Purina Pro Plan Vs Vahşi Lezzet: Nasıl Karşılaştırıyorlar?

Purina Pro Plan Vs Vahşi Lezzet: Nasıl Karşılaştırıyorlar?

Dört ayaklı en iyi arkadaşınızın bir sonraki mama tanesi için Purina Pro Plan ve Taste of the Wild'ı karşılaştırıyor musunuz? Beslenme, en iyi köpek sağlığını sağlamanın en önemli ve en kolay yollarından biridir. Yani, doğru yapmak önemlidir.

Ancak, köpek beslenmesi dünyası kafa karıştırıcıdır. Yanıltıcı etiketler ve garantili beslenme yüzdeleriyle eşleştirilmiş bu kadar çok seçenekle, bunların hepsi gerçekten ne anlama geliyor? Daha basit bir şekilde hecelemek için tüm etiketleri kestik. Bu analizde, 'yavru köpeğim Purina Pro veya Taste of the Wild için hangisi daha iyi?' sorusuna cevap vermek için yola çıktık.Bu iki popüler markanın ikisi de yüksek kalitededir. Ama farklı şeyler sunuyorlar, bu yüzden biri diğerine göre köpeğiniz için daha iyi olabilir. Fido için en iyi kararı verebilmeniz için hemen ayrıntılara geçelim.

corgi popo
Purina Pro Köpek Maması Formülü Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Purina Profesyonel PlanıChewy.com'da görüntüle Purina Pro Temelleri Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Purina Profesyonel Planı

Chewy.com'da görüntüle Kıdemli Purina Pro Gıda Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiPurina Profesyonel Planı

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişi

Masada Ollie Köpek Maması Yiyen Köpek

Evcil hayvan sahipleri, destekledikleri markaların evcil hayvanlarının çıkarlarını ilk sırada tutmasını bekler.

Purina Pro ve Taste of the Wild evcil hayvan maması endüstrisindeki popüler markalar . Ve onların geçmişi ve uzmanlıkları onları oraya getiren şeydir. Bazı tüketiciler tanınmış ve yerleşik bir markaya bağlı kalmaya daha fazla mecbur hissederken, bazıları bunun o kadar da önemli olmadığını düşünüyor. Diğerleri bir markanın misyonunu ve amacını anlamaktan hoşlanır. Öyleyse, tarihlerine bir göz atalım.

Purina Profesyonel Planı

Purina markasında birkaç farklı ürün yelpazesi vardır ve Purina Pro en popülerlerinden biridir. Purina (önceki değeri) 1894'te kuruldu yaratıcısı William H. Danforth, Purina Mills adlı bir hayvan yemi şirketi kurduğunda. Onlarca yıl süren isim değişiklikleri, birleşmeler ve diğer evcil hayvan gıda şirketleriyle (ki bu o kadar da önemli değil) satın almalardan sonra, marka nihayet 2001 yılında tanınmış İsviçre merkezli Nestlé markası tarafından satın alındı.

Dünyaca ünlü marka adı ve başarısı ile Purina, şu anda dünyanın en büyük evcil hayvan maması markalarından biridir. Yiyecek üretimi için eksiksiz bir tasarım merkezinin yanı sıra özel hayvan sağlığı araştırma merkezi Bu, tariflerinin besin içeriğini etkiler. Purina'nın misyonu, yaşamının her aşamasında her köpeğe özel beslenme sağlamaktır.Yaban Hayatının Tadı

Taste of the Wild, diğer birçok evcil hayvan maması markasına sahip olan ve kendilerine ait olmayan diğer gıda markalarını üreten Diamond Pet Foods'a aittir. Vahşi Doğanın Tadı onların en yeni eserlerinden biridir ve 2007 yılında kuruldu . Tahıl içermeyen bir diyete dayalı doğal ve yüksek kaliteli köpek mamasına olan talebi karşılamak için yaratılmıştır.

En çok, köpeğinizin iç kurduna hitap eden yüksek proteinli diyetleri ve çeşitli tatları ile tanınırlar. Taste of the Wild, en az bilinen markalardan biri olabilir, ancak tüketiciler ve köpek beslenme uzmanları arasında hızla popülerlik kazandılar. Misyonu yüksek kaliteli beslenme yaratmaktır. tüm köpek sahipleri için uygun fiyatlı çünkü her köpek en iyi beslenmeyi hak eder.

geri çağırma

Geri Çağırma Geçmişi

Geri çağırmaların yıllar boyunca her bir markayı nasıl etkilediğini öğrenin.

İki marka arasında seçim yapmaya çalışırken anlaşılması gereken bir diğer önemli husus da geçmişi hatırlamaktır. Yalnızca güvenlik nedeniyle yiyeceklerinin ne sıklıkta geri çağrıldığını görmenizi sağlamakla kalmaz. Ancak aynı zamanda markanın bununla nasıl başa çıktığını anlamanıza da olanak tanır. Bir markanın bir geri çağırmayı ele alırken gösterdiği hız ve dürüstlük, marka hakkında çok şey söyleyebilir. yavrularınızın refahına olan ilgileri ve onların bütünlüğü.Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), geri çağırmaların bir marka tarafından gerçekleştirilen eylemler olduğunu belirtir. bir ürünü piyasadan çıkarmak .

Geri çağırmalar genellikle üç yoldan biriyle yapılır:

 1. Şirketin kendisi tarafından,
 2. FDA talebiyle veya
 3. yasal yetki altında FDA emriyle.

Purina'nın 120 yıldan fazla bir süredir kurulduğunu ve 20'den daha az bir süredir var olan Taste of the Wild ile kıyaslandığında bu iki markayı karşılaştırıyoruz.Purina Pro

FDA web sitesine göre, Purina Pro Plan'ın hiçbir geri çağırması olmadı. Ancak, diğer kaynaklar sadece tek hatırlayan Pro Plan ıslak köpek maması için. Mart 2016'da Purina, Beneful ve Purina Pro Plan ıslak köpek mamalarının birkaç grubunu gönüllü olarak geri çağırdı. Bunun nedeni onlarolmayabilirdoğru vitamin ve mineral seviyelerine sahip olmalıdır.

Yaban Hayatının Tadı

Vahşi Doğanın Tadı az önce bir hatırlama fazla. Ancak bu, sadece Taste of the Wild markasıyla sınırlı olmaktan ziyade, Diamond Pet Foods'u bir bütün olarak ilgilendiriyordu. Diamond Pet Food tesisinde yapılan tüm markaları etkileyen üretici çapında bir geri çağırma oldu. Geri çağırmanın nedeni salmonella kontaminasyonuydu. Ne yazık ki, ülke genelinde birçok evcil hayvanı ve sahiplerini hasta etti.

Gıda Bileşenleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Malzemeler söz konusu olduğunda markaların nasıl farklılaştığını öğrenelim.

Hem Purina Pro hem de Vahşi Doğanın Tadı sadece en kaliteli malzemeleri kullandıklarını iddia etmek onların tariflerinde. Ama bu ne kadar doğru? Kabul etmek yerine, içerik listesine kendiniz bakmakbazenyanıltıcı etiketler, Fido'yu neyle beslediğinizi anlamanıza yardımcı olabilir. Kullandıkları malzemeleri karşılaştıralım.Purina Pro

Purina Pro'nun misyonu kullanmaktır formüllerine neyin girdiğine karar vermek için yenilikçi araştırma 500'den fazla bilim insanı ve beslenme uzmanından oluşan ekibine teşekkür ederiz. İyi beslenmenin gücünün evcil hayvanlarımızın yaşamlarını uzatmanın ve iyileştirmenin anahtarı olduğuna inanıyorlar. Bu yüzden sadece en iyi malzemeleri kullandıklarını iddia ediyorlar.

Purina Pro, neredeyse her zaman gerçek eti ilk bileşen olarak listeler, ancak bu her zaman böyle değildir. Bazen ilk bileşen olarak tahılları veya diğer malzemeleri listelerler. Bazı eleştirmenler, bunun yüksek kaliteli bir tarif olmadığını belirtiyor. Ancak Purina Pro, bilim tarafından yönetildiklerini belirtiyor. Belirli bir tarif, örneğin köpekler için daha iyi olan daha fazla tahıl gerektiriyorsa, bu onu yüksek kaliteli bir bileşen yapar. Purina Pro ayrıca mısır, buğday ve soya kullanır tariflerinin çoğunda. Bazıları bunun köpek sindirim sistemlerinde daha zor olduğunu söylüyor, ancak bu her zaman her köpek için geçerli değil.

Purina Pro ayrıca kullanır et yan ürünleri ve yan ürün yemekleri onların formüllerinde. Bazı eleştirmenler, bunun gerçek et ve et yemeklerine kıyasla daha düşük kaliteli bir içerik olduğunu söylüyor. Bu konuda farklı görüşler var ve Purina, et yan ürünlerinde tüy, post veya saç kullanmadıklarını ve bu nedenle iyi görünmelerini sağladığını belirtiyor. Ama nihayetinde, köpeğinizi yalnızca gerçek etle beslemek istiyorsanız, Purina Pro her zaman sizin için doğru seçenek değildir.

Yaban Hayatının Tadı

Taste of the Wild, Fido'nun eski akrabaları olan kurdun beslenme ihtiyaçlarını karşılayan malzemeler kullanır. Tarifleri, gerçek et içeren yüksek proteinli diyetler sunar. Asla herhangi bir et yan ürünü. Ana protein kaynakları sığır, kuzu, somon ve geyik etidir ve et her zaman ilk malzemedir her tarifte. Bu, birçok kişinin bunun daha kaliteli bir tarif olduğuna inanmasına neden olur.

Taste of the Wild ayrıca bağışıklık desteği için vitamin ve minerallerin sağlanmasını sağlamak için gerçek meyve ve sebzeler ve ilave takviyeler kullanır. Antioksidan bakımından zengin bileşenler de genel sağlık için kullanılır. Tariflerin hepsi var çeşitli probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiş Sindirim sağlığı için, köpek sindirim sistemlerinde kolaylık sağlar.

Formül Aralığı

Kaseden Yemek yiyen köpek

Köpek maması üreticileri, her yaşam aşamasına ve diyet ihtiyacına hitap eden çeşitli ürünler üretir.

Bütün köpekler farklıdır. Bu nedenle markaların farklı köpek beslenme gereksinimlerini karşılayan bir dizi formül sunması gerekiyor. Ayrıca, son araştırmalar, tüm köpeklerin farklı beslenmeye ihtiyaç duyan farklı yaşam evrelerine sahip olduğunu gösteriyor. Fido'yu hayatı boyunca aynı bisküvileri beslediğimiz günler geride kaldı. Bu nedenle, markaların farklı yaşam aşamaları için de bir dizi formül sunması gerekiyor. Purina Pro ve Taste of the Wild'ın formül yelpazesi cephesinde nerede durduğuna bakalım.

Köpek Formülleri

Bir köpek yavrusunun yaşam evresi tartışmasız en önemli yaşam aşaması çünkü hayatlarının geri kalanının temellerini atıyor. Bu nedenle, onları yavru köpekler için özel olarak tasarlanmış bir formülle beslemek çok önemlidir. Yavruların büyümeleri için ekstra enerjiye, yağlara ve proteine ​​​​ihtiyacı vardır. Büyük köpek yavruları, kontrol altına alınması gerektiğinden biraz farklı beslenmeye ihtiyaç duyar. Aksi takdirde, kemikleri çok hızlı büyür. Bakalım bu adamlar köpek yavrusu alanında nasıl karşılaştırılacaklar.

Purina Pro Planı Köpek Formülü

Purina Pro Puppy Formula Büyük Irk Tavuk ve Pirinç
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • Sindirim için prebiyotik lifler.
 • Cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 468 Kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri on köpek yavrusu ürünleri . Bu formüller farklı boyutlara (küçük, orta, büyük), diyet gereksinimlerine ve sağlık sorunlarına hitap eder. Her seçenek, beyin ve görme gelişimi için önemli olan yetişkin mama tanelerinden daha fazla omega yağ asidi içerir.

avustralya sığır köpeği vs avustralya çoban

Yaban Hayatının Tadı

Taste of the Wild, muhteşem yavrularımız için iki köpek yavrusu ürünü sunuyor. Ürünler tüm cins boyutlarına yöneliktir ve iki farklı lezzet sunar - Pacific Stream ve High Prairie. Bu seçenekler, en iyi gelişme için önce et ve sağlıklı omega yağları kullanan yüksek kaliteli malzemelerle doludur.

köpek kazanan

Köpek yavrusu formülleri turunun galibi Purina Profesyonel Planı . Bu, tüm farklı büyüklükteki yavrulara hitap eden daha geniş formül yelpazesine dayanmaktadır. Ayrıca, örneğin hassas cilde ve tüylere sahip olanlar için sağlığa özel formülleri.

Yetişkin Formülleri

bu bir köpeğin hayatının en uzun aşaması yetişkin yaşam aşamasıdır. Çoğu köpek için bu, bir yaşından yedi veya sekiz yaşına kadar başlar. Yetişkin köpeklerin farklı yaşam tarzları ve beslenme gereksinimleri vardır, bu nedenle markaların yine de çeşitli mama taneleri sunması gerekir. Her markanın neler sunduğuna daha yakından bakalım.

Purina Pro Temelleri

sibirya kurdu pitbull kırması
Purina Pro Bright Mind Kıdemli Büyük Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Hassas yiyecek parçaları içerir.
 • Doğal prebiyotik lifler.
 • Optimal protein-yağ oranı.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %26 Protein, %16 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri 23 kuru mama yetişkin köpekler için, çok çeşitli boyutları, diyet ihtiyaçlarını ve tatları kapsar. Atletik veya performans gösteren köpekler için daha yüksek proteinli diyetler de vardır. Hassas cilt ve mideyi hafifletmek için tasarlanmış, hastalığa özel mama tanelerine ek olarak, fazladan birkaç kilo vermek isteyenler için kilo yönetimi seçenekleri de vardır. Purina Pro üç ana protein çeşidi sunar: tavuk, somon ve kuzu eti, tahılsız ve tahıl içeren seçeneklerin bir karışımı.

Yaban Hayatının Tadı

Vahşi tekliflerin tadı 13 kuru mama yetişkin arkadaşlarımız için. Sınırlı içerikli diyetler sayesinde özellikle küçük köpek ırkları için bir tane ve hassas mideleri olanlar için üç tane var. Tüm diyetleri tahıl içermez. Ana çeşitlilik teklifleri, farklı et ve lezzetlerine kadar kaynar ve etli tarifleri seven telaşlı yavrulara hitap eder.

Yetişkin Kazanan

Purina Pro Planı kazanır formül sayısını neredeyse iki katına sunarak yetişkin turu. Daha geniş çeşitlilikte diyet ve beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Ancak, daha geniş bir lezzet ve et çeşitliliği arıyorsanız, Taste of the Wild kazananınız olacaktır.

Kıdemli Formüller

İnsanlar gibi, köpekler yaşlandıkça daha az enerjiye ve daha fazla takviyeye ihtiyaç duyar onları genç hissettirmek için. Kıdemli köpek maması Eklem sağlığını desteklemek için Glukozamin ve omega yağları ve gereksiz kilo alımını önlemek için daha az kalori içermelidir. Üst düzey tekliflerine bir göz atalım.

Purina Pro Bright Mind Kıdemli

Purina Pro Bright Mind Kıdemli Büyük Irk Köpek Maması
 • Bitkisel yağlar beyin fonksiyonlarını güçlendirir.
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Kupa başına 423 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri dört kıdemli özel mama tanesi . Küçük ve büyük ırklar için bir seçenek var. 'Daha parlak beyinler' seçeneği, yaşlı beyinleri keskin tutmak için botanik yağlarla aşılanmıştır. Ve diğer ürün, eksiksiz gereklilikler olarak etiketlenmiştir. Genel olarak, yağ içeriği yetişkinlere yönelik seçeneklerinden biraz daha düşüktür. Ancak genel olarak, Purina Pro üst düzey seçenekleri, aktif olmayan yaşlılar için ideal olmayan diğer üst düzey mama tanelerinden daha fazla yağ içerir.

Yaban Hayatının Tadı

Ne yazık ki, Yaban Hayatının Tadı sıfır kıdemli özel seçenekler . Ancak, yetişkin seçeneklerinin yaşlanan köpekler için oldukça uygun olduğunu iddia ediyorlar.

Kıdemli Kazanan

Purina Pro kazanır ama sadece yaşlılar için seçenekleri olduğu için, hiçbir şeye sahip olmayan Yabani Lezzet'e kıyasla. Ancak Purina Pro'nun kıdemli seçenekleri, birçok yaşlı için fazla enerji ve yağ açısından zengin olabilir. Bu durumda, Taste of the Wild daha düşük enerji ve yağ içerme eğiliminde olduğundan daha iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca formülleri, yaşlanan köpek sistemlerine karşı daha naziktir. probiyotik bileşenler .

Konserve

Tüm köpekler kuru mama tanelerini tek başına sevmez veya yiyemez. Konserve yiyeceklerin devreye girdiği yer burasıdır. daha fazla lezzet ekle ve doku köpeğinizin kasesine. Islak mama daha fazla nem içerir, bu nedenle kuru mama ve bağırsak hareketleriyle mücadele eden köpeklerde hidrasyona da yardımcı olabilir. Her markanın konserve gıda açısından neler sunduğunu görelim.

Purina Pro Planı Lezzet Formülü

Purina Pro Lezzet Formülü
 • En iyi ıslak yiyecek seçimi.
 • Bir topper veya tam yemek olarak kullanılabilir.
 • Gerçek sığır eti ilk malzemedir.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kutu başına 435 Kalori.
 • %9 Protein, %6 Yağ, %1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri 46 konserve yemek seçeneği kurutulmuş mama tanelerine ek olarak. Konserve yiyecek seçenekleri, sığır eti, tavuk, hindi ve balık dahil olmak üzere daha geniş bir lezzet seçeneği yelpazesi sunar. Purina ayrıca yavruların, yetişkinlerin ve yaşlıların da beslenmesini sağlar.

Yaban Hayatının Tadı

Vahşi tekliflerin tadı beş konserve yiyecek seçeneği en popüler kuru mama formüllerini tamamlayan ürünler. Tüm seçenekler tahıl içermez. Bu seçenekler tüm yaşam evreleri ve boyutları içindir.

Konserve Kazanan

Bir kez daha, Purina Pro kazandı bu tur. Aralarından seçim yapabileceğiniz ilave 41 konserve tarifi var ve farklı boyut ve ihtiyaçlara hitap ediyorlar.

Son düşünceler

Purina Pro Plan ve Taste of the Wild yüksek kaliteli markalardır, bu yüzden ikisi de çok popülerdir. Purina Pro, daha geniş mama taneleri ve ıslak mama seçenekleri sayesinde tüm yaşam evrelerimizi kazandı. Tüm farklı boyutlara, diyet gereksinimlerine ve rahatsızlıklara hitap ederler.

Diğer taraftan Taste of the Wild daha sınırlı bir seçime sahip. Ancak, Bazıları, Taste of the Wild'ın köpek sindirim sistemleri üzerinde daha yumuşak olan daha kaliteli, daha doğal bileşenler kullandığını iddia edebilir. Ayrıca, benzersiz lezzet kombinasyonları ve etler söz konusu olduğunda daha fazla seçeneğe sahipler.

Her iki markanın da olumlu yönleri var, ancak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ikisinden biri sizin ve köpeğiniz için kazanan olabilir. Daha doğal malzemeleri tercih ediyorsanız, Yaban Hayatının Tadına sadık kalın. Alternatif olarak, bilime ve araştırmaya daha fazla inanıyorsanız, Purina Pro gitmenin yolu olabilir. Genel olarak, her iki marka da iyi bir sebepten dolayı popülerdir ve bunlardan herhangi birini yavrularınız için seçmekten daha iyisini yapamazsınız.

Yorumlar