Alman Shorthaired Pointer için En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Alman Shorthaired Pointer için En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Alman Shorthaired Pointer (aka GSP), Amerika'da çok popüler bir köpektir ve sürekli olarak ilk 10 AKC köpek ırkında yer alır. Bu nedenle, köpek beslenmesi dünyasını anlamak için yardıma ihtiyacı olan birçok Pointer ebeveyni olduğunu düşündük. Ve sadece herhangi bir köpek diyeti değil, ırkınızın beslenme gereksinimlerine özel. Araştırmalar, 10 köpek ebeveyninden 9'unun köpeklerinin ihtiyaçlarını tam olarak anlamadığını gösteriyor. Bu yüzden endişelenme, yalnız değilsin.

Bu yemek kılavuzunda, GSP'nin beslenme ihtiyaçları hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz. Size üç yaşam evresi, her biri için hangi besinlerin gerekli olduğu ve hangi bileşenlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda rehberlik edeceğiz.Etrafta bir sürü kötü köpek maması var ama mahsülün kreması için piyasayı didik didik aradık. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için kalite ve maliyeti dengeliyoruz ve benekli dostunuz için sağlam öneriler sunuyoruz.

Bir Bakışta: Kısa Tüylü Alman İşaretçileri İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Instinct Raw Boost Büyük Irk Köpek Yavrusu Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

İçgüdü Ham BoostChewy.com'da görüntüle Nutro Ultra Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Nutro Ultra Büyük Irk

Chewy.com'da görüntüle Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiMavi Bufalo Yaşam Koruması

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerKöpek Yavrusu Beslenme İhtiyaçları

Alman Shorthaired Pointer yavru köpeğiniz şu anda küçük olabilir, ancak sonunda 45 ila 70 kiloluk bir pooch'a dönüşecek ve resmi olarak onu büyük boy bir köpek yapacak. Büyük yavrular, küçük ırklara kıyasla çok daha hızlı büyür. Çok hızlı büyümemelerini sağlamak için, büyük cins köpek mamaları hızlı kemik büyümesini kontrol etmek için belirli oranlarda kalsiyum, fosfor, D vitamini ve yağ oranları içerir. Sonuç olarak, bu boyuta özgü gıda, eklem displazisi ve diğer iskelet koşullarının olasılığını azaltır.

cane corso maması

beslemek benekli yavru sağlıklı gelişim için doğru beslenme çok önemlidir. Onu beslediğiniz daha kaliteli yiyecek, daha iyi temeller oluşturduğundan, uzun vadede daha sağlıklı bir beden ve zihin anlamına gelir. daha mutlu ve sağlıklı yaşam Genel olarak. Yüksek kaliteli köpek maması, dengeli bir diyet ve ihtiyaç duyduğu köpek yetiştirme gücünü sağlar.

Köpek mamasının en önemli yönlerinden biri omega yağ asitleridir. Anne sütü içerir dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) , sağlıklı bilişsel ve göz gelişimini ve genel sağlığı teşvik eder. Daha düşük kaliteli yiyecekler bunlardan yoksundur, bu nedenle onu yüksek kaliteli yiyeceklerle beslemek için başka bir neden de budur. DHA ve ARA açısından zengin oldukları için içerik listesinde balık, et yemekleri, yumurta ve balık yağlarını arayın.

Protein ana enerji kaynağıdır ve büyümesini sağlayan amino asitler, bu yüzden köpek yavrusu diyetinin büyük bir parçası. Et her zaman gıdanın ilk maddesi, kalitenin en önemli göstergesi olmalıdır. Et yemekleri de protein açısından zengindir. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO), yavruların %22 protein içeriği en sonunda.Yetişkin Besin Gereksinimleri

Bir GSP'nin etraftaki yetişkin mamasına geçmesi gerekiyor 12 ila 15 ay . Tam büyüme potansiyeline yaklaştığı için yetişkinlik döneminde tipik olarak daha az enerjiye ve yağa ihtiyaç duyacaktır. AAFCO, yetişkin köpeklerin daha az proteine ​​ihtiyacı olduğunu ve mama tanelerinin en az %18 sağlaması gerektiğini belirtir. Köpeğiniz tarlada avlanıyor ve çalışıyorsa, ona bir performans yemeği beslemeyi seçebilirsiniz. Bunlar, çalışkan kaslarının ihtiyaç duyduğu ekstra enerjiyi ve proteini sağlar.

İLE dengeli beslenme genel sağlığı ve tüm beslenme ihtiyaçları için çok önemlidir. Proteine ​​ek olarak, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağları, vitaminler, mineraller ve probiyotikler sağlıklı bir yaşam tarzı için çok önemlidir. Omega yağ asitleri, beslenmiş bir tüy, kalp sistemi ve vitamin ve mineral emilimini destekledikleri için yetişkinlik döneminde önemlidir. Yine, büyük cins köpek maması benekli köpeğiniz için önemlidir çünkü eklem desteği için daha yüksek glukozamin seviyeleri içerir.

Kıdemli Diyet Önerileri

Bir Alman Shorthaired Pointer, ulaştığında kıdemli olarak kabul edilir. yedi yaş . Ancak tüm köpeklerin farklı zamanlarda kıdeme ulaştığını unutmayın. Gerçek bir sebep olmaksızın yavaşlamaya veya fazladan kilo almaya başlayacak ve bunun nedeni beslenme ihtiyaçlarının değişmeye başlamasıdır. Diyetini değiştirirken, yavaş yavaş değiştirdiğinizden emin olun.

Eski GSP'ler olacak daha az aktif ve daha az enerjiye ihtiyaç duyar . Ayrıca, metabolizmaları yavaşlamaya başlayacaktır. Bu, daha az kaloriye, yağa ve proteine ​​​​ihtiyacı olacağı anlamına gelir. Aksi takdirde, kilo vermeye başlayacak ve diyabet, eklem ağrısı ve kalp rahatsızlıkları gibi kiloyla ilgili sorunlara yol açacaktır.Üst düzey bir öğün, lif bakımından daha yüksek ancak kalorisi düşük olduğundan, öğünler arasında tok kalmasını sağlar. Ayrıca yaşlanan eklemleri desteklemek için daha yüksek seviyelerde kondroitin ve glukozamin içerir. Zayıflayan bağışıklığı ekstra antioksidanlara ihtiyaç duyar ve hastalıklarla ve hastalıklarla da savaşmasına izin verecek süper yiyecekler.

En İyi Köpek Maması

Alman Shorthaired Pointer köpek yavrusu

GSP yavruları, yaklaşık altı haftalıkken annelerinin sütünden kesilir.

Kaliteli bir yetiştirici size şu anda hangi mamayı yediğini söyleyecektir ve siz de onu beslemeyi veya tercih ettiğiniz başka bir mamaya geçirmeyi seçebilirsiniz. Sadece yavruların yaptığı gibi onu yavaşça değiştirdiğinizden emin olun. ekstra hassas mideler . İşte Pointer yavrusu için en iyi beş seçimimiz.
Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Doğal somon yağından DHA takviyesi.
 • Eklem gelişimi için glukozamin ile güçlendirilmiştir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, bu köpek için premium seçeneklerimizden biridir. Kemiksiz tavuk ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir ve kısa bir süre sonra hindi yemeği gelir. Hepsi listemizdeki en yüksek proteinli mama tanesine katkıda bulunur. Bu et yemekleri ve somon yağı, gelişimsel ihtiyaçları ve eklemleri için omega yağ asitleri ve glukozamin sağlar.

Muz, ıspanak, brokoli ve lahana gibi süper besinler sayesinde bağışıklığı destekleniyor. Bu mama tanesi, sindirim düzenliliğine yardımcı olacak yüksek bir lif içeriğine sahiptir. Ayrıca, her mama tanesi parçası, bağırsaklarında dost bakterileri teşvik eden probiyotikler de dahil olmak üzere Wellness's Acticoat solüsyonuyla kaplanmıştır. Sağlıklı bir kalp sistemine yardımcı olan taurin de listelenmiştir.

Severiz Bu premium tarifin, bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğu, yani %35. Yani sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyduğu amino asitlerle dolu ve etli tadı için çıldıracak.


Nutro Ultra Büyük Irk Köpek Yavrusu

Nutro Ultra Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Birinci sınıf yağsız proteinler, antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağların karışımı.
 • Yüksek kaliteli doğal ve bütünsel bileşenler.
 • Büyüyen yavru köpekler için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Mama, AAFCO Köpek Maması Besin Profilleri tarafından belirlenen besin seviyelerini karşılar.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Bu mama tanesi, tavuk, kuzu ve somon da dahil olmak üzere bir üçlü protein sağlar, yani kas ihtiyaçları için iyi bir amino asit kaynağına sahiptir. %26 oranıyla bu mama, zengin protein içeriğine sahip premium seçenekleri sindirmekte zorlananlar için de harika bir seçenek. Et yemekleri, balık yağları ve ayçiçek yağı eklemleri ve tüy sağlığı için harikadır.Bu, sağlıklı kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Yine, bağırsaklarını daha nazik hale getiriyor. Bu mama tanesi süper gıda karışımı olarak adlandırılmıştır çünkü bir sürü süper gıdayı listeler. Bu onun gelişen bağışıklık sistemi için harika. Bunlar arasında hindistancevizi, chia tohumu, lahana, balkabağı, ıspanak, yaban mersini, elma ve havuç sayılabilir.

golden cocker kırması

Severiz bu bizim tahıl içeren seçimimiz. Tahıllarda çok daha başarılı olanlar veya tahılsız diyetlerden kaçınmak isteyen ebeveynler için en iyi seçenek.


American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen köpek yavrusu formülü.
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Gerçek somon ilk malzemedir.
 • Mısır, soya, buğday veya yan ürünleri yok.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 352 kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey nispeten yeni bir markadır, ancak çok popüler olduğunu ve iyi nedenlerle kanıtlamaktadır. Bu, tahılları sağladıkları enerjiye ek olarak besleyici olarak yararlı olan tatlı patates ve nohutla değiştiren tahılsız bir seçenektir. Kurutulmuş yosun ve yaban mersini, bağışıklığı için bol miktarda besin sağlar. Sağlıklı bir bağırsağı destekleyen ve dışkıyı sağlam ve sağlıklı tutan probiyotik bileşenler de listelenmiştir.

Bu mama tanesi %32'lik yüksek protein içeriği sağlayarak onu süper etli ve lezzetli yapar. Kemiksiz somon, tavuk yemeği ve hindi yemeği ilk üç malzemedir. Ayrıca, yavru gelişimi için önemli olan omega yağ asidi içeriğinin yüksek olduğu anlamına gelir. Ayrıca kürkünü içten dışa besleyecek ve yumuşak köpek yavrusu cildini esnek tutacaktır.

Severiz Bu tarifin somon bazlı olduğunu, yani yüksek düzeyde omega yağ asitleri içerdiğini. Beyni, gözleri, ceketi ve genel köpek gelişimi için harika.


Instinct Raw Boost Büyük Irk Köpek Yavrusu

Instinct Raw Boost Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Yüksek proteinli mama tanesi + dondurularak kurutulmuş ham ile büyük ırk yavru köpekler için güçlendirilmiş beslenme.
 • Kafessiz tavuk ilk malzemedir.
 • Kümes hayvanları, balık ve etin dengeli karışımı.
 • Tavuk yumurtasından elde edilen doğal DHA.
 • Tahıl, patates, mısır, buğday, soya, yan ürün küspesi ve yapay renklendirici ve koruyucu içermez.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Alman Shorthaired Pointer yavrusu için ikinci premium seçeneğimiz. Tavuk bazlı bir reçetedir ve %33,5 ile ikinci en yüksek protein içeriğini sağlar. Her bir mama tanesi protein açısından zengindir ve çiğ un kabanları bu ekstra etli desteğin yanı sıra ilave gevreklik sağlar. Tavuk etinin yanı sıra tavuk ciğeri ve tavuk kalbi de listeleniyor. Sadece besleyici olarak yoğun değiller, aynı zamanda Fido için inanılmaz derecede lezzetliler.

Bu tarif aynı zamanda köpek yavrusu yetiştirme ihtiyaçları için DHA ve ARA dahil olmak üzere omega yağ asitleri bakımından da yüksektir. Montmorillonit kili, kuru yosun, kızılcık ve yaban mersini besin açısından yoğundur ve gelişen bağışıklık sistemini güçlendirir. Kupa başına 485 kalori ile bu, her zaman hareket halinde olan enerjik Alman Shorthairs için harika bir seçenek. Tahıl içermez ve bezelye ve kabak çekirdeği ekstra enerji sağlar.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin, lezzetli kibble parçalarının üzerinde dondurularak kurutulmuş çiğ tavuk parçaları içermesi. Yani Alman Pointer'ınız huysuz bir yavruysa veya tavuğu seviyorsa, bu tarifi sevecektir.


Hill's Science Diet Köpek Yavrusu Büyük Irk

Tepe
 • Kontrollü kalsiyum seviyeleri, büyük ırk yavru köpeğiniz için optimal kemik büyümesini destekler.
 • Balık yağından elde edilen doğal DHA.
 • Antioksidan ve E vitamini ve C karışımı.
 • Doğal, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif Hill's tarafından yapılmıştır. Veterinerlere ve köpek beslenme uzmanlarına göre, büyük ırk köpek yavrusu ihtiyaçlarının bilimsel gözlemlerine dayanmaktadır. %24,5 ile en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak yine de AAFCO tavsiyelerini aşmaktadır. Düşük protein içeriği, midesi et açısından zengin mama tanelerini sindirmekte zorlanan yavrular için bunu ideal bir seçenek haline getirir.

Kuzu unu, yumurtalar ve balık yağı, köpek yavrusu yetiştirme ihtiyaçları için gereken doğru miktarda DHA ve ARA sağlar. Aynı zamanda, sindirim sistemine karşı nazik olan kahverengi pirinç kullanan tahıl içeren bir formüldür. Bu mama tanesi aynı zamanda tavuk içermez, bu da onu yaygın olarak kullanılan bu bileşene alerjisi olanlar için harika bir seçenek haline getirir. Bağışıklığını güçlendirmek için çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri listeler.

Severiz Bu tarifte kuzu olan bir protein kaynağı kullanılıyor. Kuzu sadece sindirim sistemine nazik olmakla kalmaz, aynı zamanda sindirimi de kolaydır. Bunu hassas mideleri olan Alman Shorthair'ler için harika bir seçenek haline getiriyor.


Yetişkinler İçin En İyi Köpek Maması

Alman Shorthaired Pointer yetişkin

12 ila 15 ay arasında yavru köpeğinizden yetişkin mamasına geçmeniz önerilir.

Aynı markayı besliyor olsanız bile, onu her zaman yavaşça değiştirin. Birçok işletme sahibi aynı markayı beslemeyi tercih ederken, bazıları bütçe veya değişen beslenme ihtiyacı nedenlerinden dolayı değiştirmeyi tercih ediyor. Aşağıda Alman Shorthaired için favori seçimlerimiz ve onun büyük köpek beslenme ihtiyaçları .


Wellness CORE Tahılsız Büyük Irk

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • Daha büyük kibble boyutu.
 • Gerçek tavuktan yapılmıştır.
 • Doğal meyve ve sebzeler içerir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, yukarıdaki köpek mamasının devamı niteliğindedir. Özellikle büyük ırklar için tasarlanmıştır. Bu nedenle, büyük vücudu ve eklemleri için ihtiyaç duyduğu optimum besinleri içerir. İlk üç malzeme, kemiksiz tavuk, tavuk yemeği ve hindi yemeğidir. Bu, sağlıklı karbonhidratlar için mercimek, bezelye ve patates kullanan tahılsız bir seçenektir.

Bu tarif, bağışıklığını desteklemek için vitamin ve mineral takviyelerini listeler. Ekstra süper gıda takviyesi için ıspanak, brokoli, havuç, elma, yaban mersini ve lahana gibi meyve ve sebzelerin yanı sıra. Bu tarif ayrıca sebzeler ve hindiba kökü özü sayesinde yüksek lif içeriğine sahiptir. Her bir mama tanesi sindirim, deri ve tüy sağlığı için probiyotikler ve omega yağları ile kaplanmıştır.

Severiz Bu premium tarifin, %34 ile bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğu. Enerjik Alman Shorthairs veya büyük etli tadı sevenler için harika bir seçenek.


Nutro Ultra Büyük Irk

Nutro Ultra Gıda
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Yan ürün veya dolgu maddesi içermez.
 • Formüllerde GDO kullanılmamıştır.
 • Antioksidanlar ve mineraller içerir.
 • Formüller boyuta ve yaşam evresine göre değişir.
 • Mera yetiştirilen malzemeler.
 • İyi kabul edilen kilo yönetimi formülü.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, yukarıdaki köpek yavrusu tavsiyemizden yola çıkarak, köpeğiniz bir köpek yavrusu olarak bunu iyi yaptıysa, bunu ideal seçim haline getirir. %23 protein içeriği sunar. Bu, zengin eti işleyemeyen ancak yine de AAFCO yönergelerini aşanlar için yeterince düşük. Tavuk, kuzu ve somon gibi et üçlüsü, amino asit ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Bu yüzden büyük kas kütlesine iyi bakılıyor.

Bu, 15 süper yiyeceği listeleyen süper yiyecek kibble. Kabak, yaban mersini, elma, lahana, ıspanak ve hindistancevizi, sağlıklı kalmasını ve formda kalmasını sağlar. Ayçiçek yağı ve keten tohumu cildini besler ve kısa paltosunun şık ve parlak görünmesini sağlar. Bu mama tanesi ayrıca sağlıklı bir kalp sistemini destekleyen taurini de listeler.

Severiz Bu premium tarifin Pointer'larını tahıl içeren bir diyetle beslemek isteyenler için harika bir seçenek olduğunu. Kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi, sindirimi kolay malzemelerdir.


American Journey Aktif Yaşam Yetişkin

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Yüksek protein karışımı.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Bardak başına 370 kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey köpek yavrusu formülünün ardından, bu Alman Shorthaired yetişkin için harika bir seçenektir. Somon ve hindi yemekleri, %30 protein sunan ilk iki malzemedir. Yani büyük ve aktif kasları için bol miktarda amino asit sağlar. Ayrıca, onun damak zevki için de süper lezzetlidir. Glukozamin içeriği, büyük eklemlerini desteklemek için yüksektir.

Besleyici tatlı patates, nohut ve bezelye kullanan tahılsız bir reçetedir. Vitamin ve mineral takviyeleri bağışıklığını güçlü tutar ve kuru yosun ve yaban mersini gibi besleyici yoğun maddeler ekstra antioksidanlar sunar. Gastrointestinal sistemi kurutulmuş fermantasyon probiyotikleri ve prebiyotik lifler ile desteklenmiştir.

Severiz bu tarifin somon bazlı olduğunu. Yani sağlıklı cilt ve kürk için önemli olan omega yağ asitleri açısından zengindir. Eklemlerini ve genel sağlık durumunu desteklemenin yanı sıra.


Purina Pro Plan Sport Tüm Yaşam Aşamaları

Purina Pro Plan Sport Tüm Yaşam Aşamaları
 • Çalışan köpekler için özel olarak formüle edilmiştir.
 • İlk malzeme olarak gerçek tavuk içeren yüksek proteinli tarif.
 • %30 protein ve %20 yağ oranı.
 • Sağlıklı bir bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için canlı probiyotiklerle güçlendirilmiştir.
 • Egzersiz sonrası yavrularınızın ihtiyaç duyduğu kas beslenmesini sağlamaya yardımcı olacak amino asitler içerir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu mamanın ilk malzemesi gerçek tavuktur. Protein-yağda 30/20'lik optimum spor oranını sunar, bu da onu önümüzdeki spor günü için yakıt tutar. Bu seçenek sadece enerjik olanlar için uygundur ve hareketsiz köpeklerin çabuk kilo almasına neden olur. Ancak enerji yakan kişiler, yüksek yağ içeriği sayesinde kürklerinin harika görüneceğini göreceklerdir.

Kurutulmuş yumurta ürünleri, balık unu ve balık yağı, bilişsel işlevi ve esnek eklemleri için DHA ve ARA sağlar. Bağışıklığını da desteklemek için uzun bir vitamin ve mineral takviyesi listesi var. Kurutulmuş fermente bileşenler, düzenli sindirimi desteklemek için gereken probiyotikleri ve bu zengin formülü işleme yeteneğini ekler.

Severiz Bu tarifin, gününün çoğunu avlanarak veya oyun oynayarak geçiren Alman Shorthair'li sporcular için en iyi seçenek olduğunu.


Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerik Büyük Irk

Doğal Denge L.I.D. Sınırlı Malzeme
 • Bu eksiksiz ve dengeli tarifin ilk malzemesi gerçek kuzu etidir.
 • Tahıl içeren kahverengi pirinç formülü glütensizdir.
 • Esansiyel amino asitler, büyük BFF'nizin güçlü kaslarını korumaya yardımcı olur.
 • Büyük cins yetişkin köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilmiştir.
 • ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, Alman Shorthaired Pointer için sınırlı içerik seçimimizdir. Tek bir et bileşeni kullanır. Yani sadece midesi için değil, kuzu eti olduğu için sindirim sistemi için de naziktir. Kuzu ve kuzu yemekleri, genel diyet ihtiyaçları için büyük bir protein, glukozamin ve omega yağ dengesi sunar.

Bu, tahıl içeren bir diyettir ve yumuşak kahverengi pirinç kullanır. Ayçiçek yağı, cildi ve tüyleri için harika olan linoleik asit bakımından zengindir. Ve tüy sağlığı folik asit ve biotin tarafından destekleniyor. Taurin, kalp sağlığını destekler ve bağışıklığının güçlü tutulmasını sağlamak için vitamin ve mineral takviyeleri eklenir. Bu tarif tavuk içermez, bu da hoşgörüsüz olanlar için harikadır.

Severiz Bu tarifin hassas mideleri olan yetişkinler için en iyi seçenek olduğunu. Kolay sindirim için tek bir et ve birkaç diğer temel bileşenle tasarlanmıştır.


Yaşlılar için En İyi Köpek Maması

Alman Shorthaired Pointer kıdemli

Çoğu GSP, yedi ila sekiz yaşları arasında son yıllarına ulaşır.

Bu önemli yavaş yavaş onu yetişkin mama tanesinden kıdemli mama tanesine geçirin . Son yıllarında çok daha az enerjiye ve yağa ihtiyacı olacak. Bunun nedeni, daha az aktif olması ve yüksek yağlı içeriği sindirmek için mücadele etmesidir. Aksi takdirde, aşırı kilolu olma riskini alırsınız ve bunun sonucunda yaşlanan eklemleri zarar görür. Ayrıca ortak destek için daha yüksek bir glukozamin içeriğine ihtiyacı var.


Sağlık Çekirdek Kıdemli

Wellness Core Kıdemli Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kas gelişimi için hayvansal protein.
 • Yaşlı köpekler için beslenme desteği.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Yapay içerik yok.
 • Kupa başına 359 Kalori.
 • %32 Protein, %12 Yağ, %6.25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, kıdemli seçimimizdeki birinci sınıf tarifimiz. İlk iki bileşen yağsız kemiksiz hindi ve tavuk yemeğidir ve ilave edilmiş hindi yemeği aşağıda listelenmiştir. Bu mama tanesi, Alman Shorthaired'inizi öğünler arasında daha dolgun hissetmenize yardımcı olan yüksek lifli bir seçenektir. Bu, yağsız etle birlikte yaşlıların kilo alımını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, lif ayrıca düzenli sindirime de yardımcı olacaktır.

Wellness, et yemekleri, keten tohumu ve somon yağı sayesinde eklemlerini desteklemek için ekstra glukozamin sağlar. Bu da tüy ve kalp sağlığını destekler ve bilişsel işlevini sağlıklı tutar. Bu mama tanesi tahılsızdır ve bunun yerine mercimek, patates ve bezelye kullanır. Ispanak, lahana, yaban mersini ve brokoli, zayıflayan bağışıklık sistemini destekler.

Severiz Bu premium tarifin, %32 ile bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğu. Hala enerjiye ve kas gücüne ihtiyaç duyan aktif yaşlılar için ideal bir seçimdir.


Şimdi Taze Kıdemli Büyük Irk

Nutro Ultra Kıdemli
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Yağsız hayvansal proteinlerden yapılmıştır.
 • Yaşlılar için glukozamin takviyesi.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bardak başına 316 Kalori.
 • %26 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk ve tavuk unu, kuzu unu ve somon unu ile et proteinlerinin üçlüsüne eklenen ilk iki bileşendir. Çeşitli amino asitlerle, yaşlanan kaslarına hala iyi bakılıyor. Ayrıca, onun tat alma tomurcukları etli tadı takdir edecek! Ayçiçek yağı, keten tohumu ve diğer yağlar cildini besleyerek sağlıklı bir tüy oluşumunu destekler.

Lahana, hindistancevizi, balkabağı, ıspanak ve yaban mersini gibi süper gıdalar, zayıflayan bağışıklık sistemi için antioksidanlar sağlar. Bu ekstra destek için vitamin ve mineral takviyeleri eklenir. Kurutulmuş pancar küspesi, kalorisi düşük olan ve açlığını daha uzun süre tatmin etmeye yardımcı olan lif açısından zengindir. Yaşlanan eklemleri için bu kıdemli tarife ekstra glukozamin eklenir.

Severiz Bu tarifin fincan başına en az kaloriye sahip olduğunu. Eskisi kadar enerjik olmayan yaşlılar için ideal bir seçim.

balkabağı sokak köpeğini yandı

Amerikan Yolculuğu Kıdemli

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Tahıl içermeyen formül.
 • MCT'ler beyin sağlığını desteklemek için.
 • Yaşlanan eklemler için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, American Journey seçimimizin sonucudur. Bu somon ve tatlı patates tarifi. Bu nedenle, köpeğiniz bu formüllerde başarılı olduysa, bu onun için en iyi seçimdir. Bu, özellikle büyük ırklar düşünülerek tasarlanmasa da, tüm büyük ırk kıdemli kutularını işaretler. Taurin sayesinde kalp sağlığına önem veriliyor.

İlk malzeme kemiği çıkarılmış somon, kısa bir süre sonra hindi yemeği ve tavuk yemeği. Kıdemli vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri ve omega yağlarını sağlıyor. Bu mama tanesi tahıl içermez ve bunun yerine tatlı patates ve besleyici balkabağı kullanır. Kurutulmuş yosun ve mikroalgler tuhaf bileşenler gibi görünebilir, ancak bunlar besin açısından yoğun ve kalitelidir.

Severiz Bu tarifin, tüm yaşamları boyunca aktif olan büyük cins köpekler için önemli olan en yüksek glukozamin içeriğine sahip olması.


Purina Pro Büyük Irk Kıdemli

Purina Pro Kıdemli Büyük Irk
 • Bütçe dostu.
 • Tahıl içeren formül.
 • Beyin fonksiyonunu artırmak için botanik yağlarla yapılmıştır.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk, bu tarif listesindeki ilk malzemedir, yani protein ihtiyacı karşılanır. Ekstra bir glukozamin ve sağlıklı omega yağları takviyesi ekleyen balık unu da listelenmiştir. Bunların hepsi eklemlerini ve tüy sağlığını destekler. Bu mama tanesi, ona yavaş salınan enerji sağlamak için pirinç kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Ayrıca bağışıklık sistemi için uzun bir vitamin ve mineral takviyesi listesine sahiptir.

Bu tarif, yaşlanan köpeklerin bilişsel işlevini en iyi durumda tutmak için tasarlanmıştır. Omega yağlarına ek olarak, yumurtalar gerekli DHA ve ARA'yı sağlar ve botanik yağlar beynin keskin kalmasına yardımcı olur. Bu mama tanesi, sindirim sağlığını desteklemek ve dost bağırsak bakterilerini desteklemek için probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin fincan başına en yüksek yağ içeriğine ve kalori sayısına sahip olduğunu. Hala nispeten aktif olan ve çoğundan daha fazla enerjiye ihtiyaç duyan erkekler için ideal bir seçenek.


Mavi Buffalo Yaşam Koruma Kıdemli

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Bütçe dostu.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Kas koruması için L-Carnitine.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün yok.
 • Daha yüksek lif içeriği.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, beslenme rehberi için yeni bir seçimdir, ancak bunun nedeni, bu kıdemli seçimin en iyilerinden biri olmasıdır. Protein içeriği %20'dir ve bu, zengin et kurularını sindirmekte zorlanan yaşlılar için idealdir. İlk malzeme kemiksiz tavuktur ve kısa bir süre sonra tavuk yemeği gelir, böylece kas ihtiyaçlarının karşılandığından emin olabilirsiniz. Tavuk yemeği, eklemleri için önemli olan glukozamin açısından zengindir.

Balık yağı ve keten tohumu cilt ve tüy sağlığını besler ve kalp sağlığına da yardımcı olur. Kahverengi pirinç gibi yumuşak taneler, gün boyunca hareket etmesini sağlamak için yeterli enerji sağlar ve L-karnitin, metabolizmasının onu formda tutmasını sağlar. Blue Buffalo'nun Yaşam Kaynağı Bitleri, son yıllarında ihtiyaç duyduğu yedi süper gıda ve besin içeren karışıma eklenir.

Severiz Bu tarifin, onu daha uzun süre tok hissetmesini sağlayacak yüksek lifli bir diyet olduğunu. Bunu, sürekli yemek peşinde olan, sonsuza kadar aç olan Alman Shorthair Pointer'lar için en iyi seçim yapmak.


Son düşünceler

Umarım, size köpeğinizin seveceği çeşitli seçenekler sunmuşuzdur. Tahılsız, düşük proteinli veya belirli bir et çeşidi olsun, her zaman köpeğinize ve ihtiyaçlarına uygun yemekleri seçin. Önerilerimizden birini seçtiğinizde, Kısa Tüylü Alman İşaretçiniz için mükemmel sağlık için en iyi adımı attığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar