Alman Çoban Köpekleri İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Alman Çoban Köpekleri İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Alman Çoban Köpekleri (GSD), çalışmayı, egzersiz yapmayı ve aktif kalmayı seven çobanlardır. Bu köpekler kanepe patatesleri değildir, bu da gezilerinde kazalara daha yatkın olabilecekleri anlamına gelir. Bir GSD için en iyi sigorta kapsamı, daha küçük bir köpek ırkı için en iyi seçenek olmayabilir. Bu nedenle bu sigorta rehberini Alman Çoban Köpeklerine adadık.

Bu cins, son yirmi yılda en popüler beş cins arasında yer aldı. Her köpek benzersizdir ve bütçeniz komşunuzunkiyle aynı değildir. Bu nedenle, benzersiz ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için bir sağlık sigortası değerlendirmeleri listesi derledik.Yaklaşık 2 fit boyunda ve 50-90 pound ağırlığında olan bu çalışan köpek, diğer köpekler kadar kazalara ve hastalıklara karşı kolayca hassastır. Ve diğer tüm safkanlar gibi, çoğu melez ırktan daha fazla sağlık sorununa eğilimlidirler, bu da evcil hayvan sigortasını dikkate alınması gereken mükemmel bir yatırım haline getirir.

Bir Bakışta

 Evcil Hayvanlar En İyi logosu

En iyi
Etraflı

Pets Best'i ziyaret edin
 Figo Evcil Hayvan Sigortası logosu

İçin en iyisi
Yaşlı KöpeklerFigo'yu ziyaret edin
 Trupanion logosu
Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak, daha fazla bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için sizi her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Kısa cevap evet. tarafından yapılan bir anket Liberty Karşılıklı Sigorta belirtir ki Evcil hayvan sahiplerinin %63'ü, evcil hayvanları için beklenmeyen tıbbi bakımı karşılayamadı . Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınız için en iyi tıbbi tedaviyi seçmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda mali durumunuzda istikrar sağlar.Hatırlanması gereken en önemli şey, acil bir durum ortaya çıkmadan önce evcil hayvan sigortasına kaydolmanız gerekir . Alman Çoban Köpeğinizin önceden teşhis edilmiş sağlık sorunları için sigorta kapsamına güvenemezsiniz. Bu nedenle, köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede koruma altına almak çok önemlidir.

Alman Çoban Köpeğinin Yaygın Sağlık Sorunları

 Taktik Koşum Giyen Alman Çoban Köpeği

Alman Çobanları genel olarak 10-13 yıl yaşa . Fakat, aşağıdaki sağlık sorunları size nelere bakmanız gerektiği konusunda bir fikir verebilir semptomlar ve sigorta kapsamı ile ilgili.

Kalça Displazisi

kalça displazisi en çok arasında büyük cins köpeklerde yaygın sağlık sorunları , GSD'ler dahil. Amerikan Veteriner Hekimler Koleji (ACVS) şunu belirtir: Genetik en önemli faktörü oynuyor eklem displazisi ve diğer eklem problemlerinde. Size sağlıklı kalça ve dirsek skorları sağlayan bir yetiştiriciyle çalıştığınızdan emin olun.Köpeğinizin yaşam kalitesini iyileştirmek için genellikle ameliyat gerekir. Ve bu prosedür, gerekli ameliyatın türüne bağlı olarak 1.700 $ ile 4.500 $ + arasında değişmektedir.

Dejeneratif Miyopati (DM)

Dejeneratif miyelopati bir kalıtsal omurilik hastalığı Bu, bir köpeğin yetişkin yıllarında ortaya çıkmaya başlar. Lou Gehrig hastalığı olarak da bilinen insan hastalığı amyotrofik lateral skleroza (ALS) benzer. DM'den muzdarip köpekler, zayıflama ve arka bacaklarını kontrol edememe, sonuçta felce yol açar.

DM'nin kesin teşhisi problemlidir, çünkü bir veteriner bunu ancak ölümden sonra omuriliği inceleyerek yapabilir. Bununla birlikte, veterinerler teşhisten şüpheleniyor bir dizi test bu diğer koşulları ortadan kaldırır. Veterinerler, kalça displazisi, IVDD, artrit vb.

var ilaç veya tedavi yok DM'nin ilerlemeyi iyileştirmesi veya durdurması için. DM teşhisi konan köpeklerin çoğu altı aydan üç yıla kadar yaşar. DM ağrılı kabul edilmez, ancak köpeğinizin yaşam kalitesini korumak için veterineriniz fizik tedavi, hidroterapi, dengeli bir diyet, takviyeler ve rutin egzersiz önerebilir. bu Teşhis ve köpeğinizin yaşam kalitesinin korunması, hızla binlerce dolara ulaşabilir. .Kalp hastalığı

Alman Çoban Köpekleri, büyük köpek ırkları arasında nispeten yaygın olan kalp sorunlarına ve kalp yetmezliğine yatkındır. Kara köpekbalıklarında en yaygın kalp rahatsızlıkları şunları içerir: genişlemiş kalpler, kalp üfürümleri ve kapak hastalıkları . Bu hastalıklar genellikle kalıtsaldır, bu nedenle yetiştiricinizden köpeğinizin ebeveynlerinin ve büyükanne ve büyükbabalarının sağlık durumu hakkında ayrıntılı bilgi istemeniz önemlidir.

Bu kalp hastalıkları, yarasa köpeğinizin kalp durmasına neden olabilir ve hayat kurtaran acil ameliyat gerektirebilir. Ameliyat 10.000 $ veya daha fazlaya mal olabilir hastalığın ciddiyetine ve yaşanan komplikasyonlara bağlı olarak.

katarakt

Alman Çoban, katarakt da dahil olmak üzere birçok göz sorunu riski altındadır. Eşlik eden basit bir göz muayenesinin ortalama maliyeti bir antibiyotik damlası kürü yaklaşık 100 $ . Maalesef, ameliyat genellikle gereklidir kataraktı düzeltmek için masraflı , ortalama 2.600-3.800 dolar.

Epilepsi

Epilepsi, köpeğinizin beyinde nöbetlere neden olan kontrolsüz elektriksel aktivite patlamaları yaşadığı kalıtsal bir hastalıktır. İlaç sıklıkla reçete edilir nöbetleri kontrol etmeye yardımcı olmak için epilepsili köpeklere. Ne yazık ki, bu ilaçların birçoğu bazı köpekler için ciddi yan etkilere neden olabilir. İlaçla bile, Köpeklerin %30-40'ı nöbet geçirmeye devam ediyor . CBD (kannabidiol) insanlarda etkilidir ve köpekler kullanımından fayda görebilir. Köpeğinize yardımcı olup olmayacağını görmek için veterinerinize danışın.rottweiler laboratuvar karışımı

İlaç seçimine bağlı olarak, etrafa bakıyor olabilirsiniz. Yılda 500 $ veya daha fazla sadece ilaçla. İlk teşhis testi, veteriner faturalarınıza ek olarak dikkate alınması gereken bir masraftır.

hemanjiyosarkom

Bu tarz cilt kanseri, kan damarlarını hizalayan hücrelerde büyür , genellikle bir köpeğin dalağında, derisinde veya kalbinde. Erken teşhis edilmesi zor olduğu için çoğunlukla ileri aşamada teşhis edilir. Tedavi tipik olarak, her ikisi de son derece maliyetli olabilen tümörün çıkarılması ve kemoterapidir. Tümörü çıkarmak için ameliyat olabilir başlamak 1.500 dolar , Ve kemoterapi tedavisi 200 $ ile 5.000 $ arasında değişebilir .

Ekzokrin Pankreas Yetmezliği (EPI)

EPI'den muzdarip köpekler yeterli miktarda pankreas enzimi üretemez karbonhidratları, proteinleri ve yağları sindirmek için. Bu, zayıf besin emilimine yol açar ve kilo kaybına neden olur. Durumu teşhis etmek için kan ve dışkı testleri yapılır.Tedavi, vitaminler ve diğer takviyelerden oluşur ve köpeğin hayatının geri kalanını kapsayabilir. Köpeğinize reçete edilen enzim replasman tedavisine bağlı olarak, maliyet Yılda 500 $ ila 3.000 $ arası .

Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Evcil hayvan sigortası evrakları

Yaş Sınırlamaları ve Bekleme Süreleri

Çoğu evcil hayvan sigortası şirketinin bir asgari yaş şartı (genellikle altı ila sekiz haftalık) evcil hayvanınızı kaydetmenize izin vermeden önce. Ve bazı şirketler, daha yaşlı bir köpeğe kaydolabileceğiniz yaşı sınırlar (sadece birkaç şirket olmasına rağmen 14 yaş en yaygın olanıdır). Ek olarak, bazı şirketler, yavru köpeğiniz belirli bir yaşın üzerindeyse (örneğin, kalça displazisi, çapraz bağ ameliyatı ve ortopedik bozukluklar) belirli koşulları kapsamın dışında tutabilir.

لابرادور ريتريفر

Tüm sağlayıcıların, yeni bir poliçenin başlangıcında, evcil hayvanınızın durumu geri ödeme için uygun hale gelene kadar kısa süreler olan bekleme süreleri vardır. Unutmayın ki herhangi bir önceden var olan durumlar, kazalar veya bekleme süresinde teşhis edilen veya semptom gösteren hastalıklar teminat kapsamı dışındadır. . Hastalıklar için ortalama bekleme süresi 14 gün, kazalar için ise beş günden azdır.

Kapsam Tipi

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür sigorta kapsamı vardır: 1. Yalnızca Kaza – Bu poliçeler, kazaları (ör. yırtık bağlar, kırık kemikler vb.), yani temelde herhangi bir ani fiziksel yaralanmayı kapsar. Sadece kaza planları genellikle kaza ve hastalık poliçelerinden daha ekonomiktir. Bu, önceden var olan birçok durumu olan bir evcil hayvan için makul bir seçenek olabilir.
 2. Kaza ve Hastalık – Bu poliçeler en popüler olanlardır çünkü hem kazaları hem de hastalıkları (örn. kanser, artrit, alerji vb.) ve beklenmedik tıbbi harcamaların çoğunu kapsarlar. Hiçbir sağlayıcı önceden var olan koşulları kapsamadığından, evcil hayvanınızı mümkün olduğunca erken sigorta kapsamına almak çok önemlidir.

Bazı şirketler ayrıca bir sağlık planı (önleyici bakım planı olarak da bilinir) kayıt işlemi sırasında. Bu genellikle rutin veteriner masraflarını (yani yıllık muayeneler, kısırlaştırma/kısırlaştırma prosedürleri, aşılar vb.) kapsar, ancak sağlayıcıya göre değişir. Genellikle yalnızca kaza veya kaza ve hastalık poliçesine ek olarak bulunur, ancak bazı şirketler bunu bir sigorta poliçesi olmadan satın almanıza izin verir. Bu eklenti kapsamı teknik olarak bir sigorta ürünü değildir.

GSD'niz için en iyi seçeneği bulmak için, ne tür bir kapsama ihtiyacınız olduğunu ve bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Prim: İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

GSD'nizin evcil hayvan sigortası kapsamı için ödediğiniz ücret, genellikle aylık veya yıllık olarak ödenen primdir. Aylık ödemeler genellikle işlem ücretlerini ekler, bu nedenle yıllık ödeme yapabiliyorsanız, bu size biraz para kazandırabilir.

Buna göre NAPHİA (North American Pet Health Insurance Association), 2021'de ABD'de bir kaza ve hastalık sigortası poliçesi için ortalama aylık prim köpekler için 48,66 dolardı. Tabii ki, bu sizinki de dahil olmak üzere her köpek ve duruma göre değişir, bu yüzden emin olun birden çok teklif al en yüksek puan alan şirketlerden.

Prim birkaç faktöre bağlıdır: cins (veya karışım), yer, yaş, cinsiyet, önceden var olan koşullar, muafiyet, geri ödeme yüzdesi ve ödeme . Listenin başı açıklayıcıdır, bir Alman Çoban köpeğiniz var ve posta kodunuzu, köpeğinizin yaşını (veya en iyi tahminini), cinsiyetini ve tıbbi geçmişini biliyorsunuz. Ancak muafiyet, geri ödeme ve ödeme nedir?

 • muafiyet – Poliçeniz size geri ödeme yapmaya başlamadan önce ödemeniz gereken para. Bu genellikle her poliçe döneminde (yıllık) sıfırlanır. Bununla birlikte, bazı şirketlerin olay başına muafiyetleri vardır, bu nedenle köpeğiniz yeni bir duruma her maruz kaldığında bu tutarı ödemeniz gerekir. Her şirketin bu konuda kendi yaklaşımı olabilir, bu nedenle politikanızı anladığınızdan emin olun çünkü yıllık ve olay başına muafiyetler, ödemeniz beklenen para miktarını etkileyebilir.
 • Geri ödeme – Madeni para sigortanızı ödedikten sonra şirket tarafından geri ödemeye uygun olduğunuz iddiasının yüzdesi. En popüler geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır, ancak bazı şirketler köpeğin yaşına veya konumuna göre başka seçenekler veya kısıtlı seçenekler sunar.
 • ödeme – Bir sağlayıcının poliçe süresi boyunca geri ödeyeceği maksimum tutar. Daha düşük ödeme limitleri, evcil hayvanınızın pahalı veteriner tedavisi görmesi durumunda daha fazla masraftan sorumlu olabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok şirket size izin verir planınızı bütçenize uyacak şekilde özelleştirin . Örneğin, daha düşük bir ödeme ile birlikte daha yüksek bir muafiyet ve geri ödeme yüzdesi, priminizi düşürecektir. Bununla birlikte, kabarık poponun sağlığı kötüye giderse ve ödenmesi gereken birkaç pahalı veteriner faturanız varsa, bütçenizin izin verdiği şey ile en kötü durum senaryosu arasında bir denge bulmak çok önemlidir.

İstisnalar

İstisnalar poliçenizin kapsamadığı durumlar . Bu, önceden var olan durumları, kalıtsal bozuklukları, kas-iskelet bozukluklarını, spesifik diş tedavisini ve daha fazlasını içerebilir.

Alman Çobanlar ile ilgili muhtemelen en önemli endişe, birkaç şirketin ihtiyaç duymasıdır. ortopedik durumlar için ek bekleme süreleri kalça displazisi gibi. Öğütücüler kalça displazisi için yüksek risk altında olduğundan, bununla ilgili ek kısıtlamaları anladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu nedenlerden dolayı, politikanızı baştan sona okuyun ve anlayın .

En İyi Poliçeyi Kim Sunar?

Aşağıda, cinse özgü ihtiyaçlarına göre Alman Çoban Köpekleri için en iyi evcil hayvan sigortası seçimlerimiz bulunmaktadır. Ve hazır olduğunuzda, biz yaptık ücretsiz fiyat teklifi formu Bu, evcil hayvanınızın ayrıntılarını doldurduğunuzda en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerinden özelleştirilmiş poliçe teklifleri sağlar. Evcil hayvanınızın özel özelliklerini girerek, ihtiyaç duyulan koruma kapsamını daha iyi anlayabilirsiniz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

En İyi Evcil Hayvanlar

 Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kaza planı sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

Pets Best, Alman Çoban Köpeğiniz için en iyi evcil hayvan sigortası olabilir. kalça displazisi için daha kısa bekleme süresi (bu yaygın cins sağlık sorunu için sadece 14 gün), ortalama olarak daha düşük fiyatlandırma , ve o sahip kayıt için maksimum yaş sınırı yok . Pets Best'te de var birkaç istisna davranış terapileri ve isteğe bağlı sağlıklı yaşam bakımı dahil olmak üzere diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında.

Yaşlı Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Böbrek

 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Azalan muafiyet, her yıl 50 $ azalır, poliçe sahibi 0 $ olana kadar tazminat talep etmez
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili kaygıları ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

İkili Durumlar İçin En İyi Sigorta

Trupanion

 Trupanion logosu
 • İki taraflı dışlama olmayan tek şirketlerden biri
 • Talepler, Trupanion Express aracılığıyla 5 dakikadan kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Önerdiğimiz Ek Seçenekler

Kucaklamak

 Evcil Hayvan Sigortası logosunu kucaklayın
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa prim yılda 50 $ azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışsal terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı talep ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti puanları
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

 limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahibi veya kiracı sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Bazı landshark ebeveynleri, aşağıdaki koşullar karşılanırsa sigorta poliçelerinden tasarruf edebilir.

Yıllık Ödeme

Çoğu sigorta şirketi, primlerinizi aylık veya yıllık olarak ödemeniz için iki yol sunar. Çoğu durumda, aylık ödeme seçeneğini seçerseniz işlem ücretleri faturanıza eklenir. Bu nedenle, priminizi yıllık olarak öderseniz bunları en aza indirebilir veya tamamen önleyebilirsiniz.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birçok evcil hayvan sigortası, evlerinin köpekleri ve kedileri için çeşitli poliçeler alan evcil hayvan sahipleri için çoklu evcil hayvan indirimleri sunar. Her evcil hayvanın sigortasında %10'a varan indirim kazanabilirsiniz ve bu da önemli ölçüde tasarruf sağlar. Bazı şirketler yalnızca ek evcil hayvanlarda çoklu evcil hayvan indirimleri sunar (ilki değil), bu nedenle yeni bir poliçeye kaydolmadan önce bu noktayı açıklığa kavuşturduğunuzdan emin olun.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Alman Çoban Köpeğiniz için sigortaya yatırım yapmak genellikle değerlidir. Prim genellikle evcil hayvan ebeveynlerini caydırır. Ancak, cins için yaygın rutin olmayan veteriner faturalarıyla ilgili maliyetleri düşündüğünüzde, özellikle acil ihtiyaçlar için elinizde çok fazla paranız yoksa, bunun daha bütçe dostu bir seçenek olabileceğini fark edersiniz. Cüzdanınız ile en iyi arkadaşınızın sağlığı veya hayatı arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınızı bilmenin verdiği iç huzurundan bahsetmiyorum bile.

Hangi poliçeyi düşünürseniz düşünün, kaydolmadan önce kapsamı ve sınırlamaları anlamak için küçük yazıları okumayı unutmayın. Bir şeyden emin değilseniz veya sorularınız varsa, evcil hayvan sigortası şirketini arayın veya veterinerinizle konuşun.

Yorumlar