Golden Retriever Lab Mix İncelendi

Golden Retriever Lab Mix İncelendi
Golden Retriever, Labrador, Karışık Cins Köpekler

Golden Retriever Lab Mix İncelendi

Ava Channing 12 ay önce 1 Yorum Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Golden Retriever Laboratuar Karışımı
 • Golden Retriever Laboratuar Karışımına Sahip Olmamanız İçin 3 Neden
 • Lab ile karıştırılmış bir Golden Retriever almanızın 3 nedeni
 • Golden Retriever Labrador Retriever Mix'in Görünümü, Kişilik ve Özellikleri
 • Satılık Golden Retriever Labrador yavruları ile karışık
 • Labrador damat Golden Retriever ile geçti
 • Golden Retriever sağlık sorunları ile karışık Labrador
 • Labrador Golden Retriever Mix Yiyecek Gereksinimleri
 • Golden Retriever Labrador Egzersiz Gereksinimleri ile geçti
 • Labrador Golden Retriever eğitimi ile geçti
 • Labrador Golden Retriever Mix ve Aileleri

Golden Retriever Laboratuar Karışımı

Goldador veya Golden Labrador olarak da bilinen Golden Retriever Lab Mix, safkan bir Golden Retriever'i safkan Labrador Retriever ile yetiştirme ürünüdür. Her iki ebeveyn köpek de dünya çapında popülerdir ve servis çalışmaları, terapi ve avcılıktaki mükemmelliği ile bilinir.

golden retriever mama önerileri

Bu köpekler aileler için temel seçimlerdir. Golden Retriever'ın mutlu ve sevecen doğasını korurken bir Labrador'un toleransını ve fiziksel gücünü korumak için yetiştirildiler. Bazı Goldadorlar yardım veya terapi köpekleri, bazıları avlar veya bombaları tespit ederken, bazıları sadece sadık aile arkadaşlarıdır. Melez köpek insan dostudur ve düzenli açık hava etkinlikleri aldıkları ve çok dikkat verildiği sürece her yaştaki herkes içindir.

Golden Retriever Laboratuar Karışımına Sahip Olmamanız İçin 3 NedenBüyük Boyutları Bir Dairede Yaşamayı Zorlaştırır

Labrador Retriever Golden Retriever Mix büyük bir cins olarak kabul edilir, bu nedenle onlarla küçük bir apartman veya apartman dairesinde yaşamak oldukça zor olabilir. Bu cins enerjiktir ve bu nedenle günlük açık hava etkinlikleri yapabileceği çitlerle çevrili bir bahçeye sahip olmak uygundur. Geceleri yatağınızı paylaşmalarına izin verirseniz, evinizde daha büyük bir yatağa da ihtiyacınız olabilir. Sevgi dolu doğaları nedeniyle, yanınızda uyumak isteyebilirler ve yatağınızı ele geçirme olasılıkları daha yüksektir.

Düzenli Egzersiz Gerekir

Zeki ve aktif köpekler oldukları için Golden Retriever Lab Mix'in düzenli olarak egzersiz yapması gerekiyor. Sıkıcı ya da yalnızlık içinde kaldıklarında yıkıcı bir davranış sergileme ve agresif olma eğilimindedirler.

İyi Bekçi Köpeği DeğilBir bekçi köpeği arıyorsanız, Lab Golden Retriever Mix kesinlikle sizin için bir seçim değildir. Goldador, dövüş kategorisi altında değil, genellikle sevgi dolu bir türdür. Karşılaştığı her insanı seven köpek türüdür ve özellikle karşılığında bir muamele varsa sahibinin eşyalarının nerede olduğunu memnuniyetle gösterir. Bu melez köpek o kadar cana yakın ki, tanıştığı herhangi biriyle eve gidebilir. Bununla birlikte, av arkadaşları, rehber ve terapi köpekleri olarak da çalışabilir ve bomba tespitine katılabilir.

Golden Lab'in sizin için mükemmel bir yavru olduğundan emin misiniz? 30+ Golden Retriever karışık ırk türlerinin tam listesine göz atın.

Çok araştırma yapmak ister misiniz? Golden Retriever karışımlarının Internets'in en derin köpek yavrusu yorumları: 1. Husky + Golden Retriever Cross Cins
 2. Bernese dağ köpeği + Golden Retriever melez
 3. Pitbull + Golden Retriever Cross Cins
 4. Corgi Golden Retriever Cross Cins
 5. Dachshund + Golden Retriever Cross Cins
 6. Border Collie + Golden Retriever Cross Cins
 7. Avustralyalı çoban + Golden Retriever melez
 8. Alman Çoban Köpeği + Golden Retriever Cross Breed
 9. Rottweiler Golden + Retriever Çapraz Cins
 10. Büyük Pireneler + Golden Retriever Cross Breed

Lab ile karıştırılmış bir Golden Retriever almanızın 3 nedeni

Samimi ve Sevecen Doğa

Golden Retriever ve Labrador Retriever arasındaki melez, sevgi dolu ve sadık bir yavru üretir. Tanıştıkları herkesle etkileşime girecekleri eğlenceli ve mutlu bir doğaları var. Çocuklar için en iyi aile köpeklerinden biridir. Golden Lab Retriever Mix, adanmış bir aile evcil hayvanı olabilir ve size yıllarca arkadaşlık ve unutulmaz anılar sunabilir.

Goldador, özellikle onları birlikte yetiştirdiyseniz, diğer hayvanlarla da iyidir. Ayrıca yeterince uyanıktırlar, ancak bekçi köpekleri olmaya yetkin değildirler.

Bakım Gerektirmeyen Bakım

Golden Retriever Mix nispeten düşük bakım gerektiren bir köpektir, bu nedenle tımar problemleri hakkında fazla endişelenmenize gerek yoktur. Haftada iki kez iyi bir fırça, gevşek kılları gidermek ve onu taze durumda tutmak için yeterli olacaktır.

Kolay EğitimBir Goldador'u eğitmek kolaydır, çünkü akıllıdırlar ve insanların etrafında olmayı severler. Sahiplerini memnun etmeyi seven kolay giden bir köpek. Aynı zamanda çok aktiftir, bu yüzden bu hibrid köpeği gelişmiş hileler için eğitmek diğer köpeklerden çok daha kolay olacaktır.

Golden Retriever Labrador Retriever Mix'in Görünümü, Kişilik ve Özellikleri

Ağırlık60-80 lira
Yükseklik22-24 inç
BoyutBüyük
Ceket TipiYoğun, kısa veya orta uzunluk
Kaplama RengiAltın, Siyah, Kahverengi, Beyaz, Sarı, Krem
Atma Miktarıılımlı
GözlerAltın kahve
BurunSiyah
KulaklarOrta uzunluk ve disket
MizaçSevgi dolu, Sevgi, Akıllı, Neşeli, Sadık, Oynak, Sosyal, Samimi, Giden, Tatlı

Melez köpekler tipik olarak safkanlardan daha fazla boyutta değişir, ancak Golden Retriever Lab Mix, dört ayağının üstünde dururken ön pençelerden üst omuzlara kadar ölçüldüğünde genellikle 22-24 inç'e ulaşır. Bir Goldador köpek yavrusu ebeveynlerinin büyüklüğünü alacaktır, bu yüzden bir köpek yavrusu kabul ettikten sonra, Goldador'unuzun ebeveynlerine bakarak ne kadar büyük olacağını tahmin edersiniz. Bir Labrador ile çaprazlanmış bir Golden Retriever, bir Retriever'ın tipik sağlam ve orantılı yapısına sahip olacaktır. Yetişkin bir Goldador 60-80 kilo ağırlığında olacak. Genellikle dişiler erkeklerden daha küçüktür.

Ayrıca kısa ve kalın çift katları vardır. Sarı veya altın tonlarında kırmızı ipuçlarıyla gelirler, ancak Labrador Retriever ebeveynlerinden kaynaklanan siyah veya kahverengi bir ceket rengini de miras alabilirler. Yıl boyunca orta derecede dökülecekler ve haftalık fırçalama gerektirecekler.Lab Golden Retriever Mix, iyi orantılı kafa, orta uzunlukta disket kulaklar, siyah burun ve uzun kuyruklu, dengeli bir köpektir.

Kişilik ve mizaç söz konusu olduğunda, Golden Labrador en iyi şekilde mutlu, sevecen ve aile odaklı bir köpek olarak tanımlanır. Goldadorlar sahiplerine ve ailelerine adanmıştır ve sahiplerini memnun etmek için çok istekli olacaklardır. Ayrıca aktif köpeklerdir ve koşu veya yüzme gibi herhangi bir aktiviteye katılmaya istekli oldukları için harika egzersiz arkadaşları olurlar.

Aşağıdaki köpek organizasyonları ve köpek ırkı kayıtları, Labrador Retriever ile karıştırılmış Golden Retriever'i köpek ırkı olarak tanır: • Amerikan Köpek Hibrit Kulübü (ACHC)
 • Tasarımcı Köpek Kulübesi Kulübü (DDKC)
 • Uluslararası Tasarımcı Köpek Sicili (IDCR)
 • Tasarımcı Cins Kayıtları (DBR)

Satılık Golden Retriever Labrador yavruları ile karışık

Golden Lab Retriever Mix köpek yavrusu satın alırken, bir tane satın almadan önce güvenilir bir köpek yetiştiricisi ile konuşmanız çok önemlidir. Bölgenizdeki güvenilir bir köpek yetiştiricisini nasıl bulabileceğiniz konusunda çevrimiçi Pet Professional Guild'de danışmanlık yapmayı deneyebilirsiniz.

Sorumlu bir yetiştirici size Goldador'un her iki ebeveyni için sağlık izinlerinin kanıtlarını gösterecektir. Köpek yavrusu, olabilecek her türlü koşul için taranmalıdır. Bir Labrador Retriever ile çaprazlanmış bir Golden Retriever kullandığınızdan emin olmak için yetiştiriciye safkan köpekler kullanıp kullanmadığını da sorun.

İşte yüzlerce köpek ırkı için göz atabileceğiniz ve sevimli bir Golden Retriever Lab Mix yavruları satın alabileceğiniz yerleri arayabileceğiniz bazı çevrimiçi siteler: • PuppyFind.com (Uluslararası)
 • NextDayPets.com (Uluslararası
 • Evlat Edinme-a-Pet.com (Amerika Birleşik Devletleri)
 • American Kennel Club (Birleşik Devletler)
 • Petfinder.com (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada)

Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği (ASPCA), çevrimiçi olarak köpek yavrusu satın almayı şiddetle tavsiye etmemektedir. Onun evcil hayvan dükkanını ziyaret etmek ve yavruları şahsen karşılamak için en iyisi.

Ayrıca, bir Golden Retriever Lab Mix köpek yavrusu benimsemeden önce biraz araştırma yapmak önemlidir. Bu, onların temel ihtiyaçlarını bildiğinizden emin olmaktır ve yeni evcil hayvan arkadaşınıza yeterli bakım sağlayabileceksiniz.

Labrador damat Golden Retriever ile geçti

Golden Lab Retriever Mix'in iki katı vardır, bu nedenle özellikle dökülme mevsimlerinde düzenli olarak bakım yapılmalıdır.

Melez köpek ılımlı bir şekilde batar, bu nedenle zamanınızın çoğunu alması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir Laboratuarın kısa ceketini miras alırlarsa haftada bir veya iki kez fırçalamanız gerekebilir. Bununla birlikte, bu uzun, mumsu Golden Retriever kürkünün bir kısmını alırlarsa, yıl boyunca haftada 3-4 kez fırçalanması önerilir.

Dökülme mevsiminde, saç uzunluğundan bağımsız olarak günlük fırçalama yapılmalıdır. Saçları Golden Retriever ebeveynleri gibi uzamadıkça veya tüylenmeyeceği için düzenli kırpma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Banyo söz konusu olduğunda, Golden Lab Mix'inize sadece ceketinin çok kirlendiği veya sıcak bir yaz gününde ağır bir aktivite geçireceği zaman gerektiğinde banyo yapılmalıdır. Bu hibrit köpek yüzmeyi çok sevdiği için yüzme aktivitesi de deneyebilirsiniz.

Damat yaparken kulaklara daha fazla dikkat gösterilmelidir, çünkü Golden Lab Mix, diğer köpeklerden daha fazla kulak enfeksiyonlarından muzdariptir. Kulakları düzenli olarak temizlenmeli ve profesyonel bir damat tarafından bakımı yapılmalıdır.

Doğal olarak aşınmadığında yırtılma veya ayrılma ile ilgili sorunları önlemek için uzun tırnaklar kesilmelidir.

Ayrıca, melez köpeğinizin uygun diş sağlığı bakımı alması çok önemlidir. Köpeğinizin dişlerini haftada 3-4 kez fırçalayın. Onları bir çan verirmiş gibi ağzını açmaya zorlamayın, bunun yerine fırçayı dudakları ve dişleri arasına nazikçe yerleştirin.

Golden Retriever sağlık sorunları ile karışık Labrador

Daha önce de belirtildiği gibi, Lab ile geçen bir Golden Retriever, tıpkı ebeveyn ırkları gibi sağlık sorunları olduğu için ünlüdür. Bununla birlikte, canlı hayvanlar olarak, köpeğin sağlığı iyi durumda değilse, hastalıklara hala yatkındır.

Bunların hiçbirinin Golden Lab Mix'inize geleceği garanti edilmese de, köpek arkadaşınızın sağlıklı ve mutlu olmasını istiyorsanız onlara bakmak akıllıca olacaktır. Golden Retriever ve Labrador Retriever arasındaki çaprazda görülen bazı genel sağlık sorunlarının bir listesi:

pomeranyalılar ve chihuahualar
 • Kalça Displazisi: Uyluk kemiğinin kalça eklemine tam olarak uymadığı kalıtsal bir durumdur. Kalça Displazisi ağrıya neden olur ve sıklıkla artrite yol açar. Bununla birlikte, bir süre fark edilmeden kalabilir. Kalça displazisi olan tüm köpekler yetiştirilmemelidir, bu nedenle bir Goldador köpek yavrusu satın aldığınızda yetiştiriciden size ana köpeklere iyi sağlık kanıtı göstermesini istediğinizden emin olun.
 • Dirsek Displazisi: Bu, köpeğin dirseğinin üç kemiğinin farklı oranlarda ve değişen hızlarda büyüdüğü kalıtsal bir hastalıktır.
 • Diyabet: Bu köpeklerde yaygın bir durumdur, ancak yönetilebilir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi, aşırı susama, kilo kaybı ve artan idrara çıkma gibi klasik semptomları olan bir metabolizma bozukluğudur. Tedavi edilmezse, diyabet köpeklerde bir takım sağlık sorunlarına neden olabilir.
 • Göz Hastalıkları: Golden Lab Mix'iniz Progresif Retinal Atrofi (PRA) ve Katarakt gibi göz hastalıklarına da neden olabilir. PRA, retinanın bozulmasından kaynaklanan kalıtsal bir ailesel göz hastalığıdır. Katarakt, diğer taraftan, köpeğiniz yaşlılığa ulaştığında mercek üzerindeki opasiteler nedeniyle bulutlu gözler ile karakterizedir.

Labrador Golden Retriever Mix Yiyecek Gereksinimleri

Beslenme planı evcil hayvanınızın yaşına, aktivite seviyesine ve metabolizmasına bağlı olarak değişecektir. Ancak genellikle, Golden Retriever Lab Mix, günde iki eşit öğüne bölünmüş 3,5 - 4,5 bardak yüksek kaliteli yiyecek yemelidir. . Goldador'unuzun sulu kalması için bir kase temiz su eklediğinizden emin olun.

Goldador'unuzu ticari olarak üretilmiş yiyeceklerle besleyecekseniz, ambalajdaki besleme yönergelerine uyduğunuzdan emin olun. Özellikle bir köpeğin yaşı ve enerji düzeyine hitap eden köpek maması olduğunu unutmayın. Refakatçi köpeğinize uygun bir diyet planı ve beslenme gıdaları sağlayarak, yaşamını uzatmaya yardımcı olabileceğinizi unutmayın.

Bir Golden Retriever Lab Mix'e asla beslememeniz gereken aşağıdaki yiyecek maddelerini not edin:

 • Soğan, frenk soğanı ve sarımsak
 • Kümes hayvanları kemikleri
 • Tuzlu yiyecekler
 • Çikolata, kahve veya çay
 • Hamur mayası
 • Domates kök veya olgunlaşmamış meyve bırakır
 • Alkol, bira, şarap veya likör
 • Üzüm veya kuru üzüm

Golden Retriever Labrador Egzersiz Gereksinimleri ile geçti

Lab Golden Retriever Mix'in aktif bir mizaç vardır, böylece sıkılırlarsa yıkıcı olabilirler. Bunları günde en az 2 saat egzersiz yapmanız önerilir. Her gün fiziksel aktivite yapmalarını sağlamak, onu mutlu ve sağlıklı tutmaya yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, günlük olarak en az 2 saat egzersiz yapmak için zamanınız yoksa, bir köpek yürüyüşçü kiralamak uygun olabilir.

Yürüyüş türü değilseniz, köpeğinizle eğlenebileceğiniz başka açık hava etkinlikleri de vardır. Golden Retriever Lab Mix'inizle deneyebileceğiniz bazı açık hava etkinlikleri:

 • Yürüyüş: Günlük yürüyüşünüzü köpeğiniz için daha zorlu ve heyecan verici hale getirmenin harika bir yoludur.
 • Yüzme: Özel havuzunuzu kullanın ve köpek arkadaşınızla yüzme egzersizi yapın. Yüzme sadece kendinize ve refakatçi köpeğinize bir egzersiz etkinliği olarak hizmet etmez, aynı zamanda harika bir bağ deneyimidir. Ayrıca yaz aylarında sıcaktan rahatlama sağlar. Bu aktiviteyi yaparken köpeğinizi her zaman denetlediğinizden emin olun.
 • Dock Diving: Köpeğinizle eğlenebileceğiniz eğlenceli bir spor aktivitesidir. Tek yapmanız gereken yüzen bir oyuncak atmak ve köpeğinizi atlamak ve yüzmek için dışarı çıkmaya teşvik etmektir. Bu aktivitede, bölgenizde yakınlarda bir rıhtım yoksa bir göl kıyısı veya güvenli bir mini havuz da çalışabilir. Siz ve Golden Retriever Lab Mix'iniz meydan okumayı yükseltmek istiyorsanız, bir Dock Dalış Kulübü'ne katılmayı deneyebilir ve diğer köpeklerle rekabet edebilirsiniz.
 • Play Fetch: Bu yaz aylarında harika bir klasik açık hava oyunudur. Etkinliğe bir bükülme koyarak köpeğinize meydan okuyun, nesnenin Golden Labrador'unuzun geri dönüp size geri dönmesi için bir Frizbi veya tenis raketi kullanabilirsiniz. Ancak, nesneleri çok fazla çalıştırmamalısınız, çünkü nesneleri kurtarmak söz konusu olduğunda, Golden Retriever Lab Mix'in her iki ana cinsi de aşırı hevesli olabilir.

Labrador Golden Retriever eğitimi ile geçti


Golden Retriever Labrador Retriever Mix, eğitilmesi en kolay köpeklerden biridir. Ancak, onlar akıllı köpekler ve dostça bir doğaya sahip olmalarına rağmen, onları daha iyi eğitmek için zaman ve çaba harcamanız gerekir. Eğitimin (itaat, çeviklik, görevleri yerine getirme) hem zihinlerini hem de bedenlerini egzersiz için çok önemli bir yol olduğunu belirtmek gerekir.

Golden Retriever'inizi Lab ile karıştırmak için dört ipucu:

Onları Erken Eğitmeye Başlayın

Goldador'unuzu hala yavruken eğitmeniz şiddetle tavsiye edilir. Her iki ana cins de bir şeyler taşımak için yetiştirildi. Golden Retriever Laboratuarının ağız alışkanlığı vardır ve istemedikleri her şeyi alabilir. Bu alışkanlığı mümkün olduğunca erken kırmak önemlidir, bu yüzden büyüdüklerinde ve daha fazla güç kazandıklarında ağızlarını insanlara sokmazlar.

Tüm Retrieverler bekçi köpeği gibi davranır ve kimseye havlama eğilimi gösterir, bu nedenle onları özellikle komşularınıza rahatsızlık duymak istemiyorsanız eğitmemelisiniz. Goldador'a havlamamayı öğretmenin en iyi yolu, onları yabancılarla sık sık sosyalleştirmektir. Melez köpek yavrusu sosyalleştirmezseniz, yabancıların etrafında kolayca korkan ve gergin olan sosyal açıdan garip bir köpeğe dönüşür.

Dahası, onlara yakalama ve seçmelerine izin verilen çok sayıda oyuncak sağlayın, böylece ayakkabılarınıza veya yakalayabilecekleri herhangi bir nesneye gitmeden bir şeyleri alma isteklerini yerine getirebilirler.

Pozitif Takviye Kullan

Golden Retriever ile çaprazlanmış Labrador, hassas bir köpek türüdür, bu nedenle pozitif takviye kullanarak onları eğitmek çok yardımcı olacaktır. Olumsuz cezaya dayalı eğitimden kaçındığınızdan emin olun, çünkü bu melez köpek size liderleri olarak saygı duymak yerine sizi korkutabilir.

Doğru bir şey yaptığında köpek yavrusu ödüllendirmek için düzenli bir rutin yapın. Takip edebilecekleri ve karşılığında basit kurallar uygulayın, dışarı çıkmak için her kapıyı açtığınızda tarafa beklemek kadar basit bir şey olsa bile, kurallara uymaları için onlara övgü ve muamele yapın. Goldador'unuzu tutarlı bir şekilde olumlu bir yöntemle eğitmek size itaatkar ve iyi huylu evcil hayvan arkadaşları verecektir.

Sessiz Bir Yerde Tren

corgi için kasa boyutu

Melez köpeğinizi köpek yavrusu sınıflarına dahil etmek, onları sosyalleştirmenin eğlenceli bir yolu olabilir, ancak muhtemelen Golden Retriever Lab Mix'iniz için en iyi öğrenme ortamı değildir. Son derece arkadaş canlısı köpeklerdir ve bu nedenle kolayca herhangi bir şeyden rahatsız olurlar, bu yüzden yeni numaralar öğrenirken onları sessiz bir yerde eğitmek daha iyidir.

Zihinsel Egzersiz Yapın

Lab ile karıştırılan Golden Retriever akıllı bir köpektir ve rahatsızlık havlaması ve çiğneme gibi agresif davranışlar geliştirmekten kaçınmak için zihinsel aktivitelere ihtiyaç duyarlar. Doğru zihinsel egzersiz olmadan, Goldador yavruları pasif, çekingen ve ilhamsız bir köpeğe dönüşür.

Labrador Golden Retriever Mix ve Aileleri

Büyük boyutuna rağmen, Golden Retriever ile karıştırılan Labrador, kolay kişiliği nedeniyle harika bir aile köpeğidir. Son derece samimi ve sevecen. Kuyruklarını sallayarak veya tanıştığı herkesi öperek yabancıları bile selamladığını göreceksiniz. Goldador, sevgi dolu ve aktif bir ailede iyi giden bir köpek türüdür - onu bir aile üyesi olarak kabul eder.

Altın Labradors şirketi çocuklarla besliyor. Doğal olarak naziktirler, ancak çocuklarınız devam edebildiği sürece yorulmadan oynayabilirler. Ancak, büyüklükleri nedeniyle, bebekler ve bebekler için hala denetime ihtiyaç vardır.

Goldadors mükemmel bir terapi ve refakatçi köpek yapar. Sevgi dolu doğaları nedeniyle, çok fazla dikkat ve sevgi verildiğinde genellikle başarılı olurlar. Bu melez köpekler insanlarla olmayı severler ve bu nedenle yalnızlıklarla başa çıkmaları zordur. Öyleyse Goldador Lab Retriever Mix'inize çok fazla sevgi ve sevgi katın ve sizi sevgiyle tekrar yıkamasını bekleyin.

Referanslar:

 1. Holly, Vanessa L., vd. 'Golden Retriever Kistik Uvea Hastalığı: Batı Kanada'da On Yıl Boyunca Yanardöner Kistler, Pigmenter Üveit ve Pigmenter / Kistik Glokomun Boyuna Bir Çalışması'. Veteriner Oftalmolojisi, cilt. 19, hayır. 3, 29 Haziran 2015, s. 237-244., Doi: 10.1111 / vop.12293.
 2. Heisler, Lora ve Lourdes Valencia-Torres. 'Köpeklerde POMC Geninde Bir Silme için 1000 Değerlendirme Fakültesi Obezite Eğilimli Labrador Retriever Köpeklerde Ağırlık ve İştahla İlişkilidir'.F1000 - Yayın Sonrası Biyomedikal Edebiyatın Akran Değerlendirmesi, 3 Mayıs 2016, doi: 10.3410 / f.726342840.793520381.
 3. Walton, Joel ve Eve Adamson.Aptallar için Labrador Retriever. Wiley Yayıncılık, 2007.
 4. Bauer, Nona Kilgore.Aptallar için Golden Retriever. Aç Akıllar, 2000
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Labrador_Retriever

Yorumlar