Nutro ve Diamond Naturals: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Nutro ve Diamond Naturals: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Köpek arkadaşınız için mükemmel köpek maması markasını bulmakta zorlanıyor musunuz? Aramanızı aşağı daralttı Nutro ve Diamond Naturals ve hangisinin en iyi olduğuna karar veremiyor musunuz? Doğru diyeti seçmek, köpeğinizin genel sağlığı için önemlidir, bu da piyasadaki en iyi markaları araştırmayı önemli hale getirir.

pitbull boxer kırması

bunların her biri köpek maması üreticileri beslenme açısından sunabileceği özel bir şey var, peki köpeğinize hangisinin daha iyi hizmet ettiğine nasıl karar vereceksiniz? Bugün aramanızı kolaylaştıracağız ve iki popüler gıda markasını inceleyeceğiz: Nutro ve Diamond Naturals köpek maması.Haydi her markayı parçala tarih, hatırlama, içerik ve daha fazlası açısından! Bu kılavuzun sonunda, Nutro ve Diamond Naturals köpek maması arasında son kararınızı vermenize yardımcı olmayı umuyoruz.

Nutro Ultra Köpek Maması Derecelendirmemiz

Köpek Maması Seçimi

Ultra Puppy'i besliyorumChewy.com'da görüntüle Diamond Naturals Yetişkin Maması Derecelendirmemiz

Yetişkin Yiyecek Seçimi

Elmas Naturals Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle Nutro Kıdemli Formül Köpek Maması Derecelendirmemiz

Kıdemli Yemek SeçimiNutro Kıdemli Formül

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişi

Diamond Naturals Köpek Maması

Hem Nutro hem de Diamond Naturals, saygın marka geçmişlerine sahiptir.

Her markanın, bugün oldukları marka olmalarına yardımcı olan benzersiz bir geçmişi vardır. Favori evcil hayvan maması şirketlerimizden bazıları ile bir süredir etrafta olmak , şimdi oldukları noktaya yolculuklarını duymak her zaman ilginçtir. Görevlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, tarihlerine dalalım!

ben beslerim

Nutro tanınmış bir köpek maması markasıdır. 90 yıl önce evcil hayvan maması arenasına girdi. Mütevazı başlangıçlarından bugüne Mars Incorporated'ın bir yan kuruluşu olana kadar, doğal ve tahılsız evcil hayvan maması için en iyi bilinen seçeneklerden biri haline geldiler. Doğal seçenekler yaratan ilk köpek maması markası olmakla birlikte, bu köpek maması alanında bir yere sahiptirler.

Nutro, en başından beri, çeşitli diyet seçenekleriyle her türden köpeğe hizmet etmeye odaklandı. Pek çok doğal ve tahılsız seçeneğe sahip olduklarından, hassas köpeklere, özel diyet gereksinimlerine ve aradaki her şeye daha iyi yardımcı olabilirler.Nutro, birinci sınıf bir köpek maması markası olarak kabul edilir. biz varken Nutro'nun en popüler köpek mamalarını inceledi derinlemesine, onları diğer üreticilerle de karşılaştırdık. Bu incelemeleri aşağıda görebilirsiniz. Nutro da bizim Labradoodles için favori köpek maması diğer birçok ırk arasında.

Nutro'yu geçmişte karşılaştırdığımız birkaç farklı marka:

elmas doğal

bu elmas evcil hayvan maması şirketi 1970 yılında diyetlerini oluşturmaya başladılar. Yaklaşık 50 yıl önce başladıklarından bu yana, dünyanın en büyük köpek maması üreticilerinden biri haline geldiler. Doğal ve yüksek kaliteli diyetler yaratma vaadi, dünyanın dört bir yanındaki köpek sahiplerinin kalbini fethetti ve bugünkü şirkete dönüşmelerine yardımcı oldu. Bu şirket çok genişlemiş olsa da, hala bir aile şirketi olmaktan gurur duyuyorlar. Ortabatı değerleriyle .

Diamond Pet Food ayrıca Taste of the Wild ve diğer köpek maması markalarının da sahibidir. elmas doğal aynı zamanda birinci sınıf bir evcil hayvan maması markası olarak kabul edilir, Vahşi Doğanın Tadı gibi onlar kim genellikle karşılaştırıldığında , aynı şirket her ikisine de sahip olsa bile. Evcil hayvan gıda endüstrisinde mükemmel bir geçmişe sahip saygın bir markadır.geri çağırma

Gıda Geri Çağırma Geçmişi

Hem Nutro hem de Diamond Naturals, geri çağırma işlemlerinde mükemmel bir üne sahiptir.

Şimdi sizi Nutro ve Diamond Naturals köpek maması markalarıyla tanıştırdığımıza göre, onların geçmişlerini gıda geri çağırmalarıyla tartışalım. Geri çağırmalarla ilgili deneyimlerini ve bunları nasıl ele aldıklarını anlamak, bir şirketi daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir, o yüzden başlayalım.

ben beslerim

Nutro, 90 yıllık iş yaşamı boyunca 3 gıda geri çağırma deneyimi yaşadı. Bu, diğer bazı markalara kıyasla çok düşük. Bu, Nutro'nun köpek maması endüstrisinde iyi düşünülmesinin bir başka nedenidir.Mart 2007: Mars Incorporated'a ait birden fazla marka, ürünlerinde olası melamin kontaminasyonu nedeniyle geri çağrıldı.

Eylül 2009: Bu geri çağırma, fabrikalarında olası plastik kontaminasyonu içeriyordu. Bu olay, bir işçinin baretinin tedarik hattına düşmesini ve bazı ürünlerinin plastik parçalarının düşmesine neden oldu. Hızlı hareketlerinden dolayı hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

2015 Aralık: Olası küf kontaminasyonu nedeniyle bir grup muamele geri çağrıldı. Neyse ki, hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

elmas doğal

Diamond Naturals, üstün tesisleriyle gurur duymaktadır. Buna rağmen, geçmişlerinde birkaç hatırlama yaşadılar. Araştırmalarımıza dayanarak yakın zamanda herhangi bir geri çağırma olmadı.Aralık 2005: Olası aflatoksin kontaminasyonu nedeniyle Güney Carolina tesisinde yapılan diyetler hatırlatıldı.

Nisan 2012: Olası salmonella kontaminasyonu nedeniyle oluşan kuru formüllerinin birçoğunu içeren bir geri çağırma vardı.

Mayıs 2012: elmas doğal başka bir hatırlama yaşadı potansiyel salmonella kontaminasyonu nedeniyle tüm diyetlerinin

Mart 2013: Diyetlerindeki düşük tiamin seviyeleri nedeniyle yavru kedi formüllerinden birini içerdiğini hatırlayın. Bu, araştırmamıza dayanarak görebildiğimiz kadarıyla hiçbir köpek mamasını etkilemedi.

Gıda Bileşenleri

Köpek Maması Malzemeler Masada

Hem Nutro hem de Diamond Naturals, köpek maması formüllerinde doğal maddeler kullanır.

Her diyetin içeriği onları bu kadar özel yapan şeydir ve tüylü arkadaşınız için en iyi diyeti seçerken son kararınızı vermenize yardımcı olan şeydir. olup olmadığını görmek için Nutro ve Diamond Naturals köpeğinize en iyi şekilde hizmet edecek, her markanın içerik açısından neler sunabileceğini görelim.

ben beslerim

Doğal beslenme seçenekleri yaratan ilk köpek maması markası olan Nutro, içeriklerinin kalitesiyle gurur duymaktadır. Nutro her zaman gerçek protein kullanır ilk bileşen olarak, ayrıca herhangi bir et yan ürünü içermez. Sadece kaliteli protein kullanmaya adanmış değiller, aynı zamanda her zaman herhangi bir yapay tat veya koruyucu madde içermezler.

Nutro, hassas tüylü dostlarımız için de pek çok tahılsız diyet seçeneği sunuyor. Tahıl içermeyen seçeneklerinin yanı sıra çoklu hassas tahıl seçenekleri de vardır. Hassas tahıl seçenekleri yalnızca alerjiye neden olma olasılığı daha düşük olan tahılları içerir ve bu da onu hala tahıl tüketen köpekler için daha iyi bir seçenek haline getirir. onlara ek olarak tahılsız ve hassas tahıl özellikleri Diyetleriyle birlikte gelen birçok vitamin ve mineraldir. Bu bileşenler, bağışıklık desteği, ortak destek sunmanın yanı sıra cilt sağlığını geliştirmeye yardımcı olur.

elmas doğal

Diamond Naturals, köpek dostlarımız için bütünsel ve lezzetli bir diyet sunmayı amaçlamaktadır. Gerçek et, meyve, sebze ve daha fazlasından elde edilen malzemelerle köpeğinizin sağlığını temelden hedeflerler. Hassas tahıl seçeneklerine ve aralarından seçim yapabileceğiniz tahılsız seçeneklere sahip olan her köpek, Diamond Naturals ile ihtiyaç duyduğu şeyi bulabilir.

Diyetleri gerçek et içermesine rağmen, protein kaynaklarının büyük bir kısmı olarak et unu da içerirler. Ana bileşen olarak yalnızca gerçek et içeren bir diyeti tercih etsek de, et yemeğinin içerdiğini iddia ediyorlar. %300 daha fazla protein gerçek sığır etinden daha fazla. Diyetleri ayrıca probiyotikler, DHA, omega yağ asitleri ve eklem desteği için glukozamin ve kondroitin içerir.

Formül Aralığı

Nutro Köpek Maması

Hem Nutro hem de Diamond Naturals, çok çeşitli gıda formüllerine sahiptir.

Köpeklerimiz bizimle geçirdikleri süre boyunca birçok yaşam evresinden geçerler, yani bu süre boyunca da farklı diyetlere ihtiyaç duyarlar. Nutro, farklı boy ve yaş seçenekleri içeren 5 farklı diyet serisi sunarken, Diamond Naturals 13 farklı kuru diyet ve 3 konserve diyet sunar. Her markanın sunabileceği benzersiz bir şey vardır formüller açısından, ikisini karşılaştırırken seçimi zorlaştırıyor.

Nutro ve Diamond Naturals arasındaki son kararınızı vermenize yardımcı olmak için, her seçeneği tartışalım ve köpek arkadaşınıza en uygun diyetin hangisi olduğunu görelim!


Köpek Formülleri

Nutro Ultra Köpek Formülü

Nutro Ultra Köpek Formülü
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • GDO olmayan maddeler.
 • Çiftlikte yetiştirilmiş tavuktan yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %28 Protein, %15 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavrularımız, büyümelerine yardımcı olmak için ekstra kalori ve besin maddelerine ihtiyaç duyar, bu da bu süre için özel bir diyete ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. A yüksek kaliteli köpek maması ekstra kalori, sağlıklı beyin gelişimi için DHA ve bu markaların yavrularımızın gelişmesine yardımcı olmak için sunabileceği ekstra besin maddelerine olan ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Artık kaliteli bir köpek yavrusu formülünün önemini anladığınıza göre, her markanın bu kategoride neler sunabileceğini görün!

ben beslerim

Nutro'nun her satırında 9 köpek yavrusu formülü vardır. 5 diyet Wholesome basic serisinden, 1 diyet Ultra serisinden, 2 diyet Max serisinden ve ayrıca bir tane tahılsız seçenek sunuyorlar. Wholesome Essentials serisi, hem küçük hem de büyük ırklar için çeşitli lezzet seçenekleri sunarak, yavrularınıza en sevdikleri tada bir seçenek sunar.

elmas doğal

Diamond Naturals, 1 büyük cins köpek yavrusu maması, 1 küçük cins köpek maması ve tüm yaşam evreleri için onaylanmış bir diyet sunar. Bu diyetlerin her birinin seçebileceği yalnızca 1 aroması vardır ve bunlar tahılsız değildir.

kazanan

Diamond Naturals'ın diyetlerinde sunduğu kaliteli malzemeleri sevsek de, Nutro bu raundu kazanır Büyüyen köpek dostlarımız için çeşitli seçenekler nedeniyle. Nutro, birden fazla çizgiye ve hatta tahılsız bir seçeneğe sahip olan, daha geniş çeşitlilikte büyüyen yavrulara hitap eder.


Yetişkin Formülleri

Diamond Naturals Yetişkin Formülü

Diamond Naturals Yetişkin Köpek Maması Formülü
 • Yetişkin köpekler için en iyi seçim.
 • Bütçe dostu seçim.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

ben beslerim

Nutro toplam 42 yetişkin mama tanesi sunar. Bu hatların her biri yetişkin köpekler için çeşitli lezzet seçeneklerine sahiptir ve küçük ve büyük ırklar için seçenekler sunar. Pek çok lezzet seçeneğinin yanı sıra sundukları birkaç tane tahılsız diyet seçeneği de var.

elmas doğal

Diamond Naturals, 9 farklı yetişkin mama tanesinin yanı sıra tüm yaşam evreleri için onaylanmış bir diyet sunar. Bu diyetler arasında çeşitli tatlar, cins boyutları, atletik yetenek, kilo yönetimi ve hatta tahılsız bir seçenek bulunur.

kazanan

Nutro'nun yetişkin mama taneleri söz konusu olduğunda daha fazla seçeneği olmasına rağmen, Diamond Naturals'ın eşsiz seçimlerini gerçekten çok sevdik. Ekstrem bir sporcu formülü, kilo yönetimi formülü ve hassas bir cilt ve mide formülü ile düşünüyoruz. Diamond Naturals bu raundu kazandı .


Kıdemli Formüller

Nutro Kıdemli Köpek Maması Formülü

Nutro Essentials Kıdemli Formül Köpek Maması
 • Kıdemli köpekler için seçimimiz.
 • GDO olmayan maddeler.
 • Doğal lif sindirimi destekler.
 • Yan ürünler, mısır, buğday veya soya yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 317 Kalori.
 • %23 Protein, %12 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Kıdemli arkadaşlarımız yaşlandıkça biraz daha fazla desteğe ihtiyaç duyarlar, bu nedenle onlara hak ettikleri beslenme bakımını sunan bir diyet bulmak önemlidir. Her diyetin üst düzey formüllerinde neler sunabileceğini görelim.

ben beslerim

Nutro, yaşlanan köpek dostlarımız için 8 farklı tarif sunuyor. 4'ü Wholesome Essentials serisinden, 2'si Ultra serisinden, bir diyet tahılsız ve sonuncusu da Max reçetelerinden. Diyetlerinin her biri omega yağ asitleri içerir ve hatta bazıları eklem ve bağışıklık desteği için glukozamin ve kondroitin içerir. Bu seçeneklerin her biri, çeşitli büyük ve küçük cins seçenekleri sunar.

elmas doğal

Diamond Naturals, tüm yaşam evrelerindeki köpekler için 1 diğer diyetle birlikte 1 kıdemli köpek diyeti sunar. Bu diyetlerin her biri tavukla yapılır, ancak üst düzey diyetleri yulaf ezmesi ve yumurta için pirincin yerini alır.

kazanan

Diamond Naturals'ın yalnızca 1 kıdemli köpek maması sunduğundan, Nutro kazanan üst düzey formüller yuvarlak. Nutro, kıdemli arkadaşlarımız için çok lezzetli çeşitler sunarken, Diamond Naturals sadece yaşlanan yavrular için bir tane sunuyor.


Konserve

Nutro Sınırlı İçerikli Konserve Gıda

Nutro Konserve Köpek Maması
 • Konserve seçimimiz.
 • Kuzu ilk malzemedir.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Tahıl, mısır veya buğday yok.
 • Bir topper veya yemek olarak harika.
 • Kutu başına 502 Kalori.
 • %7 Protein, %7 Yağ, %1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bazen yavrularımız biraz ekstra lezzet ve nem ister! Yavru köpeğiniz mama tanelerini kurutmaya henüz pek alışkın olmasa da, yumuşak bir mamaya ihtiyacı olan kıdemli bir arkadaşı varsa, konserve mama sizin için en iyi seçim olabilir. Bakalım Nutro ve Diamond Naturals konserve arenasında neler sunacak.

ben beslerim

Nutro, tamamı %100 tahıl içermeyen 19 konserve tarifine sahiptir. Bu konserve diyetler, yaşam evrelerine göre çeşitlilik gösterir ve tüylü dostlarımıza aralarından seçim yapabilecekleri farklı dokular ve tatlar sunar.

elmas doğal

Diamond Naturals, köpek dostlarımız için 3 farklı konserve diyet sunar. Tavuk, sığır eti ve kuzu eti lezzetleri sunarlar ve bu tariflerle yetişkin köpeklere hitap ederler.

kazanan

Diamond Naturals birkaç lezzet çeşidi sunsa da, Nutro konserve turunu kazandı birden fazla yaşam aşamasına hizmet eden ıslak gıda diyetleri için. Nutro birçok çeşit sunarken Diamond Naturals, yalnızca yetişkinlere yönelik konserve yiyecekler sunması nedeniyle bu turda bir darbe aldı.


Son düşünceler

Her diyet etkileyici bir kalite sunarken, seçeneklerinin çeşitliliği nedeniyle öne çıkan bir diyet vardır. Diamond naturals, evcil hayvan maması endüstrisinde saygın bir marka olmasına rağmen, taçlandıracağız. Genel kazanan olarak Nutro her türden köpek arkadaşı için birçok diyet seçeneği nedeniyle.

İkisi arasında, bugün kazanan Nutro köpek maması. Bununla birlikte, her iki köpek maması üreticisinin de yavrularınız için mükemmel beslenme sağladığını düşünüyoruz. Hem Nutro hem de Diamond Naturals, doğal diyetleriyle gurur duyar ve köpeklerimize yukarıdakilerden herhangi birini sunmaktan mutluluk duyarız!

Yorumlar