Blue Buffalo vs Purina Pro Planı: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Blue Buffalo vs Purina Pro Planı: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Köpek dostlarımızla genellikle ortak ilgi alanlarımızı paylaşırız ve eğer bizim gibiyseniz, yemek sevgisi onlardan biridir. Bu nedenle Fido için hem sağlıklı hem de lezzetli doğru yemeği bulmak çok önemlidir.

İki gıda markasına bakıyoruz. Blue Buffalo, tüm gıda kaynaklı içerikler için popülerdir ve Purina Pro, favori bir veteriner tavsiyesidir. Yavru köpeğinizin maması sadece tat için değildir; sağlıklarını belirler. Düşük kaliteli yiyecekler, ihtiyaç duydukları beslenmeyi sağlamaz, bu nedenle tamamen kaçınılması en iyisidir. Kaliteli malzemeler kullanan ve tarifini tüylü dostunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dengelemeye özen gösteren bir marka seçmek bir numaralı önceliğinizdir.Her markanın geçmişini, geçmişini, formüllerini ve tatlarını hatırlayalım. Ve elbette, yavrularınıza büyüklük ve yaşa göre sundukları şeyler. Öyleyse, hangisinin Fido için doğru olduğunu keşfedelim. Hadi çatlayalım!

Mavi Bufalo Yavrusu Formülü Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyi Seçim

Mavi Bufalo YavrusuChewy.com'da görüntüle Mavi Bufalo Ördeği Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyi SeçimMavi Bufalo Yaşam Koruması

Chewy.com'da görüntüle Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyi SeçimBlue Buffalo Wilderness Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Marka Geçmişi

Hem Purina Pro hem de Blue Buffaloevcil hayvan gıda endüstrisinin devleri. Ama benzerliklerin durduğu yer burasıdır. Purina, her türden hayvan yemi araştırma ve geliştirme konusunda 120 yıllık uzun bir geçmişe sahiptir. Öte yandan, Blue Buffalo marka açısından nispeten yeni ve 2003'te kuruldu. Ama zaten pazarda önemli bir oyuncu. Her markanın başarıya giden farklı bir yolu vardır ve bu farklılıklar markanın misyonuna benzersizlik katar. Öyleyse daha yakından bakalım.mavi bufalo

mavi bufalo 2003 yılında Bill Bishop tarafından kurulmuştur ve merkezi Wilton, Connecticut'ta bulunmaktadır. Blue, uzun yıllar Bishop ailesinin evcil hayvanıydı. O yaşlandıkça ve hastalıklardan acı çektikçe, aile konuyu araştırdı.kaliteli gıdanın iyileşme gücüve köpekleri sağlıklı tutun. Bill, sevgili köpeği 'Blue'nun onuruna, köpekler için doğal, sağlıklı ve kaliteli yiyecekler yaratma misyonuna başladı.

Blue Buffalo, köpekler ve kediler için konserve ıslak mama, kuru mama ve ikramlar dahil olmak üzere birden fazla evcil hayvan ürünü üretir. Kaliteli gıda değerleri için büyük bir takipçi kitlesi var. 2017'de pazar satışları kaydettiler 1 milyar doların üzerinde . 2018'de bu, bir General Mills'den 8 milyar dolarlık satın alma , Cheerios'un yapımcıları.

Purina Pro

Purina (başlangıçta Purina Mills), köklerini kurucu William H. Danforth'un hayvan yemi şirketi Purina Mills'i kurduğu 1894 yılına kadar takip eder. Onlarca yıl süren isim değişiklikleri ve diğer evcil hayvan maması şirketleriyle birleşme ve satın almaların ardından, işletme 2001 yılında İsviçre merkezli Nestlé (Friskies'in üreticileri) tarafından satın alındı. Şu anda özel bir araştırma ve tasarım merkezi ile dünyanın en büyük evcil hayvan maması şirketlerinden biri. hem de yemek içinözel hayvan sağlığı araştırma merkeziBu, mümkün olan en iyi yemeği yaratmak için kullandıkları tarifleri etkiler. Bu yüzden Purina'nın küresel bir başarı olduğunu söylemek güvenli.

geri çağırma

Brokoli kafasının üstündeki büyüteç altında hatırlayın

Bir şirket, ürünlerinden biriyle ilgili bir güvenlik sorunu tespit ettiğinde ve onu piyasadan kaldırmak için adımlar attığında, gıda geri çağırma gerçekleşir.Artık her markanın geçmişini bildiğimize göre, geçmiş köpek maması hatırlamalarını tartışalım. Gıda ve İlaç Dairesi'ne (FDA) göre, geri çağırma, bir firmanın bir ürünü piyasadan çıkarmak için yaptığı eylemlerdir. Geri çağırmalar, bir firmanın kendi inisiyatifiyle, FDA talebiyle veya yasal yetki altındaki FDA emriyle gerçekleştirilebilir. Bir markanın bir geri çağırmayı gerçekleştirme hızı ve ne zaman yayınladıkları hakkında çok şey söyleyebilir.köpeğimizin refahına olan ilgileri. Hadi daha yakından bakalım.

mavi bufalo

Blue Buffalo'nun FDA web sitesinde kayıtlı bir geri çağırması var. Ancak, gıda kalitesi ve ambalaj kusurlarını kapsayan çeşitli nedenlerle gönüllü olarak bazı geri çağırmalar yayınladılar. Toplamda beş tane bulduk ve bunlardan sadece üçü potansiyel risk oluşturdu. Tümü, ortaya çıkan tehlikeler ve riskin ciddiyeti hakkında sahiplerine tüm ayrıntılar verilerek hızla yayınlandı ve yönetildi. Hepsi düşüktü.

Blue Buffalo'dan gelen geri çağırmalar şunları içerir:

 • 8 Ekim 2010: Blue Buffalo, potansiyel olarak toksik D vitamini seviyeleri nedeniyle bazı popüler ürünlerinin belirli partilerinin köpek mamasının geri çağrıldığını duyurdu.
 • 17 Mart 2017: Blue Buffalo, Blue Wilderness Rocky Mountain Reçete Red Meat Dinner yaş mamanın bir üretim partisini gönüllü olarak geri çağırdı. Yüksek seviyelerde doğal olarak oluşan sığır tiroid hormonu içermiş olabilir.
 • 13 Şubat 2017: Blue Buffalo, olası alüminyum metal kontaminasyonu nedeniyle belirli sayıda Blue Buffalo Homestyle Recipe Sağlıklı Ağırlık için gönüllü bir geri çağırma yayınladı.
 • 2 Mart 2017: Blue Buffalo, Blue Divine Delights ve Blue Wilderness Trail Trays'lerinin 17 çeşidini gönüllü olarak piyasadan geri çekti. Bunun nedeni, bardakların üstündeki folyo contalarla ilgili kalite sorunlarıydı.
 • 31 Mayıs 2016: Blue Buffalo, aşırı nem ve küf bulunması nedeniyle Life Protection Formula Köpek Maması ürününün sınırlı bir partisini gönüllü olarak geri çağırdı.

Purina Pro

FDA web sitesine göre Purina Pro bir marka olarak geri çağırmadı. Diğer kaynaklar, Pro Plan ıslak köpek maması için bir geri çağırmayı gösterir. Açıkçası, bu birBlue Buffalo'dan daha iyi kayıthatırlama kaydı. Purina'nın bir hatırlaması şöyle: • 10 Mart 2016: Purina, Beneful ve Purina Pro Plan ıslak köpek mamalarının birçoğunu gönüllü olarak geri çağırdı. Bunun nedeni, önerilen vitamin ve mineral seviyesini içermemeleriydi.

Gıda Bileşenleri

Malzemelerle dolu kase ile köpek pençeleri

Her iki marka da yüksek kaliteli malzemeler kullandığını iddia ederken paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.

Hem Blue Buffalo hem de Purina Pro, formüllerinde yüksek kaliteli gıda bileşenleri kullanmaktan gurur duyar. Bu amaçla, her ikisinin de evcil hayvan mamasına giren malzemelerle ilgili müşterilerine verdikleri sözler var. Malzemelere bakarak şunları yapabiliriz.bilinçli bir karar vermekonları neyle beslediğimiz hakkında. Bunu akılda tutarak, her iki markaya da bakalım ve ne kullandıklarını görelim.

mavi bufalo

Blue Buffalo'da vaatleri oldukça basittir. Küçük çocukları Blue'ya (Airedale terrier ailesi) yapabilecekleri en sağlıklı yiyeceği yaratacaklarına söz verdiler. Ve onların evcil hayvan maması yelpazesi, bu sözü tüylü arkadaşlarımıza ve bize kadar genişletiyor. Bu sözün en önemli kısmı, yapacaklarıHer zamankullanmakilk malzeme olarak gerçek et. Bu, düşük kaliteli protein kaynakları olan herhangi bir tavuk veya kümes hayvanı yan ürünü yemeklerinin yanı sıra yapay tatlandırıcılar, koruyucular, mısır, buğday veya soya kullanmayacakları anlamına gelir.Kurum içi veteriner hekimler ve hayvan beslenme uzmanlarından oluşan ekip, bilim ve vicdani araştırmalarla desteklenen tarifleri tasarlar. Bütün et ürünleri ve gerçek sebze ve lif kaynakları gibi yüksek kaliteli doğal içerikleri özenle seçtiler. Onların 'Gerçek Mavi' vaadi, ihtiyaç duydukları şeyi sağlayacağını bilerek evcil hayvanlarımıza bu mamayı besleyebileceğimize dair bize güvence veriyor.sağlıklı dengeli beslenmeve sağlık devam etti.

Purina Profesyonel Planı

Purina Pro Plan vizyonu, misyonu ve ahlakı, 90 yılı aşkın tutkulu deneyim veyenilikçi araştırma. İyi beslenmenin gücünün evcil hayvanlarımızın yaşamlarını uzatmanın ve iyileştirmenin anahtarı olduğuna inanıyorlar. Purina Pro Plan, her ürün tarifinin evcil hayvanınızın vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerinin %100'ünü sağlama garantisini vaat ediyor.

Etkileyici bir ekibe sahipler Gıdalarını geliştiren 500'den fazla bilim insanı ve evcil hayvan bakımı uzmanı . Bu evcil hayvan maması ordusu, hayvan beslenmesinde atılımlar yaratmaya odaklanıyor. Belirli yaşam evrelerinin, sağlık koşullarının, ırkların ve boyutların ihtiyaçlarına bakarak ürettikleri mamanın yavrularınız için mükemmele yakın olacağını garanti ederler.

Purina Pro neredeyse her zaman eti ilk bileşen olarak listeler, ancak bu her zaman böyle değildir. Bilimsel araştırmaları, hedef kitlenin ihtiyaç duyduğu şeyin bu olmadığını belirtirse, başka bir şey kullanacaktır. Tahıl içeren tariflerinde mısır, buğday, soya veet yan ürünleri yemekleri. Bazı eleştirmenler, üreticilerin bu malzemeleri kullanmaması gerektiğini belirtiyor. Ancak Purina Pro Plan, bilim tarafından yönetiliyor ve formülleri yüksek puan alıyor. Bu nedenle, yavrularınızı beslerseniz beslerseniz, bu malzemeler bu tartışmada nerede oturduğunuza bağlı olacaktır.Formül Aralığı

Köpek maması malzemeleri

İnsanlar gibi, tüm köpekler farklıdır ve değişen tat alma tomurcukları ve beslenme ihtiyaçları vardır.

Hem Blue Buffalo hem de Purina Pro çok çeşitli formüller sunar. Uzun yıllar boyunca köpek sahipleri, köpeklerinin sevdiği bir mamayı bulmuş ve ömürleri boyunca onlara yedirmiştir. Ama şimdi, bilim ve araştırmadaki ilerlemelerle biliyoruz ki, köpeklerimizbirden fazla yaşam aşamasına sahip olmak. Bunların tümü, büyüdükçe ve yaşlandıkça farklı besin alımları gerektirir. Bu, yiyeceklerinin olduğu gibi değişmesi gerektiği anlamına gelir. Şansımıza, hem Blue Buffalo hem de Purina Pro Plan bizi bu cephede ele aldı.

Köpek Formülleri

Sağlıklı bir yetişkin köpeğin yapı taşları yavruyken atılır ve onlara gerekli besinleri sağlar.hayatta mümkün olan en iyi başlangıç. Genç yaşta güçlü, sağlıklı kemikler ve kaslar geliştirmek için ek kalorilere ve proteine ​​​​ihtiyaçları vardır. Beyin ve görme gelişimi için ihtiyaç duydukları ekstra omega yağlarının yanı sıra. Bakalım her bir markanın sunduğu özellikler köpek formülleri .

Blue Buffalo Küçük Irk Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Puppy Formülü Yaşam Koruması
 • Tamamen doğal küçük cins köpek maması.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Dolgu maddesi veya yapay içerik yok.
 • Yaban mersini, bezelye ve havuç (lif) içerir.
 • Antioksidan bakımından zengin formül tatlı patates içerir.
 • Köpeklerin çeneleri için daha küçük mama taneleri.
Chewy.com'da görüntüle

mavi bufalo

Blue Buffalo'nun yedi ürün serisinin beşinde yavru formülleri vardır. Life Protection, Blue Wilderness, Blue Freedom, Blue Basics ve Baby Blue, farklı boyutlara ve hassasiyetlere sahip yavru köpeklerin çeşitli beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Tüm tariflerde, bütün et ilk malzemedir.

Purina Pro

Purina Pro tekliflerion köpek yavrusu ürünleri, çeşitli boyutları, diyet gereksinimlerini ve sağlık sorunlarını kapsar. Her seçenek, beyin ve görme gelişimi için gerekli olan tüm önemli DHA ve ARA'yı sağlamak için yükseltilmiş omega yağ asitlerine sahiptir.

kazanan

Köpek yavrusu formülleri turunun galibimavi bufalo. Bu, yavrularımız için sayısız seçeneklerinden kaynaklanmaktadır. Toplamda, beş aralıkta, aralarından seçim yapabileceğiniz 36 kuru mama tanesi vardır. Böylece, hemen hemen tüm köpek yavrusu türleri ve ihtiyaçları ele alınmaktadır.


Yetişkin Formülleri

bubir köpeğin hayatının en uzun aşamasıgenellikle bir yıldan yedi veya sekize kadar olan yetişkinlik dönemidir. Yetişkin köpeklerimizin ihtiyacı kaliteli beslenme çok enerjiye sahip olmalarını ve sağlıklı kalmalarını sağlamak için. Her markanın bu kategoride bize hangi seçenekleri sunduğunu görelim.

Mavi Bufalo Yaşam Koruması

Blue Buffalo Chicken Ücretsiz Kuzu Formülü
 • Çok çeşitli tatlar ve türler.
 • Kuru mama veya ıslak mama olarak mevcuttur.
 • 7 çeşit protein içerir.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Akıllı, diğer yüksek kaliteli malzemelerle harmanlanmıştır.
 • Yetişkin köpekler için Omega-6 ve diğer besin maddelerine sahiptir.
Chewy.com'da görüntüle

mavi bufalo

Blue Buffalo bir kuyruklu sunuyor74 kuru mama çeşidiyetişkin köpekler için yedi aralıkta. Tatlar arasında tavuk, somon, ördek, sığır eti, bizon, tavşan, geyik eti, hindi, alabalık ve bıldırcın bulunur. Ayrıca, boyut ve aktivite seviyelerini kapsayan özel tarifleri vardır. Oyuncaklardan dev ırklara kadar her boydaki köpeklere hitap eden tarifler de var. Bu çok fazla lezzet ve terzilik.

Purina Pro

Purina Pro teklifleri23 kuru mama diyetiyetişkin köpeklerimiz için. Köpeğinizin boyutuna ve enerji gereksinimlerinize hitap edecek farklı tekliflerle. Atletik köpekler için yüksek proteinli diyetler vardır. Ayrıca iştahı fazla olan ama büyük beli istemeyenler için kilo yönetimi çeşitleri var. Ayrıca, hassas cildi hafifletmek için tasarlanmış, hastalığa özel mama taneleri vardır. Lezzet söz konusu olduğunda tavuk, somon veya kuzu eti sunarlar.

kazanan

Purina Pro serisi kapsamlı ve her şey dahil olmasına rağmen, kazanan olmalıdırmavi bufalosahip oldukları çok çeşitli seçenekler ve özel diyet teklifleri için. Tariflere hızlı bir bakış, taze yaban mersini ve kızılcık şeklinde ilave antioksidanlar göstermesini seviyoruz. Ayrıca, proteinleri isimsiz et yan ürünlerinden aridir.


Kıdemli Formüller

Yaşlanan köpeklerimiz, son yıllarında, yaşlandıkça, yoruldukça ve sertleştikçe onlara yardımcı olacak ek takviyelere ihtiyaç duyar. Eklemleri için balık yağlarından ve et yemeklerinden daha fazla glukozamin gerekir. Ve onlarihtiyaç daha az kalori yavaşlarken şişmanlamamalarını sağlamak için. Her markanın üst düzey formüllerinde neler sunduğunu görelim.

Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Maması

Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Formülü
 • Tahıl içermeyen yiyecek.
 • Yüksek protein formülü.
 • Antioksidan bakımından zengin sebzelerden yapılmıştır.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Tatlı patates sindirime yardımcı olur.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

mavi bufalo

Blue Buffalo, ürün yelpazesinin beşinde üst düzeylere özel tariflere sahiptir ve çeşitli seçenekler sunar.14 farklı kıdemli mama tanesi. Bunlar farklı boyutlara ve diyet gereksinimlerine hitap eder. Purina gibi, balık yağları ile vitamin ve mineraller ekledi. Ayrıca 14 tarife ek olarak doğal veterinerlik diyetlerinde yaşlılara özel tarifler de sunarlar. Bunlar böbrek desteği, kilo yönetimi ve gıda intoleransları sunar.

Purina Pro

Purina Pro teklifleridört kıdemli özel tarif. Bunlardan ikisi küçük ve büyük ırklar içindir. Bir ürün daha parlak bir zihin için botanik yağlar içerir ve diğeri eksiksiz temeller olarak etiketlenir. Genel olarak, ürünler Purina Pro yetişkin seçeneklerinden daha az yağ içerir. Ancak genel anlamda, fincan başına düşen yağlar ve kaloriler, ortalama üst düzey üründen daha yüksektir. Yani, eğer senin

kazanan

Yine,Blue Buffalo en üst sırada yer alıyorher tür yaşlı köpeği, beslenme ihtiyaçlarını ve hastalık hedeflemesini tamamen kapsayıcı olması nedeniyle. Tarifler ayrıca daha fazla lezzet seçeneği için daha geniş bir içerik yelpazesi içerir. Ayrıca, seçenekleri, çoğu yaşlının ihtiyaçlarına uyan daha az yağ ve daha yüksek lif içeriğine sahiptir.


Konserve Gıdalar

Konserve yemek harika bir yoldurlezzet çeşitliliği ekleyinve Fido'nun yemeğine doku. Kuru gıda ve bağırsak hareketleriyle mücadele eden köpeklerde hidrasyona bile yardımcı olabilir. Her markanın konserve lezzet için neler sunduğunu görelim.

Blue Buffalo Islak Yemek Homestyle

Blue Buffalo Islak Yemek Homestyle
 • İlk malzeme olarak gerçek sığır eti.
 • Kuru gıda ile karıştırmak için mükemmeldir.
 • Yağsız kas gelişimini destekler.
 • Meyve ve sebzeleri içerir.
 • Kupa başına 398 Kalori.
 • %8.5 Protein, %6 Yağ, %1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

mavi bufalo

Blue Buffalo sitesinde hızlı bir arama şunları gösterir:99 farklı ürünıslak yiyeceklerin altında mevcuttur. Konserve veya seyahatlerinizde yanınıza alabileceğiniz, kullanıma hazır plastik yemek tepsisinde gelirler. Kapsanan lezzetler arasında Blue's güveci, Backyard BBQ ve Mom's tavuklu turta, ancak birkaç özel tarif sayılabilir. Kapsanan malzemeler sığır, tavuk, kuzu, ördek, geyik eti, alabalık ve somondur. Her boyutta yavru, yetişkin ve yaşlıların seçenekleri vardır. Liste neredeyse sonsuz…

Purina Pro

Var46 konserve yemek seçeneğiPurina Pro'dan. Hepsi sığır eti, tavuk, hindi ve balık dahil olmak üzere çeşitli lezzet seçenekleri sunar. Ve hepsi farklı aralıklardaki yavruları, yetişkinleri ve yaşlıları kapsar.

kazanan

Tahmin ettin!Mavi Buffalo kazanırbu tur da. Birçok tarif ve tat vardır ve ayrıca boyuta ve yaşa özel ıslak yiyecekler de mevcuttur. Kapsamlı seçenekler ve kapsanan çeşitli ihtiyaçlar etkileyici.


Son düşünceler

Genel olarak, her iki köpek maması da sağlam bilim ve araştırmaya dayalı iyi ve dengeli beslenmenin şampiyonudur. Köpeğinizin diyetini benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirme ihtiyacı hakkında yüksek kaliteli malzemeler ve balmumu kullanırlar. Bununla birlikte, neredeyse her ihtiyaç için eksiksiz kapsayıcılık ve özel seriler söz konusu olduğunda,Blue Buffalo eller aşağı kazanır. Ama bu Purina Pro'dan hiçbir şey almak değil. Onlarca yıllık araştırma ve ürün geliştirme çalışmalarıyla, çoğu insanın kitaplarında hala en iyi seçimdir.

Bizim için, her iki markanın da köpeğiniz için özelleştirilmiş tarifleri varsa,malzemelere gelir. Daha temiz ve daha doğal içeriklerden hoşlanıyorsanız, Blue Buffalo ile gidin. Ancak, bilime daha fazla inanıyorsanız, Purina Pro, duruşunuz için daha iyi bir seçim yapabilir. Hangi mama markasını seçerseniz seçin, her iki seçeneğin de yavrularınızın yaşam tarzına ve beslenme gereksinimlerine fayda sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Yorumlar