Pug Husky Mix Gerçekler

Pug Husky Mix Gerçekler
Husky, Karışık Cins Köpekler, Pug

Pug Husky Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Husky Pug Karışımı
 • Husky Pug Almamanız İçin 3 Neden
 • Diğer Husky Karışımları
 • Pug Husky Almalısın 3 Sebep
 • Husky Pug karışımının görünüşü, kişiliği ve özellikleri
 • Satılık Pug Husky Mix Yavruları
 • Sibirya ile karışık Husky damat
 • Husky Sağlık Sorunları ile karışık pug
 • Husky Pug Mix Gıda Gereksinimleri
 • Husky Pug Egzersiz Gereksinimleri ile Geçti
 • Pug Husky Eğitim ile geçti
 • Husky Pug Mix ve Aileleri
 • Referanslar:

Husky Pug Karışımı

Husky Pug, Sibirya Husky'i çeken kızağı ve refakatçi Pug'ı birleştiren bir tasarım köpeğidir. İki cins, görünüş, boyut ve özellikler bakımından birbirinden çok farklıdır, ancak bu karışık cins aslında mevcuttur.
Hug olarak da bilinen Husky Pug karışımı, sevecen bir evcil hayvan arkadaşıdır. bu aileye mükemmel bir katkı sağlayacaktır. Bazen, bu melez köpekler ayrıca koruma ve arama ve kurtarma hizmetleri için de kullanılır.

Husky Pug Almamanız İçin 3 Neden1. Az Bakım Gerektirmez

Köpeklerini tımar etmek için çok fazla zaman harcamaktan hoşlanmayan köpek sahibi iseniz, muhtemelen Pug ile karıştırılmış bir Sibirya Husky'e sahip olmanın iki kez olduğunu düşünmelisiniz. Husky Pug ortalamadan ağır bir shedder köpeğidir. Husky Pug'ınız Pug ebeveyn ırkının yumuşak, kısa ceketini alırsa ortalama bir dökülme bekleyebilirsiniz. Husky ebeveyn ırkının uzun, kalın ceketini miras alırsa aşırı derecede döker.

2. İlk Kez Köpek Sahipleri İçin DeğilPug Husky agresif bir köpek değil ya da yabancılardan şüphelenmiyor, ancak bu cins ilk kez evcil hayvan sahipleri için önerilmez. Çok fazla egzersiz ve kapsamlı itaat eğitimi gerektirirler. Bu, bazı durumlarda kasıtlı ve inatçı bir davranış sergileyebilecekleri Sibirya Husky özelliklerine atfedilebilir.

3. Küçük Yaşam Alanları İçin İdeal Değil

Sibirya Husky soyunda üreme nedeniyle, bir Husky Pug karışımı enerjisini çalıştırmak ve harcamak için geniş bir alana ihtiyaç duyabilir. Bu köpekler enerjilerini tüketmediklerinde, sıkılmaya başlayabilir ve halı ve mobilyalarınızı çiğnemek gibi yıkıcı davranışlar gösterebilirler.Diğer Husky Karışımları

Dış yapraklar seviyorum ama bu yavru sizin için emin değil misiniz? Amerika'nın en popüler Husky mix cins köpeklerine göz atın.

 1. Doberman Husky Mix
 2. Büyük Pireneler Husky Mix
 3. Büyük dane husky mix
 4. Rottweiler Husky Karışımı
 5. Chihuahua Husky Karışımı
 6. Akita husky mix
 7. Boksör husky karışımı
 8. Malamute Husky Karışımı
 9. Chow Chow Husky Karışımı
 10. Pitbull Husky Karışımı
 11. Pomeranian Husky Karışımı
 12. Labrador Husky Karışımı
 13. Avustralya Çoban Husky Mix
 14. Golden Retriever Husky Mix
 15. Bernese Dağ Köpeği Husky Mix
 16. Beagle Husky Karışımı
 17. Kaniş Husky Mix

Pug Husky Almalısın 3 Sebep

 • Çocuklarla Harika Adları kadar sevimli olan Hugs, bu köpekler sevecen, neşeli doğası ve düşük agresif eğilimleri ile bilinir. Diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Sarılmalar, en iyi yoldaşları oynayan çocuklar olabilir. Pug ebeveyn ırklarının sevgi doğasını ve Husky ebeveynlerinin zekasını miras alan bu karışık cins, kesinlikle küçük çocuklar tarafından da hayran kalacak mükemmel bir aile hayvanı arkadaşı yapacak.
 • Sarılmayı seven bir 'Sarılmak' Köpek Bu köpeklere son derece sadık, sevecen ve memnun etmek için güvenebilirsiniz. Doğayı sevmek, sahiplerini bir sevgi biçimi olarak kucaklamak ve yuvalamak için istekli olduklarını itiyor.
 • Mükemmel Bekçi Köpekleri Yapıyorlar Husky Pug karışımı son derece uyanık ve gözlemci bir cins. Sahiplerini çok koruyor ve onları mükemmel bekçiler yapıyor.

Husky Pug karışımının görünüşü, kişiliği ve özellikleri

Ağırlık30-60 lbs.
Yükseklik16-22 inç
BoyutOrta
Ceket TipiUzun, kısa, düz ve pürüzsüz
Kaplama RengiSiyah, gri, gümüş, kırmızı veya beyaz
Atma MiktarıOrtalamadan ağırya
GözlerKahverengi, mavi, siyah
BurunSiyah kahverengi
MizaçSevgi dolu, akıllı, uyanık, arkadaş canlısı, sadık, enerjik, zaman zaman inatçı olabilir
Yaşam Beklentisi12 ila 15 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahipler Dostudeğil
Cins TanımaAmerika Köpek Sicili, Inc. (DRA)

Hug, hem Pug hem de Sibirya Husky'nin fiziksel özelliklerine sahip olacak, ancak ebeveynlerinden hangi özellikleri miras aldıklarına bağlı olarak kesin görünümü tahmin edilemez olabilir. Pug ile aynı ezilmiş bir görünüme sahip olabilirler veya karanlık bir maskeye ve düz veya asılı sivri kulaklara sahip bir yüzleri olabilir. Genellikle kıvırcık veya düz bir kuyruğu olan kaslı ve tıknaz bir vücuda sahip olacaklar.Mizaç ve davranış açısından, Husky ile birlikte geçen Pug, akıllı, sadık ve canlı bir cins olarak bilinir. Ayrıca Pug ebeveyn ırklarından aldıkları diğer evcil hayvanların yanı sıra çocuklara da çok dost canlısıdırlar. Dahası, bu köpekler zaman zaman tembel kanepe patates olabilir . Onları yatakta otururken, uyurken veya uyurken görürsünüz. Muhtemelen bu karışık ırkın obez eğilimlere sahip olmasının nedeni budur.

Sibirya Huskies, her zaman son derece zeki, enerjik ve uyanık olmak gibi kayda değer özelliklerini yavrularına da geçirebilir. Husky Pug'ınız Sibirya Husky türünden daha fazlaysa, Hug'ınızın harika bekçi görevi görmesini bekleyin. Bununla birlikte, küçük bir dairede yaşamak bir sorun olacaktır, çünkü bu köpekler çok hareket etmeyi sever.

Satılık Pug Husky Mix Yavruları

Pug Husky karışımı aileler arasında favori bir evcil köpek. Hug'ınızı satın alırken, güvenilir bir köpek yetiştiricisi ile görüşmeniz önemlidir. Ortalama olarak, Pug ile karışık bir Husky yaklaşık 1230 $ ila 2000 $ arasında mal olacak , köpeğin yaşına ve yetiştiricinin konumuna ve itibarına bağlı olarak.Köpeğiniz için doğru yetiştiriciyi seçerek önce araştırmanızı yaparak sorumlu bir alıcı olduğunuzdan emin olun. Yavru köpeğinizi satın almanız çok kolaylaşırsa, başka bir damızlık aramaktan daha iyidir. Güvenilir bir yetiştirici, bir köpeğe bakmaya hazır olup olmadığınızı görmek için yaşam tarzınız, tercihleriniz, evde aile ortamı ve finans hakkında birkaç soru soracaktır.

Sorumlu bir damızlık size yavru ve ebeveynlerinin sağlık garantisinin kanıtlarını gösterecektir. . Yeni aile evcil hayvan arkadaşınız, olası sağlık sorunları için taranmalıdır. Ayrıca, safkan köpekler kullanıp kullanmadığını ve size gösterebiliyorsa, damızlıktan Husky köpek yavrusu ile çaprazlanmış sağlıklı bir Pug benimsediğinizden emin olun.

Dahası, köpeklerin genellikle yoğun bir şekilde yetiştirildiği ve insanlık dışı olarak kabul edilen koşullarda sadece onları daha sonra satmak amacıyla köpek yavrusu çiftliklerinden veya köpek değirmenlerinden satın almaktan kaçının. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği de çevrimiçi köpek satın almamanızı önerir. Yetiştiriciyle şahsen konuşmak ve yeni aile evcil hayvan arkadaşınızla tanışmak en iyisidir. Bu aynı zamanda yavru köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden aldığınızdan emin olmak içindir.Karışık cins bir yavru almak için en iyi yer, genellikle maliyetin çoğunlukla evlat edinme, spay / nötr ve aşı ücretleri ile sınırlı olduğu bir hayvan barınağındadır. Bir köpek yavrusu almak yerine, bir köpek yavrusu benimsemenin en güzel yanı, sıcak bir ev sağlayarak ve yeni sevgi dolu ailesi olarak hizmet ederek evsiz bir köpeğin hayatını kurtardığınızı bilmenin yararıdır.

köpek mamaları

Aramanıza başlamanıza yardımcı olacak bazı kurtarma kuruluşları şunlardır:

 1. Şefkatli Pug Kurtarma
 2. DFW Pugs Kurtarma Kulübü
 3. Özgür Ruh Sibirya Kurtarma
 4. Raven’ın Husky Haven ve Kurtarma

Sibirya ile karışık Husky damat

Pug Husky'nin orta ila uzun paltoları olacak. Ölü saçlardan kurtulmak ve kürkünü parlak tutmak için haftalık olarak fırçalanması gerekir. . Köpeğinizin Pug’ın kısa paltosu varsa, fırçalama haftada en az iki kez yapılmalıdır. Sibirya Husky ebeveyninin uzun ve kalın katını miras alırsa, karışıklıkları ve paspasları önlemek için haftada en az dört kez fırçalanması veya taranması gerekir.Cilt problemlerini önlemek için köpeğinizin kırışıklığını günde bir kez nemli bir bez veya bebek mendili ile temizleyin. Kulaklarında biriken bakterileri temizlemek için köpekler için özel olarak tasarlanmış bir kulak yıkama kullanarak kulaklarını haftalık olarak temizlediğinizden emin olun.

Sarılmanızın da tırnaklara ve pençelere de ihtiyacı olacaktır. Aşırı büyümüş tırnaklar ağrılı olabileceğinden ve aynı zamanda kir, nem ve bakteri birikimi alanı olarak kullanılabileceğinden aylık tırnak kırpma yapılmalıdır. Pug Husky'nizi veteriner kliniğine veya bir evcil hayvan damatına getirmek iyi bir çağrı olabilir. profesyonel olarak yapılması için. Ayrıca, istenmeyen diş problemleri olasılığını önlemek için köpeğinizin dişlerini veteriner tarafından kontrol ettirmeyi unutmayın.

Husky Sağlık Sorunları ile karışık pug

Sağlıklı bir Husky Pug karışımı 12 ila 15 yıl yaşayabilir; Bununla birlikte, bu tasarımcı ırkı ebeveynlerinden miras aldıkları bazı sağlık koşullarına da yatkındır. Bir Hug köpek yavrusu potansiyel sahibiyseniz, bilmeniz gereken aşağıdaki hastalıkları not edin:

 • Brakisefali Havayolu Tıkanıklığı Sendromu (BAOS) : Bu durum Pug üreme soyundan kaynaklanmaktadır. Kısa burunlu Husky Puglar arasında nefes alma zorlukları ve kronik rahatsızlık ile karakterize bir sağlık durumu. Köpeğiniz bu yüz özelliklerine sahipse, egzersiz sırasında veya koşu içeren aktiviteler sırasında mücadele etme eğilimleri olacaktır.
 • dermatit : Köpeğinizin yüz derisi kıvrımları ve kısa bükülmüş kuyrukları etrafında dermatit almaya eğilimlidir. Bu cilt durumu, tedavi edilmezse ciddi bir enfeksiyona dönüşebilecek tahrişe ve saç kaybına neden olur.
 • Göz Hastalıkları : Hug ayrıca katarakt ve Progresif Retinal Atrofi (PRA) gibi göz hastalıklarına da yakalanabilir. Katarakt, lens üzerindeki opasiteler nedeniyle gözlerinin bulanıklaşmasıdır ve genellikle yaşla ilgilidir. PRA, retinanın bozulmasından kaynaklanan kalıtsal bir ailesel göz hastalığıdır.
 • Kalça Displazisi : Kalça kemiğinin kalça eklemine tam olarak uymadığı kalıtsal bir durumdur. Kalça Displazisi ağrıya neden olur ve sıklıkla artrite yol açar.

Husky Pug Mix Gıda Gereksinimleri

Daha önce de belirtildiği gibi, bu köpek ırkı, özellikle Pug’ın küçük boyunu miras alırsa, obez olmaya eğilimlidir. Pug Husky'niz için son derece besleyici yiyecekler önerilir, ancak köpeğinizin yaşını ve büyüklüğünü göz önünde bulundurarak diyet programlarının ayarlandığından emin olun. Yetişkin köpeğinize günlük 2,5 bardak yüksek kaliteli köpek maması verin , en fazla.

Hug'nizin diyetini kontrol etmeniz önemlidir. Dahası, evcil hayvanınızı ne kadar severseniz sevin, özgürce davranma isteğine karşı koyduğunuzdan emin olun. Yiyecek ikramları, Husky Pug karışımınızın günlük diyetinin yüzde 10'undan fazlasını içermemelidir.

Daha sağlıklı köpek maması seçimleri için, Huskies ve Pugs için en iyi olan bazı öneriler şunlardır:

 1. Mavi Buffalo vahşi yüksek protein tahıl ücretsiz (doğal yetişkin kuru köpek Foo d): Antioksidan zengini kibble ile takviye edilmiş tahılsız hindi ve patates tarifi köpek mamasıdır. Bu köpek maması, köpeklerin aldığı besin değerini en üst düzeye çıkarırken gıda hassasiyetlerini en aza indirecek şekilde formüle edilmiştir. % 34 protein ve% 15 yağ içerir.
 2. Wellness CORE Tahılsız Orijinal Formül : Bu köpek maması, tüm cins türleri için favori bir tahılsız besindir. Başlıca malzemeleri hindi, hindi yemeği ve tavuk yemidir. Köpeğinizin beslenme gereksinimlerini karşılamak için protein (% 34 ham protein) ve orta miktarda yağ (% 16 ham yağ) bakımından da zengindir.
 3. Purina Tahılsız Yetişkin Konserve Köpek Maması Ötesinde : Köpeğiniz için tahıl ve glutensiz diyet hedefliyorsanız, bu köpek maması en iyi seçimdir. Ek mineraller ve vitaminler ile aşılanmış tamamen doğal içeriklere sahiptir. Ana bileşenleri tavuk, gerçek sığır eti ve somon eti ürünlerini içerir.
 4. Mavi Can Koruma Formülü Köpek Tavuk ve Kahverengi Pirinç Kuru Köpek Maması : Bu köpek maması sağlıklı tahıllar, bahçe sebzeleri, meyve ve protein açısından zengin tavuklarla tasarlanmıştır. Yavru köpeğinizin beslenmesi için mükemmel bir gıda formülüdür.
 5. Eukanuba yavrusu kuru köpek maması :% 29 protein ve% 18 yağdan oluşur ve bu da onu Husky Pug köpek yavrusu temel gıdaları için iyi bir aday yapar.

Bir veterineri ziyaret etmeniz ve yavrularınız için en iyi köpek maması hakkında tavsiye almanız şiddetle tavsiye edilir. ihtiyaç duyduğu optimum beslenmeyi almasını sağlamak için. Hug'nizin veterineri size köpeğinizin yaşı, büyüklüğü ve sağlık durumuna uygun yiyecek önerileri verebilir.

Husky Pug Egzersiz Gereksinimleri ile Geçti

Sibirya Husky ve Pug tamamen farklı enerji seviyelerine sahiptir, bu yüzden Husky Pug karışımınızın ne kadar dayanıklı ve güçlü olduğunu kendiniz kontrol etmeniz gerekir büyüdükçe.

pitbull mastiff

Genellikle, Sibirya Huskies günde en az iki saat ağır egzersize ihtiyaç duyar. Aktif çalışan köpekler olarak sınıflandırılırlar ve enerjilerini serbest bırakmaları gerekir; Aksi takdirde çabucak sıkılırlar. Sıkılmış bir Husky'nin yakaladığı her şeyi çiğneme eğilimi vardır. Sibirya Huskies ayrıca yüksek zekalarını verimli bir şekilde yönlendiren çeviklik sınıfları ve aktiviteleri için de uygundur.

Puglar günde en az 40 dakika kısa yürüyüşlere çıkmayı severler. Hareket etmeyi severler ve daha sıcak havalara karşı oldukça hassas oldukları için iç mekan oyunları yapmayı tercih ederler.

Husky Pug'ınızın hangi özelliklerinden ebeveynlerinden miras kaldığına bağlı olarak, istenmeyen davranışların gelişmesini önlemek için günlük etkinliklerine katıldığınızdan emin olun . Günlük fiziksel aktivite yapmalarını sağlamak, evcil hayvan arkadaşınızı mutlu ve sağlıklı tutacaktır.

Pug Husky Eğitim ile geçti

Yavruunuzu düzgün bir şekilde eğitmek, düzenli egzersiz ihtiyaçları kadar önemlidir. Sibirya Husky ebeveynlerinin istekliliğini miras alabildikleri için bu köpek ırkını eğitirken sizin tarafınızdan biraz sabırlı olmanız gerekebilir.

İşte bir Husky ile Pug'ınızı geçmek için bazı hızlı ipuçları:

 • Husky Pug'ınızı Bir Köpek Yavrusu Erken Eğitin Sarılmanın erken eğitimi şiddetle tavsiye edilir. Bu, köpeğinizin genç yaşta uygun görgü kurallarını öğrenmesi ve büyüdüğünde saldırgan davranışlar geliştirmekten kaçınması içindir. Yavrunuz hala genç ve vücudu hala kırılgan olabileceğinden, eğitimin hızını yavaş tutmayı unutmayın. Daha sonra, yavrularınız fiziksel olarak hazır olduğunda, hızı artırabilirsiniz.
 • Pozitif Takviye Kullan Bu karışık ırk, Sibirya Husky soyundan dolayı inatçı olma eğiliminde olsa bile, aşırı önlemler almaktan kaçının. Pozitif takviye kullanımı Pug Husky karışımınızın davranmasını sağlamak için uzun bir yol kat ediyor. Zeki bir köpek, bu yüzden kesinlikle olumlu takviye eğitimini takdir edecek. Olumsuz cezaya dayalı eğitim kullanmak herhangi bir yardım sağlamaz, bunun yerine yavrularınız size saygı duymayabilir.

  Doğru bir şey yaptığında onu ödüllendirmek düzenli bir rutin yap. Takip edebilecekleri ve karşılığında basit kurallar uygulayın ve kurallara uymaları için onlara övgü ve muamele yapın. Bu melezin, özellikle Pug ana cins özelliklerinin çoğunu miras alırsa, obez olma eğilimi yüksek olduğundan, onları yiyecek muameleleri ile aşırı beslememeyi unutmayın.
 • Pug Husky Mix'i Erken Sosyalleştirin Evcil hayvan arkadaşınızın uygun bir şekilde sosyalleşmesi, sorumlu köpek severlerin eğitim rutinlerinin bir parçası olmalıdır. Evcil köpeğinizi genç yaşta sosyalleştirmeniz ve daha iyi bir kabul edilebilirlik duygusu yaratmak için onu diğer hayvanlarla etkileşime soktuğunuzdan emin olmanız önerilir. Köpek yavrusu sosyalleşmesinin ilerleyen dönemlerde yetişkinlikte agresif davranışlar, endişe ve korkuyu azalttığı kanıtlanmıştır.
 • Zihinsel Egzersizler Yapın Pug Husky'niz şüphesiz akıllı bir köpektir, bu da bu özelliğin beslenmesi ve uyarılması gerektiği anlamına gelir. Kötü şeyler sıkıldıklarında olur. Gazeteleri, halı ve mobilyalarınızı kolayca parçalayabilirler. Eğitim oturumunuza oyun veya bulmaca şeklinde olabilen zihinsel uyarım etkinlikleri ekleyerek bu senaryodan kaçının.

  Husky Pug karışımınız için alabileceğiniz bazı önerilen oyuncaklar veya bulmacalar:
 • Kong Klasik Köpek Oyuncak: Diş çıkarma yavruları için saatlerce meşgul edebilecek harika bir oyuncak. Kibble veya kuru köpek maması gibi ikramlar ekleyerek oyuncağı değiştirebilirsiniz.
 • Kong Jumbler Top Oyuncak: Bu oyuncak, içinde bir tenis topu içeren sağlam kauçuktan yapılmıştır. Evcil köpeğiniz kesinlikle bu top oyuncağı çalmak için yaratıcı yollar tasarlamanın keyfine varacak. Dahası, bu lastik top her seferinde gıcırdıyor ve işitsel ipuçlarına daha duyarlı köpekler için harika.
 • Omega Paw Tricky Treat Ball: Bu, aktif ve inatçı köpek ırkları için tasarlanmış bir oyuncak. Husky Pug'ınız için harika, özellikle Sibirya Husky ebeveyn ırkının yüksek enerji özelliğini miras alıyorsa. Tedavi topu yumuşak ve esnek vinilden yapılmıştır, bu nedenle evcil hayvanınıza herhangi bir zarar vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.
 • Trixie Köpek Aktivite Satranç: Husky Pug köpek yavrusu için eğlenceli ve lezzetli bir oyun. Yavrunuzu bir süre meşgul etmek için hareketli parçaların altındaki ikramları gizlemenizi sağlar. Bu oyuncak, bir tedavi almaya çalışırken köpeğinizin motor becerilerini ve zihnini kullanmak için mükemmeldir.

Husky Pug Mix ve Aileleri

Pug cinsiyle karıştırılan Husky, kolay ve samimi kişiliği nedeniyle büyük bir aile köpeğidir. Pug üreme soyundan dolayı, bu melez düşük agresif eğilimlere sahiptir ve aile ile her şeyden çok zaman geçirmekten hoşlanır. Çocuklar ve hatta yabancılar da dahil olmak üzere evdeki herkesin dikkatini çekmeyi severler.

Erken yaşta uygun şekilde eğitildiğinde ve sosyalleştiğinde, Husky Pug diğer köpeklerle ve çocuklarla iyi geçinebilir. Çocuklar, sevecen ve canlı kişiliği nedeniyle Husky Pug'ı severler. Gerçek doğaları ve dostça davranışları onları adanmış bir aile köpeği arkadaşı yapar.

Dahası, Hugs harika terapi ve refakatçi köpekler yapar. Çok fazla dikkat ve sevgi verildiğinde genellikle iyi yaparlar. Dikkatini istediklerinde seninle kucaklaşacaklardı. Bu yüzden Husky Pug karışımınıza aşka çok sevgi verin ve sizi çok sevgiyle geri çekmesini bekleyin.

Referanslar:

 1. Zhao, X., vd. 'Sibirya Huskies'te Köpek Kriptorşidizmi için Genom Geneli Birlik Çalışması'. Hayvancılık ve Genetik Dergisi, cilt. 131, hayır. 3, 25 Kasım 2013, sayfa 202-209., Doi: 10.1111 / jbg.12064.
 2. Ryan, R., vd. 'Fransız Buldog, Pug ve İngilizce Buldoglarda İlişkili Nörolojik Eksiklikler Olsun ve Olmasın Torasik Vertebral Malformasyonların Yaygınlığı'.Veteriner DergisiCilt 221, 31 Ocak. 2017, s. 25-29., Doi: 10.1016 / j.tvjl.2017.01.018.
 3. Gewirtz, Elaine Waldorf.Aptallar için Puglar. John Wiley & Sons, Inc., 2004.
 4. Morgan, Diane. Aptallar için Sibirya Huskies. Wiley Yayıncılık, 2001.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Husky
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Pug

Yorumlar