Bernedoodle Beden Tablosu: Yavru Köpek Büyüme Kilometre Taşı ve Ağırlık Tablosu

Bernedoodle Beden Tablosu: Yavru Köpek Büyüme Kilometre Taşı ve Ağırlık Tablosu

Bernedoodles, Doodle cinsinin sevimli, biraz daha az bilinen bir üyesidir. Bu yavrular, gururluların karışık bir cinsidir. Kaniş ve Bernese dağ köpeği . Bernedoodles sevimli, nazik, tatlı huylu köpeklerdir ve harikadırlar. aile hayvanları . Bunlar daha büyük Doodle karışımlarından biridir ve orta ila büyük boy köpeklerdir, 60 ila 90 pound veya daha fazladır. Karışık ırklar olarak, hem boyut hem de görünüm tahmin edilemez. Bu tasarımcı cinsi hakkında büyük bir soru, benim ne kadar büyük olacağıdır. bernedoodle elde etmek?

boxer kırması

Bernedoodles, ebeveyn ırklarının spesifik genetik yapısına bağlı olarak boyut ve görünüm olarak değişebilir. Bernese Dağ köpekleri dev bir cinsken, Kanişler farklı boyutlarda gelir. Cinsi ne olursa olsun, tüm yavru köpekler farklı oranlarda büyür ve bazıları diğerlerinden daha hızlı büyür. Evcil hayvan ebeveynleri, özellikle de yeni yavruları olanlar, genellikle köpeklerinin düzgün bir şekilde büyüyüp gelişmediğini merak ederler. Bernedoodle boyut çizelgemiz gibi araçlar, sahiplerin yavrularının ne kadar büyüdüğünü ve ayrıca cins için genel büyüme kilometre taşlarını takip etmelerine yardımcı olabilir.Bunun gibi karışık ırklarda, sahiplerinin arayabileceği genel brüt ve gelişim kilometre taşları vardır. Melez olduklarından, gelişimleri tamamen bitene kadar tam olarak ne kadar büyük olacaklarını veya neye benzeyeceklerini söylemenin neredeyse imkansız olduğunu hatırlamak önemlidir. Bazı karma yavrular, ebeveynlerinden çok daha büyük olacak, bazıları her bir ebeveynden farklı özellikler alacak ve diğerleri, diğerinden çok bir ebeveyn gibi görünecek. Doodle ailesindeki birçok köpek gibi tasarımcı köpeklerde olduğu gibi, bu köpekler de belirli görünümler ve kişilik özellikleri için yetiştirilebilir.

İçindekiler

Irklara Genel Bakış

  Yetişkin Bernedoodle Dışında
Bernedoodles, memnun etmek ve harika aile köpekleri yapmak için can atıyor.

Bernedoodles nispeten yeni tasarımcı köpek , onlarınkinden daha az bilinen Altın renkli doodle veya labradoodle muadilleri Sadece 2003'ten beri varlar ve son birkaç yılda popülariteleri artıyor. Bu yavrular sadece refakatçi köpekler olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca Bernesepoo, Bernesedoodle, Bernepoo ve Bernese Mountain Poo olarak da adlandırılırlar.Bu Bernedoodle büyüme çizelgesinde, melez ırkın ortalama büyüklüğünü ve beklenen yavru büyüme kilometre taşlarını keşfedeceğiz. Bernedoodles üç boyutta gelir: oyuncak, minyatür ve standart. Bu makale için, Standart boyutlu ve en büyük Bernedoodle'ın büyümesini tartışacağız.

Ne bekleyebileceğinizi

Bernedoodles, kabarık, sevimli, orta boydan büyük boy köpeklere dönüşür, ancak ebeveynlerinin boyutlarına bağlı olarak daha da büyüyebilirler. . Bir köpeğin tam olarak ne kadar büyüyeceğini tahmin etmek zor olabilir, özellikle bunun gibi karışık bir yavru. Bu nedenle, ne bekleyeceğiniz konusunda genel bir kılavuza sahip olmak çok yardımcı olabilir. Bu, sahiplerin yavrularının geçeceği farklı büyüme aşamalarına hazırlanmalarına ve neye ihtiyaçları olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Genel büyüme ortalamalarını ve yönergeleri tartışacak olsak da, her köpeğin farklı olduğunu not etmek önemlidir. Aynı cinsler arasında bile her köpek tam olarak aynı boyda büyümeyecektir. Köpekler de kendi zaman çizelgelerinde büyüyecek. Her köpeğin onlar için tam olarak doğru boyutta büyüdüğünü unutmayın.Bernedoodle Boyutları

  Bernedoodle Yavrusu yerde yatıyor
Bernedoodles hem boyut hem de görünüm olarak değişecektir.

Bernedoodles birkaç farklı boyutta olabilir, Kaniş boyutu ebeveynlerine bağlı olarak .

  • Oyuncak Bernedoodles çok küçükler ve ortalama 10 ila 24 pound ağırlığında . Bu minik yavrular omuzda 17 inç boyunda duruyor.
  • Minyatür Bernedoodles oyuncak boyutundan daha büyük ve 24 ila 50 pound ağırlığında. Minyatür boyut yaklaşık 18 ila 22 inç boyunda duruyor.
  • bu Standart Bernedoodle bir yere ulaşır 60 ile 90 lira arası. Bu daha büyük Karalamalar omuzda 23 ila 29 inç kadar duruyor.

Bernedoodle'ın üç boyutu da farklı oranlarda büyüyecektir. Oyuncak ve minyatür gibi daha küçük versiyonlar, tam büyüme potansiyeline daha erken, bazen 8 ila 12 ay arasında ulaşacak. Daha büyük boy yavrular, tam büyümeye ulaşmak için 14 aya, hatta iki yıla kadar büyüyebilir.

Hatırlatıcılar

Standart bir Bernedoodle'ın tipik büyüme modellerini gözden geçirelim. Her yavru köpeğin büyüme yolunun farklı olabileceğini unutmamak önemlidir. Tüm köpekler, ne kadar hızlı veya büyük büyüdüklerini etkileyebilecek büyüme atakları ve platolar yaşayacaktır. Bunlar normal olaylardır ve köpeğinizin cinsi ne olursa olsun gerçekleşecektir. Köpekler bir yaşında yetişkin olarak kabul edilse de, çoğu birkaç ay sonra, hatta yaklaşık iki yaşına veya daha fazlasına ulaşana kadar büyüyecektir.Bir köpeğin sağlığı, beslenmesi, bakımı ve yaşadığı ortam fiziksel ve zihinsel gelişimi etkiler. Sahiplerin, bir yavrunun ne kadar büyük veya küçük olacağını birçok faktörün etkileyeceğini hatırlamaları gerekir. Bernedoodle yavrularınızın büyümesi veya yaşlı köpeğinizin sağlığı hakkında endişeleriniz varsa, bu endişeleri veterinerinizle görüşmeniz önemlidir. T hey, altta yatan hastalıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir ve beslenme, takviyeler ve hatta havlayan bebeğiniz için uygun egzersiz seviyeleri gibi konularda rehberlik sağlayabilir.

Yavru Büyüme Zaman Çizelgesi

  Bernedoodle Yavrusu
Ayrıca, hızlı büyüme ve gelişmenin bu ilk yılında yavru köpeklerin neye ihtiyacı olacağını da kısaca tartışıyoruz.

Aşağıda, ortalama bir Bernedoodle zaman çizelgesi oluşturduk. yavru köpeğin büyüme yönergeleri ilk yıl boyunca. Hatırlanması gereken bir şey, Bernese Dağ köpeğinin son derece büyük, bazen dev bir köpek olduğu, yani yavrularından herhangi birinin, hatta karışık yavruların bile daha yavaş büyüyeceğidir. . Dişiler erkeklerden biraz daha küçüktür.

Doğumdan 2 Haftaya Kadar

Standart Bernedoodles doğumda yaklaşık 1 pound ağırlığında olacak . Genel bir tahmin, bir haftalık olduklarında boyutlarının iki katına çıkacağı ve bu hızlı büyüme modelini sürdüreceği yönündedir. Yavru köpekler bu dönemde oldukça çaresiz olacaktır. Kör ve sağır olarak doğarlar ve her zaman annelerine yakın olmaları gerekir. Şu anda hemşirelik ve uykudan fazlasını yapmayacaklar. Bu onlar için kritik bir aşama ve Anne sütü Bu çok hassas dönemde onları desteklemek çok önemlidir. Yakında sütten kesilecekler, bu yüzden anne köpeklerin sağlayabildiği kadar süte ihtiyaçları var. Yavru dişler yaklaşık 3 ila 6 hafta arasında sürmeye başlar.

1 ay

Bir aylıkken, Bernedoodles 5 ila 10 pound ağırlığında olabilir. hangi boyutta köpek yavrusu olduğuna bağlı olarak. Artık gözleri ve kulakları açılacak ve daha uyanık olmaya başlayacaklar. Yavru köpeğinize artık suda ıslatılmış yavru mama maması verebilirsiniz. Bu, mamadan çok su ile başlamalı ve yavru köpeğiniz daha fazla yerken mamayı kademeli olarak arttırmalıdır. Yavrular hızla kilo alıyor. Hala annelerinin yanında olmak isteyecekler ve emzirmeye çalışacaklar ama yakında tamamen sütten kesilecekler.2 ay

Standart bir Bernedoodle, her yerden tartılabilir İki aylıkken 10 ila 24 pound. Bu kapsamlı bir aralıktır. Bu yavrular, tamamen büyüdüklerinde orta büyüklükten büyüğe kadar olabilir. Bernedoodle yavruları, anne sütünden tamamen kesilmelidir ve köpek maması yemelidir. Ekstra neme ihtiyaçları varsa, yine de su ekleyebilirsiniz.

Bu aynı zamanda yavrularınızı ilk veteriner ziyareti için hazırlama zamanıdır. Küçük de olsalar sosyalleşme şimdi başlamalı. Yavru köpeğinizin ilk birkaç ayı, yeni şeyler öğrenmeye en açık oldukları dönemdir. Yavru köpekler artık daha küçük olsalar da büyüyecekler ve yalnız bırakıldıklarında yıkıcı olabilirler. Bu, trenden sandıklara mükemmel bir yavru ve genç yaşta başlamak daha iyidir.

3 ay

Üç aylıkken, standart Bernedoodle'ınız oldukça büyük bir köpektir. 24 -33 pound arasında herhangi bir ağırlıkta olabilirler. Erkekler, Kaniş ebeveynlerinin boyutuna bağlı olarak daha büyük olacaktır. Yavru köpeğiniz daha küçükse, bu karışımda bazı Minyatür veya Oyuncak Kaniş genleri olduğu anlamına gelebilir. Sosyalleşme, eğitim ve ev eğitimi iyi başlamış olmalıdır. Eğitim konusunda biraz yardıma ihtiyacınız varsa, köpek yavrusu sınıflarına bakmayı deneyin. Yavru köpeğiniz enerji dolu, süper meraklı ve kendine yeni yeni güveniyor. Sınırları belirlemeniz ve bunlara bağlı kalmanız gerekecek.

4 ay

Yavru köpeğiniz şu anda bir avuç. Eğitim tüm hızıyla devam ediyor ve yavru köpekler her gün yeni bir şeyler öğreniyor. Bol miktarda fiziksel ve zihinsel uyarıma ihtiyaçları var. Yavruların veterinere gittiğinden ve köpek aşılarına başladığınızdan emin olun. Yavrular, yaklaşık 33 ila 42 pound ağırlığında olabilir. Lazımlık eğitimi iyi kontrol altında olmalıdır, ancak birkaç kaza olması kaçınılmazdır. Bu cinsin enerjisi çok yüksektir, bu nedenle tasma eğitimi şarttır. Günlük yürüyüşlerin ömür boyu sürecek ve çok ihtiyaç duyulan bir fiziksel rahatlama olabilmesi için, yavru köpeğinizin uygun tasma davranışını şimdi öğrenmesini sağlamak istiyorsunuz.5 ay

Standart Bernedoodles, bazı yetişkin köpeklerden bile daha büyük, beş ayda ağır bir boyuttadır. T hey 42 ila 46 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir. İleriye doğru daha az kilo alımı bekleyin. Bu köpekler, 18 aydan bir yaşına kadar istikrarlı bir şekilde büyüyecekler. Yavrular büyük, sakar ve çok oyuncu olacaklar. Çok yüksek enerjili olabileceklerinden lütfen her gün dışarı çıktıklarından emin olun. Yavru köpek dişleri şu anda dökülmelidir ve yetişkin dişleri çıkacaktır. Bu, yavru köpeğinizde bazı huysuzluklara ve davranış sorunlarına neden olabilir. Bol miktarda diş çıkarma çiğnemesi sağladığınızdan emin olun.

6 ay

Bernedoodle'ınız altı aylıkken tam boyutlu bir köpekle karıştırılabilir. Şu anda 46 ila 52 pound ağırlığında olacaklar. Bazıları çok daha küçük olacak. Yine, bu karışık cins, boyut ve görünüm açısından çok tahmin edilemez olabilir. Yavruların yüksek kaliteli kuru mama yediklerinden ve yeterince egzersiz yaptıklarından emin olun. Onları fazla çalıştırmamaya dikkat edin. Bu köpekler memnun etmeye can atıyorlar ve bütün gün mutlu bir şekilde oynayacaklar. Hâlâ büyüyorlar ve dinlenmek için zamana ihtiyaçları var. Arada birkaç sağlıklı atıştırmalıkla düzenli yemek zamanlarına bağlı kalmaya çalışın.

7 ay

Bernedoodle'ınız yedi aylıkken tüylü, sevecen, sağlam bir tüy demeti. Yavrular 52 ila 55 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir. Yavrular tam boyutlu yetişkinler gibi görünse ve bazen davransa da, öyle değiller. Köpeklerin birkaç ay daha köpek mamasına ihtiyacı olacaktır.Bunlara ek olarak, Yavru köpeğiniz sınırları test etmeye başladığında eğitimin güçlendirilmesi gerekebilir. Henüz yapmadıysanız, kısırlaştırma ve kısırlaştırmayı veterinerinizle görüşmek isteyeceksiniz. . Bununla ilgili olarak bu cins ile bazı dalgalanmalar var. Bazı veterinerler bunu 4 ila 6 ay civarında erken yapmayı severken, diğerleri bir yavrunun cinsel olgunluğa erişmesini veya geçmesini beklemek ister.

8 ay

Standart Bernedoodles daha büyüktür ve yetişkin boyutuna yakın gibi görünebilir. Bu muhtemelen doğrudur. İleriye doğru hızla büyümeyecekler. Yavru köpeğinizin hala büyüme atakları ve sükunetler yaşayacağını unutmayın. Bu tamamen normaldir. Köpeğiniz sekiz ayda 55 ila 59 veya daha fazla pound ağırlığında olacak. Bazıları daha küçük olacak. Yine, bu, Kaniş ebeveynlerinin büyüklüğüne bağlı olacaktır.

9 ay

Bernedoodle'ınızın 60 kilonun üzerindeyken hala bir köpek yavrusu olduğuna inanmak zor olabilir. Durum tam olarak bu. Bu melez cins, 9 aya kadar çok ağır olabilir, 59 ila 62 pound arasında herhangi bir yerde. İlk doğum günlerinden sadece birkaç ay önce, önemli ölçüde büyüdüler ama daha yapacak çok şeyleri var. Köpek aşıları yakında yapılacak.

10 ay

On ayda, Standart bir Bernedoodle 62 ila 65 pound veya daha fazladır. Diğer yavrular, evcil hayvanlar ve insanlarla sosyalleşmelidirler. Eğitime devam edin ve çok fazla olumlu pekiştirme kullanın. Bazı köpekler şu anda sakinleşse de, Bernedoodle hala moral ve canlılık dolu. Tüm köpek yavrusu aşıları programa uygun olduğu sürece, yavru köpeğinizi yürüyüşe, köpek parkına ve birçok yeni maceraya götürebilirsiniz.11 ay

11 aylık Bernedoodle'ınız çok eğlenceli ve devasa bir fiziksel varlık. Köpeğiniz 70 pound'a yaklaşıyor olabilir. Yaklaşık 65 ila 67 pound veya daha fazlası ortalamadır . Köpekler kendi yöntemlerine ve rutinlerine iyi yerleştirilmiştir, ancak yine de bu sınırları test etmeye çalışacaklardır, bu nedenle eğitime ayak uydurun ve onları eğlendirin.

1 yıl

Siz ve Bernedoodle yavrunuz ilk yılı atlattınız ki bu çok önemli. Bir doğum gününü kutlamanın yanı sıra, yetişkin mamasına geçiş hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu köpekler büyüktür, yaklaşık 70 ila 75 pound veya daha fazladır ve hala daha fazla ağırlıkları vardır. Erkekler daha büyük olacak, 70 ila 80 pound ağırlığında, dişiler ise biraz daha küçük olacak, yaklaşık 70 ila 75 pound. 12 aylıkken, yavrunuz bir yetişkin olarak kabul edilir. Diğer birçok büyük ırk gibi, bu cinsin de tamamen olgunlaşması biraz daha uzun sürer. Fiziksel ve zihinsel olgunluğa ulaşmak için önümüzdeki birkaç ay, hatta yıllar içinde büyümeye devam edecekler.

18 ay

Bernedoodle'ınız bir yetişkin olarak kabul edilse de, büyüme devam edecektir. 18 aylıkken bu yavrular 75 ila 85 pound ağırlığında olabilir. Çok küçük miktarlarda kilo almaya ve boylarını uzatmaya devam edecekler. Şu andan itibaren iki yaşına gelene kadar, büyümeyi bırakmalı ve tam büyümelerine bir kez ve herkes için ulaşmalıdırlar.

2 yıl

2 yaşındaki bir Bernedoodle, 90 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir. Bazıları 100 kiloya bile ulaştı, belki biraz daha fazla. Sonunda ne kadar büyüyecekleri, her iki ebeveynin de genetiğine bağlıdır. Bernese Dağ köpekleri dev bir cinstir ve Standart Kanişler de küçük değildir. Her biri teraziyi değiştirebilecek iki ebeveyn soyu ile, bu Doodle'ın ne kadar büyüyebileceğini söylemek mümkün değil.

Sonra ne olur?

Yavru köpeğiniz bir yaşına geldiğinde ve bir yetişkin olarak kabul edildiğinde, yemek yemeleri gerekecektir. büyük ile dev formüle edilmiş yetişkin mama tanesi . Bernedoodle'ınız daha küçükse ve 55 pound'un altındaysa, orta ila küçük cins yiyecekler arayın. Bu cinsin boyutu çok tahmin edilemez. Kanişlerin boyutları değiştiği için, bazıları Bernese Dağ köpeği ebeveyni gibi oldukça büyük olurken, diğerleri daha küçük Kaniş baskın genlere sahip olacaktır. Bazı durumlarda, bu karışık ırklardan birinin ne kadar büyüyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Sahipler, köpeklerin doğru beslenme ve bakım almalarını sağlamak için veteriner hekimleriyle yakın çalışmaya devam etmelidir. En az altı ayda bir düzenli veteriner kontrollerine ihtiyaç duymaya devam edecekler. Bunun gibi daha büyük köpekler genellikle eklem sorunlarından muzdarip olabilir ve kolayca aşırı yorulabilir. Doğru mamayı ve ihtiyaç duyabilecekleri takviyeleri seçmek için veterinerinizle birlikte çalıştığınızdan emin olun.

Tam Yetiştirilen Bernedoodle: Bernedoodle'ım Ne Kadar Büyüyecek?

  Karda Açık Havada Bernedoodle
Bernedoodles, en popüler karalama melezlerinden biri haline geldi.

Bernedoodles, çoğu durumda daha da fazla, tamamen büyümüş 70 ila 90 pound'a ulaşır. . Onlar 23 ila 29 inç boyunda durun. Tam yetişkin bir standart Bernedoodle, büyük, kabarık, çok sevecen bir köpektir. Bazıları diğerlerinden daha baskın olsa da, her iki ebeveynden de fiziksel ve davranışsal özellikler alacaklardır. Ne zaman iki köpek ırkı melezlense, ortaya çıkan yavruda çok çeşitli öngörülemezlikler vardır. Bernedoodle nesline ve ebeveynlerin genetiğine bağlı olarak, benzersiz bir köpek yetiştireceksiniz. Kesin olarak iki Bernedoodle'ın olmadığı söylenebilir. benzer Aynı çöp arasında bile, boyut ve görünüm büyük ölçüde değişebilir.

Bu havlayan bebekler, dev boyutlara kadar bol olacak. Bu, yaşamları boyunca bol bol alana sahip evlere ihtiyaç duyacakları anlamına gelir. Bu Karalamalar ortalama 12 ila 15 yıl arasında yaşıyor. Karışık ırklar genellikle safkan köpeklerden daha sağlıklıdır. Daha büyük bir gen havuzuna sahip oldukları için, türe özgü sağlık koşullarını miras alma olasılıkları daha düşük olacaktır. Bununla birlikte, karışık ırkların eğilimli olduğu bazı sağlık koşulları hala vardır. Bernedoodles için buna şunlar dahildir: dirsek ve kalça displazisi . Bunun nedeni, o kadar büyük olmaları ki eklemlerine, kemiklerine ve kas sistemlerine ekstra baskı uygulanmasıdır.

Bernedoodles ayrıca Kanişi sıklıkla etkileyen bir cilt rahatsızlığından muzdariptir. . sebasöz adenit Çoğu cinste nadirdir, ancak Kanişleri daha yüksek bir insidansta etkiler. Bu durum, bir köpeğin kıl köklerindeki yağ bezlerinin iltihaplanmasına neden olur. Kepek benzeri bir akıntıya ve saç dökülmesine neden olabilir ve kaliteyi etkileyebilir. Köpekler ayrıca ağrılı lezyonlar geliştirebilir. Hastalığın bilinen bir nedeni belirlenmemiş olsa da, Poodles'ta aktığına inanılıyor ve Kaniş karışımları ve bu nedenle Bernedoodle'ı etkileyebilir.

beyaz köpekler

Bernedoodles inanılmaz derecede akıllı köpeklerdir ve insanları severler. Çocuklu evlerde çok iyi yaşarlar ve çok sevecendirler. Bu köpeğin ayrılık kaygısına yatkın olduğu söylenir. Yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar, çabuk strese girerler ve oldukça gergin olurlar. Oldukça büyük olmalarına rağmen, bu yavruları ayrılık kaygılarını yönetmeye yardımcı olacak bir araç olarak sandıkta eğitmek yararlıdır. Çok parlak oldukları için, birçok farklı numara ve oyun öğrenin .

Bernedoodle Büyüme Tablosu: Boy ve Kilo

Doğumdan 2 haftaya kadar 1 1
1 ay 5 - 10 4 - 8
2 ay 10 - 24 10 -18
3 ay 24 - 33 18 -22
4 ay 33 - 42 22 - 28
5 ay 42 - 46 20 -34
6 ay 46 - 52 34 - 40
7 ay 52 - 55 40 - 45
8 ay 55 - 59 45 - 50
9 ay 59 - 62 50 - 55
10 ay 62 - 65 55 - 60
11 ay 65 - 67 60 - 65
1 yıl ( 12 Ay) 70 - 80 70 - 75
18 ay 75 - 85 75 - 80
2 yıl (24 Ay) 85 - 100 80 - 90
  Bernedoodle Köpek Yemek İçin Bekliyor
Köpeğiniz için yüksek kaliteli beslenmeye odaklandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Dikkate alınacak faktörler

Birkaç farklı faktör, herhangi bir cins, karışım veya bireysel yavruların ne kadar büyüdüğünü etkileyecektir. Genetik yapıları, sağlık ve beslenme ile birlikte çok önemli bir rol oynar. Büyüme kilometre taşları hakkında bilgi edinmek ve cins beden çizelgelerine danışmak, sahiplerinin kendilerini kilometre taşlarına alıştırmak için kullanabilecekleri araçlardır. Bunların sadece yönergeler ve ortalamalar olduğunu, köpeklerin karşılaması gereken belirli boyut hedefleri olmadığını unutmamak önemlidir.

Bu türün ne kadar büyük olacağına dair kesin tahminler değil, sahiplerinin ne bekleyeceklerini bilmeleri için bir tahmindir. Her köpeğin ne kadar büyük veya küçük büyüyeceğine katkıda bulunacak özel sağlık koşulları, genetik yapısı ve çevresel faktörleri vardır.

Sahipler, herhangi bir büyüme endişesini mümkün olan en kısa sürede veteriner hekimleriyle tartışmalıdır. Yavru köpeğinizin uygun hızda büyümediğinden, çok fazla büyüdüğünden veya doğru şekilde gelişmediğinden endişeleniyorsanız, veterinerinize danışın. Altta yatan herhangi bir tıbbi sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir ve yavrulara boyutlarına ve yaşlarına uygun beslenme sağlamak için sahipleriyle birlikte çalışabilirler. Standart Bernedoodles büyümenizi ve gelişmenizi izlerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

Genetik

Genetik, herhangi bir köpeğin ne kadar büyüyeceği konusunda en önemli faktörlerden biridir. Bernedoodles, fiziksel olarak oldukça büyük olan iki cinsin bir karışımıdır. Bernese Dağ köpekleri, tamamen büyüdüklerinde 75 ila 120 pound'a ulaşabilirler. Standart Kanişler hemen arkasından gelir ve tamamen büyüdüklerinde 60 ila 100 pound arasında ulaşabilirler.

Bu, ikisinin çaprazlanmasının, cömert boyutta bir köpek arkadaşı ile sonuçlanacağı anlamına gelir. Bazı melez yavrular, ebeveynlerinden bile daha büyük büyüyecek, bu nedenle bu yavruların oldukça büyük olma potansiyeli var. Kaniş ebeveynlerinin boyutuna bağlı olarak daha küçük olabilirler. Sadece zaman gösterecek.

Beslenme

Genetik yapılarına göre beslenme en üst sırada yer almaktadır. Bir köpeğin boyutunu etkileyen faktörler. Bernedoodles, büyük ila neredeyse dev boyutlu köpeklerdir. Büyük boyutlarını ve önemli enerji ihtiyaçlarını desteklemek için yüksek kaliteli hayvansal protein, vitaminler, besinler, mineraller ve daha fazlasıyla dolu bir diyete ihtiyaçları var. İlk içerik olarak yüksek kaliteli hayvansal proteinleri listeleyen yiyecekleri arayın ve ilk olarak buğday glüteni gibi dolgu maddelerini listeleyenlerden uzak durun.

Sağlıklı proteinler arasında tavuk, hindi, tavşan, kuzu eti, sığır eti, somon, beyaz balık, ördek, geyik eti ve bizon bulunur. Uygunsa, bu iri köpeği büyük ila dev boyutlu mamayla beslediğinizden emin olun. Onları yaklaşık bir yaşına gelene kadar köpek mamasında tutun ve ardından yavaş yavaş yetişkin mamasına geçin. Büyük ırklar arasında yaygın olduğu gibi aşırı beslememeye dikkat edin.

Büyüme Atakları ve Yaylalar

Sahipler, genetiği ne olursa olsun, her köpeğin hızlı büyüme dönemleri yaşadığını anlamalıdır ve ilk birkaç yıl boyunca platolar. Büyümek, bir ton enerji gerektirir ve özellikle Bernedoodle gibi daha büyük ırklar için çok yorucu olabilir. Köpeklerin büyümede bu sıçramaları ve durgunlukları yaşamaları tamamen normaldir.

İlk doğum günlerinden sonra olgunlaşmaya ve fiziksel olarak büyümeye devam ettikleri için, bu büyüme ataklarının ilk yıldan çok sonra gerçekleşmesi bile normaldir. Köpeğinizin büyümesi veya eksikliği konusunda endişeleriniz varsa, katkıda bulunabilecek altta yatan büyüme inhibitörlerini, hastalıkları veya çevresel faktörleri ekarte etmek için veterinerinize danışın.

köpekler biber yer mi

Kısırlaştırma ve Kısırlaştırma

Çoğu veteriner, evcil hayvanların, özellikle refakatçi hayvan olarak tutulanların, kısırlaştırılmış ve kısırlaştırılmış uygun zamanda. BEN t esastır bir köpek doğru fiziksel olgunluk seviyesine ulaştığında bunu yapmak için. Bu prosedürden çok erken geçmek, büyümeyi mutlaka etkilemeyecektir, ancak bir köpeğin duygusal ve davranışsal gelişimini etkileyebilir.

Dişilerin cinsel olarak olgunlaşması genellikle daha uzun sürer, bu nedenle genellikle erkek köpeklerin kısırlaştırılmasından daha sonra kısırlaştırılırlar. Bu prosedürü çok erken yapmak kemik büyümesini ve eklem sağlığını etkileyebilir, bu nedenle köpeğiniz gençken bu konuyu veterinerinizle tartışmak özellikle önemlidir.

Fiziksel Sağlık ve Aktivite

Bir köpeğin genel olarak ne kadar sağlıklı olduğu, ne kadar büyüyeceklerini etkiler. Yaşlarına veya boyutlarına uygun beslenmeyen veya altta yatan bir tıbbi durum veya hastalıkla mücadele eden köpekler, bodur büyüme yaşayabilir. Hormon eksiklikleri veya fazlalıkları olan köpekler de çılgınca artmış veya büyüme eksikliği görebilir. Kronik hastalıklardan muzdarip köpekler, sağlıklı meslektaşlarına göre daha yavaş gelişim gösterebilir.

Bu, yavru köpeğinizin tüm veteriner randevularına ve aşılarına ayak uydurmanın ve köpeğinizin yetişkin yaşamı boyunca düzenli koruyucu bakıma devam etmenin temel nedenlerinden biridir. Bu karışık yavru çok büyük olduğundan ve yaşamları boyunca farklı sağlık koşulları yaşayabildiğinden, evcil hayvan sigortasını araştırmak için mükemmel bir köpek olabilirler. Evcil hayvan sigortası poliçeleri genellikle acil durumları karşılamaya yardımcı olur. Bazı planlar önleyici ve düzenli bakım konusunda yardımcı olacaktır.

Fiziksel aktivite, bir köpeğin ne kadar büyüyeceği konusunda bir başka önemli faktördür. . Egzersiz, bir köpeğin fiziksel sağlığı için kritik öneme sahiptir. Yeterli fiziksel aktivite almayan köpekler daha yavaş büyüyebilir veya tam büyüme potansiyellerine ulaşamayabilir. Düşük enerjiye sahip olabilirler ve zihinsel stres ve depresyon yaşayabilirler.

Tersine, aşırı egzersiz yapan köpekler çok fazla enerji kullanabilir ve ekstra baskı uygulayabilir. kemiklerinde ve eklemlerinde. Bu köpeklerin her gün düzenli, orta düzeyde fiziksel aktiviteye ihtiyacı vardır. Aşırı zorlamayı önlemek için bunu bir uzun fiziksel oyun seansı yerine daha kısa seanslara bölmek en iyisidir.

Sahiplerinin dikkat etmesi de önemlidir. diş Sağlığı . Diş sağlığı, ciddi hastalıklara yol açabilen, yaygın olarak gözden kaçan bir bakım alanıdır. Diş hastalık bir köpeğin hayatından yıllar alabilir ve birçoğunu sadece üç yaşına geldiklerinde etkiler. Genç yaşta diş bakımını tolere etmesi için köpeğinizi eğitmeye başlayın. Bu, özellikle büyük, tüylü, tam boy Bernedoodles olduklarında dişlerini temizlemeyi daha az zor hale getirir.

Sıkça Sorulan Sorular

  Açık havada Gri ve Beyaz Bernedoodle
Palto renkleri, Kaniş ebeveynlerinin renk çeşitliliği nedeniyle değişebilir.

Bernedoodles yüksek enerjili midir?

Evet, bu cinsin enerjisi çok yüksektir. İnsan etkileşiminin yanı sıra çok fazla zihinsel uyarım gerektirirler. Ayrıca ayrılık kaygısından da muzdariptirler, bu nedenle, köpek bakımı veya sahiplerinin uzakta olması gerekiyorsa düzenli profesyonel köpek gezdirme için iyi bir cinstir.

Bernedoodles kaç yaşında sakinleşir?

Bu cins çok fazla enerjiye sahip olmasıyla bilinir. Genellikle yaklaşık bir yıl kadar sakinleşmeye başlarlar, ancak yetişkinliğe kadar eğlenceli bir kişilik ve yüksek enerji yoğunluğunu korurlar. . Çoğu köpekte olduğu gibi, olgunlaştıklarında bu değişiklik pek çok yaramaz köpek yavrusu davranışını durduracaktır, ancak yine de bol miktarda enerjileri olacaktır.

Bernedoodle, Goldendoodle'dan daha mı büyük?

Evet, bir Bernedoodle, bir Bernedoodle'dan önemli ölçüde daha büyüktür. Altın renkli doodle . Standart Goldendoodles, 40 ila 60 pound ağırlığında ve 20 ila 24 inç boyunda duruyor. Öte yandan Bernedoodles, 60 ila 100 pound arasında ulaşabilir, ardından 23 ila 29 inç boyunda durabilir.

Bernedoodle büyük mü yoksa dev bir cins mi?

Bu, köpeğinizin özel genetiğine ve ağırlığına bağlıdır. Ağırlık yapan köpek ırkları 50 ile 90 lira arası ortalama olarak ve omuzda 24 inç boyunda veya daha fazla durmak, olan büyük cins kategorisi . A dev cins, 90 ila 100 pound veya daha fazla ağırlığa sahip bir köpektir.

Son düşünceler

Bernedoodles, insanları memnun etmeye ve sevmeye hevesli, canlı, sevecen, kabarık arkadaşlardır. Muhtemel sahipler genellikle bu karışık türün ne kadar büyüyebileceğini merak ederler. Bernedoodles, ebeveynlerinin büyüklüğüne bağlı olarak büyük veya dev boyutlu olarak büyüyebilir. Standart Bernedoodles'ın bir Bernese Dağ köpeği ve bir Standart Kaniş ebeveyni vardır. Ortalama olarak, 60 ila 90 pound arasında, hatta 100 pound veya daha fazlasına ulaşabilirler. Daha küçük boyutlu Kaniş ebeveynleri olanlar, önemli ölçüde daha küçük olacaktır. Herhangi bir melez ırkta olduğu gibi, boyut ve görünümle ilgili pek çok öngörülemezlik vardır. Bernedoodle büyüme grafiğimiz, bir yavru köpeğin ilk yılı ve büyüme aşamaları boyunca yönergeler sağlar, böylece sahipleri yavrularının nerede olduğunu takip edebilir.

Herhangi bir karma köpekle, nihayetinde ne kadar büyüdüklerini söylemenin gerçek bir yolu yoktur. Bu öngörülemezlik nedeniyle, Bernedoodle ırkı arasında çok çeşitli ağırlıklar ve boyutlar vardır. Sahipler, yavrularının belirli ebeveynlerine ve bir yetiştiricinin bir tahminde bulunması gereken önceki yavrularına bakabilir, ancak bu karma yavruyla, sahiplerin genellikle beklemesi ve muhteşem Bernedoodle'larının ne kadar büyüdüğünü görmesi gerekir.

Yorumlar