16 Yüksek Enerji Köpek Irkı

16 Yüksek Enerji Köpek Irkı

bu kadar çok olması bizi şaşırtmamalı köpeklerin eğitilmesi en kolay olduğu kabul edilir aynı zamanda en yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Onları hızlı çalışma yapan aynı zeka ve artan performans dürtüsü, onları çevrelerine karşı son derece uyumlu ve tepkisel hale getirir ve yaptıkları her şeye yüreklerini dökmeye yöneltir.

Tüm köpeklerin günlük egzersize ve uyarılmaya ihtiyacı vardır, ancak bazı ırkların çoğundan daha fazlasına ihtiyaç duymalarını sağlayan doğuştan gelen özellikleri vardır. Ailenize herhangi bir hayvan eklemek zaman ve çaba gerektirir, ancak bol enerjileriyle tanınan türlere ayak uydurmak son derece esnek bir ev ortamı gerektirebilir. O köpek yavrusu on haftalıkken ne kadar sevimli olursa olsun, sonunda çok daha iri olan yetişkinin en az onun kadar ilgiye ve daha fazla egzersize ihtiyacı vardır.Belirli bir türe girmeden önce, durumunuzu dürüstçe değerlendirin. Belki de içinde bulunduğunuz koşullar, şu anda yüksek enerjili hayalinizdeki türün doğmasına engel oluyor. Şu anda hayalinizdeki köpeğin yüksek enerjisiyle başa çıkmak için zamanınız veya alanınız olmaması, sonunda olmayacağınız anlamına gelmez. Ya bir şeylerin değişmesini bekleyin ya da durumunuz için mükemmel olabilecek daha az yoğun bir cins düşünün. Şimdi hazırsanız ve esnek, aktif bir yaşam tarzınız varsa, bu ırklardan birini düşünün. size ayak uydurabilen bir yol arkadaşı olarak.

İçindekiler

jack russell teriyeri

 jack russell teriyeri
Jack Russell Terrier avlanmayı çok seviyor!

bu jack russell teriyeri, Onlarca yıldır tilki avcılığı yapan atlıların değişmez arkadaşı, AKC tarafından tanınan iki türe ayrıldı - Papaz Russel ve Russel Teriyer . Rahip John Russell, orijinal cinsi yarattı. “yere git” tilki avının sonunda. Tilki, tilki sürüsü tarafından inine kadar kovalandıktan sonra, tilkiyi yuvasından çıkarmak Russell'ın göreviydi.Tilki avlamak için kırlarda koşan atlar ve biniciler geçmişte kaldı, ancak Russell'ın enerjisi ve av güdüsü azalmadı. Büyük gaddarlığa sahip bir geveze ve küçük haşarat avcısı, kedilere tahammül etmesi için iyi bir şekilde sosyalleşmesi gerekir ve daha küçük herhangi bir hayvan onu kovalamaya teşvik edebilir. Dağ sıçanı ve diğer büyük kemirgenlerin olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, Russell'ınızı tasmalı tutun ki cesareti onu kazanamayacağı bir dövüşe hapsetmesin.

Dalmaçyalı

 çalışan dalmaçyalı köpek yavrusu
Zoomies, Dalmaçyalılar da dahil olmak üzere genç köpek arkadaşlarımızda en yaygın olanıdır.

bu Dalmaçyalı Aile başlangıçta otomobil öncesi zamanlarda çektikleri atları ve arabaları koruyordu. Her gün kilometrelerce ve kilometrelerce arazide koçların yanında koşacak dayanıklılığa sahiplerdi. Cinsin tarihi belirsiz olsa da, 1800'lerde Dals, Romanlara kıtayı gezerken eşlik ediyordu.

Dalmaçyalıların asıl amacı atları ve arabaları korumak olduğundan, koruma içgüdüleri varlığını sürdürür. Güvenilir bekçiler yaparlar. Dalmaçyalılar aynı zamanda koşucular ve yürüyüşçüler için mükemmel ortaklardır ve enerjik aileler için mükemmeldir. Çitlerle çevrili bir avlu ve düzenli egzersiz olmadan, Dalmaçyalılar sadece yeterince enerji yakamadıkları için gürültücü ve yıkıcı hale gelebilirler.Shetland çoban köpeği

 Islak Shetland Çoban Köpeği Oynarken
Sığınakların hızlı refleksleri, aşırı tepki vermekle karıştırılabilir.

Shetland Çoban Köpekleri duyarlılık onları son derece dikkatli ve duyarlı evcil hayvanlar yapar. Enerjilerini ve zekalarını verimli bir şekilde yönlendiren itaat, çeviklik ve gütme denemelerinde mükemmeldirler. Doğru birey için eğitilmesi kolay olabilir.

oyuncak ayı köpeği

Daha sessiz bir evi tercih ederler ve gürültülü, aşırı uyarıcı bir ortama pek uygun değillerdir. Havlama eğilimindedirler ve yabancılara karşı dikkatli olurlar, bu da onları bekçi köpeği olarak çok uygun hale getirir.

Pembroke Welsh Corgi

 Welsh corgi pembroke köpeği, şehirde bir yürüyüş sırasında sahibiyle tasmalı güzelce yürüyor.
Corgi'ler arkadaş canlısı, iyimser ve uyumludur. .

Corgis gütme köpekleridir ve sığırları topuklarından kıstırarak sürmek için bol miktarda enerjiye sahiptirler. Zekaları nedeniyle oldukça eğitilebilir olsalar da, Corgis, Retriever'lardan daha az teklif verilebilir çünkü kendileri için iyi bir çoban köpeği olması gerektiğini düşünürler.Corgis arzu edilen davranışları hızlı bir şekilde öğrenmesine rağmen, otoriteyi nasıl alt edeceklerini de aynı hızla öğrenirler. Corgiler bağımsız düşünürlerdir; Ne yapmalarını istediğinizi hemen anlasalar bile yapacaklarının garantisi yok. Cinsi anlayan deneyimli bir sahiple en iyi şekilde eşleşirler.

Sibirya kurdu

 Güneşli bir günde doğada tasmasız safkan Sibirya Husky köpeği
Bu yüksek enerjili köpekler, küçük hayvanları kovalamaya karşı koyamazlar.

bu Sibirya Husky'nin ataları aslen kuzeydoğu Asya'da Chukchi tarafından aile refakatçisi ve dayanıklı kızak köpeği olarak yetiştirildi. Chukchi, kızak takımlarının saflığını birçok nesil boyunca korudu ve bu köpekler, günümüzün Sibirya Husky'sinin doğrudan öncüleriydi. Dış yapraklar hala inanılmaz bir dayanıklılığa sahiptir ve yüksek av güdülerini korurlar.

Erken sosyalleşme, diğer küçük tüylerinizi veya tavuk gibi evcil hayvanlarınızı zarar görmekten korumak için yeterli olmayabilir. Husky'nizle aktif yaşam tarzınızı düzenli egzersizle paylaşmak aranızdaki bağı güçlendirir, sağlıklı ve mutlu kalmanıza yardımcı olur. Küçük hayvanların peşinden koşmasını önlemek için Husky'nizi güvenli bir şekilde bağlayın ve harika bir koşu arkadaşı olacaktır.

Labrador köpeği

 Suda Labrador Retriever
Labrador Retriever, dünyadaki en popüler köpek ırkıdır.

Labrador Retrieverleri insan partnerlerini memnun etme hevesi, onları en popüler aile arkadaşlarından biri yapar. Cins, insanlarla yan yana çalışma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve atletiktir ve teklif verilebilir. Övgü güdüsüne sahiptirler ve diğer bazı ırklar kadar hızlı öğrenemeseler de mutlu ve isteyerek öğrenirler.dış yapraklar döker mi

Zekaları, hoş yapıları ve memnun etme arzuları onları mükemmel kılar. alanlar çok çeşitli av arkadaşı, rehber köpek, arama kurtarma çalışması, terapi çalışması ve narkotik tespiti olarak. Laboratuarlar çoğu insan gibi, bu nedenle köpek parkına gidip getirme oyunları veya mahallede yürüyüş yapmak, ikiniz için de sosyalleşme fırsatlarıdır. Yeterli egzersiz verildiğinde evde sakince yerleşebilir ve rahatlayabilirler.

Golden Retriever

 Golden Retriever Yetişkin
Altınlar doğal olarak arkadaş canlısıdır, insanlarla çabuk bağ kurar ve yeni arkadaşlar edinmeyi sever.

Labrador köpeği gibi, the Golden Retriever sahibini memnun etmek için yaşar. Retriever içgüdüleri onları doğal olarak uysal köpekler yapar, bu yüzden yüksek enerjiye sahip olmalarına rağmen onları tutmak o kadar da zor değil. Yön için sahiplerine bakarlar.

Doğuştan itaatkar olan Altınların ailelerine olan bağlılığı, onları bu kadar eğitilebilir kılan şeyin bir parçasıdır ve zekaları ve komutları öğrenme yetenekleri diğer şeydir. Altınlar, köpek dostu spor ve çocuk etkinliklerinde partinin hayatıdır ve atmak isteyen herhangi bir çocuk için top getirmekten asla yorulmaz.

Kenar kömür ocağı

 Otların arasında koşan üç renkli kenar kömür ocağı görüntüsünü kapat
Border Collies yakalamayı ve koşmayı sever.

Sınır Collies birçok ülkede en yaygın kullanılan çoban köpekleridir. İnanılmaz derecede zeki ve yüksek teklif verilebilirler. AKC cinsi tanımları, 'muhakeme etme konusunda esrarengiz bir yeteneğe' sahip olduklarını öne sürecek kadar ileri gider.Birden fazla faktöre dayalı bir karar verme yeteneği, Border Collie'nin Çobanının menzili dışındayken sürüyü hareket ettirmeye karar vermesini sağlar. Bu bağımsız çizgi, iyi bir çoban köpeği için gereklidir, ancak komutlarını görmezden gelirse sahibini hayal kırıklığına uğratabilir.

Avustralyalı Çoban

 Karda Köpek Oyuncağıyla Avustralyalı Çoban
Birlikte yürüyüş yaparak ve koşarak biraz enerji atmasına yardımcı olun.

Avustralya Çobanları genellikle ahırların çevresinde bulunan başka bir cinstir. Çekici desenleri nedeniyle modern biniciler arasında popüler olan bu ayakkabılar, başlangıçta sığırları hareket ettirmek için topuklar olarak geliştirildi. Avrupalı ​​servet arayanlar 19'da Avustralya'ya taşındı inci yüzyılda çiftçi olarak ellerini denemek için. Yanlarında gütme köpekleri getirdiler ve bu engebeli cinsi yarattılar.

Bu çiftçilerden bazıları, orada sığır çalıştırmaya başlamak için Kaliforniya'ya yelken açtı. Yeni cinsi yanlarında getirdiler. Yerel çiftçiler köpeklerden o kadar etkilendiler ki Avustralyalı hala kovboyun köpek meslektaşı seçim. Avustralyalılar, sığırlardan kedilere kadar her şeyi gütmeye çalışacaklar ve topuk kıstırma alışkanlıkları herkese göre değil.İngiliz Springer Spaniel

 İngiliz Springer Spaniel
İngiliz Springer Spaniel'in genellikle tüyleri boyunca benekleri olur.

Birçoğu bunu söylüyor Labradorlar daha eğitilebilir İngiliz Springer Spaniel. Bunda doğruluk payı olabilir ama gerçek şu ki bir Springer Spaniel, almaktan fazlasını yapar bu nedenle daha kapsamlı bir eğitime ihtiyaç duymaları beklenebilir.

Sahadaki çoklu görevlerin üstesinden gelmek için muazzam miktarda sürüş ve enerjileri var. Springer küçük avı bir dakikalığına temizler, avcının atış yapması için arkasına yaslanır ve sonra geri alır. Springers uzun yürüyüşleri, toparlanmayı ve yüzmeyi sever ve aktif bir açık hava yaşam tarzına uygundur.

Minyatür Pinscher

 Minyatür Pinscher Egzersizi
Min Pimleri muazzam miktarda enerjiye sahiptir.

Rağmen Minyatür Pinschers bol enerjiye sahip olmak, egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar küçüktürler çok fazla alan veya kilometre olmadan. Min Pins, çiftlikteki fareleri verimli bir şekilde ortadan kaldırdı, bu da bugünkü yüksek av dürtülerini açıklıyor.

Daha küçük evcil hayvanları ve hatta çocukları kovalayabilirler. Kaçmalarına izin verilen şeyin zarfını zorluyorlar. Temel itaat komutlarına sert ama nazik bir yaklaşım, onun ev işlerini yürütmesini engellemeye yardımcı olacaktır.Kaniş

 Oyuncak Kaniş Mizacı
Kanişler öğrenmeyi severler ve türün hileci köpekler olarak tarihi bunu yansıtır.

En zeki ve eğitilebilir ırklardan biri olarak bilinir, kaniş fiziksel olarak olduğu kadar zihinsel olarak da yüksek enerjiye sahiptirler. Poodles, Golden kadar memnun etmeye hevesli olmayabilir, ancak aktif, düşünceli doğaları, onları kişinin istekleriyle uyumlu tutar.

Sirk “hile köpeği” gösterilerinin popülaritesi, arkasındaki itici güçlerden biriydi. Kanişin daha küçük versiyonlarını yetiştirmek çünkü zeki, son derece eğitilebilir köpekler mükemmel eğlendiricilerdi.

tazı

 Tazı Çiğneme Köpek Oyuncağı
Charlie Brown, Snoopy'yi eve getirmeden çok önce, Beagle'lar av köpekleriydi.

Yani bu yavrular küçük olmalarına rağmen bol egzersize ihtiyacım var onları mutlu etmek ve fazla kilo almalarını önlemek için. İdeal olarak, Beagle'ların her gün iki uzun yürüyüşe ihtiyacı vardır ve çitle çevrili bir bahçeye erişimleri olmalıdır. tasmasız oynayabilecekleri yer .

Beagle'lar ülkenin belirli bölgelerinde hâlâ av köpeği olarak çalışıyorlar. Çiftler halinde veya sürüler halinde avlanıyorlar ve sahipleri hâlâ bu türün harika burnuna, kolay takip edilen sesine ve tavşan, tilki ve diğer hayvanlara coşkulu yaklaşımına yemin ediyor. küçük oyun avcılığı . Beagle'lar gezinme eğilimindedir, bu nedenle çitle çevrili bir alanda değilseniz onu güvenli bir şekilde bağlayın. Beagle'ınızı yıkıcı can sıkıntısından korumaya yardımcı olmak için onu çeşitli seçeneklerle eğlendirin. Beagle dostu köpek oyuncakları .

İrlandalı Setter

 Ormandaki Maun Köpekler
İrlanda Setterleri anavatanları İrlanda'da kuş avlamak için yetiştirildi.

bu İrlandalı Setter tüm spor köpekleri arasında en hızlı olanlardan biridir ve hız ve zarafet için yapılmıştır. İrlandalı Setter'in parlak maundan kestane kabuğuna kadar olan rengi onu en güzel köpek ırkları arasında yapar.

Sevgi dolu bir mizacı ve çocuklara tenis topları getirecek bol enerjisiyle, aktif insanlar için harika bir köpektir. Maceracı ve enerjik bir egzersiz partneri istiyorsanız, bu İrlandalı Setter mükemmel eşiniz olabilir. En azından ihtiyacı var her gün bir saat egzersiz mutlu kalmak için

köpekler biber yer mi

Alman Çoban Köpeği

 Bir Kış Günü Dışında İki Kabarık GSD
Alman Çoban Köpekleri, Almanya kökenlidir ve askeri ve polis köpekleri olarak popüler hale gelmiştir.

Alman Çobanları sahiplerini memnun etmek için büyük çaba sarf eder. Zekaları, sadakatleri ve itaatleri onları çok eğitilebilir kılar. Alman Çoban Köpeklerinin efsanevi koruyucu özellikleri, onları insanlarının ihtiyaçlarına göre ayarlar.

Eğitmenler başlangıçta GSD'ler için Schutzhund'u geliştirdiler ve birçok cins Schutzhund için iyi çalışsa da, Alman Kurdu mükemmel Zeki ve eğitilebilir, son derece biseksüel Sorumlusu ile çalışmaya istekli ve istekli.

Boksör

 Çimenlerde boksör köpek yavrusu
Boxer'ınızın enerjisinin çoğunu bahçenizde harcamasını planlıyorsanız, sağlam bir çevre çitine sahip olmak isteyeceksiniz.

Boksörler ailelerini severler ve sınırsız enerjileri, onları dışarıda oynamayı seven aktif bir aile için mükemmel bir uyum haline getirir. Boksörler, ılıman havalarda bütün gün dışarıda oynayabilirler, ancak bunu güvenli bir şekilde yapmak için güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bir bahçeye ihtiyaçları vardır. Onlar sporcular kim ortalama bir köpekten çok daha yükseğe zıplayabilir ve dört fitlik bir çiti kolaylıkla aşacaktır.

Çitiniz en az beş ila altı fit uzunluğunda olmalı ve onu güvende tutmak için yine de görünmez bir çit eklemeniz gerekebilir. İdeal olarak, ona teklif edebileceksiniz günde en az iki uzun yürüyüş artı ek oyun süresi. Boksörler sizinle olmayı sever, bu yüzden ona bol miktarda köpek oyuncağı onu içeride işgal etmesine yardımcı olmak için.

Son düşünceler

Belirli ırkların diğerlerinden daha enerjik olduğu bilinse de, her köpek bir bireydir. Yavru köpeğinizin enerji seviyesi yaşa ve hatta mevsimlere göre dalgalanacaktır. Altmış derecelik havada iki saatlik bir koşudan zevk alan bir köpek, sıcak havalarda aynı mesafeden acı çekebilir. Yüksek enerjili arkadaşınızı aniden ayak uydurmak için mücadele ederken bulursanız, veterinere gitmek iyi olabilir.

Yüksek enerjili rüya ırkınız için hazır olduğunuzda, yeni yavrunuzla ilgili ilk düşünceniz sandık eğitimi ve sosyalleşmedir. Aktif bir cinsi sandıkta eğitmek daha kademeli bir yaklaşım gerektirecektir, ancak yavru köpeğiniz, eğer hapsedilmesi gerekiyorsa, evde güvenli, tanıdık bir alana sahip olmalıdır.

Yüksek enerjili ırkınızın hem sizinle hem de onunla birlikte olamadığınız zamanlarda bolca egzersize ihtiyacı olduğundan, düşünün oyuncakları çiğnemek bu, evi mahvetmeden hayal kırıklıklarını yönlendirmesine yardımcı olacaktır. Tasma takılıyken beklenmedik bir şekilde kaçma olasılığı yüksek av güdüsüne sahip türler için, ekstra güvenli koşum takımı felaketi önlemeye yardımcı olacaktır. Emin olun köpeğinize mikroçip takmak ve bahçenizden kaçarsa onu korumak için çipi kaydedin. Biraz ekstra planlama ile siz ve yüksek enerjili köpeğiniz mükemmel bir uyum içinde maksimum hayatı birlikte yaşayacaksınız.

Yorumlar