Toy Poodles İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası: Kapsam Seçenekleri ve Nasıl Tasarruf Edilir

Toy Poodles İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası: Kapsam Seçenekleri ve Nasıl Tasarruf Edilir

Oyuncak Kanişler, üç Kaniş türünün en küçüğüdür: Standart, Minyatür ve Oyuncak. Öyleyse Standart Kaniş için mükemmel bir sigorta kapsamı, Oyuncak Kaniş için en iyi seçenek olmayabilir. İşte bu yüzden bu sigorta kılavuzunu en küçük kardeşe adadık. Bu kılavuz, evcil hayvan sigortasıyla ilgilenen herhangi bir Fino köpeği ebeveyni için mutlaka okunması gereken bir kılavuzdur.

Bu cins, Amerika'daki en iyi 10 köpek ırkında sürekli olarak yer almaktadır. Ancak her köpek benzersizdir ve sahibinin bütçesi farklıdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı alabilmek için dikkat etmeniz gereken tüm hususların bir listesini hazırladık.10 inçten kısa ve 6 pounddan daha ağır olmayan bu sevimli köpeklerin, daha sağlam, daha büyük boyutlu doggolara kıyasla kolayca yaralanmaya duyarlı olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, diğer tüm safkan köpekler gibi, bir sigorta poliçesine yatırım yapmayı değerli kılan bir avuç sağlık sorununa eğilimlidirler. Yol boyunca kendinize biraz para biriktirmek için birkaç ipucu veriyoruz.

Bir Bakışta

Embrace Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

En iyi
Etraflı

KucaklamakKucaklamayı ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
yaşlı köpekler

Evcil Hayvanlar En İyisi

PetsBest'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
İkili KoşullarTrupanion

Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerEvcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Birçok köpek ebeveyni kendilerini merak ederken buluyor, evcil hayvan sigortası buna değer mi? Çoğu evcil hayvan sahibi için, bazen devasa tıbbi fatura masraflarının karşılanması kesinlikle buna değer. tarafından tamamlanan bir anket Liberty Karşılıklı Sigorta neredeyse gösterdi Yanıt veren evcil hayvan ebeveynlerinin üçte ikisi beklenmedik bir tıbbi faturayı karşılayamadı en kötüsü olur mu.

mix cinsi köpek

sevgilini korumak için Oyuncak kaniş güvenli ve zihniniz onlara bakabileceğinizden emin, evcil hayvan sigortası birçok durumda kelimenin tam anlamıyla bir cankurtaran olabilir . Ayrıca, mutlu bir aile için gerekli olan mali durumunuzu istikrara kavuşturmanızı sağlar. Sadece ihtiyacınız olduğunda evcil hayvan sigortası alamazsınız. Bu nedenle, köpeğinizin kapsamını mümkün olan en kısa sürede almaktan sorumludur.


Oyuncak Kanişlerde Yaygın Sağlık Sorunları

Kırmızı bir oyuncak kaniş inceleyen veteriner

Bazı yaygın Toy Fino köpeği sağlık sorunları ve tedavi için ortalama maliyetleri nelerdir?

Kanişler genellikle uzun ve mutlu bir hayat yaşarlar. Ama çoğu köpek ırkı gibi, onlar da belirli rahatsızlıklardan muzdarip olma olasılığı daha yüksektir sağlık kaygıları genetik miras nedeniyle. Ve köpeğiniz hiçbirinden, bazılarından veya tamamen farklı sorunlardan muzdarip olsa da, nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size iyi bir fikir verebilir. Hem semptomlar açısından hem de yeni sigorta poliçenizde.patella çıkığı

Patella luksasyonu ne zaman oluşur? diz kapağı düzgün oturmuyor ve esasen yüzüyor , yerinden çıkmak gibi bir şey. Hareketliliği etkiler ve semptomlar arasında tekme, atlama ve egzersiz intoleransı bulunur. Bazı durumlarda diz kapağı tekrar yerine kayabilir ve bir daha asla olmaz. Ancak genellikle, bir kez olursa, tekrar olması muhtemeldir. Ameliyat, köpeğinizin yaşam kalitesini iyileştirmek ve sorunun tekrarlanmasını önlemek için genellikle tek seçenektir.

Patella luksasyonunu çözmek için ortalama ameliyat maliyeti Diz başına 1.500 $ ve 3.000 $ . Bununla birlikte, bu fiyata teşhis maliyeti, ameliyat öncesi kan çalışması ve yol boyunca yaşayabilecekleri herhangi bir komplikasyon dahil değildir. Köpeğinizin her iki dizinden de ameliyat gerektirdiğini varsayalım. Sen ağır bir faturayla karşı karşıya kalabilir . Ve sigorta kapsamınız yoksa, bunu karşılayabilecek durumda olmayabilirsiniz.

Legg-Calve-Perthes Hastalığı

Legg-Calve-Perthes hastalığı, daha büyük köpeklerden daha küçük köpeklerde daha sık bulunur. Femur kemiğinin başı (kalçadaki bilye ve yuva eklemi) bozulmaya başladığında ortaya çıkar. Zamanla bu, kalça ekleminin çökmesine ve kronik artrite yol açar. Belirtiler ilk olarak yavruyken ortaya çıkar , bu sağlık sorununu tek başına evcil hayvan sigortasına hemen yatırım yapmak için en önemli neden haline getiriyor.

Bu sağlık sorunu genellikle tedavi için ameliyat gerektirir. Ve ameliyatın müdahaleciliği, maliyeti etkileyen sorunun ciddiyetine bağlıdır. Legg-Calve-Perthes hastalığını tedavi etmenin ortalama fiyatı düşüyor 1.000 ila 3.000 ABD Doları arasında kalça eklemi başına. Bir kaç köpek ameliyattan sonra devam eden tedavi gerektirir ilaç veya hidroterapi gibi sağlıklı bir kalça eklemini korumak için.dağ küresi

Göz Koşulları

Pek çok köpek ırkı gibi, Oyuncak Kaniş de çeşitli göz koşullarına eğilimli . En sık görülen göz rahatsızlıkları genç kataraktlar, yaşa bağlı kataraktlar, ilerleyici retinal atrofi (PRA) , glokom ve optik sinir hipoplazisi. Birçok göz rahatsızlığı, iyileştirilmiş hijyen ve düzenli ilaç tedavisi ile tedavi edilebilir. Bununla birlikte, bu koşulların çoğu, sorunu çözmek ve yavrularınızın yaşam kalitesini iyileştirmek için ameliyat gerektirir.

Basit ardından göz değerlendirmesi antibiyotikler yaklaşık 100 dolar . Bunun gibi daha düşük bir maliyet talep etmek, primlerinizi artırabilir. Bu nedenle, bunu yapmak sizin yararınıza olmayabilir. Ancak köpeğiniz kataraktın alınması gibi bir ameliyat gerektiriyorsa, ortalama fiyat aşağıdakiler arasında herhangi bir yere düşer: 2.600 dolar ve 3.800 dolar göz başına. Sigorta kapsamınız oftalmoloji tedavisini içermelidir.

Diş Hastalığı

Oyuncak ve küçük boyutlu köpekler büyük köpeklere göre periodontal hastalıklardan muzdarip olma olasılığı daha yüksektir . Ağızları daha küçük olduğu için dişleri sıkışıktır, bu da diş eti hastalığına ve daha fazla çürümeye yol açar. Bu nedenle, diş hastalıklarını önlemek için yavrunuzla erkenden bir diş temizleme rutini oluşturmanız gerekir.Köpeğinizin dişlerine ne kadar iyi bakarsanız bakın, birçoğu özellikle sonraki yıllarda acı çekmeye devam eder. hangi diş kaybına yol açar . Diş temizliğinin maliyeti arasında değişebilir. 300 ila 1.000 ABD Doları . Fiyat, neye ihtiyaç duyduğuna ve köpeğinizin dişlerinin durumuna bağlıdır. Diş çekimi ve daha fazla tedavi, faturayı artırarak diş temizliğini potansiyel olarak maliyetli bir tedavi haline getirir.

Trakea Çöküşü

Çökmüş bir trakea, nefes borusu olarak da bilinen trakeal kıkırdağın ilerleyici zayıflamasıdır. Trakeal çöküş genellikle küçük, orta yaşlı köpeklerde bir endişe ve mini kanişler yaygın olarak etkilenen bir türdür. Neyse ki, erken teşhis edildiğinde, ilaçlar ve yaşam tarzı değişiklikleri ile koşullar hızla iyileştirilebilir. kullanma yüksek kaliteli bir köpek koşum takımı bir boyun kurşun yerine ilk etapta bu sorunu önleyebilir.

Ancak bazı Oyuncak Kanişler için cerrahi müdahale gereklidir. Çökmüş trakea için tek başına teşhis, 500 ila 2.000 dolar arasında değişebilir. Nefes borusunu güçlendirmek için cerrahi eklenebilir son faturaya 2.000 ila 5.000 dolar arasında . Bazı ciddi vakalarda, etkilenen yavruların ameliyattan sonra sorunu yönetmek için hala ilaca ihtiyacı vardır ve bu da düzeltilmesi maliyetli bir sorun sigortanızın kapsaması gerekir.


Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sigorta satın alırken dikkate alınması gereken birçok şey vardır ve çoğu evcil hayvan ebeveyni bunların hepsini bilmez.Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı sigorta şirketi var, hepsi çeşitli seçenekler ve birden fazla teminat türü sunuyor. Geniş bir seçeneğe sahip olmak için mükemmel olsa da sigorta kapsamınızı kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak , kararınızı çok daha zorlaştırabilir. Nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım.

Kayıt Kuralları ve Bekleme Süreleri

Herhangi bir sigorta poliçesini yaptırmadan önce kayıt kurallarına bakmanız önemlidir. Çoğu sigorta şirketi bunlara sahiptir ve bunlardan biri en yaygın olanı köpeğinizin yaşını çevreler . Birçok şirket, belirli bir yaşa, genellikle yaklaşık sekiz haftaya ulaşana kadar bir köpeği sigorta ettirmez. Ve bazı şirketler, daha yaşlı köpekleri kapsayabileceğiniz yaşı sınırlar. Veya belirli bir yaşın üzerinde olmaları durumunda belirli koşulları kapsamınızdan çıkarabilirler.

Birçok şirketin ayrıca “bekleme süresi” denen bir özelliği vardır. Bu, sahiplerin yalnızca ihtiyaç duyduklarında kapsama almalarını önler. Bekleme süresi, beklemeniz gereken minimum süre bir iddiada bulunmadan önce. Bekleme süresi, ne için talepte bulunmanız gerektiğine ve hangi şirketi seçtiğinize bağlı olarak farklılık gösterir ve günler ile aylar arasında değişebilir.

Teminat Türleri ve Primler

Aralarından seçim yapabileceğiniz en yaygın sigorta kapsamı türleri şunlardır:

 • Sadece kaza – Bu teminat sadece kazalar içindir – hastalık ve hastalık bu poliçe kapsamında değildir. Yalnızca kaza kapsamı, bir aracın çarpmasını, zehirlenmeyi veya yabancı cisimleri yutmayı içerebilir.
 • Kaza ve Hastalık – Kaza ve hastalık kapsamı, çoğu rahatsızlık ve acil durumu içerir. Önceden var olan koşulların herhangi bir sigorta kapsamına dahil olmadığını bilmek önemlidir. Kaza ve hastalık sigortası, beklenmedik tıbbi masrafların çoğunu karşıladığı için evcil hayvan sahipleri arasında en popüler seçimdir.
 • Kaza, Hastalık ve Sağlık – Bu ekstra kapsama genellikle “sağlıklı yaşam planı” denir. Kaza ve hastalıkların yanı sıra koruyucu bakım masraflarını da karşıladığı için genellikle en pahalı seçenektir. Önleyici bakım, rutin veteriner kontrollerini, parazit önlemeyi, diş temizliğini, aşıları ve daha fazlasını içerebilir.

Kendiniz ve Oyuncak Kanişiniz için en iyi seçeneği bulmak için yapmanız gerekenler: Ne tür bir plana ihtiyacınız olduğunu ve bütçeniz dahilinde nelerin mevcut olduğunu düşünün . Çoğu şirket kaza ve hastalık sigortası sunar, ancak hepsi yalnızca kaza veya ekstra sağlık planı sunmaz. Ek olarak, bazı şirketler yukarıda ana hatları verilen her bir sigorta türü için farklı düzeylerde teminatlar da sunar (örnek: altın, gümüş ve bronz – bunların hepsini dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz gerekir).

Kanişinizin kapsanması için ödediğiniz ücretlere, genellikle aylık veya yıllık olarak ödenen 'primler' denir. bu Kuzey Amerika Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Derneği için 2020'deki ortalama aylık primin bir kaza ve hastalık poliçesi 49,51 dolardı . Nispeten belirlenmiş bir aylık veya yıllık gider için bütçeleme, genellikle büyük ve beklenmedik faturalardan daha yönetilebilir.

Muafiyetler ve Talep Limitleri

'Muafiyetler' ödemen gereken miktar sigorta poliçesi başlamadan önce ve primlerle karıştırılmamalıdır. İndirilebilir tutarın, sigorta şirketi herhangi bir iddia için size geri ödeme yapmadan önce ödenmesi gerekir. Politikanızın öngördüğü şeye bağlı olarak, muafiyet genellikle yıllık veya olay başına ödenir. Primleriniz ne kadar yüksek olursa, çoğu durumda indirilebilir tutarınız o kadar düşük olur, ancak hepsi değil.

Talep limitleri, poliçe seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biridir çünkü bu, talep edebileceğiniz en yüksek miktardır. Bu sınıra ulaşıldığında, kalan maliyetlerden siz sorumlusunuz. sigortacılar size geri ödedikleri limiti sınırlayın farklı yollarla. Örneğin, bu olaya, takvim yılına veya köpeğinizin ömrüne göre olabilir. Çoğu durumda, limit ne kadar yüksekse, primlerin de o kadar yüksek olması muhtemeldir. Ancak, kaç tane iddiada bulunduğunuza veya iddianın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak ekstra maliyete değebilir.

pitbull'lar için en iyi köpek şampuanı

İstisnalar

İstisnalar sigorta kapsamına girmeyen durum ve senaryolar . Bir politikanın patella luksasyonunu veya bir göz rahatsızlığını hariç tuttuğunu varsayalım. Bu durumda, bu politika muhtemelen bu cins için en iyi seçenek değildir. Bunun yerine, ırkınızın soyunda bulunan sağlık sorunlarının çoğunu veya özellikle kapsaması gerekenleri kapsayan bir plan seçin.

Toy Poodles'ı etkileyen ana koşulları karşılamayan herhangi bir sigortacının farkında değiliz. Bununla birlikte, politikanın ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için küçük yazıları yine de okumanız gerekir. bu istisnalar genellikle politika belgelerinde bulunabilir . Bu nedenle, sözleşmeyi taahhüt etmeden önce bunların bir kopyasını aldığınızdan ve baştan sona okuduğunuzdan emin olun.


En İyi Politikayı Kim Sunar?

Burada, türlerine özel ihtiyaçlarına göre Toy Poodles için en iyi sigorta seçimlerimizi listeliyoruz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

Kucaklamak

Embrace Pet Insurance logosu
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Sahibiz Toy Poodles için en iyi sigorta seçeneğimiz olarak Embrace'ı seçtik geniş kapsama alanı nedeniyle. Tüm sigorta şirketlerinin kapsamadığı kalıtsal ve doğuştan gelen koşulları içerir. Bunlar arasında patella lüksü, Leggs-Calve-Perthes hastalığı, trakea çökmesi ve göz sağlığı sorunları bulunur. Ayrıca, sıkışık ağızları göz önüne alındığında çok önemli olan yılda 1.000 ABD Dolarına kadar diş tedavisi sunarlar.

Toy Poodles'ın bazen ameliyat sonrası yönetim için kullandığı akupunktur ve hidroterapi gibi alternatif tedaviler dahildir. Acil bakım ve hastaneye yatış, ihtiyaç duymanız halinde karşılanır. Onlar ayrıca önceden var olan koşullara farklı şekilde bakın ve kriterlere ve bir değerlendirmeye bağlı olarak önceden var olan tedavi edilebilir koşulları kapsayabilir. Son olarak, Embrace diğer müşteriler ve sigorta karşılaştırma siteleri tarafından yüksek puan alır.

Yaşlı Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Evcil Hayvanlar En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • Kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

İkili Koşullar İçin En İyi Sigorta (Patella Luxation dahil)

Trupanion

Trupanion logosu
 • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
 • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Ek İyi Seçenekler

figür

Figo Pet Insurance logosu
 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı tazminat ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Oyuncak kaniş

Oyuncak Kanişler küçük ve tüylü yavrulardır. Ama onlar da pahalı olabilir.

Bazı Toy Poodle sahipleri, belirli koşullar ve haklar yerine getirildiğinde sigorta kapsamında tasarruf edebilirler. İşte bunu yapmanın ana yollarından birkaçı:

İndirilebilirliği Arttırın

Çoğu zaman, indirilebilir tutarı (sigorta başlamadan önce sorumlu olduğunuz para miktarı) artırırsanız, bazen primlerinizi azaltabilirsiniz. Zamanla bu tasarruf anlamına gelebilir. Ancak, gelecekte bir hak talebiniz varsa, daha yüksek olan mahsup edilebilir tutarı ödemeniz gerekecektir.

Yıllık Öde

Çoğu sigorta şirketi, primlerinizi ödemek için genellikle aylık veya yıllık olmak üzere iki yol sunar. Çoğu durumda, aylık primler 'işlem ücretleri'ne tabidir. Yani yıllık primi peşin ödeyebilirseniz, biraz tasarruf edebilirsiniz. Ancak bunu yalnızca mali durumunuza uygunsa taahhüt edin.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birden fazla evcil hayvana sahip olan şanslı evcil hayvan sahipleri için, bazı şirketler, onlarla birkaç poliçe alırsanız birden fazla evcil hayvan indirimi sunar. Her evcil hayvanın bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için kendi politikasına ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bazı şirketler, kriterlerini karşılamanız durumunda %10'a varan indirim sunar; bu, birden fazla evcil hayvanınız varsa önemli bir tasarruf anlamına gelebilir.


Son düşünceler

Öğrendiğiniz gibi, Toy Poodle'ınız için bir sigorta poliçesine yatırım yapmak genellikle buna değer. Bununla birlikte, birçok evcil hayvan ebeveyni, aylık ödemeleri gereksiz bir masraf olarak görmektedir. Ancak çoğu veteriner faturasıyla ilişkili yüksek maliyetleri gördüğünüzde, cüzdanınızı ve sevgili evcil hayvanınızı korumak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Bira bardağı büyüklüğünde yavru olmalarına rağmen, tedavileri hala maliyetlidir.

Kendiniz ve en iyi arkadaşınız için hangi sigorta poliçesini seçerseniz seçin, bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için küçük yazıları okuduğunuzdan emin olun. Emin olmadığınız bir şey varsa, şirketi aradığınızdan veya veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Yorumlar