Chesapeake Bay Retriever Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Resimler

Chesapeake Bay Retriever Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Resimler

Sevgiyle 'Chessie' lakaplı Chesapeake Bay Retriever, Maryland'den geliyor - daha spesifik olarak, adlarını aldıkları Chesapeake Körfezi bölgesinden. Başlangıçta su kuşlarını avlamak ve almak için kullanıldılar ve bu işte mükemmel olmaları için yetiştirildiler. Satrançlar cesur köpeklerdir bol dayanıklılık ve büyük bir yüzme yeteneği ile. Bu özellikleri Retriever ailesinin diğer köpekleriyle paylaşırlar. Bununla birlikte, diğer Retrieverlar kadar mutlu değiller ve genellikle oldukça istekli ve bağımsız olacaklar.

Buna rağmen Chessie, yüksek zekaya ve ailesine karşı güçlü bir sevgiye sahip harika bir köpektir. Retrieverlerin en güçlüsü olarak, koruyucu, yiğit köpekler olabilirler . Bu onları, onlara bakmanın zorluğunu üstlenmeye istekli birçok aile için uygun bir ek yapar. Etrafta bulundukları birkaç yüzyıl boyunca onları çok sevdiren bir geçmişleri var.Hayatına bir Chessie'yi kabul etmeyi planlıyor musun, ama daha fazlasını bilmen gerek sonraki adımı atmadan önce? Bu kılavuzda, ırkın geçmişi, mizaç ve görünümü hakkında ve ayrıca onlara bakmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Dalmaya hazır mısınız? Gelin, bu harika su köpeği hakkında bilmeniz gereken tüm gerçeklere birlikte dalalım!

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir Kütüğün Üzerinde Duran Kahverengi Köpek

Chesapeake Körfezi, adını doğduğu kasaba olan Chesapeake Körfezi, Maryland'den alır.Sadece isimlerine bakarak, cinsin nereden geldiğini tahmin etmek kolaydır. Bu köpek Maryland'deki Chesapeake Körfezi kıyılarından geliyor ve onları Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen birkaç ırktan biri . Bu kesin olsa da, gelişimleri ile ilgili teoriler çelişkilidir. Chesapeake'in kökenleri hakkında birçok farklı hikaye var.Bir popüler hikaye, başlangıçlarını, Maryland kıyılarının hemen dışında bir İngiliz gemisinin bulunduğu 1807'ye kadar izler. Enkaz halindeki gemide iki köpek yavrusu vardı - erkek Denizci ve dişi Kanton. Canton, mürettebatı kurtaran geminin adını aldı. Sailor ve Canton'un Newfoundland'lı köpekler olduğu söylendi.

Olup olmadıkları Newfoundland köpekleri ya da soyu tükenmiş St. John's Su Köpekleri belirsizdir, ancak her iki cins de suya düşkünlüğü ve soğuğa karşı büyük toleransı paylaşmaktadır - ki bu onların sevgili Chessie'miz ile kesinlikle ortak noktalarıdır! Ne olursa olsun, Sailor ve Canton, avlanma ve ördek avına yardım etme yetenekleriyle büyük su köpekleri olarak ün kazanmaya devam ettiler.Efendilerine hizmet eden görevlerindeki hünerleriyle, özellikle de buz gibi soğuk sular ve hava , Sailor ve Canton için oluşturulmuş bir üreme programı. Birbirleriyle yetiştirilip yetiştirilmedikleri bilinmemektedir. Ancak geçtiler en önemlisi İrlandalı Su Spaniel ile ve Coonhound gibi tazılar.

Yavrulardan en iyi yavrular seçilerek üreme devam etti, ardından yavrular sürekli olarak istenen özellikleri gösterene kadar onları bir araya getirdi. Bahsedilen özellikler sadece avdaki yeteneklerin ötesine geçti. Chessies'in öncülleri şu şekilde yetiştirildi: efendilerinin oyununu koruyacak mükemmel göz korkutucular daha fazlası için avlanmaya çıktıklarında. Bu yıldırma taktiği, saldırganlıktan daha değerliydi ve yavrular kısa sürede büyük koruyucu içgüdüler geliştirdiler.

1877'ye gelindiğinde, uzun yıllar boyunca yetiştirilen köpek yavruları, sonunda oldukça benzer görünecek şekilde yetiştirilmişti. Bir Chesapeake Bay Retriever yakınsayan suşlarla cins onaylandı . O günlerde Chessie'de yetiştirilen tüm özellikler, sorumlu bir şekilde yetiştirilmiş bir köpek yavrusu ile bugün hala görülebilir.Bu inanılmaz köpeğin bir günde yaklaşık 200 ördeği aldığı bile söyleniyor! 1878 yılında, Chesapeake Körfezi Retriever Amerika'da tescil edilen ilk 9 ırktan biriydi ve 1884'te American Kennel Club'ın kurulmasıyla resmen tanındı. Tanınmalarından bu yana geçen bir yüzyıldan fazla bir süre içinde, Chessie'nin fiziksel ve zihinsel özelliklerini korumak için üreme çabaları devam etti ve bu da bizi köpeğe getiriyor. bugün biliyoruz ve seviyoruz.

1964 yılı boyunca, Maryland eyaleti ilan edildi Chessie resmi köpeğidir. Bu ayrım, cinsin kuruluşundan beri onlarla olmuştur. Uzun yıllar boyunca yerleşik bir cins oldukları için ünlü sahipleri oldu. Başkan Theodore Roosevelt'in Chesapeake'i vardı adlı denizci çocuk kimi çok sevdi. Daha yakın zamanlarda, aktör Tom Felton Timber adında bir Chessie'si vardı . 2020 yılında AKC, cinsi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler 50. cins olarak buldu. Bugün, Chessie sadece ABD'de değil, tüm dünyada sevilmeye ve değer verilmeye devam ediyor.

Mizaç

Dilini Çıkarmış Gülümseyen Mutlu Kahverengi Köpek

Bu cins mükemmel bir avcıdır ve zeki, çalışkan ve çok zekidir.

Satranç bir yetenekli av köpeği ; gittikleri her yere mesleğin gerektirdiği özellikleri taşırlar. Zeki, çalışkan ve kararlı köpeklerdir. Satranç çalışmayı sever , ve bunun gibi bol yapıya ihtiyaç duyacak Onların yaşamında. İşlerini oyun olarak algılarlar, bu nedenle eğitim onlar için oyun zamanı kadar gereklidir.Bu, inatçı kişilikleriyle birleştiğinde, onları yalnızca mücadeleye hazır, deneyimli köpek sahiplerine uygun bir köpek yapar. Sağlam bir ele, dikkatli bir göze ve bol sabır çünkü inatçı olduklarında - ki kesinlikle olabilirler! Chessie'niz her zaman herkesin bu gerçeği bilmesine izin vermekten korkmayan bağımsız bir düşünür olacaktır.

Chesapeake Bay Retriever'inizi dizginleyebiliyorsanız, onları harika bir aile arkadaşı olarak bulacaksın . Ailelerine bağlılıkları dikkat çekicidir. Sevdikleriyle birlikte dinlenmeyi seven gerçek, sadık köpeklerdir. CBR'ler özellikle çok fazla dikkat gerektirmez; sadece sevdiklerinin huzurunda olmaktan mutludurlar.

Onlar ailelerinde çocuklarla harika ve birlikte yetiştirildikleri evcil hayvanlarla iyi geçinirler. Evet, sert bir dış görünüşleri olabilir ama Chessie gerçekten yumuşak kalpli ve hatta biraz hassastır. Her zaman adaleti göz önünde bulundurarak onlara nazik davranılması gerekir.

AKC ırk standardı, en önemli özelliklerinden bazılarını “cesaret, çalışmaya isteklilik ve uyanıklık” olarak tanımlar. Onlar yapabilir çok koruyucu , bu da onları harika bir bekçi köpeği yapar. Genellikle yabancılara karşı saldırgan olmadıklarından, köpek işlerini korumak için pek uygun değildirler.CBR'ler olabilir yabancı köpeklere karşı endişe , bu yüzden onları iyi davranmaları için eğitmek gereklidir. İş sevgilerinden dolayı satrançların harika hizmet köpekleri olduğunu göreceksiniz. Doğal zekaları ve güçlü bedenleri de onları rekabetçi itaat ve çeviklik denemeleri için çok uygun kılıyor.

Boyut ve Görünüm

Kahverengi Köpek Kameraya Poz Verdi

Chessie, daha güçlü av köpeği ırklarıdır ve çok kaslı yapıları vardır.

AKC, Chessie'yi 'orta boy ve orta uzunlukta' olarak tanımlar. Irk standardı, erkek Chesapeakes'in 23 ila 26 inç boyunda omuzda, dişi köpekler ise 21 ila 24 inç boyunda olmalıdır. Erkekler 65 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlıkta ve dişiler ağırlığında 55 ila 70 lira . Satrançlar güçlü köpeklerdir - Retriever ırklarının en dayanıklısıdır. onlar genellikle çikolata laboratuvarı ile karıştırıldı Yine de, benzer renklendirmeleri nedeniyle.Satrançların kafaları geniş ve yuvarlaktır; ağızlıkları kafatasları kadar uzundur ve asla keskin olmasa da sivriltilmelidir. Geniş gözleri çok net, orta-büyük boy ve sarımsı veya kehribar rengi . Bunlar duygulu ve bilgedir – karakteristik “akıllı ifade”nin anahtarıdır: cins standardının en önemli parçalarından biridir. Kulakları başın üzerinde yüksekte, gevşek bir şekilde asılı duruyor. Bir CBR'nin dudakları genellikle incedir ve sarkık değildir. Tüm bu özellikler, cins hakkında bildiğimiz ve sevdiğimiz muhteşem, zarif yüzü oluşturmak için bir araya gelir.

satranç var güçlü, iyi tanımlanmış, kaslı vücutlar . Boyunları sağlam, orta uzunlukta ve omuzlarına doğru daralıyor. Üst çizgileri, omuzlarının biraz daha kısa olmasa da arka ayakları kadar uzun olduğunu gösteriyor. Yuvarlak göğüs kafesi ile derin ve geniş güçlü göğüsleri vardır. Kenarlar sıkıştırılmış. Bir Chessie'nin kuyruğu, tabanda orta kalınlıktadır ve daha sonra uca kadar incelir. Düzdür ve arkada kıvrılmaz.

Ön bacaklar ve arka bacaklar son derece güçlü ve hareket kısıtlamalarından muaftır. Bu, yüzme için gereken sürüş gücünü sağladıkları için özellikle arka bacaklar için geçerlidir. Ayaklar iyi bir boyutta ve iyi perdelidir. CBR'nin yürüyüşü 'pürüzsüz, özgür ve zahmetsiz, büyük güç ve güç izlenimi veren' olarak tanımlanıyor.

Ceket ve Renkler

Paslı Renkli Köpek Kameraya Bakıyor

Chesapeake Bay Retriever, zorlu koşullarda onları sıcak tutmak için kalın bir kürke sahiptir.Satrançların genellikle kısa bir dış kaplaması olacaktır. Onların astarı yoğun ve yünlü, sıcak kalmalarını sağlar zorlu hava koşullarında. Her iki katman da yağlıdır, bu da köpeğinizin kuru ve sıcak kalması için çok önemlidir. onlar yüzerken . Yağlar, köpeğinizin cildine çok fazla suyun ulaşmasını engeller ve ayrıca çabuk kurumasına yardımcı olur; bildiğimiz gibi, yağ suyu iter!

Chesapeake'in bir ceketi var. dalga eğilimi , ancak yalnızca omuzlarda, boyunda, sırtta ve belde. Kıvırcık paltolar AKC tarafından diskalifiye edilir, ancak bazı Satrançlarda kesinlikle vardır! Bu ceket uzunluğu için de geçerli. Ceket dokusu ve uzunluğu her Chessie'ye özeldir ; kürklü Chesapeake'i, öngörülen 1,5 inçten biraz daha uzun bulabilirsiniz. Ne yazık ki, bu yavrular tüy dökerek alerjisi olanlar için uygun değildir.

Palto rengine gelince, normalde üç temel renk görürüz: kahverengi, saz ve ölü çimen. saz bir kırmızımsı kahverengi gibi köpeklerde sıklıkla görebileceğiniz İrlandalı Setterler . Deadgrass sarı-kahverengi bir renktir ve sadece ölü çimen gibi görünür! Bunlar birçok farklı tonda değişir. Taupe veya gri renkler bazen görülür ancak tercih edilmez. Kendinden renkli köpekler (renklenmenin vücudun her yerinde aynı olduğu yerlerde), AKC'nin tercihidir. Bununla birlikte, göğüste, göbekte, ayak parmaklarında veya ayakların arkasında bulunan beyaz bir nokta da sorun değil.

Egzersiz yapmak

Ağzında oyuncakla koşan kırmızımsı kahverengi köpek

Bu cins her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacaktır.

satranç inanılmaz aktif köpekler . En azından ihtiyaçları var 60 dakika egzersiz her gün, daha fazlasını istemeleri şaşırtıcı olmasa da! Gerçekten, Chesapeakes'in her gün düzenli bir saatlik yürüyüşünüzden daha fazlasına ihtiyacı var. Çok zeki oldukları için egzersiz rutinlerinde çeşitliliğe ihtiyaç duyarlar.

Yetersiz zihinsel uyarım, izin verilmeyen şeyleri çiğnemek gibi kötü davranışlara yol açabileceğinden, hem bedeni hem de zihni meşgul tutmak önemlidir! Getirme ve halat çekme gibi oynamaları için oyunlar hazırlayın. Onları can sıkıntısından uzak tutmak, tatmin olmalarını ve iyi niyetli olmalarını sağlamanın en emin yoludur.

Chessie onların sudaki en iyi egzersiz , özellikle soğuksa! Sıçrayabilecekleri, yüzebilecekleri ve kalplerinin içeriğine göre oynayabilecekleri suya erişim ile en mutlu olacaklardır. Bu nedenle, Chesapeake'inizin egzersiz yapabileceği bir havuz, gölet veya başka bir su kütlesinin olması önemlidir. Yürüyüş, Chessie'nizin egzersiz yapması için mükemmel bir yoldur. Ormanlarda ve engebeli arazide yol alırken yanınızda tırıs atmaktan keyif alacakları kesin.

Yaşam Gereksinimleri

Çimenlerde Oturan Kırmızımsı Kahverengi Köpek

Satrançlar keşfetmeyi sever, ancak bol miktarda açık hava etkinliğine sahip oldukları için daha küçük yaşam ortamlarında iyi sonuç verebilir.

Daha kırsal bir bölgede yaşamak, çok fazla potansiyel anlamına gelir. keşif ve egzersiz , Chesapeake Bay Retriever'ınız için harika bir haber! Bununla birlikte, daha kentsel ortamlarda, daha iyi olmaları koşuluyla, yine de başarılı olabilirler. yeterli egzersiz verildi . Çok gürültülü köpekler olmadıkları için, Satrançlar yine de apartman dairelerinde kalabilir, ancak onları günde birkaç kez yürüyüşe çıkarmanız gerekecek. Chesapeakes her zaman koşabilecekleri bir bahçeyle en mutlu olacak - ne kadar büyükse o kadar iyi.

Satrançlar soğuk iklimleri sıcak iklimlere tercih eder , çift kat sayesinde. Kış mevsiminde oynarken neredeyse hiç problem yaşamazlar, ancak sıcaklıklar sertleştikçe yine de sıcak tutulmaları gerekir. Emin olun onlara bol su ve gölge verin yaz aylarında aşırı ısınmaya eğilimli oldukları için. Ayrıca, yıkıcı davranışları önlemek için tüm yıl boyunca çiğnemek ve oynamak için bol miktarda oyuncakları olmalıdır.

Eğitim

Sabırla Oturan Küçük Kahverengi Köpek Yavrusu

Güçlü bağımsız zihniyetleri, bu cinsi eğitmeyi biraz daha zorlaştırıyor.

Chessie zeki bir köpektir, ancak onları eğitmek her zaman kolay olmaz. Daha önce bahsedildiği gibi, güçlü, bağımsız bir zihniyetleri var . Eğitimlerinde katı ve tutarlı olmanız, bir kez bile olsa yaramazlık yapmalarına asla izin vermemeniz çok önemlidir. Oldukça inatçı olabilirler, bu da mümkün olduğu kadar erken eğitilmezlerse bir avuç dolusu olduğunu kanıtlayabilir.

Şu da önemli ki evdeki herkes antrenmana katılır Chessie'niz, böylece gagalama sırasına alışsınlar. Alfa olmadıklarını anlamalarına yardımcı olmak, iyi davranışlarının anahtarıdır. Yine de, eğitimlerinde asla kaba olmamalısınız. Satrançlar, algılanan adaletsizliğe hızla içerleyen çok hassas köpeklerdir. Doğru davranışı çok daha kolay aşıladığından, eğitimlerinde olumlu pekiştirme, gidilecek en iyi yoldur.

Chessie'nizle iyi bir ilişki kurduktan sonra, onların yüksek zekasının size karşı değil, sizin için çalıştığını göreceksiniz. Bulacakları daha karmaşık numaralara geçebilirsiniz. inanılmaz derecede tatmin edici çünkü bol miktarda zihinsel uyarım sağlar. En iyi sonuçları görmek için rutininize ayak uydurun ve eğitimlerinde tutarlı olun. Herhangi bir yarışmaya girmeyi planlıyorsanız, onları rekabetçi itaat ve çeviklik denemelerine hazırlamak için bile çalışabilirsiniz. İyi çabaları için ödüllendirildikleri sürece bunu kolayca kabul ederler.

Sosyalleşme bu cins için inanılmaz derecede önemlidir, çünkü onlar insanlar ve hayvanlar etrafında çok çekingen olabilir pek iyi bilmiyorlar. Sosyalleşme eğitimleri evinize girer girmez yapılmalıdır. Güvenli ve istikrarlı bir hızda yeni insanlara, hayvanlara ve ortamlara alışmalarına izin verin. Bu onlara yardımcı olacaktır güven inşa etmek ve alışılmadık durumlara karşı gereksiz saldırganlığı önler. Etraflarındaki diğer köpeklere nasıl uygun davranacaklarını öğrenebilmeleri için onları köpek yavrusu anaokulu sınıflarına kaydettirmek harika bir fikirdir.

Sağlık

Kırmızımsı Kahverengi Köpek Kameraya Bakıyor

Herhangi bir potansiyel sağlık riski için bir köpek satın alırken her zaman yetiştiricinizde kapsamlı bir arka plan kontrolü yapın.

Safkan yavru köpeğinizi iyi referanslara sahip bir yetiştiriciden satın almak, onların olabildiğince sağlıklı olmalarını sağlamaya yardımcı olur. İyi yetiştiriciler, köpeğinizin potansiyel kalıtsal hastalıktan arınmış . Satrançların yaklaşık 10 ila 13 yıllık bir ömrü vardır. . Onları bu yıllar boyunca sağlıklı tutmak, mutluluklarının ve esenliklerinin anahtarıdır ve hatta sizinle geçirdikleri süreyi uzatabilir.

Yine de, herhangi bir şeyi anlamak önemlidir. potansiyel sağlık riskleri köpeğinizin sahip olabileceği Bu hastalıkları bilmek, bir veteriner ile hızlı tedavileri için çok önemlidir. Chessie'niz aşağıda ana hatlarıyla belirttiğimiz hastalıkları yaşamayabilir, ancak cins onlara yatkın olduğu için bunları önceden bilmek her zaman iyidir.

kalça displazisi

Birçok Satranç için yaygındır. kalça displazisi geliştirmek . Bu, uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam oturmaması durumunda ortaya çıkan bir durumdur. Bu, düzensiz duruş, olağandışı bir yürüyüş veya bir veya her iki arka kısımda topallama ile sonuçlanır. CBR'niz kalçalarında ve bacaklarında çok fazla ağırlık taşıdığı için bu çok acı verici bir durum olabilir. Bu durum genellikle kalıtsal olduğundan, yetiştiricinize bu durumu ve Chessie'nizin bunu alma şansı olup olmadığını sormanız iyi bir fikirdir. Sorumlu yetiştiriciler, yavrularını her zaman kalça displazisi açısından taramaya tabi tutarlar.

Mide Torsiyonu

CBR'nizin derin bir göğsü olduğundan, mide burulması veya şişkinlik geliştirmeleri mümkündür. Bu durum ciddi ve potansiyel olarak ölümcüldür. Mide şiştiğinde – hava veya gazla dolduğunda – ve sonra büküldüğünde ortaya çıkar. Köpeğin tansiyonu, midesinin içeriğini dışarı atamadığı için düşer ve genellikle şoka girer. Bu durum acil veteriner müdahalesi gerektirir. Şişkinlik belirtileri şişmiş karın, kusmadan öğürme, artan kalp hızı, huzursuzluk ve aşırı salya akmasıdır.

Neyse ki, mide torsiyonu kolayca önlenir. Bir köpek çok hızlı veya çok fazla yerse, çok hızlı ve fazla içerse veya yemekten hemen sonra egzersiz yaparsa şişkinlik tetiklenir. Köpeğinize doğru miktarda yiyecek ve su vermek bu durumun önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, güvenlikleri için, köpeğinizin yalnızca son öğününün üzerinden bir saat kadar geçtikten sonra zorlu faaliyetlerde bulunmasına izin verin.

Progresif Retina Atrofisi

Satrançlar Progresif Retina Atrofisi geliştirebilir sonraki yıllarda . Bazen bu, yaşamın erken dönemlerinde, daha sonra retina displazisi olarak adlandırılan köpeklik döneminden itibaren ortaya çıkar. Bu, retina hücrelerinin düzgün gelişmediği zamandır. Her iki durum da kısmi veya tam körlüğe yol açar. Ağrılı değildir, ancak köpeğinizin yaşam kalitesini etkileyecektir. Bu durumda, seçeneklerinizin neler olduğunu görmek ve ayrıca görme kaybı olması durumunda ne yapacağınızı anlamak için durumu veterinerinizle birlikte yönetmelisiniz.

Beslenme

Kırmızımsı Kahverengi Köpek Yemi

Satrançların uygun şekilde gelişmesi için yüksek kaliteli, proteinli bir diyete ihtiyacı olacaktır.

Chesapeake Bay Retriever'ınızın ihtiyaçları tutarlı dengeli beslenme sağlıklarının temellerini atmak. Öncelikle etten gelen proteinle, yaşamlarının her aşamasında onlara hizmet edecek yüksek kaliteli bir diyete ihtiyaçları var.

Bunu onlara sağlamanın en kolay yolu aynı zamanda en iyi yoldur. yüksek kaliteli kuru mama . Onlara her yaşam evresinin ihtiyaçlarına göre yiyecek vermeniz önemlidir. Köpek yavrusu, iyi ve sağlıklı bir vücuda dönüşebilmeleri için doğru gelişim için beslenmeyi gerektirir. Yetişkin ve yaşlı yaşam evreleri, bu bedeni korumayı ve genel canlılıklarını yüksek tutmayı gerektirir.

Chessie'niz için yiyecek bulmak zor olmayacak. Bununla birlikte, porsiyon boyutlarına karar verirken aktivite seviyelerini de göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Satrançlar çok aktif köpeklerdir ve bu nedenle kendi cins boyutlarındaki birçok köpekten daha fazlasını yerler. Yavruların düzgün büyümeleri için kalorisi yoğun yiyeceklere ihtiyacı vardır; porsiyon boyutları büyüdükçe değişecektir. Yetişkin CBR'lerin porsiyon bazında daha fazla gıdaya ihtiyacı olacak , ancak yiyeceklerinin besleyici olarak yoğun olması gerekmez. Yaşlılar en az yiyecek, ancak kaslarını güçlü tutmak için hala çok fazla proteine ​​ihtiyaçları var!

Chessie'nizi ne kadar besleyeceğinizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Bunlar yaş, boyut ve aktivite seviyesi . Veterinerinizden porsiyon boyutlarını belirlemede yardım istemek, köpeğinizin doğru miktarı almasını sağlamanın en iyi yoludur. Çok fazla yemek, önlenebilir birçok hastalığa kapı açan obeziteye yol açabilir.

CBR'nizin yiyecekleriyle ilgili seçicilik geliştirmesi durumunda, kendinizi bununla nasıl başa çıkacağınız konusunda bir kayıp içinde buluyor olabilirsiniz. İyi bir yol olmaktır besleme süreleri konusunda kesin . Chesapeakes yaşamlarında bol miktarda yapıya ihtiyaç duyar; onlara bu yapıyı yemek zamanında da vermelisiniz. Yiyeceklerini 30 dakika dışarıda bırakın. Dokunulmazsa, bir sonraki yemek vakti gelene kadar uzaklaştırın. Köpeğinizin kuru mama tanesine ıslak mamayı karıştırmayı da deneyebilirsiniz, çünkü bu mamayı daha lezzetli hale getirir.

tımar

Kahverengi Köpek Sudan Sallayarak

Bu cinsi tımar etmek oldukça az bakım gerektirir ve yılda sadece birkaç banyo ve haftalık fırçalama gerektirir.

Retriever ırklarının yaptığı gibi, yoğun bir şekilde dökülmelerine rağmen, Chesapeake Bay Retriever'ınızı tımarlamak zor bir iş değil . Fazla kürkü çıkarmak, yağları tüylere dağıtmak ve tüylerinin dalgasını korumak için kauçuk köri fırçasıyla haftalık olarak fırçalamaya ihtiyaçları olacaktır. Bu son nedenle, kaplamanın dokusuna zarar verebileceğinden tel slicker fırça kullanmamalısınız.

Banyo yapmak söz konusu olduğunda, Satrançların sadece bir yılda birkaç banyo . Tüylerini daha verimli bir şekilde şişirmelerine yardımcı olmak için mevsimler değiştikçe yapmak iyi bir fikirdir – fazla kürkü çıkarmak için. Her ne pahasına olursa olsun aşırı banyo yapmaktan kaçınılmalıdır, çünkü bu, tüylerine yumuşaklık veren doğal yağları yok edebilir. süper su ve hava koşullarına dayanıklılık özelliği onlara. Doğal olarak kısa kaldığı için CBR'nizin ceketini kırpmanıza gerek kalmayacak. Bu az bakım gerektiren tımar, Chesapeakes'i bu kadar çekici köpekler yapan birçok nedenden biridir.

her zaman emin ol köpeğinizin kulaklarını temiz tutun . Chesapeakes, kulakları kendilerini temiz tutmak için iyi bir iş çıkarmış gibi göründüğü için her zaman buna ihtiyaç duymazlar. Yine de, düzenli bir tımar rutinine sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Sadece bir pamuklu ped ve veterineriniz tarafından size önerilen temizleme solüsyonunu kullanın. Kir ve kalıntıları gidermek için kulağın görebileceğiniz kısımlarını hafifçe silin.

Ayrıca özen göstermelisiniz Chessie'nin dişlerini fırçala inci beyazlarını parlak tutmak için haftada birkaç kez. Bu, sadece köpekler için yapılmış bir diş fırçası ve diş macunu ile yapılır. Yaralanmaları önlemek için tırnaklarını da düzenli olarak kesin.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çiçek Tarlasında Oturan Küçük Kahverengi Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 ila 1500 dolar ödemeyi bekleyin.

Saygın bir yetiştiriciden bir Chessie evlat edinmek harika bir fikir. Ancak, yine de gerekir araştırmanı yap Satın aldığınız yetiştiricinin üremesini sorumlu bir şekilde yaptığından emin olmak için. Sorumlu üreme, cinsin korunması için önemlidir.

Karın dikkate alınan tek şey olduğu yavru değirmenleri kuran birçok vicdansız yetiştirici var. Bu operasyonlar var hayvanlara biraz saygı yetiştirdiklerini ve mümkün olduğu kadar çok yavru yetiştirmek için köpekleri istismar edeceklerini söylüyorlar. Temiz havaya ve temiz yiyecek ve suya erişimi olmayan yaşam koşulları güvensiz ve kirlidir. Ne pahasına olursa olsun bu yetiştiricilerden uzak durun. Birçoğu, CBR'nin gözleri ve ceketi için olağandışı renklerin reklamını yapacak.

Öte yandan, köpeklerine büyük özen gösteren birçok büyük yetiştirici var. Yetiştiricilerin cins konusunda hevesli olmaları ve size yavruların nerede yaşadığını göstermek için can atıyor . Yavru köpeğinizin eğlenmesi için birçok aktivite ile alan temiz ve rahat olacaktır.

İyi yetiştiriciler, onları eve getirmeden önce yavru köpeğinizi tanımanız için sizi teşvik edecektir. Bu, uyumlu bir ev yaşamına daha iyi bir geçiş sağlar. Ayrıca, ırkla ilgili tüm sorularınızın yanı sıra bilmeniz gereken her şeyi yanıtlamaktan da mutlu olacaklardır. Onlar da size sertifikalar sağlamak veteriner detaylandırma testleri, aşılar ve yapılan haşerelerden.

Harika, sorumlu bir yetiştirici bulmak zor bir görev değil . Veterineriniz, onlara sorarsanız, olası satışlar konusunda size yardımcı olabilir. Köpek gösterileri de bilgi edinmenin harika bir yoludur. Gerçekleri doğrudan meraklılardan almak, özellikle herhangi birinin sevdikleri bir Chesapeake varsa, aramanızı kolaylaştıracaktır!

Çok var çevrimiçi olan forumlar bu da sizi doğru yöne işaret edebilir. Aksi takdirde, AKC, yetiştirici tavsiyeleri için harika bir çevrimiçi kaynağa sahiptir. Bekliyoruz yaklaşık 1.000 ila 1.500 dolar ödeyin Gösteri kalitesinde köpeklerin daha pahalı olduğu bir Chesapeake Bay Retriever yavrusu için.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Mavi Gözlü Küçük Kahverengi Köpek

Yerel barınakta evlat edinilecek bir Chessie bulmak her zaman mümkündür.

Yetiştiriciler, evlat edinilecek bir köpek yavrusu ararken başvurmak için her zaman iyi bir seçenektir. Ancak, okuyucularımızın her zaman denemelerini öneririz. kurtarma veya barınaktan evlat edinmek . Yerel barınakta evlat edinilecek bir Chessie bulmak kesinlikle mümkün. Evlat edinilecek köpeklerin çoğu daha yaşlı köpekler veya özel ihtiyaçları olan köpeklerdir, bu yüzden ekstra bakımı bırakacaklar.

Alışverişe karşı evlat edinmek, bir köpeğe hayatta yeni bir şans verecektir. Var Her yıl 3,3 milyon köpek barınaklara yerleştiriliyor , birçoğu ötenazi ile. Chessie'nizin bu köpekler arasında olması son derece olasıdır, bu yüzden her şeye iyi baktığınızdan emin olun!

Kurtarmak için bir Chessie seçerken, yeni köpeğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi barınaktaki personele sormak için zaman ayırın. Köpeğinizin durumunu iyi anlamak tam arka plan – onların mizacından sağlık sorunlarına kadar her şey – onlara vermeniz gereken bakımın daha net bir resmini vermenize yardımcı olacaktır. Varsayımlardan herhangi birini yapmak zorunda kalmazsanız, özel ihtiyaçlarını anlamak çok daha kolay hale gelir.

Bir köpeği kurtarmak kahramanca bir iş olsa da, her zaman sabırlı olmayı unutma yeni köpek arkadaşınızla. Ailenizin en yeni üyesi olarak, yeni çevrelerinden ve tanımak zorunda oldukları yeni insanlar ve hayvanlardan potansiyel olarak korkuyorlar. Bu bir olabilir onlar için stresli zaman , bu yüzden yeni evlerine alışırlarken onlara iyi davrandığınızdan emin olun. Bu köpeklerin çoğu zor hayatlar yaşadı ve ısınmak için alabilecekleri tüm yardıma ihtiyaçları olacak. Doğru sevgi ve özenle, Chessie'nizin kısa sürede yeni hayatında kendinden emin ve mutlu olduğunu göreceksiniz.

Kurtarmak için bir Chessie bulmakta zorlanıyorsanız, size harika bir kaynak sunuyoruz. Chesapeake Bay Retriever - Yardım ve Kurtarma . Bu, sizin ve tüylü arkadaşınızın mümkün olan en kısa sürede bir araya gelebilmeniz için sizi doğru yöne yönlendireceğinden emin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Chesapeake Bay Retrieverleri, Retriever ırklarının en güçlüleridir.
 • Çalışmak için uygundurlar ve oyundan keyif aldıkları kadar keyif alacaklardır.
 • Cins, diğerlerinden daha çekingen olma eğilimindedir. Altın veya Labrador köpeği .
 • Diğer Retriever kuzenleri kadar mutlu olmayacaklar.
 • Cins, ailelerinin etrafında olmayı sever.
 • Harika koruyucu içgüdüleri olan inanılmaz derecede sadık köpeklerdir.
 • Satrançlar evdeki diğer hayvanlara, hatta kedilere bile iyi gelir!
 • Bu yavrular oldukça aktiftir ve her gün çok fazla egzersize ihtiyaç duyacaklar.
 • Satrançlar bağımsız düşünürlerdir.
 • Sahiplerinden sorumluluk almalarını ve yapı sağlamalarını isteyeceklerdir.
 • Cins bir apartman dairesinde hayatta kalabilir, ancak geniş bir bahçeye sahip evlerde daha iyisini yapar.
 • Chesapeake Bay Retriever'ları hipoalerjenik değildir.
 • Satrançlar daha soğuk ve ılıman havayı daha sıcak havalara tercih eder.
 • Cinsin izlenmesi gereken birkaç genetik sağlık sorunu olduğu bilinmektedir.
 • Haftada sadece bir kez fırçalanmaları gerektiği için bakımı kolaydır.

Son düşünceler

Umarız bu yazı konuya ışık tutmuştur. bilmen gereken her şey yeni Chesapeake Bay Retriever'ınızın bakımı hakkında. Köpek arkadaşınızı olabileceklerinin en iyisi olacak şekilde yetiştirmede bazı zorluklar olacağı garanti edilse de, Chessie'niz buna fazlasıyla değer. Bu muhteşem köpeklerin verecek çok şeyi var, bu yüzden onlara gelişmek ve en iyi hayatlarına sahip olmak için ihtiyaç duydukları sevgi ve bakımı geri verebilmemiz önemlidir. Chessie'nizle birlikte tatmin edici bir hayata sahip olmanın en iyi yolu budur!

Muhteşem Chesapeake Bay Retriever bir sadık ve sevecen aile köpek arkadaşı . Nerede olursanız olun memnunlar ve kesinlikle harika yürüyüş ve yüzme arkadaşları olacaklar. Hayatın tüm maceralarında sizinle birlikte olmaktan başka hiçbir şeyi sevemezler. Verdikleri sevginin yoğunluğuna uymaya hazır olun! Bu kılavuzdan edindiğiniz bilgilerle, yolculuğunuza Chessie'nizle başlamak için gerekli donanıma sahipsiniz. Onlara sahip olabilecekleri en mutlu ve en sağlıklı yaşamı sağlamaya şimdi bir adım önde başladınız!

Yorumlar