Labrador Retrieverler İçin En İyi Fırçalar

Labrador Retrieverler İçin En İyi Fırçalar

Labrador Retriever'iniz için en iyi fırçayı mı arıyorsunuz? Yardımcı olabiliriz. Laboratuvarlar inanılmaz derecede popüler, çok tatlı aile köpekleridir. Bu sevilen cins, sürekli olarak en popüler köpek listelerinin başında gelir. Aslında, bu cins ABD'de bir numara olmuştur. 31 yıl üst üste .

Labrador Retrieverler büyük, sevimli, enerjik yavrulardır. En beğenilen özelliklerinden biri de yumuşak, parlak tüyleri. Bu yavrulardan birini eve getiren herkes, düzenli fırçalama ve bakım için hazır olmalıdır.Kendi kendinize bakım yapmanız, köpeğinizin tüylerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve sahipler ile yavrular için özel bir bağ kurma zamanıdır. Yüksek kaliteli aletlere yatırım yapmak, sahiplerinin evcil hayvanlarının tüylerini dolgun ve yumuşak tutmak için atması gereken ilk adımdır. Bir Labrador köpeğini fırçalamak büyük bir iştir ve sahiplerinin ihtiyaç duyacağı farklı aletler vardır. Aşağıda Labrador Retrieverler için en iyi fırçalardan bazılarını inceledik.

pyr karışımı

Bir Bakışta: Labrador Retrieverler İçin En İyi Fırçalar

 Hertzko Tüy Alma Fırçası

Hertzko Kendi Kendini Temizleyen Slicker

AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Pet Magazin Profesyonel Bakım 3'lü PaketAMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Bas Fırçaları Büyük Slicker

AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerLabrador Retriever Ceket

Labrador Retrieverleri gür, dolgun kürkleriyle tanınırlar. Çift kat kürkleri var, yani çok fazla fırçalamaya ihtiyaçları var. Çift kat, daha uzun, daha az pürüzsüz bir tüy tabakasıyla kaplı yumuşak, suya dayanıklı bir alt tabakadan oluşur. Bu yumuşak astar, Labrador'u sıcak tutmaya yardımcı olur ve güneş kremi görevi görür. Sıcaklık yükseldiğinde, astar köpeği daha serin tutmaya yardımcı olmak için çalışır. Bu çift tüy nedeniyle Labrador Retrieverler önemli miktarda döktü.

Düzenli tüy dökmenin yanı sıra, Labrador Retriever'ler her yıl birkaç kez daha yoğun tüy döker. Bu, tüylerini 'üflemek' veya tüy dökmek olarak adlandırılır. Laboratuarlar, yazın serinlemek için ve kışın yeni, daha kalın bir astarın büyümesine izin vermek için ağır astarlarını dökecekler. Laboratuarlar, tüy dökme mevsimlerinde oldukça düzenli ve çok daha fazla tüy döküyor. Sahipleri buna hazırlıklı olmalıdır. Yıl boyunca düzenli fırçalama, bu yoğun dökülme dönemlerini daha yönetilebilir hale getirmeye yardımcı olabilir.

Labrador Retriever Bakım Alışkanlıkları

Tüylerini yumuşak ve sağlıklı tutmak ve evinizde köpek tüyü birikmesini önlemek için en iyisi damat Labrador Retrieverleri Haftada en az iki kez . Sahipler, köpeklerini bundan daha fazla tımar etmek isteyebilirler. Haftada üç kez, hatta birkaç günde bir öneriyoruz. Her üç günde bir, bağlı kalmak için iyi bir kılavuzdur.Düzenli fırçalamanın yanı sıra, iş için doğru aletlere sahip olmak, bu işlemi köpeğiniz için daha keyifli hale getirmeye ve tüyleri yönetmede daha etkili hale getirmeye yardımcı olacaktır. Tüm köpek fırçaları eşit yaratılmamıştır. Bazıları belirli türler için, bazıları çok tüy döken türler için ve diğerleri ölü deriyi ve fazla tüyleri temizlemek için tasarlanmıştır.

Fırça Çeşitleri

Laboratuarların kalın çift katları vardır ve daha yüksek tüy döken bir cins olarak bilinirler. onlar da bir daha büyük cins Bu nedenle, bazı ürünler onlar için diğerlerinden daha iyi çalışacaktır. Kullandığınız fırçanın her iki katta da çalışabilmesi önemlidir. Tımar aletleri köpeklere acı vermemeli veya rahatsız olmalarına ve korku duymalarına neden olmamalıdır. Laboratuvarların cildi hassastır, bu nedenle her zaman ağrı veya rahatsızlığa neden olma olasılığı daha düşük olan yumuşak fırçalar arayın.

Daha ince

Daha ince bir fırça, genellikle telden yapılmış kısa, ince kıllardan oluşur. Bu fırçalar düzdür ve kılları birbirine yakındır. Slickers, her iki kaplamayı da geçtikleri için Labs gibi köpekler için çok iyi çalışır. Bunlar, birikintileri ve paspasları çıkarmak ve düğümleri çözmek için çok kullanışlıdır.

toplu iğne başı

Pinhead fırçaları ayrıca pin fırçaları olarak da adlandırılır. Slickers için genellikle karıştırılırlar. Kıllar daha kalın ve birbirinden daha uzaktır. Ayrıca daha uzundurlar ve genellikle lastik uçludurlar. Geniş aralık, kalın, çift kat kürkün dolaşmasına takılmadan çalışmasına yardımcı olur.Kıl

Kıl fırçalar, insan fırçalarına çok benzer. Bu genellikle insanların bir köpek fırçası ararken düşündükleri fırçadır. Bu fırçalar, orta derecede aralıklı kalın kıllara sahiptir. Bu fırçalar, yüksek tüylü türlerde en iyi şekilde çalışmaz, ancak hızlı bir kez tekrarlama için uygun olabilir.

tırmık

Tırmık tipi fırçalar, toplanmış ölü tüyleri almak için iyidir ancak günlük kullanım ürünleri değildir. . Bunlar, üst kısımlarında iğneler veya kıllar bulunan bir T şeklindedir. Yoğun dökülme yaşadıklarında Laboratuarlar için faydalıdırlar.

Bakım Eldivenleri

Bakım eldivenleri, fırçalanma konusunda stresli olan köpekler için son derece yararlıdır. Küçük yumuşak kıllara sahip eldivenler, sahipleri yavrularını okşarken evcil hayvan tüylerinin alınmasına yardımcı olacaktır. Bunlar, dişleri olan bir fırçanın yerini tutmaz, ancak hızlı bakım için özellikle iyi olabilir. Laboratuar gibi büyük çift kaplamalı köpekler için, bakım eldivenleri, bir yavrunun tuttuğu miktarı yönetmede yardımcı olabilir. Yine de haftada en az iki kez fırçalanmaları gerekir.

Bakım Tarağı

Tımar tarakları, yavru köpeğinize zarar vermeden paspasları ve dolaşmaları çözmek için özellikle yararlıdır. Tarak plastik, metal ve hatta tahtadan yapılabilir. Bunlar, Lab'ın önlüklerini temiz ve yumuşak tutmaya yardımcı olmak için yüksek kaliteli bir fırça ile kullanılmalıdır. Tarağı asla dışarı doğru çekmeyin veya kürk büyümesinin ters yönüne doğru çekmeyin.Labrador Retrieverler İçin En İyi Fırçalar

Labrador Retrieverler için en iyisini bulmak üzere piyasadaki en popüler köpek fırçalarından bazılarına baktık. Ürünler, işlevsel olduğu kadar köpek için her zaman rahat olmalıdır. Sahipler incelemelerden çok şey öğrenebilirler ancak her ürünün tek bir yavruyla çalışmayacağını unutmamalıdırlar. Her köpeğin kendine özgü ihtiyaçları vardır, bu nedenle Labrador'unuz için en iyi olanı bulmak için her zaman bolca araştırma yapın ve birkaç ürün deneyin.

Hertzko Kendi Kendini Temizleyen Slicker

 Hertzko Tüy Alma Fırçası
 • Konfor için tasarlandı.
 • Eğimli kıllar.
 • Kolay epilasyon için geri çekilebilir kıllar.
 • Çok incelendi.
 • Çift katlı köpekler için uygundur.
 • Spruce Pets tarafından 2022'nin Genel Olarak En İyisi seçildi
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hertzko Kendi Kendini Temizleyen İnce Fırça köpek sahipleri arasında yüksek puan ve son derece popüler. Labrador Retriever gibi kalın tüylü köpeklerde çok işe yarar. Bu ürün, Spruce Pets tarafından 2022 için genel olarak en iyi olarak derecelendirildi. Dünya çapında milyonlarca evcil hayvan sahibi tarafından incelendi ve kullanıldı.

Tutması kolay ve kullanımı basit olan bu fırça, hem sahibi hem de evcil hayvan için rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kıllar eğimli ve geri çekilebilir , kürkü çıkarmayı son derece kolaylaştırır. Laboratuarlar, kediler ve hatta tavşan gibi evcil hayvanlar için mükemmeldir. Bu küçük işletme markası, köpek sahipleri arasında popüler olan ve çok yönlü bir ürün yarattı. Her boyuttaki evcil hayvanda, tüm uzunluktaki tüylerle iyi çalışır. Aynı üreticinin benzer bir ürünü, saç kurutma makinesi ile daha ince .köpeğe peynir verilir mi

Pet Magazin Profesyonel Bakım 3'lü Paket

 Pet Magazin Profesyonel Bakım 3'lü Paket
 • 3'lü paket, çift taraflı kıllı bir fırça, astar tırmığı ve matlaştırma tarağı içerir.
 • Büyük ırklar için harika.
 • Düzenli fırçalama, saç dökülmesini giderme ve paspaslar ve düğümler üzerinde çalışma için.
 • Çift katlı köpekler için uygundur.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

PET MAGASIN Profesyonel Bakım Fırçaları harika bir kombinasyon paketidir. Bu üçlü paket, çift taraflı kıl, uzun dişli astar tırmığı ve matlaştırma tarağı ile birlikte gelir. Bu set, çok tüylü ve kürklerinde dolaşma veya döküntü olan köpekler için çok yararlıdır.

Çok tüy döken köpekler için tasarlanan bu set, fazla tüylerin alınması ve haftalık bakım ve bakım için idealdir. Çift taraflı fırçanın bir tarafında naylon kıllar, diğer tarafında yuvarlak uçlu metal pimler bulunur. Astar tırmığı, bir Laboratuvarın kalın çift katı için harikadır. Paspas giderme tarağı, bu yapışkan durumların ve ağrılı düğümlerin çözülmesine yardımcı olur. Birden fazla araçla çok uygun fiyatlı bir seçenek. Orta ve büyük ırklar için en iyisi olmak üzere her boyuttaki köpekler için çalışır.

Bas Fırçaları Bambu Ahşap Saplı Büyük Slicker

 Bas Fırçaları Büyük Slicker
 • Rahat, klasik tasarım.
 • Yüksek kaliteli bambudan yapılmış güzel fırça.
 • Konfor için kauçuk kulplar.
 • Karışıklıkları çözmek için metal pimler.
 • Sahibinin eline tam oturuyor.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Bass Fırçaları Bambu Ahşap Saplı Geniş İnce Stil kauçuk kulplu üstün kaliteli bir bambu fırçadır. Bu, klasik bir tasarıma sahiptir ve tutması rahattır.

Fırça büyüktür, Labrador gibi daha büyük ırklar için mükemmeldir. Basit bir tasarımdır ve hafta boyunca düzenli fırçalama için inanılmaz derecede iyidir. Metal pimler, kaplamaların pürüzsüz ve döküntü veya dolaşmalardan uzak tutulmasına yardımcı olur. Yüksek kaliteli malzeme bu fırçayı iyi durumda tutar ve uzun süre çalışır.Chris Christensen Büyük G Köpek Slicker

 Chris Christensen Büyük G Köpek Slicker
 • Profesyonel kuaförler için tasarlandı.
 • Ekstra büyük pimler.
 • Çözmek ve kabartmak için tasarlanmıştır.
 • Büyük ırklar için üretilmiştir.
 • Üç boyutta mevcuttur.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Chris Christensen Big G Köpek Slicker Fırçası tüm tüy tiplerine sahip köpekler için çalışır ve Labrador retrieverin kalın çift tüyüyle çalışmak için mükemmeldir. Profesyonel bakım uzmanları tarafından kullanılmak üzere tasarlanan bu fırça, geri çekilebilir, çizilmez pimlere ve yastıklı pede sahiptir. Pimler ekstra büyüktür, standart boyuttan daha büyüktür, Dolaşmalardan, düğümlerden ve kalın çift katlardan geçmeye yardımcı olmak için.

Ergonomik sap, bu fırçayı tutmayı ve tutmayı kolaylaştırır. Burada el krampları yok! Ek aletlere ihtiyaç duymadan kabartmak ve dolaşıklığı açmak için kullanılabilir. Her boyuttaki köpeğe uyacak şekilde üç boyutta gelir. En kalın tüyler, kıvırcık saçlar, çift katlar ve büyük ırklarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Ruff 'N Ruffus Kendi Kendini Temizleyen Slicker

 fırfır'N Ruffus Self-Cleaning Slicker
 • Bükülmüş tel kıllara sahip büyük tasarım.
 • Kendi kendini temizleyen fırça.
 • Ağrısız kıllar.
 • Ergonomik kaymaz sap.
 • Düğme kürk serbest bırakma.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Ruff 'N Ruffus Kendi Kendini Temizleyen İnce Fırça özellikler ağrısız kıllar ve bir dizi yüksek kaliteli paslanmaz çelik tırnak makası ile birlikte gelir. Bir yavru köpeğin düzenli bakımının bir parçası olarak tırnak kesmeyi ve temizlemeyi gözden kaçırmamak için bu nazik hatırlatmayı takdir ediyoruz. Slicker, geri çekilebilir kıllarla kendi kendini temizler.

Fırça, rahat bir tutuşa ve kaymaz ergonomik bir tutamağa sahiptir. Sap, kolay kullanım için geniştir. Bükülmüş tel kıllar kepeği, düğümleri ve gevşek tüyleri gidermek için mükemmeldir. Düğmeli kürk serbest bırakma, temizliği çocuk oyuncağı haline getirir. Her boyuttaki köpek (ve kedi) için çalışır ve uzun ve kısa tüyler için uygundur. Hem köpekler hem de sahipleri için rahat.

ZOOPOLR Pet Silikon Şampuan Fırçası

 ZOOPOLR Pet Silikon Şampuan Fırçası
 • Çift amaçlı yıkama ve fırçalama.
 • Köpekler için yatıştırıcı masaj.
 • Ergonomik kaymaz tasarım.
 • Silikon kauçuk fırça.
 • Tüyleri almak ve cildi temizlemek için kalın, yumuşak kauçuk kıllar.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Uzun ve Kısa Saçlar için ZOOPOLR Pet Silikon Şampuan Fırçası ıslak köpekler için mükemmeldir. Banyoda kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür. Bakım yapmayı ve tüy almayı keyifli bir süreç haline getirmeye yardımcı olmak için tasarlanan bu fırça, banyo yaparken kullanılmak üzere yapılmıştır. Neden bu ekstra tüyleri alıp köpeklere rahatlatıcı bir masaj yapmıyorsunuz? Bu fırçanın temizleme ve fırçalama olmak üzere ikili etkisi vardır.

Bu silikon kauçuk fırçanın kullanımı kolaydır. Sıkışmış saçları yıkayan ve alan kalın, yumuşak kauçuk kıllara sahiptir. Evcil hayvanlar fırça masajını sever ve bazıları bunu çok sakinleştirici bulur. Bu banyo fırçası, bakım ve banyo yapmayı sert plastik taraklardan çok daha keyifli hale getirecek. Uzun ve kısa saçlar için tasarlandılar. Sırtı çıkıntılı ergonomik tasarım, sahiplerine ıslakken bile çok yönlü kontrol sağlar.

Hartz Groomer'ın En İyi Kombo Fırçası

 Hartz Combo Pim ve Kıl
 • Birleşik fırça: naylon kıllı fırça, çelik uçlu ince fırça.
 • Konfor ve kontrol için tasarlandı.
 • Kullanımı kolay.
 • Köpeğin vücudunun etrafında iyi manevralar yapar.
 • Dolaşmaları ve paspasları yönetir ve tüyleri yumuşak tutar.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hartz Groomer'ın En İyi Kombo Fırçası listeyi birkaç nedenden dolayı yapar. Çok uygun fiyatlı, yüksek puanlı ve tüm kürk türleri için iyi çalışıyor. İnce, ince kıllardan yapılmıştır, her iki saç tabakasında da nazikçe çalışır ve paspaslar ve düğümlerde nazikçe çalışır. Bir tarafı paslanmaz çelik uçlara ve koruyucu kaplamaya sahiptir. Diğeri yoğun naylon kıllara sahiptir. Bu ürün hem tüyleri alır hem de tüylerin yumuşamasına yardımcı olur.

Sap, konfor ve en iyi kontrol için tasarlanmıştır. Çok tüy döken köpekler için çok iyi çalışır. Normal tüy bakımı için kullanımı kolaydır. Kıl, kürkü yumuşak ve pürüzsüz tutar ve daha ince olan kısım fazla kıl, kepek, dolaşıklık ve birikintileri gidermeye yardımcı olur. Paslanmaların önlenmesine ve saçların temiz kalmasına yardımcı olur. Köpeğin vücudunda ve bacaklarında çalışması kolaydır.

Labrador Tüy Dökülmesini Yönetme

 Kürk beyaz Labrador Retriever köpek penye kadın damat
Bir köpeğin tüy dökmesini önlemek için onları tıraş etmekten başka bir yol yoktur.

Labrador kulübesi. Bu, bu sevimli cins hakkında yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Sahipler, köpeklerinin tüy dökeceğini kabul etmeli ve onu yönetmek için adımlar atmalıdır. Neyse ki, sahiplerinin dökülmeyi kontrol altında tutmak ve bir Labrador'un ortalıkta bıraktığı saç miktarını kontrol etmek için çalışabilecekleri birkaç yol vardır.

oyuncak ayı köpeği

Dökülme Tetikleyicilerini Yönetme

Laboratuvarlar tüy dökecek, ancak bazı çevresel tetikleyiciler daha fazla tüy dökmelerine neden olabilir. Bu tetikleyicileri yönetmek aşırı saç dökülmesini önleyebilir. Laboratuarlar stresli olduklarında ya da akarlar, pireler ya da deri enfeksiyonu gibi onları rahatsız eden bir şey olduğunda fazladan tüy dökerler. Alerjiler ayrıca köpeklerin fazla tüy dökmesini tetikleyebilir.

Beslenme

Yüksek kaliteli bir diyet proteinler, vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlarla dolu köpekleri sağlıklı tutar ve beslenmesinde önemli bir faktördür. ceket sağlık . Labradorların Omega yağ asitleri açısından zengin bir diyete ihtiyacı vardır. Bunlar cilt ve tüy sağlığının çok önemli bir parçasıdır. Laboratuarlar, birçok dolgu maddesi ve yapay katkı maddesi içeren yiyecekler yerine taze, yüksek kaliteli içeriklerden oluşan bir diyet yemelidir. Biraz taze et ve kabak ve tatlı patates gibi taze sebzeler eklemek, cilt ve tüy sağlığına güzel bir destek sağlayabilir. Sulu kalmaları için fazladan su ekleyin.

Fırçalama ve Banyo Ürünleri

Labrador Retrieverleri var son derece hassas cilt . Şampuanlara, dolaşık açıcılara ve spreylere kötü tepki verebilirler. Daima hassas cilde ve hipoalerjenik köpek ürünlerine bağlı kalın. İnsan ürünlerini asla bir köpek üzerinde kullanmayın. Bunlar alerji ve dökülmeyi tetikleyebilir. Dökülme önleyici formüle edilmiş şampuanlar ve sakinleştirici formüller, fazladan dökülme ve tahrişi durdurmaya yardımcı olabilir.

Köpeğinizi Yıkayın

Laboratuarda banyo yapmak büyük bir iş olabilir, ancak çabaya değer. Düzenli banyolar, tüylerin temiz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Tıpkı insanlar gibi, Laboratuvarlar da banyoda daha fazla saç döker. Bu, dökülmeyi en aza indirmenin etkili bir yolu olabilir.

Bakım İpuçları

Laboratuarların haftada birkaç kez düzenli bakıma ihtiyacı olacaktır. Bu, birkaç haftada bir banyo yapmayı içerebilir. Fırçalama en az üç günde bir yapılmalıdır. Asla bir köpeğin kürkünün doğal akışına karşı çalışmayın. Her zaman nazik olun ve asla dolaşma veya paspasları çekmeyin. Tüyleri gevşetmek ve tüyleri ölü deri ve kalıntılardan uzak tutmak için bir tüy dökücü alet kullanın. Köpeğinizi iki veya üç ayda bir kuaföre götürün , ile birlikte onları evde tımar etmek . Bu, kedilerinin uçtan uca formda kalmasına yardımcı olur. Unutma diş bakımı ve düzenli tırnak kesme.

Son düşünceler

Bir Labrador'u fırçalamak, tüylerini temiz ve sağlıklı tutmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Çok tüy döken bir türdürler ve çok fazla tüy bakımı ve tımarlamaya ihtiyaç duyarlar. Sahiplerin, köpeklerinin tüy dökülmesini yönetmeye, yavrularının arkasını temizlemeye ve onları haftada birkaç kez temizlemeye hazır olmaları gerekir. En kaliteli bakım ürünlerine yatırım yapmak, tüylerini olabildiğince sağlıklı tutmanın büyük bir parçasıdır. Umarız, bu en iyi Labrador retriever fırçaları hakkındaki incelemelerimiz, bir sonraki Labrador bakım seansınızı başarılı kılmanıza yardımcı olur.

Yorumlar