Köpek Sahiplenmeden Önce Bilmeniz Gereken 11 Şey

Köpek Sahiplenmeden Önce Bilmeniz Gereken 11 Şey

dünyasında yeni misin? köpek sahipliği ve kurtarma ? Köpek annesi veya babası olmak, dünyanın en ödüllendirici işlerinden biridir. Ama aynı zamanda pek çok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Ayrıca, denemeler ve sıkıntılar sonsuzdur. Neyse ki, eğlenceli ve köpek kucaklamaları da öyle!

Bir köpeği sahiplenmek, hafife alınmaması gereken ciddi bir karardır ve sizin için doğru karar olduğundan emin olmak için çok fazla araştırma yapmanız gerekir. Var dikkate almanız gereken birçok şey , Hangi maliyetleri dahil et , aile tipiniz, ne sıklıkta evde olduğunuz, eğitimden geçtiğiniz ve daha fazlası.sibirya kurdu maması

Bir noktada, LoveYourDog'daki herkes ilk kez köpek evlat edindi. Yolculuğumuzun başlangıcında bilmeyi dilediğimiz birkaç şey var. işleri kolaylaştırmak . Evlat edinme yolculuğunuzu kolaylaştırmak için, bir köpeği evinize kabul etmeden önce bilmeniz gereken 11 farklı şeyi derledik. Öyleyse, köpek evlat edinme yolculuğunuza başlayalım!

İçindekiler

Köpek Sahiplendirmeden Önce İpuçları

Bir köpeği sahiplenmeden önce, hazırlanmanın yanı sıra düşünmeniz gereken birçok şey var. Pek çok kurtarma köpeği hayata zor bir başlangıç ​​yapmıştır veya aniden yeniden yuvalanmaya ihtiyaç duymaları için bir neden vardır. Bu nedenle, yalnızca tüm doğru kararları vermeniz önemli değildir. Ancak, onlara en başından itibaren istikrarlı bir ev hayatı da sağlamanız gerekir. Beş P'yi hatırlayın: Doğru Planlama Düşük Performansı Önler .Araştırma, Araştırma, Araştırma

Dizüstü bilgisayara bakan köpek

Hangi cinsi seçeceğiniz veya yeni köpeğinizi en iyi nasıl eğiteceğiniz gibi, evlat edinmeden önce araştırılması gereken birçok şey vardır.

Muhtemelen burada olmanızın nedeni, araştırmanıza şimdiden başlamış olmanızdır, aferin! Bir köpeği sahiplenmeden önce tüm bunları araştırmak önemlidir. Hayatta, evlat edinilmiş bir köpeğin kurtarma barınağına geri gönderilmesinden daha kötü bir şey yoktur. Bu, özellikle insanlar, gerekli araştırmayı yapmadıkları için köpeğin uygun olmadığını fark ettiklerinde geçerlidir.

Ömürlük yuvalarını bekleyen çok fazla köpek varken, hangi cins köpek düşün İstediğiniz . İster misin hareketsiz köpek Kim çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz? Ya da belki daha enerjik bir aile dostu köpek macera hafta sonlarını seven. Tüm köpek ırkları farklıdır ve hepsinin farklı ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, köpeğin ihtiyaçlarını sizinkiyle eşleştirmeniz gerekir. Ayrıca belirli ırklarla ilgili yerel yasaları ve kira sözleşmelerini de araştırmanız gerekir.Dikkate alınması gereken sadece cins ve aktivite seviyeleri değildir. Gerek köpeğin yaşını düşün . Seninle uzun yıllar geçirebilecek daha genç bir köpek ister misin? Ya da belki arıyorsun daha yaşlı bir köpek Kim ev bulmakta zorlanıyor? Ve sonra boyut var, devam eden maliyetler , tımar gereksinimleri, eğitim ihtiyaçları ve genel cins sağlığı. Genç bir aileyseniz veya çok evcil hayvanlı bir evdeyseniz, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçiniyorlar mı?

Bu bir aile meselesi

Dört Çemberli Golden Retriever Ailesi

En yeni üyesini karşılamak için bir aile gerekir, bu nedenle tüm ailenin sorumluluklara yardımcı olmak için gemide olduğundan emin olun.

Artık araştırmanızı tamamladınız, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Ve bu alıyor tüm aile gemide . Burada ikinci kuzenlerden ve büyük-büyük-büyükbabadan bahsetmiyoruz, sadece evinizdeki insanlardan bahsediyoruz. Aile evindeki herkes bir köpeği hayatına kabul etmek ister mi? Ailenizi masanın etrafına toplayın ve köpekle ilgili her şey hakkında konuşun.Irk, yaş, beden vb. hakkında yaptığınız seçimden herkes memnun mu? Dır-dir yardım etmek isteyen herkes ile birlikte köpek görevleri ? yoksa sadece sen mi sorumluluk almak ? Herkesin fikrini paylaşması ve aynı fikirde olması gerekir (en azından çoğu durumda).

Bir köpekle gelecekteki yaşamınız hakkında hepinizin zihninde daha net bir resme sahip olduğunuzda, kurtarma yolculuğu çok daha pürüzsüz . Ne yazık ki, bazı insanlar herkesin yerine kendi isteklerine göre karar verir ve çoğu zaman bunun sonu iyi olmaz.

Hound'unuzu Bulduktan Sonra

Demek köpek ruh eşini buldun, tebrikler! Artık noktalı çizgiye adınızı imzaladığınıza göre, onu eve götürmeden önce yapmanız gereken birkaç şey var. Her şey doğru olmalı Sonunda geldikleri zaman için. Kırmızı halıyı sermek zorunda değilsin, istersen yapabilirsin! Birçok ilk kez köpek sahibinin gözden kaçırdığı birkaç temel şey. Hadi bir bakalım.

Evinizi Ev Yapın

Köpek yatağında oturan sevimli köpek yavrusu

Yeni bir köpek alırken evinizin evcil hayvanlarını koruma altına almak önemli bir adımdır.İlk kez bir köpek ebeveynisiniz, bu nedenle muhtemelen evinizde köpeklerle ilgili hiçbir şeyiniz yok. Otur ve kedinizin ihtiyaç duyacağı her şeyin bir listesini yazın vardıklarında. Kaselerden yataklara, tasmalardan kasalara, yiyeceklerden kaka torbalarına. İlk birkaç hafta içinde ihtiyaç duyarlarsa, hazırlıklı olun ve gelmeden önce satın alın. Doğru boyutlara yatırım yapabilmeniz için kurtarma merkezine de ölçümlerini sorduğunuzdan emin olun.

Her şeyi hazırlamak, gelmelerinden bir gün önce eşyaları hareket ettirip eşyalarına yer açabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca gerekir evinizin güvenli olduğundan emin olun onlar için. Bahçedeki herhangi bir kalıntı atılmalı ve ev kimyasalları ulaşılamaz olmalıdır.

Birçok işletme sahibi, hava difüzörlerindeki bazı bitkilerin ve uçucu yağların köpekler için zehirli olduğunun farkında değildir, o yüzden bunlara da bir göz atın. Merdiven kapıları da üst katta veya belirli odalarda evcil hayvan istemeyenler için iyi bir fikirdir.

Fido artık sizin yeni aile üyeniz ve onun kendi alanına ihtiyacı var. Yatakları ve kaseleri dışarı koymak, ilk günden bir rutin belirle Herhangi bir karışıklığı önlemek veya çizgiyi değiştirmek için. Ev taşımak büyük bir değişiklik, bu yüzden onun için mümkün olduğunca sorunsuz hale getirin. Bütün gün önceden hazırlamak, bir şey unuttuysanız, son dakikada onu almak için dışarı çıkabileceğiniz anlamına gelir.Veterinere Kaydolun

Dachshund Köpek Veterinerde Kontrol Ediliyor

Yeni eklenen köpek arkadaşınız hakkında onları bilgilendirmek için tercih ettiğiniz veterinere ulaşın.

Nerede yaşadığına bağlı olarak, orada veteriner randevusu için bir bekleme listesi olabilir . Köpeğinizi eve getireceğiniz tarihi öğrenir öğrenmez bir veterinere kaydolmak en iyisidir. Bir kurtarma köpeğini hayatınıza almak üzere olduğunuzu ve ilk sağlık kontrolünüzü yaptırmak istediğinizi söyleyin. Daha sonra, ihtiyaç duyabileceğiniz aşılar veya ilaçlarla birlikte sahip olduğunuz tüm bilgilerle bunları güncelleyeceksiniz.

almayı da düşünmelisin evcil hayvan sağlık sigortası , özellikle de yavrularınızın ihtiyaç duyması durumunda büyük veteriner faturalarını önceden ödeyecek durumda değilseniz. Girdiğiniz ayrıntılarda dürüst olun Bir şey olursa, güvende olduğunuzdan emin olmak için.Ne tür bir sigorta aldığınızı öğrenmek için her zaman küçük yazıları okuyun. Var birçok farklı politika türü , ve çoğu önceden var olan koşulları kapsamaz. Sigorta, yavrularınızın sağlığına en çok ihtiyaç duydukları anda bakmakla kalmaz, aynı zamanda size gönül rahatlığı da verir.

İletişim Bilgilerinizi Ayarlayın

Bandana Yakalı Beyaz Köpek Yavrusu

Köpeğinizin tasması için bir köpek künyesi yaptırmak ve mikroçip takmak, yeni evlat edindiğiniz yavru için iyi fikirlerdir.

Kurtarma barınağına vardığınızda, tüm eşyalarınızı içeren bir etiket koymanız gerekir. köpeğinizin tasmasındaki iletişim bilgileri . Hareketli ortamlar bir köpek, özellikle de bir kurtarma köpeği için stresli bir zaman olabilir.

Ne yazık ki, birçok stresli köpek, daha yeni evlerine varmadan önce bunun için bir atılım yapıyor. Sahipleri, etrafta dolaşmadıklarını fark ederken onlara henüz bir etiket vermek . Yavrularınızın kaçmaları durumunda size iade edilebileceğinden emin olmalısınız.Ancak etiketler, köpeğinizin tanımlanmasının en güvenilir yolu değildir. Köpeğiniz tasmasını kaydırabilir veya birisi kolayca çıkarabilir. Yani başka bir koruma katmanı için köpeğinize mikroçip taktırın . Çoğu kurtarma barınağı, ayrılmadan önce tüm köpeklerin yontulmasını sağlayacaktır. Çipi yeni sahip olarak bilgileriniz ile güncellemeli ve size benzersiz kimlik numarasını sağlamalıdırlar. Ancak her zaman böyle olmadığı için onlara politikalarını sorun.

Yeni yavrunuz yontulmamışsa, lütfen bunu yapmayı düşünün. Mikroçip bir pirinç tanesinden daha büyük değildir ve ağrısız bir işlemdir. O tutar evcil hayvanınızın benzersiz kimlik bilgileri , kaldırılamaz veya kaybolamaz. Köpeğinizi kaybederseniz, bir mikroçip ile size geri dönme şansı önemli ölçüde daha yüksektir.

Kedinizi Eve Getirmek

Sabırla beklediğiniz gün geldi! Onu aldınız ve kurtarma sığınağından çıkıyorsunuz. Artık resmen bir köpek annesi veya babasısın ve her şey sana bağlı! Göz korkutucu görünebilir, ancak sonraki ipuçlarımızla bunu elde edeceksiniz!

Sabırlı ol

Suçlu Gri Köpek Yırtılmış Yastığın Yanında

Yavru köpeğinizin yeni yuvasına alışması biraz zaman alacaktır, bu nedenle sabır çok önemlidir.

Bu makaleden bir şey alırsanız, bu ipucu olmalıdır. Çoğu köpeğin yerleşmek için biraz zamana ihtiyacı vardır, bu yüzden sabırlı ol . Bu, özellikle zorlanmış olabilecek kurtarmalar için geçerlidir ve bazı şeyleri kabul etmek için diğerlerinden biraz daha fazla zamana ihtiyaçları vardır. Evet, onları şımartmak ve tüm sevginizi vermek üzeresiniz, ama onlar bunun farkında değiller. hala. İhtiyaçları var önce sana güvenmeyi öğren ve bunu yapmak için onlara karşı sabırlı olmanız gerekir.

Onları barınaktan dışarı çıkardığınız andan itibaren, her şeye karşı sabırlı olmanız gerekir. Onları arabaya bindirmekten (ve tekrar dışarı çıkarmaktan!) evinize kadar yürümek. Koklamalarına izin verin ve her şeyi kendi zamanında kontrol et . Onları asla acele etmeyin, itmeyin veya içeri veya dışarı sürüklemeyin. Endişeli bir köpekse, kurtarma merkezi, daha rahat hissetmelerini sağlamak için size barınağın tanıdık kokusuna sahip bir battaniye sunabilir.

Hemen evde hissetmelerini beklemeyin. Stres zamanlarında, bazı köpekler içeride işemek, saklanmak veya bir şeyleri çiğnemek gibi normalde yapmayacakları şekillerde hareket ederler. İlk hafta gece uluyabilir veya ağlayabilirler. birkaç gün sürebilir sadece sandıklarını bırakmak için. Onlar için orada olun ve her şeyi mümkün olduğunca olumlu yapın.

Unutmayın, bir şeyden emin değilseniz, kurtarma barınağını ara öneri için! Yardım etmek için oradalar ve işlerin de yürümesini istiyorlar.

Sandık Eğitimi

Sevimli Corgi Sandığının İçinde Takılıyor

Köpeğiniz için bir sandık, yatak odanız gibidir ve onun için güvenli bir barınak görevi görür.

Sandık eğitimi bir zorunlu çoğu köpek için. Kurtarma köpeğiniz sorunlu veya istikrarsız bir geçmişe sahip olabilir. Artık sadece hayatınızın büyük bir parçası değiller, aynı zamanda paketin değerli bir üyesidirler.

Huzur içinde uyumak ya da dinlenmek için yatağınız varmış gibi, bir sandık bir köpeğe uyumak veya rahatlamak için güvenli bir alan sağlar fazla. Yeni kurtarma köpeğinizi gösteriyor onların yeni alanı bir gün, bir güvenlik ve rahatlık hissi sağlamaya yardımcı olabilir. Daha önce bahsedilen tanıdık battaniyeye sahipseniz, sandıklarına koyun.

Bilim, çoğu köpeğin hayatlarında bir sandıkla daha mutlu olduğunu gösteriyor. Zaten sandık eğitimi almamışlarsa zaman alabilir, ancak nasıl yapılacağını öğrendikten sonra nispeten basittir. Sandıklarını rahat ve çekici hale getirin ve her zaman olumlu bir deneyim haline getirin Her tırmandıklarında ikram ve övgü ile. Sabırlı olun ve köpeğinizin onu koklamasına izin verin ve onu asla zorla içeri almayın. Köpekler doğal olarak barınak isterler, bu yüzden burayı bir hapishaneden çok inleri olarak görün.

Bir Rutin Belirleyin

Saatli ve Köpek Kaseli Siyah ve Kahverengi Dachshund

Köpekler bir rutinde gelişirler, bu yüzden en baştan başlamak en iyisidir.

Ve buna bağlı kal! Sürekli söylediğimiz gibi, kurtarma köpeklerinin diğer köpeklerden daha fazla istikrara ihtiyacı vardır. Böyle, ilk gün bir rutin oluştur . Mümkünse sabahları köpek arkadaşınızla aynı saatte yürüyün, böylece planlanmış kaka saatine alışsınlar. Aynı şey kahvaltı, akşam yemeği ve akşam yürüyüşlerinde vb. beslenme saatleri için de geçerlidir.

Programınız katı olmak zorunda değil. Ancak jenerik bir rutin uygulayarak Fido daha çabuk alışacak ve sizinle aile hayatına alışacaktır. Rutini hayatınıza ve çalışma programınıza uydurun ve sizin ve yaşam tarzınız için gerçekçi hale getirin . Elbette beklenmedik bir şeyin ortaya çıktığı günler olacak, ama sorun değil. Fido'nun istikrarlı bir rutini varsa, bir eğri topun üstesinden gelebilecekler.

Tüm Aileyi Tekneye Alın

Jack Russell ile Oynayan Kız

Evdeki herkesin Fido'ya yardım etmesi için adım atması, herkes için en iyi senaryodur.

Tüm ailenin düşüncelerini ve köpek arzularını paylaşmalarını önerdiğimiz ipucuna benzer şekilde, paralarını ağızlarının olduğu yere koymalarının zamanı geldi. Çocukları eğitime yardımcı olmaları için kaydettirin - bu, Fido'nun bunu anlamasına yardımcı olacaktır. ailedeki herkese saygı gösterecekler , boyutları veya şekli ne olursa olsun. Eşinizin egzersiz, tımar etme ve hatta sadece kaka kepçeleme gibi köpek görevlerinden payını almasını sağlayın. Bunların hepsi Fido'nun yeni rutininin bir parçasını oluşturmalıdır.

Her şeyi yapmak isteyebilirsiniz, ancak Fido'nun ailenizin diğer üyelerine size olduğu kadar saygı duyması gerekir. Ayrıca, iş için bir seyahate çıkmanız gerekiyorsa veya örneğin bir bacağınızı kırarsanız, Fido'yu yürüyemezsiniz. Sen ailenizin desteğine ihtiyacınız var ona bakarken.

Eğitimle Tutarlı Olun

Otur Komutuna Yanıt Veren İyi Köpek

Köpeğinize davranışları, komutları veya püf noktalarını öğretirken düzenli eğitim yöntemleri, sonuçları ve ödülleri kullanılmalıdır.

Yeni köpeğiniz daha önce eğitilmişse, sadece 'otur' olsa bile, kurtarma barınağına sorduğunuzdan emin olun. hangi komut kelimelerini biliyor ve bunları kullanmaya devam edin. Daha önce eğitim almamışlarsa, size kalmış kuralları ve komut sözcüklerini belirleyin .

Günlük yaşamlarına uygulayabilmeniz için köpek eğitiminin temellerini öğrenmek için zaman ayırın. Ayrıca bir itaat eğitimi kursuna kaydolmak da harika bir fikirdir. Bu sadece disiplin için harika değil, aynı zamanda sosyalleşme ve bağlanma zamanı için de harika.

her zaman kullanın pozitif pekiştirme eğitim yöntemi fazla. Bu, arzu edilen davranışı her gösterdiğinde, onu övgü, ikram veya oyuncaklarla ödüllendirin. Yeni köpeğinizin en iyi neye tepki verdiğini öğrenin ve bunu kendi yararınıza kullanın. Bazı köpekler ikramlara karşı koyamaz ve bazıları sadece zıplayan toplarla ilgilenir. Her ne ise, en iyi sonuçlar için antrenman seansları sırasında kullanın.

Köpek eğitimi söz konusu olduğunda en iyi ipucu tutarlı olmaktır . Gerek aynı komut kelimelerini kullan her seferinde aynı davranışı sergilemelerini istiyorsanız. Bu aynı zamanda tüm aileyi dahil etmek ve onların da aynı komut kelimelerini kullanmalarını sağlamak anlamına gelir. Kanepede oturmasına izin vermezseniz, ancak eşiniz siz yokken izin verirse, büyük ihtimalle Fido en iyi köpek olmayacaktır.

Rahatlayın ve Sürüşün Keyfini Çıkarın

Köpeğiyle Mutlu İnsan

Bir köpeği evlat edinmek, sahibi olarak sizin için çok faydalıdır ve yolun her bir pençe adımını takdir etmek için bir yolculuktur.

Son olarak, çoğu insanın yapmayı unuttuğu şey bu. Bir köpeği sahiplenmek, yaşayabileceğiniz en ödüllendirici şeylerden biridir. Hayatınızda sadece bir köpeğe sahip olmak size rahatlık ve neşe getirmekle kalmayacak (çoğu zaman zaten!), kelimenin tam anlamıyla bir köpek hayatını kurtarmak .

Ayrıca, ne kadar mutlu ve rahat olursanız, Fido da o kadar mutlu ve rahat olacaktır. Köpekler sezgiseldir ve duygularımızı yakalar. İşlerin yolunda gitmediği konusunda stresliyseniz, yavrularınızın sakinleşmesi çok daha uzun sürecektir.

Elbette bu yolda zorluklar ve zorluklar olacaktır. Ve işler ilk düşündüğünüz kadar sorunsuz gitmeyebilir. Ama bunların hepsi yolculuğun bir parçası. fotoğraf çekin ve anıların tadını çıkar çünkü çabuk büyüyorlar! Ve nihai hedefin her şeye değdiğini söylediğimizde bize güvenin!

Son düşünceler

Umarım, yeni köpeğinizi evinize kabul etmeden önce düşünmeniz gereken birkaç şey vardır. Bir köpeği evlat edinmek, yaşamı değiştiren bir olaydır ve bol sorumlulukla geliyor . Ancak acele etmediğiniz ve ipuçlarımızı uygulamak için zaman ayırdığınız sürece, köpek arkadaşlığı yolculuğunuzda ilk birkaç ayı daha kolay geçirmeye hazır olmalısınız. Sadece aksiliklere hazır olun, ancak bundan daha fazlası, yakında karşınıza çıkacak olan tüm köpek yavrusu sevgisine hazır olun!

malamute vs husky

Yorumlar