Pomeranian Kaniş Karışımı: Pomapoo Irk Bilgileri, Gerçekler ve Bakım

Pomeranian Kaniş Karışımı: Pomapoo Irk Bilgileri, Gerçekler ve Bakım

Pomeranian Poodle karışımı, küçük Toy Poodle ile Pom olarak da adlandırılan bir Pomeranian arasında bir melezdir. Bu iki küçük ama güçlü ırkı geçmek, herkesin gördüğü en sevimli küçük yavrulardan birini oluşturur. Bu ufacık tipler boy olarak küçük, kalp ve kişilik olarak muazzamdır.

Pomapoo, küçük evlerde iyi sonuç veren ve bakımı oldukça kolay olan tasarımcı bir köpek ırkıdır, bu nedenle yeni veya deneyimsiz evcil hayvan ebeveynleri için iyi bir evcil hayvan olurlar. Her iki ebeveyn ırkının da benzersiz tuhaflıkları ve alışkanlıkları vardır ve karışık bir cins, ikisinin bir karışımını miras alabilir. Bu özel yavru hakkında öğrenilecek çok şey var.Pek çok insan bu cinsi bilerek sahiplenirken, diğerleri tesadüfen sahiplenebilir. Her iki durumda da, onlar aileye harika bir ektir. İki ebeveyn ırkını ve melez bir ırkın hangi özellikleri miras alabileceğini anlamak, belirli bir yavrunun sizin için doğru olup olmadığına karar vermede önemli bir adımdır. Pomeranian Kaniş karışımını ve ne tür bakım veya özel ihtiyaçları olabileceğini öğrenelim.

Pomeranian Kaniş Karışımı
  • Ağırlık 5-15 pound
  • Yükseklik 8-10 İnç
  • Ömür 12-15 Yaş
  • Renkler Kahverengi, Siyah, Krem, Kırmızı, Brindle, Fawn, Sable ve daha fazlası
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Bir köpeğin neye benzediğini görmenin en iyi yolu, anne babasına bakmaktır. Ebeveynlere erişemiyorsanız, her cins hakkında daha fazla bilgi edinmeye bakın. Her karışık köpek benzersiz bir hayvandır ve tam olarak ebeveyn, kardeşler veya çöp arkadaşları gibi olmayabilir. Bununla birlikte, her cins hakkında bilgi edinmek, ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir vermeye yardımcı olabilir.Pomeranya

 Mutlu Pomeranian Geriye Bakıyor

Pomeranyalılar ponlar da denir. Dünyanın bir zamanlar Pomeranya olarak bilinen, şu anda kuzeydoğu Almanya ve batı Polonya olarak bilinen bir bölgesinden geliyorlar. Pom, Spitz köpek hattının bir üyesidir, yani tilki benzeri bir yüze sahip bir cinstir. , sivri üçgen kulaklar, kalın gövdeler ve tüylü kuyruklu ağır kürkler. Pomeranyalılar minyatür köpekler olarak yetiştirildi. Pom, Norveç Elkhound'u, Amerikan Eskimo Köpeği, Alman Spitz, Samoyed ve daha fazlasıyla ilgilidir.

Bunlar küçük puf topları soylular ve zenginler arasında tarihsel olarak popülerdi. Isaac Newton, Michelangelo ve Mozart da dahil olmak üzere tüm zamanların en ünlü zihinlerinden bazılarında hepsinde vardı. Cins, birkaç köpeğe sahip olan ve onlarla birçok ödül kazanan İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından tercih edildi. Amerika'da popüler hale geldiler ve 1888'de American Kennel Club (AKC) tarafından tanındılar. Pomlar şu anda hala birçok kişi tarafından tercih edilen bir cins. Ünlü Pomeranian sahipleri arasında Liza Minnelli, Kate Hudson, David Hasselhoff, Paris Hilton, Kelly Osbourne, Sylvester Stallone, LeAnn Rimes, Keanu Reeves ve hatta biricik Elvis Presley sayılabilir.

Ponponları taşımak, cüzdanlarda tutmak, giyinmek ve neredeyse her yerde sahiplerine eşlik etmek kolaydır. Ponponlar küçüktür, ancak izin verilirse kuralları koymayı severler. Boyut bir şey ifade etmez. Bu küçük adamlar, kimin sorumlu olduğunu size bildirecekler. Oldukça enerjiktirler ve oynamayı severler. Bu aynı zamanda, kapı zili çaldığında biraz çıldırdığı bilinen bir cins. Yüksek bir havlamaya ve koruyucu bir doğaya sahipler ve eğer sevdikleri insanları korumak anlamına geliyorsa, çok küçük benliklerini tehlikeye atmaktan çok mutlular.Oyuncak kaniş

 Oyuncak kaniş

oyuncak kaniş en küçükleri Kaniş çeşitlilik. Kaniş cinsinin anavatanı Almanya'dır. Bu köpekler başlangıçta, ördek ve kümes hayvanı avlarken sahiplerine yardım etmek için geri çağırıcı olarak yetiştirildi. Cins her zaman oldukça eğitilebilir, çalışkan ve çok zeki olmuştur. Standart Kaniş boyutu pek çok hane için uygun değildi ve daha küçük çeşitler yetiştirilmeye başlandı.

Kanişler çok eğitilebilir olduğundan, eğlencede, özellikle sirk köpekleri olarak sıklıkla kullanılıyorlardı . Toy Poodles, küçük boyutları, çeviklikleri, muazzam kişilikleri ve hızlı zekaları nedeniyle bu iş için mükemmeldi. Oyuncak Kaniş, AKC tarafından 1887'de bir cins olarak kabul edildi.

Bugün bunlar inanılmaz derecede popüler bir arkadaş cinsidir ve Toy Poodles her zaman çok aranır. Bunlar eğlenceli, güçlü kişilikleri olan inanılmaz derecede akıllı köpeklerdir. Oyuncak Kanişler son derece dışa dönüktür ve ilgi odağı olmayı severler. Çok ilgi çekici, sevimli yoldaşları memnun etmek ve yapmak için son derece isteklidirler. Tüm Kanişler hipoalerjenik olarak kabul edilir, bu nedenle oyuncak boyutu, köpeklere alerjisi olan kişiler ve apartman dairelerinde ve küçük evlerde yaşayanlar arasında çok popülerdir.Pomeranian Kaniş Karışımı (Pomapoo)

 Sevimli bir Pomeranian x Poodle karışık cins köpek başını eğerek yukarı bakıyor
Bu küçük yavrular, unutulmaz bir köpek yaratmak için her iki ebeveyn türünün en iyilerini bir araya getiriyor.

Pomeranian ve oyuncak Kaniş karışımına Pomapoo denir. Bu bulanık tipler aynı zamanda Pompoo, Pomerdoodle ve Pooranian. Bu yavrular hemen hemen her yerde yaşayabilir . Daha küçük evlerde ve apartman dairelerinde mükemmel bir şekilde yaşarlar, ancak aynı zamanda dışarısı büyük bahçeli evlerde koşmayı ve oynamayı da severler.

Pomeranian Kaniş karışımı 1990'ların sonunda başladı diğer birçok tasarımcı köpek karışımı Kuzey Amerika'da popüler olmaya başladığında. Yetiştiriciler, sağlıklı, zeki ve arkadaş olarak kabul edilebilir bir köpek yaratmak için farklı çiftleri denemeye başladılar. Pomeranian Oyuncak Kaniş karışımı popüler oldu ve eğlenceli bira bardağı büyüklüğünde yavrular arayan insanlar tarafından aranmaya devam ediyor.

Mizaç

Hem Pomeranyalılar hem de Oyuncak Kanişler, belirgin kişilikleri olan küçük köpeklerdir. Boyut, sürüye liderlik eden bu yavruların önüne geçmez. Diğer pek çok küçük köpek gibi onlar da diğer cinslerin yapabileceği her şeyi yapabileceklerini kanıtlamaya çalışıyorlar. Hem Pomeranyalılar hem de Kanişler, hoş kişiliklere sahiptir ve insanlarla birlikte olmayı severler. Kanişler biraz yapışkan olabilir ve ilgi odağı olmayı severler. Pomeranyalılar daha yüksek sesle havlamalarıyla tanınırlar.

labrador retriever yavru fiyat

Pomapoo, zeki, sevimli ve insanlarla iyi geçinen arkadaş canlısı bir köpektir. Bu yavrular genellikle çok arkadaş canlısıdır ve saldırgan değildir. Heyecanlı olabilirler ve Pomeranian'ın bazı koruyucu içgüdülerini koruyabilirler. Miras aldıkları belirli genetik karışımına bağlı olarak çok arkadaş canlısı veya çekingen olabilirler. Her iki ebeveyn ırkının da akıllı olduğu biliniyor, bu nedenle bu köpekler zeki, meraklı ve muhtemelen inatçı ve bazen yaramaz olacak.Bu yavrular hem insanlarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi anlaşır. Çok uzun süre yalnız kalmayı sevmedikleri için Velcro köpekleri olarak tanımlanabilirler. Bu karışık köpek, her zaman ilgi odağı olmak istedikleri için bazen muhtaç olarak tanımlanır. ve asla yeterince evcil hayvana, kucaklaşmaya ya da iyi erkek ya da kız olduklarına dair güvenceye sahip olamazlar.

Çok uyumlu, kucaklaşmayı seven ve başkalarıyla iyi geçinecek bir yavru bekleyin. Kanişlerin inanılmaz derecede zeki olduğu biliniyor, etraftaki en zeki köpeklerden bazıları. Bu küçük kürk yığını, hem Pomeranya'nın koruma içgüdüsünü hem de Toy Poodle'ın geri alma içgüdüsünü miras alır. Bu yüzden, diğer evcil hayvanların, özellikle de kendilerinden daha küçük olanların yanında gözetim altında tutulmaları gerekir.

Boyut ve Görünüm

Bu küçücük tavır yığınlarının engebeli kızak ve kar köpeği ırklarıyla ilgili olduğuna inanmak zor. Bu karışık yavrular küçüktür. Pomapoo 5 ila 15 pound arasında olacak. Bu, belirli ebeveynlerinin büyüklüğüne ve hangi genetiğin en güçlü olduğuna bağlı olacaktır. Omuzda 8 ila 10 inç boyunda durabilirler.

Bu köpeklerin görünüşleri değişecektir, ancak onlar genellikle neredeyse karikatür benzeri bir gülümsemeye sahip olarak tanımlanır. Üçgen şekilli şımarık kulakları, kabarık çift katları, tüylü kuyrukları ve çok hoş görünen yüzleri olacak. Pomapoo'nun boyunlarında ve göğüslerinde genellikle tüyleri vardır, bu da onlara bir kabarık görünüm. Gözler genellikle koyu renklidir.Ceket ve Renkler

 Kaniş ve pom kahverengi kanepede
Ebeveyn yavrularına ve önceki yavrulara bakmak, kürk renklerinin ne olabileceğinin en iyi göstergesidir.

Bu yavruların kısa ila orta uzunlukta tüyleri olacaktır. Kaniş genetiği nedeniyle ağır tüy dökücü olmayacaklar ve düşük alerjenliğe sahip olacaklar. Tüyleri kalın olmasına rağmen, bu köpekler açık havada olmak için uygun değildir. ekstra katmanlar olmadan. Pomapoo'nuzu soğuk havalarda dışarı çıkarmadan önce daima üzerine bir kazak veya ceket giyin.

Kürk rengi ve dokusu tahmin edilemez olacak ve daha çok Pomeranian'ın pürüzsüz, kabarık tüyleri veya Kanişin kıvırcık, dalgalı tüyleri gibi olabilir. Arada bir şey bekleyin. Bu köpeklerin dolaşmaya eğilimli olabilecek ince, dalgalı tüyleri olacağını unutmayın. Bu karma yavruyla tımar çok önemli olacak.

Pomapoos çok çeşitli renklerde olabilir , kahverengi, siyah, kırmızı, krem, brindle, açık kahverengi, samur ve daha fazlası dahil. Tüylü tüylerinde tek renkli veya karışık renklere sahip olabilirler.Egzersiz yapmak

Pomeranian Kaniş karışımı, bol miktarda fiziksel egzersize ihtiyaç duyan oldukça aktif bir köpektir. Çok küçük olduklarından, bu egzersiz hemen hemen her yerde olabilir. Bu küçük yavrular her şeylerini verecekler ve atletikler ama yakın zamanda herhangi bir kızak yarışı kazanamayacaklar. Kanişlerin nispeten yavaş olduğu biliniyor, ancak bu yavrular evin içinde topları, oyuncakları ve sahiplerini kovalamaktan fazlasıyla mutlu olacaklar.

Bu tüylü bebekler, günde en az bir kez düzenli yürüyüşler yaparak ve sahipleriyle birden fazla etkileşimli oyun seansı yaparak başarılı olurlar. Çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar, ancak fiziksel aktiviteye katılmak için bol bol günlük fırsatlara sahip olmalıdırlar. Yaklaşık 30 ila 45 dakika Her gün yüksek düzeyde aktif açık hava egzersizi yapmak fazlasıyla yeterlidir.

Bu yavruların ayrıca zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır. ve evde dikkatlerini çekecek çok çeşitli oyuncaklar, yapboz besleyiciler ve oyuncaklar bulunmalıdır.

Yaşam koşulları

Pomapoos ilgiyi sever ve sonunda yapışkan köpekler olabilir. Evlerini ve pencerelerini oldukça iyi korurlar ancak yalnız bırakılmaktan hoşlanmayabilirler. Çocukların ve diğer evcil hayvanların olduğu evlerde iyi durumdalar ama mümkünse genç yaşta sosyalleştirilmeleri gerekiyor. Daha küçük boyutlarıyla, bu cinsin çok küçük çocuklarla denetlenmesi gerekebilir. Isırma olasılıkları düşük olsa da, minyon boyutları nedeniyle incinmeleri mümkündür.Kanişler su köpekleridir ve yüzmeyi severler, bu nedenle bu melez tür, küvette su sıçratmanın veya çocuk havuzunda yüzmenin tadını çıkarabilir. Çok küçük oldukları için büyük su kütlelerine çıkarılmaları önerilmez. Bu karışık cins, daha düşük sıcaklıklarda da pek iyi olmayacaktır. Hiçbir iklimde dışarıda, denetimsiz bırakılmamalıdırlar. Bu dışarıda yalnız bırakılabilecek bir köpek değil. sahipleri evde yokken İçeride güvenli bir şekilde emniyete alınmaları gerekir. Aslında, bu mükemmel bir cins sandık çünkü küçük boyutları nedeniyle kolayca incinebilir, kaybolabilir veya başları belaya girebilir. Bir bahçe kapısı, çamaşır odası sepeti veya merdiven bile bu kadar küçük bir köpek için potansiyel bir tehlike olabilir.

Eğitim

 pomapo
Bu yavrular çok zekidir ve çabuk öğrenirler.

Pomapoo için eğitim, yaklaşık sekiz haftalıkken bile erken başlamalıdır. Pek çok zeki hayvanda olduğu gibi, onlar da çabuk sıkılabilir veya ilgisiz kalabilir ve bazen bağımsız bir çizgiye sahip olabilir. Onları gençken eğitmek, olumlu alışkanlıklar ve beklenen davranışlar öğretir ve bunun, sahiplerinin sürekli olarak öğretmeye çalıştığı bir şey olmaktan çok içgüdü haline gelmesine yardımcı olur.

Bu köpekler olumsuz pekiştirmeye iyi tepki vermezler. Bu onları korkutur ve öğretmeye çalıştığınız şeyi öğrenmelerini zorlaştırır. Bunun yerine, Bu cins doğru ortamda çok hızlı öğrenir. Davranış beklentilerini ne kadar erken öğrenirlerse o kadar iyidir.

sosyalleşme Bu yavruların gençken diğer köpeklerle, hayvanlarla ve yeni insanlarla birlikte olması tavsiye edilir, böylece arkadaşça bir tavır sergilerler ve başkalarına karşı uygun davranışı bilirler. Temel itaat eğitimi Pomapoo gibi küçük köpekler de dahil olmak üzere her cins ve büyüklükteki köpekler için tavsiye edilir.

Lazımlık eğitimi , özellikle, bu cins için aldatıcı olabilir. Çabuk öğrenirler ve kendilerini rahatlatmak için yaşam alanından uzaklaşma kavramını anlayacaklardır. Çöp eğitimi ve dışarı çıkmak için eğitilebilirler. Pozitif pekiştirme burada en iyi yaklaşımdır. Lazımlık eğitimi zaman ve sebat gerektirecektir. Yaklaşık sekiz ila on hafta arasında başlayın ve pes etmeyin. Kazalara karşı anlayışlı olun ve yavrunuzu destekleyin.

Sağlık

Pomapoos'un tahmini ömrü yaklaşık 12 ila 15 yıldır. birçokları gibi karışık ırklar , safkan ebeveynlerinden daha sağlıklı olma eğilimindedirler. Bununla birlikte, melez bir cins, ebeveyn ırklarını etkileyen belirli koşulları miras alabilir veya bunlara yatkın olabilir. Bunlar, Pomeranyalıları ve Toy Poodle'ları etkileyen patellar luksasyon adı verilen yaygın bir durum olan çıkık dizkapaklarını içerir.

Epilepsi Bu cins arasında yaygın olabilecek başka bir durumdur. Ne yazık ki, belirli ırkların buna diğerlerinden daha yatkın olmasının bilinen bir nedeni yoktur. Epilepsisi olan köpekler, şiddeti değişebilen nöbetlerden muzdarip olacaktır. Uygun ilaç ve bakımla dolu, mutlu hayatlar yaşayabilirler, ancak özel ihtiyaçları olan köpekler olarak kabul edilirler.

Bu karışık cins aynı zamanda görme sorunlarından da muzdarip olabilir. katarakt ve görme kaybı dahil. Sulu gözler, glokom, konjonktivit, alerjiler, kuru gözler ve göz enfeksiyonları meydana gelebilecek sorunlardır.

trakeal çöküş O soluk borusunu destekleyen kıkırdak ve zarların zayıflaması, köpeklerin nefes almasını zorlaştırır. Bu durum hem Pomeranyalıları hem de oyuncak Kanişleri etkiler. Her cins ve büyüklükteki köpeklerde ortaya çıkabilmesine rağmen, Genetik bir faktör olduğuna inanılıyor bu ırkları bu duruma duyarlı hale getirir. Trakea çökmesi genellikle köpekler orta yaşa gelene kadar oluşmaz.

Beslenme

Bu köpekler, küçük cinse özgü köpek maması formülü üzerinde iyi iş çıkaracaktır. . Her ikisine de özgü bir formül bile Pomeranyalılar veya Toy Poodles kabul edilebilir. Kuru mama büyüklüğünden başlayarak çeşitli nedenlerle küçük cins formüle edilmiş yiyecekler almak önemlidir. Bu küçük köpeklerin ağızlarında yeterli boşluk veya daha büyük ırklar için amaçlanan büyük mamaları çiğnemek için çene gücü yoktur. Daha büyük ırklara göre kilo başına daha fazla kaloriye ihtiyaçları vardır.

Taze, gerçek, adlandırılmış malzemeler kullanan yüksek kaliteli köpek mamasıyla beslenmelidirler. Adlandırılmış bir hayvansal protein, her zaman köpek mamalarında listelenen ilk bileşen olmalıdır. A'yı karşılayan yiyecekleri arayın amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO) beslenme yönergeleri köpek maması için. Dolgu maddeleri, katkı maddeleri veya kimyasal koruyucular içeren gıdalardan kaçının.

Bunun gibi küçük ırklar günde üç veya dört kez yüksek proteinli, orta yağlı, yüksek kalorili öğünler yemelidir. Çok fazla enerji harcarlar ve kan şekerlerini sağlıklı bir seviyede tutmaları ve bu enerjiyi yenilemeleri gerekir. Yavru köpeklerin aktif yetişkinlerden veya yaşlı köpeklerden farklı ihtiyaçları vardır, bu nedenle yaşa uygun bir formül seçtiğinizden emin olun.

bakım

Pomapoo'nun çok fazla bakıma ihtiyacı olacak ve çabuk matlaşabilir. Dolaşma ve paslanmayı önlemek için en az gün aşırı fırçalanmalıdır. Her ebeveyn ırkın sahip olduğu farklı tüyler nedeniyle, bu küçük adamlar çeşitli tüy dokularına sahip olabilir. Sıkıca kıvrılmış, dalgalı, kıvırcık veya bunların bir kombinasyonu olabilirler. Diğer melez ırklarda olduğu gibi, kürk dokusu ve rengi tahmin edilemez. bu yavrular yapar baraka , ama çok değil. yapacaklar baraka mevsimsel sıcaklık değişimlerinde daha fazladır. Tımar söz konusu olduğunda bu yavruların yüksek bakım gerektirmesini bekleyin.

Bu yavrular ara sıra yıkamadan faydalanacaktır. Sahiplerin ayrıca yavrularının dişlerini temizlemeleri ve tırnaklarını düzenli olarak kesmeleri gerekir. Bu yavruların düzenli kulak temizliğine de ihtiyacı olabilir. Birkaç ayda bir profesyonel bakımdan faydalanacaklar. Gençken tımarlanmaya tahammül etmeleri ve zevk almaları için onları eğitmek tavsiye edilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Pomapoo'lar tasarımcı yavrularıdır ve yüksek fiyat etiketi . Her yerde değişebilirler 500$ ile 2500$ arası. Yavru köpek ne kadar küçükse, çoğu durumda maliyet o kadar yüksek olur. Daha yüksek kaliteli kan hatları ve soyağacı daha pahalıya mal olacak.

Her zaman saygın bir yetiştirici arayın. Deneyim, önceki litreler, sağlık testleri ve ortaya çıkabilecek diğer sorular hakkında sorun. Yeni yavru köpeğiniz için referansları tartışın, ağızdan ağza tavsiyeler ve bakım önerileri arayın. Saygın yetiştiriciler, evcil hayvan dükkanlarına satış yapmayacak ve bir köpeği evlat edinmek için bir sözleşme gerektirecektir. Kendileriyle yüz yüze görüşmeyi isteyin, mümkünse tesislerini gezin ve bol bol soru sorun. şuraya bakabilirsin AKÇ kayıtlı yetiştiriciler listesi, veterinerinize sorun veya ağızdan ağza tavsiyeler almak için bölgenizdeki köpek kulüpleriyle bağlantı kurun.

Kurtarma ve Barınaklar

 pomapo

Pomeranian Kaniş karışımı bir tasarımcı türü olmasına rağmen, barınaklara ve kurtarma gruplarına giden yolu bulmaları ve ara sıra bulmaları alışılmadık bir durum değildir. Bu cinsi ve diğerlerini kurtaran Pomeranyalılar ve Kanişler, belediye barınakları, yerel kurtarma grupları ve ulusal gruplar için türe özgü bazı kurtarmalar vardır. Kurtarma gruplarını bulmak için veterinerinize sorabilir ve sosyal medya gibi kaynaklara bakabilirsiniz. Bu grupların çoğunun uzun bir başvuru süreci olduğunu unutmayın. ve sınırlı kaynaklar, bu nedenle bu yavrulardan birini bulmak için beklemek gerekebilir.

Tıpkı bir yetiştirici gibi kurtarma gruplarını kontrol ettiğinizden emin olun. Kim oldukları, ne yaptıkları ve genel misyonları konusunda açık olan grupları arayın. Bir sığınağın sahip olabileceği herhangi bir basının yanı sıra sorular sorun ve incelemelere bakın. Birçoğunun inceleyebileceğiniz sosyal medya sayfaları olacak ve soruları yanıtlamaktan ve benimseme sürecini açıklamaktan mutluluk duyacaksınız. Hatta bazı barınaklar, yeni sahibi onları yıllar sonra bile tutamazsa, bir köpeğin kendilerine iade edilmesini bile isteyecektir.

Fiyatlar mevcudiyet, yer ve yavru yaşına göre değişecektir. Daha yaşlı köpekler ve yetişkinler daha ucuza mal olacak ve barınaklarda yavru köpeklerden daha fazla var. Daha yaşlı bir köpek, köpek yavrusu istemeyen ancak kalbinde ve evinde bir köpek arkadaşı için yer olan insanlar için harika bir seçim olabilir. Yaşlı köpeklerin de sevgi dolu yuvalara ihtiyacı vardır. ve çok fazla kişi hastalık veya özel ihtiyaçlar nedeniyle sığınma evlerine gidiyor. Onları eve götürmek güzel bir şey ve yaşlanan bir köpeğe yeni bir yaşam süresi vermeye yardımcı olabilir.

golden retriever alt türleri

Aile Evcil Hayvanları Olarak

Pomapoos harika aile hayvanları yapar. Olabildiğince sevimliler ve göz teması kurdukları herkesin kalbini eritiyorlar. Sevimli dış görünüşlerinin yanı sıra sevgiden yapılmış kalpleri var. Bu akıllı, minik köpeklerin çok fazla ilgiye ve düzenli egzersize ihtiyacı var. Her ikisinin de tımarlanmaya çok ihtiyacı var ve yol göstermeyi seviyorlar.

Küçük evler için harikadırlar ve uygun şekilde sosyalleştiklerinde diğer köpekler ve insanlarla harika bir şekilde anlaşırlar. Bu köpek çok yüksek enerjili değildir ve birçok oyun oynamanın yanı sıra numaralar yapmak ve düzenli komutları takip etmek için eğitilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamen büyüdüğünde Pomeranian Poodle karışımı ne kadar büyük olur?

Bu yavrular yaklaşık 5 ila 15 pound'a ulaşacak. Elinize sığmasını bekleyin ve tüm yaşamları boyunca ekstra küçük ve küçük boyutlu ürünlere ihtiyaç duyun. Cep boyutunda yavrulardır, harika kucak köpekleri olurlar ve bazen kedi kadar bile büyük olmazlar.

Bu köpek daha çok Kaniş mi yoksa Pomeranian mı?

Bu köpeğin hangi ebeveyn cinsine benzeyeceğini söylemenin bir yolu yok. Karışık ırklar, boyut, görünüm ve kişilik bakımından tahmin edilemez ve her iki cinsin de parçalarını miras alabilir. Ebeveynlerinden biraz daha büyük olma eğilimindedirler ve melez ırklar genel olarak daha sağlıklı olabilir.

Kaniş Pomeranian karışımı dökülür mü?

Pomapoo tüy döküyor ama çok az. Kanişler düşük tüylüdür ve hipoalerjeniktir, bu nedenle bu karışık cins muhtemelen fazla tüy dökmeyecektir.

Pomapoos hipoalerjenik midir?

Kaniş genetiği nedeniyle, bu cins hipoalerjenik olarak kabul edilir. Pomapoo daha az ve köpek alerjisinden muzdarip birçok insan için iyi bir seçimdir. Herkesin hassasiyetinin farklı olduğunu unutmayın, bu nedenle bu köpekler hipoalerjenik olarak kabul edilseler de bazı alerji semptomlarını tetikleyebilirler.

Son düşünceler

Pomapoo, sahneye ilk çıktığından beri popülaritesi artan tasarımcı bir köpek ırkıdır. Bu yavrular çok sevimli ve belki de şimdiye kadar gördüğümüz en şirin köpek ırklarından biri. Çok sevecen kişilikleri var, oynamayı seviyorlar ve her gün saatlerce kucaklaşarak vakit geçirmekten mutlular. Bu küçük yavrular zeki, oyuncu ve zekidir. Harika aile hayvanları yaparlar. Küçük bir sevimli sevgi ve enerji demeti arıyorsanız, Pomapoo aileniz için mükemmel bir yeni köpek olabilir.

Yorumlar