Dalmaçyalılar İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Dalmaçyalılar İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Dalmaçyalı ikonik bir köpektir. Kötü Cruella de Vil'in savaşta umutsuzca istediği güzel paltosu ile tanınır. Disney filmi '101 Dalmaçyalı' . Ve neden bahsettiğimizi bilmiyorsan, bunu bir sonraki film gecen yap! hayal kırıklığına uğramayacaksın. Ama işimize geri dönelim.

Yakıta ihtiyacı olan büyük ve enerjik bir köpektir. Ve tıpkı araçlar gibi, köpeklerin de doğru türde yakıta ihtiyacı vardır. Aksi takdirde, besinsel olarak yetersiz hale gelirler. Peki Dalmaçyalılar için en iyi köpek maması nedir?Şimdi onun yaşam evrelerinin her birinde, her birinde hangi besinlerin en önemli olduğunu ve dikkat edilmesi gereken en iyi bileşenleri inceleyelim - etiketleri gözden geçirmeniz ve ambalajı kendiniz anlamanız çok önemlidir. Ayrıca, size en iyi beş köpek mamasını öneriyoruz. Dalmaçyalı hayatın her aşamasında. Bu kılavuz, tüm Dal anneleri ve babaları için mutlaka okunması gereken bir kılavuzdur ve sizin için çok basit hale getiriyoruz.

Bir Bakışta: En Sevdiğimiz Yiyecekler Dalmaçyalılar

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yaşam Kaynağı Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek YavrusuChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiNutro Büyük Irk Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerDalmaçyalı Yavru Besin İhtiyaçları

Bir grup Dalmaçyalı köpek yavrusu birlikte yemek yiyor, beyazlar üzerinde izole edilmiş.

Vade sonunda, bu cins büyük bir köpektir ve teraziyi 70 pound civarında devirir.

Dalmaçyalı bir yavru altı haftalıktan itibaren annesinin sütünden kesilmelidir. Yani size geldiğinde köpek maması için hazır olacaktır. Özellikle bir köpek yavrusu maması seçtiğinizden emin olun. büyük cins köpekler için yapılmış . Bu yiyecekler, yetişkinlikte iskelet problemleri geliştirme şansını azaltabilen optimize edilmiş kalsiyum ve fosfor seviyeleri aracılığıyla köpek yavrusu döneminde hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur.

Yavruluk, beslenme söz konusu olduğunda tartışmasız en kritik yaşam aşamasıdır. Onu yüksek kaliteli bir yavru köpek maması ile beslemek, sağlıklı bir yaşam tarzı ve vücudun temellerini oluşturur. Büyüyen köpek yavruları, büyümelerini hızlandırdığı için daha yüksek enerji ve yağlara ihtiyaç duyar. Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) özellikle önemlidir, çünkü sağlıklı bilişsel ve görme gelişimini destekler ve aynı zamanda o güzel kürkünü besler. Balık, balık yağları, et yemekleri ve yumurta bunların en iyi kaynaklarıdır.

Sağlıklı yağlara ek olarak, yavruların yetişkinliğe kıyasla daha yüksek protein seviyelerine ihtiyaçları vardır. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO), yavruların minimum %22 protein içeriği . Kaslı Dalmaçyalı için %25 veya üzeri bir protein içeriği arzu edilir. Protein, tüm canlıların yapı taşları olan amino asitlerle doludur. Yüksek kaliteli köpek mamasının en önemli işareti, eti ilk bileşen olarak listeler .Yetişkin Dalmaçyalı Besin İhtiyaçları

Dalmaçyalı köpek bir kızın elinden yemek yiyor

Yetişkinlik, yüksek kaliteli bir köpek mamasının sağlayabileceği dengeli bir diyetle ilgilidir.

yaşları arasında 12 ve 15 ay , Dalmaçyalı köpeğinizi yavru mamadan yetişkin mamasına geçirmeniz gerekecek. Yaklaşık iki yaşına kadar tam olarak olgunlaşmayacak, ancak büyümesinin çoğunu bu noktada tamamladı. Yetişkin yiyecekleri, optimize edilmiş besinler ve eklemlerini destekleyen daha yüksek bir glukozamin seviyesi içermelidir. Glukozamin, et yemeklerinde, yeşil dudaklı midyelerde ve ilave takviyelerde bulunur.

Yetişkin köpekler için dengeli bir diyet et, protein, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağları, vitaminler ve mineralleri içermelidir. AAFCO, yetişkin köpeklerin en az %18 oranında daha düşük protein içeriğine ihtiyaç duyduğunu belirtir. Yine, Dalmaçyalı gibi kaslı bir köpek için daha yüksek protein içeriği hedeflemenizi öneririz.

Dalmaçyalınızın belirli maddelere karşı hoşgörüsüz olduğunu biliyorsanız, başka bir şey seçin. Kulağa bariz gelebilir, ancak birçok işletme sahibi, korkunç gazın köpek sahibi olma kursunun bir parçası olduğunu varsayıyor. Ancak bunun nedeni, tavuk gibi yaygın bir malzemeye karşı hoşgörüsüz olması olabilir. Yüksek kaliteli markaların çeşitli lezzetleri vardır, bu nedenle her köpek için bir şeyler vardır. 'Kurutulmuş lactobacillus plantarum fermantasyon ürünü' gibi probiyotik bileşenler, hassas mideler . Bağırsaklarında sağlıklı bakterileri teşvik ederler ve sindirime yardımcı olurlar.Kıdemli Dalmaçyalı Besin İhtiyaçları

Kıdemli Dalmaçyalı yemekten bir mola

Bu benekli ırkın ortalama ömrü 11 ​​ile 13 yıl arasındadır.

Dallar, çevrede kıdemli bir köpek olarak kabul edilir. yedi veya sekiz yaşında , bu yüzden onu kıdemli köpek mamasına geçirmeniz gerekecek. Her köpek farklıdır. Ancak kilo alımı, daha az aktivite ve daha yavaş bilişsel işlev gibi açıklayıcı işaretler, kıdemin geldiğini gösteriyor. Altın yıllarında ihtiyacı olan her şeyi sağlayan yüksek kaliteli yiyeceklere bağlı kalın.

Kıdemli köpek diyetleri daha az yağ ve protein içerir . Bunun nedeni, midesinin yaşlandıkça yavaşlaması ve yağları eskisi kadar iyi sindirememesidir. Artı, artık daha az hareket ettiği için çok daha az enerjiye ihtiyacı var. Yaşlılar, düşük kalorili oldukları ve daha uzun süre tok kalmalarını sağladıkları için daha yüksek seviyelerde prebiyotik lif yemelidir.Yaşlılar uzun bir vitamin ve mineral listesi tüketmelidir çünkü bağışıklık sistemlerinin hastalık ve hastalıklarla savaşmak için ekstra desteğe ihtiyacı vardır. Ek takviyeler, ayrıca yaban mersini, kızılcık, havuç ve balkabağı gibi meyve ve sebzelerin yanı sıra daha yüksek glukozamin ve kondroitin seviyeleri . Büyük ve enerjik köpekler (her ikisi de Dalmaçyalı) yaşlılık yıllarında ekstra ortak desteğe ihtiyaç duyar, bu nedenle daha önce bahsettiğimiz önemli malzemeleri arayın.


Dalmaçyalı Köpek Yavruları İçin En İyi Mama

İşte Dalmaçyalı yavrular için favori köpek mamalarımız. Unutmayın, yavru köpeğinize büyük cins bir köpek maması beslemek, ona hayata en iyi başlangıcı sağlamak için çok önemlidir.


Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Ömür Kaynağı
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Beyin desteği için DHA.
 • Yan ürün yemekleri içermez.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yüksek protein oranı.
 • Kupa başına 411 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, yavru köpekler için en iyi seçimimizdir. Çok çeşitli mama taneleri sunar ve Life Protection serisi eksiksiz beslenme sunar. Listemizdeki protein içeriği söz konusu olduğunda orta halli bir üründür. Ancak AAFCO tavsiyelerini aşıyor ve bazı köpek yavrularının çok zengin olmayan bir mama tanesine ihtiyacı var. Yani bu onlar için mükemmel. Yüksek kaliteli kemiksiz tavuk ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir. Balık unu, yumurta ve balık yağı, organlarını sağlıklı tutar ve eklemleri destekler.

Bu, bazılarının sindirimi mısır ve buğdaydan daha kolay bulduğu yumuşak kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir listedir. Yucca schidigera, gaz kokusunu azalttığı bilinen bir prebiyotik liftir ve her mama tanesinde probiyotik bileşenler bulunur. Bağışıklığı için yaban mersini ve kızılcık gibi besleyici yoğun maddeler içerir. Ve kurutulmuş yosun, güçlü kemikler için kalsiyum açısından zengindir.Severiz bu tarifin Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bitlerini içerdiğini. Bunlar, büyük ırk köpek yavrularının sağlıklı bir şekilde gelişmesi için ihtiyaç duyduğu süper yiyecekleri ve optimize edilmiş besinleri içeren mama taneleridir.


Purina Pro Büyük Irk Köpek Yavrusu

Purina Pro Köpek Büyük Irk
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • 50 kilonun üzerindeki yavrular için tasarlanmıştır.
 • Kas gelişimi için yüksek protein formülü.
 • Beyin gelişimi için DHA
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Kupa başına 419 Kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %4.75 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro Plan, köpek maması pazarında iyi bilinmektedir. Bu mama tanesi, et içermeyen ilk bileşen olarak pirinci kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Bu ona sağlıklı bir sindirim sistemini büyütmek ve sürdürmek için enerji ve lif sağlar. Tavuk ilk bileşendir ve bu, balık unu ile birlikte, büyüyen Dalmaçyalı yavru için bol olan %28'lik bir protein içeriği sağlar.

Balık unu, balık yağı ve yumurta ürünü, yavruların sağlıklı bilişsel gelişim için ihtiyaç duyduğu tüm önemli DHA ve ARA'yı sağlar. Sağlıklı ve parlak bir kürkün yanı sıra, incelemelerin çoğunun övdüğü şey bu. Formül, eklenen vitamin ve mineral takviyelerini ve canlı probiyotik bileşenleri de listeler.

kedi köpek maması yer mi

Severiz Bu tarifin eklenen probiyotik bileşenlerle güçlendirildiğini, sindirim sistemini dost bakterilerle yatıştırdığını, bu da daha az gaz ve daha sağlıklı köpek dışkısı anlamına gelir.


Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yüksek hayvansal protein konsantrasyonu.
 • Birinci sınıf tamamen doğal bileşenler içerir.
 • Köpekler için atalardan kalma bir diyete dayanmaktadır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu bizim favori seçimlerimizden biri çünkü tüm büyük cins köpek yavrusu kutularını ve daha fazlasını işaretliyor. %35 protein içeriği sağlayan yüksek proteinli bir mamadır. Tavuk ve tavuk unu ilk iki malzemedir ve kısa bir süre sonra hindi unu, yavrularınızın sevdiği çok sayıda büyük etli tadı paketler.

Keten tohumu ve somon yağı ile birlikte et yemeği bileşenleri, tüy ve görme gelişimi için harika olan yüksek bir omega yağ asidi içeriği sağlar. Muz, ıspanak, lahana, elma, yaban mersini ve tatlı patates gibi antioksidanlar, onu sağlıklı tutmak için bağışıklık sistemini destekler. Her bir mama tanesi, Wellness'in glukozamin ve taurin içeren probiyotik ve omega yağlı solüsyonu olan özel acticoat ile kaplanmıştır. Büyük cins köpek yavrusu gelişimi için mükemmeldir.

Severiz Bu tarifin bizim için birinci sınıf bir seçim olduğunu ve harika bir çok yönlü olduğunu. Bağışıklık sisteminin güçlü gelişimini destekleyen antioksidanlar ve süper gıdalarla doludur.


Orijen Büyük Irk Köpek Yavrusu

Orijen Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Yüksek protein formülü.
 • Ham ve taze hayvansal malzemeler kullanır.
 • Vahşi yakalanmış balıklardan yapılmıştır.
 • Kafessiz egs ile yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %16 Yağ, %6 Lif.
Amazon.com'da görüntüle

Orijen, yalnızca en kaliteli malzemeleri kullanmasıyla bilinir, bu da bunu büyük cins yavrular için birinci sınıf seçimimiz yapar. İlk on beş bileşen, tavuk, hindi, çeşitli balıklar, hayvan organları ve yumurta dahil olmak üzere hayvansal proteindir. Sağlıklı eklemleri destekleyen harika glukozamin kaynakları olan tavuk boyunları ve kıkırdakları da listelenmiştir. Çiğ ve dondurularak kurutulmuş et, eti besin açısından zengin ve onu çılgına çeviren büyük tatlarla dolu tutar. Kibble parçaları, ekstra lezzet için dondurularak kurutulmuş karaciğerde de kaplanmıştır.

Bu, sağlıklı karbonhidrat kaynağı olarak mercimek, fasulye ve bezelye kullanan tahılsız bir reçetedir. Balkabağı, kara lahana ve kuru yosun onun ihtiyacı olan vitamin ihtiyacını karşılar. Ve probiyotik içerikler her lokmada garantilidir. Tüm etler etik kaynaklıdır, bu da bunu eko-bilinçli köpek anneleri ve babaları için de en iyi seçim haline getirir.

Severiz Bu tarifin Dalmaçyalı yavru için birinci sınıf seçimimiz olduğunu. Bütün bir av diyetini takip eder, bu da sadece eti değil, hayvanın her besleyici parçasını yiyeceği anlamına gelir. Ve %38 ile en yüksek protein içeriğini sunar.


Hill's Science Diet Köpek Yavrusu Büyük Irk

Tepe
 • Kontrollü kalsiyum seviyeleri, büyük ırk yavru köpeğiniz için optimal kemik büyümesini destekler.
 • Balık yağından elde edilen doğal DHA.
 • Antioksidan ve E vitamini ve C karışımı.
 • Doğal, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet tam olarak buna, yani bilime dayanmaktadır. Köpek beslenme uzmanları ve bilim adamları, büyük cins köpek yavrularının ihtiyaçlarını incelediler ve hepsini bu mamanın içine attılar. Bu seçenek, listemizdeki en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak yine de AAFCO yönergelerini aşmaktadır. %24,5 oranında, zengin etleri sindiremeyen hassas mideler bu daha yumuşak diyette başarılı olmalıdır.

Tek hayvansal protein kaynağı kuzu unu olup, ilk bileşendir. Kuzu, sindirimi daha kolay etlerden biri olarak bilinir ve glukozaminle doludur. Bu, esas olarak kahverengi pirinç kullanan tahıl içeren bir diyettir. Yumurta ürünleri, keten tohumu ve balık yağı, genel gelişimi için DHA ve ARA sağlar ve sağlıklı bir tüy oluşumunu destekler.

Severiz Bu tarifin tavuk içermediğini ve bunun yerine tek bileşen kaynağı olarak kuzu unu kullandığını. Tavuğa tahammülü olmayanlar veya kuzu eti sindirmeyi çok daha kolay bulanlar için harika bir seçenek.


Yetişkin Dalmaçyalılar İçin En İyi Yemek

Köpeğinizi yavru köpeğinden yetişkin köpek mamasına geçirirken, bunu yavaş yapmak önemlidir. Birçok köpeğin hassas mideleri vardır, bu nedenle mide rahatsızlığını önlemek için her zaman talimatları izleyin. İşte Dalmaçyalı yetişkinler için en iyi köpek mamalarımız.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog, yetişkinler için en iyi köpek maması için en iyi seçimimizdir. Bu taze yiyecek, insan kalitesinde bileşenler içerir, yani onu yiyebilirsiniz (eğer isterseniz). Tüm taze malzemeler, köpeğinizin tüylerinin parlak kalmasını ve büyük kaslarının güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlar. Her öğün Dalmaçyalınız için özel olarak özelleştirilmiştir ve Pirenelerinizin özel ihtiyaçlarına göre veterinerler tarafından tasarlanmıştır. Paranızın karşılığını daha fazla almak için, ev yapımı pirinci karıştırın, bu da diyetlerinde biraz tahıl olmasına yardımcı olur.

USDA sertifikalı bir mutfakta hazırlanan bu tarifler en seçici damak zevkini bile memnun edecek. Köpeğiniz, yüksek kaliteli etlere ek olarak, sindirimi ve sağlıklı bağırsak florasını teşvik eden tatlı patates ve mercimek gibi yumuşak liflerden hoşlanır.

Severiz Bu tahılsız yemek planlarının köpeğinizin ağırlığına, aktivite düzeyine, seçicilik düzeyine ve her türlü özel diyet ihtiyacına göre özelleştirildiğini unutmayın. Köpeğinizin mevcut en taze, en kaliteli ve dengeli yemeği yemesini garanti eden mükemmel bir seçenektir.


Wellness Core Büyük Irk

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Et yan ürünleri veya dolgu maddeleri yok.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, Wellness köpek yavrusu tavsiyemize uygundur. Yani Dalmaçyalınız köpek yavrusu olarak bu konuda başarılı olduysa, bir yetişkin olarak da başarılı olmalıdır. Bu, en iyi malzemeleri kullanan birinci sınıf bir reçetedir. %34 protein içeriği sunan protein açısından zengindir. Enerjiye ve düzenli kas bakımına ihtiyaç duyan aktif büyük ırk yetişkinler için harika bir seçenek. Kemiksiz tavuk, tavuk yemeği ve hindi yemeği ilk üç malzemedir.

Bu tarif, sağlıklı omega yağları sayesinde yağsız vücut kütlesini ve güzel bir tüyü desteklemek için tasarlanmıştır. Yağlara ek olarak, her mama tanesi probiyotikler, antioksidanlar, vitaminler, mineraller, glukozamin ve kondroitin ile güçlendirilmiştir. Birlikte genel sağlığını arttırırlar. Mama parçaları büyüktür, bu da gevrekliği seven büyük köpekler için harikadır.

Severiz Bu tarifin, büyük ırklar ve onların çalışkan eklemleri için önemli olan bu listedeki en yüksek glukozamin içeriğine sahip olduğunu.


Orijen Orijinal Yüksek Proteinli Yetişkin

ORIJEN Orijinal Kuru Köpek Maması
 • İlk dört malzemenin hepsi gerçek et.
 • Taze tavuk ve hindi içerir.
 • Bütün meyve ve sebzeleri içerir.
 • Antioksidanlar için doğal otlar ve kökler içerir.
 • Tahılsız tarif.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %18 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek özellikle büyük köpekler için tasarlanmamıştır, ancak her boyuttaki köpekler için harika olan birinci sınıf bir reçetedir. Orijen köpek yavrusu tavsiyemizi takiben, yetişkin versiyonu da en iyi malzemeleri kullanır. Bardak başına yağ içeriği ve kalori sayısı yüksektir, bu nedenle bu seçenek en iyi enerjik Dallar için saklanır. Aktif ise, bu seçenek ona ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi ve daha fazlasını sağlar.

İlk on beş bileşen, %38'lik bir protein içeriği sağlayan besleyici hayvansal proteinlerdir. Tavuk boyunları ve kıkırdakları, büyük eklemleri için glukozamin sağlar. Et yemekleri, balıklar ve organlar beynini uyanık tutar ve görüşünü netleştirir ve ceketini düzgün ve pürüzsüz tutar. Probiyotik bileşenlerin bir karışımı, bu zengin formülün sindirilmesinde bağırsak sağlığının desteklenmesini sağlar.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin, süper enerjik Dalmaçyalılar veya büyük etli lezzetleri seven daha telaşlı köpekler için en iyi seçimimiz olduğunu.


Blue Buffalo Büyük Irk Yaşam Koruma Yetişkin

Blue Buffalo Life Protection Büyük Irk Yetişkin
 • Glukozamin ve kondroitin.
 • Temel yüksek kaliteli protein ve L-Karnitin.
 • Kalsiyum, fosfor ve temel vitaminler.
 • Şelatlı mineraller ve antioksidanlar.
 • Mısır, buğday, soya veya tavuk (veya kümes hayvanları) yan ürün yemekleri yok.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek aynı zamanda önceki Blue Buffalo köpek yavrusu tavsiyemize de uygundur. Yani, eğer yavrunuz bu tarifin tadını sevdiyse, bunun tadını da sevmelidir. Yine eksiksiz bir beslenme paketi sağlar, bu nedenle Life Protection serisi olarak bilinir. Zengin etli formüllerden hoşlanmayanlar için ideal olan %22 protein içeriği sağlar. Neyse ki tavuk ve tavuk yemeği hala ilk iki malzeme.

Bu, tahıl içeren bir seçenektir ve sağlıklı kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi kullanır. Eklenen vitamin ve mineral takviyelerinin bir karışımı gibi probiyotik bileşenler her kasede bulunur. Tatlı patates, havuç, yaban mersini ve elma, ekstra antioksidan takviyesi sağlar. Besin açısından yoğun bir bileşen olan kuru yosun listelenmiştir ve kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olur. LifeSource Bits, optimize edilmiş büyük cins yetişkin beslenmesi için hala kullanılmaktadır.

Severiz Bu tarifin %6'lık yüksek lif içeriğine sahip olması, bunu kilolarını koruması gereken sonsuza kadar aç Dalmaçyalılar için harika bir seçenek haline getiriyor.


Hill's Science Diet Büyük Irk Yetişkin

Tepe
 • Glukozamin ve kondroitin.
 • Omega-6 yağ asitleri.
 • Antioksidan ve E vitamini ve C karışımı.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular olmadan doğal, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, büyük yetişkin ırkların ihtiyaç duydukları her şeyin dahil edildiğinden emin olma ihtiyaçlarını gözlemledi. Bu, ikincil enerji kaynağı olarak kahverengi pirinç ve tam tahıllı buğday kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Eklenen antioksidan takviyeleri ve C ve E vitamini, bağışıklık gücünü artırmak için birlikte çalışır. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir ve l-karnitin, metabolizmasını uyararak onun zayıf kalmasına yardımcı olur.

Bu seçenek, listemizdeki en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak %19 ile yine de AAFCO yönergelerini aşmaktadır. Düşük protein seviyesi, bunu sindirim sistemi çok fazla et işlemek için mücadele eden köpekler için harika bir seçenek haline getirir. Ve kuzu unu, daha yaygın etlere harika bir alternatif olabilir.

Severiz Bu tarifin, hassas Dalmaçyalılar için ideal bir seçim olmasını sağlayan tek kuzu proteini kaynağı sayesinde sindirimi kolay bir formül olması.


Kıdemli Dalmaçyalılar İçin En İyi Yemek

Dalmaçyalı'nızı yetişkinlerden kıdemli yiyeceklere geçirmek söz konusu olduğunda, özellikle Dal'ınızın hassas bir karnı varsa, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır. Çok fazla kilo ek sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, yaşlanan köpeğinizin kilosunu izlemek her zamankinden daha önemlidir. Yani, lütfen saklayın sivilceli köpek ince ve sağlıklı.


Nutro Büyük Irk Kıdemli

Nutro Büyük Irk Kıdemli
 • GDO'suz formül.
 • Çiftlikte yetiştirilmiş tavuktan yapılmıştır.
 • Doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları.
 • Mısır, buğday veya soya kullanılmadan yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 306 Kalori.
 • %22 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, tavuk içermeyen bir tarif olmasa da, kuzu eti onu en önemli hayvansal protein kaynağı yapan en önemli içeriktir. Dalmaçyalı kuzu eti tercih ediyorsa, diğer üst düzey gıdaların çoğu tek protein bileşeni olarak tavuğu kullandığından bu en iyi seçimdir. Ayrıca, kas bakımı için daha geniş bir amino asit çeşitliliği sağlar. Bu, tahıl içeren bir seçenektir.

Bu tarif, chia tohumu, hindistancevizi, balkabağı, lahana ve ıspanak gibi süper yiyecekleri listeler. Yani bağışıklığı güçlü tutulur ve eklenen vitaminler ve mineraller de ekstra bir destek sağlar. Balık yağı ve yumurta ürünleri, devam eden bilişsel işlev ve genel sağlık için ihtiyaç duyulan DHA ve ARA'yı sağlar. E vitamini, biotin ve folik asit cildin içten dışa doğru beslenmesini sağlar.

Severiz bu tarifin bizim kuzu bazlı seçeneğimiz olduğunu. Kuzu sindirimi daha yumuşaktır ve bu ilk bileşendir.


Sağlık Çekirdek Kıdemli

Wellness Core Kıdemli Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kas gelişimi için hayvansal protein.
 • Yaşlı köpekler için beslenme desteği.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Yapay içerik yok.
 • Kupa başına 359 Kalori.
 • %32 Protein, %12 Yağ, %6.25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu kıdemli seçim, Wellness Core üçlüsümüzü tamamlıyor. Bu, özellikle büyük ırklar için tasarlanmasa da, büyük ırk bir köpek maması kadar iyidir. En kaliteli malzemeleri kullanan birinci sınıf bir seçenektir. Bu tarifin ilk iki bileşeni, kemiksiz hindi ve tavuk yemeğidir - hem yağsız hem de son yıllarında çok önemli olan glukozaminle doludur. Hindi unu ve somon yağı da ekstra bir destek sağlar. Ayrıca kuruyan derisine ve paltosuna dikkat edin.

Bu, yavaş enerji salınımı kaynağı olarak mercimek, patates ve bezelye kullanan tahılsız bir seçenektir. Ve uzun bir meyve, sebze ve ilave takviye listesi, zayıflayan bağışıklığının vitamin ve minerallerle güçlendirilmesini sağlar. Taurin onun kalp sistemine bakar ve probiyotikler onun yaşlanan sindirim sistemini destekler.

Severiz Bu tarifin kıdemli listemizdeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Bu, daha telaşlı Dal'ların veya hala kas gücüne ihtiyaç duyanların bu formülde başarılı olduğu anlamına gelir.


Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Bütçe dostu formül.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Tavuk yan ürünü yemekleri yok.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Bardak başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek aynı zamanda Blue Buffalo Life Protection Formula'mızı da tamamlar ve bu özellikle büyük ırklar için tasarlanmıştır. Yani bu ürünü daha önce sevmişse, bu onun için en iyi seçimdir. Protein içeriği %20'dir ve tavuk ilk bileşendir. Yaşlı ve muhtemelen ağrıyan eklemleri için glukozamin açısından zengin olan tavuk unu ve balık yağı da listelenmiştir.

Sağlıklı kahverengi pirinç listelenmiştir, bu da ona yavaş salınan enerji sağlayan tahıl içeren bir tariftir. Bezelye ve kuru hindiba kökü gibi prebiyotik lifler, düzenli sindirime yardımcı olur. Ayrıca bu mama tanesi, sindirim sisteminde dost bakterilerin gelişmesini sağlayan probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir. LifeSource Bits, kıdemli sağlığı için ihtiyaç duyduğu yedi süper gıdayı sağlar ve l-karnitin onun zayıf kalmasına yardımcı olur.

Severiz Bu tarifin en yüksek lif içeriğine sahip olduğunu. Bunun anlamı, kıdemli Dal'ınız sürekli olarak atıştırmalıklar arıyorsa, bu onun daha uzun süre tok hissetmesini sağlayacak yiyecek olabilir.


Victor Kıdemli Sağlıklı Kilo

Victor Kıdemli Sağlıklı Kilo
 • Yaşlanan köpekler için besin açısından yoğun.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Üstün sindirim için formüle edilmiştir.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %27 Protein, %11,5 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif özellikle büyük ırklar için tasarlanmamıştır, ancak tüm büyük ırk kutularını işaretler, bu yüzden Dal'ınız için tavsiye ediyoruz. Dalmaçyalılar yemek sevgileriyle tanınırlar ve genellikle kilolarını korumakta zorlanırlar ve bu seçim bu adamlar için. Metabolizmayı uyararak köpeklerin bakımlı kalmasına yardımcı olan L-karnitin listelenmiştir. Glutensiz tahıllar ayrıca kilo yönetimine de yardımcı olur.

İlk bileşen, kısa bir süre sonra balık, tavuk ve kan yemekleriyle birlikte sığır eti yemeğidir. Kan yemeği size iştah açıcı gelmeyebilir, ancak Fido için lezzetli ve besleyicidir. Deniz yosunu unu da besin açısından yoğun bir bileşendir ve bağışıklığı güçlü tutar. Victor'un tariflerinin çoğu, sindirim desteğini hedefler ve selenyum mayası, prebiyotik lif ve probiyotik kültürler, gastrointestinal sağlığı iyileştirmek için birlikte çalışır.

Severiz Bu tarifin kıdemli listemizdeki en yüksek glukozamin düzeylerinden birine sahip olması, onu ortak sorunlara duyarlı olanlar için ideal hale getiriyor.

benekli köpek cinsleri

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Veteriner destekli marka.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, büyük cins köpeklerin altı yaşından büyük ihtiyaçlarını bir kez daha inceledi ve hepsini bu mamanın içine attı. Bu nedenle, bu gıdadaki her şeyin herhangi bir dolgu maddesi olmadan ihtiyaç duyulduğundan emin olabilirsiniz. Protein içeriği düşük, %15,5, ancak bu tam olarak bazı yaşlı köpeklerin ihtiyaç duyduğu şeydir. Tavuk unu, glukozamin açısından zengin olan ilk bileşendir.

Bu, gün boyunca kan şekerini korumak için yavaş salınan enerji için harika olan arpa ve pirinç kullanan tahıl içeren bir reçetedir. Bu seçenek, çok fazla lif işlemek için mücadele eden köpekler için ideal olan düşük lif içeriğine sahiptir. Bu mama tanesi, yaşlanan bağışıklık sistemini güçlendirmek için ilave vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin, etli tarifleri işlemekte zorlanan Dallar için en iyi seçenek olduğunu, sindirimi kolay bir seçenek olduğunu.


Son düşünceler

Dalmaçyalı ve beslenme ihtiyaçları hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Bu büyük ve aktif benekli yavruyu elinden gelenin en iyisini yapmak ve hissetmek için yukarıdaki önerilerimize uyun. Seçtiğiniz her şeyi sevdiğinden emin olmakla kalmaz, aynı zamanda noktalarının her birinin iyi yemeği takdir ettiğinden emin olabilirsiniz. Sağlıklı bir diyet, köpeğinizin ömrünü ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur ve en iyi arkadaşınızla birlikte daha mutlu yıllara dönüşür.

Yorumlar