Anime Köpek İsimleri: Japonlardan Esinlenen 300 Fikir

Anime Köpek İsimleri: Japonlardan Esinlenen 300 Fikir

Ne mutlu bir gün! Yepyeni bir köpek yavrusu evine hoş geldin ve şimdi bir isim seçmenin zamanı geldi. Evcil hayvan ismi fikirleri farklı yerlerden geliyor ve birçok evcil hayvan sahibi ilham almak için en sevdikleri eğlence biçimlerine bakıyor. Bir Japon animasyon stili olan Anime, son birkaç on yılda dünya çapında oldukça popüler hale geldi. Anime köpek isimleri orijinal, ilgi çekici ve son derece güzel olabilir.

alman setter

Eve yeni bir köpek yavrusu getirmenin ilk birkaç günü ve haftası heyecan doludur. Yavru köpeğiniz eve gelmeden önce bile isimlerle ilgili beyin fırtınası başlar. Bazen isim fikirleri belirli bir köpek yavrusu seçilmeden önce başlar. Anime türü çok geniştir ve evcil hayvan sahipleri çok çeşitli yönlere gidebilirler.Senden önce yeni bir köpek adı seç Yavru köpeğinizin cinsini, büyüklüğünü, yaşını, görünüşünü ve kişiliğini göz önünde bulundurun. Mükemmel anime köpek adını bulmak bir süreçtir ve sahipleri bu zamanın tadını çıkarmayı unutmamalıdır. Haydi anime dünyasının biraz daha derinlerine atlayalım, tam olarak ne olduğunu öğrenelim ve harika adlandırma fikirlerini keşfedelim.

İçindekiler
 1. Anime Nedir?
 2. Anime Stilleri
 3. Anime Köpek İsimleri
 4. Anime Stillerine ve Türlerine Göre Köpek İsimleri
 5. En Popüler Anime Karakter Köpek İsimleri
 6. Tek Parçadan Köpek İsmi Fikirleri
 7. Pokémon'dan Esinlenen Köpek İsimleri
 8. Dragon Ball ve Dragon Ball Z'den Esinlenen Köpek İsimleri
 9. Sailor Moon'dan Esinlenen Köpek İsimleri
 10. Köpek Adlandırma Trendleri
 11. Köpek Adlandırma İpuçları
 12. Son düşünceler

Anime Nedir?

 Beyaz arka planda mor anime köpeği

Anime terimi şunu ifade eder: Japonca Animasyon stili ve bu stilden etkilenen çalışmalar. anime aynı zamanda Japonca çizgi film veya animasyon anlamına gelen “animēshon” kelimesine dayanmaktadır. Tarihsel olarak buna Japanimation veya Japanime adı verilmiştir, ancak bu kelimeler modern zamanlarda daha az kullanılmaktadır. Terim, Japonya'da kullanıldığında tüm karikatür çalışmalarını tanımlamak için kullanılır. Ülke dışında Japon tarzında hazırlanmış animasyon eserlerini ifade eder.

Anime ile ilgili devam eden bir tartışma var. Basitçe söylemek gerekirse, Batı kültüründe bazıları bunu özellikle Japonya'dan gelen bir animasyon olarak görüyor. Ancak, daha fazla Amerikalı ve diğer sanatçı bu tarzda beceri kazandıkça ve Japon animasyon sanatçılarıyla işbirliği yaptıkça tanım değişti. Bazıları, menşei ne olursa olsun, türü bu tarzdaki tüm eserler olarak adlandırıyor.Anime Tarihi

Japon animasyon stili çoğu insanın düşündüğünden çok daha uzun süredir var. ilk anime Kayıtlara göre 1917 yılına tarihleniyor, yani bir asırdan fazla bir geçmişe sahip. İlki Namakura Gatana adını taşıyordu ve sadece 4 dakika sürdü. Daha yeni ve tanınabilir klasik örnekler arasında Pokémon dizileri ve filmleri, Dragon Ball ve Dragon Ball Z, Naruto, Sailor Moon, Demon Slayer, Attack on Titan, Cowboy Bebop, Mobile Suit Gundam Wing, Fundamental Alchemist, Death Note, My Hero Academia, Çamaşır Suyu, Tek Parça, Berserk, Hunter X Hunter, JoJo'nun Tuhaf Macerası, Altın Çocuk, Escaflowne'un Vizyonu, Fooly Cooly (FLCL), Yu Yu Hakusho, Devrimci Kız Utena, Howl'un Hareketli Kalesi, Komşum Totoro, Ruhların Kaçışı, Prenses Mononoke , ve dahası.

Anime ve Manga

Anime ve manga aynı şeyler değildir bir zamanlar birbirlerinin yerine kullanılmış olsalar da. Manga, çizgi roman ve çizgi romanları, anime ise animasyon filmleri ve televizyon şovlarını ifade eder. Birçok sevilen manga serisine animasyonlu uyarlamalar verildi. Batı ve Amerika merkezli çalışmaların çoğu çocuklara ve genç izleyicilere yönelik olsa da giderek artan sayıda eser yetişkinlere yöneliktir. Japonya'da animasyon hayranlarının çoğu 40'lı ve 50'li yaşlarındaki yetişkinlerdir ve içerik daha çok yetişkinlere yönelik olabilir.

Diğer daha iyi bilinen örnekler arasında Avatar: Son Hava Bükücü, Digimon ve Beyblade yer alır.Anime Stilleri

Anime belirli bir sanatsal tarzla öne çıkıyor. Vücutlar orantılı olma eğilimindedir ancak saç, kafa ve yüz özellikleri oldukça abartılmıştır. Gözler genellikle büyüktür ve çok anlamlıdır. Konular aksiyon dolu, genellikle fantezi, romantizm, komedi ve hayattan kesit senaryolarıyla dolu. Tür içinde birçok farklı stilistik okul vardır. Çoğu, aksiyonu vurgulayan güçlü, dramatik çizgilerle birlikte canlı renkler içerir. Bazıları büyük bir abartıyla keskin yüz özelliklerine odaklanır. Diğerleri karakterler arasında çılgınca abartılı oranlara sahiptir. Canlı görüntüler ve büyüleyici sanat tarzları, türün birçok farklı dalında örülmüştür. Bazıları daha karikatürize, bazıları ise gerçekçi veya çok fantastik.

Anime Köpek İsimleri

Anime dünyası çok geniştir ve eğer hepsini tartışmaya çalışsaydık, isim listesi on binlerce kişiyi alt ederdi. Listemizi geliştirmek için sektördeki en popüler animasyonlardan bazılarını ve en etkili karakterlerden bazılarını inceledik. 300'den fazla anime köpek ismi .

Anime Stillerine ve Türlerine Göre Köpek İsimleri

Japon animasyon stilleri ve türleri büyük farklılıklar gösterir. Zanaat tarihi boyunca birçok saygı duyulan sanatçı var. Bu engin ve güzel sanatı bu hale getirenleri onurlandırmak Japon animasyon tarihinden ilham alan bazı adlandırma kurallarını ve fikirleri listeledik.Araki Mecha
Ghibli Onun
İdol Şojo
Isekai Shonen
Josei Shounen
kawaii Toriyama
Kodomo Yaoi

En Popüler Anime Karakter Köpek İsimleri

Elbette, en popüler veya en iyi karakterler uzun süredir devam eden bir tartışmadır, çünkü dünya çapındaki insanlar farklı animasyon sanatçılarına ve evrenlere aşıktır. Bahsedilen, bazı karakterler popülerlikleriyle öne çıkıyor. Listemize bazı klasik ve sevilen karakter isimlerini sunarak başlayacağız. Bunlardan herhangi biri uygun, muhteşem ve benzersiz ad tatlı köpek yavrusu için. Bu adlardan bazıları bir ad ve bir son içerir, bu nedenle sahipleri kullanmak için birini seçmek isteyeceklerdir. Köpeklere verilen çift isimler onların anlayamayacağı kadar fazladır.

blue nose fiyat
Kül Akame
Astro Sormak
Dante'nin Asuna
Gri Chihiro
Cesaret Karanlık
Hikaru Himiko
Itachi Uchiha Hesaplamak
Kakashi Hatake maaş
Karma Akabane Mayıs
Ken Kaneki Kaçmak
Killua Mika'da
Kyo Sohma Ülser
L. Lawliet Sisli
Fırlatmak Mitsuri
Levi Ackerman Morgiana
Işık Yagimi Nobara
Maymun D.Luffy Noelle Silva
naruto Petra
Reigen Arataka Bilmek
Rem Ayın denizci eri
Renji Şinobu Kochu
Roronoa Zoro Kelime
Roy Mustang Suzu
Saitama 1010
Satoru Gojo Menekşe Evegarden
Son Goku Başak
Başak Spiegel Wendy
Tayga Kagami yoko
Tesuro Hadi
Totoro Zeke

Tek Parçadan Köpek İsmi Fikirleri

Bir parça Eiichiro Oda'nın mangasından uyarlanan bir dizi. Şeytan Meyvesi yiyen ve vücudunun kauçuk benzeri özellikler geliştirmesine neden olan genç bir çocuğun hikayesidir. Bir korsan kaptanı olan bu genç adam, Monkey D. Luffy, yaratıklar, sihir ve maceralarla dolu fanatik diyarlarda maceralara atılıyor. Dizi 20 sezondur yayında ve bugüne kadar 1.075 bölüm yayınlandı. Netflix yakın zamanda diziyi canlı aksiyon uyarlamasına dönüştürdü. One Piece evreninin harika köpek takma adları olan en iyi karakterlerinden bazılarını inceledik.

Arlong Ahiru
Bellamy Güle güle
Dere hayalet
Çooook Azuki
Kıyıcı Banshee
Chuchun Sürahi
Daruma Kıvırcık
Elmas Ginia
Django Ginko
deniz feneri İş
Haçi Hibari
Hanzo Diğeri
Hatchan Hiramera
Öyleyse Ikkaku
Jimbei Hata
Juki Bu yüzden
Kaido Koito
gelmek Kujaku
çekip gitmek Kunyun
çekip gitmek Zambak
Kuroobi Mako
Biz Ben
çıplak Sadece
Nico Endişelenmek
Osun Nojiko
Robin Noriko
Kaynak Tamam
Değin Otlak
Sanji Rakı
Sarkis Koşmak
Yapmak Sürüler
Tony Sadie
Usopp Serbest bırakmak
Vinsmoke Taşigi
Vapol Uta

Pokémon'dan Esinlenen Köpek İsimleri

Pokémon nesiller boyu çocukların ve yetişkinlerin favorisi olmuştur. Bu, şimdiye kadarki en iyi Pokémon Ustası olmak için engelleri aşarak çalışan Pokémon eğitmeni Ash Ketchum'un hikayesidir. Arkadaşı ve sadık yoldaşı Pikachu, arayışında Ash'e eşlik etti. İkili, bu hedef üzerinde çalışırken arkadaşlarıyla tanışır ve rakipler edinir.

AC. Agata
A.j. Alanna
Arune Ariana
Abe Aurea
Alain Orada
Yaş Olmak
Andreas Sarhoşluk
ile Corin
Miras Cynthia
Bede Şafak
Blaine Elesa
Mavi Seçkinler
bonji Farklı
Cassius Gardenya
Cheren Gemma
Kıyafetler Haruka
Colress Hibana
İndirmek Hikari
Dario Intha
Faba Bu
Futoşi Yunus
Tanrım İris
Gruşa IŞİD
Guzma Janny
Bu yüzden Jessie
Bu Neşe
Hiroşi Ardıç
Ocak Hesaplamak
Jinga İle
Sarsıntı Geriye kaldı
Kaminko Lorelei
Kiley Lotus
Adam Nazuna
Sen de Oichi
Balkabağı Sabrina
Ham olarak Serena

Dragon Ball ve Dragon Ball Z'den Esinlenen Köpek İsimleri

 ejderha oyuncağının yanında ejderha kostümü giyen köpek

Ejder topu ve devamı olan Dragon Ball Z, bu tarzdaki bir başka büyük ve favori hikayedir. Maymun kuyruklu bir savaşçı olan Goku, Dragon Balls'u bulmak için yola çıkar. Sihirli kristal küre seti, onlara sahip olan kişiye istediği her şeyi verecektir. Dragon Ball Z'de Goku, gezegeni istilacı uzaylı tehditlerine karşı savunan bir savaşçıdır.Bardock Yaş
Beerus Akai
atarız Çocuklar
Broly Ben verdim
Bu banya
İçmek Bikal
Şampa iyi
Chao-Zu Chao
Dispo Cheelai
Don Kim kim
Sayın Dercori
Gohan Dolar
Goku A
Goten Bu
Jiren Güçlü
Ne zaman Galen
Biz Yaşamıyor
Krillin Lise
Majin Dondurma
Moro Mayıs
Küçük Mayıs
Popo Mamba
Roşi Midori
Kişi Minlee
Toppo Mirami
Sandıklar Adam
Vgata Naz
Yakon Neril
Yamça sevinmek
Stratejik Paozu

Sailor Moon'dan Esinlenen Köpek İsimleri

Ayın denizci eri 1990'ların popüler bir klasik animasyonudur. Hikaye, Usagi Tsukino adında bir gencin, Luna adında konuşan bir kediyle dünyayı koruyan kahraman ve güçlü bir koruyucu olan Sailor Moon olma yolunu anlatıyor. Hikaye hayranları büyülemeye devam ediyor ve Sailor Moon dünyası pek çok benzersiz köpek ismi fikri sunuyor.

Atremis Hangi
Çiba Artemis
Hindu Beril
Furuhata Chibi
Guiro Gökada
Helios Haruka
Künzit Hotaru
Mamoru Jüpiter
Maske Kaioh
Ter Araba
Nefrit Fenalık
Firavun Miçiru
Kırmızı Minako
Ryo metresi 9
Safir Neptün
Seiya Kou Rei Hino
Boyun Satürn
Yıldız Savaşçısı Setsuna
Tomoe Yıldız Şifacı
Smokin Seni Alırım
Urawa Tenoh
Yusuke Venüs

Köpek Adlandırma Trendleri

Evcil hayvan isimlendirme trendleri oldukça ilgi çekicidir. Başkalarının kürklü bebeklerine ne isim verdikleri hakkında veri ve bilgi sağlarlar. Fikirlere ihtiyaç duyan sahipler için evcil hayvan isimlendirme trendleri harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Daha benzersiz fikirler arayan evcil hayvan ebeveynleri, bu bilgiyi kaçınılması gereken şeylerin bir listesi olarak kullanabilir.

Trendleri adlandırma konusunda hatırlanması gereken bir şey, bunların hızla değişebilmesidir. Trendler genellikle aşağıdaki gibi eğlence konularını takip eder: çizgi filmler , filmler, popüler seriler gibi hayret , Ve moda geçici hevesler. Yapabilirler yaş grubuna, coğrafi konuma ve kişisel ilgiye göre değişir. Örneğin animasyon türünün hayranları arasında belirli sanatçılar, stiller ve hikayeler farklı zamanlarda popüler olabilir. Sosyal medya aynı zamanda geçici modaların isimlendirilmesinde de rol oynuyor ve fikir bulmak için ilgi çekici bir yer.

Modalar hızla değişebilir. Yavrunuz uzun yıllar yanınızda olacak. Bir fikir seçerken bunu aklınızda bulundurun. Zaman testine dayanabilecek bir şey istiyorsunuz.Köpek Adlandırma İpuçları

Yeni bir yavru köpeğe isim vermek, evcil hayvan ebeveynliğinin en büyük zevklerinden biridir. Bu kelime ilginizi ve yavru köpeğinizin kişiliğini temsil eder. Sahiplerin evcil hayvanlarıyla olan en önemli iletişim araçlarından biridir. Hem yavru hem de yeni evcil hayvan ebeveynleri için süreci daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olacak, sahiplerinin aklında tutması gereken birkaç adlandırma ipucumuz var.

 1. Sabırlı olun ve anlayışla liderlik edin. Yeni bir isim bir öğrenme sürecidir. Yavru köpeğinizin ismine yanıt verme eğitimi alması için zamana ihtiyacı olacaktır. İlk başta tepki vermezlerse veya ilgilenmiyorlarsa üzülmeyin. İkramlar, oyuncaklar, ekstra kucaklamalar ve sözlü övgü gibi olumlu pekiştirme yöntemlerini kullanın.
 2. İlgi alanlarınızı ve isteklerinizi göz önünde bulundurun, ancak aynı zamanda kendinizi tanımak için de zaman ayırın. yeni köpek yavrusu . Boyutunu, yaşını göz önünde bulundurun, yavrulamak , ceket rengi ve kişilik. Yavru köpeğiniz için 'Buddy', 'Bebek' ve hatta 'Yavru Köpek' gibi genel bir geçici isim kullanmanızda bir sakınca yoktur. Hatta uzun vadede kullanmak isteyebileceğiniz takma adların bir listesini yapın ve bunları deneyin.
 3. Daha kısa, bir ila iki heceli kelimeleri köpeklerin tanıması daha kolaydır. Daha kısa sesleri, sahiplerinin söylemesi ve diğerlerinin hatırlaması da daha kolaydır.
 4. Köpekler daha kısa kelimelerin yanı sıra kelimeleri anlayabilirler. sert ünsüz sesler daha iyi. Örneğin harfle başlayan kelimeler şöyle ses çıkarır: C, D, G, K, P, R, S ve T hepsinde bu sert ünsüz sesler var. Tıpkı 'Lassie', 'Slugger' ve 'Maddie' gibi çift heceli sözcükleri köpeklerin ayırt etmesi genellikle daha kolaydır.
 5. Köpek dişleri sesli harflerle biten kelimelere, sesli harflerle biten kelimelere, sesli harflerle biten kelimelere kıyasla daha iyi tepki verir. Çoğu zaman bu sözcükleri söylerken sesimizin tonunu hafifçe yükseltiriz, böylece onların ayırt edilmesini kolaylaştırırız. Bunu ilk elden biliyorum. Köpeğimin isimleri Falkor ve Daisy. Falkor ismine nadiren yanıt verir. Ancak Baby ve Bubba'ya gerçek adından çok daha hızlı yanıt veriyor. Yavru Daisy ise her seferinde hemen koşarak geliyor. Onu nadiren iki kez aramak zorunda kalıyorum.
 6. Ortak komutlara veya diğer insanların ve evcil hayvanların adlarına benzeyen kelimelerden kaçının. Bu, kafa karışıklığını, kaosu ve incinen duyguları önlemeye yardımcı olduğu için akıllıcadır.
 7. Köpekler isimlerinin daha derin bağlantısını veya anlamını anlamayacaktır. Öğrenecekler anlamak bu terimin diğer kelimelerden daha fazla anlam taşıdığını. Ancak köpekler bir kelimenin duygusal önemini insanlar gibi anlayamazlar. Bu kelime köpeklere özeldir çünkü sahiplerinin onları istediği veya yemek, yürüyüş, ikram veya başka bir etkinlik zamanının geldiği anlamına gelir.
 8. Daima uygun kalın. Saldırgan veya uygunsuz olarak yorumlanabilecek bir terim seçmeyin. Özellikle anime gibi bir eğlence platformu için önemlidir. Bazı türler riskli veya yetişkinlere yöneliktir. Ek olarak, eski eserlerin bazılarında artık uygun görülmeyen veya bazılarına göre saldırgan olarak değerlendirilen bakış açıları ve referanslar bulunabilir. Evcil hayvanınıza resmi olarak isim vermeden önce kültürü ve seçtiğiniz spesifik terimi öğrenin. Başkalarının da bu kelimeyi kullanması gerektiğini unutmayın; onları, yavrularınızı veya kendinizi utandırmak istemezsiniz. Kalabalık bir köpek parkında veya sokakta dışarı çıkıp güvenle ve utanmadan bağıramıyorsanız bu isim uygun değildir.

Bir fikir işe yaramıyorsa vites değiştirmekten çekinmeyin. Bu olumlu bir şekilde yapıldığı ve köpeğin yetişkin olmadığı sürece, bir ismi yeniden adlandırmak veya değiştirmek tamamen sorun değildir.

Son düşünceler

Yavru köpeğinize isim bulmak, anime tutkunu evcil hayvan sahipleri için keyifli bir süreç olabilir. Anime köpek isimleri alışılmadık, güzel ve benzersiz derecelerde değişebilir. İster klasik bir hikayeden, ister saygın bir sanatçıdan, ister daha yeni bir franchise'dan gelsin, sahiplerinin seçebileceği fikirlerin sonu yoktur. Sabırlı olmayı ve isme karar vermeden önce yavrunuzu biraz tanımayı unutmayın. Bu yeni yolculukta siz ve yavrularınız için çok heyecanlıyız.Yorumlar