Whippet İçin En İyi Köpek Mamaları: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Whippet İçin En İyi Köpek Mamaları: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Whippet yalındır ve hıza ihtiyacı vardır. İle 35 mph hıza ulaşmak (evet, doğru okudunuz), patlayıcı enerjisini yakmak için en iyi beslenmeye ihtiyacı var. Ama bu adam için mesele sadece hız değil. Sağlıklı bir köpeğe dönüşmek için en iyi yiyeceğe ihtiyacı var.

Ayrıca, yüksek kaliteli, sağlıklı yağlara ihtiyaç duyan yumuşak, kadifemsi kürküyle gurur duyuyor. Peki, bunların hepsini tek bir köpek mamasında nerede bulabilirsiniz?Şanslısın çünkü Whippet için en iyi köpek mamalarını araştırmak için saatler harcadık. Listemize giren her ürünü inceleyeceğiz ve onları neden sevdiğimizi size anlatacağız. senin kırbaç . Ayrıca, hayatının her aşamasında hangi özel beslenmeye ihtiyaç duyduğundan, birkaç yemek sırrına da izin vereceğiz. Artı, bir içerik listesini nasıl okuyacağınız ve hangi özel içerik maddelerini arayacağınız.

Bir Bakışta: İrlandalı Setterler İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

 Wild Puppy Formula High Prairie'nin Tadı

Vahşi LezzetChewy.com'da görüntüle
 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)

Çiftçinin Köpeği

THEFARMERSDOG.COM'DA GÖRÜNTÜLE
 Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Köpek Maması

Mavi Buffalo Wilderness

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

 Ayakta ve yemek tazı köpek yavrusu

Whippet Köpek Besin İhtiyaçları

Vade sonunda, bir Whippet 25 ila 40 pound ağırlığında olacak ve bu da onu orta boy bir köpek . Bu, ona en kaliteli beslenmeyi bulmayı küçük veya büyük bir cinse göre çok daha kolay hale getiriyor çünkü aralarından seçim yapabileceği çok daha büyük bir yiyecek seçimi var.Yavru köpeğinizi beslemek önemlidir yavru köpekler için özel olarak tasarlanmıştır . Yavru köpeklerin büyümek için yakıta ihtiyaçları olduğundan, köpek mamalarında yetişkin mamalarından daha fazla protein, yağ ve enerji bulunur. Yüksek kaliteli malzemeler seçmek de önemlidir. Bunun nedeni, ekonomik ürünlerin sağlıklı gelişim için gereken yeterli beslenmeyi içermemesidir. Ve Whippet'inize hayata en iyi başlangıcı vermek istiyorsunuz.

Kaliteli bir markanın işareti, ilk malzeme et , bu yüzden kendiniz için okuduğunuzdan emin olun. Protein, yavru beslenmesinde çok önemli bir bileşendir çünkü tüm canlılardaki yapı taşları olan amino asitleri içerir. Vücudunun ve kaslarının gelişmesi için kaliteli proteine ​​ihtiyacı var. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), yavruların %22 minimum protein içeriği .

Bir köpek yavrusu diyetinin ikinci en önemli beslenme yönü, sağlıklı omega yağlarıdır. Bunlar enerji, sağlıklı cilt ve tüy, eklem desteği, kalp sağlığı, vitamin ve mineral emilimi ve genel sağlık için gereklidir. Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) özellikle önemlidir. Bunlar anne sütünde doğal olarak bulunur ve bilişsel ve görsel gelişim için gereklidir. Balık, et yemekleri, keten tohumu, yağlar ve yumurta gibi malzemeleri arayın.

 Beyaz bir arka planda bir kase mama köpek maması olan sekiz aylık Whippet köpeği

Yetişkin Whippet Besin İhtiyaçları

Whippet'iniz bir yetişkin olarak kabul edilecektir. 12 aylık yaş . Bu yüzden zamanı geldiğinde yetişkin köpek mamasını hazır bulundurmanız gerekecek. Yetişkin mamalarında tipik olarak daha az protein ve yağ bulunur çünkü bu yaşa kadar büyümesinin çoğunu tamamlamıştır. AAFCO, yetişkin köpekler için gereken minimum protein içeriğinin %18 olduğunu ve etin yine de ilk bileşen olması gerektiğini önermektedir.Yetişkininize, yavruyken verdiğiniz yiyeceklerin aynısını vermek zorunda değilsiniz ve ürünleri değiştirmenizin birçok nedeni vardır. Örneğin, bütçeniz değişmiş olabilir, ürünler kesilebilir ve yavru köpeğinizin beslenme gereksinimleri de değişebilir. Ama her zaman yapman gereken şey, Whippet'ini beslemek. kaliteli bir yetişkin köpek maması mümkün olduğunca sağlıklı kalmasını sağlamak için.

Et proteinine ek olarak, Whippet'lerin karbonhidratlara, liflere, omega yağlarına, vitaminlere ve minerallere ihtiyacı vardır. Karbonhidratlar, pirinç gibi tahıllar veya tatlı patates ve bezelye gibi sebzeler şeklinde gelir. Hindiba kökü veya pancar posası gibi prebiyotik lifler, düzenli sindirim için harikadır. Ve probiyotik kurutulmuş lactobacillus plantarum fermantasyon ürünleri gibi bileşenler, bağırsakta dost bakterileri teşvik eder.

 Grey Whippet yakın çekim bir elden yemek yiyor

Kıdemli Whippet Besin İhtiyaçları

Whippet'iniz yaklaşırken sekiz yaşında , onu kıdemli köpek mamasına geçirmenin zamanı geldi. Köpeğinizin hem zihinsel hem de fiziksel olarak yavaşladığını fark ettiğinizde, muhtemelen doğru zamandır. Yine, eskisi gibi aynı ürünü beslemek zorunda değilsiniz. Yine de, mide rahatsızlığını önlemek için geçişi kademeli olarak yapmanız gerekecek. Kıdemli köpeklerin çok daha hassas sindirim sistemleri vardır.

Kıdemli Whippet'ler eskisinden çok daha az enerjiye sahip olma eğilimindedir ve kişisel en iyi hızlarını geçmeleri pek olası değildir. Bu, ihtiyacı olacağı anlamına gelir çok daha az enerji ve yağlar eskisinden daha Aksi takdirde, kıdemli çerçevelerin ihtiyaç duymadığı ekstra ağırlık alacaktır. Kıdemli köpekler için yapılan mamalar genellikle daha yüksek lif içeriğine sahiptir, çünkü lifin sıfır ila düşük kalorisi vardır. Ayrıca, köpeklerin daha uzun süre tok hissetmelerine yardımcı olur.Kıdemli köpeklerin de daha fazlasına ihtiyacı var glukozamin ve kondroitin ağrıyan eklemleri destekledikleri için her zamankinden daha fazla. Et yemekleri, balık, balık yağı, yeşil dudaklı midye, hayvan kıkırdağı ve ek takviyeler için içindekiler listesine bakın. Bir diğer temel besin ihtiyacı ise ekstra vitamin ve minerallerdir. Meyve ve sebzeler ile kurutulmuş yosun veya deniz yosunu küspesi gibi besin açısından yoğun içeriklerin yanı sıra ek takviyeler arayın. Bunlar, yaşlılıkta hastalıklarla savaşmak için güçlü bağışıklığa yardımcı olacaktır.


Whippet Köpek Yavruları İçin En İyi Mama

Whippet yavruları, annelerinin sütünden yaklaşık altı haftalıkken sütten kesilecek, böylece o size gelene kadar katı yiyeceklere hazır olacaklar. Yetiştiricinize daha önce ne tür bir yemek yediğini sorduğunuzdan emin olun ve geçişi kademeli yap . İşte Whippet yavruları için en iyi yiyecekler.


Yabani Köpek Yavrusunun Tadı

 Yabani Köpek Mamasının Tadı HP
 • Tahılsız tarif.
 • Bizon ve geyik eti ile yapılmıştır.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Yapay tatlar yok.
 • Fincan başına 370 Kalori.
 • %32 Protein, %18 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Taste of the Wild, lezzetli ama yumuşak formülleriyle bilinir. Protein içeriği %28 olup, ilk iki bileşen manda ve kuzu unudur. Kavrulmuş bizon, kavrulmuş geyik eti, sığır eti ve Menhaden balık unu dahil olmak üzere diğer lezzetli Prairie etleri listelenmiştir. Çok çeşitli amino asitlerle, onun büyüyen ve kas bakım ihtiyaçlarının karşılandığından emin olabilirsiniz.Bu, sağlıklı bir karbonhidrat alternatifi olarak tatlı patates ve bezelye kullanan tahılsız bir tariftir. Her ikisi de düzenli bağırsak sağlığına ulaşmak için harika olan prebiyotik liflerdir. Bu tarif, her lokmada canlı mikroorganizmalar sağlayan k9 suşu probiyotiklerini kullanır. Tüm bu bağırsak dostu içeriklerle, sindirim sürecinin sorunsuz geçeceğinden ve dışkıların sağlıklı olacağından emin olabilirsiniz.

Severiz Bu formülün tavuk içermediğini ve bu en yaygın kullanılan et proteinine karşı toleranssız olan tüm yavrular için harika bir alternatif olduğunu.

Gerberian shepsky yetiştiricileri

American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

 American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Beyin sağlığı için DHA içerir.
 • Besin yoğun bileşenler.
 • Gerçek somon, yağ asitleri içerir.
 • Fincan başına 352 kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey, evcil hayvan maması bloğundaki en yeni markalardan biri olabilir, ancak çok popüler olduklarını kanıtlıyorlar. Sadece yüksek kaliteli ve besleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda bütçe dostudurlar. İlk üç malzeme kemiksiz tavuk, tavuk unu ve hindi unu. Whippet'iniz kümes hayvanı lezzetini seviyorsa, bu büyük bir hit olacaktır.

Bu, sağlıklı kahverengi pirinci birincil tahıl olarak listeleyen, tahıl içeren bir tariftir. Basit ama lezzetli bir tavuk ve pilav yemeğine burnunu sokacak çok fazla köpek yok. Keten tohumu, balık yağı ve yumurta ürünleri, köpek yavrusu gelişimi için çok önemli olan DHA ve ARA yağlarını sağlar. Düzenli sindirim sağlığı için çok sayıda vitamin ve mineral takviyesi ve çok sayıda prebiyotik lif vardır.Severiz Bu tarifin, hastalıklarla savaşmak ve elinden gelenin en iyisini hissetmek için yavru köpeklerin bağışıklık sistemlerini geliştirmek için harika olan kurutulmuş yosun, kızılcık ve yaban mersini de dahil olmak üzere, besleyiciliği yoğun birçok içeriği ve antioksidanları listelediğini.


Earthborn Bütünsel Köpek Vantage

 Earthborn Bütünsel Köpek Vantage
 • Tavuk unu ilk malzemedir.
 • Karabuğday ve inci arpa gibi besin açısından zengin eski tahıllar.
 • Kabak, keten tohumu, yaban mersini, kızılcık, elma, havuç ve ıspanak gibi süper besinler, mükemmel sindirimi ve besin emilimini destekler.
 • Eklenen Taurin ve Metiyonin ile zenginleştirilmiştir.
 • Bezelye, mercimek, baklagiller veya beyaz patates kullanılmadan yapılmıştır.
 • Has DHA, uzun zincirli bir Omega-3 yağ asididir.
Amazon.com'da görüntüle

Earthborn Holistic muhtemelen daha az bilinen markalardan biridir, ancak mükemmel kalitededir, bu yüzden listemize girmiştir. Bu, tahıl alternatifi olarak bezelye kullanan tahıl ve glütensiz bir reçetedir. Protein içeriği %28 olup, ilk maddesi tavuk unudur. Göz ve beyin gelişimi için gerekli olan omega yağları açısından zengin olan beyaz balık küspesi de listede yer almaktadır.

Yaban mersini, kızılcık, elma, havuç ve ıspanak, yavru köpeğinizin gelişen bağışıklığı için harika olan antioksidanlar ve vitaminler açısından zengindir. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir ve birkaç tane vardır. probiyotik gastrointestinal sistemi desteklemek için bileşenler. Balık yağları, yumurta ürünleri, biotin ve folik asit birlikte çalışarak derisini ve tüylerini içten dışa doğru besler.

Severiz Bu formülün en yüksek omega-üç yağ asidi içeriğine sahip olması, onu genel yavru köpek gelişimi için en iyi seçim haline getirir.


Mavi Buffalo Wilderness Yavrusu

 Blue Buffalo Wilderness Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek tavuk içerir.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Mısır, soya veya buğday yok.
 • Dolgu maddesi veya yan ürün yok.
 • Bardak başına 423 kalori.
 • %36 Protein, %16 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, geniş bir ürün ve formül yelpazesi oluşturan tanınmış bir markadır ve bu seçenek, Whippet yavruları için en iyi seçimimizdir. Bu formül, daha yüksek bir protein seçeneği olan Wilderness serisindendir. İlk iki bileşen, %36 protein içeriğine katkıda bulunan tavuk ve tavuk unudur. Menhaden balık unu, yumurta, keten tohumu ve ekstra balık yağı, yavru köpeğinizin gelişiminin yüksek düzeyde sağlıklı omega yağları ile desteklenmesini sağlar.

Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bitleri bu tarife dahildir. Bunlar, köpek yavrusu gelişimi için gerekli olan süper besinler ve diğer besinlerin hassas bir karışımı ile paketlenmiş ekstra kuru mama parçalarıdır. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir ve kurutulmuş yosun, kızılcık ve yaban mersini, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlar. Bağırsak sağlığını desteklemek için bol miktarda probiyotik de vardır.

Severiz Bu formülün, seçtiğimiz tüm Whippet köpek yavrusu tüyoları arasında en yüksek protein içeriğine sahip olması, ekstra enerjiye ihtiyaç duyan süper zıplayan yavrular için harika bir seçim olmasını sağlar. Ya da süper etli tariflere meraklı olanlar.


Purina Pro Puppy Hassas Mide

 Purina Pro Yavru Hassas Cilt
 • Hassas mideler için probiyotikler.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Somon ilk bileşendir.
 • Bardak başına 428 kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Whippet'lerin hassas sindirim sistemleri olduğu biliniyor, bu yüzden bu seçeneği yavru köpek listemize ekledik. Her bileşen, hassas cilde ve mideye sahip yavrular için özel bir beslenme veya işlevsel amaç için seçilir. Somon ilk bileşendir ve hemen ardından balık unu ve balık yağı listelenir. Cildi içten dışa doğru besler, sağlıklı ve parlak bir tüy oluşturur.

Bu, düzenli sindirimi desteklemeye yardımcı olmak için yumuşak pirinç ve arpayı listeleyen tahıl içeren bir diyettir. Kanola yağı, omega-üç yağ asitleri açısından yüksektir ve tüy sağlığı için harikadır. Kuru mama parçaları da daha yumuşak sindirim için probiyotiklerle güçlendirilmiştir. Bu ürün ayrıca fincan başına en yüksek kaloriye sahiptir, bu nedenle ekstra zıplayan Whippet yavruları için idealdir.

Severiz Bu tarifin özellikle hassas yavru köpekler düşünülerek tasarlandığını. Whippet'inizin hassas bir midesi veya cildi varsa, bu onun için en iyi seçimdir.


Yetişkin Whippets İçin En İyi Yiyecek

Whippet yavrunuz 12 aylık olduğunda, büyümesinin çoğunu tamamladı , onu yetişkin mamasına geçirme zamanı. İster enerjik ister çok aktif olmayan bir yaşam tarzı olsun, Whippet'inize ve yaşam tarzına en uygun ürünü seçin. İşte yetişkin Whippet'ler için favori seçimlerimiz.


Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiselleştirilmiş yemek planları.
 • 4 sağlıklı, veteriner tasarımı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı malzemelerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu madde içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüle

Farmer's Dog, köpeklerin sevdiği sağlıklı yiyecekler yapar. Dört tarifin her birindeki ilk bileşen tam bir protein kaynağı olduğundan, köpeğinizin kasları güçlenecek ve uzun vadede sağlıklı kalacaktır.

Veteriner uzmanları tarafından onaylanan, taze, insan sınıfı ürünler aynı zamanda nihai dengeli beslenme için bir sürü lif ve vitamin içerir. Eklenen takviyeler ayrıca güçlü kemikleri ve eklemleri destekler.

Severiz bu birinci sınıf tariflerin o kadar sağlıklı ve lezzetli ki onları bile yiyebilirsiniz. Her pakette taze pişirilmiş ve anında dondurulmuş lezzetlerle, Whippet'inizin onu seveceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca eve teslimatın rahatlığını da seveceksiniz!


Vahşi Pasifik Akıntısının Tadı

 Wild Pacific Stream Köpek Mamasının Tadı
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek sebzelerden elde edilen antioksidanlar.
 • Deri ve tüy sağlığı için yağ asitleri.
 • Tahıl, mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Fincan başına 360 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçim Taste of the Wild yavru tavsiyemizden biraz farklıdır, ancak bunun tek nedeni farklı bir lezzet seçeneği olmasıdır. Bu Wild Pacific Stream formülü tavuk içermez ve bunun yerine yalnızca somon, okyanus balık unu ve somon unu dahil olmak üzere balık kaynaklarını kullanır. Çoğu köpeğin sevdiği nefis balık tadıyla doludur, ayrıca derisinin ve tüylerinin durumu için harikadır.

Bu, yavaş salınan enerji bileşenleri olarak tatlı patates ve patates kullanan tahılsız bir seçenektir. Yaban mersini ve ahududu gibi antioksidan açısından zengin besinler bağışıklığını desteklemeye devam ediyor. Ve pürüzsüz bir sindirim yolculuğu sağlayacak uzun bir probiyotik içerik listesi var. Ayrıca yucca schidigera, insanlar arasında her zaman büyük bir hit olan gaz kokusunu azaltmasıyla bilinir.

Severiz Bu tarifin tavuk içermemesi, bu yaygın olarak kullanılan et kaynağına burun kıvıran veya buna karşı toleranssız olan Whippet'ler için harika bir seçenek haline getiriyor.


Victor Classic Hi-Pro Plus

 Victor Hi Pro Köpek Maması
 • Bütçe dostu formül.
 • %88 et proteini ile üretilmiştir.
 • Sportif ve aktif ırklar için idealdir.
 • Besin yoğun antioksidan desteği.
 • Üstün sindirim için hazırlanmış.
 • Bardak başına 406 kalori.
 • %30 Protein, %20 Yağ, %3,8 Lif.

Chewy.com'da görüntüle

Bu, süper enerjik veya çalışan Whippet'ler için favori seçimimizdir, bu nedenle buna yüksek performanslı formül denir. Yüksek ve odaklanmış enerji sağlamak için optimize edilmiş besin maddeleri ve oranları ile tasarlanmıştır. Protein içeriği% 30'dur ve ilk bileşen sığır etidir. Domuz unu, tavuk unu ve Menhaden balık unu, en iyi kas bakımı için ekstra bir amino asit artışı sağlar.

Bu tarif, sorgum ve darı gibi pek çok Whippet için sindirimi daha kolay olan glütensiz tahıllardan yapılmıştır. Kan unu ve organik deniz yosunu küspesi gibi besin açısından yoğun bileşenler, sağlıklı bağışıklık ve güçlü kemikler için besin ve minerallerle doludur. Pürüzsüz sindirime yardımcı olmak için formüle probiyotikler eklenir. Ve L-karnitin, bu zengin formülün işlenmesine yardımcı olmak için metabolizmayı uyarır.

glukozominli köpek maması

Severiz optimum 30/20 (protein-yağ) oranı sayesinde bu formülün aktif veya çalışan Whippet'ler için mükemmel bir seçim olduğunu.


Mavi Buffalo Wilderness Yetişkin

 Blue Buffalo Wilderness Yetişkin Tahılsız
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yapay koruyucular değil.
 • Antioksidanlar ve sağlıklı karbonhidratlar açısından zengin.
 • Bardak başına 409 kalori.
 • %34 Protein, %15 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, Blue Buffalo köpek yavrusu önerimizden sonraki sıradadır. En çok oy alan Blue Buffalo formüllerinden biri olan bu seçenek, güzel Whippet'iniz için harika bir seçimdir. Yüksek protein içeriği %34 olup, kemiksiz tavuk ve tavuk unu ilk iki bileşendir. Menhaden balık unu ve kurutulmuş yumurta da sürekli bilişsel destek için DHA ve ARA'yı artırıyor gibi görünüyor.

corgi karışık ırklar

Daha önce olduğu gibi, LifeSource Uçları antioksidanlar ve diğer besinlerle optimize edilmiştir, ancak bu sefer yetişkin sağlığı için seçilmiştir. Lif içeriği %6 ile yüksektir, bu da bunu dışkı sağlığı kötü olanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Veya yemek zamanları arasında daha tok hissetmesi gereken Whippet'ler. Daha yumuşak sindirim sağlığı için probiyotikler de listelenmiştir.

Severiz Bu tarifin en yüksek protein içeriğine sahip olması, onu büyük, etli bir tat isteyen yetişkin Whippet'ler için en iyi seçim haline getiriyor.


Purina Pro Plan Hassas Mide

 Purina Pro Hassas Mide Yetişkin
 • Yüksek protein içeriği.
 • Somon ilk bileşendir.
 • Probiyotiklerle güçlendirilmiş.
 • Sindirim sağlığı için prebiyotik lif.
 • Sindirilebilir yulaf ezmesi ve pirinçten yapılmıştır.
 • Bardak başına 467 kalori.
 • %26 Protein, %16 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Whippet'iniz bu tarifi bir yavru olarak sevdiyse, bir yetişkin olarak, özellikle de hassas cildini ve midesini rahatlattıysa, kesinlikle iyi iş çıkaracaktır. Bu, iki ana tahıl olarak arpa ve pirinci kullanan tahıl içeren bir tariftir. Bazı köpek sindirim sistemlerini ağırlaştırabilecek mısır, buğday veya soya kullanmaz.

Protein içeriği% 26'dır ve ilk bileşen somondur. Balık unu, somon unu ve ekstra balık yağı cildi besler ve esnek bırakır. Ve sırayla, sağlıklı bir ceket koruyun. Vitamin ve mineral takviyelerinin bir karışımı, bağışıklık sisteminin hastalıklarla savaşmak için güçlü tutulmasını sağlar.

Severiz Özenle seçilmiş bileşenler sayesinde bu formülün özellikle hassas mide veya cilde sahip yetişkin Whippet'ler için en iyi seçenek olduğunu.


Kıdemli Whippets İçin En İyi Yiyecek

Whippet'iniz sekiz yaşına yaklaştığında, yavaş yavaş onu değiştir üst düzey yemek için. İşte yaşlanan Whippet'ler için favori seçimlerimiz.


Blue Buffalo Wilderness Kıdemli

 Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Formülü
 • Yaşlanan köpekler için antioksidan takviyesi.
 • Kas bakımı için protein açısından zengin.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday veya soya içermez.
 • Fincan başına 387 kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, her yaşam evresi tavsiyesinde yer alan tek seçenektir. Whippet'iniz tüm hayatı boyunca başarılı olduysa, bu onun için en iyi seçimdir. Protein içeriği %30 gibi yüksek olup, kemiksiz tavuk ve tavuk unu ilk iki malzemedir. Menhaden balık unu, ekstra bir omega yağları ve protein artışı sağlar.

Lif içeriği en yüksek olan %7'dir. Bu, bu formülü sonsuza dek aç Whippet'ler için harika bir seçim yapar. Veya kötü dışkı sağlığı veya kabızlıktan muzdarip olanlar. Probiyotikler bağırsaklarında da dost bakterileri teşvik eder. LifeSource Bits, özellikle yaşlı köpekler için besinlerle optimize edilmiş bu kuru mamada hala çok büyük bir özelliktir. Kurutulmuş yosun kemiklerin ve dişlerin güçlü kalmasına yardımcı olur.

Severiz Bu formülün en yüksek omega-üç yağ asidi içeriğine sahip olduğu, bu da üst düzey tüyleri kurutmak ve genel sağlık için harikadır.


American Journey Kıdemli Formülü

 Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Bütçe dostu formül.
 • Tahılsız tarif.
 • Beyin sağlığı için MCT'ler.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Bardak başına 329 kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, aktif veya telaşlı Whippet'lere uyacak yüksek protein içeriğine sahiptir. İlk bileşen, ekstra bir amino asit artışı için listelenen hindi unu ve tavuk unu ile kemiksiz somondur. Et yemekleri, yaşlanan eklemler için glukozamin açısından zengindir, bu da bunu Whippet'ler ve onların önceden çalışkan eklemleri için harika bir seçenek haline getirir.

Bu seçenek, yaşlanan bağışıklık sisteminin minnettar olacağı birçok besleyici yoğun içeriği listeler. Mikroalgler, kurutulmuş yosun ve yaban mersini, sağlıklı bir oksidatif durumun korunmasına ve kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olacaktır. Bu, bunun yerine tatlı patates ve balkabağı kullanan tahılsız bir seçimdir. Kabak, probiyotiklerle daha da desteklenen yatıştırıcı sindirim özellikleriyle bilinir.

Severiz yaşlılar listemizde en iyi kas bakımı için en yüksek protein içeriğini sunması, bunu hala hıza ihtiyaç duyan aktif kıdemli Whippet'ler için en iyi seçim haline getiriyor.


Merrick Tahılsız Kıdemli Formül

 Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek kemiksiz tavuktan yapılmıştır.
 • Protein ve yağların mükemmel dengesi.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Proteinin %77'si hayvansal kaynaklardan.
 • Fincan başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif ayrıca %30 gibi yüksek bir protein içeriğine sahiptir. İlk iki malzeme kemiksiz tavuk ve tavuk unu, hemen ardından hindi unu ve somon unu. Et yemekleri, ayçiçek yağı ve somon yağı, yaşlanan tüylerinin kadifemsi görünmesini ve hissetmesini sağlayacaktır. Ayrıca, devam eden bilişsel işlevi ve görüşü desteklemeye yardımcı olacaklar.

Elma, yaban mersini ve tatlı patates gibi taze meyve ve sebzelerin yanı sıra vitamin ve mineral takviyeleri onun zinde savaşmasını sağlayacaktır. Bu formül ayrıca daha yumuşak sindirim için probiyotiklerle güçlendirilmiştir. L-karnitin de listelenmiştir ve bu nispeten zengin formüle rağmen onun ince ve zayıf kalmasına yardımcı olmak için metabolizmasını uyarır.

Severiz en yüksek glukozamin seviyelerine sahip olmasıdır. Bu, bu seçeneği biraz ekstra ortak desteğe ihtiyaç duyan Whippet'ler için mükemmel bir seçim haline getirir.


Hill's Science Diet Kıdemli

 Bilim Diyet Kıdemli Canlılık
 • Antioksidanlar bağışıklık sağlığını güçlendirir.
 • Deri ve tüy sağlığı için omega yağ asitleri.
 • Kas tutulması için L-karnitin.
 • Sindirimi kolay formül.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Bardak başına 363 kalori.
 • %19 Protein, %11 Yağ, %3 Lif
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, yaşlı köpeklerin ihtiyaçlarını inceleyen bilim adamları tarafından yapılmıştır. Her şey bilimsel araştırmaya göre seçilir. Bu formül, %19 ile bu listedeki en düşük protein içeriğini sunar. Hala AAFCO gereksinimlerini aşıyor, ancak zengin, etli tarifleri işleyemeyen köpekler için yeterince düşük. Tavuk hala ilk malzemedir.

Bu formül, yaşlanan köpeklerin kendilerini genç ve canlı hissetmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, sindirimi nispeten basit olan pirinç ve arpayı ana tahıllar olarak kullanan tahıl içeren bir tariftir. Lif içeriği düşüktür, ancak bu, çok fazla lifin düzgün sindirimi önlediğini bulan Whippet'ler için yararlı olabilir. Esansiyel yağ asitleri, kürkünü yumuşak ve parlak tutmak için listelenmiştir.

Severiz devam eden bilişsel işlevi destekleyen ve gençliği koruyan iyiliği artıran güçlü antioksidanlarla dolu olduğu.


Nutro Ultra Yaşlı

 Nutro Ultra Yaşlı
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Yağsız hayvansal proteinlerden yapılmıştır.
 • Yaşlılar için glukozamin takviyesi içerir.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bardak başına 316 kalori.
 • %26 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, onları güçlü ve formda tutmak için çok çeşitli proteinler, vitaminler ve mineraller arayan yaşlı köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle adı, süper yemek tabağı. Protein içeriği %26'dır, yani hala etli ama hassas bağırsaklara sahip yaşlı Whippet'ler için çok zengin değil. İlk iki malzeme tavuk ve tavuk unu, hemen ardından kuzu unu ve somon unu geliyor.

Bu, sağlıklı kahverengi pirinci birincil tahıl olarak listeleyen, tahıl içeren bir tariftir. Hindistan cevizi, chia tohumu, yumurta, lahana, kabak, ıspanak, yaban mersini, elma ve havuç gibi malzemeler antioksidan açısından zengindir. Ve tüm bunlar, Whippet'inizin elinden gelenin en iyisini yapmasına ve hissetmesine yardımcı olur. Balık yağlarıyla birlikte E vitamini, biotin, çinko ve folik asit derisini ve tüylerini besler.

Severiz Bu tarifin, çok çeşitli antioksidanlar ve süper gıdalar nedeniyle süper gıda tabağı olarak etiketlenmesi. Yaşlı Whippet'inizin bağışıklığı bu kuru mamayla emin ellerde.

Son düşünceler

Artık Whippet beslenmesi için beslenme rehberimizin sonuna geldiniz. Artık Whippet'inizin ihtiyaç duyduğunda neye ihtiyacı olduğu ve hangi malzemeleri aramanız gerektiği konusunda bilgi sahibisiniz. Burada her Whippet'e ve her sahibinin bütçesine uygun bir şey var. Whippet'inizin kendi beslenme ihtiyaçlarını (varsa) göz önünde bulundurduğunuz sürece, yukarıdaki önerilerimizden herhangi biriyle beslenme cennetinde yapılmış bir eşleşme bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar