfurt, çoğu köpeğin sevmediği ekşi bir tada sahip olma eğilimindedir.

Çoğu köpekler greyfurttan hoşlanmazlar . Greyfurtun tadı tatlıdan ekşiye değişir, ancak genellikle oldukça güçlü ve ayırt edici bir narenciye aromasına sahiptir. Çoğu köpek bu tadı itici bulur ve genellikle greyfurt ve diğer turunçgilleri yemekten kaçınır. Yavru köpeğinize lezzetli bir ziyafet vermek istiyorsanız, bunun yerine başka bir şey düşünebilirsiniz!Köpekleri Greyfurt Beslemenin Artıları

Yarıya Meyveli Küçük Kabarık Köpek Yavrusu

Cilt toksik olmasına rağmen, greyfurt etinin birkaç faydası vardır.

Bir köpeğe greyfurt eti beslemenin birkaç olumlu yanı vardır:

 • meyve düşük kalorili , kiloyu kontrol altında tutarken yardımcı bir atıştırmalık haline getirebilir
 • Bakım için yararlı olan yüksek nem içeriğine sahiptirler. hidrasyon
 • Yavrularınıza sağlıklı bir yaşam sağlayabilecek vitaminler ve antioksidanlar içerir. beslenme desteği

Ancak, tüm bu faydaların çeşitli şekillerde elde edilebileceği akılda tutulmalıdır. diğer meyve ve sebzeler , ilişkili riskler olmadan. Ve kesinlikle kilo verme aracı olarak köpeğinize greyfurt diyeti uygulamayın!

Greyfurt Köpekler İçin Kötü mü?

Gözlerinin Önünde Meyve Yarıya Olan Aptal Köpek

Veteriner hekimler, köpek tüketimi için greyfurt önermezler.Yavru greyfurtunuzu büyük miktarlarda veya düzenli olarak vermeniz tavsiye edilmez. et sitrik asitte yüksek ve sindirim sistemini tahriş ederek kusma ve ishale neden olabilir. Greyfurt suyu içen köpeklerde de benzer etkiler görülecektir.

Kabuk ve tohumlar evcil hayvanlarımız için daha da sorunludur. Bunlar meyvenin zehirli kısmı ve daha ciddi karın rahatsızlıklarına ve uyuşukluk ve cilt sorunları gibi diğer sorunlara neden olabilir.

Cildin toksik olmasının yanı sıra, aynı zamanda sindirilemez ve bu nedenle tüketilmemelidir. Köpeğiniz yanlışlıkla büyük miktarlarda deri yerse, midesinde veya bağırsaklarında acil ameliyat gerektirebilecek bir tıkanıklığa neden olabilir.Köpekleri Greyfurt Beslemenin Eksileri

Meyveleri Bir Kase İçinde Parçalayın

Köpekleri greyfurtla beslemenin yararlarından daha ağır basan riskleri vardır.

Greyfurt yemenin dezavantajları ve riskleri çoğu durumda faydalarından daha ağır basacaktır. Aşağıdakileri dikkatlice düşünmelisiniz:

 • Bu meyvenin eti çok asidik ve karın ağrısına neden olabilir
 • Deri, tırtıllar ve bitki hepsi köpekler için zehirli
 • bir güçlü narenciye aroması Bu, köpeklerin özellikle zevk aldığı bir şey değildir.
 • Var daha iyi yollar yavrularınıza bir tedavi veya ekstra besin vermek

Bir yan not olarak, hazırlıksız greyfurtları köpek arkadaşınızdan uzak tutmaya çalışmalısınız. Yanlışlıkla bu meyveyi yakalar ve büyük miktarda yerse, bu onu çok rahatsız edebilir. Yani, meyve tut bir meyve kasesinde yüksekte bu nedenle, gözlerden uzak bir dolaba ulaşamaz veya kapatamazlar.

Fido yanlışlıkla çok fazla greyfurt yerse, veterinerinizi arayın. Yavru köpeğiniz mide tahrişi nedeniyle henüz kusmadıysa, veterineriniz indüklemek gerekebilir Bunu, toksik deriyi ve tırtılları dışarı atmalarını sağlamak için ilaç yoluyla. Bu tedavi ne kadar erken yapılırsa o kadar etkili olduğundan, onu mümkün olan en kısa sürede kliniğe götürmeye çalışın.birçok köpek greyfurt yedikten sonra iyi yap ancak kendilerini özellikle iyi hissetmiyorlarsa destekleyici tedaviye ihtiyaçları olabilir. Veterineriniz size daha fazla tavsiyede bulunabilecektir.

Peki, Köpeğimi Greyfurt Besleyebilir miyim?

Rottweiler Köpek Başını Eğiyor ve Kameraya Bakıyor

Yavrunuz bir ısırık için yalvarabilir, ancak meyveyle ilgili bazı tehlikeler olduğu için yalnızca küçük bir miktar teklif edebilir.

Teknik olarak, et küçük miktarlarda verilirse uygundur ve herhangi bir büyük endişeye neden olması muhtemel değildir. Ancak, çoğu köpeğin keskin tadı ve lezzetinden hoşlanmadığını göreceksiniz. daha iyi olurdu bu meyvelerden bazılarını sunun alternatif olarak, ara sıra, bunun yerine tedavi edin:

 • Elmalar: iyi, gevrek bir atıştırmalık, en iyi çekirdeksiz ve sert çekirdeksiz servis edilir.
 • Muz : Doldurma muamelesi, birçok köpeğin dokusunun tadını çıkarır.
 • Yaban mersini : Beslenmeden önce çok az hazırlık gerektiren ve antioksidanları yüksek harika bir küçük atıştırmalık
 • Kavun: Tüm kavun türleri, köpeklerin yemesi için güvenlidir ve yüksek su içeriği nedeniyle sıcak hava için iyi bir tedavidir. özellikle karpuz .
 • Mango : egzotik tatlı bir atıştırmalık, sindirim yollarında herhangi bir tıkanmayı önlemek için büyük çukur olmadan servis yapın
 • Armutlar : güvenli bir atıştırmalık, en iyisi kabuksuz ve çekirdeksiz servis
 • Şeftaliler : Toksik olmayan bir meyvedir ve çekirdeğini çıkardığınız sürece evcil hayvanınızın yemesi için güvenlidir.
 • Çilekler : fazla hazırlık gerektirmeyen kullanışlı bir ikram

Çoğu köpek hiç meyve yemeyi sevmez, bu yüzden onları asla zorlama . Evcil hayvanınızın her zamanki diyetine bağlı kalmak veya pişmiş yağsız tavuk şeritleri ve havuç ve salatalık gibi sebzeler gibi köpekler için güvenli olan diğer atıştırmalıkları sunmaya çalışmak en iyisi olabilir. Herhangi bir meyve veya sebzenin çok fazlası mide rahatsızlığına neden olabileceğinden, köpeğinize yeni olan herhangi bir şeyi çok yavaş tanıtmayı ve ölçülü beslemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Narenciye köpekler için uygun mu?

  Portakal ve mandalina, köpeklere verilmesi uygun görülen tek narenciyedir. Limon ve misket limonu gibi diğer narenciye meyveleri çok miktarda yenirse köpeğin midesini ve bağırsaklarını tahriş edebilir. Bu meyvelerin kabukları ve tohumları ayrıca şunları içerir: toksik Uçucu yağlar ve psoralen adı verilen fototoksik bir kimyasal dahil olmak üzere köpeklere zarar verebilecek bileşikler.

 • Greyfurt köpekleri öldürebilir mi?

  Greyfurtun köpeğinizi öldürmesi pek olası olmasa da, büyük miktarlarda yenirse bazı hoş olmayan yan etkilere neden olabilir. Mide rahatsızlığı büyük olasılıkla ve potansiyel olarak dermatittir (cilt tahrişi). Yavrunuz çok miktarda greyfurt yemişse veya herhangi bir şekilde hastaysa, veterinerinize başvurun.

 • Köpekler hangi taze meyveleri yiyebilir?

  Köpeklerin yemesi için birkaç başka meyve daha güvenli olacaktır. Bunlara elma, muz, yaban mersini, kavun, mango, armut ve çilek dahildir. Sunduğunuz meyvelerin uygun şekilde hazırlandığından (kabukları ve çekirdekleri alınmış) ve bir seferde yalnızca küçük miktarlarda verdiğinizden emin olun.

  husky rotweiller
 • Köpekler greyfurt zehirlenmesi alabilir mi?

  Öyle değil, özellikle köpeğiniz meyvenin kabuğunu veya tohumlarını yemişse, mide rahatsızlığı ve uyuşukluk gibi spesifik olmayan belirtiler görmeniz daha olasıdır. Bazı durumlarda güneş ışığına maruz kalma ile kötüleşebilen dermatit (cilt tahrişi) görülür. Köpeğiniz çok miktarda yemişse veya hasta görünüyorsa, hemen veterinerinizi aramalısınız.

Son düşünceler

Greyfurt, evcil hayvanlarımız için faydalı olabilecek bazı besinler içerse de, bunların çoğu daha güvenli kaynaklardan elde edilebilir. C vitamini ana besin insanlar greyfurt yer, ancak bu köpeklerin dış kaynaklardan ihtiyacı olmayan bir şeydir.

Köpeğinize hala greyfurt vermeye kararlıysanız, çok küçük miktar ve sadece ete yapışır. Tüketimden sonra herhangi bir hastalık belirtisi görürseniz, bunları yakından izlemeli ve herhangi bir endişeniz varsa veterinerinizle iletişime geçmelisiniz.

Yorumlar