İrlandalı Setterler için En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

İrlandalı Setterler için En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

İrlandalı Setter'ınız için en iyi köpek mamasını bulmaya mı çalışıyorsunuz? bu İrlandalı Setter nispeten nadir bir köpek ırkıdır. Amerika'da, ama o artan popülaritesi . Birçok İrlandalı Setter anne ve babası veya İrlandalı ebeveynleri bekleyen İrlandalı Setter beslenmesinde 101'e ihtiyaç duyar. Köpek besleme konusunda deneyiminiz yoksa, evcil hayvan maması dünyası kafa karıştırıcı olabilir! Ve bu kadar çok seçenek varken nereden başlıyorsunuz?

Korkma çünkü tüm zor işleri yaptık zorunda kalmayasın diye. Bu her şeyi kapsayan kılavuz, Setter'ınızın farklı yaşam evreleri ve her birinde beslenme ihtiyaçları konusunda size yol gösterir.Kaliteli beslenmenin öneminden ve kaliteli mamanın nasıl seçileceğinden bahsedeceğiz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken malzemeler ve neden. İle 15 farklı mama seçeneği İrlandalı Setter için, her yaş aralığında sizi koruduk. Hemen atlayalım!

Bir Bakışta: İrlandalı Setterler İçin Favori Yemeklerimiz

Victor Puppy Tahılsız Formül Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Victor Köpek FormülüChewy.com'da görüntüle Purina Pro Plan Hassas Mide Formülü Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Purinaya Duyarlı Mide

Chewy.com'da görüntüle Victor Tahılsız Sağlıklı Kilo Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiVictor Sağlıklı Kilo

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerİrlandalı Setter Yavrusu Besin İhtiyaçları

Vade sonunda, bir İrlandalı Setter 60 ila 70 kiloluk bir yavruya dönüşmek . Bu, köpeğinizin büyük olasılıkla büyük boy bir köpek ırkı olacağı anlamına gelir. Büyük cins köpek yavrularının benzersiz beslenme ihtiyaçları vardır, bu nedenle onları bir büyük cins köpek maması . Daha büyük yavruların yapacak çok işi vardır ve küçük ve orta ırklardan çok daha hızlı büyürler. Büyük cins köpek maması, hızlı kemik büyümesini sabitleyerek iskelet problemleri ve eklem displazisi olasılığını azaltır.

Köpek yavrusu, sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzının temellerini oluşturduğu için tartışmasız en önemli yaşam aşamasıdır. Bu nedenle, İrlandalı Setter yavru köpeğinizi karşılayabileceğiniz en iyi besini besleyin. sağlayacaklar dengeli beslenme Sağlıklı bir vücut ve mutlu bir zihin için. Ve ona ihtiyacı olan yavru yetiştirme gücünü sağlayın.

albino pug

köpek maması sağlar ekstra omega yağ asitleri dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) dahil olmak üzere yetişkin gıdalarıyla karşılaştırıldığında. Bunlar anne sütünde bulunur ve sağlıklı gelişim, bilişsel işlev ve görme için gereklidir. Düşük kaliteli mama taneleri nadiren doğru miktarda yağ asidi sağlar ve beslenme yetersizliğine ve yetersiz büyümeye neden olabilir. Balık, balık ve bitkisel yağlar, et yemekleri ve keten tohumu aranacak harika kaynaklardır.

Protein söz konusu olduğunda, aramalısınız gerçek et malzemeleri İçindekiler listesinin başında gelenler. İdeal olarak, et ilk bileşen olmalıdır. Protein amino asitler içerir ve sağlığı, büyümesi ve kas kütlesi için gereklidir. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği olan AAFCO, tüm yavruların en az %22 protein içeriği . Et yemekleri de aranması gereken harika bir protein kaynağıdır.Yetişkin İrlandalı Setter Besin İhtiyaçları

yaşları arasında 12 ve 15 ay , İrlandalı Setter yavrunuz artık bir yetişkin olarak kabul edilecektir. Bu, onu yetişkin bir mama tanesine geçirmeniz gerektiği anlamına gelir. Yavruyken yediği aynı markayı beslemeye devam edebilirsiniz. Ya da farklı bir markaya geçiş yapabilirsiniz.

İrlandalı Setterlerin yetişkinlik döneminde daha az proteine ​​​​ihtiyacı vardır ve %18'in üzerinde olduğu sürece AAFCO uyumludur. Daha kaliteli mama taneleri genellikle en az %22 oranında daha yüksek bir içerik sağlayacaktır. Setter'ınız bütün gün sizinle ava çıkıyorsa, onun bakımı için daha yüksek bir protein içeriği tercih edebilirsiniz. çalışkan kas kütlesi .

Tıpkı daha önce olduğu gibi, tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak dengeli bir diyete ihtiyacı var. Proteine ​​ek olarak sağlıklı karbonhidratlara, prebiyotik liflere, vitaminlere ve minerallere ihtiyacı olacaktır. Omega yağ asitleri, yetişkinlik döneminde olduğu kadar önemlidir. sağlıklı görünen tatlı kırmızı ceket ve parlak. Ve çalışkan eklemlerini de destekleyin.

Kıdemli İrlandalı Setter Besin İhtiyaçları

Yavrunuz yaşlarına ulaştığında yedi veya sekiz yıl , kıdemli olarak kabul edilecektir. Tüm köpekler farklı oranlarda kıdem statüsüne ulaşır. Köpeğiniz gerçek bir sebep olmaksızın yavaşlıyor veya fazla kilo alıyorsa, muhtemelen onu bir kıdemli mama . Yine, onu aynı markayla besleyebilir veya yavaşça başka bir markayla değiştirebilirsiniz.Yaşlı İrlandalı Setterler daha az aktiftir ve eskisinden daha yavaş metabolizmaları vardır. Dahil olmak üzere farklı beslenme gereksinimlerine sahiptirler. daha düşük yağ ve enerji içeriği . Biz insanlar gibi aynı miktarda yiyip daha az hareket ederse kilo alır. Fazla kilolu olmak, kiloyla ilgili çeşitli sağlık sorunlarıyla bağlantılıdır ve sıklıkla diyetlerin yeniden değiştirilmesini gerektirir. düşük kalorili formüle . Kıdemli yiyecekler daha az kalorilidir. Ayrıca, kalorisi düşük olan lif bakımından daha yüksektir ve daha uzun süre tok hissetmesini sağlar.

Yüksek kaliteli kıdemli mama taneleri de sağlayacaktır glukozamin ve kondroitin , yaşlanan eklemlerini desteklemeye yardımcı olur. Bu, son yıllarda eklem problemlerinden muzdarip olduğu bilinen aktif büyük ırklar için çok önemlidir. Et yemekleri, balık, balık yağları ve yeşil midye gibi malzemeler harika glukozamin kaynaklarıdır. Yaşlanan bağışıklığı için ekstra vitamin ve minerallere de ihtiyaç vardır.


İrlandalı Setter Yavruları İçin En İyi Mamalar

Yemek İsteyen Aç İrlandalı Setter Yavruları

İrlandalı Setter Yavruları, yaklaşık 12 aylık olana kadar bir köpek maması maması yemelidir.İrlandalı bir Setter yavrusu, altı haftalıkken annesinin sütünden kesilmelidir. Yavruların çoğu eve geldiğinden, birlikte çalıştığınız yetiştirici tarafından seçilen belirli bir mama tanesi üzerinde olmaları gerekir.

Sorumlu bir yetiştirici, yavrularınızı hangi yiyecekleri beslediklerini size söyleyecektir. Bütçenize göre ona bu şekilde beslemeye devam edebilir veya başka bir mama tanesi yedirebilirsiniz. köpeğin nasıl tepki veriyor köpek mamasına. Aşağıda, bir yaşına kadar İrlandalı Setter yavruları için en sevdiğimiz köpek mamaları bulunmaktadır.


American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Beyin sağlığı için DHA içerir.
 • Besin yoğun maddeler.
 • Gerçek somon yağ asitleri içerir.
 • Kupa başına 352 Kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu American Journey tarifindeki ilk malzeme somon, ardından tavuk yemeği ve hindi yemeği. Bunu, %32'lik bir protein içeriği sağlayan yüksek kaliteli bir seçenek haline getiriyor. Et üçlüsü, büyüyen kaslarına ve genel gelişimine dikkat edecek bir dizi amino asit aldığı anlamına gelir. Bağırsakları için probiyotik maddeler listelenmiştir ve kurutulmuş yosun ve yaban mersini bağışıklığı için besin açısından yoğundur.

Büyüyen İrlandalılar için harika olan balık malzemeleri sayesinde bu tarifte omega yağ asidi içeriği yüksektir. Bu, bilişsel işlevinin ve göz gelişiminin halledildiği anlamına gelir. Ayrıca, ceketi içten dışa doğru beslenecektir. Bu, tatlı patates ve nohut içeren tahılsız bir köpek maması formülüdür ve tahılları iyi sindiremeyenler için daha nazik bir seçenek haline getirir.Severiz Bu American Journey köpek maması formülünün, American Journey'in sahip olduğu bir şey olan, fiyat için yüksek kalitede olduğunu şimdi iyi tanınmaya başladı . Bu, daha sıkı bir bütçeye sahip olan ve kaliteden ödün vermek istemeyen Setter sahipleri için mükemmel bir seçimdir. ucuz köpek maması markası .


Purina Pro Puppy Hassas Mide

Purina Pro Köpek Yavrusu Hassas Cilt
 • Hassas mideler için probiyotikler.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Somon ilk malzemedir.
 • Kupa başına 428 Kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu Purina Pro tarifi, özellikle hassas mideleri olan yavru köpekler için tasarlanmıştır. Bu, Purina Pro köpek maması formüllerinin ile son derece iyi yapmak . Birçok İrlandalı Setter kendilerini hassas mide kategorisinde bulur, bu nedenle bu, daha genç yaştaki yavru köpekler için harika bir tarif. İlk bileşen somon, balık unu ve kısa bir süre sonra somon unu. Tek protein balık olduğu için midesini sindirmek için naziktir.

Bu formül Omega yağ asitleri açısından zengindir. Bu, gelişimsel gereksinimler için DHA ve ARA açısından da zengin olduğu anlamına gelir. Bu, büyük ırka özgü olmasa da, daha büyük ırklar için tüm kutuları kontrol ederek hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur. Bu, karbonhidrat ihtiyaçları için pirinç, arpa ve yumuşak yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir reçetedir. Gelişmekte olan bağışıklık sistemini de desteklemek için uzun bir vitamin ve mineral takviyesi listesi var.

Severiz Bu formül özellikle hassas cilt ve mideye sahip yavrular için tasarlanmıştır. Yani, bu sizin yavrunuza benziyorsa, bu en iyi seçimdir.


Bilim Diyeti Büyük Irk Köpek Maması

Bilim Diyeti Dev Köpek Maması
 • Veteriner onaylı marka.
 • Balık yağından elde edilen doğal DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan bakımından zengindir.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %24.5 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, bilime dayalıdır, dolayısıyla adı. Veterinerler ve köpek beslenme uzmanları, büyük cins köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını incelediler ve sonuç olarak bu formülü oluşturdular. Bu nedenle, İrlandalı kedinizin bu tarifte başarılı olacağından emin olabilirsiniz. Yine yumuşak kahverengi pirinç kullanan tahıl içeren bir formüldür. Ayrıca bağışıklığını güçlendirmek için çeşitli vitamin ve mineralleri listeler.

Bu seçenek %24,5 ile en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak yine de AAFCO tavsiyelerini aşmaktadır. Ayrıca, hassas mideye sahip bazı köpekler, daha az et açısından zengin formülde daha başarılıdır. Yavrular, gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için yumurta, balık yağı ve keten tohumu sayesinde DHA ve ARA'dan faydalanacaktır. Folik asit ve biotin, sağlıklı görünen kırmızı kilitler için tüylerini besler.

Severiz Bu tarifin bir protein kaynağı olduğunu, o da kuzu eti olduğunu. Kuzu, sindirimi kolay bir et proteinidir. Ayrıca, yaygın olarak kullanılan tavuğu sevmeyen daha telaşlı yavrulara harika bir alternatiftir.


Victor Amaçlı Aktif Köpek Yavrusu Formülü

Victor Tahılsız Köpek Maması
 • %77 et proteininden yapılmıştır.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Sindirilebilirliği ve bağırsak sağlığını destekler.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Aktif köpek ırkları için yapılmıştır.
 • Kupa başına 384 Kalori.
 • %33 Protein, %16 Yağ, %3.8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, iki premium seçimden biridir ve birçok nedenden dolayı Setter için bu seçeneği seçtik. Pasörlerin kişiliğine uyan aktif köpekler için özel olarak formüle edilmiştir. Yüksek kaliteli dana eti sayesinde et proteini açısından zengindir. Bu formül aynı zamanda birçok gıdada popüler olan tavuk yağlarını da listeler. glukozamin açısından zengin köpek maması . Menhaden balık unu, bir DHA takviyesi için onu tamamlıyor.

Ayrıca, bağışıklığı için bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan anlamına gelen çok çeşitli egzotik meyve ve sebzeleri listeler. Bu tarif ayrıca, Setter gibi hassas mideleri olan yavru köpekler için harika olan tahılsızdır. Victor Pro karışımı ayrıca sindirimi desteklemeye yardımcı olur.

Severiz Bu tarifin yüksek kaliteli malzemeler içerdiğini ve özellikle aktif ırklar için üretildiğini. Hassas midelerle daha iyi işbirliği yapmak için glütensiz ve tahılsızdır.


Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu Tarifi

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Besin açısından yoğun süper yiyeceklerle üretilmiştir.
 • DHA takviyesi için somon yağı ile yapılmıştır.
 • Probiyotikler bağırsak sağlığını teşvik eder.
 • Sağlıklı kemikler için kalsiyum takviyesi.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

İrlandalı Setter yavrularınız için ikinci premium seçeneğimiz. Kemiksiz tavuk ve tavuk unu sayesinde %35 ile ikinci en yüksek protein içeriğine sahiptir. Hindi unu ve somon yağı ayrıca gelişimsel ihtiyaçları için omega yağ asitleri ve glukozamin sağlar. Muz, ıspanak, brokoli ve lahana gibi süper besinler, bağışıklık sistemini güçlendirmek için birçok vitamin ve mineral sağlar.

%5.5'lik yüksek bir lif içeriğine sahiptir, yani sindirim sistemini düzenleyecek ve sağlıklı dışkıları teşvik edecektir. Ayrıca, sonsuza kadar aç bir gençse, daha uzun süre tok hissetmesini sağlar. İrlandalınız dışkı sağlığı ile mücadele ediyorsa bu idealdir. Bu mama tanesi, sağlıklı bir kalbi destekleyen omega yağları, probiyotikler, antioksidanlar ve taurin ile güçlendirilmiştir.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin sindirilebilirlik göz önünde bulundurularak yapıldığını. Her bir mama tanesi, Wellness'ın özel acticoat çözümü ile kaplanmıştır. Bu, bağırsaklarında sağlıklı bakterileri teşvik etmek için probiyotik bir çözüm.


Yetişkin İrlandalı Setterler için En İyi Köpek Maması

İrlandalı Setter Ormanda Açık Havada

Yetişkin Setterler, yaklaşık bir yaşından altı veya yedi yaşına gelene kadar büyük cins yetişkin köpek maması yemelidir.

İrlandalı Setter'ınız henüz tam olarak olgunlaşmamış olabilir (hem zihin hem de beden olarak!), ancak 12 ila 15 ay arasında, onu yetişkin bir mama tanesine geçirmeniz gerekecek. Onu bir yavru olarak yaptığınız formülle beslemeyi seçerseniz, tarif biraz farklı olacaktır. Demek ki hala ihtiyacın olacak onu yavaşça değiştir .

Yetişkin köpeklerin tipik olarak yavru köpeklerden daha düşük kalori alımına ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Yetişkin köpek maması da diğer besinlerde daha az yoğundur çünkü Yetişkin İrlandalı Setter'in beslenme ihtiyaçları bir köpek yavrusunkinden farklıdır. Aşağıda, bir yaşından büyük mamalara geçme zamanı gelene kadar köpekler için en sevdiğimiz yiyecekler bulunmaktadır.


American Journey Büyük Irk Formülü

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Bütçe dostu.
 • Tahıl içermeyen köpek maması.
 • Besin değeri yüksek meyve ve sebzeler içerir.
 • Somon, omega yağ asitleri sağlar.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey serisinin büyük bir hayranıyız ve bu, köpek yavrusu tavsiyemizin yetişkin versiyonu. Yavaş salınan enerji ihtiyacı için tatlı patateslerin yanı sıra bezelye ve nohut bazlı tahılsız bir reçetedir. Kurutulmuş yosun, yaban mersini ve havuç gibi yoğun besleyici maddeler sayesinde bağışıklığı desteklenir. Kurutulmuş fermantasyon probiyotik bileşenleri de düzenli sindirime yardımcı olmak için listelenmiştir.

Hindi Unu ve Somon ilk iki bileşendir ve balık unu da aşağıda listelenmiştir. %30 protein içeriği ile büyük kas kütlesinin yetişkinlik yıllarında da bakımlı olduğundan emin olabilirsiniz. Et yemekleri ve balık da büyük eklemleri için yüksek glukozamin içeriği sağlar. Kilitleri ve bilişsel işlevi için yüksek omega yağ asidi içeriğinin yanı sıra.

Severiz İrlandalıların yetişkin ihtiyaçları için en iyi beslenmeyi sağlarken bu tarifin bütçe dostu olduğunu.


Purina Pro Planı Hassas Mide

Purina Pro Hassas Mide Yetişkin
 • Yüksek protein içeriği.
 • Somon ilk malzemedir.
 • Probiyotiklerle güçlendirilmiştir.
 • Sindirim sağlığı için prebiyotik lif.
 • Sindirilebilir yulaf ezmesi ve pirinçten yapılmıştır.
 • Kupa başına 467 Kalori.
 • %26 Protein, %16 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, köpek yavrusu tavsiyelerinden sonra gelen başka bir seçimdir. Hassas cilde ve mideye sahip yetişkinler için özel olarak tasarlanmış olup, zengin omega yağları ile sindirimi kolay bileşenlerin optimum dengesini sağlar. Somon, listedeki ilk bileşendir ve balık tek protein kaynağıdır. Balık ve balık yağları, hassas cildini yatıştırmanın yanı sıra genel sağlık durumunu da iyileştirecektir.

Bu formül, arpa, pirinç ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Birçok hassas köpeği tahriş ettiği bilinen mısır, buğday veya soya kullanmaz. Her bir mama tanesi, probiyotik içerikli, kurutulmuş bacillus coagulans fermantasyon ürünü ile güçlendirilmiştir. Her lokmada hassas mideler için sindirim desteği anlamına gelir. Ekstra tüy desteği için biotin ve folik de eklenir.

Severiz Bu tarifin özellikle Setters'ta yaygın bir sorun olan hassas cilt ve mideye sahip köpekler için yaratıldığını.


Merrick Tahılsız Büyük Irk Tarifi

Merrick Büyük Irk Köpek Maması
 • Glutensiz tarif.
 • Dengeli protein-yağ oranı.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Proteinin %80'i hayvan kaynaklıdır.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Kupa başına 382 Kalori.
 • %30 Protein, %15 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, büyük ırklar düşünülerek tasarlanmıştır, yani İrlandalı yetişkinler için idealdir. Bu, enerji ihtiyacı için tatlı patates ve bezelye kullanan tahılsız bir seçenektir. Elma ve yaban mersini gibi diğer meyve ve sebzeler, bağışıklığının sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlar. Probiyotik bileşenler sindirim sistemini destekler ve yucca schidigera özü dışkı kokusunu azaltır.

Dahil edilen süper yüksek glukozamin seviyeleri ile, yetişkinlik döneminde büyük eklemleri desteklenir. Bundan son yıllarında da yararlanacaktır. Ayrıca zengin et yemekleri ve hayvansal ve bitkisel yağlar sayesinde en yüksek omega yağ asitlerine sahiptir. Protein içeriği %30'dur ve ilk üç bileşen kemiksiz tavuk, tavuk unu ve hindi unudur.

Severiz bu formülün önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyelerine sahip olduğunu. Bunu, bütün gün patilerinde ve eklemlerinde aktif olan İrlandalılar için harika bir seçenek haline getiriyor.


Victor Classic Hi-Pro Plus

Victor Hi Pro Köpek Maması
 • Bütçe dostu formül.
 • %88 et proteini ile üretilmiştir.
 • Sportif ve aktif ırklar için idealdir.
 • Besin yoğun antioksidan desteği.
 • Üstün sindirim için üretilmiştir.
 • Kupa başına 406 Kalori.
 • %30 Protein, %20 Yağ, %3.8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Premium köpek yavrusu seçiminden yola çıkarak bunu da yetişkin bölümümüze dahil ettik. Victor'un klasik Hi-Pro Plus formülü, besinler ve et proteini ile doludur. Ayrıca bu listedeki diğer yiyeceklere kıyasla son derece bütçe dostudur. Tahılsız olmasa da glüten, buğday, mısır veya soya içermez. Ayrıca köpeğiniz bezelye veya mercimek sindirmekte zorlanıyorsa, bezelye içermez.

Aktif köpekler için harika olan bu formülde ham protein %30 oranında bulunur. Bu formül, Victor'un köpek yavrusu formülüne benzer şekilde aktif köpekler için özel olarak formüle edilmiştir. Bu tarif, yağsız kas tonusunu desteklemeye ve geliştirmeye yardımcı olacak %88 et proteininden oluşur. Bu yemek tüm yaşam evrelerine uygun olarak tanıtılsa da, bütçe bilincine sahip yetişkin İrlandalı Setter sahipleri için mükemmel bir seçimdir.

Severiz Bu tarifin daha yüksek protein, yağ ve kalori içeriğine sahip olduğunu. Gün boyu ustalarıyla sıkı bir şekilde avlanan Setterler için harika bir seçenek.


Blue Buffalo Sınırlı Madde Formülü

Blue Buffalo Sınırlı Malzeme Temelleri
 • Sınırlı içerik formülü.
 • Tavuk içermeyen formül.
 • Gerçek hindi ile yapılmıştır.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Sığır eti, mısır, buğday, soya ve süt ürünleri içermez.
 • Kupa başına 352 Kalori.
 • %20 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

mavi bufalo birkaç farklı ürün hattına sahiptir , ve bu onların temel formüle dönüşleridir. Bunu Setter'ın hassas sindirim sistemi için seçtik. Bazen daha azı daha fazladır ve minimum miktarda içerikle midesi onu sindirmek için çok daha basit bir zamana sahip olacaktır. Sindirimi daha kolaysa, genellikle daha az gaz anlamına gelir . Yani herkes bir kazanan.

Protein içeriği %20'dir ve birincil et proteini hindidir. Türkiye de zayıf, yani ince kalabilir. Bu, yumuşak kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir formüldür. Kanola yağı, balık yağı ve keten tohumu, derisi ve tüyleri için omega yağ asitlerini sağlar. Bu tarif, kurutulmuş hindiba kökü ve sindirimi kolay balkabağı sayesinde %6 gibi yüksek bir lif içeriğine sahiptir.

Severiz bunun birkaç temel bileşene sahip sınırlı içerikli bir formül olması ve herhangi bir tavuk veya kümes hayvanı türünden tamamen arınmış . Her bileşenin bir amacı vardır ve sindirimi kolaydır. Tavuk ve yumurta da içermez.


Kıdemli İrlandalı Setterler için En İyi Köpek Maması

Kıdemli İrlandalı Setter Köpeği

Kıdemli İrlandalı Setters, yaklaşık yedi yaşında büyük ırklar için kıdemli bir formül yemelidir.

Özetle, konu son sınıflara geldiğinde her şey daha az yağ ve enerji ve daha fazla glukozamin ve lif ile ilgilidir. İrlandalı Setter'iniz son yıllarına yaklaşık yedi ve sekiz yaş , bu yüzden onu yetişkin ve yaşlı mama taneleri arasında yavaşça değiştirdiğinizden emin olun.

İrlandalınızın enerji seviyesi ne kadar düşükse, kasesinde o kadar az kalori ve yağa ihtiyaç duyacaktır. Metabolizması yavaşlayan köpeğinize yetişkin maması vermek kilo almasına neden olabilir. İstediğiniz bu değil ve köpeğinizi ideal olmayan bir kilo yönetimi mama tanesine itecektir. Aşağıda, İrlandalı Setterler için son yıllarına girerken en sevdiğimiz dengeli köpek mamaları bulunmaktadır.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Formülü

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Bütçe dostu formül.
 • Tahılsız tarif.
 • MCT'ler beyin sağlığı için.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Somon ve tatlı patates American Journey tarifini kıdemli versiyonuyla burada tamamlıyoruz. İrlandalı Setter'ınız köpek yavrusu veya yetişkinlik döneminde bunları iyi yaptıysa, bir yetişkin olarak bunu yapmak zorundadır. Kemikleri ayıklanmış somon balığı, eklemlerini yağlamak ve kardiyak ve bilişsel işleyişini iyi durumda tutmak için bol miktarda glukozamin ve omega yağı sağlayan ilk bileşendir.

Bu seçenek özellikle büyük ırklar için değildir. Ancak büyük ırklar için tüm kutuları kontrol eder. Zayıflayan eklemleri için ekstra glukozamin desteği içerir. Bu tahılsız bir seçenektir ve tatlı patates ve balkabağı gibi prebiyotik lifler sağlıklı karbonhidratlar sağlar. Kurutulmuş su yosunu ve mikroalg gibi besin açısından yoğun bileşenler, yaşlanan bağışıklık sistemini destekler. Taurin kalbine bakar ve hindistancevizi yağı cildini besler.

Severiz Bu tarifin, yaşlanma ihtiyaçları için protein üçlüsü sayesinde %32 ile en yüksek protein sayılarından birini sunduğunu. Hala bütçede en düşüklerden biri olmakla birlikte.


Merrick Tahılsız Kıdemli Formül

Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek kemiksiz tavuktan yapılmıştır.
 • Protein ve yağların mükemmel dengesi.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Proteinin %77'si hayvansal kaynaklıdır.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yine, bu tarif özellikle büyük ırklar için tasarlanmamıştır, ancak yine de tüm büyük ırk gereksinimlerini karşılamaktadır. Piyasadaki en yüksek glukozamin seviyelerinden birine sahiptir, bu da İrlandalı eklemlerinizin iyi ve gerçekten bakımlı olduğu anlamına gelir. İlk malzeme tavuk, ardından tavuk yemeği. Somon unu ve yağı, ekstra bir omega yağ asitleri desteği sağlar.

Bu, lif ve enerji için tatlı patates ve bezelyeye dayanan tahılsız bir formüldür. Düşük lifli bir diyettir, ancak bazı yaşlanan köpekler bu konuda çok daha başarılıdır. Yucca schidigera özü de listelenmiştir, bu da dışkı kokusunu azaltmaya yardımcı olur. Bahsedilen sebzeye ek olarak, elma ve yaban mersini ile vitamin ve mineral takviyeleri bağışıklık sistemini destekler.

Severiz Bu tarifin, yaşlanan bağırsağına probiyotik destek sağlayan birçok kurutulmuş fermente bileşen içerdiğini. Bunu, sindirim düzenliliği konusunda yardıma ihtiyacı olanlar için harika bir seçenek haline getiriyor.


Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli

Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli Maması
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Tavuk veya kümes hayvanı yan ürünü yemekleri yok.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo'nun Life Protection serisi, dengeli bir beslenme sağlamaya odaklanır ve bu sefer büyük ırk yaşlılar için. Protein içeriği %20'dir, ancak yine AAFCO tavsiyelerini aşmaktadır. Bu seçim, zengin etleri sindirmekte zorlanan yaşlılar için harika. Kemikleri çıkarılmış tavuk hala ilk bileşendir ve tavuk unu eklemleri için bir glukozamin takviyesi sağlar.

LifeSource Bits, Blue Buffalo'ya özeldir. Son yıllarda ihtiyaç duyulan vitamin, mineral ve diğer besin maddelerini içeren ekstra mama taneleridir. Yağ içeriği düşüktür ve L-karnitin, yaşlıların kilo almasını önlemek için yavaşlayan metabolizmasını uyaracaktır. Yavaş salınan enerji için yumuşak ve sağlıklı tahıllar kullanılır.

Severiz Bu köpek maması formülünün %7'lik en yüksek lif içeriğine sahip olduğunu. Bu, daha az aktif köpekler için ideal bir seçim olduğu anlamına gelir. Bu formül aynı zamanda başkalarına karşı çok iyi dayanır , daha düşük bir fiyat noktasında.


Victor Amaç Kıdemli Sağlıklı Kilo

Victor Kıdemli Sağlıklı Kilo
 • Yaşlanan köpekler için besin açısından yoğun.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Üstün sindirim için formüle edilmiştir.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %27 Protein, %11,5 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

İrlandalı Setter'ınız diğer Victor yiyecekleri ile iyi performans gösterdiyse, Victor Purpose sağlıklı kilosu, yavrularınız yaşlılığa girerken iyi hizmet edecektir. Bu köpek maması formülü, diğer markalara kıyasla daha düşük kalori sayısına sahiptir. Aynı zamanda, büyük cins yaşlı köpekler için gerekli olan hem glukozamin hem de kondroitini artırır.

Bu Victor formülü, diğer premium köpek maması markalarıyla karşılaştırıldığında bütçe dostudur. Kas tutulmasına yardımcı olmak ve yağsız kas gelişimini desteklemek için L-Karnitin içerir. Ayrıca cilt ve tüy sağlığının geliştirilmesine yardımcı olmak için vitaminler, mineraller ve esansiyel yağ asitleri ile güçlendirilmiştir. Hassas mideleri veya glüten intoleransı olan köpekler için harika olan glütensiz tahıllardan yapılmıştır.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin çok çeşitli süper yiyecekler kullanmasına rağmen, yavrularınız altın yıllarına girmeye başladığında hala kalori kısıtlayıcıdır. Aynı zamanda çok bütçe dostudur.


Wellness Core Tahılsız Kıdemli

Wellness Core Kıdemli Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kemiksiz hindi ile yapılmıştır.
 • Kondroitin ve glukozamin ile güçlendirilmiştir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler içerir.
 • Beyin sağlığı için taurin.
 • Kupa başına 359 Kalori.
 • %32 Protein, %12 Yağ, %6.25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, kıdemli listemizi yapmak için başka bir premium tarif. İlk iki malzeme yağsız kemiği çıkarılmış hindi ve tavuk yemeğidir, onu kısa süre sonra hindi yemeği takip eder. Yağsız etler ve ortalama olarak düşük yağ içeriği, ince ve sağlıklı kalmanın zor olmayacağı anlamına gelir. Bu ayrıca tarafından desteklenmektedir bu besinin daha yüksek lif içeriği öğünler arasında daha tok hissetmesini sağlamak için.

Bu tahılsız formül, birçok köpeğin sisteminde daha kolay olan mercimek, patates ve bezelye içerir. Et yemeklerinin yanı sıra keten tohumu ve somon yağı cildini ve tüylerini besler. Ve en yüksek seviyede glukozamin de sağlar. Ispanak, brokoli, elma ve yaban mersini bağışıklık sistemini destekler ve probiyotik maddeler sindirim sistemine dost bakteriler ekler.

Severiz Bu kıdemli köpek maması tarifinin etler, et yemekleri ve yağ bileşenleri sayesinde en yüksek protein ve glukozamin seviyelerine sahip olduğunu. Yani hala ekstra enerji takviyesine ihtiyaç duyan aktif yaşlılar için idealdir.


Son düşünceler

Ve bunun sonu, millet! Artık İrlandalı Setter beslenme dünyasını daha iyi anladığınızı umuyoruz. İster ilk kez bir İrlandalı Setter anne veya baba olun, ister yerleşik doggonuz için diyette bir değişikliğe ihtiyacınız olsun, şimdi en iyi beslenme seçenekleriyle donatılmış senin yavru için.

Yukarıdaki önerilerimizden herhangi birini seçerek, köpeğinizin beslenme ihtiyaçları ve genel olarak genel sağlığı için harika bir karar verdiğinizden emin olabilirsiniz. Doğru gıda formülünü aramak her zaman iyi bir fikirdir. en kaliteli malzemelerle bütçeniz dahilinde kalırken.

Yorumlar