Köpekler Japon Balığı Krakerleri Yiyebilir mi? Köpekler İçin Güvenli mi?

Köpekler Japon Balığı Krakerleri Yiyebilir mi? Köpekler İçin Güvenli mi?

Japon balığı krakerleri, tuzlu ve peynirli tadı nedeniyle birçok hane tarafından beğenilen popüler bir tuzlu atıştırmalıktır. Çocuklar özellikle bu küçük, lezzetli, atıştırmalık büyüklüğündeki lokmalara bayılırlar. Ama ya yere düşerlerse?

Yerde bir ziyafet bulmak, köpek arkadaşınız için her zaman heyecan verici bir andır, ancak bunları onunla paylaşmalı mısınız? Japon Balığı, köpeğinizin yemesi için güvenli midir?Bunun neden iyi bir fikir olmayabileceğini ve olursa ne yapılması gerektiğini keşfedelim. Ve dürüst olalım, küçük çocuklar yavrularınızın yanında atıştırmalıklar yerken bu olacak!

İçindekiler

Köpeklerin Japon Balığı Krakerleri Yemesi Tamam mı?

Rafta 4 çeşit Japon balığı kraker

Japon balığı popüler bir insan aperatifidir ve çeşitli tatlarda gelir.Garip Japon Balığı krakerinin herhangi bir zarar verme olasılığı düşük olsa da, Bunları köpeğinize düzenli olarak vermek iyi bir fikir değildir. Evcil hayvanlar için çok az faydalı besin içerirler ve bunu insanlar için de tartışabilirsiniz. Bu atıştırmalıktaki tuz ve soğan tozu gibi bazı maddeler köpekler için sağlıklı değildir ve bunlardan kaçınılmalıdır.Köpeğinizin çerezlerini normal diyetinin dışında beslemek kilo almasına neden olabilir ve ayrıca normal köpek mamasını yemesini engelleyerek dengesiz bir diyete yol açabilir.

Japon Balığı Krakerleri Köpekler İçin İyi mi?

Bir avuç renkli Japon balığı tutan kız

Bu tuzlu atıştırmalık işlenir ve az miktarda besin içerir.Pek sayılmaz. İnsanlar ara sıra bir muamele olarak bu tür atıştırmalıkları ölçülü yemeli ve köpekler bundan daha az sıklıkta yemeli. Çok az lif, protein veya vitamin içerirler. ve karbonhidrat bazlıdırlar, yani köpeğinize enerji verebilirler, ancak normal rasyonlarının üzerindeki ekstra kaloriler onun kilo almasına neden olabilir.

american staff pitbull

Japon Balığı Krakerleri Köpeklere Zehirli mi?

Tuzlu ve renkli Japon balığı

İşlenmiş yiyecekler sadece ölçülü olarak yenilmelidir.

Japon balığı, kesinlikle köpekler için zehirli değildir. Ancak tam olarak sağlıklı da değiller. Köpeğinizin sağlığı üzerinde bazı olumsuz etkileri olabilecek aşağıdaki bileşenleri içerirler.Tuz

Fazla tuz tehlikeli olabilir. Bu atıştırmalık, insanların olduğu kadar köpeklerin de tahammül edemediği yüksek düzeyde tuz içerir. Hafif vakalarda, köpeğiniz aşırı susayabilir ve susuz kalabilir. Aşırı yerlerse gelişebilirler hipernatremi , potansiyel olarak ölümcül sonuçları olan. Yüksek sodyum seviyeleri, köpeğinizin vücudundan çok fazla su kaybetmesine ve organ yetmezliğine yol açarak nöbetlere ve ölüme neden olabilir.

Soğan ve Sarımsak Tozu

Hem soğan hem de sarımsak bu grubun üyeleridir. allium ailesi . Köpeğinizin kırmızı kan hücreleriyle ilgili sorunlara yol açarak oksidatif hasar oluşturabilirler. bu hücrelerin kırılgan hale gelmesine ve kırılmasına neden olur. Bu, köpeğinizin dolaşımında kansızlığa yol açan daha az kırmızı kan hücresi olduğu anlamına gelir. Köpeğinizin semptomları geliştirmesi birkaç gün sürebilir, ancak zayıflık, soluk diş etleri ve yüksek kalp atış hızı belirtileri gösterebilir.

Bu sebzelerin toz haline getirilmiş bir versiyonu, oldukça konsantre bir form olduğu için belki de sebzelerin kendisinden bile daha etkilidir. Bu, nispeten küçük miktarların bile toksisiteye neden olabileceği anlamına gelir.

Zenginleştirilmiş Buğday Unu

Japon balığı krakerlerinin ana maddesi zenginleştirilmiş buğday unudur. Bu köpekler için toksik değildir, ancak eşit olarak, pek çok sağlık yararı da sağlamaz. Yoğun bir şekilde rafine edilmiş ve doğal besin maddelerinin ve liflerinin çoğu sıyrılmış undur. İçerdiği herhangi bir vitamin, işlemden sonra unu güçlendirmek için genellikle yapay olarak eklenmiştir.Bu karbonhidrat formu, başka hiçbir şey yolunda çok az kalori ile diyete kalori ekler. Bu, kan şekerinde ani yükselmelere ve kilo alımına neden olabilir.

Boyalar ve Katkılar

Krakerlere daha yoğun bir renk vermek için boyalar eklenir. Bunlar genellikle annatto gibi bitki bazlı boyalardır, ancak bazı köpeklerde hastalık belirtilerine neden olduğu düşünülmektedir.

Peynir

Peynir, Japon Balığında bulunan ve birçok köpek için sorun olmayan bir bileşendir. Ancak, bazıları yapabilir sindirmek için mücadele laktoz, peynirde bulunan doğal bir şeker . Bu, şişkinlik, kusma ve ishal gibi semptomlarla birlikte rahatsız edici bir bağırsağa yol açabilir.

Köpeğim Çok Fazla Japon Balığı Krakeri Yiyorsa Ne Yapmalıyım?

Japon Balığı Kraker Kase

Japon balığı krakerleri, onları yemeyi cazip kılan benzersiz bir şekle sahiptir.Köpeğiniz dolapları bastıysa ve çok fazla Japon Balığı yemişse hastalanabilir. Şunlar bazı potansiyel semptomlar Köpeğinizin bu işlenmiş, tuzlu atıştırmalıktan çokça yiyip yemediğini görebilirsiniz:

  • Artan susuzluk
  • Kusma ve ishal
  • Karın rahatsızlığı
  • dehidrasyon
  • Letarji
  • nöbetler
  • Ölüm (nadir)

Garip Goldfish krakerinin sorun yaratması pek olası olmasa da, Köpeğiniz çok miktarda yemişse, özellikle herhangi bir sağlıksızlık belirtisi gösteriyorsa, tavsiye için veterinerinizi aramalısınız.

Potansiyel Olarak Zararlı Başka Atıştırmalıklar Var mı?

Çikolata yiyen köpek

Köpekler, çikolatada teobromin adı verilen bir kimyasalı işleyemezler.ingiliz bulldog yavrusu için en iyi yiyecek

Köpeğinizle paylaşmamanız gereken daha birçok atıştırmalık var.

Çikolata

Bitter çikolata ve kakao tozu köpekler için süt veya beyazdan daha zararlıdır. daha yüksek seviyelerde teobromin içerdiğinden çikolata . Bu doza bağımlı , bu nedenle daha küçük köpekler, etkilerine daha büyük köpeklerden daha duyarlıdır. Çikolatayı yedikten sonra iyi görünseler bile, semptomların gelişmesi birkaç saat sürebileceğinden, köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede bir veterinere göstermelisiniz.

Kuru üzüm

Kuru üzüm (ve üzüm) köpekler için potansiyel olarak toksik olabilir , böbrek yetmezliğine ve ölüme neden olur. Kesin etki mekanizması bilinmiyor, bu da bir köpeği kaç tane hasta ettiğini bilmek zor olabilir. Bazı durumlarda, bir veya iki kuru üzüm sorunlara neden olabilir, ancak diğerleri çok yiyebilir ve iyi olabilir. Köpeğinizin nasıl tepki vereceğini tahmin edemeyeceğiniz için, en iyisi güvenli oynamak ve köpeğinize hiç vermemektir.

Fındık

Macadamia fıstığı köpekler için özellikle zehirlidir ve sinir ve kas fonksiyonlarında sorunlara neden olabilir. Bazı köpekler, etkilerine karşı daha duyarlı görünmektedir. macadamia fıstığı diğerlerinden daha fazladır, ancak bunu önceden tahmin etmek zor olabilir. Köpekleri beslememeniz gereken diğer kuruyemişler arasında ceviz, antep fıstığı, cevizler veya ağır tuzlu diğer kuruyemişler bulunur.cips

Cips gibi işlenmiş patates aperatifleri, yüksek düzeyde tuz ve tatlandırıcı içerebilir. Bir veya iki tanesi çok fazla soruna neden olmazken, onlara çok fazla vermek tuz toksisitesine ve kilo alımına yol açabilir.

köpek sözleşmesi

Şeker ve Tatlılar

Değerli besin maddeleri ve çok yüksek miktarda şeker içermedikleri için köpeğinize şeker veya tatlılar vermemelisiniz. Sadece bu değil, bazı şekersiz şekerler şunları içerebilir: ksilitol Köpekler için oldukça toksik olan ve tehlikeli yan etkilere neden olan. Bazı sert şekerler de köpeklerde boğulma tehlikesi oluşturabilir, özellikle de köpeğinizin boğazına takılabilecek yuvarlak şekerler.

Köpeğimle Hangi Sağlıklı Atıştırmalıkları Güvenle Paylaşabilirim?

Köpekler Patlamış Mısır Yiyebilir mi?

Sade patlamış mısır, köpeğinizle paylaşabileceğiniz güvenli bir atıştırmalıktır.

Atıştırmalıklarınızın bir kısmını köpeğinizle paylaşmak istiyorsanız, neyin güvenli ve sağlıklı olduğunun farkında olmaya değer. Köpeğinizin normal diyetine bağlı kalmak en iyisi olsa da, köpeğinize arada sırada verebileceğiniz yiyeceklerin bir listesi burada.

sade patlamış mısır

Evcil hayvanlarımız için sağlıksız oldukları için şeker, tuz ve şekerleme ile kaplanmış herhangi bir şeyden kaçının. Evcil hayvanınız için gevrek bir muamele olarak sade patlamış çekirdeklere yapıştırın.

sebze çubukları

Salatalık, biber ve havuç çubukları, köpekler için mükemmel düşük kalorili ikramlardır. Bunlar sebzelerin hepsi güvenlidir ve köpeklerinize ek vitamin ve lif sağlayın.

Pişmiş Etin Yağsız Şeritleri

Hindi veya tavuk gibi yağsız et dilimleri evcil hayvanınız için lezzetli bir ikramdır. Etin terbiyeli olmadığından veya sosta pişmediğinden emin olun. Köpeğinize sade olarak servis edilmelidir.

Fıstık ezmesi

Fıstık ezmesi pek çok köpeğin keyif aldığı bir şeydir - sadece fazla kaloriler kilo alımına yol açabileceğinden, onu çok sık almadıklarından emin olun. Daha uzun süre dayanması ve köpeğinize uğraşırken biraz zihinsel uyarı vermesi için bir oyuncak veya besleme matının içine sürmek en iyisidir. Şekeri azaltılmış fıstık ezmesinden kaçının, çünkü köpekler için toksik olan yapay bir tatlandırıcı olan ksilitol içerebilir.

Meyve

Köpeğiniz için düşük kalorili ve besleyici bir muamele yapabilecek birçok meyve var. Yaban mersini, çilek, kavun, elma dilimleri ve armutların tümü köpekler için güvenlidir. Köpekler için toksik olabileceğinden üzümlerden (ve kuru üzümlerden) kaçındığınızdan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Ayakkabıların yanında ezilmiş Japon balığı krakerleri

Krakerleri evcil hayvanınızın erişemeyeceği bir yerde, ideal olarak bir dolapta, kilerde veya yüksek bir tezgahta tutun.

Japon balığı krakerleri zehirli midir?

Köpeğiniz önemli miktarda Japon Balığı yerse, içerdikleri maddeler (tuz ve soğan tozu) nedeniyle yan etkilere neden olma potansiyeline sahiptir. Bir veya iki kraker yemek çok fazla zarar vermemelidir. özellikle sağlıklı bir atıştırmalık olarak önerilmese de.

Krakerler köpekler için zehirli midir?

Piyasada, birçoğu Japon Balığı'na benzer bileşenler içeren birçok farklı kraker mevcuttur. İçindekiler listesi hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, krakerlerinizi kendinize saklayın ve bunun yerine evcil hayvanınızı köpek için güvenli bir muamele yapın.

Köpeğim kaç tane Goldfish krakerini güvenle yiyebilir?

En iyisi köpeğinizin sadece birkaç kraker yediğinden emin olun çok nadiren. Daha fazlası olumsuz yan etkilere neden olabilir, bu nedenle bu atıştırmalıkların hiçbirini evde ortalıkta bırakmadığınızdan emin olun.

Son düşünceler

Japon balığı krakerleri köpekler için çok sağlıklı bir atıştırmalık değildir, bu yüzden ne kadar yalvarırsa yalvarsın onları evcil hayvanınızla paylaşmamalısınız. İçerdikleri bileşenlerden bazıları, büyük miktarlarda potansiyel olarak zararlı olabilir. Tuz, soğan tozu ve sarımsak tozu, köpeğinizin rahatsız olmasına neden olabilir. Köpeğinizin normal diyetine bağlı kalması genellikle en iyisidir ya da daha önce listelenen güvenli ve sağlıklı atıştırmalıklardan birini deneyebilirsiniz. Köpeğiniz yanlışlıkla bu krakerlerden bir torba alırsa, özellikle iyi görünmüyorsa, tavsiye için veterinerinizi aramalısınız.

Yorumlar